VRIJDAG 18 JANUARI Anno 1924 Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws 1 van heden. No. 19589. v- x A. LEIDSCH PRIJS DER AD VERTE NTIEN C 60 ets. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs, Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. j Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven lïO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. L'_ Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers «oor Directie en Administratie 175.Redactie 1507. Postehèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Lelden per 8 maanden ƒ2.35, per week VïVau. ƒ0.13, Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.13, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. gemeentelijke VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18 (telef. 1225) i9 ZATERDAG en voor zoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaarSCHELVISCH a 10.2S—f 0.33—f 0.42, SCHOL a f0.20, KA BELJAUW a f0.4G en TONG a f 1.05 p p. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 18 Januari 1924. PAARDENFOKKERIJ. i De Burgemeester van Leiden brengt ter Éennis van do in deze gemeente gevestigde pigenaren of houders van twee-jarige ot oudere hengsten, dat zij ingevolge artikel 23 jder Paardenwet 1918 verplicht zijn hiervan ten stadhuize aangifte le doen binnen een maand nadat de hengst twee jaar i3 gewor- iden of in hun bezit is gekomen, alsmede 1 1 Jdór 1 Februari van elk jaar. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 18 Januari 1924. Handelsieizigezsveieeniging „Eendracht". Gisteravond hield de afdeeling Leiden j yan de Handelsreizigersvereeniging „Een dracht" in de bovenzaal van „De Harmo nie", aao de Breeslraat, een propaganda- yergadering, waarvoor als spreker was aan gekondigd, de heer J. A. Lotgering, lid van het Hoofdbestuur, uit Amsterdam, met het 'pnderwerp: „Wie wil, die kan". De voorzitter, de heer M. N. J. Timmer- pian, opende te ruim acht uur de vergade ring met een woord van welkom, in het bij zonder lot den spreker, die zich, na een drukke dagtaak, de moeite had getroost uit ide hoofdstad des lands naar Leiden over le komen, met het doel om vooral voor de on georganiseerden uiteen te zetten het nut der organisatie, ook voor de handelsreizigers. Met dat doel waren dan ook een 50-tal uit- noodigingen tot de ongeorganiseerde colle ga's gericht De voorzitter had gaarne meer deren hier gezien. Men moet echter beden ken, dat de handelsreiziger 's daags geen Itijd heeft om aan ijsvermaak te denken en .wanneer hij dan 's avonds de ijsbaan ver licht open weet, kan men het hem niet al tö kwalijk nemen, dat hij daar heengaat. 'Als een blijk van bijzondere attentie las de yoorzitler een zoo pas ontvangen telegram yoor van de Antwerpsclie Handelsreizigers- yareeniging, waarin deze het bestuur wel- plagcn op deze vergadering toewenschte. j Hierna gaf de lieer T. het woord aan den spreker, die aanving met het bestuur der afdeeling in zijn nieuwe samenstelling ge luk te wenschen, en de hoop uitsprak, dat, jonder de goeae leiding van den heer Tira- pierman, de afdeeling in groei en bloei mocht toenemen. Leiden behoort lot die af- 4 jfleelingen, welke in de laatste jaren krachtig gewerkt hebben, en dat moet zoo doorgaan. Er zijn er nog, die er weinig voor voelen, dat in de vereenigingen propaganda wordt gemaakt voor de eigenlijke vakorganisatie. Het handelsreizigersbedrijf behoort lot de z.g. vrije beroepen en er zijn daardoor ve len, die meenen, dat in de Vereeniging de werknemers met de werkgevers vruchtbaar kunnen samenwerken, ook op het terrein der vakaciie. Spr. ontkent dat en het doet hem genoegen te kunnen constateeren, dat in „Eendracht" de invloed der patroons thans zeer beperkt is en dat die invloed zich hoofdzakelijk bepaalt tot het medebeheer der fondsen, terwijl de eigenlijke vakbelan gen aan de werknemers ter behartiging worden overgelaten. Spr. meent, dat deze f c >aratie nog verder moet worden ge trokken. Zoo kwam hij lot de predominee- rende vraag, op welke wijze de vakbelan gen het best behartigd kunnen worden. En dan wees hij in de eerste plaats er op, dat de handelsreiziger? ook moeten worden be schermd door wettelijke maatregelen. In de wet op het Arbeidscontract is dit inderdaad reeds zoo, dank zij den invloed van de organisaties, waarbij „Eendracht" als groot ste Vereeniging de leiding nam. De werk gevers in de organisatie voelden er niets voor. De Alkmaa.sche vereeniging, waarin de patroons blijkbaar een krachtig woord meespraken, wilde indertijd daartoe niet eens meewerken. Spr. wees er onder meer op, dat in hel Arbeidscontract gunstige bepalingen zijn opg:romen voor provisie-reizigers, welke werden ontleend aan een brochure van den heer Loui9 Cohen, uit Amsterdam, die vooral zijn best heeft gedaan voor de vak- jgenoolen. Maar er valt nog veel meer te bereiken. Waar is onze rechtspositie gere geld, zoo noodig, niet alleen in ons belang, maar ook in hel belang van den handel zelf? Waar zijn de bepalingen, welke ons Hen minimum-loon waarborgen? Waar de Organen, die voor arbeidsbemiddeling der handelsreizigers zorgen? aldus vroeg spr. Wij hebben te lang ons blind gestaard i Op de f 1000 bij overlijden en de f 100 in j geval van ziekte, maar niet van genoeg overwegend belang, om er de hoofdzaak, dat is de levenspositie der vakgenoolen, voor uit het oog te verliezen. In het land zullen weldra groole verga deringen worden belegd, o.a. ook in Den Haag, en spr. hoopte, dat de Leidsche vak- genooten zich daar in grooten getale zullen laten vertegenwoordigen en dat reeds nu de ongeorganiseerden zich zullen aansluiten. De in aangenamen causerie-vorm voor gedragen rede, werd door de aanwezigen met aandacht gevolgd en aan het slot warm toegejuicht. Daarna volgde een zeer geanimeerde ge dachten wisseling, waaraan verscheidenen der aanwezigen deelnamen. Ook had het bestuur als eerste vrucht van deze propa ganda nieuwe leden te boeken en de voor zitter hoopte aan het slot van den avond, dat vele anderen na het lezen van ons ver slag zich nog zouden aansluiten. Voor het „Mercuriu3"-diploma Duit- sche handelscorrespondentie is in Den Haag geslaagd mej. J. Beun., alhier. Tot directeur van de Ohr. zangver. „Zingt dan Heer" (Wijkgebouw Levendaal) is in plaats van den heer W. J. Mizée benoemd de heer C. J. van der Keur, eer directeur van „Ex Animo". In de groole Stadszaal hebben gister avond vrij veel wetenschappelijke mannen en vrouwen; jongelui, die dit eenmaal ho pen en wenschen te worden; en menschen, die, al behooren zij nu niet bepaald tot de categorie, die men met den naam van ge leerden bestempelt, toch levendig belang stellen in het nieuwe en groote op welen- schappelijk gebied, gekeken naar de Ein- stein-film en geluisterd naar de daarbij on misbare verklaringen van den heer F. G. Geerling, van Zandvoort. Niet, dat de zaal haast vol was; o neen, er was alle gelegen heid om verspreid te zitten; maar toch viel de opkomst ons niet tegen. 't Ging hier dus om en over de grondsla gen der relativiteils-theorie van Einstein, het grootste en moeilijkste wetenschappe lijke vraagstuk van onzen tijd. De heldere film bestaat uit drie doelen, waarvan de beide eerste het best zijn te begrijpen. Wij zullen hier de populaire uiteenzetting van den heer Geerling niet in 't kort trachten weer te geven-, de lezers zouden er weinig of'niets aan hebben. De voorhanden literatuur over het onderwerp kan hen veel beter inlichten. Zooals in ons Blad van 17 October j.l. ter kennis van contractanten der Leidsche Duinwater-Maatschappij i9 gebracht, moest, zoolang de stagnatie bij den Postehèque- en Giro-dienst het automatisch gireeren ver hinderde, op do gewone wijze per kwitantie worden beschikt Wanneer deze dienst we der zonder stoornis zal functioneeren, is zelfs niet bij benadering vast te stellen. Deze stagnatie is zeer ongerieflijk voor de contractanten, die gewoon waren aan het automatisch gireeren mede voor hen, die hiertoe alsnog zouden willen overgaan. Ten einde hieraan tegemoet te komen, brengt do de Maatschappij thans het volgende onder de aandacht Indien men met een Bankinstelling in re kening-courant staat of deze wenscht to openen, kan automatische overschrijving der aan de Mij. verschuldigd wordende bedra gen voor waterlevering geschieden op even gemakkelijke en kostelooze wijze al9 dit voorheen bij den Postehèque- en Giro-dienst het geval was. Men behoeft daartoe sleehls aan zijn Bank opdracht te geven, om auto.- malisch op den vervaldag van het verschul digde dit bedrag over te schrijven op de re kening der Mij. bij de Nationale Bankver- eeniging, alhier. De tentoonstelling in het stedelijk mu seum „De Lakenhal" van oude kantwerken en kunstsmeedwerken, gevende een histo risch overzicht van sleutels en sloten uit de collectie van dr. Molhuysen, te 's-Graven- hage, zal Zondag 20 Januari a.s. voor het laatst zijn geopend. Men deelt ons het volgende mede: De Vereeniging voor Stads-Evangelisatie „Jeruël" (1ste Groenesteeg 16), welke in October 1.1. opnieuw in het leven is geroe pen, kan nu, nadat de drukke werkzaam heden, verbonden aan de Kerstfeestvierin gen, welke met ouden van dagen en kin deren der Zondagsschool en zangkoortje ge houden werden, achter den rug zijn, zich verder uitbreiden in andere takken van arbeid. Had zij tot heden buiten haar sa menkomsten op Zondag- en Donderdag avond voor volwassenen een Zondagsschool onder leiding van den heer N. A. Korswa- gen, en een knapenvereeniging, geleid door den heer S. Flamman, was er een kinder zangkoortje en een vertelmiddag, waar voor ging mej. E. Keulemans, thans zal daaraan toegevoegd worden een Moedervereeniging, welke '9 Donderdagsmiddags vergadert en geleid wordt door mej. W. Hommes, terwijl voor meisjes er zal zijn een kniples, te geven door de dames J. de Nie en Van der Lelie, en een Mei9jesvereeniging onder mevr. Van Geer. Een nieuwe arbeid voor Leiden is zeker ook wel de Jeugdsamenkomst voor jonge lui van 12 tot 18 jaar, te houden 's Zondags morgens, een arbeid, waaraan in onze stad zeker behoefte is. Het bestuur, thans bestaande uit do hee- ren II. Schouten, voorzitter; N. A. Korswa gen, secretaris; mej. J. de Nie, 1ste pen- ningmeesteresse, de heeren J. Iiasselbach, 2de penningmeester, W." Nauta, algemeen secundus, J. de Nie, P. Herfkens, F. J. Ba- rends en mej. A. A. Keulemans zal met kracht al den arbeid leiden, opdat het Evangelie gebracht worde aan groot en klein, Gisteravond vervolgd© prof. J. P. Verhaar, van Warmond, zijn serie voor drachten over het Katholicisme In het Uni versiteitsgebouw Kioksteeg 23 en spraJc over „Geloof en Wetenschap." Na eerst te hebben uiteengezet, hoe dezo voordracht nauw aansloot bij zijn vorige lezing over „Onfeilbaarheid en Dogma", gaf hij in hot eerste gedeelte aan, wat wij onder „geloof en wetenschap" hebben te verstaan. Vervolgens werd in détails uitgewerkt het versahil tmssohen belde en het terrein afgebakend, waar beide elkaar kunnen ont moeten. Daarnfk werd de stolling geponeerd en bewezen, dat er tusschen geloof en ware wetenschap geen reëele tegenspraak mogelijk is, en feitelijk ook nooit bestaan heeft; geen enkel geval is aan te wijzen. Maar in plaats van strijd is er tusschen beid o de innigste harmonie, omdat de we ten sohap hot geloof kan helpen door een wetenschappelijke basis voor het geloof te leggen, ons geloof redelijk te maken en den inhoud van one geloof beter te doen begrijpen, en omdat van den anderen kant het geloof groot© diensten kan bewijzen aan da wetenschap door do menschelijko red© voor dwaling te behoeden en den rijk dom van het monscheJijko kennen to ver- grooten. Li aansluiting bij het voorafgaande werd nog uitvoerig aangetoond, dat de R.-K. Kerk nooh met haar onfeilbaar noch met haar authentiek leergezag in den weg staat aan den vooruitgang der wetenschapdoch Integendeel altijd en overal ook de pro fane wetenschap allerkrachtigst heeft be vorderd en nog bevordert, gelijk blijkt uit de geheel© geschiedenis der Kerk, uit haar talrijke instellingen, uit de lange, eerbiect- waardigo rij van geleerden. OoTLolusie: do R.-K. Kerk belemmert en schuwt de wetenschap nietintegendeel, zij wil juist door de wetenschap d© waar heid leoren vinden, en behoedt daarom door haar leergezag d© wetenschap voor dwaling en wetteloosheid. Alleen „de waarheid zal ons vrij <maken." De besturen van „Dierenbescherming" en „Asyl" deelen mede, dat de najaars-actie gedurende de week midden November j.l. met bazaar, verloting, lezingen en straatverkoop een netto-overschot opleverde van circa f 2000. Waar bij de inkomsten voorkomt voor bruto-opbrengst bazaar f 2270, straat verkoop f 380, opbrengst verloting f 600, gif ten f 175, kunnen daarnaast in het voordeel worden geboekt de nieuwe contributies van leden en donateurs, die door deze actie zich bij de Vereenigingen aansloten. Dit bedrag staat nog niet geheel vast, maar valt te be- grooten op f300. Gisterochtend is de 18-jarige H. de R., van hier, bij de sluis aan de Vlasmarkt, le Rotterdam, door het uitglijden van den vaarboom van zijns vaders motorboot „Ju dith" te water gevallen. In bewusteloozen toestand is de jongen met dreggen uit het water gehaald. Nadat manschappen van de reddingsbrigade en een verpleger van den geneeskundigen dienst de levensgeesten bij hem hadden opgewekt, is hij in bedenke- lijken toestand naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. C. B., alhier, is op heeterdaad be trapt bij diefstal van een houten kist van den openbaren weg. Hedenmorgen geraakten paard en wa gen, waarop tien vette varkens, doordat het paard schichtig werd door het dalen der klapbrag! aan do Haven, aldaar te water. De voerder-eigenaar P. de W., uit Oude-Wetering, wist nog op tijd er af te springen» Wagen met last vielen op het paard, welk dier daardoor jammerlijk is verdronken. De varkens konden gered wor den. Wagen en het doode paard werden ook op 't doge gebracht, waarna het cadaver naar het Abattoir werd vervoerd. Het ijs heeft hier een slachtoffer ge- eischt. Gistermiddag, tegen vijf uur, wilde de 7-jarige L. H., wonende Van Hogen- dorpstraat, op het ijs in de Stinksloot nabij den molen in den Stadepolder. Hij gleed daarbij uit en viel in een wak. Een 8-jarig kameraadje haalde een stok, dien hij zag, maar de drenkeling kon deze niet meer grijpen en verdween onder water. Daarop is het kameraadje hard naar huis geloopen, nog een 5 minuten gaans, om te waarschu wen. Dadelijk werd ter hulpverleening ver trokken, maar toen het ventje werd opge haald, waarbij ook do molenaar nog assis teerde, waren de levensgeesten reeds ge weken. Alle pogingen om deze weer op te wekken waren ij del. De Eerste-Hulpdienst kon slechts den dood constateeren. Het lijkje is naar de ouderlijke woning gebracht. Op het zien van vonken uit een fa brieksschoorsteen op den Witte-Singel alar meerde gistermiddag de brugwachter van de Haagbrug de brandweer. De autospuit was zeer spoedig aanwezig, dooh brand was er gelukkig nergens, zoodat met de autospuit ook de slangenwagen van de po litie, die in allerijl aangekomen was, huis waarts kon gaan. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Gastspiel Paul Wegener. „Der Vater", drama m 3 bedrijven van Strindberg. Heti bezoek van vreemd© tooneelgezei schap pen heeft bij onze inheemsaho een soort vao toorn opgewekt. De spoeling is al zoo dun, wat doen die vreemdelingen deae nog dunner te maken? Te meer, waar die vreemdelingen monigwerf, zonder reden boven de Hollanders worden gesteld, zoo heet het. Dit is echter o.i. ©en redoneering, niet getuigend van breede opvattingen, slechts van een „jalousie de metier". Kunst in 'ti algemeen ia universeel, draagt geen natio- naal-karakter, is internationaal ©n een pro tectie-systeem ten bat© van eigen kunst zou juist deze laatste nog dieper in do put helpen. Goed© kunst waarvandaan deze ook zij, wekt op. Wanneer aan bet begrip Kunst wordt voldaan, zien wij in do komst der vreemdelingen geen beswaar, integen deel en worden onze eigen tooneelgezei- schappeu niet de dupe. En voor begunsti ging van het vreemde boven het eigene, al is dit wel een ecfiit Nedorlandsche karak ter-trek, in algemeenen zin gesproken, vreezen wij niet zoo zeer, daar het Neder- landscho apcel-peil wel van zocdanigen aard is, dat het zioh kan handhaven naast het vreemde. Over de oorzaken der ma laise voor onze gezelsohappen zullen we het hier thans niet hebben. Zoo betreuren wij geenszins de komst van Moissi met zijn gezelschap en ook Paul Wegener hebben wij gaarne gezien, zij het dan niet in Andrejef's „Der Gedanke", maai' in Strindiberg's „Der Vater", hetgeen o.i. geen vooruitgang beteekonde. Maar riekto dwong tot dozo verwisseling van «tuk. Paul Wegener en zijn gezelschap heb ben een gavo voorstelling gegeven van de zen Strindborg en daarmee hun recht om binnen onze grenzen op te treden, bewezen. Er werd iets moois bereikt. Over „Der Vater" kan men heel ver schillend oordeelen. 't Is een onvervalschto Strindberg waarin de doodelijko strijd tus schen man en vrouw, waartoe het vanzelf moet komeD, wel bijzonder scherp is ge- teekend. Wrang is het pessimisme van de zen Zweed, dat ons slechts heel matig kan bekoren, al is de schets soms machtig. Des tijds heeft dit stuk geen plaats op het Nederl. repertoire kunnen verwerven, de poging van Royaards, naar wij meenen, faalde en we meenen ons niet te bedriegen, wanneer wij zeggen, dat als stuk ook gis teravond met „Der Vater" geen groot succes is behaald. De strijd op leven en dood tusschen den ritmeester en zijn vrouw, eindigend met- do overwinning van het vrou welijk geslacht en het vellc-n van den man onthulde bij de Eva zoodanig bestiale eigen schappen, dat het was om te gruwen en ieder Adam zou beter doen om een Eva als doodelijk vergif te schuwen, zoo deze Eva de wedergave van het begrip vrouw moest omvatten. Genoten hebbe.n we echter van de vertol king van deze beide rollen. Paul Wegener, de ritmeester, Maria Eis zijn vrouw, zij gaven een perfect samenspel met aangeving van iedere fijne nuance. Hoo keurig dat doen uitkomen door Wegener telkens van dieper invreten van het hem toegediende geestes.vergif, hoe fel en scherp haar etrijd-mofchode geteekend met oen sprekend masker van uitwendige rust. Hans Sturm was een goede dokter en dan willen we nog noemen Frieda Richard ale do min van den ritmeester, die mede tot werktuig van zijn val wordt gemaakt door de sluwe slang van een vrouw. Ook de overige rollen goed. Een goed gevulde schouwburg heeft her haaldelijk doen halen aan het slot. Wegener ontving nog een krans van het Studenten corps, een welverdiendo hulde. De loonsverlaging bij de Spoorwegen. Uil Utrecht wordt bericht, dat de onder handelingen over de bezuinigingsvoorstellen tusschen de directie der Nedcrlandsche Spoor wegen en de vertegenwoordigers der vakbon den, die Maandag werden afgebroken, door dat beide partijen niet tot overeenstemming konden komen, weder worden opgevat. Zaterdag a.e. zal opnieuw een conierentie plaats hebben. Invoer van echoenwerk. Da Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid maakl bekend, dat ter uitvoering van het bepaalde in artikel 8 van het Kon. besluit van 25 Juni 1923 tot vaststelling van de voorwaarden, bedoeld in ariikel 2 der wet van 5 Mei 1923, tot tijdelijke beper king van den invoer van schoenwerk, gewij zigd bij de wet van 29 December 1923, door BINNENLAND. Tusschen de directie der Ned. Spoorwe gen en de vertegenwoordigers van de vak bonden zal a.s. Zaterdag opnieuw een con. ferentie worden gehouden. Bepaling omtrent Invoer van schoenwerk. Ernstig auto-ongeluk te Voorthuizen; een doode en een gewonde. In den internationalen schaatswedstrijd te St.-Moritz hebben de Hollanders over de geheele linie gewonnen. BUITENLANDS De niaatregelen der Frahsche rêgeeilng tot s&neering der frano. Een red© vaU yan Polncaré. Het verdere debat in het Engelsche La gerhuis. Asquith verklaart, dat de libe ralen voor de motie van afkeuring in df regeering zullen stemmen. Verbetering ln den Duitschen finantieelen toestand. De staking van machinisten en atokew op de Engelsche sporen schijnt onafwend baar. hem is bepaald, dat, met ingang van 18 Ja nuari, invoer van schoenwerk, waarvan he( bovenstuk grootendeels van leder is ver vaardigd, zal kunnen worden toegestaax\ Indien daaTlogenover, in den zin van arti kel 3 van voormeld Kon. besluit, een aaiv koop van schoenwerk van binnenlandscli' fabrikaat staat tot een tweevoudige waarde van het in te voeren schoenwerk, j Wijziging der Pensioenwetten. Naar aanleiding van d© geruchten, als zo.1 een wijziging der Pensioenwetten, ia voorbereiding zijn, waarbij het in het voot- nem-m zou l'ggen, do pensioenstortiqg mof 4 t© verhoogen en het jaarpercontag© van 2 op 1% te brengen, waardoor het maximum-pensioen niet bereikt zou worden in 35, maar in 40 jaren, terwijl tevens een. wijziging zou worden aange bracht in do weduwenpensioenen, hebben wij ons om inlichtingen gewend tot heft Ministerie van Financiën. Daar weigerda men evonwel alle inlichtingen cn wenscht nog bevestiging, noch ontkenning te geven* Er was over het Departement een ministe- rieele circulaire verspreid, waarbij den amb tenaren er op werd gewezen, dat zij geen inlichtingen aan de pers mochten verstrek ken omtrent zaken, het Departement be treffende, waarover geruchten naar buiten waren getreden, voordat do zaak zelf door den Minister rijp voor publicatie wordt geacht. Van andere zijde vernamen wij echter, dat inderdaad aan een wijzigings-ontwerp der Pensioenwetten wordt gewerkt en dat de indiening daarvan binnenkort is te ver wachten. Of dc geruchten echter ook in détail© juist zijn, staat niet vast. („Tel.") Bij Kon. besluit is aan J. G. H. R« Bönhoff, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei, eervol ontslag verleend als buur meester van Tiel, met dankbetuiging; if, met ingang van 24 Januari, den heer J. H. A. Mijsberg, op zijn verzoek, op grond van zijn leeftijd, op de meest eervolle wijze ont slag verleend als directeur der Artillerie- Inrichtingen, onder dankbetuiging; i9 aan den heer J. M. Bottemanne, tc 's-Cravon- hage, wcgen9 opheffing van zijn betrekking, eervol ontslag verleend als hoofdinspecteur der visschcrijen, onder dankbetuiging; is aan mr. J. C. J. van Schagen, commies- redacteur, en aan mej. M. Bachrach, admi nistratief ambtenaar 2de klasse bij de vis-; scherij-inspectie, le 's-Gravenhage, wegens verandering in de inrichting van dat dienst vak, waardoor hun werkzaamheden over bodig worden, eervol ontslag verleend. De directour van den landbouw brengt' ter kennis van belanghebbenden, dat, met iDgang van 1 Februari, de splitsing van de provincie Zuid-Holland ten behoeve van den dienst der Rijkszuivelconsulcnten in twee ambtriiringen wordt opgeheven cn in dio prozincio wordt werkzaam gesteld do Rijkszuivelcousulcnt W. J. Huisman, met behoud van zijn tegenwoordige standplaats Gouda (voormalig militair hospitaal). Ds. T. J. J. Jansen Schoonhoven, te Almen-Harfsen, hoopt Zondag 30 Maart a.9. afscheid te nemen van de Ned.-Herv. Gem. te Almen-Harfsen en Zondag 6 April d.a.v. zijn intrede te doen bij do Ned.-Herv. Gom. te Oegstgecst, na bevestigd te zijn door ds. J. A. Ruys, em.-pred. van Oergeest, Ui Utrecht,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1