Nieuw Feuilleton. H0. 19701. ZATERDAG 31 MEI Anno 1924 Qfflcieele Kennësrmwlfltj. STADSNIEUWS. Het nieuws van Sietlen. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE N 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Jtoterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor evenlueele opzending van brieven ÏO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureao Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 64 PRIJS DEZER COÜRANTi Voor Lelden per 8 maanden 12.85. per week Z0.18, Bulten Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per week' .lvrt.^.0.13. Franco per posl 8.85 4* portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Ons nieuw groot Feuilleton, waarmede wij over eenige dagen een aanvang zullen naken, is getiteld: „ZONDERLINGE KAMERADEN" naar het Engeisch van Leonard Merrick. AFSLUITING TURFMARKTSBRUG. Burgemeester en Wethouders van Leiden tongen ter algemeene kennis, dat in ver - land met het verrichten van herstellingen aan de Tnrlmarkisbrug, die brug van af Maandag. 2 Juni a.s., tot nadere aankondi- eing voor alle verkeer, zal zijn afgesloten, rattende echter op 3 en 4 Jani a.s. hel ver keer voor voetgangers worden toegelaten. N O. DE G1JSELAAK, Burgem VAN STUIJEN, Secretaris. Leiden. 31 Mei 1921. 3-Oclober-Veieaniging. Gisteravond had in „In den Vergulden Turk" de door de statuten bepaalde Mei- vergadering plaats, waarin het lecslplan voor den eerstvolgenden 3 October defini tie! moet worden vastgesteld. Met het oog ep de viering van de 350-jarige herdenking van „Leidens Ontzet" werd hel ditmaal een „groolsch feestplan" genoemd. Er wa ren aan deze vergadering reeds andere voor- algegaan, waarin de feestelijkheden gedu rende 2. 3 en 4 October al uitvoerig be sproken werden cn waarbij was gebleken, dat zij de algemeene goedkeuring der toen aanwezige leden konden wegdragen. Oak wij hebben indertijd (Men zie ons I 'Êlaixan 3 April j.l.) een zakelijke beschrij- •iii van lic-t leesiprogramma gegeven. Be druk bezochte vergadering werd door den heer Van der Laan met een korte toe spraak geopend, waarin hij in de eerste plaats het pas overleden oud-beituurslid iien heer Pera in waardeerende woorden lerdacht. De heer Pera was van 1899 tot 19i9 lid van het bestuur der Vereeniging tn heeft steeds zijn beste krachten aan l aar gewijd. Spr. meende in den geest van dp vergadering te spreken, wanneer hij hier ten weemoedige hulde aan de nagedach tenis van den overledene bracht. De aanwezigen stonden daarbij alten van Iran zetel3 op. Hierna werd de vergadering met een welkom tot de aanwezigen, waaronder één door den voorzitter geopend cn wer den door den 2den secretaris, den heer P. -Boa; Jr., de notulen der vorige vergadering plozen, waarin den aanwezigen loden nog eens het in die vergadering besproken voor- ioopig vastgesteld feestplan werd medego- dteld. Nadat de duidelijke en uitvoerige notulen waren goedgekeurd en onder dankzegging on applaus vastgesteld, deed de 1ste sccre- bh:\ de heer Spaargaren, mededeeling var. d; ingekomen stukken: een schrijven van Gemeente-commissie van de Nod.-Hen'. Lork alhier, dat tot afgevaardigden dezer 'immissie bij de feestviering zijn benoemd Mol dr. H. M. van Nes en de heer J. P. Mulder. Van het gemeentebestuur was een mi3- sive ingekomen, houdende mededeeling, dar do Gemeenteraad heett besloten de Ver eniging een garantie te verleenen lot een nia.rimum bedrag van f 3000, welke mede deling met applaus ontvangen werd. Hierna nam de Voorzitter weer hel woord m zeide, dat in liet in de vorige vergadering raUgeslelde feestplan weinig verandering v'0i gekomen. Hij had het programma voor bek, dat eenige getypte vellen besloeg Hij meende vooraf een woord van hulde ie moeien brengen aan de ontwerpers van de b'-'siplannen, de heeren dr. Van Wijk en dn oud-voorzitter, den heer Van Uossum Chattel. De vergadering sloot zich met een harte- kjk applaus bij deze hulde aan. wen zeer belangrijke uitbreiding van het Mogramma moest de Voorzitter echter nog jwraelden betredende liet openluchl-speL "nn zal n.l. nog worden opgenomen een "|ek het „ballet d'Orange", in vier tafe- r "n, uit te voeren door ongeveer 50 per inea, waarbij 12 dames. n Frankrijk ligt n.l. de provincie Orange, omvattende 7 steden en 23 dorpen, de baker- ,"a. van het Huis van Oranje, zoodat in dit ij'Ml veel zat voorkomen, dat aan de w'j?r'e van ons Vorstenhuis herinnert, aan wijziging en aanvulling ook de Ko- "Sui Haar goedkeuring heeft gehecht, en zal c.r 0 a ;n aantreffen de cmble uit de Wapens Oranje-Chalon en Nas la/ p1aar'US3chen in 1502 door het huwelijk f.J klauda van Chalons en Hendrik vafl OnrUmCa 'Mianlie lot stand kwam. Het r <t'; lanehe-Bleu was in de 15de eeuw s de vijg ,jei. S[a<j oranj,e; Het bestuur der slad Orange heeft zijn medewerking tot het welslagen van dit bal let toegezegd; veel van wat er voor noodig is wordt door het bestuur der slad verstrekt en het is zelfs waarschijnlijk, dat de mar kies van Orange en de burgemeester dier stad persoonlijk zullen overkomen en in die dagen gasten zullen zijn van een onzer eer ste ingezetenen Onze stadgenoot de heer H. J. v. Leeuwen zat het ballet leiden. De Voorzitter deelde nog veel meer om trent dit ballet mee, waarover wij hier niet kunnen uitweiden. Men zal daarvoor het programma moeien afwachten. Als feestredenaar in de bijeenkomst in de Pieterskerk zal onze stadgenoot prof. dr. P. J. Blok optreden; voor zang en muziek ver leenen mevrouw Nassau Noordewier en de heeren Wagenaar en Men3 hun medewer king. De muziek zal uit den tijd van het beleg dagteekenen. De heer Scheurleer, ban kier in Den Haag, een zeer bekende op liet gebied der muziekgeschiedenis heelt zijn zeer gewaardeerde medewerking ook toege zegd en de lieer Boer, dirigent van de mili taire kapel te 's-Gravenhage, zeide zijn me dewerking eveneens toe. Een gedicht uit dien tijd, door mej. Oudshoorn, uit Leiden, gemaakt en op Leiden toepasselijk, i3 op muziek gezet voor deze gelegenheid. De re petities zullen reeds 10 Juni aanvangen. Verder deelde de Voorzitter o.m. nog mede dat de gelden voor liet monument bijeen zijn. Er komen nog dagelijks daarvoor bij dragen lunnen en er word! nog meer ver wacht. Dat is noodig voor het aanbrengen van een waardige omlijsting van het monu ment. Hoewel vrij zeker de avond van 3 October geheel gevuld zat zijn, is er nog een aanbod gekomen van de Kon. Mannen-Zangvereeni- ging „Caecilia". in Den Haag, oni geheel be langloos op dien avond een gala-concert te geven, waar dan zullen uitgevoerd worden twee toepasselijke nummers: ,'t Geuzenven del op zijn thuismarsch" en „Leiden's Ont zet". De zangvereeniging neemt alle kosten op zich. Zulk een royaal aanbod is moeilijk af l? slaan. Ook gewerden hel bestuur nog andere aanbiedingen uit Den Haag cn Deltt. Ook uit Leiden bebben eenige dames en heeren aangeboden in den Schouwburg een uitvoering te geven in den geesl van het reed3 eer hij deze gelegenheid gegeven „I(lori3 en Roosje". Het bestuur overweegt al deze vriende lijke aanbiedingen. Den heer Van der Lijke leek hel aardig na afloop van het openluchtspel voor de go- kostumeerden een bal in de Stadszaal te or- ganiseeren. De Voorzitter vreesde, dat dit nogal duur zou uitkomen. De kostuums zijn kostbaar en voor het avondgebruik bij een bal zat do huur nogal belangrijk zijn. De heer Van der Post witde ten behoeve van en door de neringdoende middenstan ders, die niet aan den etalagewedstrijd kun nen meedoen, nog een verlichten reclame stoet organiseeren. In andere plaatsen heeft hij daarvan de mooie resultaten gezien. De Voorzitter moest dit plan, hoe sympa thiek ook, naar de Commissie voor de Win kelweek verwijzen. De heer Ebbink sloot zicli gaarne dan bij de hulde van hel bestuur aan de ontwer pers van de feestplannen, doch bracht van zijn kant ook luitde aan het bestuur, dat reeds veel en mooi werk heeft gedaan. (Luid applaus). Hij zou echter gaarne een eenigszins glo bale begroeiing der kosten willen liooren. De Voorzitter zeide, dat bet besluur daar mede zich reeds onledig heelt gehouden, maar omtrent de ontvangsten is in hel ge heel niets te zeggen, en wat de uitgaven be treft is dit ook zeer moeilijk. Er worden aan alle kanten prijsopgaven, enz. gevraagd, maar er staat nog weinig vast. De jaenningmeester, de heer De Wiide, had in vergelijking met de uitgaven van vo rige jaren een geheel voorloopige raming ge maakt en kwam lot een uitgaaf van circa f 26.000. De heer Ebbink, dankend voor de Ml ede- declingen, stelde nu aan de vergadering voor de volledige sanctie aan de plannen te geven, waartoe bij acclamatie werd beslo ten. Hierna werden lot kasnazieners benoemd uit tweetallen, door de vorige kascommissic voorgesleld, de heeren M. A. A. Sieyns, J. P. van Vloodorp en W. Wamecke. Er volgde nu nog een zeer opgewekte rondvraag waarbij de versiering en verlich ting der straten nogal eens ber sprake kwam. Een der leden van een commissie vroeg oi voor de leden der versieringscommissie met hun dames geen plaatsen gereserveerd kon den worden bij het openluchtspel, waarop de Voorzitter aarzelde toestemmend te ant woorden. Men moet ook ontvangsten heb ben. En er zijn zooveel commissies. Naar den weg, welken H. M. de Koningin met Haar gevolg zal nemen, werd, in ver band met de versiering, ook geïnformeerd. De Voorzitter kon daarover weinig mee deden. Ot H. M. per (rein zal komen of met auto's is nog niet zeker en de weg moet nog door jlir. Van Geen bepaald worden. Laat iedere vtrsieringscommissie echter haar best doenl Dan heeft zij de meeste kans, dat de Koningin er notitie van neemt Met een woord van dank voor do trouwe opkomst werd de' vergadering gesloten. Mathesis Scientiarum Genitris. Gisteravond werd in den foyer van de Sladszaal de 139ste algemeene vergadering van hét Genootschap „Malhesi3 Scientiarum Genitrix" gehouden, onder voorzitterschap van ir. A. M. Touw. De vergadering word bijgewoond namens het gemeentebestuur door den burgemees ter, jhr. De Gijsetaar, en den wethouder den heer Reimeringer, den dijkgraaf van Rijn land, rnr. Pijnacker Hordijk, den direcleur der Ambachtsschool, den heer Van Achter berg, vertegenwoordigers van stedelijke ver- eenigingen en een aantal leden, waaronder ook ds. Groot Enzerink en mevrouw Groot Enzerink. Het was, zoo werd medegedeeld, de eerste maal, dat ds. Groot Enzerink, na zijn herstel weder een bijeenkomst bij woonde. Na lezing der notuien van de vorige ver gadering door den eeéjften secretaris mr. H. A. Sypkcns, bracht, namens de commissie voor het nazien der rekening en verant woording over het afgeloopen jaar, dr. J. C. Schalkwijk daarover1 verslag uit. Daaruit bleek, dat de ontvangsten bedroegen o. a. subsidie Rijk f 52.6009ubsidie gemeen te f 24,820; schoolgelden lidmaatschap f8920.33; lotaal dus 97.014,97. De uitgaven waren o a.: jaarwedden f 00.725,13; inventaris 11066,22; algemeene kosten 15573.42; schulden gemaakt voor het aankoopen van leermiddelen en instrumen ten 14-247,47; bijzondere uitgaven 18519,72. Het saldo bedraagt ongeveer f 7000. De rekening over het Pensioenfonds loon de aan, dat dit fond3 op 31 Dec. 1923 een hoogte had bereikt van f 20.913,67. Na den penningmeester hulde gebracht Ie hebben voor zijn keurige boekhouding en zijn accuraat beheer, stelde de oommissie voor hem voor den dienst 1923 te dechar- geeren, waartoe bij acclamatie werd beslo ten. Hierna werden tot bestuursleden herkozen de heeren ir. J. M. Radëmaker, M. van Wa mden, ir. P. Hoogcnboom en ir. A. M. Touw. Daarop werden de leerlingen binnengela ten en hield de Voorzitter de gebruikelijke rede, waarin hij verslag uitbracht van den toestand van het Genootschapv. 'Ajhet afge loopen jaar. Spr. zeide, dat het verslag ditmaal sober moest zijn, waarbij de algemeene bezuini ging mede een rol speelt. Ook met het druk werk moet zuinigheid worden betracht. De verwachting een nieuw schoolgebouw in de naaste toekomst te krijgen of het oude ge bouw behoorlijk ingericht te zien, heeft liet besluur langzamerhand laten varen. Het zal zich nog een tijdlang met het oude gebouw tevreden moeten stellen. Aan de gemeente moet nu f 4500 huur worden betaald, waarvan 70 pot, door het Rijk wordt vergoed, en 30 pet. voor reke ning van de gemeente zelve blijft. Wij hofien, zeide spr., dat wij in de ge meente een goed verhuurster zullen hebben, die oog heelt voor de gebreken en zal beden ken dat in een gebouw, dat niet meer ge schikt werd geacht voor de inrichting van de H. B. Shet Genootschap zich met zijn ruim 400 leerlingen nu zal moeten behel pen. Een betere verlichting is in ieder geval een gebiedende noodzakelijkheid, zooals de voorzitter mededeelde. In liet leerarenjwrsoneel had eenige mu tatie plaats. Dr. L. Seeklcs, leeraar in na tuur- en scheikunde, bedankte wegens ver trek naar Utrecht. Zijn lessen in schei kunde werden opgedragen aan mej. W. C. de Baat en die in de natuurkunde aan ir. De Miranda. De betrekking van assistent in het ïhachineleékenen werd, na vertrek van den laatslën functionaris, opgeheven. Den heer II. D. Wassink, leeraar in liet bouwkundig ieekenen, werd wegens liet be reiken van den 65-jarigen leeftijd eervol onlslag verleend .De voorzitter dankte hem nogmaals voor de goede diensten, aan het Genootschap bewezen. De lessen van den lieer Wassink zijn opgedragen aan de leeraren L. Otto en A. W. Christiaanse. Het aantal leerlingen van den dagcursus bedroeg op 1 Januari 1924: 14, doch klom in den loop van het jaar tot 19. De avond school werd bezocht door 4-13 leerlingen of 27 minder dan hef vorig jaar. De leeraren maakten met de leerlingen verschillende excursies. O. a. werden bezoe ken gebracht aan de fabrieken van Werk spoor en aaD de Telefoon-Centrale te Am sterdam. Me! erkentelijkheid werd melding ge maakt van een donatie van f 100, geschon ken door de Vereeniging van Oud-leerlingen van M. S. G. en medegedeeld, dat voor het onderwijs in de electro-lechniek en in de natuurkunde nieuwe toestelten werden aan geschaft. De Voorzitter besloot het toegejuicht ver slag met een woord van dank aan directeur en leeraren, waarna met een toepasselijk woord van gelukwensch de diploma's van de geslaagde leerlingen werden uitgereikt. De Voorzitter opende de tentoonstelling van werkstukken en teekeningen der leer lingen, welke tentoonstelling vandaag van 4 tot 8 en morgen, Zondag, van 2 lot 5 uur zal geopend zijn. Bij Kon. besluit is benoemd lot lid van de Staatscommissie tot voorbereiding van de te nemen maatregelen (er bevorde ring der codificatie van het internationaal privaatrecht mr. E. M. Meijers, hoogleeraar aan de RijksuniyersMeit alhier Prof. dr. J. W. Muller, hoogleeraar i:i de Noderlandsche (aal- en letterkunde, al hier, die tegen het eind van dezen acade- mischen cursus eervol ontslag uit dit ambt heeft aangevraagd, is voornemens Woens dagmiddag 4 Juni, te drie uur, zijn af scheidscollege in liet klein-audilorium van het Universiteitsgebouw te geven. De Minister van Onderwijs-, Kunsten en Wetenschappen heelt aangewezen o.a. ais gecommitteerden bij de eindexamens in 1924 der Rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweekscholen voor onderwijzers en onder wijzeressen in de tweede hoofdinspectie: S. Anema, schoolopziener in de inspectie Leiden, te 's-Gravenhage (secretaris); A. J. M. Stoifels, civiel-ingenieur te 's-Graven hage, mevr. L. van KampenZernike, al hier; als plaatsvervangend gecommitteer den rnr. G. A. van Poelje, referendaris, chef van de afdeeling onderwijs aan de secretarie der gemeente 's-Gravenhage, te 's-Gravenhage; voor de gemeentelijke kweek school en de bijzondere kweekschool alhier. Voor het examen apothekers-assistent waren gisteren nlhier opgeroepen vier can didates Geslaagd zijn de darae3 M. S. Gom. pers, geb. te Utrecht; A. C. Uyterlinden, geb. te Rotterdam, en de heer M. D. Lieni, geb. te Djokjakarta. De heer N. van Lith, cand. in de han delswetenschappen, - alhier, is aangesteld als volontair bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland le Leiden. Den 4den Juni hoopt onze stadgenoot de heer L. H. van Meurs den dag te herden ken, waarop hij voor veertig jaar in dienst kwam bij de Kon. Ned. Grofsmederij (aid. metaaldraaierij). Wij kunnen nog mededeel en, dat iu de gisteren alhier, onder voorzitterschap van den lieer B. J. H. Haitink, gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders der Leidsche Duinwater-Maatschappij waren vertegenwoordigd 28 aar.deelen, uitbrengen de 28 stemmen. De balan3 en winst en verliesrekening werden goedgekeurd, toelatende een uilkee- ring van 12 pel. dividend. Aangezien B, en W. van Leiden de reke ningen niet goedkeurden, konden deze niot als vastgesteld worden beschouwd. In ver band hiermede kan voorloopig slechts de coupon 47a, groot f 60, van 30 Juni a.s. af, betaalbaar worden gesteld. Jhr. J. A. van Kretschmar van Veen werd als commissaris herkozen. Men schrijft ons: De Stadsevangelisatie Jeruël, Middelste- gracht, hield Hemelvaartsdag in „Musis Sacrum" twee welgeslaagde bijeenkomsten. De ioeloop was zeer groot en de aandacht onverdeeld; het muziekkorps van „Jeruël" ui! Vlaardingen verleende assistentie bij den zang. Solo's werden door een paar zusters uitgevoerd en het zangkoor van de gemeen schap zong onder groote stilte liederen uit den bundel van J. de Heer. Het wekte groote verwondering, toen werd medegedeeld, dal de samenkomsten niet in den tuin konden plaats hebben, omdat do commissaris van politie haar als „gods- I diensloeicningen" beschouwde; terwijl-te- vens werd medegedeeld, dat van den chef der contróle op belasting voor publieke ver makelijkheden de tijding wa3 gekomen, dat hij de samenkomsten onder zijn rubriek rangschikte en zoodoende belasting Het hof- fenle meer, waar de toegang kosteloos was, ontstemde dit de groote menigte, die opgeko men was. Da leiders spraken dan ook den wensch uit, dat spoedig aan deze wan staltige willekeur, die in niet één enkele andere stad in hun arbeid aangetroffen wordt, een einde komen zal. 't Was verder een welgeslaagde dag voor „Jeruël". Gedurende Juni bestaat gelegenheid tot het aanvragen van uitbetaling van chèques, afgegeven door rekeninghouders bij den postchèque- en girodienst. Men vervoege zich van halfnegen tot halfvier met de chéques ten kantore in zijn woonplaats, al waar alle nadere inlichtingen worden ver strekt. Na 30 Juni komen alsdan nog in om loop zijnde chèques niet meer voor uitbeta ling in aanmerking. Wij verbeteren hier, dat het onder werp der lezing van prof. dr. G. J. Heering voor de Vereeniging van Vrijz. Jongeren, afd. Leiden, niet was „Mystiek en Geloot", maar „Mysterie en Geloof". Bij het op Hemelvaartsdag le Ketiiel gehouden nationaal concours van harmonie- en faniare-gezelschappen. dame3- en ge mengde en mannenkoren, behaalde het Christelijk Muziekgezelschap „Polyhymnia" directeur de heer M. Kouprie, alhier, in de derde atdoeling met 274 punten een twee den prijs. De bioscoop-directies hier ter slc-de wed ijveren weer met élkaar om het publiek Iets belangwekkends aan te bieden. Ongetwijfeld zijn zij daarin ook lhans len volle geslaagd. In 't Luxor-lhealer wordt aangevangen met het draaien van een uitgebreide weekrevue, gevolgd door een interessante Russische film „De Kreulzer Sonate", bewerkt naar den bekenden roman van Leo Tolsiol. Deze film is rijk aan prachtige snoeuwopoamgu. BINNENLAND. Belangrijke mededeelingen omtrent üt feesten der 3-October-Vereeniging. Huldiging van prof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn. Vrijwillige vermindering der schadeloos stelling aan de Tweede-Kamer-Ieden. Intrekking van het beperkte invoerver bod van schoenwerk. BUITENLAND. De tekst der geallieerde nota over de militaire controle in Doitschland. De Doitscb-nationalen verbreken de on derhandelingen met Marx. De arbitrale uitspraak in het Dnitsche ïnijncontliot is bindend verklaard. Geen staking in de Engelsche bouwbe drijven. Er is deze week ia Luxor ook variété. „The 4 irnay Girls" zingen eenige aardige En gelsche liedjes en voeren dansen uit. Na de pauze krijgd men de hoofdfilm inü acten „De man met liet dubbele gelaat", welke speelt in do misdadigerswereld. Hier kan men zien hoe jeugdige personen opge leid worden tot boef, met liet gevolg, dat dal zij later hun leven slijten in de gevan genis.. Deze film is stellig het zien waard. Het op het programma vermelde schim- mennurnmer kon wegens een delect aan da verlichting gisteravond niet doorgaan. Ook het Casino-tlicater begint met een weekrevue, waarin we o.a. le genieten krij gen van een kijkje in de Pyrenoién. Verder biedt het programma voor de pauze een leuke éên-acter „De vlegeljaren van Amor" en een spannende deleclivc-film „Jimmy- Valenün". Na de pauze krijgen we de beroemde opera-film „La Bohème", welke film, gezien de meoie historische aankleeding en het, keurige spei van Maria Jacobini, zéér to. waardeeren is. De belangstelling voor het Dalton onderwijs begint bij de Nederlandsclie on derwijzers slerk toe te nemen. Alhier is door prof. dr. Ph. Kohnalamm reeds één lezing gehouden cn thans is op verzoek van enkele onderwijzers een tweede lezing op 4 Juni Ie verwachten. Te Amslerdam bestond reeds gedurende ongeveer oen jaar een arbeidsgemeenschap ter bestudeering van scholen rnet losser klasseverband Thans worden pogingen in 't werk gesteld om dezo arbeidsgemeenschap in een meer inlens-samenwerkende studie club om to zetten. Op 3 Juni dus 1 dag vóór prof. Kohn- stamm naar Leiden komt zat dit plan zijn beslag krijgen. Misschien zien wij binnen ecnigen tijd ook in ons land belangrijke experimenten op het gebied van individueel werk, zooals dio in het buitenland reeds met succe3 door honderden onderwijzers worden bepToeld. Op den Stationsweg is gistermiddag een stadslram gereden op een geladen slee perswagen met paard er voor, bestuurd door v. V. De tram werd licht beschadigd. De 18-jarige los werkman II. J. V. kreeg gisteren bij het verzetten van een ijzeren plaat op de scheepswerf van de firma Van Ulden de plaat op zijn voet, me* gevolg, dat de voet brak. Door den Eersle- Hulpdienst is V. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier zijn thans ingeschreven 771 werkzoekenden. Het programma voor het concert van het Leidsch Muziekkorps in het Van-der- Werff-park a.3. Dinsdagavond, te acht uur, luidt: Jubelmarsch ,Carl; ouverture „Le roi d'un jour", Rinchardt; Schalz-wals, Strauss; fantaisie „Les Cloches de Corneville", Plan- quette; „Au Village", Gillet; Kroningswals, Geijp en „Di? Ehrenwacho", marsch, Lehn- hardt. KERKELIJKE BERICHTEN. I Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, f« tien uur, ds. Sweyghuizen Reigersberg, van Zaandam. Dnitsche godsdienstoefening, Weeshuis Hoogiandsche Kerkgracht, ingang tusschen de nos. 17 en 21: Zondagmorgen, te halfclf, Paslor Barner, uit Radevormwald. Eglise wallonne; Dimanche matin, 4 10'/« heures, Mr. S, Cler. i Evang-LuthTsche Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. C. de Meyere. Ned. Protestanten-Bond, ingang Rem. Kerk Middelweg. Zondagmiddag, te kwar tier over twaalf uur, ds A. van der Wissel,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1