KENNISGEVING. Prijs 35 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 12 Aprii. Tweede Blad. Anno 1924. HIS MUSTERS VOICE PLATEN W, F, POPTIE, Oude Rijn 28 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. DE HET PLEEGKIND VAN DRIE CELIBATAIRS. No. 19662. 3 BUITENL. WEEKOVERZICHT. Gematigd optimisme dooi de deskundigen-rapporten ver kiezingen in Beieren en Italië He Donald's binnenland- sche politiek. liet jongste pessimisme Leeft weer plants gemaakt voor een gematigd optimisme. Een optimisme, gebaseerd op de afgekomen rap porten der deskundigen. Eu dat komen jiioesL Want. deze rapporten eens ner gens toe leidden? wie durlt dan ook maar ie gissen naar dun toestand, waarin Europa dan zou vervallen, een toestand, veel en veel erger dan-dc chaos, die thans in Mid- - den-Europa er feitelijk reeds is? Algemeen voelt men gelukkig, dat deze rapporten a)3 het ware zullen beslissen over dé naaste toekomst en dat het land. dat bet zou aan durven om zonder meer deze rapporten te verwerpen de algemeene publieke opinie Ivgen zich zou krijgen over de gansche we reld. Veilig mag daarom worden aangeno men. dat de rapporten met de grootste zorg zullen worden onderzocht en alles zal wor den gedaan om ze tc bezigen als basis voor een vergelijk Met opzet zeggen we basis voor een vergelijk, daar bijkans niet is aan te nemen, dat alle belanghebbenden ze zoo maar zullen aanvaarden. Hoe het echter zij. de rapporten hebben de gelegenheid gebóden, om liet vaslgeloo- pen karretje van Europa weer aan den gang te brengen en re ds als zoodanig verdienen zij een woord van waardeering. Ka hetgeen er door ons overigens reeds van is gezegd, kunnen we kort zijn, om niet in herhalin gen te vervallen. Kaar de zijde van beide het eerst er bij betrokkenen bevatten zij echter een prikkel. Door de rapporten te aanvaarden, ook al leggen ze Duilschland zeer zware lasten op, kan dit land terug- koopen de eenheid van het rijk. m. a. w,: weer volledige macht krijgen in het Roer gebied en zelfs hel verdere bezette terrein. Uitdrukkelijk wordt immers gestipuleerd, dat voor en aleer de Duitsche eenheid is hersteld er van geen betaling sprake kan zijn. En voor frankrijk geven zij liet middel aan om nu de schadevergoeding lot werke lijkheid te maken, al wordt dat gekocht met een opgeven van de to [dusverre gevolgde sanctie-politiek, die zelfs door de Fran- sche en Belgische deskundigen! als een volslagen fiasco wordt erkend en gedemon streerd. Dat in heide landen alles wordt in liet werk gesteld om dit den vulke te ver bergen. spreekt vanzelf evenals het even logisch is, dat mochten de rapporten een oplossing brengen, daar dan juist die oplos sing zal worden voorgesteld als liet geluk kige voortbrengsel van de sanctie-politiek. De rapporten zijn er dan en nu zal be ginnen het belangrijkste stadium na Ver sailles. Een tweede vrede zal, om zoo te zeggen, worden gesloten, zoo men lot over eenstemming komt. liet laat zich aanzien, dat een der grootste fouten van Versailles nu niet weer zal worden herhaald. We bedoelen een di rect met het wapen op de borst van Duilsch land zeggen: leeken. Waarschijnlijk zal de regeling nu zoo zijn. dal de Duitsche regee ring te goeder trouw zal oiidorteekencn en daardoor zedelijk zal zijn gebonden aan een pracliscJu- uitvoering, een factor, die btj licl Versailles vredesverdrag niet aanwezig mocht lieden. Maar laten \v waarschuwen voor een verkoopen van dc huid .vóór de beer gc-1 scholen is. Want zoover is het nog niet. Weliswaar heeft Frankrijk welen door te drijven dal de deskundigen 'l vraagstuk niet in vollen omvang zouden napluizen, doch j zoon volledig overzien zal niettemin wel noodig zijn. Duilschland1 zul willen weten, wat het in totaal lieert op lo brengen, iets. wat de rapporten niet aanroeren, Frankrijk zal daarnevens komen met de intergcal- lieorde schulden en de veiligheid. En zoo zal toch alles overhoop worden gehaald. 't Is daarom, dal algemeen wordt gevoeld, dat or nog slechts plaats is voor een gema tigd optimisme, llopen we, dat dit blijven mag en kan Een gunstig verschijnsel in verband met bovenstaande is ongetwijfeld, dal in Beieren de verkiezingen minder slecht zijn uitge vallen. als gevreesd werd. Weliswaar heeft de partij van Ililler de eerste maal. dat zij meedeed, geen kwaad figuur geslagen, een 30 pCL der stemmen, maar dit is in hoofd zaak gegaan ten koste van de middenstof. Socialisten en communisten zijn samen niet zoo erg achteruitgegaan, al verloren de eer sten aan de tweeden. Wanneer men daarin mag zien Beieren is immers een van de meest rechts getinte landen van het Duit sche rijk ec-n spiegel voor de verkiezin gen voor den Rijksdag, dan valt het mee, dan mag men aannemen, dat er voldoende tegenwicht zal zijn tegen het nationalisti sche streven, dat voor Europa een nieuw dreigend gevaar zou worden en voor Frank rijk een reden te meer om tot eiken prijs vast te houden aan vernielings-politiek en het veiligheidsstreven in den vorm van al lerlei ouderwelsche garantie-verdragen, ge lijk met Polen. Tsjecho-Slowakije en Roe menië. van welk laatste lijk het konings paar juist te Parijs wordt gefêteerd, zijn gesloten. Hoe het in Frankrijk zal loopen met de verkiezingen, is onzeker, maar een aanblij ven van Poincaré schijnt wel to mogen worden aangenomen. En hij slaat dan des te steviger, dat laat zich denken. Jammer, dai daartegenover Mac Donald slechts een betrekkelijk zwak figuur is tengevolge van de binnenlandsehe politiek, zooals uit een nederlaag over de huurwetten in het Lager huis, zij het ook met kleine meerderheid, ten overvloede nog eens is gebleken. Ku was hot van de Labour-regeering wel eenigszins oen gewaagde zet, waar de hou ding van de liberalen in dezen bekend mocht boeten, met deze huurwetten te ko men, maar naar den exlremislischen vleu gel moet toch ook wel eens een buiging worden gemaakt, niet waar? Gevolgen heeft de nederlaag niet gehad, waar thans niemand den tijd rijp acht voor nieuwe verkiezingen, maar goed doet zoo iets natuurlijk niet. En daarbij komen nog de diverse arbeidsconflicten, die daarom een gevaarlijk cachet gaan dragen, omdat meer en meer blijkt," dat de vakvoreenigingen de mensclicn niet meer in redelijke banen we len te leiden, gelijk bijv. scherp uitkomt te Southampton, waar tengevolge van het drijven van de scheepsbouwarbeiders daar, tegen de besluiten der vakvereenigingen in, de staking voortduurt op gevaar af van een uitsluiting over de geheele linie in Engeland Op buitenl. terrein staat Mc Donald ste vig genoeg maar wanneer het andere been, waarop bij steunen rnoet, n.l. de binnen), politiek, wankelt, is zijn totale positie toch kreupel Mussolini is voor een nieuwe periode in Italië ingehuurd. De Kamerverkiezing heeft hem een zeer groote meerderheid gegeven, grooler zelfs dan verwacht mocht worden trots dc ingevoerde regeling, die steeds de overwinnende partij voldoende regeer kracht verschaft. Mussoloni zal, zoo hij dit wil nu volkomen parlementair kunnen re- geeren. Of hij het doen zal? Van zijn stand punt uit, heeft het betrekkelijk weinig zin, maar het oog wil ook wel eens wat. RECLAME. CARUSO RUMMERS 30 cM. Lux 12.70 25 elU. Lux 1.85 nabij dc Donkcrstceg, - Tel. 2169 264 Alpheo. Burger I. Sland. Bevallen; S Raaphorst geb. de Jeu, D. M. van Sprang geb Sterk, II. Z. Tuinenburg geb. Bezenier. Z W. Belratn geb. v. Klaveren, D. 11 IIe:mrood geb. van Velde, Z. H. G. M. van den Berk geb. Hilleman, Z. B. M. G. Knaape geb. Jansen. D. J. A. Uaptcin geb. v. d. Tol, Z. D. van Doorn geb. v. Sprang, D. A. Buitelaar geb. Doelman, Z. D. van Vliet geb. Van Eijk, Z. J. M. de Roos, geb. de Groot, Z. C. S. van de Wiel geb. v Capel, D J. A. Wassenaar geb. Sneeuw, P Chr. Lam geb. Meines, D. Geliuwd; C. L. van Egtnoud jm. 27 j en J. J. van Scbelsen jd. 2i j. G. A. Beuk jtn. 21 j. en J. Brumes jd. 17 j. Overleden- M. v. d. Linden wedu van A. v. d. Mark 81 j. A. Griffioen wedn. van K v. d. Bosch 83 Ds. .1. D. Bart van Werkendam is be roepen tót predikant der Chr. Geref. Ge meente alhier. Kerkelijk bericht. Ned.-Hov. Kerk Julianastraa't: Zondag voorn, lien uur, ds. N. G. Veldhoen, bevestiging nieuwe lid- malen, en 's' avonds zeven uur, ds. De Bruin. Gererf. Kerk Raadhuisstraat: Zondag, voorin, tien uur en namiddags zes uur, da Schouten (Bed. H. A Tn de zitting van het kantongerecht van Woensdag 16 April a.s. zijn een 20-lat personen gedagvaard voor de betaling der kerkelijke belasting alhier. Waar hier de eerste principiecie beslis sing van den rechter wordt gevraagd is het te verwachten, dat dit' een drukko zifting zal worden. Enkele gedagvaarde personen hebben zich van een raadsman voorzien. Bodegraven. Tot bestuursleden van de A.-R. Kiesverceniging alhier zijn herkozen de lieeren P. Batelaan, W. van der Boon en J. van Dam en is gekozen de heer G. Kramer. Volgens de vastgestelde kiezerslijst heeft onze gemeente 2827 kiezers voor de Tweede Kamer, 2781 voor de Provinciale Staten en 2692 voor den Gemeenteraad. De heer A. Costcrus en J. van Brie- men zijn herkozen tot leden van het be stuur van den Zuidzijder- en Boezempolder. Met de door de gemeente aangeschafte nieuwe motorbrandspuit, bediend door vrij willigers. zijn deze week een paar demon straties gehouden. Hel is gebleken, dat deze spuit, vooral bij brand in die buitenwijken waar geen waterleiding is, uitstekende dien sten kan bewijzen, Hazerswonde. De boomkweekersknecht A. van Gent, heeft het feit mogen herden ken, dat hij gedurende 25 jaar bij de firma K. Wczelonburg en Zoon is werkzaam ge weest. Zijn patroons heeft den jubilaris bij dr-ze gelegenheid op zeer waardeerende wijze toegesproken en schonk zijn (rouwen knecht eer. prachtig gouden horloge en zijn kame raden vereerden hem met een dito ketting. Dat de verhouding van palroon en werk man en die der kameraden onderling In orde is, blijkt wel uit bovenstaande. Ook wij willen gaarne onze beste wenschen hieraan toevoegen. De zomertijd is blijkbaar voor onzo dorpsbewoners een paskwil. Men kan van uit Den Haag bevelen dat deze zomertijd wordt ingevoerd, maar de dorpelingen lap pen dit bevel eenvoudig aan hun laars. Alléén de klok van den gemeentetoren wijst den nieuwen lijd aan, en de post moei daaraan natuurlijk meedoen, met het ge volg, dat onze brievcnDestellers des mor gens ook als „porders" dienst doen, war.'t het grootst gedeelte van de bevolking is nog in diepe rust, wanneer hun brieven en cou ranten besteld worden. Alles gaal gewoon „ouden lijd"; ook de scholen en kerken, i zoodat, als het Kamerlid Braat hier eens een kijkje kwam nemen, hij wel in zijn nopjes zou zijn, dat hij in dit opzicht hier zoo'n aanhang heeft. In de gehouden vergadering van nota belen der Ned.-Herv. Gemeente werden her benoemd tot voorzitter de heer W. Rijns burger en tot secretaris de heer C. W. Op- pelaar. Zij namen de herbenoeming aan. Wegens ongesteldheid van het hoofd der openbare school, de heer J. van der Meuten, die tijdelijk huiten de gemeente vertoeft, is tot waarnemend hoofd benoemd de heer F. v. d. Mast, en is tijdelijk als onderwijzeres werkzaam gesteld mej. Dek kerSchlahmilch. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk 10 uur (H. A.) en halfacht ds. Luuring. Geref. Kerk halfelf en halfacht, Prec-k- lezen. RECLAME. 2» Een zuivere zeep als de Recal-Zeepisonontbeerlijk voor de verzorging van de huid. Daar zij bovendien' tot het,laatste snippertje hard blijft Is de Reeal-Zeep zeer voordeelig in het ge bruik. Men heeft er twee maal zoo lang aan als aan iedere andere zeep. ets wm Leiderdorp. De Commissaris der Ko ningin heeft aan den heer A. Oudshoorn. gemeente-veldwachter, met ingang yan 1 Juli eervol ontslag verleend. Woubrugge. Kerkelijk bericht Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Bee- kenkamp van Leiden, bevestiging nieuwe leden van Oudslioorn. 's Avonds halfacht, ds. Kijne. Geref. Kerk: Voorin. 10 uur, ds. Le Cointre en 's avonds halfacht, leerrede lezen Vrijdagmorgen is de Iweede motor schuit van onze veerschippers Gcbrs. Wind- horst in dienst gesteld. Dit vaartuig zal dienst doen op de Zaanstreek. In do vergadering van de leden der Chr. School alhier nam de heer A. Wisman afscheid, wegens vertrek naar elders, als penningmeester der school. Do kas was na gezien en in orde bevonden met een batig saldo. De voorzitter dankte den heer Wis man voor zijn arbeid en sprak hem een vaarwel toe. Tot bestuurslid werd gekozen de heer P. Vromans, welke bedankte, waarna de heer W. C. van Dam tot lid van het be stuur benoemd werd. Besloten werd twee commissies uit de leden te benoemen om plannen te maken lot oprichting van een naaischool en een voorbereidende klasse. Op verzoek van verschillende leden zal het bestuur overwegen de schooluren een uur of een halfuur later te doen aanvan gen, daar de nieuwe tijd onregelmatigheden in do gezinuen der landbouwende leden ver oorzaakt. Ds. Kijne sloot met dankzegging. Zwammerdam. Kerkelijk be richt voor morgen. Ned.-Hervorrnde Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kijne van Woubrugge, en 's avonds 7 uur (openbare belijdenis), ds. Veldhoen, van Alphen. Geref. Kerk: Voorm, 10 uur en 'savonds 7 uur, prof. Van Gelderen, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Burger 1. Stand Geboren: Johan nes, Z. van Pancras van 't Hoog en Cor nelia De Wit Stefanus Cornells Jacobus, Z. van Stefanus Schouten en Anna Grietje Brand Marius, Z. van Jan Stoppelenburg en Anthonia Houkoop Anlonia Johanna, D. van Theodorus Bezuijen en Cornelia van den Haselkarap Cornelis, Z. van Hendil- kus Catliarinus van der Wolf en Agatlia Treur,, Overleden: Stefanus Cornelis Jacobus Schouten, 4 d. Willemijntje Elisabeth v. Oosterom, 14 jaar (overleden le Leiden). Ondertrouwd: Cornells van Dain jm. 29 J le Bodegraven en Aafje van Griethuizen jd. 22 j., alhier. RECLAME. RESTAUKAAiT „SUISSE". Zaterdag, Zondag cu Donderdag: Ma SidcGravurez Dc Mcxic. Nachtegaal. ELSE II ELL WIG, gevierde Stimmungs- Sangerin. 298 Haarlemmermeer. Burger 1. Stand. Gebo ren: Hcrmina, d. van J. Nibbc-i iDg cu G* J. Jeurissen. Catharine, d. van J. Itoo- denburg en A. Geertsma. Hein Jacob, z. van J. Koclmans cn C. S. vaa Leeuwen. Cornelis, z. van A. vun dor Klauw cn A. M_ Balverfc. Maria Wilhelraina, d. van P. J. van der Klauw en Q. M. Borst. Lcoumda d. van C. J. Verhoeven en A. J. Iloubos. Willem, z. van Q. van den Bosch en J. vaa Balen. Pieter, z. van V. Markus cu D. Stokman. Harm Alberlus, z. vac R. Pol man en A. M. Klarenberg. Johannc4 Theodorus, z. van Th. N. Broedersz en C* M. Fontaine. Nicolaas, z. van N. Hom coop en P. Eveleens. Gerda, Alida, cL van M. Visser en R. Hagen. Arnoldui Johannes, z. van J. A. Apswoude en A. Deen. Piotertje, d. van G. van der Meoi en T. van Dam. Jacob, z. van M. D. d<f Graaf en A. van Splunter. Joanna To- tronella, d. van J. van Braak en C. C. Bleij- endaal. Hijltje, d. van P. Clement en J* Uythoven. Anne, z. van H. Bakker cn G. Miedema. Janna Maria, d. van J. Do- lieslager en J. M. le Feber. Maria, <L vann J. Grosscurt en M. G. Eilander. Pietcrnella Johanna, d. van O. D. Slooten On M. Biesheuvel. Cornelis Gijsberfcus, z. van K. L. van der Vcek en C. H. van Dongen. Jan Hendrik, z. van C. deLange en M. G. van 09. Ondertrouwd J. Chr. Brons, 25 j. en C. Benjamin, 17 j. H. J. Kleibrink, 30 j. en J. Claij, 26 j. C. van der Laan, 24 j. en M. O. Jonker, 23 j. B. de Haan, 47 j. en A. Thijssen, 31 j. C. Kroes, 25 j,. en A. M. Sluijs, 26 j. Overleden Geertje Sprfp.rgaren, 23 j., gehuwd met A. Schuurman. Her- manus Koningen, 79 j., wedr. van I. Bol. Hendrik Smit, 80 j., gehuwd met G. da Boer. Anfconia Maria, 10 j., d. van B. BouwiDkelman en C. Legicree. Pietcr nella, 8 mnd., d. van B. van Kuijk en C. Robijn. Hillegom. De tentoonstelling, die de Modevakschool in het lokaal aan het kerk plein heeft georganiseerd, ondervond zec-r veel belangstelling, natuurlijk van dames en meisjes. De zaal zag er fleurig en kleurig uit, en was 's avonds kwistig verlicht. Do handwerkjes en vooral het filigraine-werk waren dit jaar iets nieuws en hadden veel bekijks. Vijf cn zeventig procent van de eige naren, a'an wie schriftelijk toestemming was gevraagd ora buizen voor de waterleiding in tuinen en erven te mogen leggen, hebben toestemming gegeven; de andere eigenaren werden persoonlijk bezocht en gaven, voor zoover wij weten, ook toestemming. Kerkelijk bericht, voor Zondag? Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bevesti ging nieuwe lidmaten) ds. Van Bemmel, en 's nam. halfvijf, I. C. Baas. Geauthoriseerde vertaling naar het Engelich van E. PHILIPSOPPEN HEI Al, door Mevrouw v. d. W. 13) (Nadruk verboden). Pc betaalde voor mijn rijtuig en wij gin gen den weg op. Lady Del aha ye scheen van i ^'an oni verplichting tot het beginnen van een gesprek op mij te leggen. .,lk vermoed," zei ik, „dat wij hier zijn voor hetzètide doel." Zij keek inij nieuwsgierig aan. „Werkelijk! Zeg mij eens waarom jij nier kwam - ..Om zoo Iongelijk achter de familiever wantschap vali hel kind te komen, ant woordde ik vlug. ..Ik meet te welen komen wie haar familie is, wie werkelijk het recht heeft om voor haar le zorgen." „Ik sia verbaasd o:\--r je, Arnold. Ik be- Srijp je houding in deze zaak niet Ik bvb je «Mijd als een weinig indolenl beschouwd ta nu zie ik je alle mogelijke moeite doen u'ert*1'Jk lieelemaal niet danken?" a;U1 'S diü E°edhartigheid le „Lady Delahaye. „Eileen." viel zi, zachtjes ;n de rede. ,«Tl aa'aV,e' u 'iel mij niet ?k ni«i1e° r u aan herinner, dal Ik:met langer hel recht heb, om n bij een «Tr3n?n n^tm 'e Doe;n«n- 'k ben niet goed- «ardig en ik vreaa, dat ik no* «leeds indo- lent ben Niettemin stel ik belang in dat kind en ik ben van plan mijn uiterste best te doen oui te beletten, dat het naar hier terugkeert." „Ik tast nog in het duister," zei zij, mij nieuwsgierig aanstarend. „Zij is niets van u. Ik kan mij geen ongeschikter omgang voor haar denken dan met drie jonge man nen. U schijnt haar le willen houden Waar om? Zij is nu nog een kind, dat is waar, maar over iets meer dan een jaar is zij een vrouw. Dan za! de toestand voor u veel moeilijkheden opleveren." „Ik vind den toestand nu even moeilijk. Wij staan voor de keuze om het kind aan u af te slaan, het terug le zenden of het zelf (e houden. Wij geven er de voorkeur aan om het zelf le houden." „U schijnt een groolen afkeer voor die school te hebben; maar dal komt, omdai u de dingen niet begrijpt. Zij zou daar ten minste veilig zijn en later, vermoed ik, ga- lukkig." Wij waren nu aan liet einde van.de dorps- Straat gekomen op een kleine verhevenheid. Ik wees op hei gevangenisachtige gebouw, dat daar leelijk en verlaten stond op den naakten heuvelrug. „Ik zou mijzelf niet minder een moorde naar beschouwen dan de man, die uw echt genoot doodschoot. Ik heb hier in de buurt zooveel mogelijk inlichtingen ingewonnen en ik heb die gevoegd bij mijn eigen in drukken. Het wereldlijke gedeelte van de inrichting mag geleid worden als vele an dere. maar het voorname doel van madam-3 Richards zuster is om de leerlingen van daar te laten overgaan in hel godsdienstige gedeelte. Isobel is niet geschikt voor zoo'n leven." Lady Del a ha ye haalde de scliouders op* „Ik ben het natuurlijk niet met u eens. Maax waarom aarzelt gij om het kind aan mij ai le geven Ik zweeg een oogenblik Het was niet ge makkelijk, om mijn gevoel onder woorden le brengen. „Lady Delahaye, u houdt mij ten goede, dat ik u er aan herinner, dat, bij gelegen heid van uw bezoek ten onzent, u geen po ging naliet om te verbergen, dat uw gevoe lens jegens het kind vijandig waren. Bo vendien heb ik plechtig beloofd, om hel kind niet meer aan de zorgen van uw echt genoot toe te vertrouwen en...." „Beloofd, aan wien?" „Ik vrees, dat ik niei op uw vraag zal kunnen antwoorder." Zij wierp mij een boozen blik toe. „U heeft beweerd, dat de man, die ïich Grooten noemde, niet uw vriend was. U heeft hem sindsdien weer ontmoet?" „Ik zag Grooten voor het eerst van mijn leven op den morgen van dien dag." „Weet u waar hij nu is?" vroeg zij, mij scherp aankijkend. „Ik heb er geen flauw idee van. Ik wenschte. dat ik het wist," verklaarde ik eerlijk. „Er is niemand, wien ik meer ver lang le ontmoeten „U zou dan natuurlijk de politie er mede in kennis stellen." „Ik vrees van niet." Zij was weer boos, maar nu zonder reden. „Uw sympathieën zijn dus meer met den moordenaar dan bij zijn slachtoffer, den man, die zonder er iets van te welen een doodelijk schot in den rug kreeg? Zijn zóó uw gevoelens omtrent eerlijkheid?" „Lady Delahaye, liet onderwerp is onaan genaam en nutteloos. Laten wij terugkee- ron naar da herberg." Zij draaide plotseling om. Zij deed een be weging, als om mij alleen te laten staan; maar ik bleef aan haar zijde. „Intusschen," zei ik, „hebben wij van gedachten gewisseld. U is hier natuurlijk ook om een bezoek d&dr te brengen? Met welk doel?" Zij glimlachte raadselachtig. „Ik ben er niet zeker van, mijn zeer on- noozele samenzweerder, dat ik even open hartig zal zijn al3 u. Zie een9, u heeft een zeer dommen misslag begaan in een zaak, die veel gewichtiger is dan u maar eenigs zins kunt vermoeden. Als u wilt, zal ik u dat vertellen. U mag die plaats een gevan genis noemen of welken harden naam gij ook wilt, toch wordt liet Isobels verblijf. En dat niet alleen; maar liet is haar eenige kans. Zooals gij ziet, moet gij op uw hoede zijn. Ik geloof echter niet, dat deze waar schuwing iets geeft. U vecht tegen een groote overmacht, uw overwinning zou voor Isobel het verschrikkelijkste zijn, dat ooit zou kunnen gebeuren." Ik wandelde een oogenblik zwijgend naast haar. Er was in haar woorden en in haar toon een ondergrond van vrees, een wijzen op verborgen gevaar, en dat mij deed terug- denken aan de af-scheidswoorden van ma dame Richard. Ook was er in haar aanwe zigheid hier iet3 onheilspellends. „Lady Delahaye, u heeft mij veel verteld en eigenlijk niets. Toch leid ik uit alles af, dat u van het kind en haar geschiedenis meer afweet dan u mij wilt doen gelooven." „Ja, dat is misschien waar." „Waarom mij niet le vertellen, wat u weel?" vroeg ik brutaal. „U maakt oprechtheid tot een ongerijmd heid." jnerkU zij lachend op. „Wij slaan aan verschillende zijden. Neen, maar, die ia goed." Wij kwamen weer midden in het stadje langs een voetpad, dat over een zekeren af stand langs de rivier en nu, bijna recht hoekig daarop, den zoom volgde van een kersen boomgaard in laten bloei. De geur van de rose en witte knoppen kwam, ge dragen door een zachte bries, tot ons; een geur van heerlijke en prikkelende friscli- heid. Lady Delahaye stond stil en kneep haar oogen half toe. „Hoe zalig en heerlijk!" riep zij uit. „Och, mijnheer Greatson, pluk voor mij een takje* lk kan or niet bij. Ik deed het en zij slak het op haar borst. De boomgaard had oen levendig aanzien door de zoemende bijen en eenige vlinders, blauw, wit en oranje gekleurd. In de deur van een hut met roode daken, een eindje verder, zat een meisje te zingen. Plotseling bleef ik staan. „Kijk eens!" Een oprijlaan, met een poort aan hét eind, leidde door den boomgaard, en onder de hangende takken door kregen wij in dc verte een glimp le zien van het gebouw. Grijzer en strenger dan ooit zag liet er uit, in de fijne omlijsting van zachtgroene blaren en bloesems, „Lady Delahaye. u is zelf een jonge vrouw. Zoudt u het kunnen dragon om voor altijd uit uw leven le bannen alle kleur en heerlijkheid, alle levensvreugde? Zoudt u er in berusten om voor uzelve eeQ graf tombe op tc richten, le bindeit aan dea levenden dood?" Zij antwoordde dadelijk. {Wordt vervolgd)," T

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5