Een Derde Hand. dat Piet haar een" groot offer ge- ht had. en Zondag en nog vele Zondagen daar- ing Piet zijn poes opzoeken, die hern dadelijk herkende en door luid spin- haar vreugde te kennen gaf, als Piet op den kop streelde, imi had het opperbest in het kasteel, veel muizen en kreeg bovendien nog g lekker hapje. had slechts één vijand en dat vras ■jT, de jachthond. Castor was niet alleen erge poesenhater, maar bovendien een l beest. Al kreeg hij ook nog zooveel van zijn baas, hij beterde zich niet. q er iemand aan de deur, dan blafte tem woedend aan. Iedereen was bang hem en zeker zou zijn meester hem, lij niet zoo'n goede jachthond geweest ,al lang weggedaan hebben, en Piet nu op een Zondagmiddag Weer naar Mimi kwam kijken, schoot Castor el onverwacht woedend op hem I09. Met prong had hij den jongen op den grond >id. Brommend keek hij naar hem en «heelde maar heel weinig, of hij had gebeten. ch eer men Piet te hulp kon snellen »t duurde toch maar enkele seconden Mimi den jachthond op den kop. iz te haar scherpe nagels er in en beet rinnig, dat Piet, hij wist zelf niet hoe. op zijn beenen stond en Castor over ?a grond rolde. Mimi liet haar prooi echter liet los. ar kwam plotseling de graaf aan. Met tok joeg hij Castor naar zijn hok, ter- Mimi zich door Piet liet aanhalen, ïmaal had Piet haar het leven gered, id zij hem voor de scherpe tanden van r gevrijwaard. door C. H. :jn slurf doet dienst als derde hand. 'a Olifant ging naar de stad. Kwam heel beladen thuis; laar dacht je soms: hij wist geen raad, Dan heb je toch abuis. Zie maar: zijn paraplu Taagt hij er keurig netjes mee, 't Was iets voor mij eri ul [t »rd< mi ei a hoor, als i k drie handen had, 'k Deed er van alles mee. Is jammer, dat een menschenkind ke Er nooit meer heeft dan twee! ie: TS Ik heb er zeker een voorgevoel van gehad, dat ik deze week in verscheidene brieven zou lezen: hè Tante, komen er weer gauw prijsraadsels? Er lagen al prijsraadsels klaar gemaakt, die ik deze week wou geven. Het is uitmaal niet voor iedere rubriek één groot, maar voor gróoteren en voor kleineren 4 raadsels. Er is niet zóóveel werk aan, en ik vertrouw ook niet „vreeselijk moeilijk'* (zoo als ik dikwijls hoor) dus jullie moeten ze alle vier oplossen, niet er uitkiezen, maar de grooteren en de kleineren moeten allen 4 antwoorden inzenden. En alsjeblieft' bijtijds en niet vergeten te onderteekenen, en duide lijk a<jlres er op. Kobus van Veen het gaat uitstekend hoor. nu jij het voor Rika waarneemt, zoolang zij weg is. Zorg nu maar, dat deze duiven niet wegvliegenhoud je ze wei een poosje in het hok, totdat ze daar goed aan gewend zijn? Annie van Leeuwen, ja nu is het echt zo merweer en begrijp ik dat jullie al buiten kunt zitten. Dus je hebt er geen nieuwe kui kens bij gekregen, wel jammer, maar je hebt er toch al heel wat te verzorgen. Neeltje van Leeuwen, je raadsels zijn aar dig, maar ik meen zeker dat 2 van de 3 er al eens in hebben gestaan, ik zal het eens nakijken. Gerarda en Anton Burgdorffer, je moet 3 goede oplossingen inzenden anders kan ik je naam niet vermelden en je moet op het cou vert duidelijk schrijven, dat de brief voor mij i9. Bertha Duval, van harte hoop ik, dat je volgende brief vroolijk kan zijn met goede berichten over de zieke. Suze en Izak Kret, jullie mogen natuurlijk ook Tante zeggen. Tot en met 11 jaar be hoort men tot de kleineren. Greta en Stiena Sierag, ik ontving van daag 2 brieven, ook dien der vorige week. Ida van Riet, vertel mij ook nog eens hoe oud of je bent en of je de raadsels alleen kunt vinden, of doe je het wel met de zusjes samen? Nellie en Corrie Mens, ik kan nu wel weer nieuwe raadsels gebruiken, maar wacht nog maar één weefc want met de prijsraadsels krijg ik toch altijd extra veel te lezen. Klazina Parlevliet, prettig hè om met zoo'n mooi rapport te eindigen. Ik had en heb ook altijd zoo'n pleizier in kleine poesjes als ze dan samen spelen en over den grond rollen. Stuur mij de nieuwe raadsels en anecdotes maar de week na de prijsraadsels, dan heb jij er meer tijd voor om ze te schrijven en ik om ze te lezen. Niesje de Gelder, ja dat is 2oo, dat men dikwijls zegt over treurige boeken: het is zoo erg niet want het is maar een boek. Maar o, zóóveel van wat er in de boeken staat geschreven, is toch werkelijk gebeurd, dat zal je als je groot bent, ook wel onder vinden. Rika van Leeuwen, voor jou hoop ik ook wat ik al een ander raadselnichtje schreef, dat je volgende brief betere berichten kan bevatten over den zieke en dat je dan weer thuis kan zijn. Martha Marcelis neen aan mij mag je geen verhaaltjes of versjes voor de kindercourant sturen, daar zorg ik niet voor. Annie Bavelaar, dank voor je briefje dat je mij van uit de vacantiekolonie schreef. Met het mooie weer zal je wel den geheelen dag buiten zijn en dus gezond en flink terug komen. Lena Planken, vriendelijk dank voor je aardig handwerkje, dat ik in je brief vond. Houd je veel van handwerken, doe je het thuis ook veel in je vrijen tijd? Marie Kuivenhoven, wil je nog wachten tot de week na de prijsraadsels met mij nieuwe raadsels te sturen, dat is gemakke lijker voor jou en voor mij. Je voet is zeker weer beter, want je schrijft dat je iederen avond gaat fietsen. Geertje Hoff, kijk maar even wat ik aan Marie antwoordde over het mij toezenden van raadsels en anecdotes. Mien Remmelenkamp het antwoord op je eene vraag heb je zeker al gezien, ze zijn er deze week. Verder: ik woon den Haag, Fre- ierik Hendriklaan 157. Blijf jij maar een ilille hoop koesteren, dat is het beste wat je en kunt. Genie Slootweg, je zult daar wat aardig itten in het prieeltje, maar op Zondag 's zo mers misschien wel eens wat al te druk met al die auto's en fietsen, die voorbij komen vliegen. Gerxit van der Horst, iS kleine Thijs al een jaar geworden? Het was zeker wel een pret tige dag allen bij elkaar en Moeder gezond in jullie midden. Jo van Duuren, heel kleine biggetjes vind ik alleraardigst, als ze nog rose zijn en schoon en dan maken ze zoo'n grappig ge luidje. Ga je met eene vacantie-kolonie naar Wijk aan Zee? Fransisca Giezen, je vraagt of_ ik van 't Haagsche Bosch houd. Zeker ik ga er graag heen met een boek en zit dan heerlijk een heelen tijd op een bank. Als het warm is, kan het daar zoo lekker frisch zijn. Mien en Jo van Zwieten de Blom, ik zal jullie raadsel eens plaatsen, dat beloof ik. Marietje van Went, als je eens te veel huiswerk hebt, dan sla je maar eens over, ik hoöp voor je dat je met de prijsraadsels wel tijd zal hebben. Louis Hartkamp, 3 eieren van 4 kippen, dat is mooi. Vloog Kazan niet achter de kip pen aan, toen ze los waren? Heerlijk hè dat die feestdag, zoo vroolijk kon gevierd worden in goede gezondheid. Annie Huisman, dat eerste raadsel over dien mijn is niet duidelijk; ik vrees dat de meeste kinderen daar geen antwoord op kunnen vinden. Marie Spoor, wat ga je yer weg, en met wie? En waarom? Dolly Schimmel, ook al jonge poesjes die aan het hollen en stoeien zijn. je ze nog een poosje houden? Of gaan ze al gauw naar een nieuw tehuis? Annie van Weizen, wat voor soort is je witte hondje? En groeit zijn haar sl weer aan? Nellie Mulder, gaat het jonge poesje weg"? Maar de groote poes blijft dan toch bij jal- lie? Zijn de konijntjes van jou, zorg jij ex zelf voor? Toos Gaastra, Zondags feest bij je groot- ouders, dan was er natuurlijk geen tijd voor raadsels, en toen Maandags nog moe en slaperig van alle pret, dat zijn dingen die 2c o zoo best kan begrijpen. Nelie Oostveen, ik hoop dat je gauw vah dien naren hoofdpijn bevrijd zult zijgt Praat je wel eens met je buurvrouw pp school over de raadsels? Janny en Marietje Gordijn, dat is al heel gemakkelijk voor jullie om den brief te be zorgen als je maar 2 minuten van het bu reau van het Leidsch Dagblad woont. Je kuikentjes zullen spoedig al kippen en ba nen worden met dit wanne zonnige weer. Bob Lan, ja mijn broer gaat ungTf vooruit, met dit mooie weer ligt hij steeds' met open ramen. Annie en Akke Bonte, ik vind bet dat jullie weer eens inzendt, want vroeger deden jullie zou trouw mee. Jan en Free van de Bom (Katwijk) jolüe moeten mijn naam, dien je onder de corres pondentie vindt, op het adres vermelden, als je den brief naar het Leidsch Dagblad zendt. Annie Zirkzee, we zullen elkaar binnen kort wel eens zien, denk je niet? Dat adres in Utrecht weet ik best, want mijn broer woont Utrecht, Maliesingel 20. Corry den Dopper, wat een allerleukst plaatje boven op jou postpapier; dat hoort stellig bij een sprookje van Andersen. Conny van der Voorde, je brief van ver leden week kreeg ik nu pas. Het is best hoor, als je weer mee gaat doen. Louise Boekkooi, je brief van verleden week kwam vandaag pas, dus een week te laat. Goed bijtijds bezorgen en mijn op het adres. Ik zal later je raadsels eens plaatsen. Annie v. Staden. jou brief kwam ook een week te laat. Ben je al 11 jaar, dan mag je met de grooteren meedoen. Na de volgende week wil ik wel weer nieuwe raadsels hebben. Jansje B. van Dijk, ais je een nieuw Taad- sel inzendt, dan moet je er altijd meteen de oplossing bijschrijven, en dan zal ik zien of het geplaatst kan worden Rie van Staveren, help je thuis wel eens, want je schrijft dat je niet veel tijd hebt. omdat je aan de schoonmaak bent. Nelly Weyers, ik ben toch ook zoo blij. dat de nieuwe tram er is, ik ga er veel lie ver mee, dan met den trein, ik hoop er in de volgende week ook weer eens mee naar

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 17