SPORTBLAD LETDSCH DAGBLAD 14. rtewlDuitschland 0—1 Het voornaamste nieuws Van heden. e Noopdetodeplem, LEIDEN VAN- HET Tfetefooai Dir. 4it Adm. 178 f Rod. TOO? VOETBAU. Van onzen eigen verslaggever.)' de eerste maal sinds Nederland tegen jitechers officieele wedstrijden speelt eerate ontmoeting dateert van 1910) onzen door de zonen van het vroe- eizerrijk geslagen. In eigen huis nog daarbij moet worden erkend, dat de ploeg geen beter lot heeft verdiend, ziging der voorhoede na den kamp België, moge een verbetering zijn eel heeft het niet geholpen en vast lat de nederlaag voor een belangrijk in deze linie is te wijten. Voor onze op de Olympische spelen te Parijs resultaten, door ons naitionale elftal, toe behaald dit seizoen, niet bijzon- moedigend, maar meer nog dan an- 1 juist daardoor than9 aan de voor van onze elftallen alle mogelijke Tden besteed, en uit dit oogpunt be- het misschien nog zoo verkeerd niet, de nederlaag hebben geleden. Zooals overzicht van Zaterdag is gebleken, wij trouwens weinig anders ver- En dat ons standpunt vrij algemeen deeld, bemerkten wij vóór den wed- rhaaldelijk. Wie echter zou meencm p aanleiding daarvan de publieke elling gering zou zijn, vergist zich. vaar vertoonde de onoverdekte tri- ojken, maar wij zuilen toch niet ver als wij hert aantal bezoekers op lizend schatten. De onbekendheid Duitsche voetbal en de geweldige irdke, vooral omtrent het spel der litschers over heel Europa de ronde gedaan, is daarvan de oorzaak ge- )f de prestaties aan de verwachtingen beantwoord mag inmiddels worden kL Wij, voor ons, die verleden 5aar iburg het Duitsche elftal, toen be- uit Noord-Duitschers, hebben zien moeten eerlijk erkennen, dat wij zijn steld. Straks daarover meer. akte in de hoofdstad, tengevolge der en vreemde bezoekers, en het vroo- lmdruchtige beweeg in de omgeving Stadion, zullen wij voor ditmaal ens buiten beschouwing laten, 't Is etzelfde maar toch steeds weer ent. Althans bij gunstig weer! En het nu vrijwel. Een oogenblik iet mis te gaan. doch het is bij een gebleven, zoodat de vele regen en aanverwante artikelen geen ?hoefden te doen. Waarover heusch spijt zal hebben gehad, en all er- vele verslaggevers, die gedoemd 3e tribune vóór de overdekte hun mheden te verrichten en daarbij on- d veel meer dan iemand anders thans droog, weer van noode heb- zou werkelijk niet zoo'n buitenge- rdienste zijn als het bestuur van B. in deze de Pers eens een wei- noet kwam. 3e officieele personen betreft werd navolgende lijstje verstrekt:^ stuur van den Duitsohen Voetbal - heer R. Holtzhausen, secretaris Chiilsche Legatie, als vertegenwoor- n den Duitse hen Gezant; de heer vice-consul te Amsterdam, als ver- ndiger van den Consul-Generaal te UD-. Zijne Excellentie de Minister lenlandsche Zaken; Mr. J. B. Kan. ^-Generaal in Algemeenen Dienst; feester van Amsterdam, benevens do weihouders, de heerezi J. A. F, M. Wier* dels, S. K de Miranda, dr. I. H. J. Vos, J. ter Haar Jr. en E. Polak; mr. J. F. Boer, Referendaris afdoeling Juridische Zaken van Buitenlandsche Zaken; de heer W. de Boer, Referendaris van het Ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen; de hee- ren H. J. Balfoort en M. F. Graafland, Rijks- Inspecteurs van Lichamelijke Opvoeding; de leden van het Algemeen College van Ad vies voor de Lichamelijke Opvoeding, de heeren pro. L. Casimir, EL Luiting, P. OUo en G. W. de Visser; de leden van het Olym pisch Comité; eere-leden van den N. V. B.;' oud-bestuursleden van den N. V. B., bene vens de leden van de afdeeling9besturen. Voor den aanvang, en tijdens de rust, werd de stemming er in gehouden door de Roomsch-Kath. muziekkapel „St. Louis" uit Alkmaar, die zich op verdienstelijke wijze van haar taak heeft gekweten. Trou wens; de goede stemming was er aanvan kelijk tóch wel. Er heerschte merkwaardi gerwijs heel wat meer enthousiasme dan bij den wedstrijd tegen België, en zelfs na de rust toen ons elftal hevig teleurstelde beeft liet publiek zich warm gemaakt om de Oranje-mannen aan te moedigen. Dat er ln het spel der onzen in de tweede helft zoo weinig geestdrift viel te bespeuren is dan ook in geen ^nkel opzicht te wijten aan de houding van 'ie toeschouwen Het was 2 minuten over halfdrie toon de gasten, gekleed in wit shirt en zwarte broek langs de haag van Blauw-Wit-jongens het Stadion-veld betraden, en nadat het „Deutschland, Deutschland über alles" was gespeeld, warm werden toegejuicht. Enkele minuten daarna kletterde plots het applaus weer op en terwijl het muziekkorps het „Wilhelmus" speelde kwam Dems met zijn volgelingen binnen de lijnen. Nadat het le gertje fotografen zijn werk had gedaan riep de Zwitsersche scheidsrechter Felix Herren de aanvoerders Seiderer en Denis bij el kaar om te tossen. De Oranje-man wotl en verkoos eerst het doel, het verst van den weg verwijderd, te verdedigen. De wedstrijd. Te 9 minuien na den vastgestelden tijd stelden de volgende ploegen zich op; Nederland: De Boer Deni9 Tetzner Lefóvre Van Linge Krom Groosjohan Koonings Pijl Sigmond de Natris Scheidsrechter O Herren Ascherl Traeg Seiderer Franz Auer Schmidt Kalb Hagen Kugler Muller Stuhlfauth - p Duitschland. De aanvoerder der gasten brengt den bal dan aan het rollen en enkele momenten daarna is de Duitsche voorhoede, die den wind iets tegen schijnt te hebben, voor het Ilollandsche doel, waar Franz naast schiet. Na den uittrap bemachtigt Van Lange het leer. Hij passeert naar De Natris en pijlsnel passeert deze den Duitschen rechtshalf, waarna hij keurig voorzet, om echter tot de ontdekking te komen dat geen zijner mede spelers het tempo heeft kunnen volgen. De bal wordt dan ook gemakkelijk weggewerkt. Doch Oranje attacfueert andermaal. Pijl zei met een verren trap Groosjohan aan hel werk, wiens voorzet zonder resultaat blijft niettegenstaande Koonings fHnk doorzet Holland krijgt dan haar eersten corner, welke tot resultaat heeft dat Van Linge van grooten afstand een enorm hard schot lost dat helaas iets te hoog is gericht Set spel l Het Nsderlandsche elital door de DnH- schers met 10 geslagen. In afdeeling II is O. D. S. definitief nun- nier laatst Alphen verloor met 1—4) van Steeds Vol harden. Een overwinning en een nederlaag van Flnks. De laatste wedstrijd tegen Dordrfeoht moet de beslissing inzake het kampioen schap brengen. verplaatst zich zeer snel, met de onzen het meest in den aanval. Als er axa een yoor- zet van Ascherl, welke mooi door De Boer wordt weggestompt, even voor onzen doel man is gestopt tengevolge van een botsing met Seiderer, is De Natris weer aan het woord. Schittenend dribbelt hij la*: j een tweetal tegenstanders doch in zijn enthou siasme loopt hij ieis tr r waardoor de bal achter gaat en een prachtkans is verkeken. De combinatie SigmondDe Natris vlot uitstekend in den beginne. De Dordtenaar schijnt goed geïnstrueerd en onophoudelijk zet hij zijn linkerbuurman, die steeds on-, gedekt staat, aan het werk, met het gevolg, dat van deze zijde bij voortduring ernstig gevaar dreigt. Eenmaal kan Stuhlfauih een hoogen bal slechts wegstompen. Groosjohan loopt toe en schiet in, doch een Duitsch ver dediger weet het schot tot corner te ver werken. Hieruit trapt Sigmond naast. Hei tempo blijft snel en terwijl de voorhoede der gasten als beginnelingen tot vervelens toe in de door Tetzner netjes opgestelde off side-val loopt, stuwt Van Linge, die buiten gewoon op dreef is, zijn voorhoede krachtig ten aanval. Onze ploeg vertoont werkelijk een vlot samenspel. Alleen Koonings blijkt er niet in thuis te behooren. En vandaar dan ook dat vele goed opgezette aanvallen op niets uiÜoopen, hoewel de achterhoede der gasten geen bijzondere capaciteiten ver toont, behalve dan de linkshalf Schmidt, die Groosjohan haast geen kans geeft. De Duit sche aanvallers brengen het meestal met verder dan onze halflinio. Dan is het off-side! Een enkele maal gaat het goed en zoo lost Seiderer eens een keurigen schui ver, die rakelings langs het doel gaat. Groosjohan schiet aan de andere zijde vervolgens tegen de lat en dan komt het eerste en eenigste doelpunt van den wed strijd. Ascherl lost van de buitenlijn een hoog schot en Auer kopt het leer in den rechterbovenhoek van het doel, terwijl De Boer bij den voorsten staander stond en zich dus verkeerd had opgesteld 01. Te 2.55 heeft Duitschland dus de leiding. Holland valt opnieuw vinnig aan. Doch Pijl verliest den bal en doet daardoor een mooie kans verloren gaan. Keurig en on weerstaanbaar zijn de rennen van De Na- Iris langs de lijn. De kar*»?n, die hij schept, worden door treuzelen echter niet benut. Vooral Koonings houdt het spel te veel op. Toch blijft Oranje sterker, maar de aanval len van Duitschland zijn gevaarlijk, indien tenminste met voor buitenspet wordt geflo ten. Een kanjer van Franz micimeterc den paai. De uitgetrapte bal befandt bfj De Nr.-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 11