Medailles, Lauwerkransen, Sportbekers M. de Ridder y.li. Gflbr. Rodbard, Oonkarsteeg 10 was. Van den wedstrijd zelf valt verder niet meer te schrijven, en wanneer scheidsrech ter v. d. Burg einde fluit zijn de puntjes J&roederlijk gedeeld. L. F. C. H-®. V. V. III 0-0. Het is L. F. C. niet mogen gelukken re vanche op H. V. V. III te nemen. De punt jes werden gedeeld, wat de verhouding vrij wel weergeeft. Onder leiding van scheids rechter Klaase stellen beide elftallen zich op. H. V. V. III is volledig. L. F. C. II heeft invallers voor Schaufeli e.i v. Leeuwen H. V. V. wint den toss en verkiest het eerst tegen den vrij straffen wind in te spelen. Direct oefent L. F. C. een druk op het H. V.- V.--doel uit doch door buitenspel gaan eenige goed afgezette aanvallen verloreü. Ai en toe dreigt het spel te verruwen doch de scheidsj rechter houdt de teugels strak. TJit een freekick even buiten het strafschopgebied 'pchiet de Jong keurig in doch het schot wordt fraai gekeerd. Bij H. V. V.' zijn de uitvallen gevaarlijk, doch de L. F. C.-aeh- terhoede is. op haar post. Met een fraaie omhaal weet v. Schooten bijna te doelpun ten, doch 'dé H. V. V.-keeper keert het schot. Nog eenige aanvallen worden ge daan en dan wordt met blanken stand ge- idraaid. Na de rust even een overwicht van L. F. C., doch dit i6 gauw gedaan. H. V. V. neemt den aanval over, maar de L. F. C- achterhoede, gesteund door de halflinic, weet het doel schoon te houden. Even weet E. F. C. het spel to verplaatsen en in dit moment ontstaan eenige gevaarlijke mo menten voor he H. V. V.-dool. Bij L. F. C. moet P. Azier wegens een enkelblessuur het veld verlaten. L. F. C. speelt met 10 man verder. Bij een aanval van H. V. V. veran dert de linkshalf van U. V. V. den bal van richting, waardoor deze in den hoek ver- dwijnt. Keeper Zwanenburg grabbelt den bal achter de doellijn weg wat den scheids rechter ontgaat. De druk wordt op het L'. F. C.-döel hevig, doordat L. F. C. zich tot veTdedigen bepaalt. Er komt geen veran dering in den stand en men eindigt gelijk men begonnen is. H. V. V. speelde slechter 'dan in Den Haag. Doch het L. F. C. -elftal was ook uit vorm. Scheidsrechter Klaasse was dé beste in het veld. V. V. S. VLugdnnam VIII 5—0. Door een 5O-overwinning is het vijfde elftal der blauw-witten er in geslaagd het kampioenschap der vijfde klasse te behalen. 'Terwijl zij zich verleden jaar met de tweed» plasuts tevreden moest stellen heeft zij nu ongeslagen het kampioenschap bereikt. De kampioenscompetitie. Vrijdagavond zijn op het bureau van 'den Nederlandschen Voetbalbond besprekingen gevoerd met betrekking tot de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. Ten slotte is een plan ontworpen voor het spe len van een geheele competitie, dat hoogst waarschijnlijk door het bondsbestuur zal worden goedgekeurd. De voorbereiding der Olympische Elftallen. Vastgesteld is 'dat op 14 Mei te 'Amster dam een wedstrijd zal worden gespeeld tus- schesn een Nederlandsch Olympisch elftal ea de Eogelsche beroepsclub Leeds United. De poging tot omkooping. De buitengewone algemcene vergadering .van Quick, die Donderdag is gehouden in verband met de gepleegde onregelmatig heden bij den wedstrijd QuickSparta, heeft haar sterke afkeuring uitgesproken over de wijze, waarop door de poging tot omkooping de naam van de vereenigiug Quick in hooge mate is geschaad. Met na genoeg algemeéne stemmen werd besloten, het betrokken lid te roveeren. Zwitserland—Denemarken 2—0. De te Bazel gespeelde wedstrijd Zwitser landDenemarken ig door de Zwitsers met 2—O gewonnen. RECLAME. levert billijk 679 KORFBAL1. Uitslagen. 19 April: Fluks—H. S. V. 11—L? Dordrecht—Deelos 2—1; Vitesse (L.) II— Fluks II 48. 21 April: Fluks—Deetos 13. Overzicht. De mooie voorsprong, die Fluks zich' Za terdag verschaft had, werd 2den Paasohclag weer ie niet gedaan. Zaterdagavond wisten de Leidenaars met zeer groote cijfers te winnen van H. S. V., terwijl haar ernstigste concurrent Deetos door een nederlaag tegen haar stadgenoot Dordrecht 3 punten was achter geraakt. In dezen laatsten wedstrijd was Deetos voort durend sterker, maar Dordecht wist voor rust gelijk te maken en na rust liet win nende punt te maken. Dc Vitesse- en Fluks-reserven speelden ook al een doelrijko partij. Ook hier wer den 12 punten gemaakt, waarvan Fluks Iï er 8 en Vitesse II 4. Den 2den Paaschdag ontving Fluks het Dordtsche Deelos. Dit werd een minder mooie en aangename wedstrijd wedstrijd als» verwacht werd, niet zoozeer door de spelers zelf, die een zeer faire partij leverden, maar door het fnuikende optreden van scheids rechter Heyboer, die zich soms zeer belache lijk aanstelde. Wij kunnen niet zeggen, dat Deetos niefc verdiend gewonnen heeft, maar in het: veld was van een meerderheid geen sprake. FinksH. S. V. 11—f. Zaterdagmiddag van 57 uur hebben Fluks en H. S. V. elkaar in een gemoedelijk partijtje ontmoet. Fluks heeft zich, behalve in 't begin, niet bijzonder behoeven in te spannen om haar doelgemiddelde wat op ie knappen. Fluks had een invaller voor Ragut, H. S. V. had twee invallers. Al zeer gauw na het begin maakt J. Buys 10. Door over wicht in het middenvak krijgt de H. S. V.» verdediging volop werk, zoodat de Pluks- aanval kans op kans krijgt. Bemmel maakt dan 20 met een vaartschol De Fluks-aan- val komt herhaaldelijk vrij, maar krijgt ze ker te veel kansen om er van te kunnen profiteeren. Plotseling schiet Christiaanse van voire zuiver in (30). In den H. S. V.- aanval werken Prange c.s. zeer aardig en verdiend maakt Pranje zeer handig een te- genpunt Maër daarna is het ook met ILS.V. gedaan en presteert ze weinig meer. Schnei der maakt 41 en even voor rust 51. Na do rust blijkt H. S. V. er geheel uit te zijn, terwijl Fluks aan een soort doelpunten- koorts lijdt. Met een hoog schot maakt .T. Buys 61. Een fout der H. S. V.-verdedl- ging aan den lijn wordt haar noodlottig, daar v. Bemmel ineens scoort (71). Nog is het niet genoeg. Mej. Bosselaar en Meyer zor gen voor de 2 volgende punten (91). In de resteerenden tijd wordt nog 2 keer ge doeld, beide punten van de hand van mej. G. Lems. Het einde komt zoodoende met 11—1, FluksDeetos 13. Wij zouden haast zeggen, de traditie ge trouw, heeft Fluks van Deetos verloren. Was het verleden jaar een minder prettige wed strijd door het spel der Deetos-menschen, dit keer is het een even onplezierige wedstrijd geworden, maar nu hadden de spelers er part nog deel aan. De oorzaak zat hem nu in scheidsrechter Heijboer, die weer eens door zijn autocratisch optreden den boel bedierf. Deze scheidsrechter wil als heerscher van het veld optreden en maakt daardoor niet alleen zich zelf belachelijk maar houdt het spel zeer op, waardoor hij zeer onpropagan distisch werkt. Waarom zoo opgetreden tegen het publiek, dat haar favoriet aanspoort, of mag dat alleen in Rotterdam als O.SXLR* speelt, waarvan genoemde scheidsrechter voorzitter is. 't Sprak van zelf dat hij door zijn handelingen het publiek tegen zich in nam en dat dit ten slotte na den wedstrijd een dreigende houding aannam, had hij aan zich zelf te danken, al valt zoo'n houding van het publiek in alle gevallen af te keuren. Het leek wel of de scheidsrechter zich op het publiek wilde wreken door de spelers te straffen, want hij nam zijn taak daarna zoo serieus op, dat de spelers(sters) geen stap konden doen of er werd gefloten. Het werkte zoo fnuikend, dat sommige spelers er 't bijltje bij neerlegden. Voor Deetos was dit ook alles behalve aangenaam, want zij speelde een zeer faire en goede partij en heeft dan ook zeker niet onverdiend gewonnen. In het veld waren beide partijen tegen elkaar opgewas sen, raear voor doel maakte Deetos een ze kerder indruk. De Deetos-dames waren mis schien iets vlugger dan de Fluks-dames, welke laatste echter beter speelden dan an ders. De invalster voor mej. Hoeks, mej. Eer stens is zeer handig en weet zeer veel weg te vangen, maar haar plaatsen is nog alles be halve goed te noemen. Een beetje oefening hierin zal haar tot een zeer goede speelster kunnen maken. Deetos miste Houtgraaff. Het begin was zeer fanatiek. Meijer wordt zeer handig gepasseerd waardoor Oosting mooi Deetos de leiding geeft. In den Fluks-aanvai loopt Bemmel voortdurend vrij, maar krijgt de ballen niet goed voor, of heeft pech met schieten. De Leidsche aanval blijft daarna gevaarlijker dan de Dordtsehe, die door Meijer en Ragut geheel in bedwang gehou den werd. Behalve die eene keer, dat een punt opleverde, maakten ze geen fout meer. Rust treedt met '01 in. Na de rust krijgt Christiaanse een vrije worp te nemen. Na heen en weer gooien krijgt Deetos den bal in handen, maar weet Bemmel dien te onderscheppen, plaatst vlug naar Christiaanse, die gelijk maakt. De vol gende Deetos-aanval begint direct van verre te schieten en heeft spoedig succes met een' zeer ver schot van Schaap (12). Het voortdurend irriteerend optreden van scheidsrechter Heijboer is oorzaak dat Meijer weer in zijn oude fout vervalt De aanval, waarin deze speler nu zit, presteert day» ook weinig, terwijl alle kansen verknoeid worden. Men is blij dat er verandering in de vakken komt, als een Deetosdame 31 scoort Maar hoe Schneider ook zwoegt in den aanval de partij is niet meer te redden, waardoor einde mei 31 voor Deetos komt en Fluks baar le nederlaag te pakken heeft. Standen. V w. rz. 1 fcesp. 'gew. gel. veït. put v.-t. gem. Fluks 13 9 3 1 21 58-26 1.62 Dordrecht 11 7 3 1 17 42-22 165 Deetos 12 S a 2 18 36-19 160 Vitesse (L.) 13 6 1 G 13 32-39 1.— O. S. C. R. 14 5 3 6 13 37-46 0.93 H. K. V. '14 4 1 9 9 32-41 0.64 H. S. V. 13 S 2 8 8 26-57 0.62 Rozenburg 12 1 i 10 3 22-41 0.25 w. HG. H. B. S. 7 G 1 12 47-15 IJl Fluks IT 8 5 3 10 33-23 1.86 S. D. O. G 3 3 6 22-19 1.— Vit (L.) II 7 3 4 G 19-3G 0.8C Kraaien 6 1 5 11-32 Kr. 2 verl. ptn. SCHERMEN. v Laid enDelft. Zaterdag j.l. werd voor de competitie van den K. N. A. S. B. de wedstrijd tusschen de Lekke he Schermvereeniging en de Deut sche Sludentenschermvereeniging „Odin" gehouden. Op degen won Leiden met 151 en 33 gegeven tegen 11 ontvangen treffers. Deelnemers waren voor Leiden Kapt. de Tong, J. W. Henny, E. J. Bruins en Dem- menie. Voor Delft: Neeb, Ament, Scbeffer en Bendeler. Ook op sabel won Leiden en wel met 97 en 51 gegeven tegen 45 ont vangen treffers. Dr. Renaud kwam voor Leiden uit, in de plaats van Kapt de Jon*

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 14