19696. ZATERDAG 24 Mil Anno 1924 Qfficieele Kennispevinqen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. NO' LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ADVERTENHEHi 80 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor evenlueele opzending van brieven JO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PHIJS DEZEB COURANT» Voor Lelden per B maanden ƒ8.85. per week ...»v.ïï',ï.ïi Ï0.1S, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per week 7JyiïW»0.18, Franco per post 8.85 rfc portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van de Vereeniging „Hel Kaasmerk", om vergunning tot uit breiding van de inrichting voor het ver vaardigen van kaasmerken, in liet perceel Vliet No. 1821, Sectie E. No. 1531, is verdaagd. N. C. DE GIJSELAAR, Burgomi VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 Mei 1921. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van; a. de firma L. S. de Leeuw en Zn., om vergunning tot uilbreidiug der tapijt- en jnattenfabriek aan de Os- en Paardenlaan No. 11, Sectie K. No 2662; b. N. Commandeur, om vergunning lot .oprichting van een breierij en confectiefa briek in het perceel Maredijk Nis. 8783, Sectie L. No. 512; Gelet op de arlt. G en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan liet publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeenle ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 7den Juni p k., des voormiddags te half elf men op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun be zwaren mondeling toe ie lichten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem VAN STRIJEN, Secretaris. Luiden, 21 Mei 1921. Voor het examen voor apothekers assistent waren gisteren opgegeven vier can didates Geslaagd is mcj. A. C. Looien, geb. te Delft, In het „Luxor-lheater" zal thans trok ken de film „Vadertje" met in de hoofdrol Jackie Coogan; een film, welke het bij ieder bezoeker weer zal doen. „De Huwelijksbaro- metor", ook een zes-acter, evenals eerstge noemde rolprent, is heel komisch in elkaar gezet en geeft veel lachwekkende situaties, al is het spel der beschonken dame dan ook niet steeds geheel overeenkomstig mei het geen ons een werkelijk dronken vrouw zou te zien geven. Voorts ziet men de gebruike lijke aanvullingen. In het „Casino-theater" ook weer een aar- dis; programma. Vóór de pauze eenige ko mische nummers als „Ali Babah en de veertig schooiers" en „Changer vos dames". Na de pauze het groole levensdrama in zes aclen: „In den maalstroom des levens" of ..Wat willen de mannen?" Voor.allen be zienswaardig. Evenals vorige jaren zullen ook dit seizoen door de N.V. J. en A. van der Schuyt's Stoombootreederij' weer rond vaar- tea worden ingesteld over de Kager- en Brasemermeeren. Er worden in verband hiermede aardige reclameboekjcs verspreid V'i'.arin men behalve een beschrijving van den tocht alle gewenschle bijzonderheden wa vinden. Wij twijfelen niet of er zal ook dezen zomer weer ruime belangstelling voor deze boottochten zijn. Dinsdagmiddag vertrekken van Am- sterdam C.S. per extra-trein pl.ni. 300 Duit- sche kinderen, die door bemiddeling van het Comité-Mevrouw Niëuwenhuis, alhier, verschillende plaatsen hebben vertoefd. Te Hilversum is aangehouden en naar "ter gebracht de Duitsche dienstbode A. L., ecltlgcnoole van H. P. uit Bebra, die verschil lende voorwerpen uit haar dienstbetrekking M meegenomen, gelijk gemeld en wier aan houding door den Commissaris van Politie alhier was aangevraagd. Ook le Hilversum schijnt ze reeds weer "02ie te zijn geweest ~7 ^steren is de 27-jarige J. W. J., los jerkman alhier, aangehouden verdacht van '■laatste rijwieldiefstallen, ken mooie vangst! - Door don rijksveldwachter te Oegstgcest aangehouden de 19-jarige P. K., los werk- lifÜI er' dte betrapt werd bij inbraak in 'y °Yal van het Zwembad. Hij is naar hier - meld. daar hij de dader is van de inbra- m de diverse sporlhuisjes, etc. c 7" Gisteren is door de politie en door dc to0l'm.l?.zcn distilleerketel in beslag geno- O'iiti' V *n Söphiaslraat. Door de i 'c.ls°°te nog een i., ".aar getrapte ketel 8rn°men hij jen opkooper, cvea- afkomstig van v. E. Toen de 16-jarige W. B., wonende Oude Rijn, gisteren op het terrein van de in aan bouw zijnde school aan den Ilcerensingel onder een steiger doorliep, viel daar een steen af, precies op zijn hoofd. De Eerste-Hulp- dienst heeft hem verbonden. Het programma voor het concert van het Leidsch Muziekkorps op a.s. Dinsdag avond, te acht uur, in het Van-der-Werf- park, luidt: Scherer-marsch, Skolla; Ouverture „Nor- ma", Bellini; „Carnevalsbilder", wals, Strauss; Fanlaisie uit de opera ,JPalja3", Geyp-, „La Mouraé", Gourné; „Eslidian- tina", wals, Waldleufel en Fanfare-marsch. Henrion. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier zijn thans ingeschreven 776 werkzoekenden. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. J. Wuite. Eglise wallonne: Dimanche matin, êt 10V» heures, Rlr. M. Bresson. Evang -Lutherschc Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. G. de Meyere. Remonstrantsch-Geref. Gem.: Zondag morgen, te halfelf, dr. W. J. Lente. Ver. v. Vrijzinnig-Hervormden. Volkshuis: Zondagmorgen, le halfelf, ds. G. Hulsman, van Den Haag. Pensioengrondslagen voor de Landmacht. Het Slsbl. No. 231 bevat een Kon, besluit van 8 dezer, tot regeling van de vaststelling van pensioensgrondslagen, als bedoeld in de Pensioenwet voor de landmacht en in de Militaire tYeduwenwet 1922. In hoofdzaak bepaalt dat: A. Hel Koninklijk besluit van 6 Juni 1922 (Staatsblad no. 397) wordt ingetrokken B. Ter vaststelling, in verband met de be palingen der Pensioenwet voor de land macht (Stbl. 1922 no. 66) of der' Militaire We du wen wc', 1922, van den pensioensgrond slag van militairen ol gewezen militairen der landmacht, wordt bet vaste bedrag der bezoldiging, als militair genoten over het laatste jaar werkelijken dienst, vermeerderd met hel in dat jaar gcnolenc wegens: I. a. den bijslag, toegekend aan militai ren in verband met de opheffing van de p?n- sioenstorlingen van de burgerlijke rijksamb tenaren of Ier handhaving van de gewenscti- ie verhouding mei de bezoldiging van de burgerlijke rijksambtenaren b. schadeloosstelling boven dc wodde toe gekend o[ ter verzekering van een bepaal den vooruitgang in inkomsten boven of in verband met hetgeen tevoren werd genoten; c. loeiage voor de officieren van den gone- ralen staf, van de intendance, van de geni:, van dc koninklijke marechaussee en van de politielroepen; d. toelage voor de otficieren, werkzaam hij inrichtingen van militair onderwijs, voor den commandant van en dc officieren be last met liet geven van onderwijs bij een schoot voor vcrtofsofticiercn, alsmede voor dc officieren belast met hel geven van on derwijs bij de Militaire Gymnastiek- en Sportschool; e tociage voor dc conducteurs der artil lerie bij de artillerie-inrichtingen f. toelage voor dc officieren en onderoffi cieren, werkzaam al3 instructeur bij een stormschool g. toelage, door Onzen minister van oorlog toegekend aan personeel bij de remonte, voor zoover dat personeel daarbij vast ge- j plaatst is. en aan den onderofficier-pikeur bij de Rijschool; li. tegemoetkoming, toegekend aan hol ge huwde personeel bcnoden den rang van offi cier der politielroepen ter zake van liet voor zien in eigen huisvesting ten bedrage van 5 pet. der bezo'.d-iging; i. en j. verbooging van jaachjksche in komsten; cn soldijverhooging uit hoofde van bepaalde diensten of diploma's. 1;. dc door Onzen Minister van Oorlog te schatten waarde in geld uit hoofde van: le. het genot van vrije genees- en heel kundige hulp en de verstrekking van ge nees- en verbandmiddelen enz met dien verstande, dat bij de schatting van die waarde moet worden in acht genomen, dat deze voor officieren tweemaal en voor on derofficieren anderhalf maal zoo groot wordt geacht t - zijn als voor korporaals en solda ten en dat voor gehuwden en ongeliuwd-en een griijk bedrag vertegenwoordigt; 2e. het genot van vrije woning voor den gouverneur van en den eerste-officicr hij dc Koninklijke Mililaire Academie; 3e. het genot van vrije huisvesting van rijkswege voor personeel beneden den rang van officier, behoorende tot het wapen der koninklijke marechaussee, dan wel de scha deloosstelling, aan belanghebbenden toege kend wegens het gemis van die huisvesting; -fe. het genot van vrije huisvesting van rijkswege voor ongehuwd personeel heneden den rang van officier bij de politielroepen; 5e. van rijkswege kosteloos verstrekte bo- venklceding, onderkleeding en schoeisel aan korporaals en soldaten; 6c. van rijkswege verstrekte vrije voeding aan soldijgenielende korporaals en soldaten; 7c. van rijkswege verstrekte vrije huis vesting aan soldijgenielende korporaals.cn so'Jak a 8e. van rijkswege, kosteloos verstrekt ra lion brood aan den onderotficier, admini strateur vaa of opzichter bij een militaire bakkerij. II. belooning c.q in den vorm van ver mindering van vergoeding wegens huisves ting in een rijksgebouw ot in den vorm van vrije woning, vuur en licht voor dien sten als wachter bewezen door een onder otficier, dan wel voor diensten als huisbe waarder, bewezen door een gehuwd militair, aan wien zoodanige functie in het door hem bewoonde perceel naast zijn gewonen dienst door of vanwege Onzen minister van oorlog is opgedragen, een en ander tot een door dien minister te bepalen bedrag, alsmede de toelage voor den onderofficier, wonende op het terrein van het kruithuis aan de Sciiie; III. verdiensten uit bijwerkzaamheden ten dienste van hel rijk verricht door een mees- Ier-geweermaker (-zwaardveger, -rijwiel- hersteller), tot een door Onzen minister van oorlog le schatten bedrag; IY. verhooging van jaarwedde door den hoofdwerktuigkundige bij de schoolcompag- nie van den motordienst; V. verhooging van jaarwedde van den hoofdwerktuigkundige, den werktuigkundige cn den werkman bij de luchlvaartatdeeling; VI. a. vrije huisvesting door gehuwd per soneel beneden den rang van officier van de politielroepen; b. zuivere opbrengst uit hun arbeid ten dienste van hel rijk volgens tarief of vol gens abonnement voor schoen- (laarzen-), kleer- en zadelmakers, alsmede door hoef smeden; en c. Lelooning voor diensten als coupeur door den voormaligen meesler-kleermaker hij het Instructie-Bataljon, een en ander tot een door Onzen minister van oorlog te be palen bedrag; VII. een nanlal .sedert vervallen, baten, C. Voor de toepassing van de bepalingen van dit besluit wordt als vast bedrag der be zoldiging van de leden der militaire muziek korpsen over bet tijdvak van 23 Januari 1907 tot en met 31 December 1909 aange merkt liet bedrag dat zij zouden hebben ge noten, indien gedurende dal tijdvak: j de kapelmeester ware bezoldigd als de hoofdopzichter van fortificatiën; de onderkapelmeester als de sergeant- majoor-inslruc.leur der .infanterie: en de muzikant cn de muzikant-titulair als de sergeant der infanterie (diensttijd als mu zikant en als muzikant-titulair gerekend ats diensttijd at3 sergeant). D. Dit besluit treedt in werking op den tweeden dag na dien der dagteekening van het Staatsblad (20 Mei), waarin het is ge plaatst. Onze Minister van Oorlog is belast met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in het Staatsblad zal worden geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan den Raad van State. Het verkeer tnsschen Nederland en Belgis. „De Tel." meldt, dat er met ingang van 1 Juni a.s. een belangrijke vereenvoudiging zal worden ingevoerd in de passen-contróle en het douane-or.dcrzoek naar en van Bel gië van en naar Holland In de treinen 7 en 9, dal is dus van Ne derland naar België, zal van dien datum af de pas9encontrule en het douane-onderzoek niet meer bij aankomst le Esschen plaats vinden, doch door de Belgische ambtenaren tijdens den rit in d?n trein tusschen Roo sendaal en Antwerjaen. De ingeschreven bagage wordt echter res pectievelijk le Antwerpen "n le Brussel on derzocht indien zij bevracht is naar hel be treffende station. In de treinen 21 en 23, dal is van België naar Nederland, zal de passenconiröie en het douane-onderzoek door de Nederland- sche ambtenaren, niet meer plaal3 vinden te Roosendaal, doch tijdens den rit in den trein tusschen Esschen en Rotterdam. Dit geldt echter alléén voor de reizigers die naar Rotterdam en verder moeten rei zen. De reizigers, die niet naar en over Roller- dam moeten, dus zij die naar Breda of de richting Viissingen, enz. gaan, zullen van 1 Juni af in Esschen moeten overstappen in een anderen (rein, terwijl de passencon- Irólc en het douane-onderzoek voor hen, evenals vroeger, te Roosendaal geschiedt, In verband met deze voor d; reizigers ver eenvoudigde maatregelen, zijn door de be treffende spoorwegmaatschappijen allerlei bepalingen vastgesteld. Om fraude tegen te gaan is bijv. bepaald voor de reizigers van Nederland naar België, dat zij tusschen Roo sendaal en Antwerpen (dus het contróle- traject) niet in het restauratierijtuig zullen worden toegelaten, terwijl aan de reizigers y.an België naar en over Rotterdam op het contrëletrajeot EsschenRotterdam geen toegang tol het restauratierijtuig verleend wordt. In de gisteren gehouden openbare zit ting van het Centraal-Stembureau voor de Verkiezing van de leden van de Tweede Ka mer is, ter voorziening in de vacature, ont slaan door het overlijden van den heer F, ■\Y, N. Hugenhollz, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard de heer A, H< van der Hoeve, ie Utrecht, Bij Kon, besluit Is toegekend de aan 3e orde van Öfanje-Naesau verbonden e® pjedalile, m^zilvëj^eagJS: Roefoft. jronénle te Hoogkerk, suikerkoker en reserve-opzich ter aan de Noord-Nederlandse lie Beetwortel- suikerfabriek te Yierverlaten, Prof. ir, J. F. Klinkhamer, lïoogleeraar aan de Technische Iloogeschool te Delft, heeft zijn afscheidscollege gegeven. De rector-magnificus, prof. C. L. van der Bilt, sprak enkele woorden, en verleende toen het woord aan den heer Bourdrez, voorzitter van Praclische Studie. Met ©en hartelijke toespraak bracht de heer Bourdrez namens de studenten prof. Klinkhamer dank voor zijn onderwijs, en bood hem namens hen als huldeblijk diens borstbeeld aan, ontworpen door prof. Odé, ter plaatsing in de T. Iï., en hem daarna een album over, bevattend de namen van hen, die hebben bijgedragen voor hel huldeblijk. Ten slotte sprak ir. Jan Grataraa, uit Ara sterdam, namens de oud-leer-lingen. Spre ker herinnerde er aan, hoeveel prof. Klink hamer heeft medegewerkt om de emanci patie van de bouwkunde, die vroeger slechts een aanhangsel was van de civiele faculteit, te bevorderen, De president-curator, prof. dr. J. Krans, aanvaardde namens curatoren gaarne liet borstbeeld, dat een eereplaat3 zal krijgen in de T. II. Spreker deed nog in hel bijzonder uitkomen de groote diensten, door prof. Klinkhamer aan het hocger onderwijs bewe zen. Ds Gereformeerde Kerk le Haarlem heeft besloten tot het bouwen van een nieuwe kerk op een terrein aan den Klop persingel. Prof. dr. C. II. II. Spronck schrijft: Het bericht van het ,,U. D." betreffende mijn verhuizing naar Zeist, i3 juist, maar niet volledig. Niet de geheele buitenplaats „Scliaerweijde", doch slechts een gedeelte er van i3 door mij aangekocht in combinatie mot mej. W. Hamburger, arts, voormalig plaatsvervangend directeur van het Rijks- Serologisch Instituut. Ons baoteriolherapeu- tisch laboratorium, thans te Utrecht geves tigd in peroeel Maliebaan 59, zal gehuisvest worden in een gedeelte van de groole villa. Hel doel, een betere gelegenheid te schep pen om ons aan de serologic le wijden, is aldus bereikt, terwijl van de buitenplaats, die in gevaar verkeerde te verdwijnen, al thans hel schoonste deel builen gevaar is. Bij te bouwen stallen zullen op behoorlijken atsland van liet huis geplaatst en in den stijl van het huis worden gehouden. De Minister van Waterstaat zegt in zijn memorie van antwoord op hel voorloo- pig verelag betreffende de begrooting van het Zuiderzeetonds 192-f, dat hij spoedig ge volg hoopt té kunnen geven aan den aan drang om do uitvoering der Zuiderzeewer ken krachtig en snel door te zetten, omdat hij ook van meening is, dat bespoediging der uitvoering bijdraagt lot vermindering der totaalkosten. Het „Hdbld." verneemt uit parlemen taire kringen, dat het voornemen bestaat, dat de Tweede Kamer ongeveer half Juli op zomerrecès gaal. Als de behandeling der wijziging van de Onderwijswet (waarin de bezuinigingsplannen van minister De Vis ser zijn vervat) het zou veroorloven, zou liet reces op 11 Juli kunnen ingaan. Op vragen van liet lid van de Tweede Kamer, den (icer Van Zadelhof!, betreffende hel tijdstip van in-werking-treding der Dienstweigerinjswet, heeft de Minister van Justitie geantwoord, wat reeds hekend is, dat bij Kon. besluit van 20 Mei j.I. is be paald. dal de Dienstweigeringswei in wer king zal treden met ingang van 1 Juni a.s. Naar „De Tel." verneemt heeft de com missie van de Tweede Kamer hij de indie ning van de raming voor de benoodigde uit gaven zich gehouden aan de bedragen van het (hans geldende bezoldigingsbesluit. De Minister van Financiën had deze commissie in overweging gegeven rekening te houden met de voorgenomen salarisverlaging met 1G.G pet. Dc Kamercommissie meende ech ter, dat zij daarover niet incidenteel mocht b .siissen ten aanzien van het bij tiaar in dienst zijnde personeel. Dit behoort h. i. te geschieden bij de behandeling van de Slaalsbegrooting van 1925 De inler-deparlementate commissie voor het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid van bezuiniging on de per- Suneels-organisatie der Koninklijke Marine heeft zich gesplitst in drie-sub-commissies, waarvan de eerste een personeels-organisa- tlie voor de vloot in Indie zal hebben te ont werpen, de tweede belast is met liet opma ken van een ontwerp voor een personeels organisatie voor de vloot in Nederland en de derde de levensvoorwaarden krijgt le ontwerpen, waaronder het personeel sub lo. en 2o. zal moeten dienen, Het hoofdbestuur der Ned. Vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf heeft in oen spoedeischende vergadering het voor ontwerp tot wijziging der Arbeidswet, voor Zooveel betreft den arbeid in bakkerijen, be sproken. Zoo spoedig mogelijk zal liet door den Iloogen Raad van Arbeid gevraagde ad vies aan dat college worden uitgebracht. Ifet Jiimgns de Vereeniging zitting nemend lid jrt de Subcommissie III van den Iloogen Baad van Arbeid zal dit advies nader raon- üctinz toelichten, - BINNENLAND. De Tweede Kamei heeft het wetsontwerp, hondende wijziging van de bepalingen ten aanzien van het Zeerecht, aangenomen. De nieuwe bepalingen inzake de pensioen* grondslagen voor de landmacht. De dienslweigeringswet treedt 1 Jnni a.s. in werking. De grenscontrtle tusschen Nederland en België wordt 1 Jnni a.s. vereenvoudigd. BUITENLAND. De besprekingen in Dnitschtand en Frank rijk over de regeeringscrises. Overeenstemming tnsschen Engeland en Italië over Joebaland. De motie-Baldwin van wantionwea ver worpen door het Engelsche Lagerhuis. „De Res.-bode" schrijft; Naar wij vernemen, knjgt het stelsel van den omgaanden rechter dc overhand. Zooals men weet, was er een voorstel, om 1/3 der Kantongerechten op te heffen. Onlangs heb ben wij een stelsel bepleit van den judex ambulans; de kantongerechten zouden dan blijven waar zij zijn, alleen zouden, voor zoover hel de kleinere kantons betreft, twee of drie kantons door Cën rechter bediend worden. Inmiddels hebben lal van gemeen ten, op het voorbeeld van Iiousden, geadres seerd tot behoud van baar kantongerecht, subsidiair voor den reizenden rechter. Naar ons nu ter ooren kwam, is ook de Minister voor dit stelsel gewonnen, evenals trouwens, zooals wij vroeger reeds bericht ten, vele Kamerleden voor den omgaande rechter veel meer voeten dan voor afschaf fing der kantons. De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw hoeft, mede r.amens den Minister van Justitie, ten vervolge op do beantwoording van vragen van het lid van de Tweede Kamer den heer Kleerckojaer be treffende het optreden der Utrechtsche poli tie in de gemeenle Billhoven: Zijn niet de Ministers van Binnenland sche Zaken en Landbouw en van Justitie van oordeel, dat het gewenschl is, in het oi>enbaar opheldering le geven, wat er juist is van de verschillende berichten, die om trent hel optreden der politie van Utrecht in dc gemeente Billhoven de ronde doen? Zoo ja, willen zij dan mededeeling doen van de feitelijke toedracht in dit geval, met name of, en, zoo ja, waarom de Utrechtsche politie builen het gebied barer gemeenle is opgetreden; of daarbij spionnage heeft plaats gehad in een particulieren kring, door van een lid van dien kring mededeeiingen uit to lokken, dan wel le aanvaarden, en waarom dit onvermijdelijk noodig was; of met name de politie op eenige wijze beirokken is ge weest bij het verduisteren van geldon, welke den politiespion, als vertrouwensman van den door hem bespieden kring, waren in be waring gegeven? geantwoord: liet bedoelde optreden van de politic van Utrecht te Billhoven betrof hel nasporen van fdrafbare feiten, die binnen dc gemeen te Utrecht bij voortduring zijn gepleegd of beraamd, en het inwinnen van inlichtingen te dier zake te Billhoven, gemeenle De Bilt. De polilic-ambtonarcn van Utrecht, met hel onderzoek te Billhoven heiast, han delden bij dat onderzoek in hun qualiteit van onbezoldigd Rijksveldwachter, en wa ren daartoe derhalve bevoegd. Yan geen an dere inlichtingen is gebruik gemaakt, dan bij tiet opsporen van strafbare feiten her haaldelijk plegen verstrekt te worden. Van spionnage of iels dergelijks is overigens geen 6prake geweest, terwijl de politie op geen enkele wijze is betrokken geweest bij het verduisteren van gelden. Prof. dr. A. A. van Schelven, h. t. ab'- actis van den Senaal der Vrije Universiteit, zendt aan „De (A.-RRotterdammer" de volgende mededeeling: „De Senaat der Vrije Universiteit, kennis genomen hebbende van een aantal bezwaar schriften omtrent de opvoering van Queri- do's „Saul en David" door een gezelschap, waarvan verschil lende studenten der Uni versiteit deel bleken uit le maken, en om trent de aanwezigheid van een hoogleeraar daarbij; geen oordeol uitsprekend over d: Ihcorelisehe kwestie van hel tooneel of over de praclische kwestie van de voorstelling van „Saul en David", omdat daarover onder Gereformeerden een zeer verschillend oor deel mogelijk is; en besloot echter al zijn invloed te zullen aanwenden om le verkrij gen, dat de studenten, terwilie van hel Gere- tormeerdc volk en uit de liefde voor onzs Universiteit, zich' onthouden van voorstel lingen, welke buiten eigen kring plaats heb ben." -»J

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1