SPORTBLAD 1 1 I 11 LEIDSCH DAGBLAD B BsrSMI I 2 Noordeimteplel», LEIDEN O. 16. Maandag 5 Mei. Anno 1924 Het voornaamste nieuws van heden. VAN HET foiefcoa. j Oir. en Adn. Wft r Sod. ISO? VOETBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND, kampioenschap v. Nederland: F even oord Enschedé 62; N. A. C.Be Quick 32. lompetitie Westelijke le klasse: A. S. C B. S. 3—4. D. F. C.—H. F. C. 2—2; klasse: R. F. C.—V. U. C. 3—1 klajae: U. D. I.Leonid as 21. te klasse: D. R. V.De Ooievaaw 30. Reserve 3e klasse: L'. F. C. IISteeds oger ITÏ 31. Promotie en degradatie. JmfcasO. D. S. 00; HilversumE. 0. 22; AlphenNephinus 22; Roer indRoosendaal 15; F. V. C.G. y. 0—2. Bmlen de competitie. A. S. CScheidsrechters XJ 18 A S. C.-veteranenH. B. S.-ve men 32. LEIDSCHE VOETBALBOND. jOgdunum IIU. V. S. II 21; Lugdu- IIÏQuick Boys II 40; U. V. S. Hl ceel I 1—2: Raceel II—D. V. S. U 3—1 gdunura VIIINorvicus Dl 1; L. F. V7IRaceel ITÏ 51. Van Overal. iet heeft er nu werkelijk aileri schijn dat Feyenoord ditmaal den titel van dskampioen zal verwerven. De manier, op zij ten minste gisteren met Enschedé ende, spreekt voor zichzelf. Niettegen- ande goed spel der Oostelijken, werden met 62 geslagen, wat hoofdzakelijk gevolg was van de groote schotvaar- teid van Pijl, die viermaal het leer in Enschedeesche net kanjerde. is waarschijnlijk, dat Enschedé en Quick ten slotte zullen moeten uitveeh- wie de laatste plaats zal bezeten. Al- de Groningers leden reeds hun tweede erlaag, ditmaal tegen N. A. C., dat vooral de rust veel sterker was dan Be :k en zelfs op een gegeven moment met de leiding had. Wel kwamen Von Lin- s. er daarna wat beter in en wisten zij Bemaal tegen te scoren, maar de zege am toch de thuisdub, die de pun- trouwens ruim verdiend had. 'e stand luidt nu: gesp. gew. gel. ver! v.-f. p. enoord 2 2 —5 103 4 C1 1 3—2 2 trmvogels 1 1 21 2 Quick 2 2 3—7 hedé 2 2 3—S 'oor de competitie speelde A. S. C. geen :hten wedstrijd tegen H. B. S. en zou ook gemakkelijk gewonnen hebben in- enkele spelers als Wamsteker Jr. en Ruyter niet buitengewoon geknoeid had- H. B. S. kreeg niet minder dan 4 ipunten cadeau, en behaalde aldus on- diend de overwinning. Dordt deelden D. F. C. en H. F. C.. beide meerdere invallers telden, in een slappen wedstrijd de punten, 't Werd stand in afdeeling II is: rmvogels 18 15 1 2 48—13 31 rta 18 12 4 2 49—18 28 fftan B. S. 18 7 6 5 33—33 20 17 8 3 6 27—26 19 **-W* fB 6 Z 6 20—22 Vt, gesp. gew. gel. verl v.-t. p. Excelsior 17 6 f 7 29—36 16 A. S. C. 17 5 4 8 29—36 14 U. V. V17 6 1 10 32—42 13 Ouick 18 3 3 12 18W 9 O. D. S18 4 1 13 21—51 9 Rest ons nog te memoreeren, dat de L. F. C.-reserves een 31 overwinning be-, haalden op Steeds Hoogcr III. Promotie of degradatie. In tal van extra-wedstrijden is gisteren reen beslissing gevallen. HilversumE. D O., UnitasO. D. S. en AlphenNeptunus eindigden in een gelijk spel. Ziehier thans de standen: Afdeeling I, 2de klasse. gesp gew. gel. verl. v.-f. p. E. D. O2 1 1 4—2 3 Hilversum 2 2 22 2 S, Y, V3 1 1 0—2 1 Afdeeling H, 2de klasse. gesp. gew. gel. verl. v.-t. p. Unitas 3 1 2 43 4 O. D. S2 2 1—1 2 A. D. O. 3 2 1 4—5 2 3de klasse. gesp. gew. gel. veil. v.-t p. SI. Volharden 1 1 21 3 Neptunu3 1 1 22 1 Alphan 2 1 1 .3—4 1 A. S. C.—H. B. S. 3—4. 'Alle bezoekers van dezen wedstrijd zul len het nu toch wel met ons eens zijn dat voetbal een spel van onbegrensde mogelijk heden is. Gaan wjj de kansen na, welko beide partijen hebben gehad, dan komen wij tot de conclusie, dat A. S. C. bij een normaal verloop met 6 A 7 tegen 0 had kunnen winnen Nu verloor zii met 341 Dat zit zóó. Wamsteker Jr., die zeer on zeker deed, beging voor de rust tweemaal een geweldige blunder, welke evenveel doelpunten kostte en sloeg in de tweede helft een door Baer van Slangenburgh in geschoten bal in eigen goal, terwijl ter meer dere glorie z'n broer even later een vrijen bal op doel mistte, wat nogmaals een puntjepuntje kostte. Aldus verkreeg H.B.S. de leiding en daarmede de overwinning. Wel maakte A. S. C. drie fraaie doelpunten, maar De Ruyter verknoeide een aantal op gelegde kansen, waaruit minstens driemaal gescoord had kunnen worden, terwijl Roem zich de luxe permitteerde een penalty niet te benutten. Ziedaar het drama in enkele trekken geschetst! 't Moot voor de andere roodzwarten, die vooral in het begin, wer kelijk niet onverdienstelijk hebben gespeeld zijn geweest om wanhopend te worden en wij kunnen ons levendig indenken dat ten slotte de fut er uit ging en het onderling verband zoek raakte. Het zou onbillijk zijn hen onder deze omstandigheden daarover hard te vallen. Natuurlijk, voor de spelers in kwestie is het minstens even onaange naam geweest, maar aan de feiten wordt daardoor nu eenmaal niets veranderd. A. S. C. had gemakkelijk kunnen winnen, 't Zag er eerst zoo gunstig uit. Het samen spel vlotte behoorlijk, zelfs in de voorhoede en er werd een goed verband onderhouden zoowel in als tusschen de linies. O ja, het middentrio in den aanval was niet bijzon der doortastend, lerwi.il de halflinie zwak bleek in het voeden der voorhoede, yanr gedurende het eerste halluur waren wij toch ruim tevreden over het vertoonde. To«n begon het al iets minder te worden A. S. C. in een zonderlingen wedstrijd door H. B, S. met 43 geslagen. Voor de extra-competitie deelden Alphen en Neptunns de ponten. De korfbalwedstrijd Noord-Zuid is door de Zuidelijken met 31 gewonnen. Wedstrijden van den Leidschan Kegel- bond. en na de pauze zakte tot spelpeil nog aan merkelijk. Af en toe een opleving in da rood-zwarte gelederen daarna viel de ploeg weer ineen. Zelfs Josson, die meeren et eels keurig heeft gespeeld scheen tenslotte niet aan den deprimeerenden invloed van zooveel legenslagen te kunnen ontkomen. Toch is hij den besten speler van tot veld geweest, hoewel de Ha&gsche linksback Vermotten niet zoo heel veel voor hem on der deed. Over het geheel genomen zijn do Hagenaars ons bar tegengevallen. Zou het gemis van één speler als Denis van zóó overwegenden invloed kunnen zijn7 Het spel was slordig en doorzichtig en daardoor gevaarloos. Alleen Lash wist er ad en toe oenige bezieling in te leggen, maar z'n mede-aanvallers waren niet bij machte de geboden kansen te benutten. Onder leiding van den toer Da Haan stel den de ploegen zich als volgt op; A. S. C. Wamsteker Jr. WamstekeT Sr. Josson Vreeken Roem Brouwen: Stephanus De Ruyter v, d. Mark Blom 0 Küchlin Schafer Siccama Smeets Grompvoets Vermetten Pm to Zijlstra B. B. S. Hei begin is voor A. S. C., en nadat D« Ruyter heelt naastgeschoten moei Zijlstra reeds heel spoedig zijn capaciteiten tooneD bij een geweldigen kanjer van Janssen uii een voorzet van Blom. Tegen tot goed slui tende spel der roodzwarten weet H. B. S. weinig uit te richten. Een enkele maal wordt Lash, die in Wamsteker Sr. geen al te sterken tegenstander heeft, gevaarlijk en uit een voorzet van hem schiet Smeets dan ook keihard over do lat, maar overigens is Josson den toestand volkomen meester. Zijn wijze van opstellen en ingrijpen is keurig en ongenaakbaar brengt hij de attaques van de Hagenaars om hals. In de halflinie richt Roem weinig uit, maar Vreeken zwoegt als altijd en zoo krijgt de Leidsche voorhoede volop werk. Herhaaldelijk dringen de rood zwarten door tot het vijandelijk doel, doch het juiste schot ontbreekt. Zoowel Van der Mark als de Ruyter trappen van dichtbij ver naast Desondanks heeft A. S. C. het eerst succes. Na 20 minuten zegeviert Blom nabij de comenrlag in een duel met Pinto en uit den fraaien voorzet loopt Stephanus het leer in de touwen. 10. Dan begint de misere. Want nauwelijks is er weer afge-, Irapt of Wamsteker Jr. laat een zacht in geschoten bal weer glippen, tikt dezen voor de voeten van Schafer - en de stand is gelijk, 1—1'. Janssen Lash Slangenburgh Van Thiel

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9