OP SCHOOL. Meester Raaf staat voor de klasse/ Onderwijst het ABC, Deelt van zijne groote knapheid Aan konijnekinders mee. Ernstig Juist'ren de konijntjes Naar hetgeen hij onderricht, v Domoor slechts zit suf te kijken, -x Met verongelijkt gezicht. D'and're kind'ren houden allen - "t Leesboek achter op hun rug, - Flapoor moet het eerst beginnen: 'tABC heen en terug. rongen, drie zusjes de Haas, Annie Zirkzee, Marie Laman, Marie Zaalberg, Louis Hart kamp, Glazina van Venetde. Marijtje Uitten- bogaaid, Marie en Stien Erkelens, Jo van Leeuwen, Corry en "Wim den Dopper, Marie van der Meer, Koosje Schuit. Rika van Veen J' (Koudekerk). Drietal Van Beek, Jeannette Verboog. Klazina Parlevliet, Marius Segaar, Emanuel Eljou. En voor mooie Kerstkaarten dank aan Marie van Dijk en Lena Planken, Dina Brinks. Ziezoo nu ga ik nog met zeer velen een klein praatje maken, al zal het soms maar enkele woorden zijn, want anders vrees ik, dat ik de geheele kindercourant zou vullen met mijne correspondentie! Koosje Schuit, heel aardig van je om nu met Nieuwpaair nog een groetie aan je vroe gere raadseltante te zenden, daaruit zag ik dat je mij nog niet had vergeten. Marie Laman, ook een raadselnichtje dat vroeger trouw meodeed; gezellig hoor nu weer eens zoo'n langen uitvoerigen brief van je te krijgen, waarin je mij weer over aller lei vertelt. Voor allen, die van schaatsenrijden, sle den, glijden houden, vind ik ijs en sneeuw goed, maar ik zelf ben er allesbehalve op gesteld. Als ik m 1924 eens in Leiden kom logeeren, zie je mij misschien wel weer eens, want dan kom ik toch dikwijls over den Hoogewoerd. Rika van Veen (Zoeterwoude) ja, in mijn gedachten hooren jij en Klazina als de twee raadselnichtjes uit Zoeterwoude zóó bij elkaar, daardoor schreef ik zeker aan Kla- 'Jana wat voor jou was bestemd, fiSSertjd Raasvold, dank xöqe jullie bri^i óoor C. H. j Op hem volgen dan Fluweel vel. i Langoor, Kortstaart, daarna Grijs, D'oudste leerling van de klasse, Bijdehand en vreeslijk wijs. <-■ Daarna komen twee konijnen, i-1 Maar die leeren niet meer mee, r y!t Van de schoolcommissie zijn zij, Lnist'ren deftig alle twee. *jrj\ Na de les betuigt zich 't tweetal a Hoogst voldaan en zeer tevrêe. Doch de oudste van de heeren V Richt het woord op eens tot D. met heilwenschenik denk wel dat jullie braaf wat pret hebt gemaakt in de sneeuw, is er een mooie sneeuwpop gemaakt? Woonde ik dichter bij, dan zou ik zeggen: toe komt mij eens halen om mij een eindje te sleden. Anni Kriiger. als dit de laatste maal zal zijn dat je de kindercourant leest in Leiden, dan neem ik hierbij afscheid van je en wensch je een goede terugreis naar je vader land. Door Dirk van de Burg hoor ik zeker nog wel eens of het je goed gaat. Anton van Brussel, hartelijk öa»k voor de mooie nieuwjaarskaart die je in den brief had gesloten. Als ik je naam niet heb ver meld en je oplossingen goed waren, dan is dat een teeken dat ik geen brief van je had ontvangen; jammer hoor. Catrien Zandbergen, heb je veel plezier gehad op je uitstapje en nog genoten van al die sneeuw buiten? Nellv en Henk Broers, het doet mij genoe gen, dat het zoo'n mooi boek was, jullie prijs. Dank voor jullie gelukwenschen. Bob Holtz, natuurlijk vind ik het heel prettig als jij nu voortaan een trouw vriendje voor mij wilt worden. Zeg aan Moeder dat ik het zeer waardeer, dat ze mij zoo uitvoerig heeft geschreven, Jo van Leeuwen ik hoop van harte voor je dat die brief toen ierecht is gekomen en de bode je prijs voor je meebracht. Dat hoor ik de volgende week dan wel. Wat teekende je een aardig kerstklokje voor mij. Keeltje van Leeuwen, dat schreef ik ver leden al, dat ik ook hoopte nog vele jaren zulke goede maatjes te blijven (zooals jij het 7B zoo zegt hij, Tf vind het treurig Dat je daar als Domoor zit, r-, Maar het ergst van alles is nog, Dat je denkt: „de meester vit!" Zoek toch voor je domme fouten Niet de schuld bij and'ren, D, En leer voortaan, als ik weer kom, Vlijtig met je makkers meel noemt) met mijn raadsel jeugd, Ben je nog druk aan het sleden? Massie van Oort, doe maar goed je best,, als je er zooveel plezier in hebt in hat raadseloplossen. Gerrit van der Horst, dat begrijp ik dat liet prettig Kerstfeest was bij jullie thuis nu Moeder weer hersteld in den familie kring zat Annie en Lvda van Beek, wat 'een aller aardigste nieuwjaarskaart kwam er uit jul-i lie brief, wel bedankt er voor. Dat hoop ikj ook, dat jullie trouwe raadselnichtjes sutt worden. Jo Taffijn, in dit pakket was pas je brief( van de week daarvóór. Ik hoor dus zeker in je volgende brief over je prijs. Nie3js de Gelder, nu vond ik natuurlijk dadelijk je mooie kaart in je brief en dat zag| ik wel dat je deze niet zelf had kunnen tee kenen. De oplossing over dat dier stond erj wel in: grenadier of brigadier, Befsy en Harry van Amerongen, je las zeker al dat ik de mooie kaart heb ontvan gen. Ja, in Zeeland lag er ook telkens sneeuw zooals hier en het was wel heel mooi, zoolang het niet wegdooide. Als kind heb ik wel sehaatsengoreden, maar nu al lang niet meer. Sjaukjen Hiemstra, kwam jo in de vacan- tie ook weer eens te voorschijn toen je weef den tijd had. Vier lal Hoope, ik dank Cob'a voor ïlaaf extra langen brief waaruit ik las, hoe aar dig allen het Kerstfeest hebben gevierd, hoe. feestelijk het er in huis uilzag met hulst en kerstklokken. Dank voor alle goede wen- schen. Ik hoop in 1924 nu ook eens persoon;

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 15