Leendert Elderhorst, je moeder had goed geraden, het vers is uit een heel oud boek, anders zouden jullie het misschien al kennen. Geertje Hoogendoorn, als je zelf niet naar de stad kunt gaan om den brief weg te brengen, is er dan niemand, die hem mee kan nemen voor je? Jacoba van der I-Ielra, later, over een heele poos zal ik misschien nog wel weer eens zoo'n gedicht inzenden als allen het zoo graag hebben. Klazina Parlevliet, ik ben blij dat het er toch nog van is gekomen, dat je mij uit voerig schreef over dat heerlijke feest dat je hebt bijgewoond. Nelly van Leeuwen, vervelend dat je zoo erg aan het hoesten bent, dat weet ik bij ondervinding hoe naar dat is, want ik heb ook al ontzettend veel gehoest in mijn leven. Mollie en Betsie Aanen, ik hoop van liarte Mollie, dat je gauw weer zult aansterken, want altijd te moeten liggen is niet prettig. .Wel Betsie, wat hebben jullie iets moois gewonnen, al zal je zelf de knoopen mis schien niet dragen. Marijtje Uittenbogaard, vond je het zoo'n heerlijk werkje dit vers? Is kleine Gretha alleen een nachtje uit logeeren geweest? Dat is deftig. Corrie Uitten bogaard, wel, wel ging je een Jieel uur over je tijd naar bed? Hoe kwam dat? Je hebt goed geraden, ik draag een lorgnet (geen bril) als ik aan jullie schrijf. Diewertje maar kindlief wat ben je nu ijverig aan het schrijven geweest om mij dat verhaal te vertellen, dat vind ik heel aardig vaa je, dat je zóóveel moeite voor mij doet. Betsy en Ilarry van Amerongen, je brief was nu mooi optijd bij de anderen in het groote pakket Hebben jullie zóó zitten la chen bij het ganzengedicht, dat is goed, ik wil jullie graag laten lachen. Nellie en Marijtje van Klaveren, natuur lijk had ik jullie brief wel gelezen. Den naam, dien Nellie bad bedacht, vond ik ook heel aardig. Het schijnt wel erg gezellig te zijn op het Oegstgeester Kinderkoor, velen schrijven er zoo opgewekt over. Catrien Zandbergen, dat was een lange brief, ook nog alles van de vorige week. Dat weet ik nog niet .wanneer ik weer eens in Leiden kom. Viertal Hoope, eerst Ansie bedankt voor haar zelf geschreven briefje, onder aan Pe ter's brief. Jan en Peter beiden dezen keer zelf meegedaan, dat is flink hoor. En dan van Coba nog zoo'n flinke brief. Ja Coba, daar houd ik ook veel van, wat je mij vroeg. Dat heb ik ook wel gezien meesjes die nootjes pellen, alleraardigst geacht niet waar, ik begrijp best, dat jullie er allen veel plezier in hebt. En nu komt er toch werkelijk een einde aan al mijn geschrijf. Hartelijk gegroet allen door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSING PRIJSRAADSEL. De ganzen op het bal. Was bij de boeren kermisbal, Waar oud en jong ging dansen, A En daarvan hoorden bij geval De ganzen, Die huisden in den stal. „Och", riepen zij, „wat onbeleefd, Dat men ons niet genoodigd heeft", De slimme vos en zijne vrouw. Die in den omtrek zwierven, En daar van honger en van kod 4. Haast stierven, 4 Vernamen van den rouw, J Die onder 't ganzenvolk bestond, y 4 En maakten nu hun plan terstond. De vos kwam bij den stal en zei 2 „Mijn lieve zoeten ganzen. De boeren zijn vanavond blij, Ze dansen, En jij bent niet daarbij Maar als je lust hebt, komt dan maar, We houden bal dan met malk&ar". Dat stond de gansjes bijster aan En deed hen ras besluiten Ze kwamen, koslhjk aangedaan, Naar buiten, Om saam ten dans te gaan. Vrouw vos streek daar al wakker op, En speelde polka en galop. Doch daar- het troepjen blij te moe, Den stal kwam uitgeloopen, Toen moest het duur dat dwaas gedoe Bekoopen De vossen sprongen toe, En brachten na den eersten wals Twee vette ganzen wreed om hals. Een wijze haan, die dadelijk al Het ding niet recht vertrouwd had, En uit een boom het heel geval Aanschouwd had. Riep ,,'t Spijt mij niemendal Dat komt er van, wanneer een gans Zich laat verleiden tot den dans", COEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Dirk Boot (Johzn), Neeltje van Leeuwen (Nieuwveen), Jo van Leeuwen, Johannes van der Laan, Rika van Veen (Koudekerk), Johanna Verdoes, Wiotske Nolet, Gerrit Cornelis Philippo, Alida van der Velden, Gerhardy en Irma Bles, Wouter van der Berg, Adriaan Bolle, Rietje Cramer, Dirk Joh. Mooij, Henk Broers, Nelly Broers, Alie van Wilsum, Nelly de Boer, Cornelis Koet, Betsy Tibboel, Johan Tibboel, P. A. Klinkhamer, Dina Brinks, Annie Pel, Pru- dens Brederode, L. van Duyn, Wim Geeve, Klaas Ravens bergen, Cor van der Velden, Toos van der Velden, Janna van Weerden, Toos van Weerden, Jan Derogee, Trijntje Serdijn, Bart Haneveld, Marie van Berkel, W. F. van der Velden, P. J. Hannaart, Lous Bru\rns, Marie Kükler, Piet Kükler, Jeannette Verboog, P. van der Vliet, E. van der Horst, (Katwijk), Harmen Nieuw- land, Wim Nieuwland, Clazina van Venetie, Willem van der Horst, Niesje de Gelder, Johanna Reyngoud, Adnaan Reyngoud, An nie Coster, Stijntje Coster, Aafje Coster, Dirk de Groot, Jo Liese, Marijtje Uitten bogaard, Corrie Uittenbogaard, Nees Moo- lenburgh, Nico Mieloo, Geertje Hoogen doorn, Jacobus Labruyère, Frits van Aken, Jacoba van der Heim, Antje Hogenes, Cor van de Gevel, Frans van Beek, Nettie van Beek, Semien Voorbrood, Johanna Voor- brood, Clazina Singerling, Adriana Singer- ling, Marietje de Haas, Mijntje de Haas. Annie de Haas, Corrie do Groot, Marie Zaalberg, Corrie van Stralen, Bernard E&- derts, Betsie Rijnders, Annie Huisman, Coba Hoope, Massie van Oort, Meta van Oort, Annie van Oort, Marietje Weekhout. Mien Bloemendaal, Antonia van Ham, Bet sy en Harry van Amerongen, Nelly van Tol, Simon Ouwerkerk, Elsje Timmers, Nelly Singerling, Janna Singerling, Betsy Lambrechts, Nellie van Klaveren, Marijtje van Klaveren, Anton van Brussel, Johannes Robbers, Klazina Parlevliet, Corrie den Dopper, Wim den Dopper, Bob Holtz, Leen dert Elderhorst, Jansje Jasperse, Johan den Holder, Jan Hemerik, Bram Hemerik, Adriaan Naninek, Mientje van Zwieter den Blom, Annie Nagtegaal, Louis Hartkamp, Catrien Zandbergen, Rika Bliek, Rika van Veen (Zoeterwoude), Francisca Giezen, Nellie den Boon, Annie Zirkzee, Mollie Aanen, Betsie Aanen, Salomon van Wezel, Gerrie Slootweg, Annie van Beek, Jan Ar- bouw, Adriaan Ar bouw, P. Oostdam, H. Oostdam, Corrie Oostdam, Rika Oostdam, Jacobus Selier, Bertus Teegelaar, Jansje Gordijn, Marietje Gordijn, Wim van Hofe, Marie van der Meer, Betje Broeksema, Gerda Boswinkel, Jo Taffijn, Engeltje Nij- dam, Adr. Meyer, E. Stoeke, Mathilda Hassler, Coba Dee. GOEDE OPLOSSINGEN VAN HET PRIJS RAADSEL DER KLEINEREN ONT VANGEN VAN Cor van der Laan, Peter Hoope, Jan van der Heyden, Nelly van Berkel, Nelly van Leeuwen (Oegstgeest), Catrien van den Berg, Stientje Massa, Gerard de Bolsters, Gerrit van der Horst, Jacoba Laman, Sjoukjen Hiemstra, Tonnie Houpt, Ina Houpt, Betsie Kooftman, Diewertje Uittenboogaard, Ba rend ven Maanen, Louis van Ham, Nico Ouwerkerk, Marius Segaar, Jan Luttje, Ema nuel Eljou, Todor Ilona, Cor Bader, Leni Stouten, Jo van Zwieten de Blom, Lyda van Beek, Adriaan van Hofe. Abram Oudshoorn, Jacoba Breukemeyer, Hendrik Jan Broek sema, Jan Hoope, Jan Fiolet. PRIJZEN. Daar er ditmaal zeer vele van de kleineren zoo ijverig zijn geweest en de geheele taak der grooteren hebben gemaakt, was de ru briek der grooteren oneindig veel grooter Ik heb nu de geheele hoeveelheid goede oplos-i singen bij elkaar genomen en daaruit late^ loten. De prijzen zijn toegekend aan ELSJE Tl AIMERS. JOHANNA VOORBROOD. yx CLAZINA VAN VENETIE. GERRIT CORNELTS PHILIPPO. (De prijzen kunnen aan ons Bureau wor-* den afgehaald Maandag a.s., des namiddags' tusschen 12 uur en halféén, en tuS9chen 4 en 5 uur). RAADSELS. Om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Denijs van Royenf 1, 2, 3 is niet droog. 4, 5, 6 is tijd. Wat is mijn geheel II. Ingezonden door Annie van Beek. Het is een plaats van 11 letters in Fries land. 1, 7, 3, 4 is een trouw dier. Met 9, 10, 11 schrijft men. 6, 2, 5, 3 een verkorte meisjesnaam. Een 6, 2, 5, 4 zingt men. m. Ingezonden door Betsy Rijnders. Recht gelezen ben ik hoog, omgekeerd ben ik laag. IV. r Ingezonden door Nanny Bos. .Wat staat hier v Ingezonden door Coba van der Helm. Met a ben ik op den akker. Met b er voor op zee, De naaister heeft mij met een g Met w doe ik met den winkel mee. Met v groei ik op het veld. Met j word ik geteld. VI. ingezonden door Nico Mieloo. Mijn lichaam is van hout, gemakkelijk [te breken. Mijn hart kan zonder stem, voortreffelijk [met u spreken. vn. Ingezonden door Bram Hemerik. (Zelf gemaakt) Het geheel is een woord van 15 letters. 1, 5, 9, 13 is een geldstuk. 1, 2, 3 een meisjes- of jongensnaam. 13, li, 15, 12 is een getal. 1, 5, 10, 11 wordt gesproken. 7, 8, 3, 10, 5, i iemand die heel vroeg op moet zijn. 3, 8, 2, 6 een mooie bloem. Het geheel is iete uit de kindercourant. VIII. Ingezonden door Catrien van den Berg. Ik ben een stad van 13 letters. 9, 10, 11, 6, 7 eten de paarden graag. 2, 3, 6, 7 een deel van een schip. 2, 3, 4, 5 is iele treurigs. 9, 3, 2 kan men in een raam zetten. 1, 6, 12, 7 eer. verscheurend dier. 1, 6, 4, 7, 8 is om geld in te bewaren. 12, 11, 10 een vrouwennaam. 9, 10, 13, 8 een jongensnaam.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 18