Van alles wat. CORRESPONDENTIE. Uit Kikkerland. grond was echter als bezaaid met gebro ken dakpannen. Ik bleef nog een tijdje zitten, maar toen was het mijn beurt om verbaasd te kijken. Er naderde een rijtuig en wie stapte daar uit? Niemand anders dan mijn oude baas Mijnheer van Hasselt ging hem tegemoet en wees naar mij op het dak. Mijn baas riep: .Jim! Jimmy!" Kil ik naar hem toe- Eerst voorachtig langs de goot cm het klimop naar beneden, maar éénmaal daar aangekomen, sprong ik haastig in de armen van mijn geliefden meester. Hij streelde mij over den kop en sei: .,\Vel. wel, ouwe jongenJe schoot dus ''niet bijzonder op met do gTOote lui, ia het wel? En je komt weer bij je armen, ouwen baas terug?" Ik sloeg mijn armen 0111 zijn hals om te toonen, dat ik by hem en niemand anders blijven wilde. Mevrouw Van Hasselt hoorde ik zeggen: ,,Ja, neem hem maar mee. Hij heeft hier n dien korten tijd al heel wat sdhado aan gericht Wij namen dus afscheid ik salueerde deftig. Miin baas en ik zwerven nu weer door het land en zijn gelukkig in eikaars gezel schap. Spelletje. Eén uit het gezelschap wordt benoemd tot vogelvanger. De anderen nemen ieder den naam van een verschillenden vogel aan, wien9 geluid zij moeten kunnen na bootsen. Alleen de uil mag niet gekozen worden. .Allen zitten met de handen op de knieën en luisteren naar hetgeen de vogelvanger vertelt Deze begint nu de een of andere gebeur tenis te beschrijven en noemt daarbij de namen van verscheiden vogels. Ieder, wiens naam genoemd wordt, moet het geluid van den vogel nabootsen, maar mag daarbij geen oogenbiik de handen van de knieën nemen Zoodra de uil echter genoemd wordl, moeten allen de handen op de rug brengen en ze daar houden, totdat de naam van een anderen vogel genoemd wordt. Dan leggen zij de handen weer op de knieën. Gedurende het verplaatsen der handen, moet de vogelvanger een hand trachten te grijpen. Dit mag hij alleen doen. als de hand noch op den rug noch op de knie ge houden wordt. Slaagt hij hierin, dan moet de gevangen vogel een pand geven en wordt hij op zijn beurt vogelvanger. Nu eens geen teleurstelling, maar wel een verrassing, en wel prijsraadsels. Het werd weer tijd want het was al weer 6 we ken geleden. Ik behoef hier geen verdere uitleggingen er over te geven, want ik heb uitvoerig genoeg uitgelegd, wat de bedoe ling is, dus leest dat maar goed na, en er zullen oofe velen bij zijn, ie een dergelijk prijsraadsel al oplosten. Denkt er aan. goed bijtijds in te zenden, naam dui delijk vermeiden, anders kan je niet mee- loten. Allen h a r t e 1 ij k dank voor het belangstellend vragen naar mijn ge zondheid. Gelukkig ben ik weer heel veel beter; als het maar mooi, zacht weer was, zou ik we! uitgaan, maar telkens die sneeuw en gure wind lokt mij niet aan. Rika van Veen (Koudekerk), je hebt aar dige feestavonden bijgewoond, lees ik uit je brief, zanguitvoering, voordracht gehou den. Zeker, herinner ik mij Neeltje van Wijk nog. Neeltje en Jo van Leeuwen (Nieuwveen) Wat een erge brand is dat op jullie dorp geweest en hoe treurig van die 9 kalfjes, dat zij alles zijn verbrand Als het over dag was gebeurd, zou men ze nog wel heb- b«n kunnen redden die arme diertjes. door O. H. Een fotograaf uit Kikkerland Wou oens een kiekje maken .Van Hopla, Kwekje, Groen en Rond, Zijn het geen Ieuko snaken S Zij spelen hier hun lievliugsspol. Hoe 'theeti Wel, Kikkertj' over. Dat speelt de jeugd toch altijd graag, Nog liever zelfs dan „i-oover". .Vriend Groen springt over Hopla heen En daarna over Kwekje. Zelfs Rond, de dikste, maakt zich klaar, Een lach speelt om zijn bekje. Zoo gaan zij naar de Kikkerschool De weg lijkt nu veel korter. Ze komen dan ook mooi op tijd En niet gevochten wordt er. Op school leert 't kleine Kikkervolk Mooi springen, duid'lijk kwaken. Zeg, zou je op zoo'n Kikkerschool Wel ooit gewend geraken! Ik weet het niet, maar 't lijkt me vreemd Al houd ik veel van springen. Vast kreeg ik er voor gymnastiek Een nul en ook voor zingen. Gaan straks de Kikkers weer naar huis Dan doen zij dat al spelend. Zoo is de weg dus naar hun sloot Geen oogenbiik vervelend. -U. Johanna Diederika Verdoes, zal je voor taan je couvert dichtmaken? Het was ge heel open-, anders raakt op de post de brief er nog uit verloren. Metha, Annie en Massie van Oort, heel hartelijk bedankt voor jullie aardige por tret, ik ben er wat mee in mijn schik. Nu weet ik afweer hoe drie mijner nichtjes er uit zien. De raadsels zal ik ook eens plaatsen. Gerrie Slootweg, mooi zoo. nu weet ik van wie het portret is; ik zal het. er bij schrijven, en zonder dat zou ik het nu ook heusch niet meer vergelen. Viertal Hoope, de brief van verleden week was in dit pakket, want verleden week werd mij natuurlijk niets toegezonden. Hebben jullie Vader's verjaardag prettig gevierd? Wirn Geeve, ik hoop ook, dat ik nog heel veel jaren in staat zal zijn voor mijn raad- seljeugd te werken. Rika van Veen (Zoeterwoude), die voor spelling van 17 wintertjes, dus nog 3 na dit, hoorde ik ook al, maar ik hoop van har-Ie, dat het niet bewaarheid zal worden. Annie Snel, als je een lange correspon dentie zoo leuk vindt, dan ben je ditmaal zeker wel tevreden? Is het pianospelen op de uitvoering goed gegaan? Cor en Toos van de Velden, waar gingen jullie met de school heen voor die gym nastiek- en zanguitvoering? Rika Bliek, ik vond het zelf ook niet ge zellig, dat ik een week moest overslaan; die eene week had ik het nog net met moeite klaar gekregen, maar de week daarop was he.t mij onmogelijk, toen lag ik met griep te bed. Je raadsels zal ik eens een beurt geven. Francisca Giezen, ik ben niet minder blij dan jij dat ik beter ben. Nico Mieloo, mocht je wensch voor mij maar uitkomen en ik nooit meer ziek worden. Annie Zirkzee, jij blijft wel op de hoogte hoe het mij gaat, ook zonder deze corres pondentie. Emma Kouwenberg en Nolly Weyers, doet maar samen mee, en als het Emma nog te veel vermoeit om te schrijven dan kan Nelly het uit beider naam doen, en zeker mogen jullie mij „Tante" noemen. Jo Liese. ook een van de velen, die mij zoo hartelijk beterschap wenscht, wat ik heel aardig vind. Hein Bloemink. wat scheelt er aan? Wat heb je aan je hand? Cornelis Weekhout, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Viertal Raasveld, dank voor den bric-f met goede wenschen voor .mijn beterschap. Ik hoop. dat jullie veel plezier zult hebben op dat verjaarpartijtje, liet treft mooi op een Zondag, Ina en Tonnio Houpt, je mag ook gerusk. weer eens raadsels inzenden. Reina Dreverman, van jou ook al die mooie wensch dat ik nooit meer ziek zal worden. Ik kan je briefjes best lezen, vol strekt niet onduidelijk. Rie van Staveren, ieder kind mag mij Tante noemen, dat weten julüe wel. Por tretjes van mijn jeugd zijn mij altijd' welkom. Mathilde Hassler, begin je al goed Hol- landsch te lezen en (a schrijven? Ga je. ook naar school? Rens en Dirk Boot, heb ik dat goed ge raden dat die brief van jullie was op pa pier van firma D. 3oot, de industrie? Annie Bavelaar, zoodra het zachter weer wordt, mag ik uitgaan, niet nu het sneeuwt en zoo guur is. Ik ben je raadseltante, dus nu heb je er nog een tante bij. Marie en Piet Kükler, het was een lichte griepaanval, gelukkig niet ernstig, anders had ik nog meer weken moeten ontbreken in de kindercourant, want ik kan het on mogelijk aan een ander opdragen, die juf- lie niet kent. Prettig voor je, Mario, dat eene wat je mij vertelt. Annie van der Veen, als je het te druk hebt met schoolwerk en piano studeeren om een brief te schrijven, dan maar alleen de raadseloplossingen. Teuntje Bink, noem je deze corresponden tie groot genoeg? Ik doe mijn best want een' massa kinderen vragen om een lange cor-. respondentia. Maria vaD Oosten, wel ja dan doe je Zon-, dags maar de raadsels als er Zaterdags ver jaarfeest is. Alie van Wilsum, vind je nu deze week de kindercourant weer gezellig nu zoovelen mijner jeugd weer een apart woordje van mij krijgen? Emanuel Eljou, dank voor je vriendelijk woordje om mij beterschap te wenschen. Johanna Voorbrood, ik zie dat je prettig feest hebt gevierd ter eere van je elfden ver jaardag. Nelly en Henk Broers, ook dank voor df goede wenschen voor mij. Jo de la Rie, zal je zorgen dat er geen on geluk gebeurt met den inktpot, zooals op het plaatje van je postpapier? Corry den Dopper, je vraagt of ik ook twee onderdanen heb? Ja zeker, jij toch ook hoop ik. Adriaan Bolle, dank voor je vriendelijkeD wensch voor mijne gezondheid. Ella Brugmans, je hebt toch hoop ik nief ook aan de griep meegedaan, zooals ik? Louis Hartkamp, als je dit leest, weet je al, dat je portret met Kazan in mijn bezit is gekomen. Ik vind bet heel prettig als ik nog een kiek van Kazan krijg en die zal ik dan bij jou in mijn album plakken, tl behoort bij zelf niet tot de raadseljeugd.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 15