Ons Feuilleton MARION. No. 19628. DSNS DAG 4 MAART Anno 1924 Offirieele Kennisnavinssen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws' f van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVSfTENTCENi 80 CU. per regel. Bij regelabonaemenl belangrijk lageren prija. Kleine Advertenli5n, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 (i Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Het nieuwe Feuilleton, waarmede weldra ln ons Blad wordt aangevangen, is getiteld Het is een oorspronkelijke novelle van onzen landgenoot J. C. L. B. Pet. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den geme-entolijken visehwinkel, iVischmarkt 18 tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH A i 0.22-0.39, SCHOL h f 0.20—0.25—0.42 per pond. N. C. DE GIJSELAAPi, Burgemeester. Leiden, 4 Maart 1924. I HINDERWET. Burgemeester cn Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan a. de N.V. Nieuwe Leidsche Courant en rechtverkrijgenden tot oprichting van een 'drukkerij in het perceel Hooigracht No. 35, Sectie I No. 5*72. b. D. H. de Bruijn en rechtverkrijgenden tot oprichting van een broodbakkerij in het perceel Oranjegracht No. 4042, Sectie C. No. 1890 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LeideD, 3 Maart 1921. Ontcwconbaaiverklaringen. Ged. Stalen van Zuid-Holland hebben gistermiddag behandeld ecu aantal voorzie ningen tegen onbewoonbaarverklaringen Alhier. Als gemachtigde van verschillende eigenaars trad op de heer Van Velzen. Mr. Schokking bracht rapport uit. Met betrekking tot woningen Koolgracht. 15 en Kliksteeg 9 verklaarde de heer Van Velzen, dat deze niet onbewoonbaar zijn; maar dat de laatste, een één-kamer-wo ning, door twee gezinnen wordt bewoond en daardoor onvoldoende wordt onderhouden. De woningen Spilsteeg 1, 3 en 5 noemde li ïj -behoorlijke arbeiderswoningen", die zeer goed verbeterd kunnen worden. Daar tegen merkten de inspecteur voor de Volks huisvesting en de directeur van Bouw- en ^Woningtoezicht op, dat aan de verlichting zeer veel mankeert, en dat zonder geheele verbouwing verbetering niet mogelijk is. Perceel 80 verkeert in alle opzichten in uit stekende conditie, meende de heer Van Velzen; voor de perceelen Gorlestraat 72 en 74 .js reeds bereikt, dat de achter de woningen staande muur wordt verlaagd, zoo dat liet hoofdbezwaar valt. De directeur echter achtte het hoofdbezwaar niet ver- .vailen, omdat het licht toch zeer onvol doende zou kunnen toetreden. Ten aan zien van de laatste woning werd verder opgemerkt, dat die 20 jaar geleden grondig is verbeterd en dal men dus deze woningen uit hetzelfde blok niet ,,over één kam moet scheren". Het onderhoud door verschillende eigenaars maakt een zeer groot verschil. 1 net onderhoud van perceel Oranjegracht 105 achtte de heer Van Velzen uitstekend; zelfs dringt Bouw- en Woningtoezicht er op aan, dat de eigenaar kan medewerken aan behoort! jke rioleering; hoe kan men dan be sluiten tot onbewoonbaarverklaring? Ook perceel Veste9traat 43 achtte hij in zeer goeden staat van bewoning. Volgens het rapport van den inspecteur was voor zoo ver betreft perceel St.-Jorissteog 3 alleen de verlichting opvoldomde; perceel St.-Jo- rissteeg echter was in zeer slechten staat. De heer Van Velzen betoogde verder in te genspraak met liet rapport, dat de percee len Haverslraat 1, 3. 20 en 22 niet onbe woonbaar waren en dat alleen enkele daar van door overbevolking slecht werden be woond. Do uitspraak volgt later. Eet badhuis van „De Eendracht". Daartoe uitgenoodigd door het bestuur van de woningbouw-vereeniging ,,De Eendracht" hebben wij hedenvoormiddag een bezoek gebracht aan het badhuis in de Medusa straat. Aanwezig waren o.m. de burge meester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, de wethouder, de heer A. L. Reimeringer, en het Raadslid, de he-ir J. J. van Stralen. De bedoeling was niet zoozeer deze fraaie en tevens uiterst hyginëische inrichting te be- z chtigen. dan wel kennis le nemen van een nieuwe vinding der Gasfabriek hier ter stede welke voor het eerst in dit badhuis is toe gepast. en onmiddellijk elders navolging heeft gevonden. Het zal velen onzer lezers bekend zijn, dat het nemen van een stort-bad, in welke in richting hier ter slede ook, niet steeds zoo aangenaam is als eigenlijk wel gewenscht zou zijn. Stel, dat twaalf personen tegelijk jen bad ga^n nemen en jun water op goede PRUS DEZER COURANTi Toot Lelden per 8 maanden ƒ8.38, per weel: K 0.18^ Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per Franco per post ƒ2.35 portokosten, temperatuur is gebracht. Op een gegeven moment draait nu dc helft van lien de kraan dicht, waarvan het gevolg is, dat de overige zes personen bijna dadelijk bemerken, dat liet water veel warmer, dikwijls zelfs te warm wordt. Zij kunnen dit verhelpen door koud water aan te voeren, maar het duurt cenigen tijd voordat het water na het men gen weer op goede temperatuur is gekomen. In dien tusschentijd is het bad veelal wei nig aangenaam. Draaien nu de eerstgenoemde zes perso nen de kraan weer open, dan wordt het wa ter veel kouder en begint voor de laatste zes het gescharrel opnieuw, thans om de tem peratuur te verhoogen. Het is dit euvel, dat thans door de vinding der Gasfabriek wordt weggenomen, en waar omtrent do badmeester, de lieer G. Kooien, een uitvoerige en duidelijke uiteenzetting heeft gegeven. De zaak komt ongeveer op hel volgende neer: Op een der bovenverdiepingen van het gebouw bevindt zich een groote bak, waar heen door verschillende buizen heet en koud water wordt gebracht, en waarbij een ther mometer is geplaatst, zoodat men dadelijk de temperatuur kan aflezen. Inmiddels is het voor den badmeester onnoodig daarvoor lefken3 naar boven gaan, aangezien be neden, zoowel in de gang van de mannen als van de vrouwen afdeeling oen toestel is aangebracht met behulp waarvan de bad meester op gemakkelijke, en uiterst vlugge wijze het mengproces kan regelen, en hij liet water kan brengen op welke tempera tuur hij maar wenscht. Wanneer het beete en koude water in de groote bak boven op de gewenschte temperatuur is gebracht, wordt het geleid naar de oellen, waarin de baders zich bevinden. liet gevolg is nu, dat het sluiten of openen der kranen dooT meer dere personen tegelijk van geenerlei invloed kan zijn en het nemen van een bad dus veel aangenamer wordt'gemaakt. In elke cel bevindt zich bovendien een kraan door mid del waarvan men de temperatuur van het water lager kan maken. Verhoogen der tem peratuur is echter uilgesloten. Naar het bestuur van „De Eendracht" ons verzekerde, hebben de bezoekers zich over deze vinding, welke sinds korten lijd wordt toegepast, zeer tevreden beloond, en na de uiteenzetting van den heer Kooien kunnen wij ons zulks dan ook zeer goed voorstellen. Het is, naar onze meening, vrijwel zeker, dat deze vinding weldra overal in ons land zal worden nagevolgd Reeds nu kwamen lal van verzoeken om inlichtingen bij het be stuur in. Of de toepassing ten slotte ook uit' bezuinigings-oogpunt verkieslijk zal zijn, moet de practijk leeren, maar men heeft te dien aanzien goede verwachtingen. Niet ver geten moet toch worden, dat mén, indien er geen bezoekers zijn, ook niet behoeft te sto ken daar in korten lijd het water door de gasverwarmings-inslallatie op temperatuur kan worden gebracht, terwijl, als men ge bruik maakt van kolen, er natuurlijk den ge- heelen dag moet worden gestookt. Algemeene Vergadering van de Vereeniging tot Verbetering van hei lot der blinden ln Nederland en zijn Koloniën. Aid. Leiden. Ter algemeene vergadering dezer afdee ling werden de notulen van de vorige alge meene vergadering gelezen en goedgekeurd. De secrelaresse leest het jaarverslag voor en de penningmeesteresse deed verslag van de financiën waaruit bleek, dat 1923 met een batig saldo sloot, dank zij een gift van het Hoofdbestuur en de opbrengst van het con cert van mej. Van Itallie. De boeken worden in orde bevonden. Door het verlaten der stad van mevr. Gordon-Van Dalsen-Fonteyn is mej. L. van Itallie tot nieuw bestuurslid gekozen. Twaalf blinden krijgen geregeld een gel- deijken steun, hetzij wekelijks, hetzij met Kerstmis. Verder wordt getracht een afzet gebied te vinden voor het breiwerk, dat de afdeeling blinde vrouwen Iaat verrichten en voor de bezems, borstels, enz., die blinde mannen vervaardigen. Vier blinden werden met medewerking van Armbestuur en Kerk genootschap in inrichtingen geplaatst. Balalaika-orkest. Op zijn loumée door Nederland heeft het Balalaika-orkest ook Leiden aangedaan en is daar gisteren opgetreden in den Schouw burg onder leiding van zijn dirigent dr. Eu géne Swerkoff. De balalaika is, zooals men weet. een snaarinstrument, dat het midden houdt tusschen een luit, guitaar en mandoline. Het instrument stamt uit den tijd van Pe ter den Groote en komt voor in verschil lende vormen; de oudste i9 de driehoekige. Deze bestaat in grooten en kleinen vorm, evenals de ovale balalaika's, die in het or kest verreweg in de meerderheid waren. De snaren (drie), waarvan twee in den zelfden toon en één in de onderquint ge stemd zijn, worden bespeeld met de vinger toppen of met een plectrum. Het orkest voerde uit meerendeels oud- Russische volksliederen. Buitengewoon mooi leent zich het instrument voor deze muziek, vooral daar men in slaat is de melodie legato te doen zingen in de meer of min myslische atmosfeer, die de bala laika-bespeling opwekt. Dat het publiek niet in grooter getale aanwezig was, heeft waarschijnlijk zijn oorzaak in het feit. dat het balalaika-orkest van nu precies hetzelfde is, als dat van zooveel jaar geleden, omdat men natuur lijk zeer beperkt is in de keuze van ge schikte muziek. Ook mist men de omge ving; vooral, waar de heeren Savin en Vla- dimiroff twee oud-Russische volksdansen ten beste gaven, die hier het publiek naast een groote bewondering deden lachen, ter wijl mer. zeker weet en voelt, dat diezelfde dansen, uitgevoerd op - een volksfeest in Rusland, de aanschouwers in groote geest drift zullen brengen. Mooi klonk het mannenkoor ook onder leiding van Swerkoff. dat Russische volks liederen zong op de manier, die ook het Oekrainiscke koor ons hier liet zien, n.l. het in neurietoon accompagneeren allq of verschillende stemmen van den solist of een deel van het koor. De heer Vladimir Pogoreloff, „de koning der balalaika", liet ons kennis maken niet dev balalaika als solo-instrument met ac compagnement van piano Nicolas Rosoff, terwijl een tenor en een bas, Victor Victo- roff cn Jean Venetzky, beiden beschikkend over een vol, krachtig geluid, duetten zongen. Het geheel was een geweldig succes; het publiek liet niet na telkens en telkens weer de uilvoerders terug te roepen, die als een alleraardigste attentie aan Holland „Wilt heden nu treden" hadden gezet voor hun orkest en met een groot enthousiasme uit voerden. Bal Masqué „Nut en Vermaak". De carnavalsdagen zijn weer aohter den rug. Wij, meer noordelijke provinciebewo ners, bemerken hier meestal niet zooveel van als onze meer zuidelijke zusters en broeders. Daar wordt het carnavalsfeest op nog eenigszins ouderwetsche wijze, hoewel het lang niet haalt bij de carnavalsfeesten in andere landen en vooral in Frankrijk, ge vierd. Het carnavalsfeest is al een zeer oud ver maak, al werd het vroeger onder andere na men gevierd. De Lalijnsche dichter Ovidius beschrijft al feesten van 30004000 jaar vóór Chr., die me^r op herdersfeesten gele ken. Deze jaarfeesten (legen de lente) kwa men bij bijna alle oude volken voor, en zij werden gehouden ter eere van de een of an dere Godheid. Bij de oude Romeinen/had men de circus- feesten, enz die echter meestal eindigden in bacchanalen dor vrijste soort. Deze fees ten hebben zicli later meer in de westelijke landen verspreid, waar zij ten slotte een groote ergernis voor de kerkbesturen wer den. Met het doel de feesten tot hun oor spronkelijk geheiligd doel terug le brengen, werden doen de Carnalevamcn feesten inge voerd. (Carna-vleesch, levamen-afschaffen, zoodat deze feesten beoogden 't afschaffen van hel gebruik van vlecsch). Langzamer hand is dit woord veranderd in Caravals- feeslen. Ook deze feesten ontaardden in de verschillende landen, totdat na 1871, na de Fransche débAcle, er een a!geheele omkeer plaats vond. De Carnavalsfeesten werden weer verpersoonlijkt en ter eere gegeven van „Prins Carnaval" en zijn nu nog een onschuldig en dikwijls aangenaam vermaak. Zooals gezegd, bemerken wij hier niet zoo veel van de Carnavalsfeesten. Optochten met praalwagens, carricatur u van perso nen of zooals in onze zuidelijke provinciën, waar het feest op straat en in de café's ge vierd wordt, hebben wij hier niet. In Leiden doen wij ook op bescheiden voet en intiemere wijze door gemaskerde bals. En per slot van rekening weten wij niet, wie er nu beter af geweest is, vooral nu wij den laalsten tijd zulk slecht weer hadden. Wij hebben alhier al verscheidene van die bals gehad, maar Carnavalsfeesten kon men dat nog niei noemen. Daarmee komt alleen „Nut en Vermaak" en altijd op lijd. Het bal-masqué van deze steeds meer op den voorgrond tredende Tooneelvereeniging is dan ook voor de Leidenaars „liet" carna valsfeest. Dan stroomt het op nuttig ver maak" gestelde publiek naar de Sladszaal, om nog eens naar hartelust te kunnen dan sen, hossen, zingen, vroolijk en vrij zijn, voordat men den meer emstigen lijd van de „vasten" ingaat „Nut en Vermaak" is populair geworden op dit gebied en het carnavalsfeest van gis teren is er zeker wel het beste bewijs van. Dit is voor deze Vereeniging zooveel te aan genamer. daar zij dit 4aar op 29 Juni a s. haar 50-jarig bestaan zal vieren, voor welke viering al veel voorbereid is. waarop wij nu nog niet zullen ingaan. Dit bal masqué was er een voorproefje van. Hel bestuur en com missies hadden tijd noch moeite voorbij la ten gaan om de mensohen in een werkelijke en gezonde feeststemming te brengen. Daar toe diende in de eerste plaats de feestelijk versierde groote zaal, welker galerijen be hangen waren met draperieën van den heer C. Lau, en door hem zelf versierd met wajanpoppen. Het strijkorkest van „Eulerpe" zat in het midden der zaal onder een bal dakijn. terwijl de jury in een soort Chinee- sphen tempel on liet podium zat. Achter haar warm de prijzen tentoongesteld op een paar tafels; dc jury zou die na hel démasqué met kwislige hand ronddeelen. Verder had de Vereeniging rog den foyer ter beschik king, waar de feestvierders op den laten avor.d en in den verdenen nacht wat konden verorberen, tot rust komen, maar toch ook ook weer daasen en hossen, toen het strijkje van „Eulerpe" in den fovec plaats nam. Dc kleine zaal was herschapen in een kleed lokaal. terwiji de receptiekamer tot cham- pagnebar was gepromoveerd. In de slem kamer zat het photagrafisch atelier „Studio", Zonder veelzijdige muziek kan geen feest goed slagen. Behalve het voornoemde strijkje was er nog een blaasinslrumentorkest (na tuurlijk met Turksche trom en trommel), dat voor de rondgangen zorgde en later onder 't baldakijn plaats nam. Ook het „pierement" ontbrak niet. Een groepje Indische gekoslu- meerden zorgde tijdens de pauzen voor man doline- en viool-muziek, zoodat van 9 uur 's avonds lot 5 uur 's morgens de muziek niet heeft opgehouden, of het moest zijn tij dens de prijsuildeeling, toen echter de woor den van den voorzitter der jury, den heer Ebbink, voor velen als muziek in de ooren klonken. Aankleeding cn muziek mogen in orde zijn zonder carnavalsgaslen komt een feest zeker niet tot zijn recht. En dat is juist iels, waar over „Nut en Vermaak" nooit te klagen heeft. Van 8 uur af vulden de zalen en gale rijen zich, zoodat wij tenslotte tegen démas qué hel aantal feestvierders (de toeschou wers incluis) op een kleine 1000 stelden. Wat een vroolijkheid en vrije stemming heerschle er toen I Het valt moeilijk te be schrijven. Men moet het zelf meemaken om er over le kunnen oordeelcn. Het gekostumeerde gedeelte was echter wel het mooist of origineelst. Wij kunnen hier niet memorceren, wat onze oogen al zoo boeide. Wij willen slechts een greep doen en vermelden, wat ons nog het meest is op gevallen. Zoo zagen wij een avialeur met ega in een kunslig gemaakte vliegmachine, boeren met een biggetje, dc bruiloft van Klo ris en Roosje, Japie Rikketik, twee kallen, veie veelkleurige vlinders, sultans met ha remvrouwen, Amsterdamsche kokosnoot- joden, enz., enz. Het was voor de jury dan ook ccn bijzonder zware taak, maar na een uur bespreken kwam zij ten slotte toch lot den uilslag. Natuurlijk kon niet iedereen met een prijsje bedacht worden, maar er wa ren o.i. zeer veel prijzen. Deze werden als volgt verdeeld Fraaiste heerenkostnum 2c prijs Engcl- 6chc heer. Fraaiste dame le prijs Poeder dons 2c prijs Danseres 3de prijs Jonk vrouw v. Conslantana4de prijs Pierrette? 5do prijs Zigeunerin 6de prijs Vlinder. Fraaiste paar: 1. Winlerkoningin met page 2. Indiancnpaar 3. Pierrot-Picrretlc. Historisch paar l. Koningspaar. Historisch hoer 1. Graaf van Nassau. Fraaiste groep: 1. Beduinen 2. vier vlin ders 3. twee X twee pierrots en piereltes; 4 drie X drie pierrols en pierretlcs. O/igineele heer 1 Jubileumwensch 2. Radio 3. Sigarenzegel. Origineela dame: 1. Bijgeloof2. Miss Amerika3. Molen. Oriy. paar 1. Katten 2. Avialeur3. Janus en Mie. Orig. groep 1. Wcst-Ind. Pinda's 2. 12 maanden 3. Noord-IToll. boeren 4. 7 dub bele domonisleenen. Geestige h&sr 1. Racer 2. Dominospel 3. Clown. Geestige dame 1. niet toegekend 2. Ba- nano's 3. Boerenkool. Geestigste paar 1. Kokosnooljoden 2. Lampionspel. Geestigste groep 1. Kloris en Roosje 2. Japie Rikketik en gevolg. De vele en mooie prijzen wa_ren, behalve die door het bestuur aangekocht, geschonken door de volgende heeren C. L. Korenhoff (schilderij) De Haan (schecrslel) Kweu- Iroo (5 prijzen voor fietsen) „Studio" (lijst met portret)T ngen Schenau (mand wijn) v. d. Heyden (taart) firma Maandag. Was senaar (rolpensen) firma Susan (dames- taschje en scheerapparaal) en door bestuurs leden Kouwenberg, Versney, H. W. Hage- man en Bromel. Vermelden wij nog, dat den voorzitter, den heer Versney, een kran9 aangeboden werd en dat er voor Kindervoeding „Jeruël" f 17.50 gecollecteerd werd, dan gelooven wij wel, dat wij het voornaamste gememoreerd hebben. Dat een ieder zich naar hartelust heeft kunnen vermaken, zal voor het ijverige bestuur van „Nut en Vermaak" wel dc groot ste voldoening geven en een aanwijzing zijn zoo'n carnavalsfeest te herhalen. Propaganda-feestavond der Spoorweg-Onth.- Vereeniging. Afdeeling Leiden. Deze Vereeniging hield haar derden pro- paganda-foestavond in de concertzaal van het Volksgebouw, ter versterking van de ont houdersgedachte, speciaal onder het Spoor- en Trampersoneel. Mederwerking werd verleend o. «a. door het RoUerdamsch Cilcrclubje, onder leiding van den heer v. d Burgh. Genoemd gezelschap oogstte veel bijval onder het aanwezige publiek, geluigc het langdurig algemeen applaus na ieder num mer. Ook een zangnummer werd keurig uitge voerd, cn het getuigde, dat het gezelschap, naast dc kunst op de citer, de zangkunst tcven3 met succes weet le beoefenen. De heer G. L. de Haas sprak een rede uit. Spreker memoreerde achtereenvolgens hel ontstaan der afdeeling Leiden van de S. O. V., prees haar propagandistisch werk voor de onthouders-gedachte, gaf vervolgens his torische feiten van alcoholslachloffer3 ond.\' Spoor- ea Trampersoneel, welke rich in hun BINNENLAND. Memorie van Antwoord op het Voorloopïfl Verslag der Tweede Kamer betreffende hef wetsontwerp tot verhooging van den accijn* op bier en van het invoerrecht op bier en op thee. Het voorstel tot verhooging van het thee-invoerrecht ternggebracht van f 100 op I 75 per 100 K.G. Wetsontwerp, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten. Door grossiers en slagers wordt invoarinj gevraagd van een rnndvleeschbelasiing met nniform tarief. Verbod van veevervóer binnen de pro* vincie Drente. j Gevallen van nekkramp te Arnhem. Het vijfhonderdjarig bestaar va*1 Lil' BUITENLAND. De ontvangst der briefwisseling fnsscbeil Mc Donald en Poincaré. Mc Donald weigert nogmaals een ont wapeningsconferentie thans bijeen te roepen Een herderlijk schrijven van kardinaal Mercier over het schadeveigoedingsvraag- stuk. Geen verdere bezuiniging bij het Engel- sche onderwijs. De Mexicaansche opstand is geëindigd door de vlucht der leiders. ellende tot het II.-B. wendden, die spreker dan meestal moest teleurstellen, omdat hulp van de Zijde van het II.-B. niet meer moge lijk was. Hel is, vervolgde spr., ieders zedelijke en moreele plicht, zoowel van het individu als van een organisatie, speciaal de Vakbe weging (voor zoover mogelijk op haar ter* rein) den alcohol-demon met al zijn funeste ellende ds bestrijden. Mot genoegen en dank nam spreker dan ook kennis van het feit door den afd.-voorzitter medegedeeld, dat d^ plaatselijke afdeeling van den Prot. Chrt Bond van Spoor- en Trampers. de S. O. V.- afdecling besloot le steunen met een jaar- lijksche subsidie. Een goed voorbeeld, 't 1st te hopen, dat andere organisaties dit mogen volgen. Verder, zcidc spreker nog, mag ik hiér ook nog wel oens uitspreken, dal ieder mcnsch, die niet door onthouding den alco- hol tracht uit le bannen uit onze maaU schappij, hoe matig zijn of haar gebruik ook zij. in wezen mede schuldig staat aan de ellende en de misdaad, ontslaan door den drank-demon. Spreker eindigde met de opwekking, dat ieder aanwezige, thuisgekomen, het gespro-, kenc in ernstige overweging moge nemen; dan kan het niet andere of het ideaal kan niet anders uitvallen dan dat men zich van af morgen of zoo mogelijk vanavond nog, aansluit bij een der onthouders verrem' gin gen tot hulpe in den noodzakelijken, ver plichten strijd legen den alles belie:rschen den drank-demon. Een langdurig applaus volgde op sprekers vurige rede. Na de pauze gaf de lieer Moulhaan zijn mooie Reisbeschrijving over Zwitserland, verduidelijkt met door hem zelf vervaardig de lichtbeelden. Spreker gaf een explicatie van hel door hern aldaar geconstateerde en men heeft met hem ongeveer oen uur achtereenvolgens zonder ecnige vermoeidheid, geklauterd, ge varen, gereden, doch bovenal genoten van bat natuurschoon van Zwitserland. Nadat nog eenig9 keurige nummers door het Citer-Clubje waren uitgevoerd, was het inmiddels twaalf uur geworden, en bracht de afdeelingsvoorzitter, de heer Vreeken, allen modewcrkenden dankowoor hun be- langlooze hulp voor het slagen van dezen avond. Ilij sloot dezen, na nog medegedeeld te hebben, dat zich drie nieuwe leden en één donateur hadden opgegeven, wien hij als zoodanig welkom heette. Naar wij vernemen is in den toestand van ds. Groot Enzerink, die nog altijd in het Diaconcssenhuis wrordt verpleegd en oven wien in don laalsten tijd verontrustende ge ruchten de ronde deden, thans weder oen belangrijke verbetering gekomen, zoowel i wat de eigenlijke oorzaak zijner ziekte be- treft, als met betrekking tot den algemee- i ncn lichaamstoestand. .Wanneer deze ver betering aanhoudt -en de doctoren h;-b'-j ben daarop alle hoop mag een algeheel) herstel binnen niet le langen lijd worden tel ^emqel gezien.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1