No. 1960S. MAANDAG 4 FEBRUARI Anno 1924 GfUciesIe Kannisnsiriinq. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BINNENLAND. PRIJS DER AD VERTE OTIEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, Kleine Advertenlién, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postreebt. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Hoordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèqus" en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANXt Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week '1.0.18, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18, Franco per post 2.36 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHYERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225 is Dinsdag ver krijgbaar SCIIELVISCII a f 0.20—f 0.32, SCHOL a f 0.27, MAKREEL a i 0.20, KA BELJAUW a f 0.35I 0.40 per pond en VOLLE HARING a f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 4 Februari 1924. Leidsche Pluimvee-tentoonstelling. De vierdaagsche tentoonstelling van de L.P.V. in de Sladszaal, welker versiering met palmen bet werk was van den bloemist H. j Ivors, van de Mare, is een schitterend succes geworden, al hadden sommigen met het oog op de betrekkelijk hooge entrees er een zwaar hoold in. Het bestuur bad echter de zaak grootsch aangepakt en daardoor werd ook de deelneming bijzonder groot. Het totaal aan- lal betalende bezoekers heelt 4147 bedingen In 1921 en 1922 waren deze cijfers resp. 3842 en 1739 betalende bezoekers. Alle lo- ten zijn verkocht cn alle catalogi eveneens. Het cabaret, in den foyer viel ook bijzonder goed in den smaak en was een groote attractie. Het record werd echter Zondag geslagen. En de mensehen, die meen den, dat voor den laatsten dag een entree van 10.50 te veel zou zijn, hebben al weer ongelijk gekregen. Den goheelen middag heelt het storm geloopen. Eigenlijk was het yoor een behoorlijk genieten vol genoeg. Men verdrong elkaar in de looppaden. Er heerschtc den geheelen middag een opge wekte stemming. Daartoe werkten verschil lende factoren samen, waartoe in de eerste plaats de aardige Pleinesfilm, die herhaalde lijk in den foyer werd gegeven (in een vorig verslag deelden wij mede, dat de tinna Dros en. 'ï'ieleman ter kennismaking stukjes zeep deed aanbieden. Dit geschiedde echter door i de Pleines-fabrick). Verder de poesjes ia de kleine zaal. Een bezoek daar aan gaf een aardige afwisseling. De verschil lende uitstallingen van pluimvee-voeder cn andere met deze teelt in verband staande in grediënten werkten aan de afwisseling mee. Wij noemen gaarne de mooie slands van onze stadgenoolcn De la Bije, Blonk, Segaar en Vlieland, die de eer der stad in dit op zicht hoog hielden. Wie lust had zijn geluk te beproeven om op het rad van avontuur voor één dubbeltje zos eieren tc winnen. ,vond daarvoor ook gelegenheid en er werd een zeer druk gebruik van gemaakt. 01 het voor het bestuur een winstgevende onderneming is geweest, durven wij echter nog niet zeggen, al was het bezoek ditmaal veel grooter dan bij de voorafgaande lentoon- stellingen. De onkosten zijn ook groot, zaal- huur, het drukwerk, do talrijke geldprijzen en de verzorging, waarvoor een groot per soneel moest worden aangenomen. Voor de gemeente is deze tentoonstelling zeker een voordeel geweest Aan zaalhuur en stedelijke belasting heeft zij een mooi be drag in de gemeentekas gebracht. Den geheelen nacht en hedenmorgen was men druk bezig met het weder inpakken van de dieren voor de verzending. Voor de die ren werd het' lioog tijd, dat zij eens weer de vrijheid en de frissche lucht terugkregen. De atmosfeer was vooral den laatsten dag bij zoo'n druk bezoek niet aangenaam. Wij deeten ten slotte nog gaarne mede, dat aan den heer J. II. Stammers, Maredijk 20, voor de fraaiste inzending Butfhanen als eerc-prijs een L.P.V. wisselbekcr werd toe gekend. Zaterdag en Zondag hielden enkele clubs haar jaarvergaderingen. Do dwerghoendersfokkersvereeniging hield Zaterdagnamiddag haar jaarvergadering in het bureau van de tentoonstelling ter bespre king van de volgende clubtenloonstelling en besloot tot aanschaffing van krielhoender- hokjes. Ook de Hollandsche kropperselub hield er haar algemeene vergadering. Zondagmiddag waren de leden der Ncder- iandsche Hoenderclub naar de Sladszaal op geroepen voor het houden van een algemeene vergadering. Deze vergadering, die gepresi deerd werd door den heer R. Houwink Hzn., to Meppel, was zeer goed bezocht. Na eenige huishoudelijke werkzaamheden, waarbij o.a. tol bestuurslid werd herbenoemd de beer R. Houwink Hzn., werd besloten ter gelegenheid van het 25-jarig beslaan der Club in Februari 1925 een groote tentoon stelling te organiseeren in samenwerking met „Avicullura" tc 's Gravenhage. erder werd besloten tot aanvulling van den standaard. Aan de bestaande Holland sche rassen, waarvan als voornaamste moe ten worden genoemd: de kuifhoenders, do uilebaarden, kraaikoppen, Hollandsche hoen dors, Friesche hoenders, kriclhoenders Ne- derlandschc sabelpooten en Hollandsche kraaien, zijn nu toegevoegd: de Barnevel ders, de Welsemurs, de Padua's en de La ken vel ders. heid onzer hoenderrassen daar te bevorderen wordt een algemeen Nederlandsch belang ge acht, zoodat, naar het oordeel der vergade ring, financicele steun van hel Rijk voor deze gelegenheid alleszins gerechtvaardigd mag worden geacht. Benoemd werd een technische commissie om een samenwerking voor (c bereiden met speciaal-clubs Ier viering van het 25-jarig jubileum. De k a 11 e n t e n l o o n s t e 1 li ng. De tentoonstelling van katten heelt onwil lekeurig medegewerkt tot liet welslagen der Pluimveetenloonslelling, maar omgekeerd zullen de poesjes ook heel wal bezoek gehad hebben van pluimveeliefhebbers, die nu te gelijk ook profileerden van hetgeen in de kleine zaal te zien was. Het is dan ook zoo wel Zaterdagmiddag en -avond als Zondag druk op deze tentoonstelling geweest. Wij laten hieronder volgen de bekronin gen: Kort harige Witte: Open klasse no. 1: le pr. II. A, Boekwijt, Leiden, met' Benjamin. Zwarte: Nieuwelingsklasse no. 3: le pr. mej. D. v. Dongen; 2e pr. mevr. II. L. v. d. Horst, met Moortje; 3e pr. D. van Dongen met Mary. Neutrale klasse no. 4: le pr. D. Mulder met Moor van Amicitia. Open klasse no. 5: le pr. J. v. Meer met Black; 2e pr. B. v .d. Heijden met Moortje; 3e pr. M. Brakel, met Zwartje. Roode of Oranje. Open klasse no. 6: mr. D. W. Molhuysen met Pie; 2e pr. mevr. Dc Wilde, met Davida. Nicuwelingsklasse no. 7: lc pr. mevr. De Wilde met Davida; 2e pr. J. v, d. Kaay, met Roode. Jeugdklassc no. 8: le pr. mevr. dc Wilde met Davida. Neutrale klasse no. 8: le pr. L. Zuiderveld met Piet; 3e pr. J. de Munnik, met Bruintje, Driekleurige: Open klasse no. 10: 3e pr. J. Bauman, met Lap. Nieuwelingsklasse no. 11: J. v. d. Kaay met Mie; 2e pr. P. Ditkse, met Mies. Jeugdktasse no. 12: le pr. J. Aioons met Mimi. Muiskteurige en Blauwe: Open klasse no. 12a: le pr. mevr. M. Lo pez Bryce met Bonnie Scotland; 2e pr. E. Speijer met Muis. Nieuwelingsklasse no. 12b: le pr. mevr. M. Lopez Bryce met Highland Laddie. Jeugdktasse no. 12c: lc pr. Joh. Essers met Relano. Cyperschc: Open klasse: le pr. II. A. Boekwijl met Piet. Neutrale klasse no. 15: le pr, T. F. Vlie land met Kassian. Bonte en andere kleuren Nieuwelingsklasse no. 1G: le pr. W. E. Neuteboom; 2e pr. C. Zaalberg, met Schalje; 3e pr. II. A. Boekwijt met Greta. Neutrate klasse: lc pr. mevr. Pb. v. d. Heijden met Miemous. Langharige Wille: Open klasse no. 19: le pr. E. Th. F. Loh- mann met Chris; 2e pr. mevr. M. Coerdes met Beestje; 3e pr. E .Til. F. Lohmann met King. Nieuwclingsklassc no. 20: le pr. mevr. A. AL G. de Milde mei Piet III; 2e pr. L. A. de Graaft met Poukcly en E. Th. F. Lohmann met Plofje. Jeugdktasse no. 21: le pr. mevr. AL Coer des met Hansie. Neutrale ktasse no. 22: le pr. mej. A. J. Rodenboog, met Wille de With. Zwarte: Nicuwelingsklasse no. 23: mevr. dr. II. Couvee met Packa. Cyperse he: Open klasse no. 21: le pr. A. J. Versteeg Neutrale klasse no. 34: Alevr. A. C. Gme- lich Aleijling mei Wonny. Een 19-tal asylpoesjes uit het Lcidsch die- renasyl door mevr. Van PoelgeestBrand, uit Leiderdorp buiten mededingen ingezon den, ontvingen alle een eervolte vermelding. Opgemerkt zij nog, dat niet door E. Oster- mann de zilveren medaille voor de fraaiste inzending Japansclie krielen, is gewonnen door P. de Woll, alhier. Heden herdacht onze stadgenoot de heer A. Meyer den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma Tiele- man en Dros aan de Aliddelstegracht alhier. Door ijver cn vlijt won AI. weldra hel ver trouwen der firma, zoodat hij aangesteld werd als magazijnmeester, welke betrekking hij nu sinds jaren lot genoegen der lirma en met voldoening voor zich zelf vervult. Bij het overige personeel staat de heer Alcyer ook zeer goed aangeschreven. Ilij wordt er door klein cn groot gerespecteerd. Het lag dus voor de hand, dat deze dag voor den jubilaris en zijn gezin niet onopgemerkt zou voorbijgaan. De firma bood hem ter gelegenheid van dit jubileum een enveloppe met inhoud aan, gepaard m?t een vriendelijk cn waardeerend woord en met dank voor de diensten, in zijn betrekking aan de zaak bewezen. Het per soneel wenschle den lieer AI. mede geluk en van allen ontving hij een vriendelijken handdruk. Het is voor den trouwen magazijnmees ter, een werkman nog van den ouden slem- pel, die in het volbrengen var. zijn plicht steeds de grootste zelfvoldoening heeft ge vonden, aangenaam te ervaren, dat ook zijn patroons en zijn medewerkers in de werk plaats dit weten te waardeeren en het van daag op ondubbelzinnige wijze hebben ge toond. Voor hel cardidaalscxamen, tweede gedeelte, voor werktuigkundig ingenieur, is heden aan de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd de heer J. J. W. Ilogervorst. Tot lijdelijk lecraar in Nederlandsch cn aardrijkskunde aan het gymnasium le Sneek (vacature-dr. Wirlli) is benoemd de heer A. Last, alhier. De tweede opvoering van „De Zwaan" door „Lilteris Sacrum", met welwillende me dewerking van het slrijk-ensemble „Sappho" had Zaterdagavond voor een vollen Schouw burg plaats. Ook nu behaalde het tooneel- gezelschap groot succes en werd de muziek zeer op prijs gesteld. Donderdagavond a.s. houdt prof. dr. YV. Martin in „De Lakenhal" een lezing met lichtbeelden over Jozef Israëls en zijn werk. Alen zie de advertentie van morgen avond in ons Blad. Wij herinneren er aan, dat de cursus van het Genootschap voor Zedelijke Yolkt- poliliek dezer dagen wordt voortgezet en be ëindigd. Woensdag 6 Februari spreekt rnr. D. A. van Eek (S. D. A. P.), Woensdag 13 Februari mr. dr. J. Scliokking (Chr.-llist. Unie) over „Den zedelijken grondslag hun ner Partij". Alen zie de advertentie in dit Blad In de algemeene ledenvergadering van het Leidsch AIuziek-Ensemble „Bobetle" werden benoemd tot voorzitter de heer J. P. Riedel; tpt secrelaris-penningmeester de lieer Th. Oenstra. Groenhovenslraal 13; tot bibliothecaris de lieer K. dc Groot. Woensdag G Februari houdt dr. C. Huigens, uit Woerden, een lezing te Breda over Chopin en Liszt, waarvan Ric Baten burg de muzikale illustratie op zich geno men heeft. In hel verslag over don industrielilm- avond, gegeven voor de aid. Leiden van den Nalionalen Bond voor Handels en Kantoor bedienden „Mercurius" is een onjuistheid geslopen. Het filmtoestel behoort n.l. niet aan den heer Van der Aleer, doch is het privê- eigendom van de Gasfabriek. Dergelijke lilmavonden werden reeds va ker georganiseerd voor diverse verecnigin- gen en organisaties en immer is dan de di rectie der gasfabriek zoo welwillend om haar filmtoestel, benevens bedienend per soneel, beschikbaar te stollen. Een woord van dank aan genoemde directie is dan ook niet misplaatst, welke blijkbaar kosten noch moeite spaart om dergelijke avonden (e doen slagen In het bijzonder komt een woord van lof toe voor de accuratesse en bedrevenheid, waarmede zij hun laak als explicateur en operateur vervullen aan de hoeren Van der Aleer, hoofdambtenaar, en Van dor Linden, chef-chauffeur Zaterdag is in de Hcerenslraat, toen twee fietsers tegen elkaar bolslen, door een daarvan aangereden en gevallen mej. M. S. Twee minderjarigen, die hier zwer vend werden aangetroffen, zijn naar Den Haag teruggebracht, waar zij thuis hoorde. P. J. P., is aangehouden wegens dief stal van een porlemonnaic met f II van een voetbalveld alhier Op verzoek der Haagsclie politie is van hier de minderjarige P. D.f die hier bij een familielid vertoefde, tegen den zin barer ouders, daarheen teruggebracht. Tegen L is proces-verba al opgemaakt wegens verduistering van een bedrag in geld ten nadeele van de firma R. G. Proces-verbaal is opgemaakt tegen D. K., die, wegens dronkenschap opgebracht, de deur zijner cel heett vernield. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn ten nadeele van De V. aan den Haag- weg twee rijwielen ontvreemd in een schuurtje, dal niet goed gesloten was. BINNENLAND. De landelijke arbeidsregeling in het bak» kersbedrijf. Bezuiniging van zeven ion per jaar bi| het Rijksbonwwezen. De strijd in de Twentsche textielindustrie. BUITENLAND. Ex-president Wilson is Zondagmorgen overleden. De briefwisseling tnsschen Mc Donald en Peincaré is gepnbliceerd. Rykof is lol opvolger gekozen van Lenin. Dc moordenaars van Erzberger te Boeda pest gearresteerd. De erkenning de jure van sovjet-Rusland door Engeland. De doktoren beslissen, dat in Griekenland Venizelos moet aftreden. Besloten werd de medewerking der Regee ring te verzoeken voor de deelneming aan de wereldtentoonstelling te Barcelona. Bekend met Tiger Lilly. Jeugdklassc no. 25: le pr. A. J. Versteeg met Tiger Lilly. Roode of Oranje: Opcnklasse no. 2G: le pr. E. Th. F. Loh mann met Lancashire Rufus. Nieuwelingsklasse no. 27: le pr. E. Th. F. Lohmann met Lancashire Rufus; 2c pr. mej. II. Prins met Jimmi. Afuisklcurigc en Blauwe: Open klasse no. 28: le pr. AIcvr. AI. Lopez Bryce met Boy Blue cn A. J. Versteeg met Bluebell. Nicuwelingsklasse no. 29: le pr. mevr. ds. II. Couvée, met Poucelto. Jeugdktasse no. 30: lc pr. mevr. C. E. Stark met Pieter; 2e pr. mevr. II Couvée met Pussy-Foot; 3e pr. A. J. Versteeg met Blue bell. Neutrale klasse no. 31: le pr. E. Th. F. Lohmann mot Bonny; 2e pr. mevr, C. E, Stark met Gijsjo. Zaterdagnamiddag werd door den heer J. Snelling, te Amsterdam, in café-restau rant „Zomerzorg", alhier, aanbesteed: het bouwen van een buitenhuis aan den Rijns- burgerweg. Hel aantal inschrijvingen bedroeg zes, nl. van P. L. Neuteboom, 112 788; P. Kort Jr., Rijnsburg, f 12.500; A. J. de Later on P. II. Aleijer, f 12.301; A. van Varik f 11.050; J. B. Geers, Voorburg, f10 810, en C. van Ooslerom, Warmond, f8800. Waar de woonpiaats niot vermeld is, is deze Leiden. Schildpad. Open klasse no. 32: le pr. E. Th. F. Loh mann met Gasboldisham Ann Graces from Spelisbury. Jeugdklasse no. 33: le pr. E, Th. F. Loh mann met Clarisse, Alet ingang van Zondag 2 Alaarl a.s. wordt de conducteur der Ned. Spoorwegen L Lucassen overgeplaatst van Nijmegen naar het station H. S. At. alhier, en met ingang van Zondag 1G Alaart de conduc teur J. van Schic ook overgeplaatst van Nij megen naar dit station. Alet 1 Februari werd den chef van dienst bij het Rijksopvoedingsgesticht, alhier wegens opheffing zijner betrekking eervol ontslag verleend. De omstandigheid, dat dc heer Waringa tevens leider van de voetbal- vereeniging D. L. V. (gevormd door de jon gens uit het It. O.-G.) was, gaf aanleiding hem voor het werk, in dezen verricht, te huldigen. In hel gymnastieklokaal werd de vertrek kende leider door den directeur van het Geslicht in tegenwoordigheid der leden van D. L. V. toegesproken, die hem dankte voor de goede leiding, door hem steeds aan de Verceniging gegeven, en de hoop uitsprak, dat de goede geest, door hem aangekweekt, steeds bestendigd mocht blijven. Als hulde blijk bood spreker een bronzen aschstan- daard en een portefeuille mei de inscriptie „D. L. V. 1 Februari 1924" aan. Als een speciaal geschenk bood een der leden namens dc overigen een bloemtafeltje aan. door de jongelui zelf vervaardigd; daar mede de genegenheid vertolkende, die allen voor hun vertrekkenden leider gevoelden. Alet een welgemeend „Lang zal hij leven" werd na een dankwoord van den heer Wa ringa de plechtigheid gesloten, Zaterdagavond omstreeks halfzeven wilde oen conducteur der N. Z. H. T. een viertal Kalwijkers, waarbij er onder den in vloed van sterken drank verkeerden, uit do tram, die daarvoor aan den overweg van het station stopte, verwijderen. Deze ver wijdering ging nogal met verzot gepaard daar de Kalwijkers den hallechef, die er bij te pas kwam, mishandelden en bclecdigden. De ontboden politie bracht do vcrzolplegers naar het bureau van politie aan de Steen- straat, waar proces-verbaat werd opgemaakt 't Waren P. v. D. cn T. v. D., A. B. Al. en J. C. S. Een goed bezette schouwburg heeft gisteravond nog eens weer genoten van Schürmann's „De Violiers", gegeven door de Kon. Ver. Het Nedcrl. Tooneel. Het Reclame-Bureau „Piram", niet alleen in Leiden, maar over liet geheele land bekend, om de coulante wijze, waarop het zakenmenschen, corporaties en porlicu- lieren van alle soort reclamcmiddelen voor ziet en dat tot voor korten tijd aan den Oude-Rijn in perceel 90 gevestigd was, is nu verplaatst naar dc Van-der-Werff-straat no. 20. Be'firma vond zich in eerstgenoemd pand wat le veel beklemd en uitbreiden kon er niet plaats hebben. Het nu betrokken perceel is ruim en daarin vond dc firma ge legenheid voor hel inrichten van een behoor lijk atelier en een ruime werkplaats. Bo vendien timmert de firma hier meer aan den weg. Voor de groote ramen heeft zij zelf een mooie gelegenheid voor het maken van reclame En de zaak ligt nog geen twee minuten van de Haarlemmerstraat. Van do reclame-middelen, die men er kan bestel len noemen wij hier alleen- straat-, schutting en lichtreclame do laatste ook in steeds beweegbaren toestand is groot. Teven9 zorgt de lirma voor het aanbrengen van de decoratieve versiering en voor het maken van étalages. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 27 tot en met 2 Febr. 225 volwassen personen cn 13 kinderen; totaal 238 personen. wijzen, maatregelen le overwegen, waar- door de strijd in een nieuwe phase zal ko-* men lc staan. In dit verband zal bet Vakbureau zich' opnieuw tot do 2200 afdeelingen der vak bonden wenden, met het verzoek de steun beweging krachtig voort le zetten. Er zal op worden aangedrongen, dat de steunbeweging plaatselijk zich niet beperke tot de arbeiders alleen, doch dat ook de welwillende niet* arbeiders tol medewerking zullen worden aangespoord. De onwelwillende, tot geen enkele concessie bereid zijnde houding der werkgevers, zal haar uitwerking ten deze niet missen. Verder moet men voornemens zijn een sociaal beroep te doen op beschikbare krach ten, speciaal op de georganiseerde werkloo- zen ih alle plaatsen, in dezen zin, dat zij zich met hun persoon beschikbaar zullen stellen voor de steunbeweging, door regel matig met steunlijslen en steunbonnen te werken. De strijd in de Twentsche Textiel-indusüie. Naar ons wordt medegedeeld, vergadert liet R.-K. Vakbureau Woensdag G Februari mol zijn aangesloten vakbonden, naar aan leiding van het conflict in de Twentsche Texfiel-induslrie. Het moet in de bedoeling liggen, om, nu dc werkgevers alle bemiddeling van de hand Het conflict inzake de Zuidelijke film keuring. Hot hoofdbestuur van den Ned. Bios coopbond deelt ons het volgende mede Zaterdag heeft te Amsterdam wederom een vergadering van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders van den Ned. Bioscoop- llond plaats gehad in verband met hot con flict in zake do Zuidelijke filmkeuring. Ook do zes filmverhuurders, die dezec dagen aan de Zuidelijke burgemeesters te kennen hadden gegeven films aan de Zui delijke gemeenten to zullen leveren, maar inmiddels op dit voornemen zijn terugge komen waren ter vergadering aanwezig. Na breedvoerige beraadslagingen werd uit do vergadering dc volgende motie voor gesteld: ,,De vergadering van do Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders van den Ncd. Bioscoop- Bond, Zaterdag 2 Februari 1024 to Amster dam onder leiding van het Bondsbestuur bijeen; kennis genomen hebbende van den stand van zaken met betrekking tot het keuringsconflict in het Zuiden; gehoord de w'edcrzijdscho opvattingen ten aanzien van het raecningsverschil, dat gedreigd heeft te ontstaan tusschcn enkele leden-filmverhuur ders met den Ned. Bioscoop-Bond omtrent do interpretatie van de genomen besluiten; constateert, dat het Hoofdbestuur volko men in overeenstemming met dezo beslui ten in do laatstelijk door dc Verceniging van Noordbrabantsche cn Limburgsche Ge meenten voor Gemeenschappelijke filmkeu ring aangenomen houding geen aanleiding heeft kunnen vinden de door de Bedrijfs afdeeling cn de Zuidelijke exploitanten ge nomen besluiten niet uit to voeren, weshalve het dan ook terecht de filmlevering aan do bij de Zuidelijke keuring betrokken ge meenten niet heeft toegestaan; spreekt daarbij het vertrouwen uit, dat het Hoofd bestuur elke poging zal ondersteunen, welks tot oplossing van het conflict kan leiden, cn wel op de basis van niet-betaling der keuringskosten, in welken vorm men die ook, hetzij voor do keuring zonder meer, hetzij voor het aanbrengen van coupures, op het bioscoopbedrijf zou willen afwen telen." Nadat de vergadering zich met deze mo tie verecnigd had, werd namens de zes filmverhuurders, die zich dezer dagen bui ten het Hoofdbestuur om tot do burgemcca ters in het Zuiden hadden gewend, ver klaard, dat thans uitsluitend het Hoofd bestuur van den Ned. Bioscoopbond do be voegdheid heeft, om naar buiten op to tre den en dat ieder er voor te zorgen heeffc zelfstandig geen stappen meer te doen. Van deze verklaring werd met genoegdoening kennis genomen..

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1