Begrooting van Financiën. US! DE RIJNSTREEK. Wat iedere Vrouw behoort le weten Begrafenis-Onderneming keereweer P VRAGENBUBBIEK. kerkbezoek 19 geregeld. Voor de R.-K. sche pelingen geld een soortgelijke regeling. Het is juist, dat het blad „de Vrijdenker" san boord van schepen en bij inrichtingen der zeemacht is verboden, en wel wegens het bevatten van bijdragen van anti-mili taristische strekking. liet ligt in de bedoeling om in 1925 geen gelden meer aan te vragen voor subsidie aan de marine-sportvereeniging „Zeemacht" Het is gebleken, dal aan den tijdelijk op geheven kanaaldienst van liet loodswezen in het -ie/ae district (Rotterdam) geen vol doende behoefte bestaat om de zeer hoogo, jaarlijks terugkomende uitgaven aan zulk een dienst verbonden, te rechtvaardigen. Di kanaaldienst zal daarom althans in zijn ouden vorm niet weder worden ingesteld, en de kustdiensl voor den Nieuwen Rotterdam sehen Waterweg delinilief worden opgedra gen aan de te Maassluis gestationeerde vaar tuigen van den opgeheven kanaaldienst. Het ligt niet in de bedoeling de zeilloods- vaarluigen van Ilellevoelssluis naar Rotter dam te verplaatsen. De redenen, die destijds geleid hebben tot het verleenen van meerdere vrijheid van beweging aan den Duilschen officier Kurt Vogel zijn den minister niet bekend, aange zien het toezicht op geïnterneerde vreemde lingen niet lot zijn departement behoort. Kola van w ij z i g i n g. Aan de memorie van antwoord is toegG, voegd een derde nota van wijziging. Behalve hetgeen hierover in de memorie zelf reeds is meegedeeld, blijkt uit de toelichting 0 :1. r.og, dat het voornemen bestaat 0111 in 192-f geen studenten tot een verbintenis bij de zeemacht toe te laten. Oorspronkelijk was gerekend op aanneming van 8 studenten. Vermindering met f 12 000 is hiervan het gevolg. Door reorganisatie van den loodsdienst is de urgentie van de overbrenging der stoom- loodsvaarluigen van Hellevoetsluis naar. Hoek-van-llolland vervallen, weshalve een bedrag van f25.000 uitgetrokken als meer der onderhoud baggerwerk in de berghaven te Hoek-van-Holland kan worden geschrapt. Het eindcijfer der begrooting wordt ver hoogd met f 3.-177.005. Alkemade. Gemeenteraad. -0- VUde Hooidst. B Memorie van Antwoord. De Minister brengt nadrukkelijk onder de aandacht, dat, waaf hij hier of daar wetlc- iijke of andere voorziening zal toezeggen, dit slechts geschiedt onder het voorbehoud, dat daardoor het herstel van het financieele evenwicht, aan hetwelk den voorrang toe komt, in geen enkel opzicht zal worden ver traagd. Rijksinkomslenbelasling. De wet op de inkomstenbelasting, die voor normale tijden is ontworpen, heeft in den tegenwoordigen abnormalen tijd het bedenken van middelen uitgelokt om met uitbetaling van minder be lasting le kunnen volstaan. Om de winst van een bijzonder voordeclig jaar aan de belasting te onttrekken, heeft men het be drijf in een naaml. vennootschap ingebracht, een nieuwen vennoot opgenomen of ook een voudig tusschen de bestaande vennooten de winstvcrdeeling veranderd. Hieraan heeft de wet van 19 Mei 1922 door wijziging van art. 14 een einde gemaakt. Thans vertoont zich opnieuw een neiging om ondernemingen met een klein aantal deelgenoolen onder den vorm eener naaml. vennootschap voort te zetten. De bedoeling is, dat do winst der nieuwe vennootschap niet zal v orden uitge keerd, doch dat de aandeelhouders de gel den, die zij in privé behoeven, van dc ven nootschap zullen lecncn. Een nieuwe wets wijziging wordt hierdoor noodig en deze wij ziging, waartoe het voorstel spoedig kan worden verwacht, raakt evenmin als de vo rige het systeem der belasting. Forcnsenbelasting. De bezwaren legen het bestaande stelsel hebben aanleiding ge geven tot het doen samenstellen van een wetsontwerp tol herziening van de desbe treffende bepalingen der gemeentewet. Dit ontwerp is 0111 advies aan Ged. Stalen, als mede aan den Nijvorheidsraad en aan eenige Kamers van Koophandel gezonden. Tabaksaccijns. Dat een heffing op de grondstof een eind zou maken aan de ont duiking, door middelen van het bezigen van reeds gebruikte zegels, is onbetwistbaar; de vraag dient echter te worden gesteld of zoo danige helling niet fraude in anderen zin in het leven zou roepen, en deze vraag be antwoordt de minister zonder voorbehoud bevestigend. De perceptiekosten van dc tabaksbelasting bedragen thans ruim 3 pet. van de op brengst. liet is den minister bekend, dat de ver zending van zegels door de controle te Haarlem met zoodanige zorg geschiedt, dat redelijke klachten daartegen niet kunnen rijzen. Accijns op gedistilleerd. Dc fraude is aanzienlijk achteruitgegaan voor zoover zij den invoer betrof van kleine hoeveelheden gedistilleerd. Voor het overige maken de getroffen maatregelen het opsporen van fraude gemakkelijker dan vroeger en ver oorloven zij in te grijpen waar dit vroeger niet kon. Afdoening van pensioenaanvragen. Dc minister kan niet ontkennen, dat er reden is lot klacht over den in sommigen gevallen langzamen gang van zaken bij den Pen sioenraad. Intusschen moet niet uit het oog worden verloren, dat dikwijls vertraging ontstaat in de afdoening der pensioenaan vragen door omstandigheden, die van den wil van den Pensioenraad onafhankelijk zijn. Den minister is gebleken, dal de Pensioen raad op aanvragen om weduwen- en (of) wcezenpensioen gewoonlijk zeer spoedig be schikt. Vervroegd ouderdomspensioen. Tegen uitbreiding van bet aantal betrekkingen, waaraan uitzicht op vervroegd ouderdoms pensioen is verbonden, beslaat bezwaar. Be perking van bedoelde betrekkingen wordt gemotiveerd, omdat zij in het belang van den Staat, van den ambtenaar zelf en van liet Pensioenfonds is. iNooduitkeering aan gemeenten. Ann den wensch van die leden, die de voor 1921 en 1922 vastgestelde regeling van de nood- uitkrering aan gemeenten ook voor volgen de jaren bestendigd zouden wenschen te zien totdat een nieuwe definitieve regeling van de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten zal zijn tot stand ge komen, kan de minister geen gevolg geven; de uiterst zorgelijke toestand van 's lands fi nanciën zou niet toelaten de staalsbogroo- ting, welke thans reeds zulk een aanzienlijk tekort aanwijst, nog met een dergelijke uit- kcering extra te belasten. Tramlijn Binnenhof. De vergunning aan de gemeente 'sGravenhage tot liet heb ben van tramsporen over het Binnenhof is laatstelijk verlengd tot 1 Maart 1924, waar bij werd te kennen gegeven, dat het beden king ontmoet deze vergunning verder te ver leenen. Echter heeft het gemeentebestuur nader toch nog een verzoek ingediend tot verlenging tot 1 Oct. 1924 met het oog op een nog aan te brengen wijziging in het plan voor den nieuwen verkeersweg lanes de Gevangenpoort. Dit verzoek is ingewilligd. Debacle Hanzebanken. De na de tot slandkcming der wet van 19 Juli 1923 ten behoeve van debiteuren van de Hanzeban ken lo Utrecht en te 's Ilerlogenhosch ge troffen garantieregeling heeft slechts op be perkte schaal toepassing gevonden. Hoewel van de zijde der regecring slechts tegen en kele der door Algemeene Centrale Middcn- slandseredictbank ter fiatleering aangebo den posten bezwaar is gemaakt, zijn in het geheel niet meer dan 14 credielen goedge keurd. De posten vertegenwoordigen een totaal bedrag van f 49,200. De vraag of uit deze garanticverleening ten slotte nog geldelijke verliezen voor den staat zullen voortvloeien, leent zich thans nog niet voor een positieve beantwoording. Staatsloterij. De minister is eveneens van meening dat het wenschelijk is de staats loterij af te schaffen. Een wetsontwerp, het welk die afschaffing op geleidelijke wijze be oogt. is in voorbereiding. Finaneieele verhouding tusschen kerk en staat. Zooals reeds ten vorigen jare me degedeeld, heslaan er naar het oordeel der regecring geen grondwettelijke bezwaren te gen de algeheelc losmaking van den finan- eieclen band tusschen kerk en slaat. Intus schen zijn de moeilijkheden, aan de oplos sing van het vraagstuk verbonden, daarmede geenszins opgelost. Immers is de moeilijk heid vooral gelegen in dc omstandigheid, dat het niet vaststaat, welk orgaan als het recht hebbende op dc gekapitaliseerde gelden moet worden beschouwd. Zoolang daaromtrent in dc Kerkgenootschappen geen eenstemmig heid bestaat, is het bezwaarlijk te verwach ten, dat de regeering harerzijds slappen zal döen om het beoogde doel te bereiken. Echter zal worden overwogen in hoeverre herstel van het in 1920 met de kerken ver broken contact de oplossing van het vraag stuk nader kan brengen. De huidige .regeling van dc predikants- traetementcn wortelt in de bestaande finan cieele verhouding tusschen Kerk en Slaat Zoolang deze onveranderd blijft, is het uit zicht op wijziging dier regeling, naar het den minister voorkomt, uitermate gering. llijksinkoopbureau. - Omtrent de werking van dit bureau wordt medegedeeld, dat de verkregen resultaten tot dusver alleszins be antwoorden aan de verwachtingen, welke daarvan werden gekoesterd. Nota van wijziging. De memorie van antwoord is vergezeld van een derde nota van wijzigingen, tengevolge waarvan dit hoofdstuk een vermindering met f 483,080 op den gewonen dienst ondergaat. RECLAME. De voor de verrichting der levensfuncties onontbeerlijke zuurstof uit de buitenlucht wordt' voor het grootste gedeelte geabsorbeerd door middel van de huid. Voor dit doel bezit dc menschelijke opperhuid millioenen poriën, die ongehinderd haar werk moeten kunnen verrichten; zijn ze evenwel door stof of anderszins verstopt, dan kan de zoo hoog noodige inademing niet plaats hebben en een vale gelaatskleur, puistjes of andere huidaandoeningen zijn vaak het gevolg. Deze eenvoudige uiteenzetting verklaart het overwegende belang bij het voortdurend vrij en werkzaam houden van de poriën, zoowel voor den algemeenen gezondheidstoe stand, als voor de schoonheid der huid. Voor het volkomen zuiver houden van de huid- poriën, en voor de bevordering harer func ties, is het gebruik van een absoluut zuivere zeep beslist noodzakelijk. Aan dezen eisch voldoet de Rccal-zeep, want zij is bereid uit vetten van even goede qualitcit als de voor do spijsbereiding gebruikte vetsoorten. Dc Recal-zccp geeft een overvloedig cn room achtig schuim, dat' tot diep in de poriën doordringt cn deze geheel opent, en maakt het mogelijk dat de huid al die functies ver licht. die voor het behoud der schoonheid onmisbaar zijn. De zekerste wijze van bcoor- decling der male van zuiverheid eener zeep bestaat hierin, dat men haar even met de punt van de tong aanraakt. Brandt of steekt ze dan, dan komt dit, doordat ze een over maat van alkalische zouten bevat, tenge volge waarvan de huid ruw en droog wordt en een- gezonde gelaatskleur vroeg of laat geheel verloren gaat. Recal-zeep is de aller zuiverste en dc allerbeste toiletzeep. Iedereen met een gevoelige huid, die gemakkelijk wordt geïrriteerd, kan er onmogelijk buiten. Boven dien is zij bijzonder zuinig in het gebruik, daar men er tweemaal zoolang aan heeft als aan gewone toiletzeep. Prijs 35 cents. ^282 Dc Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagmiddag le half drie ten Raadhuize. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergade ring met gebed en verzoekt den secretaris ovu te gaan tot lezing der notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Alvorens met de agenda te beginnen wil de voorzit ter opmerken dat deze vergadering de eerste is, die in het nieuws jaar zal worden gehou den. Spr. dankt ds hoeren ook namens zijn echtgenoote voer ds gelukwenschen bij de jaarwisseling ontvangen en biedt wederkee- rig zijn gelukwenschen aan. Voorts zegt spr. den hecrcn dank voor den steun in list afge- loopen jaar van hen ontvangen, welk jaar zich kenmerkte door een prettige samen werking in het belang der gemeente. Spr. hoopt dat het den leden in hun zaken goed moge gaan en rekent voor het jaar 1924 weer op een aangename samenwerking. Hierna is aan de orde de agenda: lo. Vaststelling van een nieuwe verorde ning op de heffing en invordering van schoolgeld voor liet gewoon lager onderwijs. De voorzitter leest con schrijven van den Comm. der Koningin in deze provincie vóór, waarbij deze aandringt op het maken van een nieuwe schoolgeld verordening overeen komstig de gewijzigde lageronderwijswet. Deze verordening aldus spr. is met de noo dige nauwkeurigheid samengesteld cn heeft veel tijd in beslag genomen. De Keer Rode- wijk vindt de genomen schaal wel wat le ongelijk verdeeld. Hoe hooger men komt in belasting aanslag hoe kleiner de toename wordt genomen van het te betalen school geld. De heer Verwey toetst de ontworpen schaal aan het thans nog geldende tarief, en vraagt zich dan af of de ontworpen rege ling wel aanbeveling verdient. Spr. komt bij het maken van een vergelijking tusschen de oude en de nieuwö schoolgeldregeling tot een percentsgewijze verhooging van 100 en ineor procent. Dc voorzitter zegt, dat de ver gelijking van den heer Verwey niet opgaat en zijn berekeningen wel foutief zullen we zen aangezien de heer Verwey vergeet dal bij de nieuwe regeling het belastbaar inko men is genomen en bij dc oude verordening het zuiver inkomen grondslag voor heffing was. Dc heer Rietbroek vindt de ontworpen re geling zeer goed. Spr. spreekt er dan ook zijn voldoening over uit en kan zich volkomen met het ontwerp van B. cn W. vereenigen. De beeren Verwey, Rietbroek en De Vette bespreken onderling hel voor en tegen van het ontwerp. De voorzitter maakt hieraan "ten laatste c?n einde. Spr. zegt dat de ont worpen regeling is berekend op de geraam de opbrengst .schoolgelden" uilgetrokken op de begrooting dienst 1924. Mocht even wel bij het maken van het kohier over het eerste kwartaal blijken dat de ontworpen regeling lot unoverkomelijke bezwaren aan leiding geeft, dan kan de raad alsnog be sluiten de verordening le wijzigen: Evenwei gelooft spr. dat hiervoor geen gevaar is te duchten. Hierna wordt de verordening z. h. s. vastgesteld. 2o. Vaststelling van het kohier Honden belasting, dienst 1924. De voorzitter zegt dat het kohier door B. en W. opgemaakt e?n opbrengst oplevert van f508. Daar niemand arlikelsgewijze behan deling wenscht wordt het kohier z. h. s. op het uitgetrokken bed-ag vastgesteld. 3o. Vaststelling raadsbesluit lot aankoop van een grootboekinschrijving tot een be drag reëel groot f 4200. De voorzitter zegt dat in een der vorige vergaderingen was besloten tot verkoop van het woonhuis te Rijpwetering aan hel kerk bestuur aldaar. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling de opbrengst hiervan aan le wen den lot gedeeltelijke dekking van de aan le gane geldleening voor schoolbouw. Ged. Sta ten hebben evenwel hiertegen bezwaren ge opperd op grond van vermindering van eigendom. B. en W. stellen dan ook voor van de opbrengst grootboekinschrijving aan le koopén. Z. h. s. wordt het voorstel aan genomen. 4o. Vaststelling van een raadsbesluit tot het aangaan van een rekeningeourant over eenkomst met de Bank van Nederlandsche gemeenten te 's-Gravenhage lot een maxi mum van f 50 000. De voorzitter ligt het ontwerp raadsbesluit toe. De heer Verwey vraagt naar de reden waarom Ged. Staten weigeren goed le keuren het aangaan van een rekeningcourant met dc Boerenleen bank. De voorzitter antwoordt de reden van Ged. Stalen niet te weten, doch zal wederom trachten de rekeningeourant te sluiten met de Boerenleenbank. Lukt zulks niet dan zal de raad toch wel geen bezwaar hebben dal de overeenkomst met eerstgenoemde bank wordt gesloten Aldus besloten. 5o. Vaststelling van een raadsbesluit tot verkoop van de aan deze gemeente belioo- rende noodscliool te Rijpwetering. De voor zitter zegt verscheidene aanbiedingen te hebben gekregen naar aanleiding van een geplaatste advertentie voor den koop van de noodschool. Het resultaat van de gevoerde onderhandelingen is geweest, dat de Maat schappij voor Bodemculluur te Leiden de school wenscht le kcopen voor de som van f 1800. welk bedrag B. en W. wel aanneme lijk vinden, zoodal zij voorstellen de school aan genoemde maatschappij te verkoopen. Z. h. s. stemming wordt tot verkoop beslo ten. 60. Wijziging begrooling, dienst 1923. De voorzitter leest do te wijzigen posten voor, waarna z. h. st. de wijziging wordt vastge steld. 7o. Yaststclling huurwaarde woning rijks ontvanger. De voorzitter deelt mede, dat met ingang van 1 Mei a.s. de rijksontvanger de gemeente gaat verlaten, zoodat het woon huis met ingang van dien datum aan een ander zal moeten worden verhuurd. Aan de woning zullen binnen afzienbaxen tijd eenige niet onbelangrijke réparamoeten plaats hebben, zoodat B. en W. voorstellen ook mede met het oog dat aan de woning een kantoor is, de huurwaarde van bedoeld perceel te brengen van f 300 op f 420. Z. h. st. wordt de huurwaarde op f 420 vastgesteld. 80. Bespreking tot het aangaan van een geldleening groot f 65.000 a 6 pCt. Wordt op voorstel van den voorzitter besloten dit punt in geheime zitting le behandelen. Voorts wenscht de voorzitter nog een punt aan de agenda toe le voegen nl. het aan gaan van een tijdelijke ka'sgeldleening groot f 40.000 a 57= pCt. bij de Boerenleenbank te Rijpwetering. Dit punt kon aangezien nog geen bericht van deze bank was ingekomen niet eerder op de agenda worden geplaatst. De voorzitter licht een en ander nader toe, waarna z. h. s. wordt besloten deze kas- geldleening aan te gaan. 9o. Hierna geschiedt mededeeling van de volgende ingekomen stukken: lo. Verzoek van het R.-K. schoolbestuur van Oud-Ade om een voorschot op de ge meentelijke vergoeding als bedoeld bij art. 101 der Lager Onderwijswet. Voorstel van B. en W. om het voorschot le bepalen op f 670. Z. h. s. aangenomen. 2o. Alsvorcn van het R.-K. schoolbestuur van Rijpwetering. Voorstel van B. en W. om het voorschot le bepalen op f 970. Z. h. s. aangenomen. 3o. Verzoek van het R.-K. schoolbestuur van Roelofarcndsvecn voor de Meisjesschool Voorstel van B. en W. om het voorschot te bepalen op f 1750. Z. h. st. aangenomen. 4o. Alsvorcn van het R.-K. schoolbestuur van Roelofarcndsvecn voor de Jongensschool Voorstel van B. en W. om het voorschot le bepalen op f -1490. Z. h. s. aangenomen. 5o. Schrijven van den voorzitter van het College van Ged. Stalen van Zuid-Holland inzake jaarwedde van den gemeente-ont vanger. Co. Schrijven van Ged. Stalen houdende goedkeuring raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldleening groot f 40.000. 7o. Alsvorea houdende mededeeling goed keuring raadsbesluiten lot wijziging van de begrooting, dienst 1023. 80. Alsvoren houdende mededeeling ver daging van de begrooling. dienst 1924. 9o. Alsvoren houdende mededeeling dat deze gemeente voor wat betreft de uitvoering van de vlceschkeuringswet is ingedeeld bij dc gemeente Leiden .ingevolge het bepaalde bij art. 23a van genoemde wet. lOo. Schrijven van den voorzitter van het College van Ged. Staten houdende me dedeeling van de Koninklijke goedkeuring tot- wijziging van dc verordening op de hef fing van opcenten op de hoofdsom der Rijks- inkomstenbelasiing llo. Toezending van het verslag van den Keuringsdienst van Waren over 't jaar 1923. 12o. Verslag van het correspondentschap der Arbeidsbemiddeling en werkloosheids verzekering te Alkemade over het jaar 1923. Wordt ter visie voor de leden gelegd. 13o. Mededeeling proces-verbaal van de opneming van de kas cn boeken van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat de ontvanger op 21 December j.l. in kas had een bedrag ad f 18.486.28. 14o. Dankbetuiging van J. F. de Jong, vo lontair ter secretarie alhier voor de hem toe gekende gratificatie. loo. Mededeel ingen van de liecren T. J. de Graaf, W. Straathof en P. Juffermans. dat zij hun benoeming aannemen tot lid van het algemeen Burgerlijk Armbestuur. De overige stukken worden voor kennis geving aangenomen. Rondvraag. De lieer Verwey vraagt enkele inlichtingen over een ingezonden stuk in de Leidsche courant van den heer N. P. Ycrkley inzake, de vlecschkeuring. Volgens dat ingezonden stuk had men op dc secretarie verteld dat hij f 40 moest storten voor de herkeuring. Spr. vraagt of deze be wering juist is. De voorzitter zegt hiervan niets af te weten doch geeft het woord aan den secretaris, die mededeel L dat de zoon van Ycrkley op de secretarie is gekomen om den burgemeester le spreken. De Bur gemeester was er niet cn toen beeft spr. hem de gewenschle inlichtingen gegeven. Spr. heeft hem medegedeeld dat het te storten bedrag voor herkeuring door Leiden wordt vastgesteld en dat spr. niet weet of dit be drag f 10, f 20 of f 50 is, zoodat Verkley de raad bekwam zich in verbinding le stel len met den directeur van het Slachthuis te Leiden. De heer Verwey zag gaarne ter voorko ming van moeilijkheden dat B. en W. met Leiden in onderhandeling traden ter wijzi ging van art. 32 van de verordening door een vast bedrag van storting voor herkeu ring te bepalen. Voorts wijst spr. op art. 4 van de over eenkomst op de vlecschkeuring, waarin slaat vermeld dat de keurloonen voor den lijd van één jaar zijn vastgesteld cn dat na afloop van het jaar de keurloonen door een van beide partijen kunnen worden herzien. Spr. stelt B. en W. voor met Leiden over de keurloonen in onderhandeling le treden, op dat de keurloonen kunnen worden verlaagd zoodat zij meer in evenwicht met de keur loonen der andere plattelandsgemeenten. De heer Rietbroek vraagt of B. en W. hij Leiden er ook op aan willen dringen, dat de veehouders, wier vee voorwaardelijk wordt goedgekeurd meer vlecsch voor eigen ge bruik mogen houden. De voorz. antwoordt de heeren Verwey en Riclbrock dat hij deze aangelegenheid nader zal bespreken. De hoer Hiel broek bespreekt voorts het loon, dat- aan de arbeiders wordt gegeven bij werkloosheid. Spr. vindt het loon van f 2.75 per dag veel le laag. De arbeiders werken toch ook in het belang der gemeente De voorz. wijst op andere gemeenten waar het loon nog veel lager is. de gemeente kan niet meer geven. De heer Uielbroek vindt van niemand bijval, al kan hij zich met den voorz. niet vereenigen. De heer Rotteveel bespreekt den toestand der wegep. F-pr. dringt aan op hel nemen van een vrachtauto voor het vervoeren van grind langs de wegen, en het aankoopen van basaltslag. De voorz. zegt dat wat het eerste betreft hij daar weinig voor voelt. Er zou een chauffeur aangeschaft moeten wor den. Zijn tweede verzoek vindt spr. uitste kend als het maar uitvoerbaar was. De Raad heeft op de begrooling van het vorige jaar wel liefst f 2500 gekort voor wegen- onderhoud, zoodat spr. geen kans ziet met het uitgetrokken bedrag de wegen behoor- lijk te onderhouden. De wegen vragen een maal tengevolge van het zware autoverkeer veel onderhoud. Hierna wordt de vergade-s ring gesloten. Woensdag 6 Februari had de jaarver gadering plaats van het bestuur der Cen trale R.K. Kiesveïteniging „Aikeruade" in café Rustoord te Rijpwetering. Tot het bij wonen der vergadering waren lutgtnoodigd de geestelijken uit dc verschillende paro- chie's en de be.'.turen der R.K. parochiale kiesverecnigingen. Het bestuur der CentraJc kit-svereeiiigin- gen was geheel voltallig; van de geestelij ken waren aanwezig pastoor De Kok, van Oudewetering cn kapelaan Kok van Rijp- wetering. Dc verschil!orde parochiale be sturen waren goed vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer Krebbers opende de vergadering met den christelijken groet en een woord van welkom aan de aanwezigen De notulen der vergadering, van 23 Novem ber 1923 werden voorgelezen en onveran derd vastgesteld. De jaarverslagen van de parochiale kiesverecnigingen werden door de resp. secretarissen voorgelezen en moch ten den dank der vergadering vtiwerve* en een opwekkend woord om steeds hun krachten aan deze zaak te blijven wijden. Nvt volgde het jaarverslag van tien secre taris van de Centrale kiesveieemging. Na een opmerking van den heer Rictboek, die door den voorzitter en den secretaris werd weerlegd, mocht ook dit verslag den dank der vergadering aanvaarden. Het verslag der financieele commissie, bestaande uit de heeren W. van Harteveld en H. van der Poel, deed ons hooren, dat de ontvangstee hadden bedragen f 216.35 en dc uitgaven f 155.39, batig saldo f60.96. Echter moet nog betaald worden de con tributie aan den Staten-Kierkring Gouda, vermoedelijk f 32.50, zoodat het werkelijk batig saldo ongeveer £23 bed'aagt. De con tributie aan de Centrale te betalen door de par. kiesverecnigingen v/erd in beginsel vastgesteld cp 10 ct. per lid. Door Rijpwe tering werd aangedrongen ep lage contri butie; dc penniugmeester lekende echter voor, dat zulks niet mogelijk was. Aan de Kamer Centrale Leiden moet betaald wor den 6 ct. per lid en aan dc Staten K s- kring Gouda ongeveer 2 ct. Alzoo blijft er voor zijn uitgaven maar ongeveer 2 ct.- per lid over, voorwaar geen groot bedrag. Bij dc rondvraag w«: 1 den verschillende middelen besproken, die dienstig zoude* kunnen wezen om het bezoeken der verga dering der parochiale kiesvereenigmgen wa* aantrekkelijker te maken. Door Oudewete- ring werd gezegd, dat het met verloting" van kamerplanten aardig succes gehad heb ben. De vergadering werd hierna door den voorzitter niet den christelijkcn groet ge sloten. Leimuidcn. De raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 32 Februari a.s. des namiddags acht uur. Agenda: t Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Beslissing op dc verzoeken van de bijzondere lagere scholen, om een voorschot te mogen ontvangen op de gemeentelijke vergoeding krachtens art. 101 der Lager On derwijswet. -i. Behandeling school g My er- ordening haar aanleiding van gemaakte op merkingen van Ged. Staten legen de Veror dening. 5. Nadere vaststelling van hec Raadsbesluit inzake opening rekening-cou rant. 6. Comptabel besluit. In de hekken op de molenkade, die van overstappen voorzien zijn, zullen op bevel van Ged. Staten, klaphekken worden aan gebracht. Er bestaan plannen om die gedeelten dezer gemeente die tot nog loc van clcc- Iriscli licht verstoken bleven te clectrificee- ren. Het mond- en kluawzeer dat in deze gemeente bijna algemeen is geweest, kan vrijwel als geweken beschouwd worden. Rijnzateiwoude. De muziokvcreenigir.g „Symphonic van Leimuiden" gaf op verzoek van de Rijnzaterwoudsche „Vcreeniging voor ZiekcnhuisverpKging" een uitvoering in het café „De Boer" t -n bate van laatst genoemde verecniging. Evenals te Leimui den werd ook ditmaal goed geblazen. De zaal was geheel gevulu. Zwammerdam. Kerkelijk bericht. Remonstrantsch-Geref. Gem.: Zondagmorgen te tien uur, ds. Bappold. RECLAME. CREMATIE, AÜTC-1RAWSP0RT OPGERICHT 1871 AALMARKT 13 TELEF. §61 7797 C. v. K., le L. Zend den brief maar aan de Redactie van „De Telegraaf', met inge sloten adres van dezen schrijver. Dm redac tie zal dien brief wel opzenden. Mej. O., te L. Kastanjes bevatten veel zetmeel en zijn voedzaam. ITot is echter wet mogelijk dezelfde voeding goedkooper te krij gen in den vorm van erwlen cn booneii. Maar de smaak lelt ook mee. A. C„ te O. Zij heeft recht op een week kostgeld en loonmevrouw moet haar dat uilbelalen. G. J-, le L. De huur is dan stilzwijgend wederom een jaar verh-r-gd. Abonné, to L. Het feil levert geen reden tot echtscheiding op. A. J„ te L. Indien uw inkomen slechts f 750 is geweest, zijl gij niet be'as'ing- plichiig en kunt u reclameeren, J. v. B„ te L. Met een inkemen van f 1600 betaalt een ongehuwde aan liijksln* komstenbelasting f 18, Verdcdigingsbcias-! ting 3.30 en Gemeentebelasting f 67.25.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 10