De Onzichtbare Hand. No. 19586. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 15 Januari. Tweede Blad. Anno 1924r UIT DE BUNSTREEK. 1 UST Ut OMSTREKEN. FEUILLETON. Begrafenis-Onderneming KEERËWEER CREMATIE, AUTO-TRANSPORT SPORT. I ALPHEN. Vrijdagavond werd in ia Jjovenzaal van het hotel „De Vergulde Wa gen" oen lezing gehouden door de heeren Ecser en Karree over het misbruik van den hond als trekdier, uitgaande van de onder- afdeeling Alphen" van den Bond tot Daad werkelijke Dierenbescherming. Een talrijk publiek bad aan de oproeping tot het bijwo nen dezer lezing geliocr gegeven, zoodat de beer Stokmans, voorzitter van genoemde onderafdeeling, in zijn openingswoord hier- .over zijn groole tevredenheid kon uilen. Hierop werd het woord gegeven aan den heer Esser, welke, toegelicht door lichtbeel den, op anatomisch gebied het groote ver schil aanduidde tusschen .het paard cn den als trekdier misbruikten hond. De heer Karres gaf hierop nog economische beschou wingen over den trekhond. Terwijl een aanvang gemaakt zou worden met het ge- Ven van eenige hondenfilmen, waaruit zou blijken op welke manieren men den hond nuliig kan bezigen.- werd kortsluiting ge constateerd in het filmtoestel, waardoor tot jgroote teleurstelling van de aanwezigen dit geen doorgang kon hebben. De mandoline club, onder leiding van den directeur, den heer van Zwictcn, welke reeds eenige stuk jes ten beste had gegeven, zorgde verder yoor de aanvulling van dezen avond, en yereenigde zoodoende het nuttige met het aangename. De mandolineclub heeft zich in dezen doen kennen als een club, die er jmag zijn. Naar wij vernemen zal nog deze ïnaand een filmvoorstelling door bovenge noemde heeren worden gegeven, met toe zegging van een uitgebreider programma, atoodat dan de teleurstelling ruimschoots yergoed zal worden. De mandolineclub heeft pok voor dien avond reeds toezegging ge daan. Verwacht mag worden, dat het pu bliek op dien bijzonder leerzamen avond yeel blijk van belangstelling zal doen geven. We hopen, dat deze aanstaande Voorstelling voor de Vereeniging tot Daad- Werkelijke Dierenbescherming, alhier een Succes moge worden. 5 Zondag is er waarempel op den Rijn Stabij 's-Molenaars nog sch^a^s gereden. Het Ijjkt bijna ongelooflijk, toch is het een feit; poch door het water, dat op het ijs stond, misleid, liepen een paar meisjes in een Wak. Een schipper, die hen te hulp snelde, jfcwa^i ook spoedig met het natte element in Jtenraking. Hij kon er gauw weer uitkomen en heeft met behulp van een ander de meisjes nog kunnen redden. WOUBcUTGGE. Door de feestcommis sie is besloten, het bedrag dat van de Jubi leumfeesten was overgeschoten, zijnde ruim honderd gulden, voor een ijsfeest to behou- jflen, en dun voor de behoeftigen te bestem- faen. Nu het program wegens den dooi niet af gewerkt kan worden, heeft men het bedrag Verdeeld onder 50 gezinnen, welke ieder spek rijst, booncn en erwten ontvingen tot een Jbedrag van f 2.20. De Doreas-vrouwenvcroeniging, heeft yoor het Vdrag. dat zij van een oud-Wou- brugger ontving 25 wolen dekens gekocht en [deze onder de weduwen en behoeftigen ver deeld. Het kies ;olege heeft tot kerkvoogden herbenoemd de heeren G. Bouthoorn en W. 'yan der Wa.% welke deze functie reeds tal yan jaren hebben vervuld, cn tot notabelen 'de heeren G. W. Omker, J. van Geer en H. yan Harten. Onze dorpstnid, de heer W.,'had het pngeluk bij het snoeien van zijn hoornen, te yallen en brak daardoor twee zijner ribben. In het afgeloopen jaar zijn alhier door 'den keuringjdienst 1559 monsters onder zocht, S afkeuringen van waren hadden plaats, -erwijl er 1-45 op het laboratorium pndcrzocht moesten worden. HAARLEMMERMEER. Het comité voor 02 op 23, 2-i cn 25 Januari te houden pluim- yeetentoonslelling stelt al het mogelijke in het werk om de tweede nationale pluimvec- Icntoonsblling zoo schitterend mogelijk te 'doen slagen. Deze tentoonstelling, uitgaan- f Door DOUGLAS VALENTINE. ?fclirijver van „Do man met den Klompvoet", v Geautoriseerde vertaling van W E. P. (Nadruk verboden). 18) De kleiue enveloppe bevatte Desmonds Suiig gewenschle orders. Eerst onderzoekt hij de papieren in de groote enveloppe. Daaruit vernam hij, dat Jiet huis, waarin hij zich nu bevond. Mill House heette, cu dat het twee en een halve (mijl verwijderd lag van het station Went- iield aan de Great Eastern Spoorweg, in Essex. BelUvard had liet landhuis zoowal ;een acht jaar geleden gekocht, toen hij zijn zomerverblijf in het heuvelland van Surry had verlaten; maar hij woonde er gewoon lijk niet meer dan twee maanden in het •jaar. Den verdoren tijd reisde hij in hel bui tenland; de wintermaanden bracht hij aan 'de Riviera door en in het voorjaar was hij in Zwitserland ol Italië. De oorlog had een .verandering in zijn gewoonten gebracht en Harrogate, Buxton en Bath hadden de plaats inge.iomer. van de badplaatsen op het .vasteland, die hij in vredestijd had bezocht. Wanneer hij in Milt House verblijf hield, ging^ Bellwar 1 bijr.a eiken morgen naar Lonlen; hij ging te voet of op zijn motor maar hc-t station cn keerde niet voor "s avonds tegen etenstijd terug. Soms ook bleef hij 's nachts te Londen en daar logeer de hij in een klein hotel ia Jermyn Slreet. Het dossier bevatte een lange, met zorg sa- de van de pluimveevereeniging voor Haar lemmermeer en-" omstreken „Haarlemmer- meersche Hoenderclub" en waarvan mr. A. Slob, burgemeester van deze gemeente, be schermheer en de wethouder, de heer G A. A Knaap Pzn., eere-voorzitter is, zal worden gehouden in de groote zaal van het hotel „De" Landbouw" van den heer Asjes, te Hoofddorp. Het tenloonslellingscomité beslaat uit de heeren K. Enthoven, voorzitter C. Jeuring, secretaris-penningmeester R. Deklraan II. de Graaf, en A. Biesheuvel Jr. De keuring van het pluimvee zal geschie den door de heeren G. Muis, te Amersfoort en J. Mantel, te Utrecht, en van de konijnen door den heer G. H. Stouten, te Haarlem, terwijl getracht zal worden voor de afdeeling duiven de medewerking te verkrijgen van een aparten keurmeester. Het aantal inschrijvingen bedraagt ruim 500 en heeft de verwachting verre overtrof fen. Voorwaar een prachtig resultaat, waar mede het comité z'n moeilevollen arbeid reeds ruimschoots beloond ziet. HILLEGOSI. Bij den heer v. W. in de Molenlaan al hier is getracht in te breken, 's Morgens vond men een ruit, die met zeep was be smeerd, de voorbereiding om de ruit uit le snijden en binnen te komen. Een der huis. genoolen was 's avonds laat thuis gekomen, en kwam op de laan een fietser tegen die zeer hard reed. Zeer waarschijnlijk is dat de man van de zeep geweest, die het hazenpad koos. De gemeente-veldwachter Frijlink, die maandenlang ziek is geweest, is hersteld en heeft den dienst weer hervat. In al die maan den namen de drie andere veldwachters den dienst van hun zieken collega waar. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de Irawl- visscherij kwam Maandag te IJmuidcn aan de markt de logger KW 105 met f 598 be somming. Naar wij vernemen, zal het 17 Januari a.s. 20 jaar zijn geleden, dat onze plaatsge noot, de heer D. Drayer als opzichter der duinen, ressorteerende onder het gebied van het Hoogheemraadschap van Rijnland, in dienst trad. Met de voorbereidende werkzaamheden in zake onze reederijen wordt een begin ge maakt. Het in orde maken van nelten, en dergelijke werkzaamheden geeft weder eenige bedrijvigheid. De E.K.A.D.O. heeft besloten den dienst der autobussen over Rijnsburg niet meer te doen doorgaan, maar alleen de roule over Valkenburg te nemen. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Naar we ver nemen zal de Herv. Bewaarschool, geheel vernieuwd iu dezen winter, in het laatst van deze maand officieel in gebruik worden ge nomen. SASSENHEIM. De uitslag van de ge houden aanbesteding van bloembollenhuis, werkplaats, enz. voor de heeren C. J. Speel man Zoon, alhier, en een transformator- huis H. L. S. te Lisse, architecten de hee ren J. P. Oudshoorn Zoon, is als volgt J v. Itemn, Rijnsburg, f 41140 voor bloem bollenhuis, f 1860 transformatorhuis L. Raaymakers te Wouw (N.-Br.) f 11.800 en f 1250 G. Broertjes, te Leiden f 11.900 en f 1800 A. J. de Later, te Leiden f 15.070 en f 1650 Gebr den Ouden, te Oegstgeest f 17.150 en f 1250 P. Bakker, te Nicuw-Ven- nep f 11.990 en f 1771A. Voordouw, te Zwammerdam f 15.100 en f 1350 C. Oosler- om, te Warmond f17.100 en f1600; J. H. Valk, te Nunspeet f 18.900 en f 1800 C. v. d. Wael, te Noordwijk-aan-Zee f 19.900 en f 1700 K, Ende Co., te Waddingsveen i 10.010 en f 1300 J. E. Dijkstra Zn., le Sassenheim f 13.950 en f 1725. VALKENBURG. Loop der bevolking over 1923. 31 Deo. '22 bedroeg deze 387 m. en 350 vr. of 737. In '23 een ver meerdering door geboorte met 8 m. en 12 vr., dus 20; door vestiging met 13 ra. en 20 vr., dus 33. Geheele vermeerdering alzoo met 21 m. en 32 vr. of 53. Hiertegenover staat een vermindering door overlijden met 2 m. en 1 vr. of 3 en wegens vertrek met 16 m. en 17 vr. of 33. mengestelde lijst van de menschen, die hij te Londen kende, voor het meerendeel rijke handelslui, makelaars, fabrikanten, procu reurs en dat genre menschen. Bij iederen naam stond een opmerking betreffende de juiste mate van intimiteit, die tusschen de persoon in kwestie in Bsllward bestond, en alke verdere aanwijzing, die den vertolker van Bellwards rol te pas kon komen. Des- mond legde deZe lijst voor het oogenbtik ter zijde en nam zich voor die laler op zijn ge mak verder te bestudeeren. Eenigen omgang met zijn buren had Bcllward hier builen blijkbaar niet. Mill House stond in een afgelegen streek, ver van de drukkere centra zooals Brentwoord en Romford, den rand van een uitgestrekt, onherbergzaam moerasland, bekend als „Morstead Fen." Het was doorsneden met dat soort breed; slooten, die in dit deel van het land „dukes" genoemd worden. Hier stond in het rapport een opmerking, vermel dend, dat de rector van Wentfield twee maal een bezoek had willen brengen op Mill House, maar m: Bellward niet thuis getrof fen had, en dat hij nooit een contra-bezoek had gekregen. Nu en dan stond er een losse opmerking over den eigenaar van Mill House, die blijk baar hier of daar in de buurt was opgevan gen. ongeveer op deze wijze: „Herbergier van „De Roode Leeuw", Wentfield: Mijnheer is nooit in „De Roode Leeuw" geweest, maar huurt soms mijn Ford-auto. Hij betaalt altijd op tijd. „De stationschef te Wentfield: Een mijn- lieer, die erg uit de hoogte doet, maar vrij gevig met zijn geld. „Sir Marsham Dykes, „The Chase", in Stanning; Een verduiveld vervelende, vrek kige kerel, Geheele vermindering dus met 18 m. en 18 vr. of 36. Dg vermeerdering overtreft derhalve de vermindering met 3 m. en 14 vr. of 17, zoodat de bevolking 31 Dec. jl. bestond uit 390 m. en 360 vr", totaal 754. De stemming voor 2 leden van het kiescollege der Ned.-Herv. gemeente, we gens periodieke aftreding van de heeren A. Noteboom en .J Varkevisser Sr., had Vrij dagavond weer goede belangstelling. 155 leden .waaronder 59 van de zwakke sekse, kwamen op. Uitslag er van was, dat de heer J. Varkevisser met 89 stemmen werd herkozen, terwijl herstemd moet worden tusschen de heeren A. Noteboom en F. van der Meij, die ieder 77 stemmen verwierven. Op een zevental andere personen waren mede 1 of meer slemmen uilgebracht. Van hen noemen we tot slot de.n heer D. van Dijk Pzn.. die er 31 kreeg. Nog niet lang geleden kon onze klok niet geluid wordeu, daar het touw stuk was en Zondagavond speelde ze opnieuw stommetje, wegens hel onklaar raken van de staaldraad, waaraan de klepel hangt. Onnoodig le zeggen, dat hierdoor niet allen precies op tijd waren, om de godsdienst oefening bij te wonen. RECLAME. OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 TELEF. 861 7797 ATHLETIEK. Jaarverslag der N.A.U. Op Zondag, 20 Januari a.s. zal te Utrecht in het jaarbeursgebouw „Vreeburg" de jaarlijksche algemeene vergadering worden gehouden van de Nederlandscho Athletiek- Unie. Het is gewoonte dat heb jaarverslag van den secretaris-penningmeester eenige dagen van *te voren in druk verschijnt, en ook thans is men der traditie getrouw ge bleven. Het verslag, in boekformaat, strekt den heer Hardeman tot eer, doch daarne vens erkennen wij gaarne dat ook de typo grafische verzorging een woord van lof ver dient. Speciaal het viertal wedstrijdfoto'B munt in dat opzicht bovenmate uit en ver hoogt niet weinig de aantrekkelijkheid van het geheel. Het door den heer Hardeman samenge stelde verslag, waarin de noodigo beschou wingen niet achterwege zijn gebleven, con stateert met groote voldoening dab het ,,in vele opzichten een goed, ja zelfs een zeer goed jaar" is geweest. Ondanks de malaise was er een gestadige groei, waartoe eenige ingrijpende veranderingen niet weinig heb ben bijgedragen. Onze athleten behaalden zoowel in binnen- nis in buitenland uitne mende resultaten, welke een enorme voor uitgang in de tot op heden geleverde pres taties blijken te zijn geweest, en die het volst^recht geven om te getuigen, dat het afgeloopen jaar voor den bond een succes vol jaar kan worden genoemd, en om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. „Indien ooit", zoo vervolgt de heer Harde man, ,,een komende werkperiode aller aan dacht heeft, maar ook aller steun behoeft, dan is het dit nieuw aangebroken hondsjaar. Over enkele maanden zullen onze vertegenwoordigers, indieD de middelen daartoe niet ontbreken, en de ingeluide steunactie wettigt heb vermoeden, dat zulks ook niet heb geval zal zijn, zich met de fine fleur van de athleten der wereld te Parijs hebben te meten. Onze jongens heb ben de laatste jaren enorme vorderingen gemaakt cn met veel vertrouwen zullen wij hen naar Parijs zien vertrekken, ten volle overtuigd, dat de gewaardeerde tegenstan ders van 1920 te Antwerpen zich geleidelijk hebben weten to ontpoppen in de gevreesde tegenstanders van 1924. „Mrs. Tracy WeD tover, „The Channings", Home Green: Een ruwe vent. Hij sloeg de voordeur van zijn huis voor mijn neus dicht toen ik hem kwam vragen om een contri butie voor ons ziekenhuis. Ik ben niet ge woon alles na le pralen, wal de menschen vertellen, maar ze zeggen, dat hij een drin ker is." En dergelijk soort opmerkingen waren er nog veel meer. Mot een glimlach legde Des- mond het dossier neer, om terug te keeren tot het verslag van Bellwards arrestatie. Het scheen, dal een dag of veertien te vo ren op den avond vóórdat een groote troe penmassa naar Frankrijk zou oversteken, een telegram aangeboden werd op" het East Strand Telegraafkantoor. liet was van den volgenden inhoud: Bellward, Hotel Bellward, Jermyn Street. .Verscheep Vrijdag aan uw adres 22000. Bericht correspondenten. „Mortimer," De post kon dit telegram niet bezorgen, daar er geen Hotel Bellward in Jermyn Street bestond. Hel vermoeden lag voor de hand, dat de afzender, toen hij den naam van het hotel wilde schrijven, bij vergis sing in zijn verstrooidheid den naam van den geadresseerde had herhaald. Er werd bericht gezonden aan den afzender aan het adres, dat deze onderaan het formulier had ingevuld, dat zijn telegram onbestelbaar was. Toen kwam men tot de ontdekking>dat het opgegeven adres verzonnen was. Dit wekto achterdocht en het telegram werd opgezonden naar den censuur, die, in verbinding met den spionnagedienst, spoe dig het verband ontdekte tusschen de be woordingen var. het telegram en het onmid dellijke vertrek van de troepen, le meer, daar de datums overeenstemden. Er werden nasporingen naar. mr. Bellward gedaan on Dit te mogen getuigen, is zeer zeker een feit van beteekenis, een bewijs, dat do Ne- derlandsche Athletiek-LTni© ook in de bui- tenlandsche kringen haar goedo positie heeft weten te handhaven." Alsnu wordt overgegaan tot een meer gedetailleerde beschouwing, waaruit wij de voornaamste punten zullen memorceren. Op de, op 11 Februari, te Amsterdam gehouden vergadering, welke druk was bezocht, wer den ingrijpende organisatie-maatregelen ge troffen, waarvan het belangrijkste was dat voortaan, behoudens een enkele uitzonde ring de kampioenschappen niet meer zouden worden gedistribueerd. De practijk heeft bewezen dat deze beslissing goed gezien is geweest. De samenwerking met de andere sport bonden liet niets te wenschen over. Enkele gymnastiekverenigingen dreigden door het uitschrijven van nationale atletiekwed strijden de goede harmonie te verstoren, doch het overleg tusschen N.A.U. cn K.N. Cï.V. leidde tot algeheele overeenstemming. Het bestuur van het gymnastiek verbond Dam de verplichting op zich toe te zien, dat wanneer er sprake is van onderlinge wedstrijden van athletiek in den boezem van het K.N.G.V., deze wedstrijden inder daad onderling zijn en voerts te bevorde ren, dat bij deze wedstrijden scheidsrech ters, juryleden, enz. gevraagd zullen wor den van de N.A.U. Het aantal aangesloten vercenigingen verminderde met 7, terwijl de vereeniging V.C.S. alsnog zal worden geroyeerd hoogst waarschijnlijk, doch vermeerderde met 16, zoodafc een winst van 8 vereenigingon te boeken valt, terwijl, door de oprichting van den Frieschen Athlctiekbond, het aantal aangesloten bonden nu 10 bedraagt. ,,In Leiden wordt nog hard aan de op richting van een Leidschen kring gewerkt", zegt de schrijver. Zoo is het inderdaad; Onze sportmenschcn kunnen er zich al vast op voorbereiden. En indien het nu werkelijk noodig is dat zij wakker gerammeld wor den welnu dan kan ook dat gebeuren! Het spreekt, vanzelf, dat de fraaie over winning op België niet onvermeld is geble ven. Mot 54,tegen *45 bleven de onzen In de meerderheid. De kamp togen Duitsch- land kon, in verband met den politieken toestand aldaar, geen dooigang vinden. De wedstrijden om d© kampioenschappen van Nederland, om don Prins Hendrik-be ker, om de atblet'iok-kampioensohappen voor voetballers, enz., mochten zich over het algemeen in groote belangstelling ver- hengen. Eon verheugend verschijnsel, dat moed geeft voor de toekomst! De presta ties, alsook die in het buitenland, waren bevredigend, hetgeen voor een niet gering deel is too te schrijven aan het werk van den cefenmeester Hjertberg, wiens onvol prezen toewijding reeds vele tastbare re sultaten heeft doen aanschouwen. Dat hij niet steeds kon handelen als hem noodig leek, was nooh zijn schuld, noch de schuld van het bestuur, dooh enkel en alleen te wijten aan den toestand der financiën. Ge lukkig steunden verschillende vereenigin gon on personen op inderdaad zeer royale wijze, wat vooral van belang was met het oog op de naderend© Olympiade. De vaardighcidsproeven bleken nog al zwaar te zijn. Ruim 250 personen gaven zich op, doch slechts een 70-tal slaagde er. Wat do financiën betreft stond men er aanvankelijk niet kwaad voor. De rekening sluit momenteel dan ook met een bedrag van f 11.816.59V6* Diet een batig saldo van f 3079.18%dooh de vooruitzichten werden plotseling ongunstig doordat de rijkssubsi die van f 1700 tot de helft werd terugge bracht. Dit is voor cfo toekomst een ern stig gevaar, en zoo men de met zooveel moeite verkregen reserve niet wil aanspre ken, zal men maatregelen dienen te tref fen, welke tot versterking der inkomsten leiden. Het Olympisch Fonds bedraagt thans f4500. wat natuurlijk nog lang niet- toerei kend is om de kosten te dragen. Het verslag eindigt met de hoop uit te spreken dat do N.A.U. steeds in bloei moge toenemen en dat de goede geest onder de loden bewaard zal mogen blijven. Wij treffen verder no3 aan de jaarver slagen van do technische commissie en van door zijn correspondentie kwam men er achter, dat hij in Milt House woonde. Zij vonden hem daar niet, maar hij werd in zijn hotel in Londen aangetroffen en hem werd verzocht voor de autoriteiten le verschijnen, om eenig licht le werpen op den persoon van Mortimer, Bij het verhoor ontkende Bellward gladweg, dal hij iels van Mortimer afwist, en verklaarde, dal er een vergissing in het spel moest zijn. Hij noemde verschil lende bekende personen uit de zakenwereld op, die voor zijn bona fides zouden instaan, en protesteerde heftig tegen de autoriteiten, die zijn woorden in twijfel trokken. Ten slotte kwam aan het licht, dat Bcllward een Duitscher van geboorte was en dat hij zich nooit had laten naturaliseeren. Hij werd in verzekerde bewaring gebracht, ter wijl Mill House van ond^r lot boven werd doorzocht. Het onderzoek werd in alle stille gevoerd; de oude Martha werd, vóór de detectives kwamen, van de haan gebracht en om elke kans op een overval te vermijden, werd voortdurend de wacht gehouden. Het onder zoek leverde schitterende resultaten op. Ver borgen in een geheime lade van het bureau in Bellwards kamer, werd een lol in alle bijzonderheden uitgewerkt plan van de troe pen-transporten naar Frankrijk gevonden, slipt nauwkeurig en tot het laatste toe bijgc-, houden. Er was echter niet de geringste aan wijzing, van waar Bellward deze berichten kreeg, en hoe, of aan wie hij ze verder ver zend. Men veronderstelde, dal Mortimer hem de informaties gaf, maar een volledig onderzoek bij het telegraafkantoor bracht een spoor aan T licht van welk ander tele gram ook van Mortimer aan Bellward. Dat, wat de autoriteiten bezaten, was het eenige. de centrale propaganda-oommissio, terwijl tevens talrijke statistieken van nationale-. Olympische- on wereldrecords zijn toogc voogd. Besluiten wij met te vermelden, dat de. oenü*ale propuganda-oominissie van mee rling is, dat het orgaan ,,De Sport", vooc wat betreft de behandeling der athletiek niet meer aan de te stellen eischen voldoet, in verband waarmede het hoofdbestuur binnenkort een ontwerp tot oprichting van een eigen orgaan zal bereiken. Lezing van Hjertberg. Door de „Zwaluwen" daartoe uitgenoo> digd, hield de heer Hjertberg gisteravond in een der zalen van Kras te Amsterdam een kleine causerie over de training van voet* ballers. Vooraf merkte spr. echter op, dat hij wel een boek zou kunnen vullen met datgene wat hij niet van voetballen weet. Daarom wenschte hij zich bij voorbaat niet op dit terrein te begeven, doch er meer op te wij-, zen, welke middelen volgens hem het beslef zijn om den voetballer in conditie te kriji gen en le houden. Want de goede conditie! is volgens spr alles. Hij beval daarom de. volgende middelen aan: dagelijks 15 min. gymnastiek en bijv. oefening met den punchbal, afgewisseld met tweemaal in de week wandelen of loopen. Bovendien wees spr. cr op, dat men niet alleen de beste, spelers aan oen dergelijke training moest onderwerpen, doch de geheele ploeg. Gevraagd hoe hij tegenover de beoefening van athletiek door voetballers staat, merkte spr. op, dat vootballers 8 of 10 maanden van het jaar hun uiterste krachten inspan-* nen, zoodat na dezen lijd het hem gei wen sell t voorkwam de athletiek meer spcn lendenvijs le beoefenen cn vooral niet in zware wedstrijden uit te komen. Iloog- en polsstokspringcn kunnen in dit opzicht na* luurlijk zonder eenig schadelijk gevolg be oefend worden, doch het meeloopen in zware wedstrijden acht hij uit den booze. De athletiek moet een middel zijn om den voetballer in goede conditie le brengen cn te houden. VOETBAL. N.A.C.Bredania 21. Met' toesteming van den N.V.B., is voor af», deeling IV Zondag de ontmoeting N.A.C.— Bredania als officicele competitiewedstrijd gespeeld. N.A.C. bleef met 21 in de meer-* derheid. BOKSEN. .Wedstrijden in Den Haag. Voor een goed gevulde zaal zijn gisteren avond door de Haagsche Boks Combinatie amateurwedstrijden, gehouden. Behalve da gewone prijzen was een stijlprijs uitgeloofd. Dat is een goed ding, want heel wat jonge boksers moesten wat meer om stijl denken. Dr. van Ophuysen had de leiding. Paradijs (69 K.Q. Amsterdam) tegen Kouwenberg (71% K.Q. den Haag), 3 maal 3 minuten. Do partij blijft onbeslist. Van Dam (65 K.G. Rotterdam) tegen Cornelisse (67 K.G. Amsterdam). Vier ron den van twee minuten. Na een vinnigen strijd, met vele mooie momenten, wint Cor- nelisso op punten. De Waal (75 K.Q. Amsterdam) tegen Schut (74 K.G. Rotterdam). De Waal werd winnaar, na een zeer slechte partij. [Webster (61 K.G. Amsterdam) togen LeT- vie (57K.G. Rotterdam). Een vinnige vlugge partij. Jammer dat beide boksers zoo lang vasthielden. Levie wint op punten., Krom (61 K.G. Amsterdam) tegen Ben- nckom (61 K.G. Rotterdam). In een onbe langrijke partij wint Bennekom. Moffie (56 K.G. Amsterdam) tegen Pnd- i (54 K.G. Leiden). De beste partij die te zien geweest was. Beide boksers zijn. a tn clk;lar gewaagd. Moffie dekt niet ge noeg, maar incasseert goed. Er werd slechts eenmaal vastgehouden. Bravo. Paddist werd winnaar. Goorberg (73 K.G. den Haag) tegen de Roode (70% K.G. den Haag). Tot in de derde ronde werd stevig gebokst. Toen werden beiden minder. De Roodo wint op punten. Kortckaas (67 K.G. cn Haag) tegen Over- beek (68% K.G. den Haag). Kortekaas, die door een oogblessuur bij de Haagsche kampioenschappen zijn mooie kans zag weg- Wat Mortimer betreft, die bleef een oplos baar raadsel. Dat waren in het kort de hoofdpunten van de geschiedenis van Bellwards arresta tie. Het rapport legde zeer den nadruk op liet feit, dat niemand dan een zestal perso nen van den spionnagedienst eenige kennis droeg van; a. het feit, dat Bellward een met-genaturaliseerd Duitscher was, b. van zijn arrestatie. Desmonds orders, die hij voor hel laatst bewaarde, waren kort en zakelijk. Zij be stonden uit vijf punten, elk met een num mer aangegeven: 1. Gij zijt uw eigen heer en meester. De bewaking van het huis werd opgeheven bij uw komst en zal niet hernieuwd worden. 2. Verlaat het huis niet tot nader order. 3. Noleer nauwkeurig iedere mededee- ling, die u gedaan wordt, onverschillig op welke wijze of van welken aard. Wanneer ge iets le berichten hebt, bel dan Stanning 700 op en noem Bellwards naam. Ge zult uw rapport ter hand stellen aan den eersten persoon, die daarna aan uw huis komt vra gen om den brief voor mr. Elias. •i. Wanneer dringend hulp noodig is, bel dan Stanning 700 op en vraag naar mr. Elias. Binnen vijftien minuten zal er hulp zijn. Dit middel moet slechts in den uiter sten nood te baat genomen worden. 5. Leer den inhoud van deze papieren uit uw hoofd en verbrand ze vóór ge het huis verlaat. «ftVordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5