No. 19694. DONDERDAG 22 MEI Anno 1924 Dfficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVLUTENIiENl 80 Cis. per regel Bij regelabonnement belangrijk lageren prijï, - peine Advertentiên, Uitsluitend bij vooruitbetaling, .Woensdags ea Zaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecbt Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen, ë- Bewijsnummer 5 Ots. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèqu*- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURAKÏt yoor Lelden per 8 maanden ƒ2.35, per week .;,ï.T.ï\ 20.18, Builen Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per week ï&isVbO.M. Franco per post ƒ2.85 -f- portokosten, Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visch winkel- Vischmarkt 18 (telef. 1225) is VRIJDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a fO.ll fO.15-fO.22, SCHOL a f 0.11—f 0.30—f 0.33 KABELJAUW a f 0.25f 0.30 (geh. kabelj. af 0.10), POON a f 0.11, SCHAR a f 0.13, (TARBOT a f 0.52 en TONG a f 0.90 p. pond Leiden, 22 Mei 1921. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem, DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat S. A'. .Vermeulen, Wed. van A. H. Starrenburg, to Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop ia het perceel Haarlemmerstraat 52a. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem, VAN S TRI JEN, Secretaris, Leiden, 22 Mei 1924. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat P. Hoog duin, te Leiden, een verzoek heeft inge diend om verlof tot den verkoop van alco holvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in den winkel van het perceel Hoogewoerd No. 177. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 22 Mei 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan Joli. Poelen en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een i/ceschbewerkingsinrichting in het perceel Ntsuirc Rijn No. 79, Sectic I. No. 638. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 Mei Ï924. R.E. Kamercentrale Leiden. In „De Harmonie", Marktplein Gouda, Meld de R.K. Kamerkieskring Leiden liaar laarvergadering, onder voorzitterschap van den lieer A. J. Oostdam, alhier. Poor den secretaris, den heer A. C. van Berkel, le Gouda, werden notulen en jaar verslag gegeven; door den lieer Bader, van Warmond, werd verslag uitgebracht van de laatste Bondsvergadering le Utrecht; door den heer J. de Bes, le Alphen, het financieel verslag, dat bij een ontvangst' van 1175G en een uitgaaf van 1 1692, een saldo van f 61 6»! Voor verificateurs werden aangewezen de liecren Heilker, le Hazerswoudc; Vlasman, te Alphen en Van Vliet te Boskoop. Als afgevaardigden naar de Bondsvergade ring op 30 cn Mei a.s. werden gekozen de liecren J. C. Stadhouder; II. J. M. Balvers, llillcgom; A. Tl) Bader, Warmond; A. C. v. Berkel, Gouda; P. Warmerdam, I.isse en C. f- L. van der Meer, Noordwijk. De heer Wilmer, van Leiden, had als zoodanig bedankl. Als plaatsvervangers de lieeren Boekrood, leiden; De Bes, Alphen; Vlasman, Alphen; Lioverse, Woubrugge; Bulten, Voorhout en Veelenlurf, Alphen. De behandeling van het onlwerp-Kies- rochlregtemenl' door de commissic-Bongaerts c s. ingediend en gewijzigd door het Bonds- tesluur, werd na ampele bespreking als voorgesteld goedgekeurd. Medegegaan werd met de voorstellen Friesland, om le bewerken, dat er meer con tact kwam lusschen Bondsbesluur roet Ka rperclub enz.; en hel voorstel Leiden, tot we derinvoering van een departement van Landbouw onder een afzonderlijk verant woordelijk minister, werd in de belangstel ling der afgevaardigden aanbevolen; al wenschte het Bondsbesluur in deze liever den bezuinigingsweg te bewandelen. Bij de rondvraag werd door Hooginade het bezwaar van het zevende leerjaar naar vo ren gebracht, vooral voor het platteland, wat door nog enkele plallelandsalgevaardigden wenl gesteund, en het negeeren van andere l'laltelandseischen, onder de oogen gezien, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Be deelnemers aan de Oost- en Wilte- K-Conterentie in Den Ilaag maakten van- Ten excursie naar de Kagerplassen. gezelschap, uit ruim tweehonderd per ron bestaande, kwam met een zevental a"''cr "it de Residentie aan. In J'in «n Schiekanaal nabij de Wilhel- u i lagen, behalve de salonboot J:,I?1'1 vau do lirroa Van der 'Schuyts gróat" alhier, nog oen drietal ma "rjachten, toebchoorende aan de Goiidriaan, Krotter en Wicrdsma. uit Rotterdam, gereed, om lïet gezelschap te vervoeren. Te haltdén ruim vertrokken de fraai bevlagde vaartuigen, de motorjachten voorop; daarachter volgde de „Paulina", Er licerschle op de booten waar de lunch weid genuttigd, een zeer opgewekte toon. Ka den prcltigen tocht over de Ivager- plassen, waar de dames en heeren bijzon der genoten, kwam het gezelschap aan in de jachthaven ,,'t Fori", te Warmond, waar het door het gemeentebestuur in samenwerking met de Vereen, lot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer, werd ontvangen. Hier stonden de groole aulo's weder klaar om de dames en heeren naar het kasteel „Oud-Wassenaar" te vervoeren, waar hun een thé wordt aangeboden. Het secretariaat van Dierenbescher ming vraagt ons om, nu de warme dagen er weer zijn, nog eens te waarschuwen tegen het laten meeloopen van oen hónd achter de fiets. De baas bedoelt het volstrekt niet kwaad, als hij toegeeft aan den vragenden blik vol verwachting, die dringt om toch niet zonder hem uit te gaan. Maar als wij een langeren fietstocht ondernemen, moe ten wij wijzer wezen en weerstand bieden aan die dringende vraag ol aan ons eigen verlangen naar gezelschap. Want over ver ren afstand en bij hitte reeds vrij spoe dig wordt het meeloopen een kwelling voor den hond: hoe snel ook voor een oogen- blik, op den langen duur kan een hond de fiets in matigen gang reeds niet bijhouden ea ta trouw oni achter te blijven, volgt hij boven zijn krachten, soms lot hij er bij neervalt. Gun hem een wandeling 's avonds, ook voor uzelf gezond. Maar fietst ge in de hitte, laat liever lliuis uw hond. Het voorloopig bes!uur van de Leid- sche Vereeniging voor School- en Werklui- nen vestigt in een circulaire de aandacht op deze Vereeniging en vraagt lol haar toe tc treden als lid ol donateur. Het doel der Vereeniging is: „Bij de jeugd Belangstelling en Lielde voor bodemcuUuur en natuur op te wekken, alsmede praolische kennis aan te brengen voor den teell van groenten, bloemen, fruit en heesters." De kinderen zulten er toe gebracht worden een groot gedeelte van hun vrijen lijd in de open lucht door te brengen en er een gezonde bezigheid vinden. Zij zullen er de directe re sultaten van eigen werk zien, orde en nel heid Ieeren en den slechten invloed, dien het leven op straal op hen uitoefent, ont gaan. Dergelijk? tuinen bieden dus gelegen heid voor kinderen, voor wie verblijf in de buitenlucht wenschélijk of noodig is, daarin steeds te verkeeren; zij zijn zoowel uit een gezondheids- als uit een sociaal oogpunt van zeer groot nut. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren E. Th. Witte, voorzitter; W. van der Laan, onder-voorz.; P. J. Hoogcndam, secre- laris, Verlengde Ooslerslr. 51; A. L. L'. Gathier; P, C. G. A. Wijkmans en A. N. Ballego. Door mej. A. E. D. is geklaagd, dal zij door II. cn diens vrouw op den openbaren weg is geslagen en gestompt. Mej. J. Luit Breda, is gisteren aan hel station door de recherche aangehouden, daar zij den schoenenwinkelier v. D. voor een paar damesschoenen had opgelicht. In Dellt schijnt zij iels dergelijks te heb ben gedaan, weshalve zij daarheen zal wor den gebracht. De 1'A-jarige K. werd gisteren door oen zusje van 8 jaar van de trap gedragen in de ouderlijke woning in de Alexander- straat. Het zusje verloor haar evenwicht en draagster en gedragene vielen naar beneden, liet meisje boven op 't kind, dat waarschijn lijk oen lichte hersenschudding bekwam en per auto van de Eerste-Ilulpdienst naar het Acad. Ziekenhui3 is gebracht. Gistermiddag is de slager A. II. V. in de slachlhal van het abattoir uitgegleden en zoodanig op zijn zitvlak terecht gekomen, dat hij niet meer kon loopen. Hij is per brancard naar zijn woning vervoerd. De 53-jarige hroodvenler D. S., wonen de Zuidsingel, is gisteren uit de goot van zijn woning plm. 31/» M. naar beneden ge vallen. Hij bekwam een hoofdwonde en mis schien inwendige kneuzingen, waarom de Eerste-Hulpdienst hem naar hel Acad, Zie kenhuis bracht ter onderzoek. Tegelijk met nieuwe groenten cn fruit komen onze fruit- en groenlenhandelaren vertellen, dat zij aan hun zaak een geheel vernieuwd aanzien hebben gegeven. Heden is het de handelaar in lijne groen ten en fruit, de heer I. Neuleboom, Papen- straat 1, wiens winkel na gedurende ruim vier weken gesloten te zijn geweest, in wel ken tijd de zaak algeheel is geresiaureerd, opnieuw onze aandacht vraagt. De eertijds onooglijke en niet bijzonder hygiënisch in gerichte winkel is nu van onder tot boven betimmerd; er is een ruime, nieuwe, stof vrije etalagekast aangebracht; toonbank en opsland zijn vernieuwd en verfraaid, in het kort de zaak is nu zoo goed als nieuw. Ook uitwendig heeft deze zaak een geheel ander aanzien gekregen, zij prijkt in frissche, hel dere kleuren, waardoor reeds van de Bree- slraa! af de aandacht van het publiek wordt «e trokken, De timmerman P. Haamke zorgde voor de betimmering en de schilders L. J. Bey en Zn, gaf het geheel een nieuw, keurig aanzien, alles ten genoegen van den eigenaar, die nu ook zijn best heeft gedaan, om, door een zeld zame collectie fijn fruit en jonge groenten uit te stallen, de aandacht van het publiek nog in sterkere mate op zijn zaak te vestigen. Hedenmiddag werd de winkel heropend. Het Koninklijk bezoek aan de Betuwe. Gisteren hebben H. M. dé Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik een bezoek aan de Betuwe gebracht. Overal bereidde de be volking het vorstelijk paar een hartelijke ontvangst. Alleen het bezoek aan Buren en aan Tiel droeg een officieel karakter. 's Morgens omstreeks tien uur, kwamen de Koningin en do Prins per auto met klein gevolg van Het Loo te Arnhem aan. Men reed naar het huis van den Commissaris der Koningin, waar H. M. ontvangen werd door jhr. S. van Citters en den burgemeester van Arnhem, mr. De Monchy. Overal langs den weg wa3 veel belangstelling. Na een korte begroeting werd den Commissaris der Koningin verzocht in de koninklijke auto plaats to nemen en reed het gezelschap langs de Rijnkade in de richting van Eist. De Koningin en Prins Hendrik passeer den te ongeveer kwart over tienen het dorp Eist. In het dorp was de geheele bevolking .van de Bovcn-Betuwe» waar de Koningin niet komt, verzameld. 40 karren met bloo men waren opgesteld en een groote eereboog was opgericht. Orchideeën werden do Ko ningin aangeboden door de dames ,Vink eci Baltussen. Bij het Raadhuis waren de ver- cenigingcn en corporaties uit het dorp en omgeving opgesteld. Hier bood het zoontje van den burgemeester de Koningin bloemen aan. Tegen twaalf uur arriveerde de vorstin |n het kleine Geldersohe stadje, waaraan H. M. den titel van gravin yan Buren ont leent. Het eerste bezoek van het Koninklijk Echtpaar was, na een tocht door ecnige straten, aan het weeshuis, waar de presi dent-curator, dë heer H. G. van Evcrdin- gen, in zijn toespraak de vreugde herdacht bij het eerste bezoek der Koningin nu 20 Jaar gejeden. Het oudste weesmeisje bood bloemen aan. Daarna werd naar de Hervormde Kerk gereden, waar aanwezig waren do heer P. Knobbout, burgemeester, de leden van den gemeenteraad, do predikant, de leden van het kerkbestuur en een aantal genoodigden Nadat het vorstelijk gezelschap zijn plaat sen had ingenomen 6prak de "burgemeester H. M. kortelijk toe. Daarop werd de reis naar Tiel vervolgd over eenige feestelijk gestemde dorpen. Te Tiel nuttigde H. M. en Haar gevolg het noenmaal in een Koninklijk salonrijtuig, waar B. en W. Haar namens de iogezete- nén kwamen begroeten. Tegen halfdrie ving een rijtoer door de arbeiderswijken aan» waar op tal van plaatsen bloemen werden aangeboden, tijdens welke schoolkinderen cn mannen- en gemengde koren zongen on der begeleiding van harmoniemuziek, on eindelijk bereikte men het Stadhuis, waar de burgemeester mr. C. G. Schattenkerk de Koningin toesprak. Nadat de thee was rondgediend, namen dé Koningin en de Prins plaats onder een baldakijn op het bordes van het Stadhuis om daar het défilé van tal van plaatselijke vereonigingen gade te slaan. Kort daarna vertrokken do gasten, na door eenige stra ten der stad gereden te hebben, in dc rich ting van Echteld. Aan de voormalige Zand- wijksche Poort zongen de leerlingen der Tielsche muziekschool onder leiding van den directeur Willem Wernicke, diens com positie „Holland's Vlag". Tiel zette de feesten voort met cenigo concerten. H. M. waren veel bloemen aan geboden. Het militair onderwijs. De Staatscommissie, ingesteld bij K. B. van 12 Dec. 1910, de zg. Legercommissie, heeft verslag over de regeling van het Mili tair Onderwijs uitgebracht. Zij komt daarin lot de volgende conclusies: 1. Het is noodig een wettelijke regeling be ontwerpen voor het militair onderwijs, waarbij de opleiding der a. s. beroeps- en verlofsoficieren op dezelfde grondslagen be rust, en de a. s. beroepsofficier wordt gere- cruteerd uit de leerlingen der scholen voor yerlofsofficieren. 2. De scholen voor verlofsofficieren belioo- ~ren te blijven gehandhaafd. Voor wat den geneeskundigen dienst aan gaat, is de commissie van oordcel, dat voor de opleiding der reserve-officieren eveneens partij zou kunnen worden gelrokken van een deel van het onderwijs bij bovenbedoel-, de scholen. 3. Het bezit van hel diploma eindexamen eener II. B. S. 5-j. C. of van een gymnasium dan wel van een daarmede gelijk gesteld ge tuigschrift, moet vereischt worden om voor a.s. beroepsofficier in aanmerking ie kun nen komen. 4. Voor den verdienstelijken onderofficier uit den troep moet bij alle wapens Üen weg openstaan om den officiersrang te verwer- ven, door hem, indien hij[daarvoor in alti- J merking komt, de gelegenheid te geven de algemeene kenni3 op te doen, die vereischt wordt voor de toelating tot de officiersoplei ding. 5. De leiding van het .militair onderwijs behoort te worden opgedragen aan den gou verneur der K. M. A., die rechtstreeks slaat pnder den Minister van Oorlog. 6. Aan den commandant der school voor verlofsofficieren behoort de meest mogelijke vrijheid te worden gelaten bij de uilvoering hunner taak. 1, De inspectie van liet militair onderwijs kan in verband met het vorenstaande wor den opgeheven, In afwachting van de totstandkoming van een wettelijke regeling als bovenbedoeld, zouden de navolgende maatregelen reeds da delijk ter hand kunnen genomen worden: a. opheffing van de Cadettenschool; de overblijvende teerlingen worden overge bracht naar de K, M. A. en volgen het on derricht aan de H. B. S. te Breda; b. opheffing van den voorbereidenden en cenlralen cursus; de overblijvende leerlin gen, zoo zij daartoe in aanmerking komen, waren over te brengen naar de K. M. A., al3 onder a.; c. het vervangen van de jaarwedde der leerlingen-sergeant der school voor yerlofs officieren door een zakgeld; d. vereenvoudiging van de verzorging der cadetten door zoowei de voeding als de ver strekking van kleeding en uilrusting te rege len op de wijze als thans geschiedt op de school voor verlofsofficieren; e. het overbrengen van de 2e school voor verlofsofficieren I van de Kloosterkazerne naar de Chassékazerne te Breda; het bren gen van gelijkheid in de voeding voor de leerlingen dier school; f. vereenvoudiging der school voor ver lofsofficieren voor de cavalerie, door deze administratief in te deelen bv. bij de Rij school; g. samenvoeging van een sclioolcam- pagnie der vestingartillerie met de school voor verlofsofficieren der onbereden artil lerie Onder de bevelen van den commandant dier school. De Rijwielbelasting. Men schrijft aan ,,De Msb." Door bemiddeling van de Arbeidsbeurzen dus portvrij in afrekening heeft dc Koninklijke Edelsmcderij te Joure aan de correspondenten der Arbeidsbemiddeling de volgende circulaire verzonden, die ge heim gehouden moet worden ,-Zeer waarschijnlijk worden tusschcn 15 Juni on 1 Juli aan de postkantoren verkrijg baar gesteld de plaatjes voor do in te voe ren rijwielbelasting. Deze plaatjea dienen soliede aan de rijwielen te worden beves tigd, daar rijwielen, waaraan do plaatjes ontbreken, in beslag worden genomen. Do vorm der plaatjes is echter zoodanig, dat voor de bevestiging aan het rijwiel een hou der noodig is, weljco houders ovenwei door het Rijk niet worden verstrekt. Nu is door onze firma, in overleg met het Ministerie van Financiën een ciergelijko houder gefabriceerd, die uitsluitend aan of in de nabijheid der postkantoren moeten worden verkocht, gedurende den tijd, dat aldaar de plaatjes verkrijgbaar zijn. Van wege de posterijen worden de houders niet verkocht. Ook door anderen kunnen zij nog niet gefabriceerd worden, omdat de vorm der plaatjes nog niet bekend is. Echter is verkoop door bemiddeling van rijwielhande laren enz. voor ons onmogelijk, omdat deze te gemakkelijk de houders zouden kunnen namaken, waardoor ons artikel onverkocht zou blijven. Noodzakelijk is dus- dat geen ruchtbaar heid aan deze zaak wordt gegeven, vóórdat meb den verkoop ten postkantore wordt be gonnen. Door ons wordt gezorgd voor vol doende reclame in die kantoren. Wij vragen daarom uw medewerking voor het vinden van één of meer actieve en be trouwbare personen (u kunt, in verband met het aantal en de drukte aan do post kantoren in uw correspondentschap, het beste beoordeelen, hoeveel personen u noo dig heeft), die zich met den verkoop dezer houders willen belasten. Risico is hieraan voor hen niet verbonden. De houders worden verkocht voor 10 ets., waarvan 6 ets. voor ons en 4 cts. voor den verkooper. iWij zorgen voor de toezending der hou ders aan do door u opgegeven verkoopers, die ons na afloop de onverkochte terugzen den, tegelijk met een bedrag van C cts. voor elk verkocht exemplaar. U behoeft on3 dus alleen op te geven den naam en het adres van een of meer soliede, actieve personen. iWij bepalen het aantal, dat aan ieder wordt toegezonden, op grond van de ons door het Ministerie yan Finan ciën verstrekte opgave. U bij .voorbaat dankend voor uwe mede werking, zien wij uwe opgave gaarne spoe dig uiterlijk 25 Mei op bijgaande kaart tegemoet", De deelnemers aan de jaarlijkse he al gemeene vergadering van de Baltisclié- en •JVitte^ee-conferentie waren gisteravond met hun dames de gasten van de Neder- landsche Reedersvereeniging aan een ban ket in Ket Kurhaus le Scheveningen. Onder de genoodigden waren minister Aalb'erse; de burgemeesters van 'Amsterdam en Rotter dam, de heeren WVde Ylugt en mr, J, !Wyie-. BINNENLAND. Overleden is de oud-hoogleeraar der Leid. sche universiteit mr. H. van der Hoeven. Voorontwerp van wet tot wijziging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betref fende den arbeid ln broodbakkerijen. .Verslag yan de Legercommissie over da regeling van het Militair Onderwijs. BUITENLAND. De besprekingen van de burgerlijke par tijen ln Duitschland. Botsingen in het Roergebied als gevolg der communistische actie. Berriot en Palnlevé bij Milterand en Poincaré. Door een interview van Baldwin groote onrust in de Engelsche conservatieve partij ma; de voorzitters van de Kamers van Koophandel te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, de heeren E. Heldring, J. S. Veder cn H. J. Borgholz. Tafelpresident was dr. II. J. Knottenbelt, de president der Nedcrlandsche Recdersver- eeniging, die den disch opende met een heil dronk op Koningin Wilhelmina en op de souvereinen en presidenten van de op de conferentie vertegenwoordigde Slaton. Ged. Staten van Zuid-Holiand hebben in hun vergadering van Dinsdagmiddag de vijf woningbouwplannen van weihouder Heykoop te Rotterdam niet goedgekeurd. Deze plannen omvallen ruim 1300 arbei derswoningen. De heer Heykoop zal in het college van B. en W. voorstellen, om van dit besluit bij de Kroon in hooger beroep te gaan. Mocht het college daartoe niet bereid zijn, dan zal hij een dergelijk' voorstel tot den Raad richten. Bij Kon. besluit is verleend de titulaire rang van referendaris hij het Departement van Justitie aan C. II .N. Muller, hoofdcom mies bij vermeld departement; en zijn be noemd bij voormeld Departement; tot hoofd- commies, met ingang van 1 Maart, mr. J. S. Korteweg, thans commies bij vermeld Departement; tot commies, met ingang van 1 Juni, B. van Zuiden en J. G. A. Schmilt- mann, beiden thans adjunct-commies bij voormeld Departement; tot commies, met ingang van 1 Augustus, Th. C. Dijkman en E. L. A. M. van Leeuwen, beiden thans ad junct-commies bij voormeld Departement; lot commies, met ingang van 1 September, mej. L. J. E. Vermeer, thans adjunct-com mies hij voormeld Departement; tot adjunct- commies, met ingang van 1 October, mej. A. Kool, thans klerk bij voormeld Departement; is aan J. M. van Roessel adjunct-commies bij het Kabinet der Koningin, de titulaire rang van commies verleend; zijn benoemd bij het Genitaal bureau van voorbereiding voor ambtenarenzaken tot commies W. Muusse, thans adjunot-commies bij voor meld bureau; tot adjunct-commies Th. J. W, P. .Wempe, thans klerk bij voormeld bureau; is, met ingang van 16 Mei, voor den lijd van i jaren benoemd lot lid van den Mijnraad de hoer R. de Kat, directeur van den dienst der gemeentelijke handelsinrich- tingen te Amsterdam. Te Zunderl is in den ouderdom van 81 jaren, na een ongesteldheid van slechts enkele dagen, overleden prol, mr. H. van der Hoeven, oud-hoogleeraar in het strafrecht en de strafvordering aan de Rijksuniversiteit te Leiden. De overledene was werkzaam als advocaat en leeraar in de staathuishoud kunde en statistiek aau de H. B. S. (e Breda, werd in 18G9 substituut-officier en in 1873 officier van justitie in Den Briel. In 1877 volgde de benoeming lot advocaai-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhagc en in 1879 die (ot hoogteeraar te Leiden. Stel de hoogteeraren Pols, Van Hamel en Domela Nieuwenhuis hoeft hij het „Tijd schrift voor Slratrecht" opgericht ■Door de Regeering in 1886 belast met het ontwerpen van een nieuw militair slrafwet- boek voor de zee- en landmacht, heelt prof. Van der Hoeven, na zich van die taak ge kweten te hebben, dc Regeering in de Sin ten-Generaal hij de verdediging van liet Wetboek van Militair Strafrecht en de Wet op de Krijgstucht als Regeeringscommissaris bijgestaan. In 1908 irad mr. Van der Hoeven als fioogleeraar af. Mr. G, II. van Bolhuis, oud-president vi\n liet Hoog Militair Gerechtshof en oud- lid van den Raad te Utrecht, die eenige da gen geleden qen ernstigen val heefl gedaan en in zorgwekkenden toestand naar de Em- roakliniek werd vervoerd, is weder in die male hersleld, dat hij die inrichting heelt verlaten. Hij wordt ftuis verder verpleegd.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1