19685. Anno 1924 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. MAANDAG 12 MEI DAG PRIJS DER AD VERTENTIEN i 80 Cts. per regel. Bi) regelabonnement belangrijk lagereil prijs. Kleine Advertenüén, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags ea Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van SO. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven JO CU. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureaa Noordelndspleln Teltfoonnammers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANTj Voor Lelden per 8 maanden 2.35, per weet ...v.i£0.18, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd rijn, per weet ,.7<r.~«<U4 Franco per post ƒ2.35 portokosten. ■i |t nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel 'ischmarkt 18, tel. 1225 is Dinsdag ver- -ryghaar SCHELVISCH a f 0.18—f 0.25, CtlOL a f 0 18—f 0.32, KABELJAUW a 0.30f 0.35 (geheele kabelj. f 0.20) en ARBOT a f 0.52 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 12 Mei 1921. AFSLUITING LANGEGRACHT. Burgemeester en Wethouders van Leiden rengen Ier algemeene kennis dat het De ceits van de Langegracht, gelegen lusschen le Oostdwarsgracht en de Reincvcststeeg in orband met het verrichten van werkzaam- eden ten behoeve van de Electricileils- abriek, vanaf Dinsdag 13 Mei a.s. tot na cre aankondiging voor het verkeer met rij- a voertuigen zal zijn algesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris.. Leiden, 12 Mei 192 f. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden rengen ter algemeene kennis, dat door hen '«gunning is verleend aan: a. L. den Holder en rechtverkrijgenden, oprichting van een herstelplaals voor aehines in het perceel Galgcwaler No. 20, ectie F. No. 49. b. G. J. Rutgers cn rechtverkrijgenden,, lot uitbreiding van de cartonnagefabriek en ijmkokerij in het perceel Haarlemmerweg "o. 57, Sectie K. No. 1815. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Mei 1921. Toch naar Parijs! Zooals velen onzer lezers zullen welen, ïeeft bij den Nederlandschcn Korlbalbond plan voorgezeten tijdens de Olympiade 1 Parijs een korfbaldemonstratie le geven, :a einde aldus hel mooie spel van mand tu bal ook in het buitenland te propageeren. Dit plan is op financieels bezwaren afge- luit, doch eenige hceren te Rotterdam heb- en daarna liet comité „Toch naar Parijs" evormd, dat nu zal trachten in de diverse •ortbatcentra hier te lande de benoodigde J:n (ongeveer f 1500) bijeen te brengen, orn oodoende dus toch nog de demonstralie ogelijk te maken. Kort geleden deelden wij mede, dat in ver pand daarmede hier Ier stede een subcom- ■issie i3 gevormd, welke door liet organi seren van een soirée dansante tot het bo ogde doel hoopt mee te werken. Deze dansavond nu zal Zaterdag. 17 Mei s in den (oyer der Sladszaal plaats heb ei. Eu gaarne wekken wij de Lcidsche porlmenschen op hun gave voor bet ge leemde doel te offeren. Of eigenlijk is van '.offeren" geen sprake. Want men krijgt 'aar, goede waar zelfs, alléén op zichzelf eeds een allractie? Terpsichoré zal haar Iriomfen vieren, en V wij zijn er van overtuigd, dal honderden ;-'i onder haar vanen zullen scharenI coral ook nu het "Rotterdamsch Ensem- w" dien avond plastische dansen zal uit- ^.veren en zangnummers zal geven, terwijl r ye kleine zaal een kermis zal worden in- T,0'1' ma' 0511 vro°lijke keuken, Jaapje iiKketik, oen Amerikaansche hoepla, een nprad, een draoiorge!, een sneltcekenaar gelegenheid lol sneldoelen voor korfbal- 's-.slers). Ljdons den N. O. C.-avond was dc ker- succcs-nummer. En nu zal het wel 'ot anders zijn. ^oot de dansmuziek wordt gezorgd door Jth -V S. C.-strijkje, I Centraal Israëlietisch Weeshuis. I Gisteren werd, onder leiding van dr. J. ■*- talaahe, in hel gebouw aan den Stille- ™'iri gehouden de jaarlijksche algemeene nonvergadering van liet Centr. Israël. oeshuis alhier. 1 Aon het jaarverslag, uitgebracht door den Krol secretaris, den heer Is. Leman, ont- wij hot volgende: ■oiwi1 ^cn zeer m°eilijken cconomischcn Br iWas llel iaar 1923 niet ongunstig. K' «ovo'g der zware tijden was o adat B> „„im"ra"en om Praising vau kinderen, Rvi* noima'o omstandigheden door ■v ,ervTonlen geholpen zouden zijn, bij ■ar.-.l,e an<'efen, wegens gebrek aan plaats, Brd ^iWo c.^.argew'ozen- De propaganda Hev v r Riding van den beer en me- -l,,*, Dam prachtig werk. Regenten kieSSr",in de verschillende aidee- ar iJ^?n op uitstekende wijze de li 9 slichting. Ook van de zijde scha 'np B0lisdienplleeraren en van de fod8w»ri,;„Vrori'ving men sympathieke d -L-m ¥e' dankbaarheid werd me, - a. dat de firma's S; E. Vi-:koper, in Den Haag, voorzagen in de behoefte van groole hoeveelheden drukwerk, alles gratis. De „Duizend-Gulden-bijdragen" (om daar voor te bezitten het voorrecht een der grond- sleenen in het nieuw te bouwen huis te mogen leggen) vloeien niet spoedig toe. Da aftredende regenten, opperrabbijn A. Asscher Ezn. en de dames A. Norm—Sani- kalden, F. Ileitbut en M. de VriesPrins werden herkozen. Met groole dankbaarheid maakt het ver slag melding van liet gelukkig herstel van den eere-voorzitter, den weleerw. heer op perrabbijn Van Loen. De gezondheidstoe stand der verpleegden was gunstig. Aan de doctoren de heeren Timmermans, te Lei den, en De Ruyler Zijlker, te Katwijk, werd dank gebracht voor hun belangloozen ge neeskundigen bijstand. Het zomerverblijf te Katwijk, dat door bijzondere bijdragen van weezenvrienden was mogelijk gemaakt, kwam den verpleegden zeer leri goede. De interne gang van zaken geeft door de voorbeeldige leiding der directie, de heer en mevr. N. Italië, alle reden tot groole te vredenheid. Ook het personeel deed uit stekend zijn plicht, terwijl de adjunct-direc trice, mej. F. Cohen, zich verdienstelijk maakte door propaganda-werk. De resul taten op het gebied van onderwijs zijn dit jaar zeer gunstig. Het aantal verpleegden bedroeg ultimo December 29 en wel 19 jon gens en 10 meisjes. Het aantal contribuan ten is steeds stijgende, hoewel het te be treuren is, dat een aantal heeft bedankt en anderen hun contributie wenschlen te ver lagen. Een ernstige waarschuwing liet het verslag hiertegen hooren. Het gaat hier om hel voortbestaan van een hoogst noodige en nuttige instelling. Daarom is het dringend noodzakelijk, dat meerderen hun hart en vooral hun buidel openen om te geven, tot het behoud van deze weezeninstelling. Op 1 Januari telde de stichting 1310 le den; 118 verloor men door bedanken; als nieuwe leden gaven zich 278 personen op, zoodal op ultimo December 1923 het leden- lal bedroeg 1170. Het aantal buitengewone leden sleeg van 178 tot 243. In ,1923 kwa men schriftelijk 15 aanvragen lot opne ming binnen en een minstens even groot aantal mondeling, terwijl van 1 Januari 1924 tot heden dit aantal reeds ongeveer 25 bedraagt, en dagelijks worden nog nieuwe aanvragen ingediend. Heet jammer is, dat de pogingen om le geraken tot het bouwen van een nieuw Gesticht, lot op heden na genoeg laaiden. De post „Bouwfonds" vac den penningmeester wijst wel een begin aan om lot nieuwbouw le geraken, maar een groole vermeerdering van deze gelden bleef ook in 1923 uit. Heel scherp leekent zich hier de algemeene toestand van malaise af. Alï zij, die kunnen, maar niet doen als zij, die wel de macht, maar niet de wil, als zij, die wel de middelen, doch niet het plichts gevoel hebben, eens inzage wilden nemen van de aanvragen, die dikwijls met Eeen droog oog te lezen of aan te hooren zijn, als zij eens kwamen bezichtigen het huls, dat nu het toevlucht moet zijn; als zij eens gade zouden slaan, eenerzijds de kinderen, die wel, en anderzijde de kinderen, die niet via deze instelling hun levensloop begin nen moeten, dan, maar ook eerst dan, zal in den lande het besef v.'akker worden, dat. het zoo niet langer mag voortgaan en dat moet worden zorg gedragen, dat deze Ver- eeniging een beter, ruimer, grooter en ge- riellijker gebouw ter beschikking zal krij gen. dan het oude gebouw op den Stille-Rijn. Het verslag sloot met de volgende ontboe zeming: De barometer van onze instelling heeft geslaan op „slecht weer en „slorm"; hij is gestegen tol op „veranderlijk". Mogen wij het nog beleven, dat hij eenmaal voor goed zal komen te slaan op „onverander lijk mooi weer". Ziekenhnisb o uw. Gcruimen lijd geleden werd meegedeeld, dat me! de voortzetting van den bouw van het Academisch Ziekenhuis naar den oor- spronkelijken opzet niet zou worden door gegaan. Een daarvoor aangewezen com missie had een vereenvoudigd plan ont worpen, waarbij een aantal gebouwen niet zou worden voltooid, lerwijl de inrichting van de wel benoodigde gebouwen op minder royale wijze zou worden afgewerkt. In ver band met de minder aangename ervaring, bij den bouw in eigen beheer opgedaan, zou hel werk worden aanbesteed. Er bleef echter nog een aantal werkkrach ten in dienst, zoodat men althans van bui len niet den indruk verkreeg, dat het werk geheel stil lag en er bovendien voor werd gezorgd, dat de gebouwencomplexen niet ten prooi vielen aan yerwaarloozing en yerval. Sinds torlen lijd ligl nu evenwel Eet werk geheel stil en van een aanbesteding is nog geen sprake. Naar wij vernemen, is 'de reden daarvan, dat de directeur, die lol dusverre vrijwel geheel huilen de technische zaken, den bouw betreffende, werd gehouden, een nog eenvoudiger en teven3 doeltreffender plan in overweging heeft gegeven dan dat der bovengenoemde commissie. Dit plan wordt thans door de verschil lende bij den Ziekenhuisb'ouw betrokken aulorileilen onderzocht en mei het plan der Commissie vergeleken. Zoodra men te dien opzichte tot een bepaalde conclusie is ga- I komen, kan een openbare aanbesteding van één der Beide plannen of van een combina tie van deze le gemoet worden gezien. Zijn wij wél ingelicht, dan zal de aanbesteding binnenkort plaats hebben. Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken, Uit het zevende jaarverslag der Vereeni- ging Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken, thans gevestigd in het perceel Rapenburg 23, over het vorig jaar blijkt o.m., dat door de groole bezuiniging ver schillende klassen moesten worden gecom bineerd, zelfs meer dan voor het onderwijs wenschelijk was. Het onderwijzend perso neel bestond op 31 December 1923, behalve uit de directrice, mej. A. M. L. Bolleman van der Veen, uit 20 leerarossen. Verder was er een huishoudster. De bovengenoemde, door de bezuiniging noodige maatregelen, drukten het leerlingen aantal. Gelukkig niet dat der opleidingen; dat neemt langzaam, maar zeker toe. In De cember 1922 bedroeg dit aantal 128in 1923 werd het 1G4; het totale aantal leerlingen was einde December 312 (in 1917 begon de school met 92 leerlingen, waarvan 19 voor de opleiding). Het aantal leerlingen der buitengc-meen- len was in hel afgeloopen jaar 44, waarvan uit Katwijk 10, Noordwijk 0, Rijnsburg 5, Voorschoten 2, Leiderdorp 3, Alphen aan den Rijn 4. Aarlanderveen 1, Nieuwe-Wete- ring 1, Oude-AA'etering 2, Koudekerk 1, Ha- zerswoude 1, Wassenaar 1, Kaag 1. Wellicht zou dit aantal iels grooter kun nen zijn, indien niet de Afdeelingsscholen le Alphen aan den Rijn, Warmond en Noord- i wijk met de Leidsche school varbonden wa ren. Op deze scholen wordt tot nu toe slechts onderwijs in lingerie- en kostuumnaaien en verstellen gegeven; maar de bedoeling is, dit onderwijs later met cursussen in de huis houdelijke vakken uit te breiden. Het thans aldaar gegeven onderwijs wordt zeer op prijs gesteld, en met groole animo wordt daar door leeraressen en leerlingen gewerkt. Ook de cursus, die op verzoek van het landbouw- Euishoudonderwijs door een der leeraressen te Aarlanderveen wordt gegeven, bloeit zeer. Van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen werd mededee- ling ontvangen, dat aan de drie bovenge noemde Atdeelingsschplen opnieuw voor 1924 eon subsidie zal worden verleend; aan Voorschoten werd dit niet toegestaan, om- dal, naar het oordeel van den Minister, de verbinding van daar met de Centrale School te Leiden gemakkelijk genoeg is. Afschillende fabrieken en inriclilingen werden door de leerlingen bezocht, alsmede de modelslal Berkendael, te Loosduinen, en de gastenloonstelling te Amsterdam. Uit de rekening van ontvangsten en uit gaven blijkt, dat het bedrag aan schoolgel den iets is toegenomen; dit is toe te schrij ven aan het grooter aantal leerlingen van de verschillende opleidingendoor B. en W, der gemeente Leiden en ook door het De- parlement van O., K. en W. werd de vraag gesteld, deze te verhoogendit punt werd ernstig overwogen, maar daar het bedrag gelijk is aan dat van gelijksoortige scholen in de naaste omgeving, kon dit voorloopig nog niet gewijzigd worden. Hot bedrag der contributies wordt steeds minder, daar vele leden voor het lidmaatschap bedanken. Wat het tekort betreft, kan worden ver meld, dat liet bedrag van f I960 ongeveer overeenkomt met dc nog te ontvangen sub sidies van Rijk en Gemeente over 1922. Het bestuur hoopt, dat, mot het betrekken van de nieuwe school, die, hoewel eenvou dig ingericht, locli voorzien is van vele uit vindingen van den laatslen tijd op huishou delijk gebied, zeer velen zich gedrongen zul len voelen, rneer bekend te worden met de verschillende vakken, op de school onder wezen. „Mathesis Scientiarum Genitrix". Aan het eindexamen der 5de klasse voor wis- en natuurkunde namen 42 candidaten deel, waarvan 25 slaagden, 1 zich terugtrok, terwijl 16 candidaten afgewezen moesten worden. De geslaagden zijn: W. F. F. van Beek, Alphon a. d. Rijn; II. van den Berg, Leiden; J. N. Brouwer, Oegslgeesl'; P. A. Develing, Leiden; W. Duk. Leiden; L. A. de Gruyter, Den Haag; A. H. Ilooyer, Leiden; D. de Jong, Leiden; Th. Kruider, Blokzijl; S. Linscholen, Leiden; J. E. Messinger, Den Haag; II. P. Minderhoud, Souburg; K. II. Mugge, Leiden; N. Neuteboom, Leiden; W. Th. Nieboer, Lei den; G. P. A. Niersman, A'oorschoten; G. Peuskcn, Deventer; W. Schouten, Leiden J. Schreuders, Haarlem; P, C. van Straaten, Den Haag; F. J. Thomas, Den Haag; P. Tuinhof de Moed, Leiden; C. van Vliet, Lei den; B. Wijling, Leiden en M. M. Zaalberg, Leiderdorp. Aan het eindexamen der Gde klasse voor beschrijvende meetkunde en perspectief na men 17 leerlingen deel, waarvan 3 afgewe zen moesten worden, terwijl aan de overige 14 het diploma kon uitgereikt worden, n.l.t R. E. M. Baudet, A'oorburg; G. E. Groenen dijk, Leiden; K. Ualbmeijer, Leiden; M. D, Kelderman, Leiden; C. van der Kraan, Lei den; A. C. Kricst Leiden; A. J. Laagveld, Leiden; C. Meerburg, Leiderdorp; A. van Muijen, Leiden; F. G. P. C. la Poole, Leiden; C. Schoneveld, Warmond; A. Ph. Vermeulen Leiden; P. A'ogelenzang, Leiden en W. F, V. yjelzen, Leiden. Voor het eindexamen bouwkunde slaagde Z. Bink, alhier. A'oor het eindexamen van den dagcursus slaagden voor de afdeeling werktuigbouw J. P. H. van Leeuwen, en J. M. Marlijn en voor de afdeeling bouwkunde IC. Ilalbmeyer, allen alhier. Eindbal van den heer S. P. Wielinga. Na de Bals van andere Leidsche dans- lecraren kwam de heer S. P. Wielinga met zijn bal ter sluiting van de danscursussen 19231924. Ook de heer AVielinga jubileer de dit seizoen en kan met voldoening en lrol3 op de afgeloopen tien jaar terugzien. Immers, in deze periode heeft deze dans- leeraar zich zoo'n vermaardheid verworven, dat hij nu zonder overdrijving kan zeggen het grootst aanlat leerlingen te hebben. Dit heeft de heer Wielinga zeker ook te danken aan zijn keurige dansinrichlir.g aan den Nieuwe-Rijn. Als faotor, welke de kroon op het tienjarig werken als dansleeroar zet, mogen wij zeker wel noemen, dat de heer Wielinga do eersle Leidsche leeraar is, die aan zijn academie de klassieke en rhylh- mische danskunst laat onderwijzen, waar voor hij dit seizoen rnevr. Tilly Sylon als leerares aan zijn instituut verbonden had. De heer Wielinga heeft zichzelf ook meer op dit onderdeel, en o. i. een van de beste, der danskunst toegelegd. In het algemeen kan men dit ook bemerken in de dansen, die zijn leerlingen uitvoerden. Do heer Wielinga is a. lid van de A'er- eeniging ter Bevordering der Danskunst, die met de meest bekende builonlandsche A'er- eenigingen voor-de danskunst in connectie slaat. Bij den heer Wielinga worden dan ook de dansen, waarvoor deze A'er. het auleursrecht heelt, uitgevoerd. Zaterdagavond had alzoo de heer Wie linga de gelegenheid om aan niet-leerlingen en oudere te toonen, waardoor hij boven genoemde vermaardheid heeft verkregen. Een hal-programma bracht ons, voordat wij gezeten waren, al op de hoogte van hetgeen er ons te wachten stond. En dat was heel wat. De heer Wielinga had voor vele attrac ties en afwisselingen gezorgd, wat dezen avond en nacht tot een bijzonder en aange naam eindbal maakte. Alvorens tot de uilvoering over le gaan fiield do dansleeraar de gebruikelijke ope ningsspeech, waarin hij o. a. zijn tienjarig jubileum releveerde, hetwelk hij met een „bal-masqué" dit jaar gevierd heeft. De heor Wielinga is loen gehuldigd, zoodat hot vanzelf sprak, dat dit nu achterwege zou blijven. A'erder vermeldde de lieer Wielinga de personen en groepen, die bereid waren geweest dezen avond tot een succes-avond 4e maken, waarvoor dezen zijn dank in ont vangst hadden te nemen. De dansen werden begeleid door een Jazz-band-orkesl onder leiding van den heer Van Peppen. A'erder heeft ook voor dit on derdeel het I-Iawayan-orkest „The monkeys" gezorgd en oogstte daarbij veel bijval. Men heeft kunnen genieten van de opvoe ringen in de klassieke en rhythmischc dans kunst, waarvoor mevr. Tilly Sylon zelve leerlinge van de beroemde Gertrude Leisli- kor, en drie barer leerlingen optraden. Meeslal treft men bij opvoeringen van dan sen op het podium een ongeduldige schare naar zelf-dansen-hunkerende jongelui aan, maar dezen keer vergat men zeljs dit egoïsme en bleef men met bewondering de uitvoeringen aankijken. Alle dansen werden met bijzondere gracie en houding en uitstekende uitbeelding door mevr. Sylon en de drie jongedames uitge voerd. A'oor al de solodansen van de dans- loerares wekien groole bewondering op. Door mervr. Sylon werden uitgevoerd „Boogdans" van Chopin; „Anirraz" van Crieg en „Wals" van Chopin. De drie jonge dames vertolkten het succes van deze leerares, die de dansen in 3'A maand had ingestudeerd, met „Humoreske" van Dvo rak; „ICindes Teilnahne" van O. Bolck en „Oherzo" van Schubert, terwijl mevr. Sylon met een harer leerlingen het zeer aardige „De Waaier" van Beethoven uilvoerden. Alle dames ontvingen voor hun medewer king keurige bouquetjes. Ook de pianist A'ink kreeg een bouquet. De verlichting en kleurschakeeringen op Eet tooneel werd op sublieme wijze door de firma De Vries en Stevens uitgevoerd. De vleugel was welwillend beschikbaar gesleld door de firma Bender. De reeds voornoemde Ilawayan-band Oogstte veel succes met hun Ilawayan- en Krontjong-muziek, waarvoor de tien dilet tanten weer een nieuwe sjerp aan bun in strument kregen. Bij muziek en dans behoort natuurlijk ook nog de zang. A'oor dit gedeelte zorgde mej. Tilly Leening met de zangnummers „Bloeiende Rozen" en „In de Hei", lerwijl zij een poosje laler mei mej. Taverne zong „Carry me back lo old Virgin y" en „Al-o- ho-oe". Mej. Leening had voor haar bereid willigheid dezen avond meer voor de oude ren aangenamer le maken, een bouquet in ontvangst te nemen, Later op den avond (pardon! in den nacht) werd een soort prijsdansen uitge- yoerd, waarvoor twee prijzen beschikbaar gesleld waren door den heer De liaan. Da heer Wielinga moest zijn bal een half Uur verlengen om een waardig slot er aan te geven, Mr. dr. J. Schokking. voorzitter van de Chr.-Hieiorlsche Unie, is Zaterdag zeslig jaar geworden. Te zijnen huize vervoegde zich loen een commissie, beslaande uit de BINNENLAND. Veroordeelend vonnis van den Leidschex Kantonrechter in de Berkolazup-zaak. De Regeering overweegt de wenschelijk- heid om het Schoenenwetje ook na 1 Juli a.s. nog voor eenigen tijd te verlengen. De Landelijke Federatie van Bouwvak' arbeiders scheidt xich uiet af van het N.A.S. BUITENLAND. Gisteren hebben in Frankrijk de Kamer* verkiezingen plaats gehad. Botsingen le Balie bij de onthulling van een Moltke-standbeeld. Botsingen bij de verkiezingen in Japan. heeren dr. De A'isser, Snoeek Hcnkemans, Ter Haar en Tilanus, om hem namens de ChrisL-IIist. Eersle- en Tweedc-Karaer-club, het moderamen van hel hoofdbestuur der Unie, alsmede de beide oud leden De Geer en A'an A'cen, geluk le wenschon. Minister De A'isser bood hem namens ge noemde besturen een bronzen beeld aan, voorstellende l'Adorant, en dankte den ju bilaris voor alles, wat hij voor Slaat en Kerk heeft gedaan. Hij verhond daaraan den wensch, dat de Unie nog lang van de veïo gaven van hoofd en hart van mr. Schok king genieten kan. Op voordrachten voor lijdelijk leeraar te Rotterdam in de wiskunde, werktuig kunde en cosmographie en in do Ned. taai en letterkunde komen voor do heeren R, Oort en E. W. Schattenberg alhier. A'oor het te Deventer gehouden examen voor analyst (practisch gedeelte) slaagde mej. M. Schijfsma alhier. In de Zaterdag gehouden algemeene vergadering der N. A*. Industrieele Handcis* en Transporlmaalschappij „Holland", al* hier, is hei dividend over 1923 bepaald op 8 pOt. De Iweedaagsche tentoonstelling der Leidsche Geitenfokverceniging in samen* werking met vereenigingen op kleinvee-, tceltgebied, belooft een waar succes te wor-. den. Reeds nu werd het bestuur verblijd met een medaille van den burgemeester, een van de Edelmetaaltabrieken le Utrecht, acht van de duivenvereeniging „De Blauw- kras". Geldprijzen werden toegezonden door mej. R. Driessen en door de Ned. A'er. tot Bescherming van Dieren. De compagnieën van het ide regiment infanterie alhier zullen in de tweede helft van Augustus deelnemen aan dc vervolg- oefeningen der 11de brigade te Ede. Door oen Italiaan A. G. werd aangifte gedaan, dat hij Zaterdagavond in „Zomcr- zorg" zijn portefeuille had verloren met Italiaansche papieren, een chèque van pi 300 lire, eenig Nederlandsch en ItaliaanscH bankpapier en andere waardevolle papte* ren. Hij vermoedde, dal de portefeuille was gestolen. In zooverre bleek dit juist, dat ae portefeuille niet is gerold, maar „gevonden en zich toen toegeëigend. Aangehouden zijn II. C. B., oud 17 jaar, uit Delft en W. O., oud 25 jaar. uit Den Ilaag. als kistenmakers hier werkzaam. Zij hebben beiden bekend. Ten nadcele van den lieer K. in de AA as- straat, is een rijwisl ontvreemd, waarschijn* lijk door opensluiting der deur. Hedenmorgen vroeg zijn op heeterdaad betrapt M. K.. los werkman, oud 27 jaar, en E. M. O., schilder, eveneens oud 27 jaar bij liet stelen van lood aan huizen aan den Nieuwe-Rijn, waar de bewoners op 't dak al meermalen 's nachts gerucht hadden ge hoord. Zij zijn aangehouden. Aan de Iloogewoerd is gisteren juffr. P. aangereden door de tram. Zij was zoozeer, in gesprek met oen andere dame, dal zij de signalen der tram niet hoorde. Zij heeft een enkel gebroken en is per politiebrancard naar het Acad. Ziekenhuis gebracht na door den Eersten Hulpdienst Ie zijn verbonden. De behanger L'van de Hecrsngracllt, heeft aangifte gedaan, dat ten zijnen na- deele 12 gordijnen van geel geribl kalo.-n zijn ontvreemd uit do Sladszaal. Uil den winkel van T. P. de K., Maga zijn Nederland, aan de Hooigracht, is een nieuw rijwiel ontvreemd. i A'oor de Rijkspostspaarbank' werd al hier ten podlkanlore in April op spaarbank boekjes ingelegd f83,570,12 en terugbetaald

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1