Mo. 10646. DINSDAG 25 MAART Anno 1924 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het^voornaamsïe nieuws Van lieden. v y -<*- DAGBLAD PRIjg DER ADVERTENTIENi egel Bij rggelabgonemBiil belangrijk Iageren prije. nü£o, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en bi] een maximum aantal woorden van 80. slrecbt. Voor eventueels opzending van trieven én, Bewijsnummer 6'Cts. Bureau Noordelndsplelo Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COUBANTl Voor Lelden per 8 maanden ZS.86, per weet Bullen Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per wéeï Franco per post £2.35 -f;' porlotoste» OJt nummer beslaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP, Aan den gemeentelijken vischwinkel Visohmarkt 18, tel. 1226, is Woensdag ver krijgbaar SOHELVISCII a f 0.12f 0.14— 10.20, SGIIOL a 10.16—f 0.35, SCHAR a f 0,16, TARBOT a f0.80 en TONG a 11 per pónd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leidien, 26 Maart 1921. Moeilijke tijdes voor het onderwijs. Gisteravond had de aldeeling Leiden van (le Vereeniging Volksonderwijs in de groole N'utszaal een openbare vergadering belegd, daarvoor als spreker was aangekondigd de voorzitter der aldeeling, prol. dr. B. D. Eerd- mans. De vergadering was vrij goed bezocht, in aanmerking genomen, dat er gisteravond een groot aantal vergaderingen en bijeenkomsten v/as. Prol. Eerdmans sprak allereerst als at- deslingsvoorziller een kort inleidend woord, waarin hij deed uitkomen, dat er voor een Vereeniging als Volksonderwijs alle reden was, om thans, nu de moeilijke lijden voor het volksonderwijs zijn gekomen en er zich teekenen voordoen, die er op wijzen, dal de toestanden zich nog zullen verergeren, pa raat te zijn. Hierna sprak hij er zijn vol doening over uit, dat ook de Centrale Ouder raad aanwezig was, waarna hij het presi dium nverdroeg aan den heer Hibma, die me' eenige vriendelijke woorden den spreker inleidde en hem daarna liet woord gaf Het is nu reeds meer dan een halve eeuw geleden, aldus ving de hoogleeraar aan, dat liet onderwijs in het middelpunt slaat der politieke belangstelling. Het is als een voet bal, dien men van de eene naar de andere partij toekaalst, wat niet in het belang van het onderwijs zelt is. Voor hen, die in 1917 hooplen, dal de pa cificatie op liet gebied van liet onderwijs den vrede zou brengen en zien wat er sindsdien gebeurde, is de teleurstelling wel .groot. En het is teekenend, dat dezelfde perso nen, die in 1917 en later de pacificatie toe juichten, thans hel land doortrekken om Ce protesleeren tegen de verslechtering van het onderwijs. Spr. gai een opsomming van de enorme kasben voor hel onderwijs. Voor 1921 wordt het totaal bedrag geraamd op 157 millioen, waarvan alleen voor het lager onderwijs 101 millioen, waarvan enkel aan salarissen 91 rnillioen. Daarvan eischen de openbare on derwijzers 47 en die van hel hijzonder on derwijs 44 millioen. In het jaar 1901 was hel totaal bedrag, dat door het Rijk voor het lager onderwijs werd besteed, nog niet eens 8 millioen en in 1618 was dit in totaal nog slechts tot 34 millioen geslegen. Met het thans geraamde bedrag is men er echter nog niet. Het zal nog hooger moe ten worden, doordat er nog periodieke ver hoogingen moeten volgen. En nu wordt men angstig en wil bezuinigen, welke bezuini- 1 King niet anders dan verslechtering van hel onderwijs beteekent en de onderwijzers in hun salarissen zal treffen. In 1917 is men hel land doorgetrokken en Imeit de paciiicatie gepropageerd. Cort van der Linden en dr. Bos spraken van een heilzamen wedijver tusschen open baar en bijzonder onderwijs, die aan hel onderwijs zelf ien goede zou komen. Spr. herinnerde zich nog een vergadering, te Amsterdam uitgeschreven door de Yrijz.-De- mocraten, waarin de heer Ketelaar de paci- fkatie van harte toejuichte en aanprees. Spr. had toen een brochure geschreven, waarin hij tegen het ongemotiveerd optimis me der voorstanders had gewaarschuwd. Die brochure werd destijds door dien spr. onder handen genomen en spr. werd iemand ge noemd die niels van onderwijs afwist. Hij is toen in debat gekomen en het doet hem genoegen, dat er toen reeds waren, die het meer met den debater eens schenen te zijn dan met den spreker. En hij heeft thans cenig leedvermaak als hij nu den heer Ke telaar op openbare vergaderingen hoort klagen, dat het nu niet goed gaat met het onderwijs. Want het dure onderwijs is in derdaad niet, zooals het behoort. Spr. gelooft al dadelijk, dat er te veel schoten komen en dat vooral van kerke lijke zijden de scholenbouw le kostbaar uordt gemaakt. Minister De Visser heeft in dien geest in de Kamer zich immers ook uitgesproken en later minister Colijn eveneens, wiens uitla tingen door spr. worden geciteerd. Spr. nam als voorbeeld Leiden en vroeg hoeveel leerlingen er in de nieuwe Christe lijke school achter den Zijlsingel ging Vol is- deze dure school zeker nog lang niel. En de gemeente heeft toch maar geld te geven! Een zeer sterk voorbeeld van versnippering op schoolgebied is de gemeente Monster, een gemeente met ruim 8000 zielen, waar men nu vier R.-Katholieke, 3 Chr.-Hisiori- sche, 3 openbare scholen en eindelijk nog 65n Christelijke school heeft. Voor dien scholenbouw werd niet minder dan i 598.540 besteed. Door deze versnippering lijdt ook het on derwijs schade. En het zijn niet de ouders, die deze versnippering wenschen en split sing provoceeren. Het zijn, zooals minister De Visser het zeil geluigdc, de geestelijken en godsdienstleeraren, die er voor ijveren, uil overwegingen huilen hel belang van het onderwijs om. Spr. keurt het goed, dat men wil trachten de kosten van liet onderwijs le doen ver minderen, ais men bedenkt, dat alleen aan salarissen 91 millioen moet worden uitge geven. Maar dit moet niel gaan ien kosle van de salarissen zelf, veeleer door ver mindering van het aantal scholen. Ook dat heelt echter een schaduwzijde. De afschaffing van het zevende leerjaar zal veel kwaad doen. Een verhooging van de leeftijdsgrens voor hel kind vöór het naar school gaat, acht spr. minder bezwaarlijk. De kinderen kunnen dan vooral naar de bewaarschool gaan. Algeheele nischailing van het 7de leer jaar acht spr. echter zeer onwcnschelijk. Maar hoe het zij, wij moeten bezuinigen. Daarvoor moeten wij allen iels opoUeren. Ook de onderwijzers moeten dat willen en spr. twijfelt er niet aan of zij zien dit zelf in. Het is met ons onderwijs evenwel niet in orde. Ook niet bij het middelbaar en gymnasiaal onderwijs. Zelfs het hooger on derwijs heelt nog zijn gebreken. Wij eischen te veel tegenwoordig. Wij leven blijkbaar in den waan, dal men alles moet weten. Veel meer waarde moet er gehecht worden aan liet hegrijpen. Niet veelweters hebben wij noodig, maar menschen met versland en doorzicht. Als wij dien weg opgaan, zal hot gehalte van het onderwijs heler worden, en de kos ten minder. Spr. kwam nog eens terug op de versnip pering van hel onderwijs en de splitsing van de verschillende scholen en wraakte hel scherp dat de kinderen in verschillende richtingen worden opgevoed. De school is gemaakt om le loeren, niet om rechlzinnigen of vrijzinnigen te kwee ken. Er is een geestelijke en godsdienstige stoer voor het kind noodig, maar die behoeft niet op de school gezocht te worden. Buiten de schooluren is daarvoor nog plaats en lijd genoeg. Hoe wij uit de misère van de kleine bij zóndere scholen moeten komen, weet spr. niet, maar toch moet hel geschieden. Wij zijn in dit opzicht lot een bespotting van ge heel Europa. Wij moeien een Regoering heb ben, die duril hervormen en te vereenvou digen, zoodal cr weder meer eenheid komt en het onderwijs weder gaat beantwoorden aan het doel, dat met al het onderwijs moet worden beoogd: ontwikkeling aanbrengen en vorming van hel karakter in de plaats zal komen van hel eenzijdig opleiden tot een of andere richting. Spr.'s warm on meermalen welsprekend beloog werd door de aanwezigen toege juicht. De heer Hibma dankte spr. zeer voor zijn rede. Hij was hel met dezen eens, dal hel goed ware geweest, wanneer er veel meer menschen waren opgekomen, die niet tot de voorstanders van het openbaar onderwijs behoorde. Overigens heeft het den wnarnemenden voorzitter zoo goed gedaan, dat hij een krachtig pleidooi heeft gehoord voor het openbaar onderwijs, waaraan hij zelt de beste jaren van zijn leven heetf gewijd. Daar voor dankt hij den spr. zeer (Applaus!. Daar niemand met den spr. van gedachten wilde wisselen, maakte de heer Hibma nog enkele opmerkingen. Het was spr. uit zijn hart gegrepen, dat het onderwijs moet worden vereenvoudigd. Hij wilde echter even zeggen, dat er in dien geest reeds hij het onderwijs wordt gehan deld. Men let thans ook meer op praclisclie kennis dan vroeger. Eindelijk constateerde hij, dat men het blijkbaar in Den Haag niel weet, hoe het moet. De telkens veranderende opvattingen en besluiten wijzen daarop en doen hel on derwijs veel kwaad. (Applaus). Een der aanwezigen, de lieer Koelema, overhandigde den spr. daarna nog eenige vragen, met hei verzoek deze te beanlwoor- den. De voornaamste daarvan waren: Moe ten wij, om lol bezuiniging te komen, geen vrede hebben met de afschaffing van het zevende leerjaar en zou het niet in hei be lang van liet onderwijs zijn. wanneer ook de voorstanders van liet openbaar onderwijs den loesland, zooals deze nu is geworden aanvaarden en er naar streefden er van te maken wat cr van te maken valt? De heer Ecrdmans besprak deze verzoe nende gedachten nog vrij uitvoerig; hij vond er,veel in, dat het overwegen wel waard is, doch zou hel tocli zeer betreuren, wanneer het zevende leerjaar aan het volkskind zal worden ontnomen. De heer Hibma stool vervolgens met een woord van grooten dank aan den spr. en ■sprak den wensch uit, dat hij nog lange jaren een strijder zou blijven voor het open baar onderwijs. Christelijke Reisvereeniging. Deze Vereeniging hield gisteravond een propaganda-vergadcring in den foyer der Stadszaal. De avond mag als uitstekend ge slaagd worden beschouwd. Te acht uur opende dr. van Es, alhier, met het lezen van den lOOsten Psalm en gebed. In een kort woord heette hij de dames en heeren, die in een getal Van 150 saam wa ren, hartelijk welkom en vooral de heeren Van Risseeuw en Van der Leeuw, uit Den Haag. Hij zette kort het doel eener Christe lijke Reisvereeniging uiteen en hoewel zeer waardeerend sprekende over hetgeen de „Nederl. Reisvereeniging" heeft gedaan en nog doet voor haar meer dan 30.000 leden, bracht hij levens naar voren de bezwaren, die zich voordoen, wanneer wij met onze Christelijke levensbeschouwing op reis gaan onder leiding der Neutrale Nederlandsche Reisvereeniging. o.a. het voortreizen oi toch ten- maken op Zondag en ook de onderlinge gesprekken, misbruiken van Gods naam enz. En het voornaamste is wel, dat een Christen de wereld om zich heen anders ziet dan iemand van niet-Christelijke levens- en we reldbeschouwing Op hei gebied van kunst en op hel terrein der natuur heelt de mensch veel zondevlekken geworpen, maar toch is er ook nog zooveel in, dat ons doet zien de grootheid en de majesteit Gods. Daarop el kander op reis opmerkzaam maken, ziedaar het doel der Christelijke Reisvereeniging. Ook dezen avond zal de heer Van Risseeuw met zijn lezing over Venetië, toegelicht door den heer Van der Leeuw met een serie prachtige lantaarnplalen daarvan geluigen. Hij wcnsclile alten een aangenamen, leerrij ken avond toe, die onzen blik weer zal ver ruimen. Daarna was de lieer Van Risseeuw aan liet woord, die liet gezelschap de reis van Den Haag naar Venetic liet hooren en zien door België en Zwitserland heen, die blijk gaf „de stad der verbeelding" op zijn duimpje le kennen. In de pauze gaven 47 nieuwe leden zich op. Met de 12, die er reeds le Leiden waren, is een Leidsche aldeeling der Chr. Reisver eeniging thans verzekerd met een GO-(al le den. De heer Westerhoul, voorzitter der Ver eeniging, sprak nog een woord van dank aan degenen, die voor dezen avond liet initiatief hadden genomen en de voorbereidingen ge- trolicn. Ds. Punseüe sprak een kernachtig, pak kend slotwoord en ging daarna voor in dank gebed. 't Was een schoono avondalten wa ren zeer voldaan en de Chr. Reisvereeniging kan ook met voldoening op deze vergadering terugzien. Spoedig zat de aldeeling Leiden wel meer van zich laten hooren. De aanstaande Dahlia-tentoonstelling in de Stadszaal. Reeds mei een enkel woord rnaaklen wij er melding van, dat dit jaar in de Stadszaal alhier een groote Dahlia-tentoonstelling zal worden gehouden. Deze tentoonstelling gaal uit van de Vaste Kcurings-Commissie der Kon. Ncd. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, in samenwerking met de Ncd. Datilia-Vereeni- ging. Do organisatie er van is opgedragen aan de Leidsche Aldeeling der Kon. Ned. Maalschappij. De tentoonstelling zal gehouden worden van 18 lot en met 21 September. De Dahlia- cultuur heeft hier te lande een zeer groote uitbreiding verkregen en de Nederl. Dahlia's genieten een groote vermaardheid niet alleen in Europa, doch ook in Amerika. Jn Enge land, Frankrijk en België mochten zij me nige onderscheiding verwerven. Telken jare wordt door de Vaste Keurings commissie der Kon. Ncd. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de Ned. Dahlia- Vereeniging een keuring en tentoonstelling van deze praehtbloemen gehouden. Alle voorname kweekers hier 1e lande zenden daar hun beste en nieuwste aanwinsten in, ten einde fe dingen naar den wisselbeker der vereeniging en ook om onderling verge lijkingen le kunnen maken en het publiek te laten zien op welke boogie thans de cultuur dezer bloemen staaL Achtereenvolgens zijn deze Dahlia-ten toonstellingen te 'sGravenhage en te Haar lem een groot succes geweest; verleden jaar vormde zij een der grootste aantrekkelijk heden van de Internationale Tuinbouwten toonstelling 1c Amsterdam, cn zij, die in 1920 de toen nog op bescheiden schaal hier ter stede gehouden Dahlia-tentoonslelling be zochten, zulten er zeker de aangenaamste herinneringen aan behouden hebben. In September nu zal deze tentoonstelling op zeer uitgebreide schaal alhier gehouden worden en ten einde le laten zien hoe deze fraaie bloemplanten op den vollen grond ge kweekt er uit zien, zal er ook een z.g. mon- sterluin worden ingericht, waar de beste verscheidenheden in opgeplant zulten wor den. De lenloonslcllingbezoekcrs zullen ook toegang tot dezen tuin verkrijgen. Er heerscht onder de Dahlia-kweekers zeer veel animo voor deze tentoonstelling, waar getracht zal worden er ook een fruit- (entoonstelling aan te verbinden, waar den bezoekers gelegenheid gegeven zal worden fruit le koopen en te gebruiken. Hel belooft in haar geheel een zeer mooie tentoonstelling le worden. School- en Werktnineo. Gisteravond had in een der receptieka mers van de Stadszaal de oprichtingsverga dering plaal3 der vereeniging School- en werkluinen te Leiden. Een twinligtal perso nen, waaronder eenige Raadsleden, de direct leur van den gem. geneeskundigen dienst en de bestuurders van verschillende Vereeni- gingen, werkend op sociaal gebied, hadden aan den oproep der heeren E. Th. Witte en W. van der Laan voldaan. De heer Witte, die de vergadering leidde, verzocht na een korte inleiding den heeren: A. N. Balego, seer, van den Koninkl. Ned. Maalsch. voor Tuinbouw en Plantkunde; P, J. Hoogendam, seer, van den Bond van Ned. Onderwijzers; W. van der Laan, hoofd eener Bijz. Chr. School en P. C. G. A. Wijkmans, secretaris van „Pro Juvenlute", met hen liet voorloopig bestuur le vormen. Een hootd eener R.K. school zal eveneens worden aangezocht een plaats in het voor loopig bestuur in 1e nemen. liet voorloopig bestuur werd opgedragen zoo spoedig mogelijk concept-statuten en huishoudelijk reglement samen le stelten, terwijl nu reed3 bepaald werd, dat de mini mum contributie voor persoonlijke leden f 1 en voor Vereenigingen 15 zou bedragen. Ongeveer een twintiglal personen en de. volgende vereenigingen traden loe: 1. Kon. Ned. Maatsch. van Tuinbouw- en Plant kunde, 2. Tuiniers- en Eloemislenvereeni- ging „Door Eendracht Verbonden", 3. Aid. Leiden der Vereen, voor Sociale Kinderhy- giène, 4. Vereen. Herstellingsoord „De Leid sche Buitenschool", 5. District Leiden „Pro Juventuto", G. Aid. Leiden Bond Nederl. On derwijzers. De aid. Leiden van „De Volks bond tegen Drankmisbruik" en De Vereeni ging van Chr. Onderwijzers en Onderwijze ressen in Nederland en zijn overzeesche Be- ziltingen, zulten op haar vergadering over eventueele toetreding beslissen. De heer E. J. Herweijer, directeur der Ge meentelijke School- en Werkluinen le 'sGra venhage, hield na ailoop der besprekingen nog een aangename causerie over de heil zame invloeden, die van de school- en werk luinen uitgaan. Leiascb Diereuasyl. Gisteravond werd in een der zalen van liet Nulsgebouw de jaarvergadering van het Leidsche Dicrenasyl gehouden, waarvoor groote belangstelling was. Aan het uitvoerig en zakelijk jaarverslag van de secretaresse, mevrouw Poelgeest Brand, ontleenen wij hel volgende: De gang van zaken in het asyl heeft in 1923 in vele opzichten aan de verwachtin gen beantwoord. De sympathie van de bur gerij voor onze inrichting was groeiende, getuige het steeds grootere aantal personen, die hun dieren aan het asyl toevertrouwden hulp inriepen om zwervers op te nemen of die een huisdier van het asyl betrokken. Het aantal verpleegde dieren bedroeg 473 met 20.746 verpleegdagen. Hiervan waren 111 honden-kostgangers, 135 honden-zwer vers. 77 katlen-kostgangers en 150 katlen- zwervers. Bij het afsluiten van het jaar waren nog 17 honden en 34 poezen in het asyl. Het plaatsen van de dieren in goede tehuizen ging over het algemeen bevredi gend; al was er nu eens voor de poezen en dan weer voor de honden wel lijdelijk een enkele maal gebrek aan plaatsruimte, door dat alle zwervers-hokken in beslag waren genomen. De gczondheidsloqsland is sedert den vorigen winter aanmerkelijk verbeterd; we! kwamen natuurlijk op zichzelf slaande ziekte- en sterfgevallen voor, maar van epi demieën bleef het asyl verschoond. Jn het Vereenigingsbesluur kwam wijzi ging, doordat inspecteur van politie de heer Duval werd vervangen door diens collega den heer De Bock. De voorzitter, die ver leden jaar al over aftreden sprak, is geluk kig tot op lieden de Vereeniging nog trouw gebleven. Het Vereenigingsbesluur kwam bijeen op Vrijdag 9 Februari, de jaarlijksche ledenvergadering had plaals op Dinsdag C Maart; verder werden nog bijeenkomsten gehouden in combinatie met Dierenbescher ming ter voorbereiding van de najaarsactie op 14 Juni, 19 Juli, 25 Juli, 25 September en 5 November. liet aantal leden en donateurs nam aan- wcrkelijk toe; het bedraagt thans totaal 225 Het asylbestuur, belast met het dage- lijksch beheer, bleef ongewijzigd. Hel ge neeskundig toezicht werd ook dit jaar waar genomen door den dierenarts dr. Ilolshei- mcr. De asylbewaarders, liet echtpaar Van der Neul, namen vlak voor Kerstmis ont slag en werden opgevolgd door de echte lieden Van der Zwan, die niet vreemd te genover het werk stonden, daar zij ook vroe ger wel eens invielen bij ontstentenis van asylbewaarders. Het echtpaar De Leeuw verleende evenals verleden jaar regelmatig bijstand, zoowel bij het verzorgen en ver voeren der dieren als bij het verdere ver- cenigingswerk (kwitanties innen, enz.). De jeugdgroep van Dierenbescherming nam de taak op zich om de geplaatste die ren te conlroleeren, wat reeds cnlteie malen er toe leidde, dat bij niet goede verzorging kon worden ingegrepen; over hel algemeen echter komt den nieuwen eigenaren een woord van lof toe. fn het najaar wendde hel secretariaat zich tot de Veearlsenijkundige Hoogcschool le Ulrechl „om overleg te plegen over de telken jare in den nazomer in Leiden voor komende kallenzickte, waaraan de aange taste dieren doorgaans binnen enkele dagen BINNENLAND. De Eerste Kamer ovër de Staatsbegrooling voor 1924. Drinkwatervoorziening voor Zuid-Holland Het bestuur van de Ver. van Ned. Werk* gevers en het voorstel-Albarda c.s. inzake het geschil in de textielnijverheid De goedkoope vacantiekaarten zullen met Paschen en Pinksteren door de spoorwegen verkrijgbaar worden gesteld. BUITENLAND. De besprekingen te Londen tusschen En- geland en Frankrijk. Het babinet-Pasjitsj in Znid-SlaviS afge treden. De nienwe Grieksche regeering krijgt eert motie van vertronwen. Moeilijkheden te Angora. ten otter vallen. Tot zijn genoegen vond prof. De Blieclc, directeur van het Instituut voor Parasitaire- en Infectie-ziekten, de kwestie belangrijk genoeg om persoonlijk een bezoek aan het asyl te brengen en zich daar met den heer Ilolsheimer en het se cretariaat 1e verstaan over de ie nemen maatregelen om deze ziekte te onderzoeken. Afgesproken werd, dat de cadavers van evenlueele aan katlenziekte gestorven die ren naar Utrecht zouden worden opgezon den, om daar te dienen lot liet opsporen van de ziekte-oorzaak. Ook dr. Woudenberg, in Den Haag, heeft zijn medewerking toe gezegd. Van de Leidsche politie mocht het asyl, waar noodig, steeds hulp ondervindeneens zelts trok een rec.heroheur er mee op uit om een hond terug te eischen, die, voor waak hond gekocht, voor trekhond gebruikt werd. Verschillende afdcelingcn van Dieren bescherming, die plannen voorbereiden, om' een asyl op te richten, wendden zich tot hef bestuur om inlichtingen; zij werden steeds spoedig en zoo volledig mogelijk verschaft. De najaars-aclie, die door Dierenbescher ming geadministreerd, maar gezamenlijk ge voerd werd en waarvan het batig saldo aan hei asyl werd afgestaan, was een groot suc ces, zoodat niet alleen het tekort van 1923 kon worden aangezuiverd, maar ook nog een aardige reserve voor hel te verwachten tekort op de exploitatie van 1924 overbleef. Bij het inzamelen van giften voor de na jaarsactie werden het bestuur verrast met de schenking van een aandeel van i 100 in liet renteloos voorschot door prof. Kan, zoö- dal het met de schenkingen van het vorigs jaar door mevr. Jonker en den heer Nord Thomson voor f 450 van die aandeelen in eigen bezit kregen. Een aardige nawerking van de najaars actie was het verspreiden van vetbollen voor zangvogels tijdens den winter. De be schermvrouwe, mevr. De Gijselaar, zorgde er voor, dat deze vetbollen op den bazar te koop konden worden aangeboden. Het secre tariaat zette den handel voort, zoodat in het geheel juist 400 vetbollen geplaatst werden. De vogels zijn daar dezen winter goed mee geweest en voor het asyl is er, omdat mc-n niet met een restant bleef zitten, nog een klein winstje overgebleven. De secretaresse meende hel verslag te kunnen besluiten met het uitspreken van de overtuiging, dal de Vereeniging bezig is in Leiden populair te worden; en dat men weer een stap nader is gekomen lot den zeer gewcnsclilen toestand, dat hot asyl zal kun nen bekostigen. Nadat de rekening en verantwoording was goedgekeurd, werd de hegrooling voor 1925 vastgesteld tol e -n bedrag in inkomsten en uilgaven van 14493.45 Om dit resultaat te bereiken, zal, behalve de gewone inkomsten, een bedrag van f 1000 extra moeten worden bijeengebracht, waarvoor een actie noodig is, waarbij op de vrienden der Vereeniging een beroep zal worden gedaan. lieden is hel 25 jaar geleden, dal onza Btadgcnoot, A. Beij, thans desinfecteur bij den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsrnet- liugsdicnst, in dienst dor gemeente werd aangenomen. Van den Gemeentelijken Keu ringsdienst ging hij over naar zijn tegen- woordigen werkkring, waarin hij zijn niet altijd aangenamen arbeid steeds met lust cn opgewektheid vervult en ten genoegen van de directie werkzaam is. lieden werd hij door den Directeur van den Gemeentelijken Reinigingsdienst op het kantoor ontvangen en werd hij met hartelijke gelukwenschen van liet Kantoorpersoneel door den Direc teur, den heer Koning, gehuldigd voor zijn 25-iarigen trouwen dier.sl, Ook de werklie-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1