Recal Prijs 55 No. 19671. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 26 April. Derde Blad. Anno 19241 i buitenl. weekoverzicht. SPQRT. FEUILLETON. HET PLEEGKIND VAN DE DRIE CELIBATAIRS. Wolken aan den politieken hemel verkiezingen in Duitschland en Frankrijk Coolidge's steun nieuwe onrust op Ierland. Het eorste enthousiasme, waarmee de ïapporten «der deskundigen zijn begroet, blijft 6teeds meer verdwijnen om de tot verrelens toe reeds genoemde reden: Poin» caré's houding ten aanzien van het Roer gebied. Do vrees, dat per slot van reke- Frankrijk niet zioh zal willen terug trekken, groeit en niet ten onrechte. De Fransche premier heeft aan Barthou, den voorzitter der Commissie van Herstel een brief gericht, die angstvallig geheim wordt gehouden. Men heeft volstaan met een heel zwak dementi te geven van wat de Engelsdhe pers over den inhoud meedee- 'de een inhoud vol van allerlei bedenkin gen etc, volgens de Engelsche bladenmaar wanneer daarvan inderdaad geen sprake is waarom dan niet overgegaan tot publi catie, zal men vragen? 't Is daarom vooral ook in Engeland, dat men zich ongerust gaat maken over Poincaré's bedoelingen. De wereld-opinie belette Frankrijk om de rapporten minder goed te ontvangen dan zij elders werden ingehaald. Poincaré aan vaardde ze dus, maar met de bedoeling en) later heel wat ongedaan te maken, zoo tfordt in Engeland gedacht en gesproken ep helaas is de gang van zaken een derge lijke, dat deze Engelsche meening eerder versterkt dan verzwakt wordt. Uit diverse 3ingen blijkt, dat Frankrijk de rapporten niet als een geheel accepteert, terwijl ia 'dat juist wel bedoelen te zijn en dat de 6ancïie-idee krachtiger en kraehtiger wordt, waarvan de rapporten immers gespeend djn. Tusschen Londen en Parijs lijkt dc verhouding reeds weer heel wat afgekoefd eü het schijnt ons geen toeval, dat de Bel- ihe premier en de minister van buiten!, öken eerst Parijs, dan Londen zullen gaan bezoeken om eens de situatie te bepraten. De Belgen treden voor de zooveelste maal als bemiddelaars op, hetgeen een bewijs pit het ongerijmde is, dat er wat te bemid delen valt. Of de Belgen nu sterker zich zullen toonen dan totdusver het geval was? Hoeveel hebben zij toah niet telkens tegen eigen zin gedaan om Poincaré maar te be lieven, zoodat België weinig anders waa dan een trouwe vazal van Frankrijk? 't Zal binnen afzienbaren tijd moeten blijken, want de Commissie van Herstel heeft toch <3e geallieerde regeeringen reeds voor de beslissing gesteld van het hoogste en laat ste stadium. Yernwedelijk eal echter wol $ot uitstel worden gezorgd tot bekend is, boe de verkiezingen in Duitschland en frankrijk zijn afigeloopen. iWat de nieuwe Fransche Kamer betreft, het moet al vreemd loopen, zoo Poincaré liet als overwinnaar te voorschijn treedt, ij het ook dat eenige opschuiving noar Viks niet als uitgesloten is te beschou wen. Zonder onverwachte gebeurlijkheden zal Poincaré's politiek in Frankrijk opnieuw den zegen der kiezers erlangen. De verkiezingen in Duitschland blijven een re/bus. Yoor de Duitsch-nationalen is het vooral op dit oogenblik daarom een teer groot verlies, dat bij een spoorwegon geluk in Zwitserland hun leider dr. Helffe- rioh het leven heeft verloren, dien men wel eens 'de eenige „knappe kop" dezer partij noemde. Deze onstuimige strijder, wien zeer veel verweten kan en mag wor* den, behalve een groote vaderlandsliefde, tij het van gevaarlijke soort, is te midden van zijn werken weggerukt. In hoeverro 'dat een terugslag voor do partij zal betee- kenen, is nog niet te overzien. HelffericH was ongetwijfeld een van de ergste tegen standers van de huidige Duitsolie politiek en fel keerde hij zich ook tegen aanvaar-1 ding der deskundigen-rapporten die bij als volslagen onmogelijk schetste. Uiterst rechts en uiterst links gaan in dezen weer eens broederlijk samen. Overigens vereenigt Duitschland zich ech ter met de houding der regeering-Marx. Als conditio sine qua non wordt echter gesteld: volledig herstel der Duitsohe eenheid, daaronder ia begrepen een ontruiming van het Roergebied ook militair, behalve dan wellicht een sohijnvertoonïng. Zonder zoo'n eenheid-herstel zal Duitschland sioh tot piëta binden, dat ataat vast en geen r6= geering zal op dit punt wijken. De nieuwe regeling is er dus nog niet Italië's houding i| nog onzeker, maar vermoedelijk tal Mussolini wel McDonald's zijde kiezen. Een zeer belangrijke stem in de gansche affaire heeft zoo langzamerhand verwor ven een onziohtbaar, tooh machtig iets. Dat iets is de wereld-opinie. Hoe krachti ger deze zich weet te uiten, des te minder zal één land het aandurven pm opnieuw 'de zoo moeizaam aan 3en loop gebrachten vastgeloopen wagen te 'doen derailleeren 1 Een sterke steun voor 'de rapporten is on getwijfeld een rede van Amerika's presi dent Coolidge, dien men bij voorbaat mag gelukwensoken met een nieuwe candidatuur. Coolidge zeide Amerika's steun toe, zoo het groote Europeesohe vraagstuk tot een min nelijke schikking werd gebracht. Hetgeen p,Tactisch gesproken neerkomt op een mooie kans van slagen der internationale leening, die direct moet worden geplaatst gelijk bekend. Tevens zeide Coolidge in dat geval een nieuwe ontwapeningsconfe rentie te zullen bijeenroepen, speciaal voor wat betreft leger en luchtvloot, in aanslui ting aan het verdrag van Washington voor do zeemacht. En al mag men dit beschou wen als toekomstmuziek, het is toch toe komstmuziek met aangename klank en wel waard om er alle aandacht aan te schen ken. McDonald zal opnieuw gelegenheid er langen, om te laten zien, waartoe zijn re geering in staat is. Bedriegen de gebeur tenissen niet, dan komt voor de zooveelste maal de Iersohe kwestie weer op bet ta pijt. Yolgens het aocoord van Londen moet tusschen Ulster en den Vrijstaat een be langrijke grenswijziging plaat3 vinden ten voordeele van laatstgenoemde. Ulster heeft totdusverre beslist geweigerd aan deze hoog noodige grenswijziging mede te wer ken en zal dit blijven doen, gelijk op ae jongste conferentie der betrokken partijen te Londen met de rijksregeering is geble ken. Uit den aard der zaak zal de Vrij staat geen genoegen nemen met zoo'n wei gering en zal hij in aansluiting op een be paling van genoemd Londensoh accoord de Engelsche regeering vragen, een commissie ter regeling in te stellen. Ulster zal dan wel weer niet willen medewerken. In dat geval moet het Lagerhuis zich er mee in laten en goedkeuren, dat de grens uitge stippeld wordt buiten Ulster om. De die hards zullen zich wel met hand en tand verz ettenaan Ulster mag immers niet geraakt. Tooh zal het Lagerhuis tenslotte wel meegaan. Wie zal evenwel Ulster, wanneer het weigert de aan den Vrijstaat toegekende gebieden te ontruimen, daartoe dwingen? Een Engelsch leger of economi sche maatregelen't Belooft, in ieder geval groote onrust en een opnieuw los branden van den Iersohen strijd lijkt ons niet uitgesloten. Er zijn er steeds, die in troebel water gaarne visschen! RECLAME. „SIMPLIFIX" merk „VOSSEKOP" wasehf en verf* tegelijkertijd alle Soorten Stollen. 921 Verkrijgbaar btfD. Briejer, Noordeinde 24, 3. A. Broerse, Haarl.str. 68, J. Elsinga fa. J. G. Dijkhuis, Hoogstr. 5, P. J. Lezwijn, Pelikaan straat 27, J. H. Maas, Hoogewocrd 88. VOETBAL. Programma voor morgen. NFDERLANDSCHE VOETBALBOND. Interlandwedstrijd. AntwerpenBelgiëNederland. Competitie. Westel. Ie klasse Aid. I: V. O. C.- H. F. C. -flVestel. Ie klasse - Aid. II: A. S. C.- Sparta (J. Hazeu) Excelsior—H. B. S. 2e klasse A: Xerxes—A. F. O.; V._ ,V. A,.— Schoten. 2e klasse B: D. H. C.—Ik F. C.; Steeds Hooger—V. U.. O. 3e klasse B: Lugdunum't Noorden (FA Zuiderwijk) SaturnusSchoonhoven. 4é klasse: D. R. V.—Maas. Res. 3e klasse: L. F. C. II—V. U. C. 11 (E. Eeckelaert)Transvalia II—H. D. V. 6. Ill; U. S. C. IILeonidas II; Steeds Hoo ger III—H. V. V. III. Zuldel. Ie klasse: Willem II—B. V. JL7 WilhelminaM. V. V.; Philips-N.JA'. C. Oostel. Ie klasse: HengeloTheole. Noordel. Ie klasse: LeeuwardenVelq- citas. Promotie ol degradatie. Haarlem: E. D. O.S. V.V.; Dordrecht: O. D. S.A. D. O.; Rotterdam: Steeds VolhardenAlphen; Den Haag: Quick II Oljympia II; Enschedé: Rigtersbleek Wageningen. Van Overal. De internationale wedstrijden beginnen zoo langzamerhand een weinig van hun aantrekkingskracht te verliezen. Ook van heb goede kan men genoeg krijgen I Waar bij wij dan de beleefdheid en welwillend heid hebben om te veronderstellen, dat een internationale wedstrijd altijd goed is. Vandaar dan ook dat de publieke belang stelling allengs minder gaat worden, al is het aan nog niet beduidend en al speelt ook de kwestie der financiën daarbij wel eenigs- zin3 een rol. „Eenigszins", want dat het piet de voornaamste reden is blijkt uit het feit, dat zelfs ongeveer vierduizend Hollan ders morgen naar Antwerpen zullen gaan ter bijwoning van den 27sten land wedstrijd tusschen België fen Nederland. Evenwel moet daarbij niet uit het oog worden ver loren dat juist deze ontmoetingen altijd een buitengewone bekoring hebben gehad, waardoor de belangstelling dus veel grooter is. Per extra-trein zullen de duizenden Hol landers morgen naar de Scheldestad gaan om de Oranjeploeg toe te juichen en aan te moedigen. En vurig wordt er gehoopt dat een Hollandsche zege het resultaat zal wor den. Dan zal er vreugde zijn op den langen toclit naar huis en dan zal de extra-trein een feesttrein zijn, die daverenden jubel fcal brengen in ons land. Wij hopen. Maar vreezen tevens. Het is moeilijk tegenwoordig vooraf de waarde van onze telkenmale gewijzigde nationale ploeg te schatten, en daarom zijn altijd ver rassingen mogelijk, maar wij moeten toch thans erkennen van de voorhoede der Oranje-ploeg in haar nieuwe samenstelling bitter weinig verwachtingen te koesteren. Nóch van Visser, nóch van Snonck Hur- gronje, zien wij bijzondere prestaties tege moet, en daarmede toch staat of valt onze kans op succes. Zonder een binnenman, die hem begrijpt, zal ook De Natris er den brui aan geven, cn dan blijft er van onzen aan val al heel weinig meer over. 't Is mogelijk dat wij ons vergissen, en wij hopen het zelfs van harte, maar kunnen todh de idéé niet van ons afzetten, dat wij met flinke cijfers klop zullen krijgen. De samenstelling 'der elftallen zal als volgt zijn: Nederland Van der Meulen Denis Tetzner Lefèvre v. Linge Krom Groosjohan Pijl Visser Snouck Hurgronje De Nafcrb Scheidsrechter O Kingscott (Engeland). Bastin Thijs Larnoc Gilles Coppée Schelstraete Fierens Pelsmaecker Verbeeck Swaertenbroeckx De Bie België. De wedstrijd wordt gespeeld in het Beer schot-Stadion, dat 25.000 menschen kan bevatten en, naar het schijnt, dezen keer voor het eerst uitverkocht zal zijn. De kans bestaat zelfs dat meerderen zullen moeten worden afgewezen. Waaruit blijkt, dat ten aanzien van de interesse voor deze jaar! ij k- sche ontmoetingen de liefde niet van één kant komt. Op den eersten dag van dsn voorverkoop waren reeds alle loges uitver kocht. „Men nam ze als kleine broodjes", RECLAME. 685 Een zuivere zeep als de Recal-Zeepisonontbeerlijk voor de verzorging van de huid. Daar zij bovendien tot het.laatste snippertje hard blijft is de Recal-Zeep zeer voordeelig in het ge> bruik. Men heeft er twee maal zoo lang aan als aan Iedere andere zeep. ets zegt de N. R. Crt. laconiek. Inmiddels zal er voor gezorgd worden dat ook de vele be langstellenden, die in Holland ziju achter gebleven, tijdens den wedstrijd op dc hoog te worden gehouden. Gelijk dat het geval is bij de wedstrijden te Amsterdam, zal ook nu door ons op de bekende plaatsen hier ter stede een draadloos telefonisch verslag wor den gepubliceerd, waarvoor het natuurlijk al evenmin aan belangstelling zal mankee- ren. Evenwel komt het nu wat later dan bij de wedstrijden te Amsterdam. Immers de ontmoeting vangt aan te 3 uur namiddag (Middel-Europeesche zomertijd). Met den Amsterdamschen zomertijd maakt dat nog een verschil van 20 minuten, zoodat het hier te lande bijkans halfvier zal zijn ccr Belgen en Hollanders elkaar op het groene veld gaan bekampen. De Competitie. Het competitie-programma is nog steeds niet heelemaal afgewerkt. In afdeeling I speelt V. O. C. tegen H. F. C., dat Van der Meulen mist, maar toch bovendien wel klop zou hebben gekregen. De andere afdeeling brengt A. S. C. thuis in het veld tegen Sparta. Nog altijd oefent do naam der oude Rotlerdamsche club een magnetiseren in vloed uit op de publieke belangstelling, en ook hier zal dat wel blijken, 't Belooft een geanimeerden kamp te worden, waarbij wij rood-zwart wel een kansje geven om althans één puntje uit het vuur te sleepen. Van Excelsior—H. B. S. zeiden we onlangs al dat wij een zege der thuisclub verwachten. Voor dc 3e klasse speelt Lugdunum thuis tegen 't Noorden, dat een flinke tegenpartij schijnt te zijn en dus nog lang niet gewon nen zal geven. Toch zien wij Lugd. dc pun ten binnenhalen met het oog op de tweede plaats. Ook L. F. C. II speelt thuis. V. U. C. II is de tegenpartij. Wij gelopven niet ver mis te zijn als wij hier een Lcidsche ze ge voorzeggen. Wogen de geelzwarten zelfs niet op tegen de a.s. kampioenen 1 Dat zegt toch wel iets. In het Zuiden zal N. A. C. definitief het kampioenschap veroveren door Philips na veel moeite te kloppen. Verder verwachten wij overwinningen van Willem II en M. V. V. Het Oosten brengt een zege van Hen gelo, terwijl in het Noorden Vclocitas wint van Leeuwarden. Promotie-wedstrijd. De vele wedstrijden der diverse extra competitie, waarbij alles op alles wordt ge zet, meenen wij gevoegelijk buiten beschou wing te kunnen laten. Alleen willen wij er nog even aan herinneren, dat Alphen den return-match speelt tegen Steeds Volhar den. Den eersten kamp verloor zij met de-i oneven goal. Om haar kans te behouden, moet er dus gewonnen worden. Onze Al- phensche verslaggever schreef, dat dc Al- phenaren beter kunnen. Wij hopen dat ze zulks morgen zullen bewijzen. Het Belgische elftal. De vervanging van Grymonprez door Gil les schijnt nog niet definilief. Morgenochtend V. II; Swift IC. A.; Wes, O. Het Zuiden, (Rotterdam). afd. Deetos, Rozenburg, ral over hei meespelen von eerstgenoemde worden beslist. Vorder heeft Scholstraete aan do Belgische elftalcommissie mededee- ling gedaan, dat hij niet in slaat is uit fe komen. Een medisch onderzoek zat over het al- of niet meespelen beslissen. Hanse of Musch zullen hem eventueel vervangen. Wijziging wedstiijdprogiammo. De wedstrijden V. 0. C.If. F. C. en Ex celsiorft. B. S. zijn afgelast. KORFBAL. Programma. W. IN.: HerculesExcelsior. O IB.: D. O. S.—II. Ié. c.; Rapiditas-. Naiis; D. O. V. A.—A. IC. C. Oveig.kl. N.: D. D. V.—D. E. —Haarlem: IC. V. O T. E. C. ferkwartierIC. Z. Overg.kl. Z.: T. O. V.—A. L. Kamp. 2e kl. Z.: II. B. S. Seiiewedstiijdea 0. S. C. R. Deelnemende Ver in de le Fluks, Vitesse (L.I. Dordrecht, H IC. V., Velox en II. S V. Overzicht De Zuidelijke le klasse staat geheel stil vanwege de seriewedstrijden van O.S.C.R., ter viering van haar 20-jarig bestaan. Voor het programma zie men onderstaand be richt. De kansen der Leidsche clubs lijken niet heel groot. Fluks en Vitesse zijn geen „seric-fightcrs" meer zooals vroeger. In de Noordel. le klasse wordt de voor laatste strijd geleverd door Hercules en Ex celsior, welke van geen belang meer is voor de volgorde in deze klasse. Excelsior zal wel weten te winnen. In de Oostel. I B-klasse zal morgen de be slissing voor het kampioenschap wet val len, tenzij H. K. C. van D. 0. S. wint, wat wij niet kunnen aannemen. Rapiditas zal ook haar thuiswedstrijd tegen Naiis wel we len te winnen, terwijl D. O. V. A. door een nederlaag tegen A. IC. C. definitie! laatst zat worden. In de Overg. Ut. N. kunnen we een slap dichter bij het kamp. komen door den wed strijd Weslerkw.IC. Z. Wint K. Z. deze kamp, dan i3 zij zoo goed als zeker van de le plaats. Swilt zat verder geen flaters meer mogen begaan wil ze nog als concurrent voor de le plaats beschouwd worden. Haar lem zal ze wel kunnen slaan. D. D. V. heeït een „walk over" tegen D. E. V. II, terwijl IC. V. O. en T. E. IC. C. A. een hardnekkige strijd voor de overwinning zullen spelen. Wij gelooven, dal T. E. IC C. A. aan het langste eind zal trekken. In de Zuidel. Overg. I;!. wordt de laatste wedstrijd gespeeld tusschen T. O. V. en A. L. O. Veel verschil maakt het niet uit, wie er zal winnen, daar T. O. V. toch num mer laatst blijft. Misschien willen de Dnrdlenarcn hun competitie met een zege beëindigen. Geauthoriseerde vertaling naar het Engelsch van E. PHILIPS—OPPENHEIM, door Mevrouw v. d. W. (Nadruk verboden). 23) .,Je hebt volkomen gelijk, Allan. Mijn teer Groolen," vervolgde ik, tot hem, „u kun' zelf het beste beoordeelen, of uw aan wezigheid in dit land wel verstandig is; maar ik verzeker u, dat wij gedurende de malste zes maanden steeds met verlangen naar u uitgekeken hebben. De tijd is geko men, om recht te doen aan ons en aan het krnd, door alles op te helderen. Hetgeen aan n bekend is, is ook bij ons veilig, ik geloof, dat wij een volledig vertrouwen hebben ver- a a ,U"CU16 VC1 UUUnCU VCt" ■end; u kunt Mabane en mij als één in ere zaak beschouwen. U kunt ook voor j'rn spreken, alsof wij beiden hier alleen waren. Vertel ons nu de geheel e waarheid." ..bat kan ik niet," antwoordde de heer f° i1 op halmen toon. :t deze weinige woorden sprak een groo- snna'u't>ende beslistheid. Mabane en ik sif-v Terbaasd. Onze positie was zoo vraag zoo redelijk, dat wij niet hadden aan de mogelijkheid van weigering. iferifLK 'e'3 Trazen?" zeide. Mabane. E'.'idin» wi'' ■in verband met uw "iet <mL0p 0C>SenbliIc, zullen doorgaan l "-non geloof, dat wij liet voogdij "en noemen over Isobeir „Dat hoop ik," zeide onze bezoeker zachtjes. „En dat," vervolgde Mabane, „ondanks onze totale onbekendheid mot alles, wat op haar betrekking heeft; ondanks ons gebrek aan elk soort van recht of aanspraak op de zorg voor haar en ondanks liet toenemend aantal personen, die steeds doorgaan met te trachten haar van ons weg te nemen?" De heer Groolen haalde zijn schouders op. Hij zeide: „U vergeet de factoren te noemen, die in ons voordeel zijn." „Ik zou wel eens willen weten, welke die zijn," merkte ik op. „Goed. De eerste en machtigste van alle is natuuriijk: bezit." Mabane knikte. „En wat meer?" „Het feit. dat geen drie personen, die zich' lot u hebben gewend om de zorg voor het kind over le nemen, in de gelegenheid is, om de eenige werkelijke macht, die hier be staal, te gebruiken. Ik meen de wet." Dit antwoord deed ons een oogenblik zwij gen. Mabane, dat zag ik, was er niet mede tevredc-n. „U draait er om heen, mijnheer," zeide hij. „U beantwoordt onze vragen alleen door ons andere raadsels voor te leggen. Eén ding ten minste moet u toch bereid zijn ons te zeggen. Wat is uw betrekking tot Isobel?" „Geene." ,.Uw belangstelling dan?" De lieer Groolen antwoordde niet onmid dellijk. Hij zat zeer rustig en kalm in zijn stoel. Toch scheen er een oogenblik iets in zijn oogen, dat in onze kleine kamer een schaduw wierp van groote dingen. Mabane cn ik voelden dat belden. Wij hadden het gevoel, dat wij alleen gelaten werden. De kleine man in den stoel scheen uit onze steer overgebracht te zijn in een wereld van hartstocht, lijden en zelfverwijt. „Ik had haar moeder lief," zeide hij zacht. Er volgde een diepe stille. Wij hadden niets meer le zeggen. Wij waren op dat oogenblik aan handen en voeten aan hem gebonden. Na een lange pauze vervolgde hij: „Ik kon, helaas, weinig voor het kind doen. Doch, toen ik hoorde, dat haar kwaad werd berokkend door dien schoft Delahaye, slak ik een uur na de ontvangen waarschu wing het Kanaal over. Ik verloste haar uit zijn handen. Hij verdiende zijn lot, maar ik ben geen moordenaar van beroep en daar-: door zijn mijn zenuwen gedurende eenigc-n tijd in de war geweest. Toen. „Stil," riep Mabane uit. Ik sprong naar da deur, die een weinig was opengedaan. Van buiten kwam het ge luid van opgewonden stemmen, gevolgd door een oogenblik stilte. Toen een schrille triomfkreet. „Laat mij binnen. 0, je zult mij niet te genhouden. Ik wil den man zien, die er op pocht de moordenaar van mijn man te zijn I" Het was de stem van lady Delahaye. Zij was reeds op den drempel. Ik sprong voor uit en zag haar komen. Zij kwam van ach ter het scherm de kamer binnensluipen, met het hoofd voorover, haar mond open en een eigenaardige schittering in haar oogen. Een oogenblik stond ik verbluft. Haar uiter lijk deed mij ontstellen; er was iets dierlijks in den heimelijkon triomf, waarmede zij binnensloop. Ik herstelde mij bijtijds. Een stap verder, een draaien van het hoold cn zij zou Grooten gezien hebben, Ik deed vlug het licht uit en de kamer was in diepe duis ternis gehuld. Zij bleef slaan. Haar woeste kreet van toorn zeide mij, waar zij zich bevond. Ik stapte vooruit en pakte haar stevig hij de polsen vast. Toen draaide ik na ij om, naar de .plaats waar Grooten nog steeds zat. Ik zag het roode puntje van de sigaret, die hij nog in zijn mond had. „Ga dadelijk de kamer uit," zei ik. ,,U kunt het scherm aan een zijde verplaatsen en u is dan onmiddellijk hij de deur. Doe alsjeblieft, wal ik zeg, en antwoord niet." „Laat mijn handen los, mijnheer. Arnold hoe durf jet Laat mij gaan of anders schreeuw ik hel gehecle huis bij elkaar. Mijnheer Mabane, u kunt dat niet goedkeu ren!" riep zij woedend uit. Mabane sloot de deur, waardoor Groolen reeds was heengegaan, en ik hoorde den sleutel in hel slot omdraaien. Ik liet lady Delahaye los en zij sprong een eind van mij weg. Toen Allan de lamp weer had aangestoken, zagen wij haar voortdurend de kruk heen en weer bewegen tot zij zich naar ons draaide. Zij was kalmer dan ik verwacht had. Zij keek ons echter met een onheilspellenden blik aan. „Binnen hoeveel minuten laat je mij gaan?" Allan fluisterde mij iets in het oor. „Binnen vijf minuten, lady Delabaye." zeide ik. „Het spijt mij verschrikkelijk, dat ik verplicht ben u een oogenblik bier te houden. Mag ik u een stoel aanbieden?" „U moogt mij niets aanbieden, behalve uw stilzwijgen," antwoordde zij kort. Dat meende zij ook. Evengoed als iemand andere, ken ik de uitdrukkingen van toorn in het gelaat van een vrouw en die waren er duidelijk genoeg op te lezen. Gedurende eenige zeer onbehoagüjkc oogenblikken wachtten wij, tot Allan, na op zijn horloge te hebben gekeken, de deur opende. Zij ver trok zonder een woord le zeggen, maar buiten de deur draaide zij zich om en keek mij aan. „Ik heb je eens gewaarschuwd, Arnold Greatson, dat jij je bemoeit met dingen, die gewichtiger zijn dan jij beseft en dat je er verdriet van zoudt hebben. Nu heb je een moordenaar in bescherming genomen en je kracht misbruikt op een vrouw. Deze dingen zullen niet vergeten worden." Mabane sloot de deur en wierp zich in een sloel. „Voor twee onbeteekenende kerels als wij, Arnold, schijnen wij ons vele vijanden te maken! Geloot je niet, dat het een goed idee zou zijn, als wij er voor een poosje van door gingen?" „Te bedoelt?" vroeg ik. „Roseleys!" „Wij gaan morgen." HOOFDSTUK V. ,.Ik heb nog nooit zoo iets gedaan,zeide Isobel zachtjes. Ik keek op van mijn schrijf map en zag dal haar gezicht droevig stond. „Ach," zeide zij, „ik vergat, dat ik niet mocht spreken. Werkelijk, ik deed het niet opzettelijk, maar kijk eens!" Ik volgde haar oogen. „Er is zooveel moois", mompelde zij. „Zie je, hoe weelderig en groen hot gras is in de weiden, daarginds? Hoe het trilgras blinkt? Jullie noemt dat zoo, nietwaar? En hoe die gele sleutelbloemen schilleren als goud? (WotiK vervolg.'.}

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9