geestdrift dikwijls ontaard in onbesuistheid, gelijk bij den midvoor het geval was. Zeker, ook enthousiasme is een eerste vereischte maar het mag geen aanleiding zijn dat het samenspel er door wordt verwaarloosd. Wal geel-zwart gisteren demonstreerde was kiel. and rush. Meer niet. Maar ook niet minder De spelers hebben geen contróle over den bal trachten alles alleen te doen en wenden zelfs geen poging aan om het leer behoorlijk te plaatsen. Vandaar dat er van combinatie geen sprake was, en Vios gemakkelijk in de meerderheid kon blijven. Het is minder prettig, maar toch noodig dat dit alles eens onomwonden wordt gezegd, want werkelijk: het gaat anders mis met geel-zwart! Naar wij vernemen heeft een oud-L.V.V.- speler op zich genomen de L.F.C.-ploeg lei ding le geven. Zijn taak is moeilijk, zeer moeilijk zelfs. Zij k&n echter dankbaar zijn indien de spelers stuk voor stuk bereid zijn z'n raadgevingen en wenken zonder uit vluchten op te volgen. En zij zk\ dat reeds zijn indien hij er in slaagt de oude Leidsche club voor de 3e klasse le behouden. Een beschouwing over de spelers afzon derlijk wcnschen wij hierna niet le geven. Ook over het spel in het algemeen zullen wij verder het zwijgen doen en alleen heel in het kort nog aangeven hoe ongeveer het verloop is geweest. In de eerste helft was Vios voortdurend iets sterker, zonder evenwel bijzonder ge vaarlijk te worden. Na 25 min. kende scheids rechter De Moor aan de Hagenaars een pe nalty toe. welke opzettelijk werd naastge- schoten. Kort achter elkaar kregen de Vios- aanvallers daarna twee prachtkansen welke beide gemist werden (de eerste mede door tij dig ingrijpen van keeper Kruit) en toen was het rusten. Na de draaiing wogen de partijen iets beter tegen elkaar op. Ook L.F.C. kreeg een penalty toegewezen, in dit geval wegens hands (het eerste was ons onbekend) en schoot eveneens met opzet naast. Toen kwam langzamerhand Vios wat beter opzetten en het was de midvoor, die 12 min. na de rust zijn club de leiding gaf. De Hagenaars ble ven sterker, behoudens een enkelen uitval van L.F.C waarbij de doelman met veel geluk zijn heiligdom voor doorboring wist te behoeden, en weldra vergrootte de linksbin nen met. een houdbaar schot uit een voorzet van rechts den voorsprong. Met dezen matigen stand liét de heer De Moor, die niet onfeilbaar was en goed paste bij dezen matigen kamp, inrukken. SaturnusLugdunum 09. Als om 2 uur scheidsrechter Buys begin nen fluit blijkt dat Salurnus volledig is en Lugdunum één invaller heeft voor haar linkshalf, welke op weg zijnde naar het sta tion zijn halve pink afknclde en zoodoende niet kon meespelen. Hij werd vervangen door den oudsten Goddijn. Na den toss blijkt de Lugdunum-aanvoerder het best ge raden te hebben en hij verkiest met den .wind mede te spelen. Salurnus trapt af en direct neemt de Lugdunum-voorhocde den bal over en gaat goed combineerend op het Salurnus-doel af waar echter de keeper op zijp qui vive is. Hij krijgt evenwel niet veel te verwerken doordat de voorhoede van Lugd. het spel te kort houdt en zoodoende den achterspelers gelegenheid geeft geregeld op het juiste moment in te grijpen. Intus- schen blijkt dat ook bij Salurnus nog eenige goede spelers zijn, welke- geregeld met for- sche trappen het spel open houden. Echter hebben zij bij de hechte Lugdunum-verde- ging geen kans. Aan den anderen kant for ceert Lugdunum een hoekschop, welke, goed genomen, wordt naastgelcopt. Saturnus is geheel ingesloten. Eenige doorbraken le veren echter geen gevaar op. Eens denken we Goddijn te zien doelpunten wanneer hij een keihard schot lost wat de keeper in zijn maag kreeg, waarvoor even wordt gestopt. Direct hierna is het rusten. Nadat de „thee" was gedronken hetzelfde spel. Lugdunum was steeds in de meerder heid en heel Saturnus stond te verdedigen. Langzamerhand verstrijkt de tijd en Satur nus, met een gelijk spel in 't zicht, begint nu alle ballen uit te trappen, zoodat zeker een enkelen keer 5 minuten op een bal moest worden gewacht. Bij een goed oppe- zetten Lugd.-aanval slaat een der backs yan Saturnus den bal uit bet doel. De straf-» schop wordt echter niet benut. Hij wordt jammerlijk naast geschoten. Leuering en Goddijn wisselen van plaats, wat een kleine verbetering bleek te zijn. Niets mocht echter baten. Er was geen doorkomen aan. Onder •turken druk op het Saturnus-doel fluit de scheidsrechter, welke goed voldeed, einde m heeft Lugdunum een kostbaar pun'je verspeeld. Meermalen hebben wij er op ge wezen, ook trainer Julian, dat het spel meer open gehouden moet worden. Dit is dan ook beslist de fout geweest daar de geheele voorhoede het spel te kort hield en vergat te schieten. L. M. C. IIRaceel U 1—1. Als de 22 spelers in het veld staan, waar van er 11 de verre reis van Leiden naar Llsseidijk deden, blijkt, dat scheidsrechter lloogendam op zich laat wachten. Geluk kig wordt de heer v. Benten bereid gevon den den wedstrijd te leiden en deze fluit om halfdrie beginnen. Raceel speelt met den schuin over het veld slaanden wind mee en gaat direct tot den aanval over. Verder dan de backs brengt zij het echter niet en het schot is zoek. Ook L. M. C. valt krachtig aan. maar ook de zwart-witte ver dediging is in vorm. Met blanken stand komt rust. Na de thee denkt men dat de Racingclub een zware nederlaag zal lijden, maar dat liep anders. Bij een doorbraak geeft de rechtsbuiten met een goed schot L. M. C. de leiding. Even daarna redt de zwart witte keeper tweemaal achter elkaar uitste kend. Dan een aanval van Raceel en de back bewerkt den bal met de hand in het beruchte gebied. De midvoor plaatst zich achter het leer, een doffe knal, en het is gelijk. Na een kwartier spelen fluit de scheidsrechter, die zeer tot genoegen van beide partijen floot, inrukken, en heeft de Racing een kostbaar puntje veroverd. Lugdunum VIIQuick Boys III 30. Quick Boys trapt af. maar groen-wit neemt het leer over. Het i3 weldra J. Leue ring die zijn club de leiding geeft (1—0). Het spel gaat daarna gelijk op. Bij een doorbraak vergroot Jac. Neuteboom den voorsprong (2—0). Na de rust is groen-wit, gesteund door den wind, sterk in de meer derheid. Quick Boys komt slechts sporadisch over de helft en het is opnieuw J. Neute boom, die voor Lugdunum scoort. 30. Met dezen stand komt het einde. ,,TJ. V. S."-10-jarig bestaan. Nu „17. V. S." op 1 April a.s. dus (mor gen) 10 jaar bestaat, vinden wij bet niet onaardig even in het kort te memoreeren hoe de blauw-witten, die 10 jaar bij elkaar „geschopt" hebben. Op 1 April 1914 werd op voorstel van de heeren J. Ouwerkerk, H. Postma, J. Kcrstens, J. en C. Kwestroo be sloten tot oprichting van een voetbalver eniging onder den naam van „Achilles". Na het eerste jaar buiten den bond gespeeld te hebben en de vereeniging steeds groot er werd schreef men. voor het seizoen 1915 191C in en werd Achilles geplaatst in de 3e klasse L. V. B. Reeds het le jaar in den bond had zij succes, en werd zij kampioeu van bovengenoemde klas. Inmiddels dient vermeld, dat de naam van do vereeniging wa3 veranderd in „Uit Vriendsobap Saèm" Het 2e jaar in den bond bracht wederom succes, nu echter werd zij vaD de 2e klasse L. V. B. kampioe. Het 2e elftal was ook tot den L. V. B. toegetreden en speelde in de 3e klasse met afwisselend succes. In 2 jaai* tijd had het le elftal de le klasse L. V. B. bereikt, waarin zij nu als nummer 2 eindigde met Beresteyn als eerste. Zoo zij hooger op wilde en de tijdsomstandigheden het zouden toelaten, dan was het de plicht der blauw-witten kampioen te worden vau den L. V. B. En dat gelukte; het 2e jaar dat zij in de le klasse L. V. B. speelden. In het seizoen 19181919 werden zij ongesla gen kampioen van den Ia V. B., wat samen viel met het 5-jarig bestaaD. Al hadden zij in die 5 jaar van hun be staan het beoogde doel bereikt, dient toch vermeld, dat zij alle kracht-en hadden moe ten inspannen, daar zij in de vereeniging pok ie kampen hadden met militairen^ die door het geheele land verspreid in 'garni zoen lageD. Ondauks dat alles heeft U. V. S. steeds volledig gespeeld, waaraan zeer zeker een groot deel van haar succes in een L. V. B. te danken is geweest. Alhoewel zij nu kampioen was van den L. V. B. achtte zij het raadzaam nog een jaar te wachten voor zij toetrad tct den N. V. B. Nog één'jaar dan maar in den L. V. B. vertoefd, maar nu had zij met een ernstige concurrent rekening te houder. n.l. met Lugdunum. Een zware strijd is het ge weest maar wederom zag zij kans als num mer één te eindigen door beter doelgemid- delde dan Lugdunum. Nu ging zij haar ge luk beproeven in den N. V. B. Het le elftal werd eenigszins versterkt en maakte geen slechten indruk. Zeer veel heeft U. V. S. er door mooie overwinningen toe bijgedragen, dat A. S. G. als No. 1 in de 3de klasse N. V. B. in het seizoen 19201921 eindigde. De grootste concurrenten van A. S. C. wer-. den door U. V. S. geklopt, als B. M. T., Ce- leritas en V. C. S. U. V. S. eindigde als no. wat niet slecht was te noemen. Tot nu toe speeldo Lf. V. S. I nog steeds in de 3e klasse N. V. B.. maar nog met dezelfde animo. En mocht het eens gebeuren dat zij candidaat wa9 voor de laatste plaats, zooals verleden jaar en ook in de eerste helft van dit seizoen dan gaat zij beseffen wat er op het spel staat en werkt met alle energie. Zoodoende is zij altijd gevrijwaard geble-* ven voor de laatste plaats. Thans speelt U. V. 6. met 6 elftallen, waarvan 5 in den L. V. B., en ook in de L. V. B.-elftallen gaat het zepr zeker naar wensch. Wij voorzien dat al haar elftallen aan het eind van het seizoen een zeer be hoorlijke plaats in zullen nemen. U.V.S. VI is reeds kampioen en wij hopen dat nog eenige elftallen het goede voorbeeld zullen volgen. Rest mïj thans nog te vermelden, dat geen der oprichters nog lid is van de vereeniging. De tegenwoordige voorzitter, R. L. Lolkes de Beer is thans lid van U.V.S. 9V» jaar en ook J. Graafmans, P. Haneveld, J. v. Egmond. H. Swanenburg en H. Klein hehooren tot de oudste leden. Zeer veel le den in de vereeniging maken zich nog steeds zeer verdienstelijk. Wij hebben ech ter alleen maar de oudste leden genoemd. Onze eenige wensch is dat U. V. S. nog eens de eereplaats in haar afdeeling mag bezets ten. Maar al is dit niet bet geval dan hopen wij dat steeds met dezelfde animo gewerkt zal worden. Laten de TT. V. S.'ers. aldus schrijft ons de heer Lolkes de Beer. er van overtuigd zijn, dat zü eens de plaatsen in moeten ne men van de ouderen en hun plicht is het dan den naam hoog te houden. Laat sporti-. vitéU steeds het kenmerk zijn in U. V. S., want dan vaart zij er zelf wel bij. Een driewerf hoera voor U. V. S. en haar blauw-witte kteuren. De prijzen door U. V. S. in de afgelooperi 70 jaar verdiend zijn, dank zij de onpartij dige sportieve medewerking van den alom in Leiden bekenden he^r Bart Devilé te zien in de etalage van diens sigarenmagazijn aan den Nieuwe Rijn. en wij hopen, dat vele sportliefhebbers er eens een kijkje zul len nemen. "V KOOTBAB/ s Uitslagen. W. I N. D.T.V.—Ready t—ï-; Nausï- ka aExcelsior 3f W. I Z. O.S.C.R.Fluks 1—5: H.S.V.- Vitesse (L.) 33; DeetosRozenburg 31. O. I A. NoviomagumPhilips 4t2; QuickBe-Quick 10. O. I B. A.K.CD.O.S. 19; Rapiditasi H.K.C. 3—6. Overg.kl. N. Haarlem—K.V.O. 11 D.E.V. n—T.E.K.C.A. 2—7; D.D.V.—Wes-» lerkw. 35- Overg.kl. Z. T.O.V.—Velox 6—1 W. II G. Fluks II—H.B.S. 1—6. Overzicht Hoewel nog geen mooi lenteweer de wed- strijden begunstigden, bleef het weer geluk*, kig zoo goed. dat er alles gespeeld kon wor- dr o. Fluks bracht de aangename verrassing mot een mooie zege uit Rotterdam terug te koeren. Zij blijft nog aan het hoofd gaan, jnaar Deetos zit vlak achter haar door JdfH

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 11