GEEL ETIKET caauwd ffloosteéta Humor uit het Buitenland Wtf vestigen er de aan dacht op, dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen thans uitsluitend verkocht worden in De Fondsenmarkt. Huisvrouw: Hier Leb Je een kwartje. En hiernaast rocken ze iemand om kleedjes te kloppet). Laudloopcr: Dank u wel voor de Kantoorjongen (die een standje krijgt wegens treuzelen): Het spijt me, ruoneer, maar ik liep met de snelheid 'die door bet vcibond van kantoorjongens-vereenigingen is vastgesteld. (Tbo Humorist). Dame: Neen, (k wil die photo's niet hebben. rPhotcgraaf: Maar de gelijkenis Is uitstekend,'-.«s ^ame; Juist daarom. 'JKnrlk^ture'n» Vriend; Zeg, wal heb Ik gehoord, Is het waar, dai jij Je verloving hebt afgemaakt? Automobilist: J», ouweiongen. Ik moest wel. Ze paste ioo slecht in m'n auto; (London Opinion). Hij: 't Is nergens voor noodig om zoo naar die hoeden te kijken; ik heb niet meer dan vijf gulden by me. Zij: Je wist toch, toen we uilgingen, dat ik wat boodschappen wilde doen? Hij: Juist, dat wist ik. (London Mal') Waar ga Je ouai toe? Ik ioop de plet op en neer, tot ik toevallig Bii'jt Travers tegen kom. (\JTeekIjTelegraph) Seriewedstrijden O. S. 0. R. Wij ontvingen zoo juist het programma voor do le afd. der seriewcdslrijden van 0. S. C. R. Dit luidt: le Ronde: a. DeelosVelox; b. DordrechtFluks, c. H.S.V.—Vilesse (L.); d. H.K.V.—Rozenb. Verliezersronde: e. Verl. ac; f. Verl. b—d Winnaarsronde: g. Winn, ac; li. Winn, bd. 1. Winn, e1; j. Winn, gh. Er z.ijn vier prijzen. Volgens programma is wedstrijd i. om 3en en den prijs en wed strijd j. om len en 2cn prijs. Als dit zoo is dan is er een groole onbillijkheid tegenover de verliezers g. en b., die het oorspronke lijk verder brachlen, dan de winnaars^ der verliezcrsronde, maar van een prijs uitge sloten blijven. Het wedstrijdprogramma. De voor heden ingelasehle wedstrijd Dee- to<II. S. V. gaat niet door. LAWNTENN1S. Van Lennep en Timmer in Engeland. In de wedslrijden om bet kampioenschap van Engeland heeft het Hollandsche dubbel .Van Lennep-Timmer met 16, 26, 36 tegen LycellGodtried verloren. Van Len nep daarentegen won opnieuw en klopte Gil bert met 1—6, 3—6, 6—1, 6—2, 6—4, waar door hij in den eindstrijd komt tegen Lycelt. CRICKET. Het Ajax-team. Van Ajax-zijde deelt men ons mede, dat het elftal voor de a.s. competitie in 't geheel nog niet is vastgesteld, daar men nog niet zeker is dat alle spelers kunnen uitkomen. Voorloopig zal Ajax kunnen beschikken over de volgende spelers (in alphabelische volgorde): 11. Cramer, J. Dupon, W. Eige- man, L. Janssen, W. de Laat de Kanter, K. Meyer, F. v. d. Mey, J. v. d. Reyden, Tb. Rice, P. Roem, G. de Ruyter, L. Sigma, P. Swallow, H. Wamsteker, A. Wempe en E. IJsseldijk. Uit deze 16 personen zal dus het elftal gekozen worden. Een hveede elftal zal geformeerd worden, aelwclk dan in den Z.-H. Cr. B. zal uit komen. Door verschillende omstandigheden zal niet eerder dan op 25 Mei de eerste compe titiewedstrijd plaals vinden. BILJARTEN. Om het kampioenschap van Leiden. Dc strijd is ten voordeele van Pardon be slist! Onder groote belangstelling vond gis teravond de laatste partij plaats tusschen Pardon en Beuk. Na een vrij zenuwachtig begin wist eerstgenoemde zich spoedig te herstellen, waardoor hij steeds verder uit liep op Beuk, die er blijkbaar niet in slaag de z'n zenuwen meester le worden. Pardon maakte series van 33, 32, 16, 15, 21 20, enz., en won tenslotte welverdiend met 200 tegen 117 caramboles, daarmede tegelijker tijd het kampioenschap behalende. Hel re sultaat dezer parlij was: car. brl. h.s. gem. Beuk 117 24 27 4.87 Pardon 200 24 33 8.33 Aangezien de strijd bijna voortdurend is gegaan tusschen vier spelers, namelijk Tardon, Beuk, van der Hulst en Masten broek laten wij voor deze vier den eind stand volgen: gsp. gw. vrl. car. brt. h.s. gein. Pardon 8 7 1 15G4 267 37 5.8G v d. Huist 8 6 2 1568 270 56 5.58 Mastenbroek 8 6 2 1530 «36 48 4.55 Beuk 8 B 3 1510 271 40 5.R7 De hoogsle serie, gedurende deze wed strijden werd gemaakt door Van der Hulst, namelijk 56, lerwijl Beuk het hoogsle ge middelde (9.09) baalde in één parlij. Dc volgorde der overige prijswinners is: 5 L. van Egmond (Excelsior, Wassenaar); 6. P. van der Voort Sr. (Flora. Noordwijk); 7. Karstens (De Pool); 8. Rijnsburger (1923) 9. Van der Berg (D. O. B., Voorschoten). Terwijl Pardon dus den kampioensbeker voor één jaar in zijn bezit kreeg, ontving Van der Hulst een ecre-prijs (medaille) voor de hoogsle serie en Beuk een door het „Leidsel) Dagblad" uitgeloofde medaille voor het hoogste gemiddelde in één parlij. Tusschen Pardon en Thomas, dén ex- kampioen, word nog een parlij van 300 ca ramboles gespeeld, welke met grooien voor sprong werd gewonnen door Pardon, die best op dreef was. Thomas, die, wegens drukke studie, zeer weinig meer speelt, bleek zeer onzeker en had dan ook abso luut geen kans om te winnen, niettegen staande z'n kleine spel ook nu dikwijls nog interessant was. De uilslag luidl: Thomas Pardon car. 170 300 brl. 32 32 h.s. 33 36 gem. 5.31 9.37 De heer Kulk reikte vervolgens de prijzen uit en overhandigde daarbij ook den heer Thomas een souvenir, ter herinnering aan de wedstrijden van den L. B. B. WIELRENNEN. De alraf van Cugnot en Fauchenx. De slraf. opgelegd aan de Fransche ama teurs Cugnot en Faucheux, is voorloopig door de U. V. F. opgeschort. verpakt In met zwarten opdruk Weigert alle andere verpakkingen Fostcr-Mc Clcllnii Co. London 884 In de afgeloopen dagen zijn wederom en kele jaarverslagen verschenen die duidelijk doen uitkomen dat het met een algemeene opleving in handel en industrie nog verre van gunstig is gesteld. Evenals de spoorwcgontvangslen bij het landtransport zijn de resultaten der reeders bij hel zee-transport over het algemeen een zeer betrouwbare barometer voor den gang van zaken in handel en industrie. En der halve mag aan het verslag der Holland- Amerika-Lijn, met haar vel® binnen- en builenlandscbe combinaties op scheepvaart gebied wel eenige bijzondere aandacht worden gewijd. Trouwens ook de tot dus verre verschenen verslagen der kleinere vraclitreederijen wijzen in eenzelfde rieh- ling als de publicaties van dit jaar van de II A. L. Alten ademen zij eenzelfde geest van onzekerheid, van teleurstelling, van onvoldoende resullalen. De eene reederij mag wat beier gesitueerd zijn dan de an dere, maar hierin stemmen zij allen met elkander overeen, dat er vrijwel met verlies is gewerkt, al ware bet reeds daarom, dat schepen uiteraard jaarlijks hooge afschrij vingen en onderhoudskosten vereischen. Deze factoren beteckenen zelf3 voor een maatschappij als de Holland Amerika Lijn een grool struikelblok, dat dit jaar nog uit den weg kon worden geruimd door een be roep op de agio-reserve. Maar, ook deze is niet onuitputtelijk. Iulusschen het nadeelige saldo bedraagt over het algeloopen jaar de som van vijf en een half mtllioen (5'/0 gulden, legen vier en een half millioen gulden over 1922, het geen dus bcleekent, dat in twee jaren tijds een zeer groot verlies is geleden. De tegen woordige noleering der aandeelen ad ca. 85 vindt daarin dus een voldoende verklaring. De totale winst uithoofde van de exploitatie bedraagt in het geheel slechts rond 27» mil lioen. uiteraard veel le weinig om de loo- pende onkoslen en afschrijvingen te dek ken. De aFschrijvingen bedragen periodiek rond 5 millioen. Voor dit jaar werd op deel nemingen in andere reederijen bovendien afgeschreven een bedrag van 17» millioen. De inlereslrekening vcreischte een bedrag van 1.8 millioen om het nadeelige saldo te sluiten hel geen dus ook door afschrijving moest worden gevonden. Dit zijn zoo onge veer de voornaamste posten die elk jaar terugkomen, maar die locb ook allereerst verdiend moeten worden wil het bedrijf op peil worden gehouden. Men ziet het, de kleine winst van 27» millioen uit de be drijfsresultaten is absoluut ontoereikend. Welke factoren tot een dergelijk resultaat hebben bijgedragen i9 voldoende bekend; trouwens bel verslag maakt er uitvoerig melding van. Het is natuurlijk onvoldoende vrachtemplooi op de eersle plaals en wei nig loonendc vrachttarieven op de tweede plaals. Belangrijker zijn de vooruitzichten voor het loopende jaar. Dienaangaande kan men het volgende opmerken, geheel in overeen stemming mei hetgeen trouwens ook de di- reciie schrijft. De exploilaliekosten zijn in den loop van 1923 slechts weinig gedaald en er is niet aan te nemen dat deze in het loopende jaar belangrijk zullen verder da len. Een verbetering van het bedrijf kan dus alleen van hoogere vrachttarieven wor den verwacht. De restricliehepalingen op de immigratie maken het onwaarschijnlijk dat een belangrijke toename van het personen vervoer mag worden verwacht. Weliswaar is de vraeblenmarkt iets verbeterd, maar de verbetering moet nog veel aanzienlijker zijn, wil zij een tastbaar voordeel opleve ren. In dit verband is niet van belang ont bloot liet beroep der directie, die zich blijk baar lot tolk maakt van het Rotterdamsche scheepvaartbedrijf, op het Gemeentebestuur van Rotterdam, om de vasie lasten te ver minderen, teneinde aldus de reeders hulp te bieden om door de moeilijke jaren heen le komen. Oplimistisch is zulk een beroep dus niet en het wekt de verwachting, dal men in recderskringcn zich ook van dit jaar niet veel illusies maakt. Wal de beurshandel in de algeloopen da gen bcirell, deze had beier kunnen zijn, vooral de tendenz van de laatste dagen voor Pasehen in aanmerking genomen. Evenwel, er is nu eenmaal niels onzekerder dan de beurs. Wellicht dat de verschijning van verschillende jaarverslagen hiertoe hecfl Sijgedrofen, o, m. bet verslag der II, A. IJ, hoewel zelfs dit verslag, de omstandigheden in aanmerking genomen, nu niet bepaald zoo ongunstig behoeft le worden opgeno men. Mogelijk is ook, dat de verwachtingen inzake een bonus op aandeden Handelsver. Amsterdam blijkbaar niet verwezenlijkt zullen worden en dat men zich tevreden zal moeien slellen met eenzellde dividend als verleden, eenige depressie heeft uitgeoefend. Ook hel gerucht dal het sloldividend van de Koninklijke niet meer dan 15 pCI. zou be dragen heelt eenigszins remmend gewerkt, alhoewel hieromtrent thans nog absoluut niets met zekerheid is te zeggen. Wal de Handelsvereniging „Amster dam" betreft, leze onderneming heefl dit jaar belangrijke hoeveelheden liquide kapi taal noodig in verband met uitbreidings plannen, die natuurlijk geraliseerd zullen worden in den vorm van overname van reeds beslaande ondernemingen of verdere ver-lrusting. Overigens was de suikerafdce- ling nog wel de besle wat stemming be treft. Weliswaar waren de hoofdsoorten wat verwaarloosd, maar des te meer bestond er belangstelling voor de minder couranlc soor ten. Hietoe heelt ontegenzeggelijk bijgedra gen de belere houding van dc Cubaansche suikermarkt. De afdeeling der oliewaarden was deze week doorgaans zwak. Het aanbod over- beer3chle met als gevolg, dat de noleerin- gen er den invloed van ondervonden. Ge ruchten, dat op Consols geen bonus te ver wachten, is, eventueel zelfs geen claim, brachlen eenige beroering le weeg. Het ken merkende van de beurs is overigens wel, dat zij momenteel al bijzonder gevoelig is voor loozo geruchten en ,,on dils" met welke gevoeligheid de fluctuaties in het koersver loop in verband moeien worden gebracht. Voor Tabakken zoowel als voor Rubbers, b'eslond maar matige belangstelling. Even als voor scheepvaartwaarden. Men had in beurskringen hel nadeelig defieiet der H. A. L. op rond 7 millioen geschal. Nu het wer kelijke verlies belangrijk beneden deze ra ming blijft, bleek hel jaarverslag dus een meevaller te zijn .Dientengevolge onder vonden de noteeringen in het betreffende fonds weinig invloed. Echter is met al de stemming voor sc'neepvaartwaarden nog lang niet gunstig. Inlusschen heelt zich geleidelijk een ver schijnsel ontwikkeld op de fondsenmarkl dat, naar wij meenen, niet onopgemerkt mag blijven. Wij bedoelen n.l. hel ver schijnselen dat diverse non-valeurs weder om eeaige reëele waarde hebben verkre gen, welke waarde ook reeds in hel koers verloop tot uildrulking begint te komen. Onder reöele waarde verstaan wij hier, dat er een reëele beursnoteering heeft plaats gehad op grond waarvan men lot de con clusie mag komen, dat inderdaad voor diverse non-valeurs een prijs wordt belaalt, die onder de huidige omstandigheden de moeite waard geacht kan worden en waar van evenlueele houders kunnen profileeren. Zoo bv. aandeelen Compania, die verleden jaar tot 4 pCt. daalden en ca. 30 pCI. notee- ren. Voorts diverse Russische fondsen, die zich op een peil van 10 a 12 pCt. bewegen. Diverse Ooslenrijksehe en Hongaarsche fondsen kunnen worden genoemd. Verder aandeelen Rijksbank, die men verleden jaar voor pCI. kon krijgen en (hans rond 30 pCt. noieeren. Insulinde Olie en Philips. Tabakken schijnen zich in eenzelfde rich ting te willen bewegen. De Mijnbouw Mij. Siloengkang is gerezen van 1 pCt. tot 30 pCI. Holland-Zuid Afrika Lijn noleeren thans c.a. 15 pCI. nadat een koers van 4 pCt. bereikt was. Aandeelen Ned. Ind. Houl- aankap. vrijwel waardeloos worden op basis van 10 pCI. verhandeld. Het wil ons voorkomen, dal menige hou der hier en daar nog een gelegenheid ver krijgt iets op betrekkelijk voordeelige wijze t« realiseere», in dien zin wel le verstaan. dat men van een vroegere speculalie, die men inmiddels als geheel verloren heeft be schouwd, nog iels terugkrijgt. De wisselmarkt verloonde een levendige lendenz voor francs, die wederom verder konden monleercn, lijdelijk zelfs boven de 118 uil. Evenwel ook de overige deviesen gaven een vasle lendenz le zien, zoo b.T, Londen en ook Marken. Het scheen evenwel, dal de stijgende lijn niet gehandhaafd kon worden, want legen het einde der week viel een lichte reaclic le bespeuren. De dollar gal zoo goed ïls geen verandering le zien. 18 April 25 April Londen 11,G97. ,73'U Berlijn 0,00'U 6,617» Parijs 16,777» 17,427i Brussel 14,35 14,777» 1 New-York 2,68'/» 2.697» De geldmarkt trok in de jongsle dagen wederom eenigszins aan. Prolongatie no leerde 57» a 5'/» pCL, heigeen vrij duur mag worden, genoemd. 18 Aril 25 April 6 pCt. Nederland 1922 5 pCt. Nederland 1918 47» PCt. Nederland 1916 6 pCt. Nederl.-Indië 1918 Amsterdamschc Bank Koloniale Bank Ned. Handel-Mij. Philips Gloeilampen Jurgens gew. aand. Cultuur-Mij. Vorstenlanden Compania Mere. Argenünis Handelsver. Amsterdam Javasche Culluur-Mij. IConinkl. Petroleum Geconsolideerde Petroleum Amsterdam Rubber Koloniale Rubber Holland-Amerika-Lijn Mij. „Nederland" Scheepvaart-Unie Senembah Tabaks-Mij. Deli-Mij. Alchison Topeka 4 pCL Union Pacific aand. Betaalbaar gestelde dividenden. Cultuur Mij. Bewoeloe div. 17 met f Idem Sewoe Gajoor 42 f Kansas City Southern 80 f Stoomweverij Nijverheid 8 f Suikerfabriek Bodjong 17 1 Arus!. Wesl. Entreput 21 1 Cleveland Cincinalü Spoorweg-Mij. 27 I West Utilities 41 f Ncd. Kabeltabrick 12 f Southern Railway prei, aandeelen 35 97% 96 86 85 85% 85% 9614 06% 125;., 124 195% 100 134)4 135 273 271% 53% 36% 185?k 186 25% 24% 489% 479 360% ..37% 443% 450 204 202% 141% 144% 103% '08% 85% S4% 140% 139 122 118% 288% 294% 384% 388% 94%, 94% 142 141% 100,00 160,00 20,32 50,00 120,00 60,00 150,00 18,® 150,00 66,7(1 RECLAME, Het spreekt van zelf, dat, wanneer Uw lucht pijpen verstopt zijn, gij een gevoel van be nauwdheid krijgl, gepaard gaand met tui gen en korlademigheid. Akker's Abdijsiroop bezit door haar slijmoplossende werking "e eigenschap Uw luchtwegen le zuiveren slijm, die zich op Uw borst heelt vastge"! Aanbevolen en geroemd bij bronchitis, as»' ma, drogen, scherpen of kuchenden hoest- 8»i

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 10