terecht, 'b Kostte haar zelfs heel wat moei te om een draw te forceeren m Zaandam, wa-ar Z.F.C. volkomen tegen haar bleek opgewassen. De grootste sensatie werd veroorzaakt in de bovenste lagen dezer af- deeling. Of is het misschien geen bijzonder iets dat de leidende ploeg op eigen veld met 31 door het aftakelende Ajax werd geslagen? Dit feit heeft zich inderdaad voorgedaan. De overwinning is geheel re gelmatig bevochten, en inmiddels glundert men in Dordrecht! De kansen van D.F.C., dat pas in de laatste minuut het winnende puntje tegen V.O.C. vermocht t© maken, stijgen aanmerkelijk. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. P- Feyenoord 11 9 2 40—18 18 't Gooi 13 7 2 4 23—31 16 J> F. C 9 7 1 1 24—10 15 V. O. C. 10 5 1 4 20—23 11 'Ajax 11' 6 6 23—20 10 lR. 0. H. 12 3 4 5 21—21 10 0. V. V. 11 3 3 5 2626 9 H. F. C.j 8 3 1 4 15—21 7 S. V. V, 11 3 1 11—20 7 Z. F. C. 10 1 1 8 1225 3 In afdeelirig II ging A.-S.C. met den on even goal ten onder op Houtrust, waar tien voorhoedespelers op duidelijke wijze hun onmacht tot scoren demonstreerden. ÏÏ.B.S. speelde beter en haar komt de zege dus toe, al had A.E.C. met wat meer geest drift. wellicht dan ook een gelijk spel kun nen afdwingen. Do onderlinge verhouding tusschen A.S.C., O.D.S. en Quick is wei nig veranderd, daar ook de twee laatst genoemde clubs sneuvelden, respectievelijk met 61 van Sparta, en mot 60 van U. ;V.V. 't Zal niet noodig zijn hier nog iets aan toe t© voegen. Alleen voor Quick kan ten deele als excuus gelden dat zij vier in vallers telde. De strijd in IJmuiden eindigde ten voor- ileele van Haarlem. Wij voorspelden hef Zaterdag reeds. Een penalty op het IJmui- dér doel werd door Van der Wint gestopt, doch daarna wist. Breeuwer hem met een kopbal te passeeren. Het verschil in het veld was miniem. Tegen het laatst was Stormvogels sterker, doch Haarlem hieht 'stand en nam zoodoende de punten mee naar huis. Zou onze voorspelling 'dat Sparta kam pioen wordt, inderdaad in vervulling gaan? Ziehier het ranglijstje»:' gesp. gew. gel. verl. v.t. p. Stormvogels 10 8 O 31—9 16 Sparta 30 6 3 1 26—11 15 Haarde m 11 6 3 O 24—21 15 Excelsior 10 5 3 o 17—11 13 H. B. S. 11 5 O 4 39—18 32 U. V. V. 12 6 1 6 23—25 11 B!auw-"Wit 30 o 5 8 31—13 9 'A S. C. 30 j» O 5 17—20 8 Quick 11 2 3 8 13—28 5 0. D. S, 11 1 10 12—12 2 De andere districten. In het Zuiden stelde N.A.C. haar aan- jhang teleur door slechts gelijk te spelen in •Tilburg, waar Xoad goed op dreef was en jstellig een puntje verdiende. Ook Breüa- ■oiia en Wilheftnina deelden de punten. De :kanaries waren ondanks onvolledigheid .het meest in den aanval maar de hevige 'wind was oorzaak dat er niet kon werden igescoord. In het- Oosten vielen harde klappen. U- D en Vitesse zagen zich ieder met 50 af- idoende geslagen, namelijk door Ensch. {Boys en Z.A.O., terwijl Go Ahead in eigen huis voel sterker bleek dan Hengelo dat er met 4l nog vrij genadig afkwam. Ten slotte werd in het Hoorden de kamp tus- 'schen Aleides en Be Quick ten gunst© der kampioenen beslist. Toch dunkt ons dat 'Alcidles zich niet onverdienstelijk heeft ge neer©. De tweede plaats is tlians echter voor Velocitas. H. B. S.—A. S. C. 1—0. Wij hprinneren ons, dat enkele jaren ge leden, de eerste klassers de vermenging trachtten tegen te houden door het argu ment dat de lagere goden niet over een be- hooriijk© accomoaatie beschikken. Wij heb ben intusschen bij heel wat lagere goden een betere accomodate gevonden, dan op Houtrust. A. S. G. mocht haar kleedkamer vanmiddag deelen met nog een elftal. Kleed kamer en aanhoorigheden (vooral de laat ste) waren verre van zindelijk en liggen daarenboven een behoorlijk eind van het speelveld af, terwijl wij, en zeker heel wat meer toeschouwers op de tribune, ander half uur een hardnekkigen strijd hebben moeten uitvechten met de tallooze tribune- stijlen, die ons het uitzicht belemmerden. Overigens is er ook weinig gezelligheid op Houtrust te vinden, en het kleine beetje, dat er nog is, wordt al gauw ie niet gedaan door het chauvinistische geschreeuw van talrijke min of meer donker getinte knaapjes. Dit chauvinistische gekakel om de lijnen, was een groole tegenstelling met de vertoo- ning op het veld. Wij kregen een zeer vriendschappelijk partijtje voetbal te zien. Een af en toe wat pootig ingrijpen van Fee- reboom of Crompvoets, of een ongeoorloofd trucje van Roem deed aan de goede ver standhouding niet het minst af. De heer Eymers is er trouwens de man niet naar, om veel over z'n kant te laten gaan. Na het bij H. B. S. gebruikelijke profes sorale kwartiertje, won Wamsteker den toss en verkoos met wind mee te spelen. Beide elftallen zijn volledig, zoodat wij de vol gende opstelling krijgen. .T. Wamsteker H. Wamsteker Josson -i Vreeken Roem Slephanus Janssen Brouwer de Ruyler Goslings Blom Scheidsrechter O Eymers Lasli Witton Baer v. Slangenburg Schafer Smeets v. Thiel Peereboom Crompvoets Vermetten Denis Zijlstra H. B. S. is in den beginne iels in de meer derheid, maar de rood-zwarte achterhoede blijkt er al direct zin in te hebben. Overi gens is het H. B. S.-binnentrio voor doel de kluts kwijt en wij noteeren een paar goede voorzetten van Lash, die Schilfer hopeloos verknoeit door hoog over te schieten. De A. S. C -voorhoede gaat zich dan ook roeren, maar de goede voorzetten van Blom en Janssen hebben geen resultaat, doordat ook in den rood-zwarten aanval een schut- v ter ontbreekt. Wanneer Roem zich na keu rig solospel een goede kans schept, wordt hij door de Ruyter gehinderd en het resul taat van z'n keurig werken is nihil. Na twintig minuten krijgen wij de eerste cor ner op het A. S. C.-doel. Witton plaatst den bal echter achter het doel. Even daarna een onstuimige aanval van de Kraaien, Baer v. Slangenburg komt voor open doel. maar hij trapt recht op Wamsteker aan. Een schot van denzelfden speler ketst van de paal het veld in. In deze periode is H. B. S. sterker, maar het binnentrio knoeit er geweldig op los, vooral Schilfer mist talrijke opgelegde kansen. De Leidenaars werken zich echter los, en een kanjer van Goslings gaat net naast. De Ruyter krijgt dan nog een kansje op enkele meters van het II. B. S.-doel. Ook dan is het resultaat nihil, want door te lang wachten geeft hij Peereboom gelegen heid om den hal corner te trappen. De hoek schop levert niets op en wij gaan rusten. In de tweede helft hetzelfde spelletje. De binnenmenschen in beide elftallen wedijve ren met elkaar in het knoeien. Baer van Slangenburg. Schafer en Smeets blijken het in dit opzicht zelfs nog verder te hebben gebracht dan hun rood-zwarte collega's. De- nis speelt uitstekend. Toch weet Goslings keurig om hem heen te loopen, maar hij valt, wanneer de talrijke rood-zwarte aan hangers zich al opmaken om te juichen. A. S. C. is gelukkig, wanneer een schot van Witton, via den onderkant van de lal weer in het veld springt. Er wordt geappelleerd voor een doelpunt, maar Eymers laat zeer terecht doorspelen. Vanaf de plaats waar hij zich bevond, was het immers onmogelijk te constateeren, dat de bal het doelvlak was gepasseerd. Na een mislukten aanval der rood-zwarten neemt Denis het leer mee naar voren, geeft over aan Baer v. Slangen burg, die ditmaal geen fout maakt, en on houdbaar voor Wamsteker scoort (10). A. S. C. speelt dan een verloren wedstrijd, j yooral nadat v. Mark, die na rust Blom verving, de kans van den dag mi9te, door, tegen den op den grond liggend en Zijlstra; aan te trappen waarna de Ruyter nog hetj kunststuk volbracht om naast te schieten.. Overigens was er toen al voor buitenspel j gefloten. De resteerende minuten leveren j dan nog een meerderheid van H. B. S. op,| maar doelpunten blijven uit. Als geheel was het vertoonde .zeker langj geen eerste klas voetbal. De uilslag geeft de verhouding vrij goed weer. De Kraaien speelden taktisch beter dan onze stadge- noolen en kregen dan ook de meeste kansen. De groote fout bij A. S. G. was. dat het spel niet voldoende werd opengehouden. De vleu gels kregen in tegenstelling met Witton en IiOsh bij H. B. S., veel te weinig te doel, en van de ballen, die nog naar buiten werden gegeven, was het meerendeel slecht te ver werken. Laten wij er direct bij zeggen, dat Janssen niet al te goed op dreef was, en dat A. S. C .was gehandicapt door het uitvaller van Blom. die voor rust juist uitstekend werk deed. Slechts een ,,wing-game" had succes kunnen brengen, vooral ook omdat telkens bleek, dat er bij H. B. S. geen al te vaste afspraak tusschen backs en halfs be stond over het houden van binnen- en bui tenman. Het duo Denis-Crompvoets were hiervan nogal eens de dupe. en slechts dt buitengewone routine en handigheid var Denis voorkwam dan verdere onheilen Heeft o.i. H. B. S. dus wel verdiend gewon nen; wij moeten er bij voegen dat deze ne derlaag voor onze stadgenooten zeker nie> noodig was geweest. Met een beetje meej ..dash" had het minstens een gelijk spet kunnen worden. Over de spelers nog het volgende: Zijlstra en Wamsteker Jr. kregen niet veel te doen, en behoudens enkele kleine fouten, kweten zij zich naar behooren van hun taak. Mei wat meer routine en wat minder zenuwei verdient Wamsteker zeker zijn plaats ii het A. S. G.-heiligdom. De beide verdedi* gingen bleven de aanvallers den baas. er zoowel Josson en Wamsteker als hel Kraaienduo, kunnen op een goeden wed strijd terugzien. Denis demonstreerde nog eens ,dat hij de aangewezen back voor ons nationale elftal is. De halflinie van H.B.S. steunde beter dan de rood-zwarte midden linie, waar Vreeken er wat uit was, maai daarentegen Stephanus beter speelde, da» wij van hem gewend zijn in den laatstes tijd. De Kraaien hebben in Lash en Witton een paar uitstekende vleugelspelers, terwijl ook het binnentrio over voldoende voetbal capaciteiten beschikt. Het schieten was ech ter nog slechter dan bij de Leidenaars, er dat zegt wat. Over de A. S. C.-voorhoede kunnen wij kort zijn. Wij willen niet ïr herhalingen vervallen. Over het schieten er „dash" hebben wij al zoo dikwijls geschre ven. De Ruyter was wel op dreef en wit zagen enkele keurige „throughs". Voor de rest zie vorige verslagen. Brouwer was er uit, terwijl Goslings ongetwijfeld de beste in den aanval was. Zijn doorloopen appre-\ cieeren wij steeds meer. Janssen deed dik- wijls goede dingen, afgewisseld met zeer onbenullig spel. Hij was minder goed op| dreef dan in vorige wedstrijden. Overigens! is trainen op snelheid voor hem hoofdzaak., Blom speelde alleen de eerste helft en vond in Denis een moeilijk te passeeren tegen stander. Desondanks deed hij verdienstelijk werk. Van der Mark kreeg na rust le weinig te doen. om een oordeel over hem le vellen. Dat hij het leer niet over den op den grond liggenden Zijlstra wist héén te werken, is een onvergeeflijke fout. De heer Eymers leidde den wedstrijd cor rect, ook al waren wij het dikwijls niet eens mei zijn buitenspelbeslissingen. Quick Boys IIR. C. L. I 11. Op een zeer goed bespeelbaar terrein stellen de elftallen zich onder leiding var scheidsrechter van 't Ilooff op. Direct neem. R. C. L. het spel in handen en word! Quick-Boys geheel ingesloten. Voorloopig blijven echter doelpunten uit en beheerschl de Quick-Boys-achterhoede de zwakke aan vallen van R. C. L. Na circa 25 minuten spelen zet Beurse goed voor, waaruit de midvoor R. C. L. de leiding geeft. De Ra- eingclub heeft echter niet lang plezier van baar voorsprong, want met een ver, hoog schot maakt de rechtsbinnen van Quick-B. gelijk. Dan is liet rusten.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 12