WOENSDAG 9 APRIL Anno 1924 no. 19659. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DES ADVEKÏKNTIKNi 80 Cl». P«r regel. Bij regelabonnement belangrijk legeren prij*. Kleine AdvertenHJn, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en ïaterdage 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau NoordeindspleinTelefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchëquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJ8 DEZEB COURANTi Voor Lelden per 8 maanden 2.85, per week Ï0.18, Builen Leiden, waar agenten gevestigd tijo, per wede ....v* >0.13, Franco per post 2.85 -f* portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Offfcieele Kennisbonnen. GEMEENTELIJKE VI8CHVERK00P. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Visehmarkt 18, tel. 1225, ie DONDERDAG i arkrijgbaar SCHELVJSCil a 10.1-1—f 0.31, SCHOL a 10.15—I 0.28, SCHAR a 10.16, N. Z. BOT a i 0.18, MAKREEL a 10.26 en KABELJAUW a f 0.10—10.15 per pond. N. C. DE CIJSELAAR, Burgem. Leiden, 9 April 1924. UITSTEKEN VAN VLAGGEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden uoodigen do ingezetenen, wier woningen aan de tramlijn zijn gelegen, uit, om op Vrijdag 11 April a.«. ter gelegenheid van do opening van de tramlijn LeidenVooibnrg Den Hang, de vlag uit te steken. N. C. DE G1JSEI.AAR, Biugem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 April 1921. STADSNIEUWS. Vereeniging „De Ambachtsschool". Uedennamiddag liield do Vereeniging „De Ambachtsschool" alhier in hel schoolgebouw tiaar jaarlijksche algcmcene ledenvergadering die bijgewoond werd door den- wethouder van onderwijs den heer Mcijnen, afgevaardigden ,van het gemeentebestuur, vertegenwoordigers yan het bestuur van het Genootschap „Ma thesis Scientiarum Genitrix", de Vereen, tot Bevordering vari de Opleiding tol Instrument makers, leden en begunstigers der Veroeni- ging, ouders en voogden der leerlingen, di recteur en leeraren, oud-leerlingen en lcer- liogen der school. De talrijke aanwezigen werden in het ope ningswoord van den voorzitter, den heer ir, A M. Touw, welkom geheclen, waarna deze inededeetingcn deed omtrent de lotgevalten der school, gedurende liet atgeloopen school jaar. Het jaar 1923 is voor do school een zeer gedenkwaardig jaar geweest. Het veertigja rig bestaan der school werd herdacht, bij welke gelegenheid de Minister van Onderwijs K. en W. den nieuw aangebouwdon vleugel officieel opende. Tevens werd daarbij her dacht het veertigjarig jubileum van den ijve- rigen directeur en van den leeraar Vcrstraa- Jc-n. Met gevoelens van erkentelijkheid en be vrediging mag op het atgeloopen schooljaar .worden teruggezien, zeidc de voorzitter. In het begin van 1923 telde de school 300 leerlingen. Einde Maart verlieten 72 leerlin gen de school, waarvan 60 met een einddi- v ptoma, zoodat van den cursus 1921922 228 leerlingen aanwezig waren. In dit jaar werden 180 leerlingen inge schreven, waarvan 110 voor het toelatings examen slaagden; 33 van de geslaagde leer lingen konden nu niet geplaatst worden en ynoelen een jaar wachten. Het totaal der leerlingen, dat gedurende 'den nieuwen cursus de scheel bezocht heeft, bedraagt 333. Vier leerlingen slaagden voor bet voorloopig diploma voor de groote vaart, BI Lebben lusschenlijds de schooi verlaten, loodat op 31 December aanwezig waren 305 leerlingen, waarvan 237 uit Leiden en 08 van buiten. De avondcursus voor volwassenen word bezocht door 107 deelnemers. Belangrijke schenkingen werden onlvan - geu voornamelijk van verschillende maal- schappijen op werktuigkundig gebied. Ka deze mededeelingen ging de voorzilter .over tot de uitreiking der diploma's en ge schenken aan de leerlingen, die met goed gevolg het eindexamen hebben afgelegd. Hel waren: dl smeden-bankwerkers: H. de Groot, W. Tegelaar, J. v. Leeuwen, M. M. Erketens, J. van Wezel, I'. Kolderman, A. J. v .d. Toom, D. van Beek, J. J. Croesc, H. S. Tuks, E. Wiecherink, J. v. Weerleo, R. Baars, C. Visser, G. C. Giezen, A. Crama, A. v. Klaveren, R. W, A. Maagdenburg, W. G. C. Homberg, J. y. Wijk, P. A. Harloveld, II. I'. Sirag, B. Huisman, P. A, van Leeuwen, M. Ouwerkerk, H. Veldhuizen, D. Monfils, W. RemgOud, B. v. Leeuwen, P. M. v. Leeuwen, 'H. Wind, G. A. de Vries, C. Veldhuizen, J, F. den Hertog, J. v. d. Burg, A. v. d. Berg B. E. Swagers, J. W. II. v. d. Brink, H, J. W.' Huisken, H. C. P. Snel en D. v. Bemmel. 33 timmerlieden: \V. Jansen, W. v. Steijn, iW. Borreman, J. v. d. Bent, B. Donker, W.' Ouwerkerk, H. Marcelis, A. Gertenaar, W, v. d. Voet, W. H. de Bes, P. G. Niersman, S Lmschoten, B. Kret, B. Bakels, M. A. v, Egoeond, W. Veldhuizen, W, Stouten, J. A. II. van Heieren, J. J. W. van Oerle, C. v. d ïriü'J' Seeaar. L G. v. d. Horst, C. M. MiMejkoop. II. M. Kramp, J. van Rijn, L A. G. Zirkzee, J. ten Haken, .T. Ie Poole W C v. Dorp P. Meyer, C. H. J. Bovenlander, l Pet en J. Bakker. 5 meubelmakers: J. Sicrat, C. van Sleen- •wiil:, B. Lubach, K. Kolderman en B G ■Ucmen. V P. Schipper. J. J. de Graaf, l. Reekers en Th. v. d. Berg. Hierna richlte de Voorzitter tot de gedi plomeerden een hartelijk woord van af scheid, levens een woord van gelukwensch en bemoediging. Gij komt thans voor de praktijk te staan, waarin gij ongetwijfeld moeilijkheden zult hebben te overwinnen, zeide spr., maar de grondslag is bij u gelegd, het genoten on derwijs zal u helpen de moeilijkheden te boven le komen. En daarom, niet versagend, met frisschen moed het leven in. Ook den ouders cn voogden wenschte de Voorzitter geluk mei het succes van hun zoons ot pupillen (applaus). Hierop trad een der geslaagde leerlingen, B. Bakels, naar voren, om den Voorzitter te danken voor zijn hartelijke woorden en liet bestuur, den directeur en de leeraren dank te betuigen voor het genoten onder wijs en de hoop uit te sproken, dat da leer lingen de goede verwachtingen, voor hen gekoesterd, niet zullen beschamen (apptaus). Toen het applaus was geluwd, nam de Voorzitter weer het woord, bracht namen? het bestuur dank aan directeur en leeem- ren voor alles, wat zij in het atgeloopen jaar voor de school en haar bevolking heb ben gedaan. De resultaten, welke zijn be reikt, pleiten voor uw werk en bevestigen den goeden naam, dien onze school aller wegen geniet, zeide spr. Hierna gaf hij de mulalics aan, welke iD het corps der leeraren plaats hadden. De hoeren Vcrstraaten en Wassink zijn na veertigjarigen trouwen dienst op de meest eervolle wijze ontslagen. Toi nieuwe leeraren zijn benoemd: de heer G. M. Meurs voor het voortgezet lager onderwijs, de heer G. Groot, voor timmeren en leekenen, en de heer G. Baljeu. Zoowel tot de scheidende leeraren als tot do nieuw benoemde richtte de Voorzitter vriendelijke wowden. Mr. W. de Clorcq, die als secretaris en bestuurslid werd herbenoemd door den Ge meenteraad, beetle, spr. welkom. Ten slotte kon de Voorzitter met trots consatceren, dat de geheete uitbreiding der school is tot stand gekomen, allo benoodigde werktuigen en gereedschappen zijn aange schaft en met een flink aantal leerlingen kan met goeden moed het nieuw schooljaar beginnen. (Luid applaus). Hierna noodigdc de Voorziilcr de aanwe zigen uit tot dc bezichtiging van de school en liet bijwonen der openbare lessen. Wij laten hieronder nog den uitslag der overgangsexamens volgen: Van de 3de naar dc 4de kla3: B. E. Swa gers en C. Visser. Van de 2de naar de 3de klas: J. J. Heemskerk, D. Huygens, K. Scheffer, II. J. Hebly, I\ Dozv, E. V. Bakers, P. C. v. Wijk, II. Mulder. J. J. Jansen, I'. M. Ie Noble A. Fuks, C. v. d. Tins, J. A. Paalman, P. v. Muyen, W. F. Buitendijk, B. Mijs, W. Har- land, P. Molenaar, B. de Jongo, J, Pison, S. II. Christiaanse, B. Mark, N. A. Zoet, P. v. d. Veur, J. de Man, V. D. van Uldcn, M. Joon, F. Gcerlinds. L. Buis, J. Kapaan. C. B. Selier, W. F. Wijnobel, J, Schoonens, M. v. d. Ouwoelen, J. 6leehouwer, A. W. N. v. Heeringen, P. J. v. d. Zeeuw, L. J. Bergsma, P. Mioch, P. D. Slijger, J. Walle, E. Schou ten, F. v. Woudenberg, A. C. v. d. Elder- horst, L. Kloos, J. v. d. Bleij, C. le Pair, J. M. A. van Haasleren, S. den Os, A. Kui- venhoven, G. T. van Ruiten, J. v. Duiven- boden, J. Bink, H. v, Berkel, 0. H. Brand, W. P. Fontein, M. de Bidder, A. v. d. Moo- len, A. v. Galen, L. Schrijvers, P. Marcelis, P. Zwartjes, H. A. Beij en J. W. Snel. Voorwaardelijk: J. A. Goejee, II. Slol, C. van Muyen, P. W. van Rooyen, B. G. J. v. Bemmel, W. J. Zoutendijk, F. R. Brouwer, L. Troostwijk, T. B. v. Ees, A. J. Bruin en J. M. I-opoeler. Niet overgegaan: 7 leerlingen. Van de lsle naar dc 2de klas: P. L. Ncu- teljooin, W. A. de Haas, L. P. M. Kantebeen, II, A. Niersman, W. Wind, A. v. Rijn, A. Ruigrok, C. v. d. Linden, A. Oudshoorn, A. J. v. Leeuwen, G. P. de Graaf. II. C. Leeu wenburg, S. Wijling, H. H. W. de Koning, P. Streefkerk, W. Develing. H. G. de Jong, J. Alkeniade, J. Ivors wagen, A. P. v. d. Heyden, J. v. d. Linden, J. Slijger, J. v. d. Horst, W. W. IJbenga, P. v. Ammers, A, Strolrnan, A. Ramak. D. Harleveld, W. P. E. Broers, A. H. Ilonbergen, W. A. v. Loon, J. Brokaar, T. II. Roman, A. Prins, A. P. Oostveen. J de Koning, A. v. Deltt, G. F. IColderman, J. Kanbier, W. Waldkötter, L. Kooien, F. G. Brouwer, J. Sluiter, M. v. Be- veren, L. D. Schouten, C. v. d. Heijden, P. C. v. d. Kluuw, W. A. Verboog, C. Maris, •T. C. Koevoet, G. W. Zandvoort, G. J. Dek ker, .1. T. Wernink, P. Gresman, K. F. Lam me. P. J. J. Zaalberg. S. P. Wijbenga, M. Bink, A. J. N. Naula, K. A. Karstens, A. C. v. Leeuwen, J. v. d. Broek. P. Kwak, P. J. v. d. Burg, A. Turenliout, F. J. v. d. Mei), J. de Bruin, M. T. v. Kins, J. de Heus, U. H. Vodegol, F. L. v. Beek, B. v. d. Burg, II. Pet, G. J. de Boer en L. II. Minderman. Voorwaardelijk: C. P. Selier, D. v. Rooyen A, Zandbergen. A. J. v. d. Poel, G. Laven, ■I. Verstralen, M. Sommeling, J. J. Kramer, H. Brinks, L. v. Wijk, G. J. C. v. Weerden, J. A. Stevens, A. Heislerborg, D. v. Rooyen, J. II. Pardon, P. Barkema, L. Ouwerkerk, J. A. Franken, P. II. L. Gertenaar. A. Jan sen cn F. v. Eyk. Niet overgegaan: 10 leerlingen. Do eerste klasse vangt aan met 106 leer lingen. „SEMPRE CRESCENDO". Mevrouw A. NoordewierReddiugius. Het was een buitengewoon gelukkig pro gramma, dat het Studentengezelschap „Sempre Crescendo" gekozen had voor het lieldadijheidsconcert van gisteravond in de groole Stadszaal. -Een zeer te waardeeren omstandigheid daarbij waaraan wij mede voor een omvangrijk deel de groole opkomst van het publiek mogen toeschrij ven was de medewerking, welke me vrouw Noordewier als soliste verleende. Het orchestrate deel van het programma Bestond uil de Unvoliendete van Schubert, drie orkeststukken uit de Musik voor Sigurd Jorsaliar van Grieg en l'Arlêsienne van Bizot, welke keuze ditmaal in allen deelen gerechtvaardigd bleek. Wel waren er min der sterke deelen, ais het Andante uit de Unvoliendete en Borghild's Traum van Grieg het droomerige, fijne element ont brak soms nóg wel eens maar daartegen blonken het eerste deel van Schubert, de beide andere deelen van Grieg en de Arlê- sienne beheerscht on werden zij met een vlotheid voorgedragen, die aangenaam aan deed. Ontegenzeglijk wij wezen er met hel voorlaatste concert al op is „Sempre" dit jaar veel vooruit gegaan. Van een verrassend schoon klankgehalta was de fluilsolo van den hear 's Jacob in 'liet Menuet uit de Arlósienne, dat hoofd zakelijk en op verdienstelijke wijze door de harpiste begeleid wend. Beide solisten na men ten slotte liet dankbare applaus van hel publiek in ontvangst. Mevrouw Noordewier zong onder bege leiding van het orkest vóór de pauze recita tief en aria ,,Ah, Perfido" van Beethoven. Een overweldigend bijvalsbetoon beloonde da zangeres voor haar artistieke wedergave. Na de pauze zong zij een drietal aria's, waarvan de eerste, uit cantate 151 van Baoh, begeleid werd door orkest met solo- fluit ('s Jacob). Mooi van tsemming was Caldo Sanguc van Scarlatti, terwijl het te betreuren viel, dat het orkest zich in het voorspel en de bege leiding van Handel'# Aria „O, h&tl' ich Jnbal'3 Harf", niet aansloot bij de lichte rhythmische wijze van zingen van mevr. Noordewier, welke Handel hier gewild heelt. Het orkest was veel te massaal. Door de groole belangstelling van dan kant van het publiek, welke dit ooncert ten deel viel, kreeg do uitvoering weer het fees telijke karakter, dat vroeger jaren zijn stempel op de „Sempre-coneerben drukte. Mevr. Noordewier werd een bloementuil, den dirigent, den heer Koeberg, een krans aangeboden. Met het „To vivat" was als ge woonlijk begonnen. Hervorming van den Kalender. In antwoord op het schrijven d.d. 81 Jan. J.I., afdeeling Handel en Nijverheid, zegt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden in oen adres aan den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid, er prijs op te stelten Zijn Excellentie het vol gende mede te deelen. De Kamer van Koophandel acht de voor- deelen, verbonden aan een rationeete hervor ming van den kalender, zeker niet gering. Zij is echter eveneens van meening, dat deze voordeden niet overschat mogen wor den, nu het geheele leven op do tegenwoor dige indeeling is ingericht. In het bijzonder moet er iiier op gewezen worden, dat vele statistieken en tabellen aan waarde zullen verliezen. Van meer belang is echter, dat de hervorming van den kalender niet uitslui tend een economische aangelegenheid betreft, daar, afgezien nog van do cultureele zijde van dit vraagstuk, de vaststelling der Chris telijke feestdagen, zoowel van den Zondag, Bis van Paschen, Pinksteren, enz. tot de com petentie behoort der Christelijke Kerken. Slechts wanneer men van tc voren er zich van vergewist heeft, dat men van die zijde bij de invoering van bepaaldo wijzigingen op medewerking zou mogen rekenen, eerst dan kan nagegaan worden, of de economi- scbo voordeeten belangrijk genoeg zullen zijn om dc wijzigingen aan te brengen. Mocht men echter, zonder vooraf in prin cipe tot overeenstemming gekomen te zijn, de hervorming willen doorzetten, dan is hel ge vaar niet denkbeeldig, dat het economische leven door tweeërlei regeling dermate in ver warring gebracht zou worden, dat de schade niet te overzien zou zijn. Vereeniging tot in-stand-houding van het Leidnch Muziekkorps. Gistermiddag hield deze Vereeniging, on der voorzitterschap van den heer J. A. van Hamel, in een der bovenzalen van „In den Vergulden Turk", haar jaarlijksche alge- meenc vergadering. Door den secretaris- penningmeester, luil.-kolonel J. M. van ffa- vcren, werd verslag uitgebracht over den toestand cn de werkzaamheden van het Leidsch Muziekkorps, wanrait bleek, dat het korps, dat onder leiding slaat van den heer Joh. C. Geyp, beslaat uit 26 muzikan ten, 1. meergevorderde cn 2. leerlingen, ter wijl bij concerten het korps versterkt wordt door een musicus, te 's-Gravenhage woon achtig. De oefeningen werden geregeld ge houden cn do geest in het korps bleef ook in 1923 zeer goed. De toestand van de in strumenten en de kleeding is redetijk. Er werden gedurende den zomer negen concerten gegeven, om beurten in het Van- der-Werff-park en in liet Kooi-park. Voorts werd gespeeld voor de verpleegden in het gesticht „Rhijngeost" en in het Invaliden huis. Eindelijk gaf hel Muziekkorps op 31 Augustus een concert op de Korenbeurs en werkte mede aan de Koraalmuziek op 3 Oc tober. De Vereeniging leed een groot verlies door den dood van den heer K. H. Krantz, mede oprichter en tot aan zijn dood toe lid der Vereeniging. Niet alleen zal de Vereeniging de jaarlijksche contributie moeten missen; de heer Kranlz schonk ook het laken van de unitormen der muzikanten. Daarmede heelt, de heer Krantz de Vereeniging zeer aan zich verplicht. Het aantal contribuanten der Vereeniging neemt langzaam af. Een conlribuanl gaf het goede voorbeeld door de contribulió van f 7.50 op 10 gulden te brengen. Door B. en W. werd medegedeeld, dat in 1923 als gedelegeerde leden van hel ge meentebestuur zitting in het bestuur hadden do heeren B. D. Eerdmans en K. Sijlsma. Door vermindering van het aantal con tribuanten nemen de inkomsten gesladig af, terwijl de uitgaven niet kunnen worden in gekrompen. Toch kon de penningmeester de kas nog met een balig saldo doen sluiten. Nadat de rekening door de heeren Van Ilamel en Den Hollander was nagezien cn aceoord bevonden werd deze goedgekeurd en de penningmeester gedechargeerd. Door het bestuur werd nog meegedeeld, dat de muzikant Bik op 17 April n.s. zijn 60-jarig jubileum als muzikant zal herden ken, terwijl 28 Mei d.a.v. de muzikant Van Duuren 55 jaar aan hel korps zal zijn ver bonden. Bakkerscnrsns in de bakkerij „Vooruit". Door den Atgemeenen Nederlandschen Bond van Arbeiders(sters) in het bakkers-, chocolade- en suikerbewerkingsbedrijf in het district Dan Haag werd alhier in No vember van het vorige jaar een cursus ge opend voor gozellen, waarvoor do Coöpe- ratieve Broodhakkerij en Verbruiksvereeni- ging „Vooruit", in de Van-der-Wertf-siraal haar bakkerij openstelde. De cursus, waaraan 60 gezellen, voor hel meerendeel jongelui, in verschillende bak kerijen hier ter stede werkzaam, deelna men, werd tetteren Dinsdagavond gehouden en word geleid door den heer J. Schutte, luxe-bakker in Den Haag, die ook in die stad een cursus leidde. De cursus wa9 deels theoretisch, deels gericht op de practijk, Uitsluitend werd luxe-brood gemaakt. Deze cursu9 is gisteravond geëindigd en dat de belangstelling tot aan het eir.de con stant is gebleven, blijkt wel uit het feit, dat de cursus met 47 deelnemers eindigde. Steehls drie vielen in de vijf maanden af Gisteravond werd do cursus in hot ge bouw der Coöperatie officieel gesloten. Be halve de jongelui en do leider, waren tegen woordig het bestuur der Coöperatie, de mecster-bakker Van der Linden en do ma gazijnmeester Van der Zeeuw, het besluur van de Leidsche afdeeling van bovenge- noemden Bond, benevens de distrioisbe- sluurder, de heer J. van der Blij, uit Den Haag. De in den laalslen lijd vervaardigde pro- ducren luxe-brood in verschillenden vorm en omvang en de voorwerpen, gemaakt van z.g. dood (ongegist) deeg, mandjes, vazen, bloemen, ja zelfs een kruiwagen, werden, evenals de cursisten zelf, gekieki, terwijl bepaald word, dat deze producten zulten worden geëtaleerd in de winkels der Coöpe ratie, Haarlemmerstraat 214 en llecren- straat 9. De heer Van der Blij sloot hierna deze welgeslaagden cursus met een hartelijke toespraak, dankte voor de betoonde ambitie en sprak den wensch uit, dat zij even ijvorige leden der vakorganisatie zouden zijn als knappe vakmensehen. Hij bood aan den leider, den heer Schutte, een enveloppe aan. De heer J. Veldman sprak namens het bestuur der Coöperatie; de heer Lege! na mens dc cursisten en bood den leider na mens dezen een horloge met inscriptie aan. Ook aan de heeren Van der Blij en aan den meester-bakker der Coöperatie, den heer Van der Linden, werd een soortgelijk sou venir Ier herinnering aangeboden. Eindelijk spraken nog de heeren Schutte en Van der Linden, die voor da geschenken bedankten, en de heeren Van der Zeeuw en Wolf, de laatste als vertegenwoordiger van de I.eidsohe afdeeling der moderne bakkers gezellen-organisatie. Hij noodigde alle aanwezigen uit tol een gezellige bijeenkomst in „De Graanbeurs" op Zaterdagavond as, waarbij het tooncel- gezelschap „D. O. S." en de muziek onder leiding van den iheer Van Zanten hun medewerking zullen verlcenen Hedenmiddag heefl ds. Jol; W. Groot Enzerink, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. alhier, het Diakonessenhuis verlaten, na een verblijf van juist zes maanden. De ongesteldheid heeft onverwacht zuik een gunstige wending genomen, dat de doc toren. na ernstig beraad, op het laatste oogenblik hebben afgezien van de operatic, welke gistermorgen zou hebben plaats go- had. De patiënt, wiens gezondheidstoestand overigens uitnemend is, zal voorloopig nog rust houden, zoodal bezoeken niet mogen worden ontvangen. De Lustrum-Commissie uit 't Leidsch Sludenten-Corps voor het jaar 1925 is a'.t volgt samengesteld: de heeren G. C. D. van Het voornaamoia nieuws van Herten. BINNENLAND. De Tweede Kamer heeft het wetsvoorstel- Albarda lot liet instellen van een onderzoek betreffende het geschil in de textielnijver heid verworpen. Memorie van Antwoord van den Minister van Financiën inzake belasting op rijwielen. De salarisverlaging van hel Rijksper soneel. Uitspraak van de Haagsche rechtbank betreffende het Fape-fonds. BUITENLAND. De rapporten der deskundigen zijn ver schenen. Geen spoorwegstaking in Dnitschiand. De onderhandelingen ovtr de Micnm- verdragen zijn begonnen. Typeerende vervolgingen in Dnitschiand tegen socialistische en communistische Rijksdagleden. De Perzische premier is afgetreden. Mc Donald kondigt aan, dal een nieuwe huurwet zal worden ingediend. Hardenbrock, B. M. Telders, S. J. Fockema Andreae, E. II. ter Kuile, F. II. C. Loosc- caat Vermeer, T. W. van Oss en J. dc Vogel. liet nieuwe bestuur van de R.-K. stil. denlenverecniging „St.-Augustinus", alhier, is als volgt samengesteld: C. J. J. M. de Bie, praetes; W. J. Landsman, vice-praeses; J J. Edixhoven, nb-aclis I; E. Vis, quaestor; A. Schaal, ab-nclis II, en II. Franses, as sessor. De heer C. Rosier, alhier, is benoemd tol collecteur der Staatsloterij te Eindhoven. Bij de heden door de architecten L. en Ir. Jan A. van der Laan in café-reslaurnnt „Zomerzorg" namens de N. V. F. Pieck's Manufaclurennhandel lo Leiden, gehouden aanbesteding van het bouwen van een win kelhuis aan de Haarlemmerstraat 228-230, hoek Lecgeweristeeg, waren elt inschrijvin gen ingekomen, n.i. van C. Sehurink, te Ulrecht, voor f 51.900; P. J. Lemmens, te Rotterdam, voor f 51.650; Gebrs. Schmie- niann to Jaarsveld voor 151.300; Gebr. Ter Smette, te Delft, voor f 48 200; J. Wornaar voor 147.549; J. van Riet voor f47.000; II. ICorswagen voor 42.900; Firma Gebrs. Beukering en F. Rosdorff, voor f42.870, G. Splinter en Zn. voor f 42.390; II. P. L Vorst voor 141.075 en A. J. dc Later en P. H. Meyers voor f 37.100. Waar de plaatsnaam niet werd vermeld, is dit Leiden. In het café-restaurant „Het Posthof" werd door den architect W. H. van Ooster dorp Ilzn., te Rotterdam, aanbesteed het bouwen van een Landhuis aan den Rijns, burgcrwcg. Hiervoor waren zes inschrijvin gen ingekomen, t. w. van C. Oosterom. te Warmond, voor f 15.600; Rauman en II V. Yarik voor f 15.575; J. Guvt Jr. en P Mcv- vogel, le Katwijk-aan-Zcc, voor I14GOO; II. Korswagen Hzn. voor f 13.750; .1. G. Piiiiip» en A. van Lieshout, (e Rotterdam, voor 113.000, en N. vnn den Eishoul Jzn. te Was senaar, voor f 11.850. Waar dc plaalsnaam niel vermeld werd, is deze Leiden. Op dc gisteren te Rotterdam gehouden jaar.'i)k"ohe veetentoonstelling behaalde de heer W. Zwetsloot, alhier, een derden prijs voor de fijnste en zwaarste koe, uilsluitend me! hard veevoeder gemesl, en een eersten prijs voor de fijnste en zwaar: 1e schot, uit sluitend met hard voeder gcmcsl( geboren in 1921). Men verzoekt ons mede te deelen, dat er gelegenheid beslaat om pakketten met levensmiddelen, enz. naar Hongarije te ver zenden, met den a.s. Maandag li April daarheen vertrekkenden kinderlrein. Liefst in kisljesvcrpakken, waar het adres op ge schreven of op geschilderd moet zijn. Deze kunnen gedurende d?z? week bezorgd wor den bij den heer D. M. van Nes, Vreewijk- straat 8, alhier, of afgegeven, worden aan het station te Leiden op Maandag 14 Aprit te halllien v.m., aan een der Cornitó-ledcn. Door veranderde voorschriften van de Ned. Spoorwegen moet hel Comité thans een gulden per 10 K.G. of gedeelte daarvan voor de verzecJingekoslen in rekening bren gen. Aan de geadresseerden moet, liefst per aangelcekendcn brief, bericht worden, dat er een pakket voor hen meekomt. Gistermiddag is hel driejarig meisje P. S wonende in de Yestestraat, aan de Oude- Heerengracht door den wielrijder J. P. K. aangereden. Het meisje kreeg een bloedende wond boren bet oog. Na eerst in hei poet-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1