Melha nog wel met haar verjaardag. Veel plezier gehad? Het was zeker heel gezellig, toen grootmoeder bij jullie logeerde. Jo Kromhout, heb je nog veel van je fiets kunnen genieten in de vacantie? En ken je het al zóó goed dat je je vriend mee kunt nemen op den bagagedrager. Amalia van der Pot, ik wist niet dat je jarig was, je had er niets over geschreven, anders zou ik je wel eerder hebben gefeli citeerd, nu is het al weer zoo lang geleden. Marietje de Ilaas, in je volgenden brief kan je mij dan vertellen wat voor boek of je hebt gekregen als prijs. Je zusjes mogen het natuurlijk toch ook lezen en hebben er dus ook plezier van. Corry den Dopper, aardig rose papier heb je op je verjaardag gekregen of zijn er nog meerdere kleuren bij? Dan zal ik die zeker ook wel eens ie zien krijgen. Clasina Lepelaar, dat hoorde ik al van vele kanten, dat het bepaald een aardig tochtje is met de nieuwe electrische tram. Ik hoop het in Mei ook eens te kunnen doen jk ben er zeer benieuwd naar. Jenny en Marietje Gordijn, wel bedankt voor de alleraardigste kiek, die ik van jullie mocht ontvangen. Je vraagt of ik je nu zal kennen als ik je beiden eens zou tegen komen. Nu dat kan wel, hoor, ik kijk altijd goed rond als ik in Leiden kom, of ik soms 'bekende gezichten ontdek. Adrie Kesselring, je brief met de oplos- sing van het prijsraadsel ontving ik pas te gelijk met dezen brief, je had dien brief i zeker wat erg laat weggebracht. Was het I niet heerlijk in het bosch van Groenendaai? Daar ga ik ook zoo graag naar toe als ik m Haarlem logeer. Annie Huisman, er waren o zooveel te- I leurgesteld, die op een prijs hadden ge- i hoopt en niets kregen, daar kan ik niets aan doen, ik kan niet aan allen die het ver- 1 dienen, een prijs toekennen. Leendert Elderhorst, meerdere kinderen hadden de onderdeelen wat anders dan ik. maar als de gevraagde letters op de goede .plaats stonden, mochten die woordjes toch 'ook als goed gerekend worden. Ar.Tiie Bavelaar, je hebt zeker een vroö- jk weekje in Nieuwveen doorgebracht en veel van buiten zijn genoten. Daar moet je 1 mij later meer over schrijven ais je zeker .weet of je naar die vacantiekolonie gaat. Rika van Leeuwen, dat wil ik gelooven, dat het eersten Paaschdag met dat prach tige weer heel druk in den Haag en Sche- veningen was. Was het den eersten keer, dat je in Den Haag was, of ben je er vroe- ■ger al meer geweest? Christina Christiaanse ,je bent blij dat ik }e naam nu goed heb geschreven; de afkor ting van je naam lees ik Fientje, dat kan ik 'niet anders en hoe is dat dan een afkor ting van Christina, dat begrijp ik heuscti niet. Maartje van Offeren zeker mag je mee doen en mij Tante noemen en ik vind het nooit erg als iemand eens een week over slaat, dat kan best. Ik merk wel. dat jij erg veel houdt van dat kleine zusje, waar van je mij zooveel vertelt. Marietje van Went. zoo heerlijk gewan deld met je vriendin Rika? Waar zijn jul lie heen geweest? Mijn broer gaat heel langzaam voornit, maar ligt nog steeds te bed. Lientje de Graaf, de volgende week hoor ik wel van je hoe de prijs heet en of het een mooi boek was, want in de vacantie i zal je wel tijd hebben gehad om het dade- 'ijk te gaan lezen. Schrijf er maar in dat je het boek kreeg als prijs voor het raadsels oplossen. Neeltje van Leeuwen (Nieuwveen)', je schreef mij dat je wat ruikende bosch viooltjes in je brief had gedaan, maar wer kelijk hoe ik ook keek of zocht, ik kon niets vinden. Je hebt het misschien toch nog ver beten. Ik heb nu je goeden wil maar voor ,de daad genomen. Klazina Parlevliet, wat een mooie briel- kaart stuurde je mij van uit Noordwijk. Heb je veel plezier gehad en ben je dikwijls naar het strand en de zee geweest? i Jansje van Dijk, je bent mij ook welkom als nieuw raadselnichtje. Als je 14 jaar bent behoor je tot de gronteren. Later mag je mij wel eens nieuwe raadsels zenden, maar nu heb ik nog wel raadsels in voorraad liggen, 1 dus heb Ijsver, dat iedereen nog een poosje wacht. Jo do la Rie, je zag zeker al bij de goede oplossingen dat ik ditmaal 2 brieven van je ontving; je brief met de oplossing van het prijsraadsel is dus te laat gekomen en dus kon ik je verleden week niet vermelden bij de goede oplossingen en ook niet antwoor den in de correspondentie. Marie en Piet Kükler, dank voor de goede wenschen voor beterschap voor mijn broer; ja nietwaar, hij moet veel geduld hebben, hij ligt nu al eenige maanden te bed, dat is lang niet prettig als men weer zoo graag aan het werk wil gaan. Betsie en Mollie Aanen, dat zal een heele verandering thuis zijn geweest, toen kleine Nico weer weg was naar zijn moeder, maar hij komt misschien later wel weer eens bij jullie logeeren of niet? Hebben jullie een plezierige vacantie gehad cn zijn jullie nog uit geweest met het mooie weer? Annie Zirkzee, is het tochtje naar Lisse doorgegaan, en trof je mooi weer dien dag? Hier in Kloosterzande was het dien dag heel mooi voorjaarsweer, droog en volop zonneschijn. Saartje van der Beek, de raadsels, die Je mij stuurde, waren niet allen gc-scliikt om geplaatst te worden, misschien een of twee er van. Henk cd Nelly Broers, van harte hoop ik, dat als jullie dit leest, je vader al weer heel veel beter zal zijn en dat hij spoedig weer thuis zal mogen komen, zoodat er weer vrootijkheid in huis kan zijn. Het zat mij genoegen doen als de volgende brief van jullie weer opgewekter kan zijn. Nellie Mulder, waren de onderdeelen van het prijsraadset te moeilijk voor je. Dan zal een volgend prijsraadsel beter lukken, hoop ik voor je. Nelly Weyers, ik zal nu maar niet uit voerig^ antwoorden op alles wat je mij ver telde in je brief, want ik weet dat je het niet prettig vindt. Is er een kiekje van je gemaakt met Aafje Key? Ja, die ken ik wel, ze doet ook wel mee en zond mij al een kiekje van haar alleen. Allen weer hartelijk gegroet tot de vol gende week; ik ben dan weer gewoon thuis in Den Haag. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. 'ANTWOORDEN DER RAADSELS (UT «Et VORIGE NUMMER. 3. Tot op de helft, want als hij dan ver der loopt, loopt hij er weer uit. 2. Gemengd nieuws, gems, nieuw, eng, degen. 3. Horlogemaker, mak, raak, geel, bark, 4. In een slakkenhuis. 5. Tandvleesch, 6. Een mol. 7. Pa9, hen, e, Paschen. 8. Om de beenen. 9. Een grootvader, vader en zoon, die vader was de zoon van den grootvader, dus waren het 2 vaders en 2 zoons en toeh maar 3 menschen. 30. Zuidhollandsohe bierbrouwerij. Oor, hoed, hoos. Azor, in, leeuw, ijzer, Schrob ben, lier. GOEDE OPLOSSINGEN DER BAAnflBt.g ONTVANGEN VAN: Jansje van Dijk, Koos Labruyère, Jaco bus Selier, Rika van Leeuwen, Maartje van Offeren, Paullje de Roos, Siebe de Roos, Christina Christiaanse, Clasina Lepelaar, Amalia van der Pot, Marietje de Haas, Annie de Haas, Mijntje de Haas, Annie van der Most van Spijk, Louise Boekooi, Rie van Staveren, Corrie de Groot, Ina Houpl, Tonnie Houpt, Geertje Hoff. Marie Kuiven- hoven, Ifennie van der Lelie, Lena Plan ken, Francisca Gieren, Dirk de Groot, Chris tina Sirag, Greta Sirag. Nelly de Boer, Jan van der Heyden, Annie van der Hevden, Gerrit Corneiis Pinbppo, Bernard en Piet Broeksema, Bertha Duval, Annie Zirkzee. Mien Remmelehkamp, Hendrika Vijlbrief, Jo de la Rie (2 brieven), Piet Nieboer, An nie van Oort, Metha van Oorl, Jo Krom hout, Adrie Kesselring (2 brieven), Corn* den Dopper, Wim den Dopper, Ilona Tador, Marius Segaar, Engeltje Nijdam, Janny Gordijn, Marietje Gordijn, Grietje Segaar, Annie Huisman, Leendert Elderhorst, An nie Bavelaar, Nelly Weyers, Betsy Aanen, Mollie AaneD, Marietje van Went, Clasina Singerling, Adriana Singerling, Sem Voorbrood, Johanna Voorbrood, Lientje Graaf, Piet Kükler, Marie Kükler, Engel Ouwerkerk, Lena Ouwerkerk, Frits i Aken, Nico Mieloo, Bertha Mulder, Ne Mulder, Adriaan Overdulve, Henk Bro Nellie Broers, Neeltje van Leeuwen (Niev veen), Klazina Parlevliet, J. A. du Cn Nog brieven der vorige week van t Kienjet, Emanuel Eljou, Jo de la Rie, I ter, Hendrik, Corrie en Wiekie Oostdi Adrie Kesselring. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren de kleineren 3. I. ingezonden door Hans Zaadvoort. iWat is de bovenste steen van een hu II, Ingezonden door Henk Broers. Waarom schoot Floris V zijn geweer ix met zijn rechterhand af? IH. Ingezonden door Haziena Voorbij. Ik ben een groot hoog gebergte, rangsc mijne letters anders en men gebruikt mij bouwen. IV. Ingezonden door Gerarda Boot. Mijn geheel is een vogel van 12 lett 2, 5, 6, 11 is een jongensnaam. I, 4, 5 een vervoermiddel. 7, 1*2 een maat. 5, 6, 1, 4 is een meisjesnaam. II, 6 is lekker en voedzaam. 1, 9, 7 is een viervoetig dier. V, Ingezonden door Adrie Huter. Melk is goed voor elk. Wnaa* is het meer voor? ]-■*-. VI. Ingezonden door Mathildé Hassler. Eeret loopt het op 4 beenen, dan op én op bet laatst op 3. VU. Ingezonden door Cor en Toos v. d. YeW Mijn hoofd is ais een eierdop Waar afgesneden is de top; Mijn staart is lang en wit, Waar dikwijls een bruin vocht in yin. ingezonden door Rika Bliek. Welk dier kan je hieruit maken? ioodkklr IX. Ingezonden door Jan Meyeraan. De beginletters van 9 woorden to letters vormen den naam van iets prtl in den winter, lo. een metaal. 2o. een meisjesnaam. 3o. iets waar men bloemen in zet ■k>. een lastdier. Co. een mooie bloem. Co. een lichaamsdeel. 7o. een meisjesnaam. 8o. een jongensnaam. 9o. een kleedingstuk aan jé been. X. Ingezonden door D. van Royen. Het gefieel bestaat uit 12 letters en iets, dat je voor je moeder moet doen lk 1, 2, 3, 4 hem een appel. Hij schrijft met een 10, 11, 12. Zij eet haar soep 2, 9. Annie is 1, 2, 3, 5 op haar zusje. Er loopt een 9, 2, 11, 5 op het dék- Het 5. 6, 7. 8, 9 loopt de svidi

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18