Prijs 55 U8T DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. nen te worden lot het behoud van de hengel-, rechten. Oolc hengelaars niet-leden hebben tot deze lezing vrije toegang. Een gezin in de z.g. Aschschuur te Aarlanderveen woonachtig, werd in zooda nig vervuilden toestand bevonden, dat deze nienschen, 6 in getal, waaronder i kleine kinderen, door de ontsmellingsdïcnst moest Worden gereinigd. Drie der kinderen waren ziek. HAZERSWOUDE. De chr. meisjesver- eeniging „Tebe" heeft in het atgeloopen jaar 69 stuks goed vervaardigd, welke over 16 ge zinnen zijn verdeeld geworden. Door ongesteldheid van ds. van Lum mel van Zuidland, die Donderdagavond al hier voor de A.R. Kiesvereeniging zou spre ken over de samenwerking der rechtsche partijen, sprak in diens plaats in het verga- derlocaal achter de Gerei. Kerk, de heer Zuidcma van Leiden, die den polilieken toe stand, waarin wij leven, uiteenzette. De vergadering werd mede door dames bijge woond. Bij den lieer N. v. R. ontstond een be gin van brand. Gelukkig merkte de bewo ner dit nogal tamelijk spoedig op, en door krachtig optreden wist hij den brand te be perken, waardoor een groot onheil daar ter plaatse werd voorkomen. Natuurlijk is ook nog al wat waterschade aangericht. Bij den heer C. v. N. alhier heelt men 10 prachtige jonge kuikens gestolen. Van de daders geen spoor tot dusverre. Kerkelijke berichten. Nederl. Herv. Kerk. Zondag, halftien Doopbediening, voor bereiding II. Avondmaal en bevestiging van kerkeraadsleden, en half zeven ds. Luuring. Geref. Kerk half tien en 2 uur ds. Bouman van Leiden. LEIMUIDEN. Gisteren gaf de propa- gandaclub van de afd. Volksonderwijs Lei- muiden een zeer geslaagde uitvoering in het ïaI6 Snceboer. Alhier werd Donderdagmiddag een wed strijd in priksleden gehouden ten bate van arme mensclien. Ongeveer f 200 was bijeengebracht. Hier voor zijn allerlei levensmiddelen en ook brandsloften gekocht, die onder de gebrek- lijdenden zijn verdeeld. HAARLEMMERMEER. Kapelaan N. Moolenaar, is van Hoolddorp overgeplaalst naar Broek in Waterland. HILLEGOM. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur, ds. Van Benunel (Bed. H. Ad, en nam. i.30 uur, de zelfde (Dankz.) Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Van Herksen. Chr.-Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. S uur, ds. ZwiepWoensdagavond, 7 uur, dezelfde. Nederl. Prol. BondDinsdagavond, 15 Jan., ds. D. Drijver, van Haarlem. KATWIJK. Burgtri. Sland. Geboren: Lena, d. Van B. van Dijk en P. van Duijn. Jacoba Maarlje, d. van J. van Rijn en A. Guijt. Gerrit Arie, z. van P. van der Spek en C. Schaap. Maarten, z. van G. Kuijt en Tr. van der Plas. Gerrit, z. van J. Spierenburg en 1. den Haas. Leendert, z. van P. Rovers en W. Zand bergen. Jan, z. van P. van Duijvenvoorde en H. Guijt. -Prijna, d. van G. J. van Leeuwen en A. Noort. Overleden: Jacob van Duijn 2 j., l. van M. van Duijn en C .van der Plas. Willem Visser 10 mnd., z. van W. Visser en W. Klok. Maaltje den Dikken 3 mnd., d. van A. den Dikken en KI. Blonk. Margarelha Haasnoot 73 j., wed van T. van Seliie. Ondertrouwd: C. van der Sleet en M. van Duijvenbode, L. Haasnoot en A Haasnoot. NOORDW1JK. Burgerl. Stand. Geboren: Johannes Cornells, z. van C. van der Luijt en Z. Vlaanderen. Jo hanna Petronella, d. van II. Hermans en P. Toebak. Cornelia, d. van S. Broekhuizen en A. v. d. Haak. Willem, z. van L. van Boelen en J. Plug. Ondertrouwd Adrianus Koeman, 23 jaar en Petronella Adriana Wijnands, 19 j. Petrus Fvanciscus van den Berg, 28 j. en Catharina Maria v. Dam, 28 j. Overleden: Johannes Zuidhoek, 1 m., z. van J. M. Zuidhoek en J. C. Wassenaar Chrisliaan Warmenhoven, 66 j., gehuwd met W. Mooijekind. - s- SASSENHEIM, Gemeenteraad. I. .Voorzitter: de burgemeester, Alle leden aanwezig. De notulen der vorige vergadering wor den met een enkele opmerking goedgekeurd. De voorzitter opent de vergadering met de gewone nieuwjaarsspeech, waarop de heer Speelman antwoordt. Hierna doet de voorzitter enkele mededee- lingen o.a.: 1. Over de loop der bevolking, wat we reeds hebben vermeld. 2- Dat de beerophaling is gegund aan F. v. d. Reep en F. Meijer, die daarvoor f250 per jaar ontvangen. 3. Na gehouden inschrijving is aan het filiaal Werkhoven de levering van huurrij- wielen gegund voor f 65 per sluk en per jaar. -L Een dankbetuiging voor verleende sub sidies, van R.-K. Zusterschool cn Fröbel school. Een adres was ingekomen van veehouders omgeving Mennewcg, tegen ds slandplaals van woonwagens aldaar. Adressanten bewe ren, dat het vee onrustig wordt door het blaften der honden. De voorziller wilde dit adres maar voor kennisgeving aannemen, waar de heeren Verkleij en v. Zonneveld tegen waren. De zaak is aangehouden. De heer G. Nobelen, pachler van de hermen langs den Menneweg beweert pl.m. f 36 schade le hebben van de woonwagens. Hem werd f 6 reslilulie verleend. Hierna kwam de burgerwacht nog eens ter sprake. Nu hel Rijk de subsidie vermin der!, hebben B. en W. zich tol de comman dant gewend mei de vraag, ol de burger wacht zal worden opgeheven. Geen defini tief antwoord is gegeven. De heer v. Heemstra was van oordeel dat de burgerwacht waarschijnlijk wel zal wor den opgeheven, maar er is toch, voor afwik keling van zaken, eenig geld noodig. Hij be loofde evenwel niet meer te zullen uilgeven dan hoog noodig is. Nog werd mededeeling gedaan van de af rekening der distributie. De heer v. Zonneveld merkte op, dat er nog een vordering open staat van de wed. Roltevcel. Alj er Been vervolging mogelijk is, moet de post geschrapt worden. De voorzitter zeide, dat de post blijft be slaan, omdat er nog kans is, dat er iels van terecht komt. Er is een geteekende schuld bekentenis. De concessie met Leiden, over het leg gen van buizen door grond van Sassenheim Is eenigszins gewijzigd. Sassenheim mag nu alleen de Leidscho buizen verwijderen, als Sassenheim zeil buizen moet leggen. De lieer v. Zonneveld gaat er niet mee accoord. Leiden moet ons niet voorschrij ven, hoe wij een gunst zullen verleenen. Na ampele bespreking werd beslolcn, dat onze gemeente zal toelreden lot de vereeni- ging van huiseigenaren. De contributie is slechls 50 cent en V» cent per jaar per wo ning. De voordeslcn zijn, dat de vereeni- ging optreedt bij hel verwijderen van on willige huurders tegen een derde der koslen en dat de gemeente steeds op do boogie wordt gehouden van de soliditeit, wat het huurbelalen betreft, der huurders. Adhaesic werd betuigd aan liet adres van Werkendam inzake kosten middelbare scho len voor de buitengemeenten. Met algemeene stemmen werd goedge keurd de Kerklaan, vanaf Fröbelschool, van den heer Vlasveld aan ie koopen voor f 800. B. en W. hadden f 600 geboden, de eige naar vroeg f 1000. Door bemiddeling van den heer J. P Oudshoorn is het bedrag be paald op 1800. De heer v. Rijn vond bel bedrag le hoog, maar omdat liet in het belang van de ge meente is, wilde hij zijn slem er wel aan geven. Hierna werd het aflossingsplan voor geld- leening waterleiding besproken. Zooals men zicli zal herinneren is deze leening groot 1 120.000 Rente 5pet. De waterprijzen in dit plan genoemd kwa men den heeren algemeen hoog voor, doch deze zaak komt later weer Ier sprake. '1 Is, zooals de heer Speelman zeide, slechts een staat voor Ged. Staten. We moeten niet zoo bang zijn voor deze prijzen. Dat zal later nog wel meevallen. De beer Warnaar zeide, ook eens (e zien hoe duur de omliggende gemeenten het water dislribueertn. Ifij zou daar niet graag boven gaan. De heer v. Heemstra zou door de hooge prijzen in de eersle jaren de afnemers niet willen alsclirikken. Laat ons liever wal la ger beginnen, al zou cr dan het eerste jaar- een tekort komen. Voorzilter: we stellen de prijs van bet wa ter nu ook nog niet vast. Dat komt later. Het aflossingsplan werd goedgekeurd. Aan de aanvrage van het bestuur der Hervormde school om het schoolgebouw van de voormalige openbare school in eigendom le verkrijgen, werd voldaan. De heer v. Zonneveld vroeg, of B. en W. het schoolhuis niet publiek zouden willen verkoopen, wat voor de gemeente voordee- liger zal zijn dan te verhuren zooals nu. De voorzilter: Lalen we de zaak nog een jaar anderhalf aanzien, dan zal er van zelf wel verandering komen. De heer v. Zonneveld. Daar ben ik het niet mee eens Wij hsbben aan het hoofd der school geen moreele verplichting, zoo als de heer Speelman beweer!. De heer Warnaar: Deze zaak is reeds in ons college besproken. De heer Speelman: De zaak zal zich van zelf wel oplossen. Aan hel bestuur der Herv. school werd een crediet van f 809,70 verleend voor ver dere inrichling 3e schoollokaal. Van de bewoners van den Rijksstraatweg, westelijk deel der gemeente, was een aan vrage ingekomen om eleclrische straatver lichting lot de Warmonder^am. De koslen zullen ongeveer f 1000 bedragen. De heer Speelman was wel voor verlich ting, maar vroeg of het niet met gas kon. De kosten hiervan zouden ongeveer 1500 bedragen. Lisse verlicht het westelijk deel der gemeente ook met gas. De heer Verkleij verdedigde de aanvraag, gesteund door den voorzilter. Na uitvoerige discussie werd met op 1 na algemeene stemmen besloten lot eleclrische verlichting, 5 lantaarns. De heer Kroon stemde tegen. De balans en de exploitatierekening 1922 van de Woninghouwvereeniging „Vooruit gang" werd definitief goedgekeurd. Over het punt comptahiliteitsbesluit 1923 werd meer dan breed gesproken. De heer v. Zonneveld wees er op, dat de Raad uilgavcn moet goedkeuren, die reeds zijn gedaan. Dat vindt hij vervelend, wat hij reeds meerdere malen heeft gezegd, 't Is ook niet prettig, maar volgens den voorzit ter moeilijk le voorkomen. Dat zoo iels niet weer zal voorkomen durfde hij dan ook niet te beloven. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. Opgericht is een Hervormde zangver- ecniging mei ruim dertig leden. Directeur is de heer Visser uit Hillegom. VOORSCHOTEN. De jaarvergadering van de schietciub „U. O. B." werd gehou den in de zaal van hotel „De Groote Vink" onder leiding van den voorziller, den lieer G. G. v. d. rias. Ongeveer 20 Joden waren aanwezig. Nadal de voorziller met een woord van welkom deze vergadering had geopend, kreeg de penningmeester, de heer W. Meyer, gelegenheid rekening en ver antwoording te doen over zijn gehouden be heer. Alles werd in orde bevonden; hel ba tig saldo bedroeg f 170.65'/i en de penning- meesier ontving een woord van dank voor zijn accurals administratie. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Werkhoven, getuigde van een aan gename samenwerking, flink oefenen en goede schutters. Ook werd de feestavond in het kort gememoreerd. Het jaarverslag werd onder applaus aanvaard. De gehouden be stuursverkiezing bracht geen verandering cn met bijna algemeene stemmen werden herkozen de heeren G. G. v. d. Plas, C. Werkhoven en E. Jansen. Door enkele leden werd vervolgens voorgesteld om van het batig saldo eens uit le gaan, hetgeen sterk werd beslreden: ten slotte nam men met algemeene stemmen aan een concoursbuks aan te schaffen en een kasl te lalen ver vaardigen voor hel opbergen der buksen. Besloten werd aan leden die daarom ver zoeken, gedurende de zomermaanden verlof te geven van de oefenavonden weg te blij reclanhl 6185 i v ,'js. <®sste jËen zuivere zeep ais de jRecal-ZeepisonontbeeriijK' j voor de verzorging van de jhuid. Daar zij bovendien. tot het.laatste snippertje hard blijft is de Recal-Zeep* zeer voordeelig in het ge>J bruih. Men heeft er twee maai zoo lang aan als aan Iedere andere zeep ets ven; echter moet de wekelijksclie contribu tie worden doorbetaald. Vermelden wij nog dat aan den baancom- mandant den heer W. C. Werkhoven, een bijzonder woord van dank werd gebracht, voor de wijze waarop hij steeds de leden op de avonden bijstond en zorg droeg voor de wapenen en baan. Kerkelijk bericht. Geref. Kerk. Zondag 10 uur, ds. P. N. Kruijswijk. Bediening II. Avondmaal; 5 uur, ds, P. N. Kruijswijk. Ned. Hervormde Kerk. Zondag 10 uur, ds J. A. Broers, met verlof uit Indië. Voor bereiding IL Avondmaal. Collecte fonds v. Chr. Bel. 5 uur, ds. II. J. Honders, van Zoe- terwoude. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Be N. Z. H. Tram in Leiden. Het College van B. en W. en de Com- misise van Fabricage meenen zonder liet geringste bezwaar aan deze Tram-Mij. te kunnen toestaan, dtatf in plaats van één eerstdaags twee bijwagens met conducteur door een motorwagen getrokken zullen mo gen worden. Het is te hopen, dat de Baad, welke hier voor de beslissing neemt, in tegenstelling met het College van B. en W. en de Com missie van Fabricage, zal denken aan de Yerecmgdastaatsohe spreuk „Safety first." Iedere Hoogerburgerscholier-werk- tuJgkunsbenaar zal kunnen uitleggen en dioen zien hoe gemakkelijk do hier te ge bruiken bijwagens uit de rails wippen, we gens den kleinen afstand van de wie-lassen cn do in verhouding hiermede groote to tale wagenlcngte. Het moge waar zijn, dat de voorste bijwagen steeds, hoe ook, in de rails, naast de rails, dwars op de rails, op zijn zijde in de nabijheid van zijn nio- torwogen zal blijvenechter is de plaats, waar en hoe de tweede bijwagen ter edit komt-, bij ontsporing niet te schatten. Daar door is het gob ruik van twe-e bijwagens van de soort, als hier bedoeld, een voort durend gevaar te achten voor een ieder in en bij de tram. Bovendien is het trekwerk van deze bij wagens, welk© niet voorzien zijn van wer kend, zelfwerkend doorgaand remwerk, slecht bestand tegen den druk, ontstaande bij plotseling sterk remmen van den mo torwagen; ook hdbben zij geen inrichtin gen, die het onder de wielen geraken van nienschen en dieren niet beletten. Bij een nieuwe concessie verdient bet ongetwijfeld aanbeveling vele bepalingen van het tramreglement op stadstrams van toepassing te verklaren, alsmede een be ton- of gestapelde kcifiindeering voor te schrijven en billijkheidshalve het zuivere onderhoud van den weg naast de sporen niet meer op kosten van de Tram-Mij. te doen geschieden. Met betrekking tot cte intercommunale tramwegen naar Waasenaar, Voorschoten en Bijnaburg, zij het mij vergund op te merken, dat door B. en V/. door don Baa^ gewensehte wijziging van don loop der sporen, ligging van wissels (denk aan bet gebruik van hoofdverkeerswegen als ran geerterrein), plaats van bovenleidingmaa- ten (denk aan masten raidden op do straat) alleen mogelijk is door overleg met de Gedeputeerde Staten van Z.-H. en dan nog vóór de vergunning, genoemd in de nieuwe wet van 15 Dec. 1917, verleend ig geworden. Vermoedelijk is deze vergunning voor dien tramweg naar Kijnsburg, Katwijk cn Noord wijk nog niet verleendaanbeveling ver dient het op te letten, wanneer hst ver zoek om vergunning ter provinoialc gTif- fie gedeponeerd wordt, opdat tijdig be zwaren zullen kunnen worden ingebracht, teneinde een goede Bijnsburgerweg te kun nen verkrijgen. Leiden, Januari 1924. J. De Internationale Arbeidershulp. (Vereenvoudigde schrijftaal). Voor eenige dagen kwam de heer Knufc tel nog eens terug op de steunverlening van bovcnstaancte vereniging. Hij siteerde een spreker en een krant en tracht zo de mening tc suggereeren, dat het vast staat, dat de I. A. M. helpt zonder aanzien dca persoons. Hiertegenover wil ik nog eens ala_Mecho" diens doen. In het „Handelsblad'" van 4 Jan. j.l. avondblad kan men lezen in een arti kel van de Berlijnse korrespondent: „Bcdcnkolik alleen is de politieke kant „van deze hulpactie. In Hamburg en in „Beieren heeft men. juist in de laatste da- ,,gcn van heb afgelopen jaar ollo „banden met de Internationale Ai'beiter- „hilfo" verbroken, omdat daar gebleken is, „dat c?eze organisatie eigenlik niets an- „ders is dan een kommunisfciese propaa „ganda-instelling." Verder zou ik van do lieer Knuttel wel eens willen weten wat hier ter stede door d.i kommunisten is gedaan om d© „Roode Kruis" kollekte, tot steun waarvan ock de I. A. M. zich had verbonden, te bevorderen. Mij kwam ter ore ik ben weer cclio dat de kommunisten enige dagen vóór bo venstaande kollekt e zelf een kol lekte hein ben gehouden voot do I. A. H., wat natuur lik tot gevolg had, dat do mensen in ver warring werden gebracht cn de I. A. H. geld ontving, wat voor het „liootie Kruis"' bestemd was. Van de „Boodc Kruis" kol lekte kregen de kommunisten bovendien nog een z^ker prosent aio deelnemende vereniging. Verder wens ik de filantroop Knuttel veel sukse-s. Wij modern georganiseer den hebben in deze dagen in de eerste plaats onze aan dacht te schonken en onze kracht to geveii aan het stuk klassenstrijd, dat in Twente wordt gestreden. Met dank aan U, meneer de redacteur. JAO. TJALSMA. knoeid mei tc probeeren het weer terug te vinden in plaats van het mij dadelijk te laten welen." HOOFDSTUK XI Vertrouwelijke mededeslinoen. Bij hel zien van Nur-el-Din sloeg Des- mond de schrik om het hart. Voor een oogen- blik was zijn geest totaal overweldigd door de vrees voor ontdekking. Hij dacht in het geheel niet meer aan liet werk, dat Crook in den trein verricht had, cn zijn groote vrees was, dat de danseres wakker zou wor den en hem zou herkennen. Maar toen viel zijn oog op zijn eigen beeld in den spiegel boven zijn schóorsleenmantel. De ernstige man met den grooten baard, die hem zoo dwaas aanstaarde van uit den spiegel, deed hem verstijven van schrik, totdat hij zich bewust werd welk een metamorfose zijn persoon had ondergaan. Toen hij dit consta teerde, verdween zijn vrees onmiddellijk. Nur-cl-Din lag met de eene hand onder haar hoofd, met het gelaat van het vuur af gewond. Zij droeg oen grooten, zwarten fccnlmantcl en over haar voelen had zij een overjas van Engelschc stof gelegd, blijkbaar een van Belhvards jassen van den kapstok in de gang. Haar hoed, een elegant dingetje van zwart fluweel, was met een paar juwee- len hoedespelden in de gecapitonneerde leu ning van de sofa vastgepriemd. Desmond sloeg haar eon poos gade. Haar gelaal was moe en weggetrokken, nu de oog leden met de lange zwarte wimpers gesloten .waren eil de zeldzame glans van de oogen daarachter verborgen was. Terwijl hij stil naar haar stond te kijken, bewoog zij zich fn kreunde in haar. slaap; een paar maal mompelde zij even iels binnensmonds. Des- mond had eon gevoel van groot medelijden met dit vreemd-mooie schepseltje. Ilij wist, dat hot honderdoogige monster, dat Brilsche Spionnagedienst heet, op haar loerde en hij dacht bij zichzelf hoe teer, hoe hulpeloos, hoe onbeschermd zij was, zooals zij daar lag bij het flikkerende schijnsel van het vuur. Daar weerklonk een stap achter hem en de oude Martha kwam de kamer binnen- geschuLfeld, voorzichtig de lamp met haar hand beschuttend, zoodat het licht niet op het gezicht van de slapende vrouw zou vallen „ik weel niet. of ik goed gedaan heb, me neer", zei ze fluisterend, „dat ik de arme juffer hier zoo op u liet wachten, maar ik kon het niet helpen, meneerl Ze zee, asdat ze u spreken most en omdat u eerst tillegre- feerde asdat u om half tien thuis kwam, liet ik d'r hier wachten 1" I „Hoe laat is zij gekomen?" vroeg Des- mond zacht. „Zoowat om zes uur", antwoordde het oudje, „de heele weg van al Wenlfield Sta tion had ze gcloopen, meneer, en koud dat ze was, toen ze hier ankwam, ze zag ge woon blauw van de kou, die arme ziel. Direk toen ze d'r mond opende, hoorde ik wel, dat ze een vreemde dame was, meneer. Ze vroeg naar u en ik zee tegen d'r asdat u weg was en dat u pas vanavond terug kon wezen. „Ol" zee ze, „dan wacht ik well" Fn zoo kwam ze binnen zonder dat u d'r iels van wist en zonder uw permissie. Zij vertelde me, asda lu d'r kende, meneer, en dat u haar most spreken, 't was iels heel belangrijks zee ze, nou, en toen heb ilc wat eten voor d'r opgewarmd. Ik hoop, dat ik d'r niet verkeerd an gedaan heb, meneer?"- „Welnee, zeker niet, Martha!" antwoord de Desmond op goed geluk af. Ilij was in groote verlegenheid wat hij nu verder doen moest. Natuurlijk kon het meisje niet in zijn huis blijven. Wat ter wereld wilde zij van hem? En kon hij bij het bureau komen en de papieren doorlezen, waarvan in het briefje sprake was cn die ongetwijfeld het dossier van de hecle Bellward-zaak waren, alles vóórdat zij wakker werd? Die papieren konden misschien ten minste eenig licht werpen op zijn betrekkingen met de danseres. „Zij heeft hier bij den haard zitten dinee- ren, meneer," vervolgde Martha haar ver haal, „en zoowat kwart over negen komt uw tweede tillegram, meneer, waarin ji liet we ten, dat u niet eerder dan vijf uur vanmor gen komen kon." Desmond keck naar de klok op den schoorsteenmantel. Kwart over vijf 1 Ilij had alle begrip van tijd verloren tijdens zijn om zwervingen dien nacht. „Ik kwam hier, en vertelde de juffer, asdat' u pas vannacht terug zou komen, meneer," ging de oude meid voort, „en ze zee: „O," zee ze, „waar moet ik dan heen?" „Waarom ga je dan niet naar huis, kindlief?" zee ik, „en komt morgenvroeg terug om meneer le spreken? Want ik dacht natuurlijk, dat de juffer hier ergens lozeerde. En toen vertelde ze me, asdat ze heelemaal van Londen kwam en dat ze van het station af was komme loopen. Nou, en u weet ook wel, meneer, de laaste trein naar Londen gaat om vijf minuten voor negen en de arme juf fer kon dus niet terug. Ze moest wel hier blijven. Ik heb de lozeerkamer voor d'r in orde gemaakt en een lekker vuurtje angelegd en zoo meer, maar ze wou niet naar bed gaan voordat ze u gezien had. Jk hoop, dat ik niet verkeerd gedaap heb, meneer. Ik zeg tegen meneer Ilill, meneer, zeg ik Desmond maakte een afwerende bewe ging met de hand, om haar tandeloos gebab bel te doen bedaren. Nur-el-Din bewoog zich, ging recht over eind zitten en wreef zich dc oogen uit. Toen zag zij Desmond en sprong haastig op. „Monsieur Bellward?" vroeg zij in het Fransch. „O, wat ben ik blij u te zienl" ,,'t Is goed, Martha," zei Desmond, „maak de logeerkamer in orde voor deze dame cn ga nog niet dadelijk naar bed. Je moet strak9 mevrouw haar kamer wijzen." Dc oude vrouw stommelde weg, de twee alleen latend. Zoodra de deur achter haar dicht was, riep Nur-el-Din uit: „U kent mij, i9 het niet?" Desmond boog cp de meest correcte vastc- landsmanier. „Wie zou de charmante Nur-el-Din niet kennen?" antwoordde hij. „Neenl" beval Nur-el-Din met vlammen de oogen. „neen, niet dien naam! Ik ben madame Le Bon, begrijpt u, een Belgische vluchtelinge uit Termondel" Eenigszin9 overbluft door haar bevelende houding, boog Desmond weer, maar hij zei niets. „Ik heb uw brief ontvangen;" hernam de danseres, „maar ik heb hem niet beant woord, omdat ik uw hijstand niet noodig had. Maar nu zou ik graag uw hulp inroe pen. Het trof ongelukkig, dal u juist afwezig was op het oogenblik, dat ik op uw hulp rekende." Zij keek hem aan alsof zij een veront schuldiging verwachtte^ „Het spijt mij werkelijk," zei Desmond, „Als ik. maar geweien had. Nur-el-Din knikte onverschillig. *>'V „Ik wilde hier logeeren," ging zij voort J „ik moet hier misschien wel enkele dagen blijven. Ze worden lastig in Londen, be grijpt u?" „Maar het theater dan, uw contracten?" ,,'t Mocht wat; van het theater ben ik weg geloopen. Ik heb genoeg van dit domme En gelschc volkzij weten niets van kunst!" Desmond dacht een oogenblik na. Xur-el-. Dins manier van doeiiyverbaasde hem uiter mate. Wat ter wereld kon cr haar toe bren gen zulk een neerbuigenden toon tegen hem aan te slaan? liet maakte hem kwaad. Hij besloot er achter te komen, wat de reden daarvan was. „Ik ben maar al le blij u van dienst te kunnen zijn," zei hij, „vooral wat betreft den introductiebrief, dien u mij zondt, maai' ik moet u ronduit' vertellen, dat wat u nu vraagt, onmogelijk is." „Onmogelijk?" herhaalde Nur-el-Din, en zij stampte met haar voet. „Onmogelijk?. Weet u wel, wat u zegt?" „Volkomen," antwoordde Desmond onver schillig. „Natuurlijk moet u hier voor het overige van den nacht blijven, nu u niet naar Londen kunt terugkceren, voordat de eerste trein gaal; maar hier onbepaalden tijd te blijven, zooals u voorstelt, is uitge-. sloten. De menschen zouden er over gaan spreken 1" „Dan staat het aan u om te zorgen, dat ze dat niet doenl" „Uw introductiebrief kwam van iemand, wien ik altijd graag ter wille ben," ging Desmond voort; „maar de dienst, die van mij gevraagd wordt, mag mijn andere bezighe den niet in gevaar brengen." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 10