f Offleieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamst?» nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cta. per regel. Bij regclabonnement belangrijk legeren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags EO Cta., bi) een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueel? opzending van brieven 10 Cis. porto to betalen. Bewijsnummer Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Olrectle en Administratie 175 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst fïo, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANÏt Voor Leiden per B maanden £-35, per week ••'•••TïYwsTl ZO 13, Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE ELAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van J. Th. Ilosman, Om vergunning to} oprichting van een roo- kerij van vleeschwarcn in 1, 1 p.r.eel Bree- atroat No. 111, Sectie G. No 1538 Gelet op de arlt. 6 en 7 der Hinderwet Geven bij dezen kennis aan liet publiek, 'dal genoemd verzoek mei de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Zaterdag, den 29en Maart e k., des voormiddags le hallell nr.r, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat riet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 dor Hinderwet voor het gemeentebestuur ol een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mon deling toe te lichten. N. C. DE G1JSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. LeidcD, 15 Maarl 1921. Keizer Angustus eu de Seeldende Knnst. In het laboratorium voor tropische hy giëne hield prol. dr. A. W. Byvanck gis termiddag zijn tweede openbaar college. Hel is van beh-ng de positieve elementen ban te wijzen in de kunst uit den lijd van Augustus. D iarbij kan men de aandacht vestigen op de elementen, die aan een pudere, als klassiek beschouwde- kunst zijn ontleend, de kJassicistische elementen dus; maar deze elementen worden op ori- ginecte wijze toegepast, met een zeer ver zorgde techniek, d;e in den Hellenistischen lijd was onlwikkeld. Een scherper voor- Blclling van de kunst uit den lijd van Augustus verschalt ons de vergelijking van Iwee portretten, oen portret uit Helle nistischen tijd en een portret van Augus tus. Bij het eerste treil hot sterk persoon lijke, in de houding van het hoofd, de rich ting van den Wik do naturalistische bij zonderheden. de gepassioneerde uitdruk king. Het portret van Augustus is meer geïdealiseerd; do naturalistische details zijn opgenomen in het geheel; hel persoon lijke is veel minder sterk uitgewerkt; er is gezocht naar harmonisch weergeven van de gelaatstrekken; d- uitdrukking is be- BonkeD Op di:- wijze spreekt lot ons bij Ideze kunst vooral hel streven naar even wicht zonder scherpe accenten, maar met i een z-v-gvuldige vcrdcelir.g van licht en Srfiaduw en met een fijn spel van lijnen. Dez. eigenaardigheden vinden wij bij Verschillende uitingen van kunst terug. Bij de kunst der gesneden slesnen kan men, naast de camee van het Penningkabinet in Den Haag met hel portret van een prin ses uit het huis van Augustus, noemen ds Gemma Augustea, te Weenen, met de af beelding van den triumf van Tiberius in het jaar 12, of de groote gesneden steen le Parijs, waar Germanicus is afgebeeld 'Vóór Tiberius al9 Keizer in hel jaar 17 na zijn overwinningen op de Germanen. Vooral bij het eerst genoemde stuk treft de fraaie Verdeeling van licht en schaduw, de zorg vuldige overgangen der vormen, de wil overwogen compositie. Bij den tweeden steen is de compositie reeds meer drama tisch en daartiij worden wij ook weer her innerd aan de Hellenistische kunst met haar krachtiger vormen en levendiger opvatting. Een bijzonder sprekend voorbeeld van de kunst der Hellenistische steensnijder3 is de Tazza Farnese, een schaal, die zonder twij fel te Alexandria door een zeer bedreven kunstenaar is vervaardigd. Ook bij zilveren vaatwerk merken wij dezelfde eigenschappen op. Het vaatwerk uit den schal van llildesheim, Ihans in het Museum te Berlijn, vertoont de har monische bijzonderheid van den vorm en de lijn overwogen bijzonderheden bij de orn-.menlon, die wij als karaktertrekken der kunsl uit den tijd van Augustus mogen beschouwen. De vergelijking met ander zil veren vaatwerk als de voorwerpen uit den schat van B.iscoreale in liet Louvre, maakt ons de bijzondere kwaliteiten van de stuk ken uit den tijd van Augustus duidelijk. Van een andere zijde leeren wij deze kunst kennen door de geschilderde decora tie op di wanden van vertrekken, ontdekt op den Palatijnschen heuvel te Rome, waar Dien mag vermoeden, een gedeelte van het huis van Livia, de gemalin van Augustus ■en de moeder van Keizer Tiberius. Deze ecoratie, met haar drukke motieven, her innert aan de kunst van den Hellenisti schen tijd Hel is waarschijnlijk, dat men dezen vorm van wandversiering nog in den tijd van Augustus heeft toegepast, naast oe meer ingetogen kunst van muurdeco- i talie uit dezen tijd, die wij uil Pompeji ken- Hen. Een nadere aanwijzing geven ons de overblijfselen van eeD kostbaar ingerichte -V die men heeft ontdekt in den tuin n T-vr.esina te Rome. De molieven «er muurschilderingen bewijzen, dat deze woning in den tijd korl vóór Augustus is ge decoreerd; do details herinneren aan Egyp tische kunst en, naar men beeft vermoed, is dit het paleis, dat Caesar voor Clc-opalra te Rome door Egyptisch Grieksclie kunste naars heelt laten inrichten. Op deze wijze 'eeren wij de herkomst van deze kunst uit Egypte kennen en begrijpen wij ook de voorlic-tde voor haar in den lijd van Augustus. De benw van bet Academisch Ziekenhuis te Leiden. Op vragen van liet Tweede Kamerlid Kui per betreffende de vijze, waarop de bouw van het Academisch Ziekenhuis le Leiden heeft plaals gehad, de positie van den bij dien bouw betrokken aannemer of uitvoerder en de verhouding, waarin de arbeiders, bij dien bouw werkzaam, verkeerden en Ihans verkeeren (ingezonden G Maart 1924). Is de Minister bereid mede le deelc-n: lo. Onder welke voorwaardc-n en risico- verhoudingen dc bouiv van hel Academisch Ziekenhuis le Leiden heelt plaats gehad en welke positie daaibij tot October 1923, spe ciaal dc lieer Stojk, als aannemer of uitvoer der, heeft ingenomen? 2o. Welke wijzigingen sedert Oelober 1923 of althans in den laatslen lijd in deze risico verhoudingen hebben plaats gehad? 3o. Op welke wijze en onder wiens verant woording bij dien bouw dc arbeid re werden en thans nog worden aangesteld of ontslagen en hun arbeidsvoorwaarden werden geregeld en vastgesteld? 4o. In hoeverre de arbeiders aan dien bouw werkzaam, in dienst van het Rijk waren of nog zijn en welke aanspraken op wachtgeld of pensioen daaruit eventueel voortvloeien, vcor zoover het dienstverband langer dan 7 jaren heeft bestaan? heeft de Minister van Financien geant woord 1. De bouw van het Academisch Zieken- huis le Leiden had na het uitbreken van den oorlog tot October 1923 plaats in z.g. eigen belieer, behoudens, dat enkele onderdeden j van dien bouw nog door aannemers op grond i van met hen gesloten overeenkomsten wer den uitgevoerd in aangenomen werk. De i voor de uitvoering in eigen belieer benoodig- 1 dc arbeidskrachten werden verschalt door j den aannemer S. A Stolk, te Rotterdam, in- i gevolge ter zake met hem gesloten contrac- j ten (z.g. loonconlracten). De heer Stolk was daarbij leverancier van arbeidskrachten, 1 waartoe ook de uitvoerder van den bouw be hoorde. Deze arbeidskrachten verrichten het werk onder de leiding van het Rijksperso- neel. De heer Stolk was geen uitvoerder, slechts aannemer van werkuren. Risico j voor den bouw had de heer Stolk niet, dit was geheel voor rekening van het Rijk. Voorts heeft de lieer Stolk ook wel mate riaal geleverd, doch builen de z g. looncon- tracten. 2. Na afloop van vorenbedoelde looncon- tracten werd aan S. A. Slolk, als aangeno men werk, opgedragen het uitvoeren van eenige werkzaamheden aan het Academisch Ziekenhuis te Leiden, welke geen uitstel kon den lijden, daar zij noodig waren ter bescher ming van de gebouwen tegen invloeden van het weer. Hierbij was de heer Stolk in allo opzichten zuiver aannemer van werk en droeg hij het risico. In dit contract van aanneming werden le vens opgenomen eenige verrekenbare aantal len werkuren voor te leveren werklieden, die verder noodig waren voor waakdiensten, on derhoud der kweekerijen en eenige loopends onderhoudswerkzaamheden. 8. De arbeiders bij den bouw werden op grond van de vorengenoemde loonconlracten aangesteld en ontslagen door den aannemer S. A. Stolk ,hun arbeidsvoorwaarden werden door hem geregeld en vastgesteld, alles be houdens goedkeuring van de bouwdirectie. De conlractcn bevallen le dezer zake de vol gende clausule: „De arbeiders moeten zijn volle krachten. Zij worden door contractant ter andere (Slolk) in dienst gesteld en ontslagen na goedkeuring en op last van dc directie, aan wie tevens uitsluitend de vaststelling van het uit te betalen loon. den werktijd en liet aan tal werklieden verblijft." In het bijzondere contract van aanneming, d.d. 30 September 1923, is dezelfde clausule opgenomen met betrekking tot do levering van arbeidskrachten. 4. De arbeiders waren en zijn in den zin van de pensioen- en wachtgeldregeling, naar hel oordeel van ondergeteekende niet in Rijksdienst, noch direct, noch indirect, en konden en kunnen mitsdien geenerlci aan spraak doen gelden op wachtgeld of pensioen. C oncertgeb ocw-0 rkesL Karl Hnck. De abonnementsconcerten-Da Koos zijn gisteravond geëindigd met een uilvoering van het concertgebouworkest onder leiding van Karl Muck. Karl Muck stamt uit Beie ren en dirigeert sinds jaren hc-t symphonie- orkest te Boston. Ook leidde Muck sinds 1901 de Parsival-uitvoering le Bayreuth. Aan dit laatste is misschien te wijten, dat het programma na de pauze alleen uit Wag ner bestond. Tot onze spijl moeten wij dit feit herdenken. Waar wij in Leid:-n maar tweemaal in de gelegenheid zijn het Mengel bergorkest te hooren, is het zeer te betreu ren, dat men daarvan een balt programma aan Wagner moesl afslaan. Tc meer in dit jammer, daar Muck lx-kcnd staaf als een goed dirigent van moderne muziek. Voorspel Trislan und Isolde; Siegfried- Id ylle voorspel die Meistersinzer von Neu renberg is een programma, dat wel erg „voor de provincie" is samengesteld. Zeker, men is in Leiden op bet gebied van orkest muziek n!el veel gewend; maar is dii niet juist een reden, om; als de gelegenheid zich ook hier (er slede eens een enkele maal voordoet, mei de keuze van de muziek uiterst voorzichtig te zijn? - Wagner is een componist, die medeslee pend is in Iiooge mate en is als opera-com ponist daarom zec-r te loven; maar hoe on eindig hooger staan andere werken, die dan misschien niet zoo „in het gehoor" liggen, maar die een diepte in zich bergen, die Wagner's werken missen. Wagner is de man, die het volk met éën woord mei zich meesleur!, hel opvoert lot een extase, die het alles doel aannemen, zonder bedenking, wat hij te zeggen heefl. Een andere componist, die op liet pro gramma voor de^pauze vertegenwoordigd was met zijn eerste symphonie, n 1. Brahms, is een man. die niet dadolijk lot het groote publiek spreekt hem moet men leeren ken nen, om van hem te gaan houden en van hem te blijven houden. Wagner is de nmn van het oogenblikke- lijke succes, maar valt bij nadere beschou wing dikwijls legen. De symphonie van Brahms werd door het orkest schitterend vertolkt. Wel miste men in het begin de uiterst fijne puntjes, die een Mengelberg aan dc uilvoering weet te geven. Het wonderlijke fijne uitspinnen van een viooltoon heeft men niet gehoord, maar prachtig is de wijze, waarop Muck Brahm's kblossale dramatische opgangen woet te bereiken. Krachtig van rhylhme en met een levendig vaste lijn dirigeert Muck; voor het oog van het publiek beheerseht en kalm en naar hel orkest uitstralend een ge weldigen wil en bezieling. Hel publiek toonde zich zeer dankbaar en riep den dirigent telkenmale lerug, die ook zijn orkestleden in het succes liet deelcn. Heden herdenkt onze sladgenoot, de heer H. Brouwer Hzn., chef inslrumentma- ker aan de geneeskundige afdeeling der Rijks-Universiteit alhier, den dag, waarop hij een kwart eeuw geleden aan deze afdee ling werd verbonden. De heer Brouwer, die door zijn bijzondere gaven als instrumentmaker en zijn persoon lijke eigenschappen in hoog aanzien staat, zoowel bij zijn superieuren als bij bet perso neel en ook de achting geniet van zijn vak- genooten, buiten het gebied der Universiteit en de slad zijner inwoning, werd hedenvoor middag in de collegezaal van prof. dr. J. van der Hoeve gehuldigd. Deze zaal was daar voor met palmen en bloemen getooid en eenige der voornaamste werkstukken, door den heer B. vervaardigd henevens vele van zijn teekeningen hadden een plaats in de zaal gekregen, terwijl behalve directeur en directrice van het Academisch Ziekenhuis, dr. Wicherink en zuster Schoor, aanwezig waren prof. dr. Van der Hoeve. prof. dr. Kan, eenige oud- en tegenwoordige assistenten van de oogheelkundige afdeeling, dr. C. A Crommelin, secrelaris-penningmeester van de Vereeniging der Opleiding tot Instrument makers, een aantal zustere en verder perso neel van het ziekenhuis, benevens vele col lega's van den jubilaris hier en elders en vrienden en kennissen. Te ruim elf uur werd de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen binnengeleid en het allereerst door prof. Van der Hoeve toegu- sproken, die den jubilaris schelste als een man op het gebied van zijn vak van alle markten thuis, een uitstekend werker, die bovendien liefde koestert voor zijn werk en aan wien nooit te veel is in het belang van de afdeeling te werken. Niet alleen de pa tiënten der oogheelkundige afdeelingen maar ook assistenten, doctoren en hoogleeraren hebben veel aan hem le danken. Spr 's voor ganger, prof. Koster, heeft dit weten te waar- deeren en spr. en vele anderen ook. De eenige daad, die den jubilaris deed, die niet in het belang van de afdeeling was, dat hij deze een der beide zustere ontnam, haar trouwende met de nobele bedoeling deze le maken tot een gelukkig echtgenoote (gelach). Namens de weduwe van prof. Koster, prof. Kan en hem zelf bood prof. Van der Hoeve den heer Brouwer ten slotte een enveloppe met inhoud aan. Een oud assistent, dr. Ftieringa, te Rotter dam, sloot zich in een bijzonder geestige speech bij de woorden van prof. Van der Hoeve aan onder aanbieding van een keu rig gouden horloge. Uit naam van een aantal collega's, oud leerlingen, vrienden en kennissen, sprak vervolgens de heer A. O. Massaar, amanu ensis aan de Hoogere Burgerschool te Am sterdam, een hartelijk woord en bood na mens velen een fraai in eikenhout uitge voerd buffet aan, vergezeld van een naar 't ontwerp van genoemden Massaar uitgevoerd album, bevattende de namen der deelnemers Vervolgens voerden nog het woord, als oud-vriend, de heer P. Han9elaar, als voor zitter van de 9chielvereen. „Willem Teil" de heer Alfenaar en als voorzitter der Ned. Bond van Hooger-onderwijspersoneel fafd. Leiden) de heer Kaslen, waarna de jubila ris allen dankte voor de hem bewezen hulde waaronder nog in het bijzonder dr. Crommu- iin, secretaris-penningmeester van de Ver eeniging Ier Opleiding tot Instrumentmaker, aan welke vereeniging hij zoo veel 1e dan ken beeft gehad. Hierna werden de aanwezigen gepholo- grapheerd. Wanneer iemand 50 jaren lang een ar beidstaak vervult, zij het dan ook de eenvou dige taak van wolsorteerder aan een textiel fabriek, dan mag daaraan toch wel eens wor den herinnerd. Men denke het zich maar eens in: eiken morgen op de fabriek present te zijn en het werk tot den avond le vervul len vijftig lange jaren aaneen, steeds met op gewektheid en ijver en ten genoege van baas en opzichters, wat een prestatie! En zoo is het met onzen sladgcncot J. Zwanenburg, die vandaag den dag herdenkt dat hij voor 60 jaar in dienst kwam bij de N.V. sajetfabrieken van P. Clos Leembrug gen, waar hij onafgebroken werkzaam bleef. Hel lag voor de band dat deze dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbij zou gaan. Niet alleen dat hij de gelukwenschen van het personeel van klein tot groot in ontvangst had le nemen, ook de directie liel zich niet onbetuigd. Ten kantore van den Directeur ontvangen werd hem met een hartelijk en van waardeering getuigend woord een en veloppe met inhoud ter hand gesteld, waar over hij bij de opening zeer aangenaam ver rast zal zijn. En daarna kon hij den dag eens ruslig in den kring van hel gezin doorbrengen. De oude heer Zwanenburg mag met vol doening op dezen dag en daaroverheen op zijn langen levensweg terugzien. Voor don Iloogen Raad der Nederlan den is als advocaat en procureur beëedigd mr. II. van Ewijck, albier. Bij het eindexamen van de Rijkstuin- bouwwinterschool te Naaldwijk is het di ploma verleend aan J. van Kempen, alhier. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Leiden heelt in een adres den Gemeenteraad in kennis gesteld met het feit, dat de Kamer in haar verga dering van 10 Januari j.l. besloten heelt te Leiden een Algemcene Handelsbeurs te stichten. Verschillends onderhandelingen en be sprekingen zijn gevoerd, met het resultaat, dat, wat de medewerking van den hpndei betreft bet succes aanvankelijk verzekerd is Zij veroorlooit zich thans het verzoek tot den Raad te richten om voor het houden oer Beurs eiken Vrijdag van '8 morgens tien tot 's middags twee uur de besclukking te mogen hebben over de Stadszaal tegen een vergoeding van I 300 per jaar. Indien de Beurs in financieel opzicht slaagt, zal de Kamer alsdan gaarne bereid zijn, het minimum tarief te betalen. Zij stelt zich voor verdere bijzonderheden zooals bijv. ook het gebruik van dc tafels, welke thans in „De Graanbeurs" gebezigd worden, nader met B. cn W. tc regelen. Waar deze Handelsbeurs in het direct voordcel der gemeente Leiden is, houdt de Kamer van Koophandel zich er van verze kerd ,dat zij op de medewerking van den Raad ten volle zal kunnen rekenen. Aan B. en W. is gevraagd deze aange legenheid op de vergadering van a.s. Maan dag alsnog aan de orde te stellen. Voor de oudere der leerlingen van de school der Eerste Leidsche Schoolverecni- ging hield de directeur van den Gemeente lijken Geneeskundigen dienst, de heer M. D. Horst een voordracht over genees kundig schooltoezicht. Waar de over heid veel kinderen samenbrengt in de scholen, meent spreker, dat het ook haar plicht is geneeskundig toezicht op die kin deren uit te oelenen. Sommige afwijkingen zijn vaak aan de school toe te schrijven, zooate ruggegraatsverkromrningen. Men spreekt zells van schonlmiopie, die op be paalden leeftijd optreedt. Oorspronkelijk al leen beperkt tot de hygiëne van het lokaal, heeft de taak van den schoolarts zich uit gebreid tot de besmettelijke ziekten, de hy giëne van het onderwijs en het periodieke onderzoek der kinderen. Spreker gaat nu na, wat er in verschillende landen op dit gebied gedaan wordt. Duilscliland en Enge land staan bovenaan, terwijl er in Frankrijk pas een begin mee gemaakt wordt. In ons land is het geneeskundig school toezicht plaatselijk verschillend geregeld. Vijl gemeenten hebben een beroepsschoot- arts. Een onderzoek, in 1917 in Amsterdam gedaan, geeft belangrijke cijfers omtrent het aantal afwijkingen, door den schoolarts bij een groot aantal kinderen ontdekt. In Leiden is de laak van de schoolartsen zeer beperkt, liet meest doeltreffende, n.l. een volledig onderzoek als de kinderen op school komen, een meer beperkt op 8-jari- gen leeftijd en weer een volledig in verband met de beroepskeuze, bij het verlaten der school, is nog lang niet uilvoerbaar. Veel steun ondervindt de schoolarts van de schoolverpleegslers. die zijn voorschriften helpen uitvoeren. Met veel succes hebben zij bijv. de favus bestreden en het vertrou wen der moeders gewonnen. Het gesprokene werd door lichtbeeld':; verduidelijkt. Verschillende afwijkingen bij kinderen werden vertoond, daarna ook mo dellen van schoolbanken en lokalen en buitenscholen, waarvan de spreker een groot voorstander bleek te zijn. Sommige aanwezigen stelden nog enkele vragen. Daarna werd het officieele gedeelte van de vergadering gesloten en bleef men nog een kwartiertje napraten. A BINNENLAND. Antwoorden op vragen aangaande dcil bonw van het Academisch Ziekenhuis ta Leiden. De Memorie van Antwoord op hel voorloo* pig verslag van de Tweedo Kamer over do nota's van wijziging op de Marine-begrooiiafl voor 192-1. Da bezuinigingsplannen ten aanzien van de bezoldiging van het Rijkspersoneel. De gehuwde ambtenares de kwestie der kosiwinsters wijziging der Pensioenwet in overweging De gesloten tijd voor dc Innnenvisscherij, BUITENLAND. De stijging van de Iranc nader belicht. Pcincaré blijft in den Senaat opcicutf overwinnaar. Besluiten van den Volkeubondsraad. Een verdrag gesloten tusscben Rusland en China. Ernstig spoorwegongeluk in Britsch-IndiS. Maandagavond zal de Doopsgezind*^ Gemeente alhier in het kerkgebouw een gerncente-avond houden. De oud-zendeling Thiessen zal bij dio gelegenheid een en an der vertellen over het werk der Doops gezinde Zendingsvereeniging op Java er> Sumatra en het gesprokene met lichtbeelden il lustreeren. Mevrouw Van Leeuwen—de Paauw heeft zich bereid verklaard cenigo liederen te zingen en het Doopsgezind Gemengd Koor zal zich eenige malen laten hooren. Aan hel slot zal een collecte worden ge houden ten hate van de Zendingsvereeni ging, dio 76 jaren lang, in dc laatste jaren vooral ook door haar landbouwkolonies ec ha or medischon arbeid met zegen werkzaam is geweest. De Cbr. muziek vereeniging Alhalia'" zal weldra een uilvoering geven, waarom' trent men de desbetreffende advertentie in dit Blad naleze. Het Museum van Oudheden is voor taan geopend op werkdagen van 1 April tot 1 October van 10 uur tol 6 uur; van 1 October tol 1 April van 10 uur tot 4 uur; op Zon- en feestdagen van 1 uur nam. tot het hiervóór vastgestelde sluitingsuur. De Directie der Stedelijke Lichtfabrie ken, alhier, verzoekt ons het volgende onder aandacht van onze lezers le brengen. Herhaaldelijk wordt door dc afdeeling In spectie geconstateerd, dal aangeslotenen hun electrische installatie door een uiel:vak kundige, vaak zelfs door een volslagen leek' in het electriciteitsvak, hebben doen ver- anderen cf uitbreiden. Een dergelijke han delwijze is niet alleen in strijd met de bepa lingen der Electriciteilsverordening, maar dc aangeslotenen zijn er blijkbaar niet vol doende van doordrongen, welke schadelijko gevolgen, zooals geldelijk verlies, gevaar voor brand en lichamelijk letsel, uit onoor deelkundig aangebrachte leidingen of toe* stellen kunnen voortspruiten. Dezer dagen word wederom zulk een geval ontdekt, eon lichtpunt was op zulle een onoordeelkundige wijze bijgemaakt, dat in Mn maand een stroomverlie3 van 100 K. Y\\ U. ontstond, hclgecn dus oen belangrijk geldelijk nadeel voor den aangeslotene Inboekende. De Directie meent daarom goed tc doen het bovenstaande ter aigemeene kennis lo brengen en den aangeslotenen in overwe ging te geven werkzaamheden aan hun elec trische installatie slechts le doen uitvoeren door ter zake kundig m, bij voorkeur door een gevestigd installateur, die in slaat ia een c-n ander geheel naar de eischon en voorschriften tc verrichten. Dc verkiezing (candidaalslclling) voor notabelen drr Ned.-Herv. Gein. alhier zal plaats hebben op 20 Maart; de stemming, indien noodig, op 13 Mui. Het „Luxor-lheater" was gisteravond dicht bezet. Men verwachtte blijkbaar'iets bijzonders. En dit is er dan ook gegeven of beter ten gchoore gebracht. Want, al was hetgeen dc bioscoop deed zien, ongetwij feld meercndecls goed. het bijzondere van dit programma, hetwelk voor een weck van kracht zal zijn. zit in het muzikale ge deelte: hel vrij sterko Russische Balalaika orkest trad cr na dc pauze op, nad.it vier leden cr van zich reeds in de pauze in den foyer hadden doen hooren. De leden van het orkest, in hun (yplschn dracht, hadden plaats genomen op hut tooncel. Vóór bon stond hun leider in zijn kleurig prachtgewaad. Zij hebben zuiver en met verve eenige nummers gespeeld. Wij genoten ook van een heerlijken solo en vru tweo koornummers, welke onlroerend- schoon lot ons kwamen Een paar zeer bui tengewone Russische dansen werden door, allen met aandacht gevolgd. Veel applaus^

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1