Indien wij U Koftiebaal Heerlijke Gedroogde Vruchten Witte Suiker No.r5'U32\ct. PALMOUVE ZEEP Openbare Verkooping H.C. VISSER ZOON UIT OMSTREKEN. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. VARIA. VRAGENRUBRIEK. Hoe bewaart U Schoonheid en Jeugd? Zit- en Slaapkamer L. Mare 38 Eet in plaats van Dure Groenten Appelen zoet/zuur 46 ct. I Abrikozen, mooi 56 ct. Pruimedanten zoet 22 ct. I Perziken, groot 48 ct, Gemengde Vruchten kwaliteit 48 cent. Heerlijke versolt gebrande Pinda's p. half p. 11 ct. 11.50 Sun Maid koek 30 ct. H. Ontbijtkoek 25 ct. Gemengd Kippenvoer No. 1, Kracht Kuikenvoer (Opfokvoer), Kracht Ochtendvoer (Eiermeel), Gemengd 1ste soort Duivenvoer, v.i genoegen had den voorzitter met hel be duur der Ilooge Heerlijkheid Iioogmadc te verzoenen. Hij hoopt dat Gods gunst het deel van den voorzitter mag zijn, doch dat hij ook ge gunst van alle gemeentenaren mag erva ren en wijsheid mag ontvangen in zijn moei- liik'ambt en in den strijd des levens. Tot God toevlucht genomen, die ons nimmer be- T'óï'de leden zicli wendende, hoopt hij dat ,j aiie persoonlijkheid op zij zetten en mogen medewerken aan de belangen der gemeente cn hol moeilijk ambt van wethouders te deunen. Veel lief en leed had hij ook hierin ondervonden. Toch waren in deze luncliee landen gelegd. Allen wenschl hij Gods zegen [oe. De heer Boot bracht zijn dank aan den leer Wisman. Op boegen prijs wordt zijn arbeid hier gesteld en hij wenschl hem in ïiin nieuwe loophaan Gods zegen. De heer Van 't Riet kan niet oordeelen over liet werk van den heer Wisman. Hij was nog te kort in de gemeente, doch meermalen bad hij van zijn arbeid gehoord. Hij sluit zich bij de woorden van den voorzitter en den beer Boot aaD. Bij ervaring weet hij wat frlieiden van een woonplaats is. Hij hoopt, gat de heer W. in zijn nieuwe woonplaats dien arbeid zal hervatten. De heer van Dam Duit zich hier bij aan. De voorz. brengt de benoeming van een wethouder in stemming. De lieer Boot 4 stem men, van 't Rice 2 cn de heer van Dam 1 slem. De lieer Boot zal do benoeming 21 uur in beraad houden. Bij de rondvraag stelt do heer Boot voor ais een dankbare herinnering aan den heer Wisman, de begraafplaats weder op te knap pen met nieuwe boompjes. De voorz. zal daar nota van nemen. Na eeilige besprekingen over de verlaging van do brug over de Woudwatering en de itensch van den heer Licverse omtrent het snel rijden der auto's te Hoogmade, waarbij ook besproken wordt het berijden van de voetpaden te Woubrugge door auto's en mo- lorlielsen, om dit geheel te verbieden, sluit Je voorzitter do vergadering. Haarlemmermeer. Hoewel de in deze temeeute heersehende werkloosheid gelei delijk begint te verminderen, waren in de rigeloopcn weck toch nog bij de arbeids beurs alhier ruim 250 personen al9 werkloo3 ingeschreven, waaronder J58 grondwerkers ia 81 landarbeiders. Woensdag werd alhier door de gemeen tepolitie gearresteerd en naar Hoofddorp overgebracht H. v. 't H., te Nieuw-Vennep, als verdacht van valschhcid in geschrifte en verduistering van gelden ten nadeele van zijn patroon De O., te Hillegom. Hij legde een volledige bekentenis af en zal ter be- echikking van de justitie te Haarlem wor den gesteld. Hillegom. De verkoop van bloempjes raioten ten bale van de plaatselijke bestrij ding der t.b.c. heelt 1 542.02 opgebracht. Negen tien paren dames, jongere en volwas sene, hebben deze som bijeen weten te togen. Zij kwamen In Patrimonium bij ten om do gelden af te dragen aan het darooscomilê en het bestuur der t.b.c.-ver eniging. Katwijk-aan-Zec. Naar wij vernemen heeft de gemeentewerker O. Jonker, na bijna 38 jarigen diensttijd tegen 1 Juni eer- tol ontslag uit zijn betrekking aangevraagd. Bij het eindigen der lessen aan de Arn- bnohtsteekcnsehool gingen van de le klasse «aar de 2e klasse over: M. Verloop, Jao. Blom, J. y, Iterson, A. Grimbergen, A. Zandbergen, A. de Kort, D. Schaap, A. Bsrteveld, P. Verburg, H. van Bijn, Joh. Tan Duyn, P. Varkc.visser, C. Yooys, T. g. cïe JoDg, D. Aandewicl, Kr. de Wifc, N. Taat J. de Vreugd, M. Langmuur en M. Buye. Van de 2e klasse naar de 3e klasse: A. Kruger, Jac. Varkevisser, N. Hoek, Y. v. d. Bent, N. v. d. Ven, A. Oudshoorn, O. van der Plas, Q. Barnhoorn, Th. Verdoes, KI. Dubbeldam, G. v. d. Mey, A. Durieux, A. van Duyvenvoorde, Jac. Meyvogel, D. v. d. Plas, Jac. van Egmond, A. y. Duyvenbodc, C. Kuyi (tusschentijds verhoogd). Van do 3e klasse naar de 4e klasse: A. v. Schie, Kr. Meyvogel, J. J. v. ItersoD, M. G. Bloemendaal, J. v. Iterson, A. A. v. d. Vlis, R. Varkevisser, A. de Jong, J. Floor, B. Mulder, P. Doets, J. A. de Best, Y. do Wild, M. Grimbergen, O. Koelewijn, O. v. d. Plas. Van de 4e klasse naar de 5e klasse: Joh. Schoneveld, D. Verhoef, A. den Hollander, Fl. Schaap, M. van Egmond, J. Haasnoot. L. v. Duyn, J. do Hollander, G. Schuite maker, G. Ippel, A. Zuyderduyn en J. van Duyn. Twee ontvingen het einddiplomaP. Kort en Jac. v. Duyn. Oegstgeest. In den namiddag onge veer halfzcs reed gisteren een groote vrachtauto wan de firma Wernink uit Lei den, nabij het „Witte Huis" om den hoek van de Endegecsterlaan en moest uithalen voor een andere auto, die van tegenoverge stelde richting kwam, waarbij de vracht auto terecht kwam tegen een telefoonpaal en na deze omvergereden te hebben, tegen een flinke dikke boom Gelukkig was deze boom beter bestand tegen zulk een stootje, anders was dc wagen in de sloot terecht ge komen. De telefoonpaal diende voor de bo venleiding voor dc gestichten „Endegeest" en ,,RhijngeGBt,\ Hulpvaardige handen en inmiddels ingeroepen autohulp brachten den wagen, die deerlijk beschadigd was, weg ter reparatie. Dc bestuurder kwam er zonder letsel af. Rijnsburg. Aan het Moleneind ge raakte Dinsdagavond van twee aan elkaar gekoppelde wagen de achterste wagen los, waardoor deze achteruit den Vliet inreed. Gelukkig waren geen personen in de nabij heid, zoodat alleen materieele schade werd aangebracht. Voorschoten. Een zoontje var den heer v. K., die op een stapel hout «peelde, nel er af èn brak zijn pole. Warmond. .Gistermiddag was ons heele dorp in rep en roer. Eeo Lissesche vrouw was hier met haar drie-jarig dochtertje op bezoek bij haar oudere, de familie De V., toen op een oogenblik het kind vermist werd, en bleek dat het reeds geruimen tijd weg was. Lange alle wegen bewogen zich fietsers, die de moeder hielpen zoeken. Er werd zelf op enkele plaatsen, waar het kind het laatst gezien was, door de politie ge dregd, wat gelukkig geen resultaat had. Nadat geruimen tijd gezocht was, werd het ten slotte, midden In het dorp op een erfje in de straat ter Leede «pelend door de politie aangetroffen cn op de fiets aan de moeder teruggebracht. Zoeterwoude. Burgerlijke Sland. Ge boren: Margaretha, dochter van J. van Til burg en van J. v. Teijlingen. Ondertrouwd: Jacobu9 Marlinus Straathof, 43 jaren en Gerarda Helena Vink, 80 jaren. Johannes Cornelis Duivenvoorde, 27 j. en Maria van der Poel, 28 j. Nicolaa9 Over- deve9t, 25 j. en Caharina Amerlaan, 27 j. Anlhonius Cornelis Paardekoper, 28 j. en Margaretha Maria Straathof, 27 j. Johan nes Hendrikue Droogh, 25 j. en Cornelia Ma ria Straathof, 25 j. Getrouwd: Abraham Johannes van der Kragt, 21 j. en Cornelia Maria van Bemme- len, 23 j. Overleden: Apolonia Buitendijk, 55 jaren, echtg. van Gerardus van Diemen. Marga retha Maria Barnhoorn, 48 j. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Copie vao al ol niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Leidenaara. Nogmaals van het bestuur der 3-Octoher- Verceniging een opwekking tot medewer king voor het te onthullen monument op 3 October a.s. in het begin hadden do pogingen van het Comité ter verkrijging van de benoodigde gelden voor het oprichten van een monu ment ter gedachtenis aan de mannen, die in 1574 zoo krachtdadig hadden medego werkt tot het Ontzet van Leiden, niet een succee, zooals men had mogen verwachten. Wel kwamen enkele flinke bedragen binnen en werden door plus minus 1200 leden der 3-Oetober-Vereeniging de kaartjes gekocht; maar het bedrag, dat noodig werd geoor deeld, bleek niet te zijn binnengekomen. Echter is daarin een gunstige wending gekomen en hebben zekerlijk velen gedacht „het is nog lang dag". Sedert zijn van verschillende zijden toezeggingen gedaan; van de leden der 3-Octobcr-Vereeniging komen nog geregeld aanvragen in om kaart jes, zoodat het Comité het volle vertrou wen heeft, dat het bedrag er komen zal. Het heeft daarom reeds opdracht aan een kunstenaar gegeven, tot vervaardiging van het monument, dio zal zorgen, dat het op 3 October geheel klaar is en door H. M. de Koningin onthuld kan worden. Toch eischen de financiën nog verster king, en moet de zorg, dat het geld er nog niet geheel is, van de baan. Daarom heeft het Comité besloten, op Zaterdagmiddag, 26 April a.s., een collecte te houden door do geheole stad, om hun, dio hun circulaire nog niet ingevuld hebben teruggestuurj en anderen, die gaarne nog een bedrag willen bijdragen, maar dat tot nu toe verzuimden, de gelegenheid te geven van hun belang stelling te doen blijken. Elke gift, hoe klein ook, le welkom, opdat daaruit blijke, dat een zeer groot deel der LeidEche Burgerij tot het tot-stand-komen heeft medegewerkt. Het bestuur van de 3-October-Vereeniging meent, U, Letdenaars, tot die medewerking nogmaals te moeten opwekken, omdat elke poging om de a.s. 3-October-viering tot een belangrijken feestdag te maken, door de Vereeniging gesteund moet worden. Een ieder wekke dus vriend en kennis op, een bijdrage voor de collecte op Zaterdag a.s. gereed te houden 1 Namens het bestuur der 3-October- Vereenlging i W. VAN DER LAAN, Voorzitter. N. Q. SPAARGAREN, Secretaris. Lelden, 24 April 1924. Yeivolg verantwoording kindervoeding „ïernél" (Hlddelitegracht 8). Algeloopen weken waren zéé aanmoedi gend, dat wij onze zorg aan de arme kleine beschermelingen met een maand kunnen verlengen. Ook de noodzakelijke uitbreiding voor onze maatschappelijke hulp, aan jeugd en ouderen verbonden, kan doorgaan. Eerslens allen gevers(sters) van eieren hartelijk dank, een kleine 400, ieder kind kreeg er 2; één aten zij op, het andere was voor moeder; het restant was voor weduwen, zieken I Opbrengst bazaar 6de klasse van de school van den WEd. heer W. f172, nog vermeer derd met f 12.50 van het huisje van koek en chocolade, dat in onzen kring werd verloot. Collecte pers. Ja. T. en D. door den heer v. D. f 64.65pers. L. door de hceren S. f 34.80 en R. R. 1 6, dames M. f 10 en 20 mooie mutsen, D 12 60, D. 12, N.N. wekel. f 5, v. L. f 1, da mes KI. f 4.80, moeder O. f 6, L. f 0.95 en f 225 (Gem. R. pers.) letl. O. f 5. Dank, mijnheer de Redacteur, voor de ruimte. Pres.-Penningm. Comm. Beheer G. S. BOGAARDS, Rijnkade 6. F. H. VAN DER HORST, leider KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermiddag werden voor het Kanion- gerecht alhier 29 zaken in het openbaar be handeld, benevens 1 kinderzaak. Mr. J. Klein trad weder als Kantonrech ter op. Baldewijn Spr., te Leiden, stond terecht wegens het aanwezig hebben in een paar denstal van een hoeveelheid benzine zon der daartoe vergunning te hebben gekregen. Nadat beklaagde had bekend en als getuige was gehoord de agent van politie v. d. Veen, eischle de Ambtenaar i 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. D. K., koetsier te Leiden, had twee aan mond- en klauwzeer lijdende koeien naar het Openbaar Slachthuis vervoerd. Als getuige werd gehoord de adjunct-di recteur van het Openbaar Slachthuis de heer Sperna Weiland. Hierna vroeg de Ambtenaar twee geldboeten van i 1, subs. 1 dag voor elke boete. L. van T., veedrijver te Zoeterwoude, stond voor eenzelfde feit terecht. In dit ge val eischte de Ambtenaar i 5, subs. 5 da gen. Deze beklaagde werd geacht de ken merken der ziekte wel te kennen. P. A. W., fabrikant te Leiden, had vier werklieden na den vastgestelden werktijd laten werken. Eisch vier geldboeten van f 2, subs. 2 dagen voor elke boole. 0. P., te Leiden, had op zekeren nacht voor het perceel 85 Breestraat een vuurtje aangelegd en daardoor gevaar voor brand doen onlstaan. Beklaagde was niet versche nen, doch, nadat als getuige was gehoord de heer Bodenstaff, die had gezien, dat be klaagde het vuurtje aanstak, eisehte de Ambtenaar I 6 subs. 5 dagen. Jac. v. V., chauffeur te Leiden, had, In strijd met de verordening, met een vracht auto gereden. Beklaagde zeide, dat hel hem VTecmd voorkwam, dat hij gedagvaard was. Zijn patroon had hier dan moeten staan. Die had hem hel rijden opgedragen. Eisch f 10 of 10 dagen hechtenis. Beklaagde vond dit veel te veel, omdat hij zich niet schuldig achtte. J. A. v. d. O., bakker te Leiden, had een Iweetal gezellen le vroeg In den morgen laten werken, waarvoor de Ambtenaar twee geldboeten van f 10, subs. 5 dagen voor elke boete, eischte. M. J. W. KI., te Leiden, was gedagvaard, wegens het aanrijden met een vrachtauto van een wielrijder, op de Kalvermarkt alhier. Beklaagde zeide, dat het beter was te zeggen, dat do wielrijder hem aangereden heeft. De wielrijder reed tegen hem op zon der dat eenlg sein werd gegeven. Hijzelf reed heelemaal niet hard. Do aangeredene, de student Kuijper, ver telde het anders. De auto reed niet snel, dat was waar, maar de chauffeur wendde heel onverwacht het stuur, zoodat een aan rijding onvermijdelijk was. Zijn rijwiel is geheel kapot gereden en daarvoor heeft hij f 27.50 vergoeding gevraagd. De zaak werd uitgesteld tot 12 Mei om nog een getuige te hooren, die nu niet was opgekomen. 0. J. v. d. Z.. sigarenhandelaar (e Lel den, had een elfjarig jongetje, Slijkhuis ge naamd, een doosje met tien sigaretten ver kocht. Beklaagde moest het wel bekennen en het ventje, dat het geval hier te staan, blijk baar heet prettig vond. vertelde lachen dat hij er 8 cents voor had belaald 't Wi voor vader geweest, zei hij. doch toen u Kantonrechter hem zei, dat hij de in besla» genomen sigaretten weer terne zou hebben', deelde hij mede ze zelf (e zullen rooken. De Ambtenaar vroeg f 1 oi 1 dag. J' F. G. v. d. S., le Leiden, had met een motorrijtuig gereden, zonder dat het voer- luig voorzien was van een nummerbewijj, wat beklaagde erkende, waarna de Ambt$. naar een geldboete van f 5. sub- 5 dagen vroeg. J. W. IV., los werkman le (.eidon, had koeien van de markt vervoerd zonder voof- zien te zijn geweest van een daarvoor ver- eischte plaat. Zijn kameraad, die ook voor dezelfde overtreding terecht stond, zei de plaat wel te hebben gedragen. W zeide eer lijk geen plaat te hebben gedragen Hij was. verloren gegaan en nu kon hij er slcchlg een terugkrijgen voor f 2. Dat had hij e"ï niet voor over. De Ambtenaar eischte f 2, subs 2 dagen. Beklaagde vroeg of hij die fwee gulden van den Ambtenaar kon halen De andere zaak werd lot 12 Mei uitgesteld Uitspraak in alle zaken over Iwee weketf, HAARLEMSCH KANTONGERECHT. Verkeersgevaar. De Haarlemsehe kantonrechter heeft deij bloemist J. T., te Hillegom. wegens het in kennelijken staat van dronkenschap hé- sturen van een automobiel, waardoor dj; veiligheid van het verkeer in gevaar gé bracht werd, veroordeeld tot veertien dagen hechtenis, mot ontzegging van de bevoegd heid tot het besturen van een motorrijtufg voor den tijd van eon jaar. s Gapen is gezond. Men pleegt den kinderen altijd le loeren, dat hel onopgevoed is om te gapen; maat als men geloof mag slaan aan de bewerin gen van de nieuwere autoriteiten op m|. disch gebied, begint het er wel op to lijkei); dat onze ouders hun gaapverbod wel mogen' opheffen en meteen de kinderen aanmoe digen, om, wat men zou kunnen noemen de kunst om te gapen le beoefenen. Volgens de waarnemingen, welke hel re sultaat zijn der nieuwste onderzoekingen op het gebied van het gapen, is dit de na tuurlijkste vorm voor de ademhalingsgynj)- nastiek, daar men daarmede bereiken kaft, dat alle spieren van borst en hals in bewf- ging gebracht kunnen worden. De dokters raden thans wel aan, dal men iedoren morgen en avond grondige gaai oefeningen verrichten kan, terwijl men Hf gelijkertijd alle leden kan strekkon, watj daardoor komt lucht in de longen en wog» den de ademhalingsspieren versterkt Een bekende autoriteit is ook tot de concilia# gekomen, dat dit soort gymnastiek bef merkwaardig talent bezit om ziekten lil ooren en keel tegen te gaan. Gedurende de eerste helft der 18de eeuW, bediende men zich in Engeland van hel gapen als oen Kerslmisspol. Hij, die hei beslc kon gapen, bekwam een prijs, die vol gons do historische overleveringen hl den regel bestond in een Cheshire-kaas. Een abonné. De hoogo v og ütök Utrecht is dricliende K.M. korter. Leiden, Woubrugge, Langeraar, Nieu^. veen, Vrouwenakker, Uithoorn, WavorveeW, Yinkcveen, Baambrugge, Loenersloot, Vree land, 's-Graveland, Eussum. 66,5 K.M. e B., le L. Een reis naar Apeldoorn, vijf Amsterdam, kost resp. 2de kl. f 6.65 ga Ml kl. f 4.45. ih Wanneer U het voorrecht hebt ccn stralende, ylckkelooze, frissche gelaatskleur te bezitten, zal een ieder U mooi en bekoorlijk noemen. Indien U deze gelaatskleur kunt behouden, hebt U voor altijd eèn jeugdig uiterlijk. Pit door Cleopatra, de aangebeden Koningin vao Set oude Egypte, ontdekte geheim tvordfc U ge- benbaard. Reeds meer dan 2000 jaar spreekt men over dc onverwclkbare schoonheid van deze geroemde wouw. Zij dankte hare bekoorlijkheid san het gebruik van Palm- en Olijfolie. Dezelfde ijliën zijn thans op wetenschappelijke wijze gé- Öiengd In de bekende PALMOLIVE-ZEEP. Wascht Uw gelaat dagelijks met het zachte room achtige schuün van de PALMOLIVE-ZEEP U zult verbaasd zijn hoe spoedig Uw spiegel U joed nieuws zal vertellen. Het Is de eenige veilige en zekere methode om ae teint der Jeugd op Uw gelaat te brengen. Wacht niet tot morgen, maar koopt heden een sh.k PALMOLIVE-ZEEP. Overal Verkrijgbaar. 3ÖCENT! an Olijfoli» en niets ander*, fifwn aan de PalmoHoe-zeep haas *btvarl\jle groene kfeor. •5 Intending visitors to British Empire Exhibi tion LONDON should take Conversation les sons at abova school 779 Gevraagd door Jufl'rouw met gedeeltelik pension (middagmaal) In klein, rnstlg gezin op 1 Mel. Brieven Bar. van dit Blad onder No. 765. Notari. WAGEMAKER te Noordwijk, zal op Donder dagen 1 en 8 !Uei 1924, v.m. 11 nar In het Café „Het Wapen", van Noordwfjker- hont aldaar Verkoopent 1. Een ruim Winkelhuis, bevattende Winkel, Woon kamer, Kenken en Bjjkeukea, Zolder en Kamer, zoomede 2 Schuren en Tuin, te Noord- wfjkerhoat, aan den Schulp weg, midden In het dorp op drukken stand, groot 6 A., 18 oA. Direet te aanvaarden. 2. Een Woonhui», bev. 2 Kamers, Gang, Keuken, Zolder f oomede 2 Schuren, Erf «n Tuin, naast het vorige groot 3 Aren, 51 Cestlareil. Verhuurd aan A DUIVEN VOORDEN voor f 6.50 p. week. Betaling 1 Junf a t. *Alt f 720 VOORSCHOTTEN! aangeboden voor nette menschon van 128.— tot f 800. zonder borg. Brieven om Inlichtingen franco Oude Gracht 326, Utrecht. 8096 raden eerst grondverf te gebruiken, doen w(j dit In Uw eigen belang. Met om wat meer VERF te verkoopen. (Opgericht Anno 1844) 8647 ma cent jK'i' Ov hull pond per blik van netto 3 pond Dames Jnnlingc), Javaantjes, Tntti-Frnfti, ene. beslaande uit de beste Gïaausoorlen, p. pond 8 ct. - 10 pond 75 ct. - 100 pond f 0.80 per pond li cent zaltjes 2^ Küo 50 cent bevordert 't elerlcggen, zakjes 2)j Kflo 53 cent zakjes 2H Ki'o 53 cent. 759 Inlaudscbe Tarwe, Gerst, naver en Gcbr. Mals, prima kwaliteit, zakjes ft Kilo 37jj cent. c I. ,s- - y- y _j - .v.v-.v

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 7