No. 19607. LEIDSCK DAGBLAD, Vrijdag 8 Februari. Tweede Blad. Anno 1924 V B1NNENLANB UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Afsci-cifing van de Staatsloterij. De Minister van Financiën deelt in de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag in de Tweede Kamer nopens de be groeting van financiën voor 1924 mee, dat een wetsontwerp in voorbereiding is tot ge leidelijke afschaffing van de Staatsloterij. Uit het bouwbedrijf, Namens den patroonsbond voor de bouw bedrijven in Nederland en den Ned. R.-K. bond van bouwvakpatroons is gisteren aan de besturen van de werknemersbonden, betrokken bij de onderhandelingen inzake tic landelijke centrale arbeidsovereenkomst ja de bouwbedrijven bericht gezonden over hetgeen do ledenvergaderingen der pa troonsbonden ten opzichte van het resul taat der gevoerde onderhandelingen hebben besloten. Dit komt op het volgende neer: Inzake den arbeidstijd werd besloten het patroonsvoorstel te handhaven, hetgeen in- eluit dat overal 8% uur per dag, of 48 uur per week, zal moeten worden gewerkt. [Wat betreft de sociale bepalingen, in het geldende contract opgenomen, werd de nieuwe regeling, door de onderhandelaars ontworpen, afgewezen. Men gaf in de pa- trconsvergaderingen voorkeur aan de hand having van de ten deze thans geldende rege lingen. Met de voorgestelde redactie van de ar- btelen, die betrekking hebben op de in stelling van een commissie die de naleving {ran het contract zal hebben te bevorderen, gingen de vergaderingen niet accoord, zoo- dat het noodig zal zijn, voor de uitvoering yan het in die artikelen neergelegd principe ten nieuwe redactie te vinden. Ten aanzien van de loonen waren beide bondsvergaderingen van oordeel, dat de toestanden in het bedrijf niet toelateD, de aangeboden looncijfers nogmaals te ver- hoogen. De voorgestelde klasseverschuiving wordt In hoofdzaak gehandhaafd. iWat de loonen betreft komt dit besluit jbp het volgende neer: De voor de steden [Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Haar lem thans geldende loonen worden, wat de geschoolde werkkrachten betreft timmer lieden en metselaars vastgesteld op 80 ]Dts. voor Amsterdam, 77 ets. voor Den Haag, Rotterdam en Haarlem. In het thans geldend contract is het loon voor deze (Categorie arbeiders in alle vier steden be paald op 85 ets. In de dan volgende klas sen zal het loon zijn: le klasse 72 ets., thans 80 ets.; 2e klasse 67 ets., thans 76 hts.3e klasse 61 ets., thans 67 ets.; 4e klasse 53 ets.thans 60 ets.5e klasse 50 hts. thana 54 ets.; 6e klasse 44 ets., thans £8 cta. Voor de andere bouwarboiders worden 0o loonen naar ongeveer denzelfden maat- Êtaf verlaagd. Hot eerste aanbod der patroons was m felle klassen en voor alle categorieën 2 ets. per uur lager; de werkliedenorganisaties hadden in een verlaging van de thans gel dende loonen met 2 ets. toegestemd. De patroons hebben den arbeidersorga nisaties verzocht uiterlijk 18 Februari een beslissing te nemen. Het bestaande con tract loopt op 1 Maart af. Naar wij vernemen zullen de hoofdbestu ren der arbeidersorganisaties a.s. Dinsdag to Utrecht bijeenkomen om de voorstellen tier patroonsbonden onder oogen te zien. („Volk")- De Algemeeno Synodale Commissie Her Nederlandsch-H or vormde Kerk heeft Iran H. M. de Koningin een gift van f 2000 [ontvangen voor het Fonds voor noodlijdende kerken en personen, en een gift van f 750 yoor het Fonds ter voorziening in de gees telijke behoeften der gemeenten, waar fcigen middelen ontbreken. Ds. W. L. Welter, Ned.-Herv. predi kant en Hofprediker le 's-Gravenhage, her denkt vandaag zijn gouden ambtsjubileum. De jubilaris werd in 1849 te St.-Petersburg geboren, waar zijn vader predikant der Ne- derlandsche Gemeente was. Hij studeerde Ban de Rijksuniversiteit te Utrecht en stond achtereenvolgens le Bunnik, Dedemsvaart, Zwolle en Arnhem. Na een verblijf van zes jaar in laatstgenoemde plaats, vertrok hij Daar Den Haag, waar hij bijna dertig jaar beeft gewerkt en wijk XI aan zijn zorg is toevertrouwd. Zondag a.s. zal ds. Welter in de Groote Kerk des voormiddags een gedachtenisrede houden. Door curatoren van den bijzonderen, leerstoel van Fransche letterkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, ingesteld door tie „Vereeniging ter bevordering van de Studie van het Fransch" is dr. P. Valkhoff, lecraar aan het gymnasium te Hilversum Bil privaat-docent aan de Rijksuniversiteit to Utrecht, aangewezen ter vervulling van üien leerstoel. Het Tweede-Kamerlid W. J. F. Juten tsthans zoover van zijn ziekte hersteld, dat fcij nu cb dan een kleine wandeling maakt. C.Msb.") Ds. Blauw, rechlszinnig predikant te Eerbeek, heeft zich, volgens de „N. R. Ct.", bereid verklaard, zijn kansel ter gelegenheid Van huwelijksinzegening desgowenscht aan feen vrijzinnigen predikant af te staan. De bijzondere commissie uit de Tweede famer, die bestaat uit de heeren Sannes, oumer, Van Schaik, Boon en moj. mr. frida Katz, heeft rapport uitgebracht over het wetsontwerp tot herziening van ver- Schillende titels van het Tweede boek van het Wetboek van Koophandel cn wijziging Van daarmede samenhangende artikelen in andere wetboeken en in de faillissements fret. Aan de Memorie van Antwoord op het voorstel-Rutgers tot wijziging der Drank Vet wordt ontleend, dat de voorstellers kunnsa inzien, dat vernieuwde indio- ning van een te voren verworpen voorstel in strijd zou zijn met goede parlementaire gebruiken. De stelling, dat drankbestrijding moet steunen op zedelijke overtuiging en dat dwang hier niet het gewenschte middel is, kunnen de voorstellers goeddeels onder schrijven, doch juist in verband daarmede wordt het stelsel van plaatselijke keuze aanbevolen. Het drinken van sterken drank wordt daardoor niet belet, doch de verlei ding tot het gebruiken wordt ingeperkt, en geenszins is het do bedoeling om, ge lijk in Amerka, aan de burgers onmogelijk te maken sterken drank te gebruiken. Ingediend is een wetsontwerp tot tij delijke afwijking van art. 20, eerste en tweede lid der Invaliditeitswet. Het 1ste lid legt op het Rijk den last van een jaarlijksche bijdrage gedurende 75 jaar van 21% millioen gulden, welk bedrag in hoofdzaak bestemd is om het aanvangs- tekort op do verzekering van het tegen woordig geslacht te dekken. Met het oog op den zorglijken toestand van de Rijks- schatkist heeft de Regeering in overweging genomen het tot stand doen komen van een gewijzigde regeling betreffende de dekking van genoemd aanvangstekort, waarbij zon der principieele wijziging van het financi- eele stelsel der wet en zonder aantasting van de rechten der verzekerden voor de naaste toekomst verlichting van lasten kan worden verkregen. In afwachting van de tot-stand-koming van de nieuwe regeling wordt thans voorgesteld als tijdelijke maat regel voor 1924 de storting terug te brengen tot 3 millioen gulden. Van het onderhavige voorstel behoeven geen moeilijkheden te worden gevreesd voor het Invaliditeitsfonds Behalve dat dit fonds thans reeds in het bezit is van een belegd vermogen van rond 100 millioen gulden, zijn vooralsnog de pre mie-inkomsten, ten bedrage van gemiddeld 32 millioen gulden per jaar, ruim voldoende ter bestrijding van do loopende renten en van de kosten van de uitvoering der artt. 99 en 100 dor wet. Stsbl. No. 24 bevat een Kon. besluit van 29 Januari j.l. tot uitvoering van artikel 29 der Wet op het Levensverzekeringsbe drijf 1922. (Buitenlandsche Verzekerings maatschappijen). UIT NED. OOST-INDIE. Moord. CHERIBON, 6 Febr. (Aneta). Een man doer vermoordde om wraak te nemen we gens zijn ontslag, den employé A. R. Maes van de suikerfabriek Nieuw-Tersana. Alpïien. Het aulogevaar neemt steeds grooter afmetingen aan, vooral ook in deze plaats, waar de straten niet te breed kun nen genoemd worden. In de Raadhuisstraat liep een jongen, T. de B. achter een melkwagén, toen van den tegenovergestelden kant een auto kwam aan rijden. De jongen wilde de straat overste ken, doch kwam met de auto in aanraking. Het ongeluk liep echter nog gelukkig goed af, met een bloedende neus, het gezicht vol schrammen en een kapotten klomp kon do jongen huiswaarts keeren. In een sloot aan de Hooftstraat alhier was een vrouw bezig kleeren te spoelen, toen een der planken der sloep brak en de vrouw in het water terechtkwam. Op haar hulpgeroep kwam W. aansnellen, die het ge noegen mocht smaken, de vrouw uit haar ongewenscht bad te verlossen. Omtrent de oorzaak van den brand, die Maandagavond in een molen gelegen aan de Kerkvaart alhier woedde, verkeert men nog in het duister. Gebrs. van V., die op eenigen asftand van den molen wonen, merkten den brand, die weldra zoo in om vang toenam, dat aan blusschen niet te den ken viel, lomeer nog daar door de groote afgelegenheid de brandspuit veel te laat aan wezig was. De geheele molen werd dan ook in de asch gelegd. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Donderdag 14 Februari des na middags te 2 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. lot het beschik baar stellen van een crediet van f 1500 voc» de bestrating over een lengte van 40 Meter van den Westelijken oprit van 's Molenaars- brug. 2. Voorstel van B. en W. lot het in ge bruik geven van een perceel bouwterrein aan de Pr. Hendrikstraat aan het bestuur van de afdeeling Alphen aan den Rijn van de Zuid-IIollandsche Yereeniging „Het Groene Kruis". 3. Voorstel van B. en W. om hen le mach tigen lot het sluiten van de overeenkomst omtrent overnamo door do gemeente in on derhoud en beheer van strooken grond, gele gen nabij het station. 4. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een overeenkomst met Zwammerdam betreffende wederzijdsch hulpverleening bij brand. 5. Voorstel van B. en W. tot overname van een gedeelte openbare straat van D. van der Neut Jr. en van de Vereeniging Con cordia. 6. Voorstel van B. en W. lot wijziging van de verordening op de invordering van de plaatselijke inkomstenbelasting. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement voor het Algemeen Armbe stuur alsmede voor het Wees- en Armhuis. 8. Voorstel van B. en W. om. voorloopig af te zien van wijziging van de verordening op de heffing en invordering van schoolgeld. 9. Voorstel van B. en W. lot het vaststel len van een verordening op de Commissie van Bijstand voor Openbare Werken. 10. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van een schadevergoeding ad f 150 aan L. Bouthoorn voor geleden schade wegens afkeuring van een rund. 11. Voorstel van B. en W. om aan den hulpkeurraeester K. Drok over 1923 eene te gemoetkoming van f50 toe te kennen voor onderhoud van zijn rijwiel. 12. Voorstel van B. en W. om met ingang van 15 Febr. e.k. buiten werking te stellen de toepassing van de steunregeling aan werk- loozen. 13. Voorstel van B. en W. lot het geven van een naam aan eene nieuwe straat. 14. Voorstel van B. en W. tot betaling uit den post „Onvoorziene Uilgaven" op de be grooting 1923. 15. Voorstel van B. en W. om den keu- rings-veearts K .R. Kuipers en den hulp keurmeester K. Drgk definitief als zoodanig aan te stellen. 16. Verdeeling van den Raad in afdeelin- gen ingevolge art. 48 van het reglement van orde. 17. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de concessievoorwaarden voor de leve" ring van electriciteit aan de gemeente Zwammerdam. Voor het Christelijk bcwaarschoolon- derwijs is veel geld noodig. Ook de Chr. be waarschool aan de Hooftstraat in deze ge meente heeft vermeerdering harer inkom sten dringend noodig. Qm mede hierin te helpen voorzien is reeds eenigen tijd een dames-comité bezig een bazaar voor te be reiden. Dit plan belooft schillerend te zullen slagen. De dames ondervinden zeer veel medewerking. Veel is reeds door hen zelf vervaardigd; veel en velerlei i9 reeds ont vangen; veel is nog toegezegd. Maar nog meer is welkom. Het voornemen is den ba zaar te houden in het begin van Maart. Waddingsveen. Door het bestuur van de Chr. school aan de Oranjelaan, is aan het bestuur der gemeente verzocht om uit- keering van de som, groot f2111.68, welke de school meer heeft gekost dan er voor ontvangen is. Do aanvrage is geweigerd. Nu zal het bestuur van die school in hoo- ger beroep gaan. De landbouwer R. had het ongeluk, dat bij het lammeren een zijner beste schapen doodbleef. Het vleesch werd voor de consumptio goedgekeurd en in het klein verkocht. Door den raad is besloten om de op centen op do vermogensbelasting te ver- hoogen tot 100. Tot heden was het bedrag van de opcenten 40. Door de veehouders Van Leeuwen en Uitbeijerse is aangifte gedaan dat him vee is aangetast door mond- en klauwzeer. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen, 9% uur, ds. Hoek van Oudewater, namiddag 6 uur: preeklezen. Geref. Kerk, halftien en half zes: ds. Wielenga. Woubrugge. Den 23sten dezer maand zal de heer B. Zwetsloot Ban., brugwach ter aan a© brug over de Does te Hoogmade zijn 25-iarig ambtsjubileum herdenken. On getwijfeld zal deze dag voor dezen alge meen gcachten beambte niet ongemerkt voorbijgaan. In de maandelijkscbe vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging alhier, leid de de hoer W. van 'fc Riet de bespreking voor dozen avond in mefc een leerzaam on derwerp ,,De H. Schrift en het Maat schappelijk vraagstuk." Een zeer geani meerde bespreking volgde. Gemeenteraad. (Vervolg.) Na heropening stelde de voorzitter aan de orde punt 8 van de agenda wijziging verordening heffing plaatselijke inkom stenbelasting", welke moest geschieden na de wijziging der wet van 1923. Na eenige bespreking werd daartoe be sloten. Artikel 4 van dc verordening werk kring Bouwcommissie wordt gewijzigd. B, en W. zullen daarbij niet vergaderen. Aan de firma Bos en Zoon wordt ver gunning verleend 100 meter schoeiing aan den Smolenaarsweg of volgens den offi- cieelen naam „Woubrugsche pad" te mo gen maken voor losplaats, met de bepaling van f 50 per jaar voor onderhoud aan dien weg cn dat het verkeer niet belemmerd wordt. De heer Boot vraagt of daaronder een opslagplaats begrepen waa. De voorzitter antwoordt ontkennend. B. en W. stellen voor punt 11 van de agontia te schrappen. De heer Van 'fc Riet vraagt do reden van dit voorstel. De voor zitter zegt dat het pla-* vernieuwing brug over de Does niet genoeg voorbereid was. De heer Van 'fc Riet vraagt meer inlich tingen en zegt: „zullen wij de brag over de Does vernieuwen of niet." De beer Wismaji antwoordt, dat B, en W. een on-- derixoud hadden willen hebben met den ge meente-opzichter. Dit Ï3 geschied maar niet met den ontwerper van het plan wel ke niet genoemd kan worden. Daarom is door B. en W. afvoering voorgesteld. Ook Is een officieus© bespreking met den in genieur van den Prov. Waterstaat ge- wenscht. De heer Van 'fc Riet kan rich mefc het medegeelde nu wel vcreenigen Het laatste punt: Voorstel van de hee ren Boot en Wisman, ora de gratificatie van den Rijksveldwachter, den heer Kooi man, te verhoogen met f 25 per jaar. De heer Boot licht het voorstel toe. Het was uitgegaan na rijpe overweging. Des tijds was den rijksveldwachter als stand plaats Woubruggo en niet Hoogmade aan gewezen. om later e>en bweeden gemeente veldwachter te Hoogmade te benoemen. Bij een vacature zou het gewenschfc zijn weder geen tweedon gemeenteveldwachter te verlangen. In de vorige vergadering zei do voorzitter geen gebruik van den rijks veldwachter noodig t© nebben, daar vol doende gemeentepolitie hier was. Zij als voorstellers willen als blijk van waardee ring, den heer Kooiman wiens gedrag en capaciteit niets te wenschen overlaat, die gratificatie verlecnen. De heer Wisman bespreekt het in De cember 1919 genomen besluit om de wo ning der bakkerij t© laten vert>ouwen voor woning van den rijksveldwachter en meent dat de toelage niet te hoog is, in ver houding tot omliggende gemeenten. Spr. zegt, dat in d© vorige vergadering onder den invloed van bezuiningsvoorstellen ten aanzien der ambtenaren (waar spr. niet voor was) door den voorzitter voorgesteld was de f 50 toelago van den rijksveldwach ter to schrappen, en besloten was dit op de helft to verlagen. Hierop kwam spr. nu terug en sloot zioh geheel bij den heer Boot aan en waardeerde het zeer dat een rijksveldwachter hier woomt. De heer Van ?t Riet betreurt het zeer dat Ged. Staten het tractement van bur gemeester cn secretaris niet hebben wil len verlagen. Hij wil niet persoonlijk zijn. Hij plaatst zich geheel op principieel stand punt. Als God ons, zooals in deze tijden geschiedt in het stoffelijk© tegenkomt on bezuiging op aller terrein noodzakelijk wordt geacht, dan is het onbillijk dat een categorie, hier burgemeester en seoretaris, wordt uitgeschakeld om niet in de bezui niging te deelen. Komt de begrooting lar ter nog aan de orde, dan wil hij wachten, om ook omtrent dit voorstel te besluiten. De heer Lieverse is tegen het voorstel, omdat er aan verbonden is opheffing func tie van den tweetien gemeenteveldwachter. Hoogmade zou d© dupe daarvan zijn en weder een nachtwacht verkrijgen. Do voorzitter kan niet zeggen of de be- grooting weder in den Raad behandeld zal worden, op zijn salaris ia geen 10 pOfc. kor ting toegestaan, doch omtrent do 5 pCt. bijdrage op zijn pensioen, is geen beslis- iii\g nog genomen. De heer Van 't Riet zal dan voor het voorstel stemmen. De heer Kooiman mag de dupe ©r niet van worden. Hij blijft aan sturen op zuinig gemeentebeheer. De heer Do Vett© sluit zich bij den heer Van 'fc Riet aan. Het voorstel wordt daarop aangenomen. Vóór stemden de heeren Boot, Wisman, Van 'fc Riet en De Vette. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring. Kerkelijk bericht. Ned. Protestan tenbond. Zondag 10 Febr 'savonds 7 uur ds. J. Deelman, van Oudshoorn. Haarlemmermeer. Do ambtenaar bij do rijksbelastingen, do heer B. J. Peetere, is van Nijmegen overgeplaatst naar Hoofd dorp. Tot tijdelijk onderwijzeres aan do open bare lagere school no. 3 te Vijfhuizen is benoemd mej. J. S. J. Weertman te Am sterdam. Katwijk-aan-Zee. In de Gemecntezanl had gisteravond do afdeeling Katwijk van de Nederl. Christelijke Geheel Onthoudcis Vereeniging een propaganda-avond belegd, die door den voorzitter, den heer S. van Bcelen met gebed werd geopend, waarna hij een woord van welkom richtte tot de heeren De Hartogh en Klarenberg van Voorburg, die zich bereid hadden verklaard het verdere van den avond de vergadering bezig te houden met het ten gehoore bren gen van voordrachten. Voordat men de reeks voordrachten begon, sprak de heer W. Klarenberg, onze vroegere plaatsge noot, de vergadering toe naar aanleiding van het voorgelezen gedeelte uit Jozua 5 vers 12 b tot het einde. Ook de kinderen werden niet vergeten on op eenvoudige wijze gewezen op do gevaren der drankge woonten. Hierna volgde een reeks voor drachten, betrekking hebbende op de be strijding van den alcohol. Bovenal werd voorgehouden ook ten dezen opziclito Goj te dienen en Zijn eere te bedoelen. Aan het einde gekomen sprak de heer De Har- tog nog een slotwoord, waarna do voorzit ter do vergadering met dankgebed sloot. Werden tot op heden do erven van het woningencomplex van „Lombok" als doorgangspaden gebruikt om uit de straat de duinen te bereiken, lhans is hieraan een eind gekomen doordat do Rijkseigen dommen, die er aan grenzen zijn afgezet. Het is voorde talrijke bewoners van „Lom bok" geen gemak. Van de trawlvisscherij kwamen Don derdag te IJmuiden aan de markt de log gers K W 38 mot f 584, 69 met f 702 en 96 met f 701 besomming. N oordwij k-Bmnfiu. In dc Ned.-IIerv. Kerk gaf gisteravond het Chr. gemengd zangkoor „Advendo", directeur de lieer Jac. Smit, haar tweede uitvoering, onder leiding van ds. W. W. van Haatten en met welwil lende medewerking van den heer II. Admi raal Czn. (orgel). Nadat I's. 80 vers 9 gezon gen was en ds. v. Ilaaften met gebed had geopend, hield ds. v. Haaften een inleidend woord, waarin hij zeide, dat dc eerste uit voering der nog jonge Vereeniging al reeds goed geslaagd was, zoodat bijgevolg haar 2e zeker wel zou slagen. Nu, dat is zij zeer zeker. Het zeer gepaste program werd cor rect uitgevoerd, vooral aan hel Evangelisch Gezang XXU en de beide soli werd in het bijzonder de aandacht geschonken. Het gemengd koor verdient wel een woord van lof, vooral daar de zangteekens zoo in aandacht worden genomen en de uitspraak zoo duidelijk is. Tot slotnummer was Gloria Patri gekozen, welke keuze zeer gelukkig was en de kroon op het werk zette. Ds. v. Haatten dankte hierna het koor, waarbij hij zeide, dat vereeniging, directeur en soliste allen met genoegen terug kunnen zien op dezen avond. Verder dankte spr. al len, die lot het welslagen dezer uilvoering hadden medegewerkt en in het bijzonder den heer Admiraal, die de aanwezigen van goed en zuiver orgelspel in de pauzo had lalen genieten. Spr. bevestigde nog eens de woor den, welke hij in zijn inleiding had gespro ken, o.a. dat de uitvoering wel geslaagd mocht heclen. Ds. v. Haatten ging hierna voor in dankgebed en werd tot slot van dezen genotvollen avond de bekende Avondzang Gez. 180 vers 1 slaande door alle aanwezi gen gezongen. Noordwijkeihont. De missionaris v. G. kreeg eenige jaren geleden van zeven vrien den zeven kalveren cadeau, die voor hem opgefokt zouden worden. Thans, na beëin diging van zijn studie, liet hij zijn portret maken, staande bij zeven flinke koeien. Bij zijn vertrek naar het verre Afrika hoopt hij, van de opbrengst van het vee een kerkje te stichten in het missie-gebied. Van verschillende landbouwers alhier zijn door onbekende honden schapen dood gebeten. Oegslfleesl. Kerkelijk bericht. Ned.- IIerv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk, dr. J. J. Woldendorp, van War mond; 's avonds te vijf uur, in „Irene", ds, P. de Ifarn, van Yoorhout. Dezer dagen hield de R.-K. geitenlok- vereeniging haar jaarvergadering. In het openingswoord wierp de voorzitter een te rugblik op 1923 en hoopte, dat dezelfde eensgezindheid mocht blijven bestendigd ook in 1921. Door eendrachtige samenwer king van leden met bestuur zou dan het nieuwe jaar weer worden een gelukkig jaar voor de vereeniging. Spreker wenschle alle leden voor zich cn hun gezin een gelukzalig Nieuwjaar. Dit seizoen zal geen slalwedslrijd worden gehouden. De melkconlrölo op velgehalte zal wel een feil worden; het bestuur zal de zaak nader regelen. Ter versterking der kas middelen zal wederom een voorjaarsverlo ting worden gehouden. Aan de R.-K. tooneel- vereen. „St. Lucas" zal uit erkentelijkheid bij gelegenheid een bewijs van waardeering worden aangeboden. De rijksveeteellconsu- lent, do heer Tukker komt eerst in het a.s, najaar zijn toegezegde lezing met lichtbeel den houden. De rapporten der keuring 1923 zijn nog niet gearriveerd. De medailles wor den ter bondsvergadering uitgereikt. De uit werking der plannen om een gewestelijke geitcnlentoonslelling te houden te Osgst- geest hebben reeds vasteren vorm aange nomen. Vier nieuwe loden zijn aangenomen. Thans beslaat de vereen, uit C donaleurs >n 58 leden. Bij de behandeling van den be schrijvingsbrief voor de a s. bondsvergade ring, Febr. te' houden, kwam rok ter sprake de orgaankwestie. Een tiental leden gaven zich op voor een abonnement. Als af gevaardigden ter bondsvi nadering verden benoemd de heeron A Olsthoorn en 1). den Hollander. De aftredende bestuursleden Mo lenkamp, Olsthoorn en Sehoonderwocrd werden met bijna algemeeue stommen her kozen. De lieer fl v. d. Hoeven werd weder om benoemd als controleur der vereen, cn is tevens de opkooper der lammeren voor den prijs van 20 cis. per stuk. De voorzitter her innerde aan de verplichting om de lamme ren, welke worden aangehouden dit jaar, van ingeschreven dieren, deze te laten num meren voor de registratie. Uit het jaarver slag van den penningmeester, den hoer L. IV. v. Abswoude, bleek, dat er een balig saldo was. De voorzitter bedankto secreta ris en penningmeester voor hun werkzaam heden, en hoopte met hen neg vele jaren de belangen der vereen, te mogen cn I: mnen dienen, want het is hem oen lust in deze vereen, te werken, waar zoovele zuster organisaties clcn geest gaven. Voor den feest avond can 13 Dec. '23 werd ontvanger f 87.87, inclusief een gift van f 2.50. De uit gaven voor dien avond bedroegen f 83.9F, zoodat er dus nog een 1 ilig saldo was van slechls 13.93. De coll-cte voor den prijs 1921 bracht dilmaal op f2.075. De winst der gebruikelijke verloting werd ditmaal ge deeld door een goed doel te steunen wat ho' vereenigingsgebnmv „St. Willibrordus" zj ten goede komen. Rijnsburg. Ds. J. L. Vries, alhier, komt als no. 1 voor op een tweetal voor de Chr. Geref. Kerk te Kampen. Snasenheim. Kerkelijk bericht. Ned. Prol. Bond Zondagmorgen kwart over tien in de zaal van den heer B. Hoogstraten, ds, A. Trouw van Heemstede. Met de voorbereidende werkzaamheden het graven van de tundeering van het R.-K. ziekenhuis, is ec-n begin gemaakt. De vrouw van den hoer C. Rotteveel i s te Leiden, aan de gevolgen van haar brandwonden, overleden. Aan de Waslekerlaan, waar do water» leren moet verrijzen, is met het heien be gonnen. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ncd. Herv. Gein.: Zondagmorgen, to tien uur, ds, Hermanides. II. D. 's Avonds, le halfzeven, ds. Hermanides. Warmond. Gisteren hield de scbict- vereeniging „Ons Vermaak" alhier een vogelschietdag, waaraan de deelname zeer groot was, waarom in twee series geschoten werd. De prijzen weiden gewonnen als volgt le Vogel: Romp: L. van Lommei, War mond; kop: dezelfde; staart: dezelfde; la vleugel: A. v. d. Veek, Lisserbroek; 2e vleu gel: J. v. d. Zon, Warmond; vlag: bij loling. 2e Vogel: romp: Th. Duivenvoorden. Noordwijkerhout; kop: A. van der Veek, Lisserbroek; staart: J. Duivenvoorden, Noord wijkerhout; le vleugel: J. Hoogervorst, Noordwijkerhout; 2e vleugel: J. do Bruin, Lisserbroek; vlag: dezelfde. le Vogel (2e serie): Romp: bij loling; kop: A. Wijnhout, Lisserbroek; staart: J. van Leeuwen. Lisserbroek; le vleugel: J. Duinhoven, Warmond; 2e vleugel: II. Rem merswaal. Noordwijkerhout; vlag: J. van der Zwc-t. Lisserbroek. 2e Voge': romp: J. II. Bonarius, Velzen; kop: A. Wijnhout, Lisserbroek; staart I. van Nooit, Warmond; le vleugel: P. Nut- kens, Noordwijkerhout; 2e vleugel: dezelfde vlag: .1. van Leeuwen. Lisserbroek. 3e Vogel: romp: W. Steenvoorden. Noord- wijk; kop: II. Remmerswaal, Noordwijkcr- houl; staart: dezelfde; le vleugel: J. II. Bo narius, Velzen; 2e vleugel: P. Nulkens, Noordwijkerhout; vlag: bij loting. Na aflcop werden de prijzen in liet Sla-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5