wat internationals als Bieshaar en Hout- kooper er van terecht brachten, leek zei Is naar niets. Wij zouden tekort doen aan het enthousiaste werken van de rood-zwarlen als wij alle fouten in den breede gingen uil- nieten, en daarom volstaan wij met het bo venstaande, en zullen wij, alvorens een ver slag uit te geven, even in net kort de A.S.C.- spelers de revue laten passec ren. De jonge Wamsteker heeft z'n doel gced verdedigd, en voorkwam een tweetal vrijwel '„geheide" doelpunten. Dat z'n werken nog [een onzekeren indruk maakt, schrijven wij toe aan de zenuwen, en het gebrek aan rou tine. Met den tijd zal het wel beter worden. Hij lette vooral op het wegwerken. Josson was wel heel erg op dreef, en vandaag ze ker de meerdere van Wamsteker, die intus- schen ook op een goeden wedstrijd kan te rugzien. De wijze waarop Josson telkens den bal bemachtigde, zonder z'n tegenstanders ook maar even aan te raken, was bewonde renswaardig, en ontlokte herhaalde malen een applaus bij de bevolking der tribune. 'In de halftime was Roem er wat uit, na een uitstekend begin. Breeuwer liep dikwijls vrij •waardoor Vreeken zich liet verleiden, om naar het midden af te dwalen, wat natuur lijk voor een kant-half tegen de regels is, al moeten wij toegeven, dat het in sommige [gevallen noochg was. Stephanus vonden wij maar matig. De voorhoede was ook nu weer het zwakste deel van het elftal. Individueel werden er dikwijls aardige dingen gedaan, maar de combinatie ontbrak ditmaal. Jans sen was veel te langzaam, en trachtte dóór den man ,in plaats van óm den man te loopen. Zijn voorzetten echter waren steeds Igevaarlijk. Brouwer was er ook vandaag uit. de Ruijter daarentegen speelde een goeden j wedstrijd, terwijl Goslings zijn gewone enthusiaste speelwijze liet zien. Met zijn schoten had hij weinig geluk. Van der Mark die Blom verving, toonde zich nog steeds 'geen ideale linksbuiten. Na rust ging het wat beter. Over Haarlem zullen wij weinig zeggen. De rood-broeken zijn nu eenmaal wispelturig, en zij kunnen het beter. Van daag was er echter vrijwel niemand, die er iels van terecht bracht. "Prof. Snapper maakte wat fouten (wie doet dat niet) maar leidde zeer zeker op een bevredigende wijze. Kwart over twee komen de volgende elf tallen in het veld. Haarlem: Kaan. Schoteman v. Dalen Dik D. Houtkooper Terwee M. Houtkooper Breeuwer Brake? Bieshaar Pellecom Scheidsrechter Q I. Snapper IV. d. Mark Janssen Goslings de Ruijter Brouwer Stephanus Roem Vreeken Josson Wamsteker Wamsteker J A. S. C. A. S. C. trapt at met wind mee en de zeer hinderlijke zon tegen. Het begin belooft veel Snel combineerend trekken de roodzwarten op het Haarlem-doel af maar Goslings schiet naast. A. S. C. komt terug, maar van Dalen breekt den aanval en zet de rood- broeken aan het werk. Pellecom krijgt een kans na eenig missen in de A. S. C.-achter- hoede, doch ook zijn schot faaH. Het spel gaat vrijwel gelijk op en neer. Beide partijen probeeren bet met verre 9choten, (tie geen ,van alle succes hebben. A. S. C. komt in de meerderheid, en een aantal corners leveren telkens gevaar op voor het Haarlem-doel. Janssen verknoeid een kans, door te lang wachten, de Ruijter werkt zich keurig los, ^eeft over aan Goslings, die op het beslis sende moment valt Het leer komt bij v. d. Mark terecht, die het doel te hoog zoekt 'Een keurig schot van Goslings is Kaan bijna te machtig. Haarlem doet hvtusschen enkele snelle en gevaarlijke uitvallen, die echter door Josson en de beide Wamstekers wor den onschadelijk gemaakt. Na rust begint Haarlem met een verwoe den aanval. Bieshaar krijgt den bal te pak ken, met Wamsteker vlak naast zich. Eveu te lang wacht de rood-zwarte aanvoerder met ingrijpen, en Bieshaar lost een keihard schot, dat Wamsteker Jr. op keurige wijze corner stompt. Daarna is het weer Bieshaar die Wamsteker met een goed schot in den jinkerhoek op proef stelt. Langzaam maar zeter iWjjfct ft, S^CrOch los, en het Haar-. lem-doel heeft enkele gevaarlijke oogenblik- ken te doorstaan. Dan komt het moment van den dag. De Ruijter geeft 'n keurige through aan Goslings, die met een hard schot Kaan geen kans geeft Het resteerende kwartier voor A. S. C. Haarlem maakt niets van en 9peelt tot het onbenullige toe. On danks het zwoegen van A. 5. C. blijft het 01, en als Prof. Snapper het einde aan kondigt, heeft A. S. C. twee kostbare en ver diende punten veroverd. LugdunumLeonidas 30. Een vrij talrijk publiek is getuige geweest van dezen wedstrijd, die heel wat minder spannend was dan men meende te mogen verwachten, gezien hetgeen beide ploegen dit seizoen in de competitie hebben gepres teerd. De indruk, welke de Rotterdamsche blauw-wit geblokten in de Sleutelstal heb ben achtergelaten is niet bepaald bevredi gend te noemen, en vast staat wel dat Lug- dunum in den wedloop om het kampioen schap van deze zijde geen gevaar zal heb ben te duchten. Zonder opvallend goed te spelen hebben de groen-witten op gemak kelijke wijze gewonnen, en vooral voor de pauze, toen zij het voordeel hadden van den sterken wind, die van doel tot doel stond, was de wédstrijd zeer eenzijdig. Een goed opgezette en doorgevoerde Leonidas- aanval, waarbij het Leidsche doel werkelijk ernstig werd bedreigd hebben wij toen geen enkelen keer te zien gekregen. De Rotter damsche ploeg vertoonde niet het minste verband, en dat haar doelman toen slechts tweemaal heeft moeten visschen was geen gevolg van het keurige verdedigen, doch van de slechte afwerking der Lugdunum-aan- vallen, waarbij bovendien de vleugelspe lers te véél werkloos werden gelaten. Er wordt wel eens beweerd dat een elftal zoo goed speelt als de tegenpartij het laat spe len, en voor de pauze leek het daar inder daad veel op. Leonidas presteerde niets, ergo miste ook Lugdunum de noodige fighting spirit. In de tweede helft was het verschil heel wat minder maar als geheel heeft ook toen de Rotterdamsche ploeg weinig voldoe ning kunnen schenken. Het verband was en bleek zoek, en de enkele individueel goede spelers, als linksbuiten en midhalf, vermochten daarin natuurlijk geen verbete ring te brengen. Het eenige wat er feitelijk te prijzen valt van de blauw-witten is de wijze waarop deze forsche spelers gebruik maakten van hun lichaamsoverwicht Een dergelijk forsch spel mogen wij wel, al thans indien het correct blijft zooals hier het geval was. Lugdunum heeft geen sieebten wedstrijd gespeeld, maar was, gelijk reeds gezegd, evenmin bijzonder op dreef, wat te wijten is aan de tegenpartij. De voorhoede was op het beslissende moment telkens een onder deel van een seconde te laat, en daarboven verwaarloosde Neuteboom zijn taak als spelverdeeler. Het is waar dat de eerste twee doelpunten door hem zijn gemaakt, maar dat wascht het water van de zee niet af dat hij de goede eigenschappen mist als midvoor. Het werk der halftinie heeft ons meer bevrediging gegeven dan verleden week, doordat Segaar thans ook aandacht schonk aan de verdediging en aldus het ver band tusschen voor- en achterhoede beter bewaarde. Ook nu weer namen de backs den buitenman voor hun rekening en vooral Van Deventer deed zulks met vrij groot suc ces. Merkwaardig echter dat na de pauze, toen Leonidas af en toe wat meer kwam op zetten, de Lugdunum-backs zich weer voor het doel terugtrokken en dientengevolge de vijandelijke vleugelspelers vrij spel lieten. Opnieuw een bewijs, dat men een nieuwe methode niet dadelijk kent, maar langza merhand moet leeren. Keeper Van der Berg heeft het niet erg moeilijk gehad, doch bleek Volkomen voor zijn taak berekend te zijn. De leiding was in handen van den heer Gersie uit Den Haag, die de teugels strak hield, en naar onze opvatting wel eens wat te vaak floot, doch in ieder geval op prij zenswaardige manier den kamp ten einde heeft gebracht. Ongeveer tien minuten over den vastge- slelden tijd stelden beide elftallen zich vol ledig op. De samenstelling der Lugdunum- ploeg was als volgt: Van der-Berg (dj; .Van Devenier^o Trau- I wee (a.); De Heer, Segaar en H. Neuie- I boom (m.); Keereweer, Bavelaar, I. Neute- I boom, Leuering en B. Goddijn (v.). Groen-wit heeft het windvcordeel, er. nauwelijks heeft Neuteboom afgetrapt of dc ..eonidaa-keeper moet door uitloopen al red ding brengen. Als dan even later de Rotter dammers zonder succes een corner hebben genomen, verplaatst zich de strijd geheel naar de helft der gasten, 't Wordt een voort durende worsteling tusschen de Lugdunum- voorhoede en de Leonidas-verdediging en alleen het ontbreken van een schutter in de Leidsche voorhoede en te weinig doorzet ten zijn oorzaak, dat er voorloopig geen doel punten komen. Wel scoort Bavelaar uit een voorzet van Goddijn, maar er was juist te voren reeds afgefloten. Terwijl de voor hoede der gasten absoluut niets uitricht legen de groen-wille backs, zoekt het groen witte middentrio der voorhoede zijn heil te veel in kort samenspel. Goddijn, die voort durend ongedekt staat, krijgt zoo goed als niets te doen. Eindelijk, nadat het offensief bijna twintig minuten heeft geduurd, zet Keereweer fraai voor en het is Neuteboom. die zijn club de leiding geeft. 10. Een Leo- nidas-uitval wordt besloten met een hoojj schot van den rechtsbuiten, maar Van det Berg houdt gemakkelijk zijn doel schoon. Ook een scherp schot van den linkervleu gelman heeft geen beter resultaat En dan komt groen-wit weer aan het woord. An dermaal plaatst Keereweer den bal voor doel en opnieuw slaagt Neuteboom er in tr scoren. 20. In de tweede helft is het spel nog geen drie minuten oud. of Keereweer snelt langs de lijn, passeert den rechtshalf, zwenkt naar binneneen knalen de stand is 3-0 Langzamerhand worden de gasten dan een tikje meer actief. De wind is een niet te on derschatten bondgenoot en met verre trap pen zenden de Rotterdammers telkens het leer naar het Leidsche doel, waar de backs m de oude fout vervallen en het dus vrij druk krijgen. Als Trouwee raistrapt komt de ba! bij den Rotterdamschen rechtsbin nen, die geheel vrij staat vlak bij doel, doch het voorbeeld van den Lugdumim-man volg! en over het leer heen maait. Dan kogelt de buitenspeler op goal, maar Van der Berg is ongenaakbaar. Aan weerszijden gaan vele kansen teloor door off-side. Speciaal de Lei- denaars schijnen voor dit soort overtreding een voorkeur te hebben. Leuering krijgt nog eens een prachtkans, maar schiet ver naast, terwijl aan de overznde een hoog schot van den linksbinnen wordt gevangen. Dan klinkt eenige minuten later het eindsignaal en i* groen-wit weer een stapje nader tot Het antwoord geven wij over eenig* maanden. R. C. L. IQuick Boys II 71. Als om circa halfdrie de scheidsrechtei beginnen fluit, blijkt, dat R. C. L. volledig en Q. B. slechts met 9 man is. Quick B, wint den toss en speelt het eerst met wind mee ,wat echter voor R. C. L. geen bezwaai is, om direct het doel der Katwijkers te be stoken. Na 5 minuten maakt, uit een voor zet van rechts, Robbers het eerste doelpunt voor R. C. L. Verschillende kansen worden door de voorhoede van de withemden ver knoeid. Bij een te ver opdringen van de R. C. L.-achterhoede, weet Quick B. met een ver schot gelijk te maken. Dan neemt de Racing weer het spel geheel in handen en nogmaals weet Robbers te doelpunten. Ach tereenvolgens maakt R. C. L. nog twee doel punten (L1). Dan is het rusten. Na de rust is R. G. L. weer geheel de meerdere. De spelers schijnen het nogal ge moedelijk op te vatten en kalm wordt de score verhoogd. Het verderè verloop van den wedstrijd is dan ook niet meer vermeldens waardig. Alleen zij nog medegedeeld, dat R. G. L. nog drie doelpunten maakte. Alzoo eindigde deze wedstrijd met 7-1 voor R.C.L. Robbers, die voor het eerst in de voor hoede speelde maakte 4 doelpunten. L. r. C. VI—R. C. L. II 2—3. R. C. L. wint den toss en verkiest met wind me? te spelen. De Racingclub is slechts met 8 man, maar weet toch het spel vrij verdeeld te houden. De rechtsbinnen Zorgt mo#r der scftig (0-1), L.E.C,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 10