Een Prinsje. 't Duurt niet lang of 't y entje gaat alleen op reis, naar de lieve feeën wat een flinke Thijs'! O, hij stapt parmantig, weet heel goed den weg, loopt eenat over 'i paadje langs de meidoornheg. Komt dan aan de weide met de bloem enpoort wilde rozen bloeien in dit lieflijk oord. Lieve feeën dansen en muziek weerklinkt lichte kleedjes glanzen, waar het maanlicht blinkt. Moes moet vaak vertellen van de feeën klein en de brave dwergen, die in Boschland zijn. „Hè", zegt kleine Thijsje, „was 'k in Sprookjesoord, ,,'k zou den weg best weten, ,,'k ging dan door de poort „Van de lieve feeën „en kwam op de wei, „waar ze allen dansen, „vroolijk, licht en blij!" Thijs rust, stil en vredig, V onder d' appelboomV zoet© bloesems geuren i sa» bij wordt moe eo loocn4 Dair klinkt harpgetokkej, op een schoonen toon feeën komen nader »v en één draagt een kroont w r Tbijeeman wordt zet zaob in postuur nu wordt hij een prinsje in dit naeht'Kjk uur! O, wat voelt de jongen, met dat huldeblijk van de Heve feeën zich toch trotoch en ripsfl TTRRMANm Thijsje is een ventje, dat van sprookjes houdt; 't is een aardig baasje zelden js hij stout: Nelly de Boer, ik verlang ook heel erg naar de lente, maar de laatste dagen lijkt het er niets op met dien scherpen kouden wind en soms hagelbuien. Badje van der Voort, zoolang je in huis moet helpen, omdat je moeder ziek is, be grijp ik best, dat je niet iedere week kunt inzenden. Nees Hoolenburgh, weer heelemaal be ter? Env eel moois gezien op den Bazar? Adriaan Reyngoud, hoe was de verjaar dag? veel plezier gehad, Jo had mij al een en ander geschreven wat je zou krijgen. Alle nieuwelingen zijn weer welkom. Antoon Vredeveldt, wat heb jij bijzonder aardig met zoo'n groote mooie plaat er op. Annie Zirkzee, veel mooie katten gezien op de tentoonstelling En was het er geen klagelijk gemiauw Die stumpers vinden het niets gezellig om tentoongesteld te worden. Klazina van Breda (Warmond), je mag gerust meedoen, en als je wat wilt vragen, dan moet je dat aan mij doen; mijn naam staat hieronder, zet dien ook maar op het couvert. Nellie van Leeuwen (Oegstgeest), als kind ging ik dolgraag op verjaarpartijtjes bij vriendinnen, ja zeker hoor. Ze hebben mij vandaag weer van alle kanten raadsels ge stuurd, dus jij mag het ook wel doen. Arie Zanen, ik weet je naam nu goed en dat is het voornnaamste, dus als er bij vergissing wat anders staat, dan zal je hefc toch wel kunnen vinden, niet waar Is het baasje van Kazan je vriend, houdt je ook veel van dien viervoeter. Louis Hartkamp, wat zie ik daar in je brief, krijg ik werkelijk spoedig eeD kiek van jou met Kazan Heel graag hoor en als ik je dan eens in Leiden zie met hem. dan zal ik zeggen of het goed lijkt. Catrien van den Berg, dank voor 2 brie ve»; je raadsel zal eenmaal een beurt krij gen, maar ik ontving er nu een massa en kan niet alles tegelijk plaatsen. Den lOen van de volgende maand. Gerard de Bolster, ja alsjeblieft, vergeet het niet weer om je naam er bij te schrij ven, dat is zoo lastig voor mij. Alida van der Velden, je mag op het cou vert mijn naam zetten of raadsels, net zoo als je wilt. B. Esdert-, veel plezier op het koperen huwelijksfeest van je ouders. Jan van der Heyden, ja, je raadsels wa ren goed, en het is beter den brief wat bij tijds to bezorgen dan op het allerlaatste oogenblik. Henk Broers, het is goed dat je mij nu ook nog vertelde, dat je 5 broers hebr, anders zou ik gedacht hebben dat jij alleen was met 3 zusters. Gerrit Philippo, lach jij maar van harte hoor om Pietje Bell. Gerrie Slootweg, het is enorm niet waar het aantal brieven den laatsten tijd. O, ik vind het wel plezierig, mits ik het pak ket maar goed op tijd ontvang en goed gezond ben. Zoo Denk je er Woensdags wel eens aan, dat ik dan zoo druk bezig ben voor jullie; Woensdags en Donderdags hoor. Harmen en Wim Nieuwland, een menseh kan geen 2 dingen tegelijk doen, dus jullie konden niet genieten van familie die over kwam, en ook nog raadsels oplossen en schrijven. Annie en Lyda van Beek, dus een nichtje van jullie is nu een raadselnichtje voor mij geworden, ik hoop dat het haar evengoed bevalt als jullie. Mathilde Hassler, dat had ik den eersten keer al begrepen uit je briefje, dat je een Duitfiche bent. Sisca Giezen, dat treft dan mooi, dat de kindercourant tegenwoordig op Zater dagavond verschijnt, dan heb jo meteen tijd en gelegenheid om de raadsels be aoe- ken. Willem Roest, de brieven moeten Dins dags vóór vijf uur zijn aan het bureau „Leidsch Dagblad" Leiden, of aan mijn. adres: Den Haag, Frederik Hendriklaan 157. Jo Liese, goed geraden dat het is ver geten, je hoorde zeker bij de goede oplos singen. Ik zal je raadsels wel eens een beurt; geven, maar heb* er nu weer zóóveel ge-; kregen. Catrien Zandbergen, vervelende ziekte ia dat hè, die influenza, heb je veel dagen in bed moeten liggen Leendert Eldorhorst, dat ligt volstrekt niet aan jou als je. de eene week de raad sels gauwer vindt dan een anderen keer. De smaken verschillen zóó op dat punt, het eene kind roept om een cijferraadsel en een ander kind weer om een ander soort. Jannie Horree, ga je gang, ik ben de raadseltante voor de geheele jeugd. Mollie Aanen, heerlijk dat Betsie weer vooruit gaat. Heb je veel plezier gehad op dien verjaardag en is alles goed gegaan Mien van Zwieten de Blom, je raadsel zal eenmaal een beurt krijgen, al weet ik nu nog niet wanneer. Ina en Tonnie Houpt, dat was een voor- dcclige kip, die 313 eieren in één jaar had gelegd; ik wou dat er veel van die kippen waren. Jullie ook De drie zusjes de Haas, ik hoop alle raad sels mij gezonden, eens te plaatsen, maar geduld hoor, want ik heb er veel en ieder een vraagt: och toe, plaatst u mijn raadsel nu toch eens gauw Geertje Hoogendoorn, als je dit leest, ben je al jarig geweest, maar jo wilt toch zeker nog wel mijn gelukwenschen in ont vangst nemen. Elsje Ti mm ere, pok dat* kan ieder lend

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 19