19690. ZATERDAG 17 MEI Anno 1924 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. 1023 VaS!eeStcU 8 BINNENLAND. Het vo.wsiaaroste nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTIENl 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdverlenliSn, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en lalerdags BO Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 'Cla. fe=— Dit nummer bestaat uit ViER Bladsn EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgeineeslere en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van: a de N. V. Emile Schulze en Zonen's Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Lelden per 8 maanden 2.85, per week .WiïwïSufiT? 0.18, Bulten Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per wêeï iLrfïv-w 0.18k Franco per post 2.85 4" portokosten. Maatschappij, om vergunning lot het op richten van een fabriek voor het vervaar digen van luciferspillen in het perceel Ulreclilsche Jaagpad No. 44, Sectie M. No. 37G3 en 3S57; b. W. de Laai, om vergunning tot het oprichten von een banketbakkerij in het perceel Sophiastraat No. 17. Sectie K. No 2241; c. de N. V. Kockfabriek „De Bij", om vergunning tol het oprichten van een koek- fabriek in het perceel Roomburgerlaan Sec tie M No. 3850; Gelet op de arlt. G en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede, dat op Zaterdag den 31sten Mei e.k., des voormiddags te li a 1 f e 1 f uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in ie brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep ge rechtigd zijn zij. die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of eeD zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten N. C. DE G1JSELAAE, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Mei 1924. Christelijke Reisvereenitjing. (Aldeeling Leiden.) In het Wijkgebouw. aan -Levendaal Meld de afd. Leiden van de Clir. Reisver. gisteravond een drukbezochte vergade ring waarin onze stadgenoot dr. J. G. vn:i Es een belangwekkende lezing roet licht- beekfon hield, over een reis naaj; Interlaken. In de maand Augustus zal: een vcreeni- gingstochl door de leden der afde.oling naar Interlaken worden gemaakt waarbij als lei ders zullen optreden ds. M. J. Punselie en Ür. Van Es. Personen die deze reis willen niedemaken worden door het bestuur (secretaris mr. Knibbe) gaarne ingelicht. Deae lezing was voor deze reis een zeer te waardecren in troductie. Besloten werd Hemelvaartsdag een gezol- schapsreis te maken naar het slot Loeven- fitcyn waarvoor zich reeds fcen groot aantal leden hadtien opgegeven. Het gezelschap vertrekt mot de Nederl. Spoorwegen van Leiden naar Rotterdam en verder per boot over de Maas naar het slot Loevensleyn. Voor de reis naar Rotterdam v7arv.11 reeds gezelschapskaarten besproken, 3e kl. retour f 1 375. 2e kl. f 1.95. Een Jnbileum-bord, Leiden viert dit jaar liet 35fLjari& feest van het Ontzet, een merkwaardige datum in de Ontzet-herdenkingen. En dus is de firma Portmann, die reeds zoovele oorlogsbordcn en jubileumborden in den handel bracht, *r direct bij, om ook aan dit groole 350-jarig •feest een bord te wijden. Het ontwerp van dit bord is in overleg wst de firma samengesteld en de borden zijn gemaakt door de Plateelbakkerij „Zuid- Holland", te Gouda, waardoor een artistiek goede uilvoering was verzekerd. Ieder hord wordt uit de hand geschilderd. Hel bord, dat in twee soorten verkrijg bar is bij de firma, Breeslraat 12221, jj'e voor Leiden het recht van allecn-ver- jtoop heeft, een in lichte, een in donkere teint, draagt als motief „Haring en Willc- ■yi Leiden uit den nood", 3 Oct. 1571 *921, De sleutels, het Leidsche stadswapen, haring en wittebrood zijn in goede kleur en schakeeringsnuanee aangebracht. »°or „goede Leidenaars" er. voor verza melaars zal dit bord wel onweerstaanbaar z,jn en dwingen tot kooperi. Aan de met 1 September a.s. te openen jlir- Fröbelschool aan den Heerensingel ï,h!» 13 lot lloofd "we, le IJmuiden. benoemd rocj. N. de T "et examen voor apolhekers- «islent waren gisteren hier opgeroepen «J candidaien. Geslaagd zijn de dames E. -OQgwert. geh. te Gorredijk, en J. den Admi- geb. te Vlaardingen. y,~~. 'n gisteravond gehouden algemeene M,Te,rul«..van aandeelhouders der N. V. -.„j ppij tot Exploitatie van Onroerende dr Sm" 10 werd, na goedkeuring a'..;a, f® en winst en verliesrekening he'. ^"rrl..r°mB:"?sar's herbenoemd dr. E. h 'aat-docent in de Slaalhuis- aan de Universiteit alhier, Op 20 Mei a.s. hoopt onze stadgenoot J. van den Hoed le herdenken, dat hij veer tig jaar werkzaam is op de pottenbakkerij Rijukade 7, eerst bij Gebroeders Visser, daarna bij den lieer Groen en thans bij de heeren Gebroeders Splinter. Door B. en W. is voor de a s. Raads vergadering een voorstel aanhangig ge maakt, om, nu met de invoering van een kaartsiclsel voor de bevolkingsboekhouding de wijkbureaus opgeheven zijn, zoodat er geen reden meer beslaat aan de bevolkings agenten een vergoeding toe te kennen voor het beschikbaar stellen van een kantoor in hun woonhuis, welke vergoeding f 100 be droeg, deze ambtenaren daarvoor schadeloos le stellen door toekenning van een toelage van f 100 per jaar. De heer Oostdam heett daarop oen amen dement voorgesteld, om die toelage slechts tot 31 December 1925 te verleenen. Het moge billijk wezen, aldus de voor steller in de toelichting, den bevolkings agenten de woningtoelage niet terstond te onthouden, onbepaald- behoeft zulks loch niet te gebeuren. Indien hun woning, nu een dee! daarvan niet meer voor bureau behoeft le dienen, te groot of te duur voor hen ward, zulten zij natuurlijk naar een ander huis omzien. En dan hebben zij hiervoor vol doende gelegenheid, indien de toelage tot 31 December 1925 wordt gehandhaafd. Wij vernemen, dal de plannen voor de nieuwe schooi voor voorbereidend onder wijs, oen zgn, bewaarschool dus, van de Verecniging voor Chr. Onderwijs alhier, reeds zoo goed ais gereed zijn, zoodat de aanbesteding binnenkort zal kunnen plaats hebben. Het lig' aan ook in hel voornemen van het bestuur deze school dit jaar le openen. Zooats onze lezers weten kunnen, daar wij het eenigen tijd geleden reeds meldden, bevindt zic-h het open terrein, voor den bouw dezer school aangekocht, tusschen Nieuwe- Kijn, Middelste- en Uiterstegracht. De directie van hel Casino-theater is er steeds op uit om 't publiek het nieuwste en mooiste op 't doek te laten zien. Zoo werden vrij gisteravond o.m. vergast op een komisch nummer in 2 acten „Hnrold Lloyd in 't rijk van Janus Tulp". Nog voor de pauze werd begonnen met 't groote meester werk in G acten „Monna Vanna" (Madonna Giovanna) naar bet beroemde werk van ..Maeterlinck". De bekende arlisten Dee Parry en Paul Wegener vervullen in deze bezienswaardige film de hoofdrollen. In drukwekkend is de strijd, welke gevoerd wordt door de Florentijncn, voor de poorten van Pisa, die in brand gestoken worden. Het Luxor-theater geeft deze week een zeer groot programma. Voor de pauze, na eenige bijzonderheden, een klucht in twee acten, waarna de 9ensatieroman „De Mayl Expres" in 5 acten. De sprong uit den Ex press-trein en de brand zijn voorzeker flinke sensatiemomenten hieruit. Na de pauze een drama in G acten genaamd „Een hartstoch telijke vrouw". Dit spannende drama voert ons in het mijngebied waar op waarlijk on gedachte manier een geheele mijnramp wordt weergegeven. Hedenmorgen ontstond door onbekende oorzaak een uitstaande brand in een pak huis aan de Krauwetsteeg alhier, toebelioo- rende en verbonden aan de woning van den koopman in ongeregelde goederen en uitdra ger A. Singelir.g, St. Jorisstee-g 22. Singeling en zijn vrouw waren beide in een kraam op de markt, terwijl een meisje van 11 jaar alleen thuis was en in het pak huis zich met de wasch bezig hield. Zij her innert zich niet een lucifer le hebben ge bruikt or anderszins vuur in hel pakhuis te hebben gehad. Toen het meisje den brand bemerkte, liep ze hollend naar de markt, waar zij de ouders de Jobstijding meedeelde. Intusschen waren buurvrouwen met em- I mers water toegeschoten cn trachtten het vuur te blusschen wat echter niet gelukte. Weldra kwam ook de brandweer en deze slaagde er spoedig in met een straal uit de motorspuit en een slang op de waterleiding de vlammen meesier te worden. Te halt- I twaalf was het gevaar voorbij, Het pakhuis, waarin een partij ongeregel de goederen, is geheel uitgebrand. Het woon- huis verkreeg nog al waterschade. Het huis en het pakhuis is verzekerd, de goederen evenwel niet. Nog niet lang gele den waren ook deze verzekerd geweest, maar later had de eigenaar verzuimd er toe over te gaan. De heer Joh. Engel, van Noordwijk, op raaimachinegebied geen onbekende, die reeds tien jaar oen kleine zaak in genoemde gemeente drijft in die branche, opent heden avond in de Janvossenstoeg 51, alhier, een zaak in naaimachines en onderdoeten met reparatie-inrichting. Do winkel is voorzien van een flinke collectie naaimachines en maakt een netten indruk. Het programma voor het concert in het Van-der-Werf-park op a.s. Dinsdagavond, te acht uur, luidt; „Neujarhs-Grüss", marsch, Carl; Ouverture „Das goldene Kreuz", BrüllWals uit „Die lustige Witwe", Leliar; Fanlaisio „Dor Mikado", Sullivan; „Dans tos Ombres", Finck; „MorgenilaUer", wals, Slrauss; en „Ons Rood, Wil en Biauw", marsch, Geijp- Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn tlrans ingeschreven 798 werkzoekenden. Het aan de Steenschuur drijvende ge vonden lijk is gebleken té zijn van juffrouw T. J., onderwijzeres, uit de stad Groningen. De commissaris van politie verzoekt den- gene, die een agent van politie waarschuw de, dat aan dm walkant van het Van-der- Werffpark een dameslaschje, hoed en schoe nen lagen, zich ten spoedigste hij hem aan te metden. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. J. Wuite. Duiische godsdienstoefening Weeshuis Hoogl. Kerkgraclit, ingang tusschen de num mers 17 en 21: Zondagmorgen, te halfelf, Pastor Steile, van Lüttringliausen. Eglise walionne: Dimanclie matin, A 10'/» heures, Mr. M. Bresson. Evang.-Lulhersche Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. J. Ph. Makkink. Ned. Protestantenbond, Remonstr. kerk, ingang Middelweg: Zondagmiddag, te kwar tier over twaalf uur, ds. J. Ph. Makkink. Remonstrantsch-Geref. Gem.: Zondag morgen, te halfelf, prof. dr. G. J. Heering, alhier. Vrije Katholieke Kerk, Bonifaciuskapel. Stille Rijn la: Zondagmorgen, te haltelf, dienst. Vereeniging van Vrijz.-Hervormden, Volkshuis: Zondagmorgen, te halfelf, ds. A. van der Wissel. LEIDSCHE SCHOUWBURG. R.-K. Studenten-Tooneel A. G. A. B. Jonge Harten, blijspel in 3 bedrijven door Mar- ceitus Emants. Voor een prachtig bezet huis heeft A. G, A. B. gistoravond zijn uitvoering gegeven. Die niet zoo hoog stond als vorige maal, dat moet direct worden geconstateerd. Maar, niet waar, iedere vereeniging hoeft ups and downs en na deze down zal wel weer oen up volgen, gclooven we. In „Jonge Harten" van Emants was al direct geen schitterende keuze gedaan. Het behoort niet tot diens beste werken, is zeer doorzichtig van intrige, die voldoende is voor één bedrijf, niet bepaald om or drie be drijven mee te vullen, 't Is immers eenvou dig, hoe twee oudere mannon met jonge harten evenals een jongmensch fladderen om het 17-jarig roosje dat tenslotte, jeugd bij jeugd, niet waar, door het jongemensch wordl „weggekaapt". Ingevoegd is nog een soort Xantippe, die alle mannen op zich zélf verliefd waant, maar slecht wegkomt. Daarnevens stond het spel niet zoo hoog ais anders. Men was minder rolvast en en kele nieuwelingen vermochten de heen- geganen niet Ie doen vergoten. Over 't ge heel waren de heeren-rollen zoo slecht niet, met den majoor als uitblinker, hoewel ook de sterren-geleerde en de veroveraar er moch ten zijn. Maar de jonge bloem, waarom zoo gestreden werd. kon het niet bolwerken. Er zat geen spirit in en zij was door de grimage nog mishandeld tot overmaat van ramp. De „vrouw met de broek aan" was goed ini eerste en derde bedrijf, het tweede was min der. De bijrolletjes voldoende. Maar, gelijk gezegd, A. G. A. B, zal wel weer revanche nemen I Over succes bij de zeer talrijke aanwezi gen hadden de vertolkers overigens niet te klagen. Warm zijn ze toegejuicht en meer malen is er braaf gelachen. Het doel, de opbrengst was immere voor Franciscus' liefde-werkt is in ieder geval door de mooie opkomst bereikt en bo vendien hebben in de pauzes vele jonge dames met succes een aanval gedaan op de beurzen door middel van strelingen van tong en maag in den vorm van gebakjes, bonbons ele. Het strijkje „Piep en Kras" verzorgde als aliijd uitnemend liet muziek-gedeclle. Postchèqne- en Girodienst Blijkens het voorloopig verslag betref fende de P. en T.4>egrooting heerschte vp in de afdeelingen van de Eerste Kamer eenige ontstemming over het feit, dat de girodienst, niettegenstaande uit de gedane mededeedingen het tegendeel mocht wor den verwacht, nog niet geopend is. Zijn wij goed ingelicht, zegt „De Msbde", dan moet de achterstand, let wel de aohter- 6tand ter centrale directie nog onrustba rend zijn. Van de renteberekening en rentebijsohrïj- ving over 1923 moet nog nagenoeg niets klaar zijn. Dit bericht schijnt juist. Wij hebben verschillende rekcningliouders daar naar gevraagd en vonden niet een, die eigener beweging van de direotie dienaan gaande reeds opgaaf ontvangen had. Wat heel wat zeggen wil. Immers rekent men, dat van 120.000 re keningen deze renteberekening moet wor den gemaakt, en bedenkt men daarbij dat een ambtenaar bij de achterliggende moei lijkheden tooh niet meer dan 10 rekenin gen per dag «1 kunnen behandelen, dan zouden er 12-000 arbeidsdagen noodig zijn om dezen achterstand in te halen. Wat das dit zeggen wil: Indien men 300 ambtena ren aan dit werk zet, zullen er nog 40 da gen verloopen, aleer dit werk klaar is. En .dat de directie het wagen zal de opening te doen plaats vinden, voordat aL thans dit werk is volbracht, schijnt- ons zeer onwaarschijnlijk. Trouwens zijn onze inlichtingen juist, dan is do zaak met tal van rekeninghou ders ook nog niet in orde. Vooral niet ten aanzien van een aantal, die een debet saldo op hun rekening hebben. Er schijnt van een daadwerkelijk optreden tegen deze persenen nog geen sprake te zijn geweest. Wij vreezen dan ook zeer, nu een terug vordering nog niet heeft plaats gehad, in veel gevallen wel een streep door de reke ning zal moeten worden gehaald. We kun nen intussohen toegeven, dat dit laarste misschien ook maar beter is, dan de ope ning met bet oog op deze klanten Dog uit te stellen. In ieder geval zou het nu tooh wel aar dig weren, eens precies te weten: Ten eer-* ete wat er nog moet worden gedaoin En ten tweade, hoeveel tijd voor ieder der onderdeden noodig is. De iente"e,,,e!3. „Staatsblad" no. 22 bevat het besluit van 1 dezer» tot wijziging van het K. B. van 22 Nov. 1919, houdende vaststelling van de modellen der rentezegels en van aanwijzing der plaatsen, waarop deze zegels ten ver koop voorhanden zijn, zooals dat besluit laatstelijk is gewijzigd bij K. B. van 30 Juli 1923. Het onder lo, 2o, 3o en lo bepaalde van het model van de rentezegels, al3 be doeld in art 1 van voornoemd besluit, wordt gelezen als volgt: lo. de kleur van het rentezegel voor loon- klasse I is roode opdruk op lichtrooden on derdruk en de op het zegel uitgedrukte gelds waarde 25 cent; 2o. de kleur van het rentczegel voor loon- klasse II is bruine opdruk op groenen on derdruk en de op het zegel uitgedrukte geldswaarde 30 cent; 3o. de kleur van het renlezegel voor loon- klasso in is roode opdruk op blauwen on derdruk en de op het zegel uitgedrukte geldswaarde 40 cent; 4o. de kleur van het rentezegel voor loon- klasse IV is blauwe opdruk op groenen on derdruk en de op het zegel uitgedrukte geldswaarde 50 cent. De thans beslaande renlezegels voor de loonklassen I, II, III en IV onderscheiden lijk blauw violet op licht violellen onder grond, roodbruin op lichtbruinen onder grond, geelgroen op lichtgroenen ondergrond en bruingeel op lichtgelen ondergrond, blij ven geldig. Wijziging Arbeidswet 1919. Er is een wetsontwerp bij de Tweede Ka mer ingediend, er toe strekkende in het vol continubedrijf voortaan een drie-ploegen- stclsel mogelijk te maken. Het wetsontwerp strekt lot wijziging van de artikelen 22, 25, 74, 75 en 83 der Ar beidswet 1919. Blijkens de memorie van toelichting treft artikel 25, derde lid, der Arbeidswet 1919 voorzieningen voor arbeid in fabrieken of werkplaatsen, waar om redenen van tech- nischen of maatschappelijken aard des nachts moet worden verricht. Deze wets bepaling maakt, het mogelijk, dat de arbeid in liet continubedrijf met Zondagsopderbre- king in een drie-ploegen-stelsel wordt ver richt. Zij eischt echter voor het vol-conlinu- bedrijf, <L i. het dag- en nachtverblijf zon- derZondagsonderbrcking, de invoering van een vicr-ploegen-slelsel. De Regcering plaatste zich daarbij op het standpunt, dat de arbeiders in laatstgenoemd bedrijf geen langeren gemiddelden arbeids duur per week zouden mogen hebben dan de arbeiders, die de onaangenaamheden van den nachtarbeid en den Zondagsarbeid niet hadden. -> Intusschen bleek reeds vóór de invoering der wet, dat het buitenland on3 land ten aanzien van de bescherming der arbeiders, werkzaam in het vol-continu-bedrijf, niet op dezen weg zou volgen. Men ging daar niet verder dan tot de invoering van een drie-ploegen-stelsel. Ook de Internationale Arbcidsconferenlie BINNENLAND. Wijziging Arbeidswet 1919: wetsontwerp om in liet vol continu-bedrijf voortaan een drie-ploegen-stelsel mogelijk te maken. Ingediend is een wetsontwerp tot aanvul- ling en verbooging met een bedrag van twee duizend gulden, van de begrooting van Bnitenlandsche Zaken voor prijzen der Academie voor Internationaal Recht. Verandering van ktenren der renfezegels. Verminderde delen. opbrengst der Rijksmid- Aan de centrale directie van den post cheque- en giro-dienst moet de achterstand nog groot zijn. BUITENLAND. De Belgische ministers naar Milaan besprekingen met MnssolinL ter De Dnitsche treden. rogeering weigert ai le Het Engeische Lagerhuis verwerpt natio nalisatie der mijnen. limi-bedrijf definitief ia een dric-ploegcn- slelsel wordt mogelijk gemaakt. Daartoe dient de voorgestelde aanvulling van arti kel 25 der wet met een nieuw zesde lid. Er bestaat voor een verlenging van de be slaande tijdelijke regeling voor het vol- continu-bedrijf geen grond meer, omdat het uitgesloten moet worden geacht, dat binnen aizienbaren lijd in liet concurreerende bui tenland een wettelijke regeling van den ar beid in dit bedrijf op de basis van een vier- ploegen-stelsel zal getroffen worden. De Minister belreurl liet voor de arbei ders. dat de Regeering in de verwachtingen, die zij in 1919 op dit punt koesterde, is te leurgesteld, doch hij acht het noodzakelijk, dat de geheel of gedeeltelijk in vol-conlinu- bedrijf werkende fabrieken, die voor een zeer groot deel op de wereldmarkt moeten concurreercn, niet gedwongen worden om een duurzame werktijdregeling le volgen dan soortgelijke ondernemingen in hot bui. teniand. De Koningin en Prins Hendrik zullen bij bun beaoek aan Assen 'óp 5 en 0 Juni de nijverheids- cn elootriciteitstcntoonstel- ling, het Wilhelmiiia-ciekcnhuis en de school voor voorbereidend onderwijs nan de Java- straat beziohtigen. Verder zal het provin4 ciehuis en het gemeentehuis worden bej zooht. Het Vorstelijk echtpaar zal het avondmaal gebruiken bij den Commissaris der Koningin, daaraan zullen ook enkele genoodigden deelnemen. De Koningin bezoekt Woensdag, zoo meldt men uit Eist, niet alleen Tiel, doch de geheele Betuwe, De tocht gaat uit Arn hem, waar H. AT. om balf 10 vertrekt, via Bist, Zetten, Kesteren, Lienden, Buren naar Tiel en van daar via Echtcld, Dodo- waard, Eist eo tussohcngelegen dorpen te rug naar Arnhem. Men meldt uit ApeldoornIn het Koninklijk Park werd Donderdagmiddag een tuinpartij gehouden, waartoe vcraobil- lcndc oiviele- en militaire autoriteiten uit Apeldoorn en omliggende plaatsen met bun dame3 waren uit-genoodigd. De Ko ningin en Prins Hendrik onderhielden zirJ» met verschillende der aanwezigen. Ook Prinses Juliana was geruimen tijd tegen woordig. De Alg Synodale Commissie dpr Ned.- Herv. Kerk heeft na haar derde zitting de te Washington maakte in artikel 4 van liet I loden van de. liuropaeische Zenlralstelle filr onlwerp-verdrag tot beperkingen van den arbeidsduur in nijverheidsondernemingen voor het vol-continu-bedrijf arbeid in een drie-ploegen-stelsel met een gemiddelden arbeidsduur van 56 uren per week mogelijk. Om voor het vot-continu-bcdrijt de con currentie van ons land met het buitenland mogelijk le maken, werd bij de invoering der Arbeidswet 1919 door middel van het overgangsbesluit 1920 voor mannen in dit bedrijf werkzaam lijdelijk een arbeidsduur van 55 uren per week en van 158 uren in drie achtereenvolgende weken toegestaan. Na de wijziging, in 1922 in art. 27 der Arbeidswet aangebracht, werd deze arbeids duur bij het overgangsbesluit 1923 ver hoogd tot G2 uren per week cn 1G3 uren ia drie achtereenvolgende weken. Dit overgangsbesluit zal echter op grond van den in artikel 27 der Arbeidswet 1919 geslelden termijn op 24 October 1924 komen te vervallen. De Minister is yan meening, dat tban3 bij de wet een voorziening dient te worden ge troffen, waarbii de arbeid in het vol-cpn- kirchliche Ililfsaktioneri ontvangen. De meeste leden der Zenlralstelle waren tegenwoordig, en bovendien eenige genoo- digden, dames en heeren, onder wie prof. dr H. M. van Nes en prof. dr. A. Eekliof uit Leiden. De president der Synodale Commissie, dr. Weyland, richlle een welkomstgroet in de Duilsclie taal lol den directeur der Zen- tralstetle, dr. Keiler, te. Zdrich, en de overige gasten. Vervolgens werd het woord gevoerd door den voorzitter van den Zwilsersehen Evan- gelischen Kurchenbund, dr. O. Gerold, daar na door dr. Flamming, die zijn groole dank baarheid uitsprak voor de ontvangst, welke aan het Central-Comité op het Loo was te beurt gevallen. Uitvoerig sprak in 't bij zonder dr. Adolf Keiler over doel van de Zenlralstelle. Voorts spraken prof. dr. J. A. Cramer en prof. Van Nes. In haar zTUing van Vrijdag heeft de sy-i nodale commissie de behandeling van d# fondsen voortgezet.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1