UIT BE RIJNSTREEK. UIT BE OMSTREKEN. SPORT. 1 Volgens een bericht uit Home heeft de l'aus machtiging verleend tot het opstellen van een draadloos zendstation op het Vali- caan, waardoor draadloos zijn toespraken en zegen zullen kunnen worden bekend ge maakt. Ten gevolge van een wilde staking bij do nuschwegh Akliengesellseheft lo Lange- noels zijn in 500 houtbedrijven in Sileziü (met uitzondering van Breslau) GG00 arbei ders uilgesloten. Men verneemt, dat de Bulgaarsche regee ring het verzoek van den ex-koning Ferdi nand om zich gedurende eenigen tijd in Bul garije te mogen ophouden, lot regeling zijner partieuliero aangelegenheden heeft gewei gerd, aangezien zijn aanwezigheid aanlei ding zou kunnen geven lot ongewenschte demonstraties. liet aantal stakers in de kaloenfabrieken te Bombay is tot 110.000 gestegen, 75 fabrie ken zijn gesloten. Alpheu. De scbielvereeniging „Neder land en Oranje" hield in haar gebouw aan de van Boelselaerslraat alhier dezer dagen haar jaarvergadering. De voorzitter der vereeniging, de heer van der Linde opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. De secretaris en penningmeester brachten achtereenvol gens verslag uit van den toestand der ver eeniging, waaruit de goede gang van zaken bleek. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. De hceren Jongenburger en Ben ders, werden bereid gevonden de boeken en besAeiden te controleeren. Van welken omvang de animo voor do schietsport alhier is, gat een der verslagen wei blijk waaruit wij vernamen dat in het afgeloopen jaar ruim 09000 patronen werden verschoten. Na een woord van dank gebracht te heb ben aan degenen die de vereeniging in het hijzonder hebben gediend en de beste wen- sclien voor het loopende jaar, sloot do voor zitter met een opwekking tot de leden, de vergadering. Bij den gislercn len overstaan van no taris R. van den Berg alhier gehouden open haren afslag in het koffiehuis van den lieer Schouten, werd het winkelhuis met erf en tuin gelegen aan de Hooflstraat alhier toege wezen aan den heer Jac. van Vliet. Kerkelijk bericht. Chr. Geref. Kerk, Ilooftstraat, hedenavond zeven uur ds. de Groot van Rotterdam. Do heer W. M. C. Regt alhier is be noemd tot gewoon lid van het Historisch Genootschap te Utrecht. De heer M. A. van Sidderen Maas al hier is geslaagd voor het Pont-examen maehineschrijven. Koudekerk. De heer A. van Graat- eiland alhier is benoemd tot onderwijzer aan een openbare lagere school Ie Am sterdam. Do lieer II. Boer alhier is geslaagd voor hel Pont-examen maclnne-schrijven. Leiderdorp. Gisteravond hield de Clir. Oranjevereeniging een openbare bijeenkomst in de Gerei. Kerk. De voorzitter, de lieer G. Goedhart Ilzn., opende de vergadering met gebed, waarvoor was gezongen Psalm 150 vers 1 en gelezen Psalm 27, waarna de spreker voor deze go legenheid, dr. Luteijn, Ned.-IIerv. predikant lo Rijnsburg het woord verkreeg. Spr. had lot onderwerp gekozen: „Stadhouder Willem 111, koning van Engeland". In een boeiende rede schilderde hij deze de naar het lichaam zwakke, doch naar den geest sterke figuur uit het Oranjehuis, die opkwam voor liet Goddelijke beginsel en voor de vrijlu-id, waardoor hij een groole zegen is geweest in dien tijd van beginselloosheid en beginsel verzaking. In de pauze werden door de da mes Meerburg en Van Beveren een Iweclai muzieknummers op hot kerkorgel gegeven. Deze kwelen zich uitstekend van haar taak. De voorzitter was zeer zeker de tolk van t alien, toen bij den dank overbracht aan spreker en organisten voor den gcnotvollen avond. De vergadering werd met dankgebed door spreker gesloten. De eere-voorzitter, burgemeester Van der Valk Bouman, kon lot zijn leedwezen door een lichte onge- sleldheid niet aanwezig zijn. In do gisteravond gehouden vergade ring van de muziekvereeniging „Devote" werden herkozen de hceren II. D. van Osna- brugge lot voorzitter en J P. van der Stoel, J. lloogendoorn en P. van der Weil, lot be stuursleden. Door den voorzitter werd aan du vergadering medegedeeld dot de Koninklijke goedkeuring ojp de vereeniging was verkre gen. Burg. Stand. Onder- Iro u w d: Cornells van der /.wan wedn. van J. v. d. Stoel 00 j. en Adrinna Borg, wed. van W. van Stigl 50 j. Overleden' Louis Willem van Gies- sen cchtg. van M. E. Wijnbeek. Leimuirten. De R.K. Tuuneclycrccm- ging ..SI. Pancralius" uit Roelolarendsveen gaf Dinsdagavond een uitvoering in de groole zaal \an bet café Sncebocr. Er werd goed gespeeld, liet aantal toeschouwers was tainclijk groot. Nieuwe-Weterinp. In den nacht van Zondag op Maandag i- de draaibrug over de Ringvaart alhier wederom aangevaren. On danks, dal bel sein onveilig aanwees, voer de schipper loch door, met gevolg, dat ceni- ge srhade werd aangericht. Zoo werd ook een der lantaarns totaal in elkaar gevaren. Nader zal nog worden onderzocht hoe groot de verdere schade is. Roelolarendsveen. Dinsdagavond werd in de Pancratiuszaal de jaarvergadering ge houden van de R.K. ïuinderspatroonsverce- tngüig „St. Benediclus" alhier De rergade- ring Was slecht bezocht. Slechls 27 leden waren aanwezig. De voorzitter, de heer N. T- d. Meer, opende de vergadering en beetle alle aanwezigen, inzonderheid den geest ad viseur van harte welkom. Spr. hoopte dal bel jaar 1921 voor de tuinders en hun gezinnen een voorspoedig jaar moge zijn. Vervolgens herdacht spr. in zijn openingswoord het overlijden van den heer J. v. d Meer, voor zitter van de veilingsvereeniging, die tevens lid van deze vereeniging was: Spi schetste hem nis een man van groole werkkracht in het vereenigingsleven. Hij hoopte dat zijn nagedachtenis steeds bij de leden in eere zal worden gehouden en beval den overledene in de gebeden der leden aan. Door den secre taris, den lieer De Jong werd voorlezing ge daan van de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna bracht de secre taris het jaarverslag uit, waaruit'bleek dat het jaar 1923 voor de tuinders over het alge meen genomen een gunstig jaar is gewecsl. 8 leden waren der vereeniging .ontvallen, waaronder ook het lid J. v. d. Meer, die door den voorz. reeds in zijn openingswoord was herdacht geworden. Een succes is voor de tuinderij, bloembollen- en bloeinenkweekerij geweest de in hel afgeloopen jaar gehouden tentoonstelling. Velen hebben kennis ge maakt met de Veensclio cultuur, hetgeen in de toekomst den tuinders zal ten goede ko men. Voorts was op 23 November opgericht de kring Roelofarendsveen van den tuinders- vakgroep in den L. T. B. Het jaarverslag werd dan ook onder applaus en dank vast gesteld. De penningmeester, de lieer N. Bak ker, bracht zijn financieel verslag uit, waar uit bleek, dat de ontvangsten hebben bedra gen 1-152.30 en de uitgaven 1453.16, alzco een nadeelig saldo van 1 LIG. Door den voor- zilter werden de hceren Bakker en v. d. Meer aangewezen lot liet nazien van de re kening. Bij monde van den heer v. d. Meer werd aan de vergadering medegedeeld dat boeken en bescheiden volkomen in orde wa ren bevonden. Aan de orde was bestuursver kiezing wegens periodieke aftreding van de heeren N. v. d. Meer, C. van Berkel c-n G. J. van Leeuwen. De voorzitter deelde mede, dat de beer C. van Berkel niet meer in aanmer king wenschte te komen voor een bestuurs functie. Een der leden stelde voor de andere Iwee hceren bij acclamatie te benoemen, het geen algemeen werd goedgevonden. In plaats van den lieer C. van Berkel werd gekozen de heer C. Heemskerk, die zijn benoeming aannam. Hierna kwam aan de orde bespre king collectief arbeidscontract 1924. De voor zitter deelde mede dat liet bestuur van de arbeiders vereeniging vrijwel aceoord gaat met den inhoud van liet contract zooals dat voor 1923 gold. Evenwel wenschte het be stuur dier vereeniging een bepaling in het contract dat wanneer liet contract door een van beide partijen niet drie maanden vóór den adoop schriftelijk was opgezegd, het contract weer voor een jaar stilzwijgend zou doorloopen. Dit voorstel vond weinig bijval. Besloten werd jaarlijks vier maanden voor den afloop van het contract weer le verga deren ten einde over de al ot niet continuee ring le spreken. Voorts besprak het bestuur nog de opneming in het contract van do rechten van de patroons. De heer Bakker lichtte het voorstel nader toe. Besloten werd hiervoor een passende redactie samen te stel len. Vervolgens werd nog lang en breed be sproken de kindertoeslag. De arbeiders zul len 1 pel. van hun loon aldragen voor het kindertoeslngfonds en de patroons zullen hunne medewerking verleenen om die gel den te innen. De geest, adviseur gat nog eens kort maar duidelijk weer den geest van het voorstel. Besloten werd ook hiervoor een passende redactie te vinden en op te nemen in het contract. Op de jaarvergadering van den tuindersvakgroep welke (e Haarlem zal worden gehouden zal worden voorgesteld de afschaffing van den zomerlijd en wijziging van de wet op de Inkomstenbelasting, betref fende do inkomens van personen, die in liet bedrijf van hun ouders werkzaam zijn, waar voor geen aftrek mag plaats hebben. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren Iluigsloot en Bakker en tot plaatsvervangers de hoeren W. v. d. Zwet en D. v. d. Zwel. Tot slot werd nog medegedeeld dat liet jaar boekje van den bond tegen betaling van 10.10 bij liet bestuur verkrijgbaar is ge steld. Ook werd nog besloten indien de kas zulks toelaat eenige aandeelen le nemen groot 125 tot steun van den bond, die voor een tekort staat. Ook zal bij de leden wor den rondgegaan voor een kleine gift, ten einde le komen tot den aankoop van een Bondsvaandel. Hierna werd de vergadering onder dank aan de leden voor hun getrouwe opkomst door den voorz. met den christe- ken groet gesloten. Rijpwetexing. Dezer dagen geraakte dc lieer P. P. van Nieuwe-Welcring, doordat hij voor een wagen moest uitwijken in de Rijpwctering. Het ongeluk is te wijten aan den slechten weg, waarin genoemde heer met zijn rijwiel bleef steken. Hij wist zich evenwel spoedig te redden, maar zijn porte- monnaie, inhoudende een bedrag van onge veer f 20 moest hij in de wetering achter laten. Woubnigge. De atdeeling Kaasprodu- ccntcn vergaderde in de Rechtkamer van het oude Raadhuis alhier. De voorzitter, de lieer Van Dam, hield een inleiding cn toelichting over „De huidige verzekering van varkens", een plan om dc slaehtvarkcns te verzekeren tegen 11 per varken, zonder risico ot andere verplichtin gen, een plan dat in Noord-Holland met goed succes slaagde. Hen brcede discussie volgde op deze in leiding cn dit voorstel. Van alle zijden werd de zaak bezien, waarna met algemccne slemmen bestolen werd, die aclie lo steu nen door deelneming en teekening der lijs ten. De verwachting is, dal alle veehouders, zoowel hier als le Iloogmade, zich zullen aansluiten. De niet aanwezigen zullen spoe dig door een der leden der atdeeling wor den bezocht. De verzameling portretten van onze vroede vaderen en andere vooraanstaande mannen uit onze gemeente, is weder met een vermeerderd, dilmaal met dat van onze oude-wethouder Joannes Marlinus van der Voorn. Op Iwee na zijn de vier groole ver- zamellijren gevuld. De beer G. C. Ank-'r alhier is geslaagd voor het Pont-examen maehineschrijven. Benthuizen. Bij de Ned.-Herv. Kerk te Enter is beroepen ds. W. L. Mulder, alhifcr. Haarlemmermeer. In de Beurs le Hoofddorp hield de antireyolutionnaire bondskicsverceniging alhier, een druk be zochte vergadering. Mr. A Slob hield een rede over de laatst gehouden verkiezingen enz. en vestigde bij zondere aandacht op hetgeen hier en daar was gebeurd met liet samenstellen der Can dida tenlijslen en de door de antirev. partij vei kregen winst en geleden verlies. Van de gelegenheid tot liet stellen van vragen en het maken van opmerkingen werd een ruim gebruik gemaakt. Terwijl men alhier le Vijfhuizen aan 't boomenrooien was, werd een 4-jarig jongetje door oen neervallenden boom ge troffen. Ernstig 'gekneusd werd 't kind op genomen cn onmiddellijk onder genees kundige behandeling gesteld. De heer W. Dams tra, alhier, is be noemd tot onderwijzer voor buitengewoon lager onderwijs, te Amsterdam. Hillegom. Dc kunstavond, die door de commissie voor volksontwikkeling van 't Nut is gegeven, was zeer druk bezocht. Dc zaal van „Flora" was stampvol. De Russische violist Sürmus opende den avond met een Russische treurmarscli, 0111 langs een hel densage, en een wiegelied tot wat opgewek ter liederen le komen, als van Handel, Pa- ganini, Mozart, enz. Bij elk numer zei hij in hel Duilsch een korte inleiding. Het vioolspel was prachtig en werd zeer gewaardeerd. Op zijn verzoek werd er door dames gecollecteerd voor arme kunstenaars en geleerden in Duitschland. Mej. Coralgesz, van Overveen zong llolland- sche liederen van Cath. van Rennes, enz. Zij en mej. Tini de Wreede die haar bege leidde, hadden veel succes. Bloemen wer den beide dames aangeboden. De commissie was zeer voldaan over liet slagen van haren ec-rsten avond als kunstavond. K e r k e 1 ij k bericht. Ned. Pro- lest. Bond. Vrijdagavond, ds. W. Mackenzie, van Utrecht. kwam hij de verschuldigde gelden incassee- ron. De man is gesnapt, maar men zij voor dergelijke praktijken toch op zijn hoede. Rijnsburg. Bij den heer J. J. Verbree alhier hield de Rijnsburgsclie burgerwacht haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. J. Grimbergen opende met een kort welkomstwoord en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. De notulen der vorige vergadering wer den ongewijzigd vastgesteld. Vervolgens brachten secretaris en pen ningmeester hun jaarverslag uit. Uit het verslag van den laatste blijkt, dat het batig saldo aan het eind van 1922 ad f 384 aan het eind van 1923 nog maar f 130 bedroeg, een achteruitgang alzoo van f 254. De voorzitter dankte beide titularis sen van dc door hen, in het belaDg der vereeniging, verrichten arbeid. Een commissie, bestaande uit de hceren J. van Iterson Jr. en S. Star, bevond reke ning en verantwoording aan den penning meester in volkomen orde, waarna dezen geheele decharge werd verleend. Aan de orde was hierna verkiezing voor bestuursleden. Dc drie aftredende ledeD werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen, terwijl in de bestaande vacature werd voorzien door verkiezing van deu heer C. van Klaveren Pzn. In bespreking werd vervolgens gebracht een voorstel om voortaan de brandweer bij de burgerwacht onder te brengen. Na gehouden bespreking en toelichting van het bestuur, werd hiertoe met alge meene stemmen besloten. Namens het bestuur werd daarna mede gedeeld dat in den loop van dit jaar o.m. een bekerwedstrijd georganiseerd zal wor den. Hierna werd de rondvraag gehouden, waarvan ccnigc leden gebruik maakten om vragen te stellen die door het bestuur be antwoord werden. Vervolgens had dc uitdecling plaats van prijzen, welke de verwachting verre over troffen, ook door het groote aantal, n.L 19 stuks. Ten slotte werd de vergadering op de gebruikelijke wijze door den voorzitter ge sloten. Gemeenteraad. (Slot). thans door een deskundige de draagkracht der bruggen is bepaald, cn dat binnen niet al te langen tijd voorstellen van B. en ^V.. zullen volgen. De heer T. Kralt dringt op spoed aan en wijst op het ongeval aan de Bakkcrsbrug< Wethouder S. Schoneveld merkt op, dat dit betreft een brug in onderhoud bij de Tram Mij. De gemeente bruggen zijn puik in orde, maar desalniettemin zal deze zaakd ook in verband met dc wegen, spoedig af gewerkt worden. De heer T. Kralt stelt eenige vragen Ti! verband met de geldsaldo's bij den gemeen te-ontvanger, waarmede het Dag. bestuur rekening zal houden. De heer J. den Haan merkt op, dat dö losplaats aan het Katwijkereind, die toch een algemeen belang is, nog nic-t is afge werkt. Wethouder v. Klaveren zegt toe, dat dd werkzaamheden zoo spoedig mogelijk zullen- worden hervat. De heer W. L. v. d. Gugtcn vestigt we derom dc aandacht op het wachthuisje dec tram bij de halte Wissel, die geheel open is en den wachtenden geen beschutting biedt. Spr. betreurt genoeg de baldadig heid van de jeugd, die dit steeds vernielt, maar spr. vraagt-, of aan de Ma a tech. niet verzocht kan worden, dit nog 1 ens dicht te maken, b.v. met hout. Wethouder v. Klaveren zegt toe, dat CCA verzoek aan do Maatsch. zal worden ge richt-. Do heer M. Brussee komt terug op zijn klacht over den slechten wcgtoesland bij den z.g. Bazar. Wethouder v. Klaveren antwoordt, dat dit gedeelte behoort onder Oegstgeest, aan welke gemeente een schrijven is gezonden, mogelijk kon ook aan de Tram Maatsch^ hierover geschreven worden. Wethouder S. Schoneveld decit mede* dat men toch reeds in contact is met do Tramweg Maatsch. waardoor men wellicht tegelijkertijd op dien toestand kan wijzen. De toestand aan de Sandtlaan o.a. is in strijd met de voorwaarden, waaronder con cessie is verleend, waarom men zich in ver- bindtng wil stellen met dc bevoegde auto riteiten, om desnoods de Maatsch. tot na koming harer verplichtingen te dwingeu., Verschillende wantoestanden worden nog opgenoemd cn de meening verkondigd, dat met- dc Maatsch. niet veel te beginnen is.» Deze zegt maar, dat haar grond voor f 5 per vk. M. te koop is, doch doet zelf weinig of niets ter verbetering. Dr. Jonker verzoekt herstel aan de Kwa- kclbrug aan het Moleneind en verbetering van de bestrating op eenige plaatsen in de Smidsteeg, hetwelk Wethouder v Klave ren toezegt. Voorts vraagt dr. Jonker of niet in ceo verordering kan worden vastgelegd, de ma ximum afmeting die een voer stroo op eeu wagen mag hebben. Steeds meer komen dergelijke wachten uit de Meer door deze gemeente, terwijl zij bij stilstaan de smalle wegen, o.a. deü Vliet N.Z. geheel verspenen. Algemeen wordtingezien, dab ecu der gelijk voorschrift moeilijk uit te vaardigen is, dochtoegezegd wordt, dat met dc ge maakte opmerking rekening zal worden ge houden. Wellicht is bet evenwel al grootcil- deels te voorkomen door het stilstaan op, dergelijke plaatsen tc verbieden. Nadat nog de heeren M. Biussee en J. den Haan eenige plaatsen hebben aange duid. waar de bestrating verbeterd moet worden, sluit de voorzitter de openbard vergadering en gaat de Raad in geheime zitting. Sassenheim. Gisteren had d verkoop plaats van dc afbraak van „Ruslhoff" en van eenige boomen langs do Tcylingcrlaan, cn de Kerklaan. Voor de hoornen werden beste prijzen gemaakt. Ook de afbraak bracht good geld op. Zoo is het oude hccj renhuis verdwenen. Sic transit. Voorschoten. In de versierde zaal \ail hotel Deurloo gaf de* Leidsche Artistenkring gisteravond eenmuziekuitvoering met bal. Nadat de leider in een kort woord allen wolkom had geheelen en bedankt had voor de medewerking van dezen avond, in het bijzonder mevr. Deurloo en de heer Raar-, land, werd aangevangen met liet goed ver zorgde programma, en wel met do marsch militair van Schubert, waarna de cellist, de heer Frans Vrijhof oen mooi solo-num mer gaf. Ook mej. cn dc heer Verwcr oogst ten voel succes. Dc .aanwezigen loonden hun instemming door een lang en hartelijk ap plaus. Omstreeks halftwaalf maakte men een aanvang met hel bal Wassenaar. Voor hel Pont waniert kanloor-stenogralie Nederlandsch (130 let tergrepen per minuut gedurende 10 achter eenvolgende minuten) is gcs'aagd mej. J. van Leeuwen, alhi r, terwijl mej. F'. M. van der Hulst, alhier, slaagde voor hel Pont- ex a men machine-s. h rijven. ZWEMMEN. Weismul:er wint van Kalimiameka. Dc Amerikaan Johnny Weistnullor is te New-York uitgekomen iu een wedstrijd over 220 yards legen den wereldkampioen Duko Kahanamoku, waarbij Weismuller zijn groo^ ten concurrent uit llavrai wist te klorpcn. Beide zwemmers zullen'ook deelnemen aan do Olympische Spelen tc Parijs, terwijl na tuurlijk ook Arno Borg niet zal ontbreken, evenmin als do jeugdige ster uit Nieuw-4 Zeeland, die onlangs van Ame Borg wist tc winnen.' SCHAKEN. Het intern, tornooi te Ncw-York. Capablanca, de wereldkampioeiirschaker, heeft van het comité-, dal 10 New-Yeik het internationale schaaklornoni organiseert, bericht ontvangen, dat zijn finaiicioele eon" clitics voor deelneming aan dat tornooi zijn aanvaard. Hel comité heeft hem tevens om ziin instemming gevraagd met de toelating van een twaalfden schaakmeester. Daar* mede zouden er drie meesters meer zijn aanvankelijk in hel voornemen lag. Het l;jr' nooi zal 16 Maart a.s. aanvangen. Katwijk-aan-Zee. Van dc Irawlvissphe-. rij kwamen Woensdag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 115, met f 1280 en 138, met 1836 besomming. Gisteravond trad na uitnoodiging der Geref, Jongelingsvereeniging als spreker op dr. G. N. Impeta, uit Kampen. Nadat de ver» gadering in gebed was voorgegaan, werd gelezen 2 Petrus 1 verzen 1018. Het aan gekondigde onderwerp luidde: „Majesteit in Christus' aardsche middelaarsleven." Spre ker begon met de opmerking dat liet woord majesteit ook beleekent hoogheid, en dat ecTst in de 18de eeuw koningen met den naam majesteit werden aangesproken, zoo als ook de koningen van Frankrijk, en van Engeland, o.a. Hendrik VIII met den naam Majesteit tverden betiteld. Edoch, al was hef zeker voldoende om ontzag en eerbied in te boezemen, op verre na kon de maje steit niet halen bij de majesteit ook van Christus cn in het bijzonder in Zijn aard sche leven. Spreker behandelde, hoe die ma jesteit zich op aarde openbaarde in het pro fetische leven, in het priesterlijk leven en in het koninklijk leven. Spr. eindigde zijn rede, om meer in het bijzonder den jongelingen der vereeniging in een plechtig woord te wijzen op den Christus, die wel zeer eenvoudig zijn jon geren onderwees, maar Wicn toekomt lof, eer en aanbidding, omdat Hij in strijd en lijden voorging doch eenmaal en volle over won. Nadat gedurende het samenzijn reeds wa ren gezongen: Avondzang verzen 1 en daarna Psalm 136 verzen 2, 3 cn 26, werd voor het door spreker uil gesproken dankge bed gezongen Psalm 89 8. Een aandachtig gehoor mocht spreker bij de behandeling van zijn onderwerp ontmoe ten. Nadat gisterochtend tevergeefs was beproefd, mocht gisteravond laat de scliipper H. v. d. Plas, het genoegen smaken om zijn gestrand kustvisschersvaartuig weder van de kust af te brengen. Door het niet functio- neeren van het: anker was het vaartuig het grootste onzer kuétvisschersvaarlui- geil aan lager wal geraakt. Doordat het vaartuig een sterke motor aan boord had, was het loskomen mogelijk, al ging dit ve ler verwachting te boven. Trots dc zware mist koos het vaartuig meteen weder zee. Noordwijk. Gisteravond gaf de gymna stiek- en schermvcreeniging „Door Oefening Sterk", directeur de heer C. J. Hellingman uil Leiden, een uivoering in lie hotel „Hel Hof van Holland." Naast de Rederijkerska mer en Crescendo, kan ook altijd de gymna stiek bogen op een zeer volle zaal. Er w«as gisteravond dan ook weer in beide zalen geen plaats onbezet. Het aanwezige publiek heeft ongetwijfeld weer genoten, zoowel van de gymnastische! oefeningen aan het rek, de -brug, de vrije eii orde-oefeningen van loden en adspiranten, als van de athletische slan den aan het einue. Tusschen de gymnasti sche oefeningep door werd op verdienste lijke wijze muziek ten gehoore gebracht door- de hceren C. en J. Marijt, G. Hoek en Sley- ser, op piano, mandoline en viool. Aan het einde sprak de lieer J. Choufour een welverdiend woord van dank. tot den directeur der vereeniging. Een zeer geani meerd bal volgde, als naar gewoonte, op de uitvoering en hield de danslustigen nog ge- ruimen tijd bijeen. Een handig oplichter heeft kans gezien een onzer ingezetenen voor een niet onbe langrijk bedrag le bcnadeelen, door de fac tuur Ier inzage le vragen van de laatstelijk ontvangen goederen, onder voorwendsel, clat er een brandje had plaats gehad in do fabriek, waardoor de boeken waren verlo- i - n gegaan. Terwijl de factuur werd opge lucht en gevonden, maakte de z g.n. reizi ger van de gelegenheid gebruik het bedrag en den naam le noleeren. Na enkele dagen 3. Vau het gemeentebestuur van Katwijk is ingekomen 'n schrijven inzake de vleesch- keuring. Nu door de gemeenten Rijnsburg, Katwijk cn Valkenburg een gemeenschap pelijke regeling is getroffen voor de vlcesch- keuring, wordt het voorwaardelijk goedge keurde vleesch, na keuring in het daarvoor bestemde lokaal tc Katwijk a. d. Rijn, al daar verkocht, wat tot schade werkt van de aldaar gevestigde slagers. Door de SlagersVerecniging is daarom verzocht, dit te veranderen cn het vleesch te verkoopen in de gemeente vanwaar liet vee afkomstig is. Dit zou mogelijk zijn, indien de gemeente beschikt over een lo kaal, voldoende aan de eiscben van do wet. Tevens verzoekt het gemeentebestuur in de verordening te doen opnemen, dat ook bevroren vleesch gekeurd moet worden, ter wijl in winkels e.d. waar dit vleesch ver krijgbaar wordt gesteld, dit op van den openbaren weg duidelijk zichtbare wijze aangeduid moet worden. B. en W. stellen voor tot het eerste niet over te gaan, maar vast te houden aan hei eenmaal gesloten contract, ook al omdat anders belangrijke kosten moeten, worden gemaakt voor een keuringslokaal. Wat betreft het verzoek omtrent het be vroren vleesch, willen B. en W. volle mede werking verleenen, daar zij ook mecuen, dat de menschen die bevroren vleesch koo- pen dit moeten weten. Dr. Jonker kan zich vereenigen met de voorstellen van B. en W., maar vernam gaarne het keurloon voor bevroren vleesch, z.i. een voornaam punt, daai anders ver koop van bevroren vleesch geen reden van bestaan zou kunnen hebben. Weth. S. Schoneveld deelt mede, dat dit nog onderling geregeld moet worden. De heer K. v. Delft vindt ook het eerste verzoek zeer billijk, maar schrikt ook terug voor de hoogc kosten, die hem medegedeeld worden. Wethouder v. Klaveren merkt op, dat Rijnsburg ook al heeft moeten bijdragen in de kosten van het gebouw te Katwijk a. d. Rijn. Nadat nog langen tijd het voor en tegen van ueze kwestie is besproken, wordt be sloten het bestaande contract te handha ven en niet tot wijziging over te gaan. De heer K. van Delft stemde tegen 't voorstel. De heer P. Kort vraagt of onder de inge komen stukken ook is ccn verzoek om ont heffing van schoolgeld van den heer D. v. Egmond, wegens langdurige ziekte van een zijner kinderen. Dc voorzitter deelt mede, dat hem van een dergelijk schrijven niets bekend is, maar dat door hem een onderzoek zal wor den ingesteld, terwijl een spoedige behan deling wordt locgezegd. 4. Wethouder 8. Schoneveld deelt mede, dat naar bekend is, de gemeente Rijnsburg met de Leidsche Duinwater Maatsch. een contract heeft gesloten voor levering vau van duinwater, volgens welk contract thans bij ecu minimum afname v. 10.C0O kub. M. et. per kub. M. betaald moet worden. Van deze Mij. kwam onlangs een verzoek in, dit contract te vervangen door een an der, waardoor de prijs zou worden 20 ct. per kub. M. Het Dag. bestuur adviseert thans, op dit verzoek niet in te gaan, en het oude contract te handhaven, eensdeels omdat do begroeting op den ouden prijs gebaseerd is en anderdeels omdat dit voor de gemeente voordeeligcr is. Op verzoek van dr. H. G. Jonker ver strekt wethouder S. Schoneveld uitvoerige inlichtingen, waarna het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen wordt aan genomen. Hierna wordt overgegaan tot benoeming van oen onderwijzeres aan de O. L. school. In ons Blad van gisteren is zulks reeds vermeld. Rondvraag. De heer D. Knijff vraagt of B. en W. dc plaatsing van borden bij de bruggen reeds overwogen hebben. .Wethouder S. Schonevld antwoordt, dab

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6