ft lagere afdeelingen nog at eenige wedstrijden doorgang hebben gevonden, terwijl in de eerste klasse alleen de kamp le IJmuiden ten «inde werd gebracht. Wij meenden altijd, dat de eerste klasse-terreinen zooveel beier warenOf zijn hier andere beweegrede nen in het spel 1 De faclor: publiek, bijvoor beeld In I.Tmuiden werd een goeden, spannen- cirri wedstrijd gespeeld, waarin Stormvogels voor de pauze, doch Blauw Wit daarna in (dn meerderheid was. In de eerste helft slaag de Struys er in doelman Sahindeler te pas- 'seeren. Het bleek het eenigste doelpunt te ('zijn. De kansen der Ilmuidenaren zijn hier door flink ge=tegen, alhoewel het nog zeer te (bezien staat of zij de laatste drie wedstrijden ,alle op vreemd tenrein, tegen Haarlem, (Blauw Wit en Excelsior, zonder verlies zul- 'len kunnen doorstaan. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl v.-t P- (Stormvogels 15 12 .1 2 40-10 25 Spart,i 34 9 3 2 38-14 21 H. E. S. 'i 15 7 3 22-21 17 Haarlem 14 6 4 4 25-2G 16 Blauw Wit 35 4 7 4 17-15 15 'Excelsior 33 5 3 5 21-38 13 ;U. V. V. IA. S. C. ;;I" 35 6 1 8 30-34 13 33 5 2 6 21-26 13 Quick W 35 3 1 11 14-34 7 iO D. 9. 15 2 1 12 15-46 5 .V. D. S. "f H IT. V. S. V 10 De 2e klatse gaan wij gewoonlijk stilzwij gend voorbij. Ditmaal echter willen wij er teven op wijzen, dat A. D. O., hetwelk met sneltreinvaart op het kampioenschap schec-n af te stevenen, gisteren met 40 door Zand poort werd gekraakt. Xerxes kan dientenge volge nog met A. D. O. gelijk komen, 't Is Ivoor de Hagenaars ongetwijfeld een grcote teleurstelling. f in de 3e klasse A verloor L. F. C. in een weinig pretligen wedstrijd van Celeritas. Het -chijnt hier wel heel zonderling te zijn toe- igegaan. De stand luidt gesp. gew. gel. verl. v.-f. p. -Alphen 11 10 1 30-12 20 ft. V. Cl. 1 12 5 2 5 22-20 12 .'Vices i_ i 0 4 3 2 11-13 11 5 1 0 24-18 11 3 3 4 16-17 9 Celeritas 1 10 4 6 10-19 S fF. C. 1 i 10 2 3 ft 12-15 7 V. V. V. 11 2 2 7 9-1S G Voor de reserve 2e klasse A kwam A. S. ,C. 11 met een nederlaag uit Den Haag lenig, 't Was te verwachten, dal de Haantjes ster- (ker zouden zijn. Hier is de stand: gesp. gew. gel. ver!, v.f. pnt. Quick II fi 5 1 12—0 11 A. D. O. II 8 5 l 2 32—14 )1 ZB. M. T. 11 7 4 12 15—11 9 'A S. C. 11 8 2 1 5 11—22 5 /Ooncoidia II 5 1 2 2 1116 4 'B. B. S. Ill S 1 7 10—23 2 Tenslotte wei-d in de reserve 3e klasse evwiveene slechts één wedstrijd gespeeld, waarin Steeds Hooger 1U voor de verrassing 'zorgde door haar eerste overwinning te be halen en wel op V. U. C. II. Hetgeen onge- twijfeld een goéde prestatie is. H.D.V.S. 111 is thans naar de laatste plaats algezakt. geSD. gew. gel. verl. v.—f. pnt. ,V. U. C. II 10 5 2 3 23—19 12 H. V. V. III 6 5 1 16—7 10 /•Transvalia 11 10 4 2 4 161.5 10 I,. F. 0. II 6 4 11 12—7 9 LI. S. C. II 9 3 2 4 20—21 S iheonidas H 9 3 '1 ft 17—14 7 ,St. Hooger IU 5 1 13 S—14 3 H. D. V. 8. 111 7 1 1 5 4—21 3 Celeritas IL. F, C. I 10. Het is moeilijk over dezen wedstrijd een 'vaslag te schrijven, gezien de omstandig heden waaronder moest worden gespeeld. Waaneer L. F. C. onder slagregen het Ce- éleritas-veld bereikt, blijkt scheidsrechter (ljaeidoorn niet aanwezig. Er wordt gewacht tot halfdrie waarop een scheidsrechter komt i' en tegen de L. F. O.'ers zegt, dat zij zich moeten verkleeden. Do aanvoerder maakt bezwaar wegens de weersgesteldheid. Niets baat, terwijl de scheidsrechter z.elfs niet eens zich bekend maakt, hoewel L. F. C. niet beter west dan dat scheidsrechter IJzerdoom lluit. Volgens latera mededeelin- gen was genoemde heer lid va,n Celsrites. imSim Hoe bet kwam dat L. F. C. verloor? .Ta wij kunnen het wel zeggen, maar het mag niet. Genoeg zij echter als wij vertellen, dat Ce leritas volledig was en L. F. C. invallers had voor de Vries en Yeenhuizen. L. F. C. is den geheelen wedstrijd in de meerderheid geweest 15 min. na het begin als de L. F. C. back Arnoldus bij de middenlijn staat, ont vangt de Celeritas-midvoor die meters ver buitenspel stond, den bal en met alleen den keeper nog voor zich doelpunt hij onhoud baar. L. F. C. slift Celeritas geheel in, doch de voorhoede1 is scholloos. Het onverander- don stand komt de rusl. Wat na de rust is voorgevallen verzwij gen wij liever. Wij z.ullen maar met het volgende volstaan. L. F. C. heelt na de rust het Celeritas-doei belegerd. Het werd een gooi- en smijtpartij waartusschen men af en toe de scheidsrechter hoorde roepen ,,eep beetje kalmer heeren", anders niet. 5 min. voor het eind maakt L. F. C. uit een scrim mage voor doel gelijk. Doch de scheidsrech ter annuleerde dit doelpunt wPgéns buiten spel, terwijl heel Celeritas in het doel stond. Hierna einde van dit voelbaldramn. Na afloop van den wedstriid vernamen wij dat de ..onbekende" scheidsrechter: Zui- derwijk werd genoemd. Daar L. F. C. ver geten had prolestformulieren mede te ne men kon er niet geprotesteerd worden. Bij L. F. C. was de achterhoede en middenlinie puik, de voorhoede goed. doch schotloos. Naar wij vernamen heeft L. F. C. bij den N. V. B. een klacht ingediend over de leiding. Quick Boys 1L. M. C. 1 30. Zooals altijd was hc-t veld uitstekend be speelbaar. AangeAen de heer Büiie afwe.- zJg is, stelt de heer v. d. Valk zich beschik baar den wedstrijd te leiden, van welke laak hij zich uitnemend kweet. Quick Boys heeft drie, L. M. C. vier in vallers. Da Kat wij kers beginnen eerst tegen wind en brengen direct eonige bezoeken aan liet L. M. C.-doel, waar de verdediging saf? bleek. Zonder dat een der partijen eenige noemenswaardige kansen krijgt orn te doel punten. komt de pauze met 00. Na de niet is L. M. C. het meest aanval lend geweest, doch haar aanvallen hadden weinig succes door slecht schieten en even eens slecht afwerken. Bij Quick Boys gaat het beier als Zwaan linksbinnen gaat spelen en liij direct hef genoegen smaakt, na inloo- pen, het eerste doelpunt te maken. Hoe L. Al. C. aanvalt, de Katwijksche verdediging laat zich niet passeeren. De Best hlijkt er weer een goede kijk op te hebben. Na een goede aanval geeft De Best Jr. een mooiu voorzet men staat om te doelpunten, als een L. M. C.'er den bal met de vuist weg slaat. De toegestane penalty wordt door Slavleu op onberispelijke wijze benut, 20. Ëenigen tijd later wordt een outbnt hard naar binnen gespeeld. Koelewijn loopt er als ern razende achter, ontfutseld den verbaas- den L. M. C.-back den bal en weet ioelon- pend op fraaie wijze te doelpunten. L. M. C. Iracht nog legen te scoren, doch haar hef tige aanvallen hebben geep resultaat. Het was over het algemeen een fraaien en fair gecpeelden wedstrijd. Een wedrirüü. Blauw WitAjax. Het bestuur van Blauw Wit heeft beslo ten de opbrengst van een binnenkort te spe len wedstrijd AjaxBlauw Wit geheel af te staan aan het N. O. C., en dus niet. zooals aanvankelijk in Blauw Wit's bedoeling lag, dit bedrag uitsluitend ter beschikking te stel len van eenige afzonderlijke sportbonden. Zooals men weet, had Ajax, toen eenigen tijd geleden het plan tot dezen wedstrijd was geopperd, direct aan Blauw Wit voorgesteld don wedstrijd geheel ten bate van het N. O. C. te spelen. Het is inderdaad van groot belang, dat Blauw Wit thans in dezen geest een besluit heeft genomen, en wel daarom, wijl de di rectie van het Stadion reeds bij voorbaat hul toegezegd ook h&lr aandeel te zullen af slaan, indien de wedstrijd geheel ten voor- deele van het N. O. C. zou worden gespeeld, zoodat de geheele recette thans aan het X. O. G. ten goede komt. Zoo belooft dus cfcze ontmoeting, behaly* een mooie propaganda, tevens een financl- eolen steun van groote Leteekenis; voor be% N. O. C. en dus voor de Ned. sporlvertegstt- woordiging op de Parijsche Olympiade te zullen worden. A Roode DuivelsZwaluwen. Gisteren heeft, de Belgische Elftal Com missie- vergaderd ter samenstelling van het officieuze Belgische elftal, dat onder den naam „Diables Rouges" op Dinsdag 4 Maart a.s. (Mardi-gras) in België den jaarlijkschen wedstrijd zat spelen tegen het Neder)?.nd- sche Zwaluwen-Elftal. De samenstelling van de ploeg luidt van rechts naar links als volgt": Doel De Bie. Achter Swaerienbroeckx en Verbeeck. Midden Pelsmaeker, v. Halme en Musch. Voor Coppée, Gillis, Jooris, Larnoe en" Houet. Als reserve-spelers zijn gekozen Paty, Coillic, Slallenberg, Eist en De Vos. Een competitie orcr het heele Land! Ook in Zweden komt men tot de overtui ging, dat het verreweg het beste is in bet belang van het spel om de sterkste elft allen van het land in één competitie te vereeni gen. De voorzitter van den Zweedschen Voetbalbond, de heer Anton .lohanson, heeft dan ook een plan opgemaakt, waarbij do 12 sterkste Zweedsche ploegen tegen elkaar zouden spelen om het Zweedsche kampioen schap, vreik plan zeer waarschijnlijk ook zal worden aangenomen. Het eamensUdien van. het nationale elftal. In Italië heeft men besloten het samen stellen van het nationale elftal, dat op 10 Maart zal spelen tegen Spanje, op te dra gen aan een enkel persoon. Zooals men weet zijn ook hier te lande voorstanders van een dergelijke regeling. Hoogstwaar schijnlijk zal het Italiaansche besluit hen aanzetten tot nieuwe actie. Wij zijn be nieuwd wat in Italië de resultaten zullen zijn van deze beslissing. WIELRENNEN Moeskops wint den grooten Wintexpiijc. Gisteren vond op de winterbaan te Parijs do linale plaats van den wedstrijd om hefc. Criterium d'Hiver. In de finale kwamen uit Moeskops, Bailey en Begraeve. De wedstrijd weid verreden in G manches deux. De wei rcldkampioen werd winnaar, doch had een extra rit tegen Baüey te rijden. Deze zag n.l-, kqns in don eeriten rit over onzen Jamdge- noot te zegevieren. Ook. de-finale van het Criterium d'Hiver, voor stayers vond plaats. Hierin kwamen uit Sérès, Grassin, Süter en Aerts. De wed strijd werd verreden in zes achtervolgings- races. Sérès behaalde drie overwinningen en werd dus algemeen winnaar, zegt „De Crt." De ui lila gen luiden Finale om het Crite rium voor sprinters Bailey slaat Moes kops-, Degraeve slaat Kaufigann; Kaufmann slaaf Bailey Moeskops slaat Degraeve Moeskops slaat Kaufmann. Beslissende rit "Moeskops slaat Bailey. Einduitslag: l. Moeskops; 2. Bailey3. Kaufmann en Degraeve. Finale voor stayers Grassin c.!aat Süter Sérès slaat Aerts Sérès slaat SülerGras- sin slaat Aerts: Süler slaat Aerts-; Sèrè3 slaat Grassin. Einduitslag l. Sérès, 3 p. 2. Grassin, 4 p.3. Süter, p.4. Aerts, 6 p. Hollanders te Berlijn. Op de Kaiserdam-wielerbaan le Berlijn werd gisteren een 2es uurs-koppelwedstrijd- gehouden, waaraan 13 koppels deelnamen. De Hollander Leene vormde een koppel met den Duiteehei Sawall, terwijl onze landge noot Venteer den Duilscher Mayer tot part ner had. Klaas van Nek was van zijn ver teden week gedanen val nog niet hersteld en kwam niet uit. wat wel jammer was,! aangezien zijn koppelgenoot Lewanow zich bijzonder onderscheidde. Deze reed nu mef der. Italian Oiiveri en dank zij vooral bti.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 12