1 Vonnis over do „Action Francaiso" SPORT. Burgerlijke Stand v. Leiden. Maria, a. van J. L- Broekhof en van A. M. yan der Voet. Overleden Cornelia van den Burg, 47 j., echtg. van W. Duivenvoorden. Fran- aiscus de Groot, 67 j., echlg. van Adriana M. Iran der Eist. Willem van den Burg, 44 j. leohtg. van Wilhelmina Heemskerk. f SASSENHEIM. Pluimvee-tenloonslellins. Gis ternamiddag is door Sixma baron van Heemstra in de zaai van „Het Bruine Paard", de eerste nationale tentoonstelling ,Van pluimvee, sier- en watervogels, geopend Bpreker zeide, dat wat deze jonge vereeni- iring zij bestaat nauwelijks één jaar fieeft gedaan, zeer prijzenswaardig is, waar om hij hulde bracht aan het bestuur. Hij «egde dank aam de keurmeesters, de heeren fr. d. Horst en Mandemaker te Leiden, en aan de inzenders uit omliggende plaatsen, iWaardoor deze eerste tentoonstelling zoo foed kon slagen. Hij sprak de hoop uit, dat net hanengekraai op dezen dag de voorbode mag zijn voor het licht van een mooie toe komst voor deze vereeniging en dat deze tentoonstelling een steentje mag bijdragen tot vermeerdering van de belangstelling in ons pluimvee, wat een groot landsbelang is. Van de 126 inzendingen werden de vol gende een prijs waardig gekeurd. Hoenders: le pr. Zwart Holl. Wilkuif Trio P. Langeveld, Sassenlieim, Z. E. V. Ham burger Zilverlaken Trio K. den Boor, Sas- ïenheim, 2e pr. Buff. Orpington Trio W. v. - Diggele Sassenheim; le pr. wit idem, Kievit Noordw.hout; 2e pr. idem idem A. v. Kla- yeren, Sassenheim; le pr. Goud Wyandotte, Toom, J. d. Hoij, Abbenes; 2e pr. idem Trio, K. Drost, Sassenheim; le pr. Wit idem. H. v. Zonneveld, Sassenheim; Z. E. V. idem H. v. d. Voet, Noordw.hout; Z. E. V. idem A. Koerts, Voorhout; 2e pr. Buff Wyandotte Trio, K. Drost, Sassenheim; 2c pr. Plymouth Rock Trio, J. Filippo, Sassenheim; Z. E. V. Idem, H. v. Munsteren, Sassenheim; 2e pr. ,Wit Leghorn, Trio, Koningsbruggen, Sas senheim; Z. E. V. idem, P. Langeveld, Sas senheim; le pr. idem, Ruigrok, Lisse; 2e pr. patrijs leghorn, Trio, de Graaf, Oegstgecst; le pr. id?m, Ruigrok, Lisse. le pr. Zilver Duckwin Leghorn Trio, H. v. Klaveren, Sassenheim; 2e pr. Zilver Duck win Leghorn Trio, G. Vlasveld Jr., Sassen heim; le pr. Buff Leghorn Trio, W. v. Dig gele, Sassenheim: 2e pr. Buff Leghorn Trio, Slingerland, Sassenheim; Z. E. V. Buff Leg horn Trio, Pieterse, Sassenheim; Z. E. V. Enkeik Ancona Trio, J. v. Zonneveld, Sas senheim; le pr. Enkeik Ancona Trio. H. v. Klaveren, Sassenheim; 2e pr. Enkellc An cona Trio, G. Vlasveld Jr., Sassenheim; le pr. Zwart Minorca Trio, Én. V. Heemstra, Sassenheim; le pr. Zilver BTaekel Trio, J. Koolman, Sassenheim; 2e pr. Zilver Braekel Trio, D. Schrier, Lisse2e pr. Enkelk Rhode Island Red Trio, K. Drost Sassenheim; 2e pr. Enkelk Rhode Island Red Trio, G. Stelma Sassenheim; le pr. Enkelk* Rhode Island Red Trio, II. v. Klaveren; Z. E. V. Enkelk Rhode Island Red Trio, C. Stelma, Sassen heim le pT. Licht Sussex Trio, C. v. Eeuwen NoordwijkorhoutZ. E. V. Lakenvolder Trio, Slingerland, Sassenheim; le pr. Barnevel der Trio, J. Oudshoorn, Sassenheim; 2e pr. Barnevelder Trio, zwart, K. v. Breda, Sas senheim; le pr. Zwart Holl. Wilkuif, hen, P. Langeveld, Sassenheim; le pr. Buff Or pington, hen, De Graaf, Oegstgeesl; le pr. Buff Orpington, haan, De Graaf, Oegst- geesl; 2e pr. Columbia Wyandotte, hen, Jac. Bakker, Sassenheim; le pr. Columbia Wyandotte, hen, Bn. v. Heemstra, Sassen heim 2o pr. Koekoek Plymouth llook, hen, D. L&iighout, Sassenheimle pr. Plymouth Ruck, hen id.2e pr. Wit Wyandotte haan, Baron v. Heemstra, id.; Z.E.V. Wit Wyan dotte hen, H. v. Klaveren, id.2e pr. Wit Leghorn hen, Koningsbrvvggen id. le pr. Patrijs Leghorn hen, De Graaf, Oegst- geest2e pr. Zilver Duckwin Leghorn hen, P. de Zwart, Sassenheim; Z.E.V. id. id. haan, H. v. Dam, id; le pr. id. id. haan, id.le pr. Enkelk. Ancona haan, H. v. Klaveren id.le pr. Zwart Minorca hen, P. Onderwater, Lisse 2e pr. id. haan, id. Z.E.V. Barnevelder Trio, P. de Zwart, Sassenheim; Z.E.V. id., G. v. d. Tang, Kfoordwiikerhout; Z.E.V. Zilver Braekel Trio, J. Söhrier, Lisse2e pr. Zilver Brae kel hen, A. Bakker Warmondle pr. id. id. 2e pr. id. haan, id. le pr. id. id. Z.E.V. id. id. J". Schrier, Lisselo pr. E. K. Rhode Island red, haan Egge, Voor hout; 2e pr. id. id. hen, H. v. KJaveren, "Sassenheimle pr. id id.Z.E.V. Licht Sussex hen, P. v. Eowwen, Noordw.ho-ut 2a pr. Lakenvelder hen, Slingerland. Sas senheim le pr. Lakenvelder hen. Slinger land. Sassenheim 2e pr. Barnevelder hen, ,W. Bergman, Sassenheim z.e.v. Barnevel der hen, W. Bergman, Sassenheim z.e.v. Barnevelder hen, D. Langhout, Sassenheim z.e.v. Barnevelder haan, Bn. V. Heemstra, Sassenheim le pr. Holl. patrijs, kriel, Trio de Graaf, Oegstgecst; le pr. modern Eng. vechtkriel, haan. Molhuijzen, Warmond;; le pr. id., heil, id.; le pr. Holl. Patrijs kriel, hen de Graaf, Warmond; le pr. id. haan, id.f 2e pr. zwart Holl. witkuif, kriclhen, Bn. v. Heemstra, Sassenheim; z.e.v. Plymouth Roch kricllien, G. Vlasveld Jr.. Sassenheim; le pr. zwart Java krielliaan, Molhuijzen, Warmond 2e pr. zwart Wyandotte, 'kriel ha an, id.; le pr. id. krielhen, id.; z.e.v. Barnevelder Trio; P. de Zwart, Sassenheim; id. G. v. d. Tang, Noordwijkerhout; le pr. zwart Minorca haan P. Onderwater, Lisse; le pr. id. hen. id.; z.e.v. Zilver Braekel, hen, J. Schrier, Lisse; z.e.v. witte Ind. loopeenden, Trio, Konings bruggen, Sassenheim2e pr. 2 witte ganzen, dezelfde. le pr. Kalkoenen, Trio; le pr. Zilverfazanten, paar, S. Stelma, Sassenheim. Duiven: 2e pr. Zwartkras Post, duifin, Dc Graaf, Warmond z.e.v. Blaifwband Post doffer, Be Graaf, Warmond 2e pr. Witband Post, doffer, Pc Graaf, Warmond le pr. Blauwband Post, duitin, Oskam, Warmond; Z.e.v. Róodkras Post, doffer, Oskam, War mond z.e.v. Zwartband Post, doffer, P. Lam geveld, Sassenlieim z.e.v. Blauwkras, wit- pen Post, P. Lange-veld, Sassenheim z.e.v. Blauwkras witpen Post, P. Langeveld, Sas senheim z.e.v. Blauwkras witpen Post, dof fer. P. Langeveld, Sassenheim 2e pr. Post- duif, doffer, W. y. d. Wel, Sassenheim 2e pr. Haagsche Hoogvliegers, paar, J. Filippo, Sassenheim 2e pr. Holl. Kropper, duifiD, De Graaf, Warmond le pr. IIoll. Kropper, duifin, De Graaf, Warmond le pr. Kites, doffer, De Graaf, Warmond; le pr. Kites, doffer, De Graaf, Warmond le pr. Afrik. Tunismeenw, doffer, Do Graaf, Warmond 2e pr. Afrik. Tunismeenw, duifin, De Graaf, Warmond 2e pr. Koerduiven, paar, K. Drost Sassenheim. Het aantal typhusgevallen is weer met twee vermeerderd. Dinsdagavond heeft, voor vele muziek liefhebbers, de heer Keuning, organist van de Geref. Kerk, een zeer mooi concert ge geven. Deze orgelbespelingen, waarvoor geen entree wordt geheven, konden nog wel drukker bezocht zijn. PLUIMVEE. Veeren pikken. Hoe kan men dit voorkomen? Een van onze Amerikaansche pluimveeliefhebbcrs zegt, dat, wanneer hoenders vastzitten en er losse veeren in het ioopliok liggen, andere hoenders deze oppikken, daarom moet het een gewoonte worden om deze losse veeren uit het hok te verwijderen. Dikwijls gebeurt het ook, dat hoenders elkanders Yeeren be ginnen uit te plukken, als deze geen vrijen toegang tot het water hebben. Dan begin nen de dieren naar vochtigheid te zoeken en vinden dit in de nog onrijpe veeren. Ten laatste raken de dieren hieraan gewoon en is het verbazend moeilijk het af te lecren. De Kaapsche Eiercnvereeniging heeft in de Kaapkolonie ook aandeelhouders. Nu geeft de Vereeniging een opsomming wat zij gedurende eenige maanden alleen uit het dorp Robertsen ontvangen heeft. Te Robert son zijn 15 aandeelhouders. Het gewicht aan eieren per trein naar Kaapstad verzonden, gedurende de maanden Sept., Oct., Nov., Dec. bedroeg voor Sept. 17 ton (één is 2000 pond Engelsch gewicht); Oct. 22 ton; Nov. 25 ton; Dec. 15 ton. Gerekend tegen 2 ons (Eng. gewicht) per ei (na attrek van het ge wicht der verpakking) is het getal der eieren niet minder dan 1.500.000, vertegenwoordi gende een waarde van £7550, of in Hol- landsche munt f90.600, gerekend tegen f 0.90 per dozijn gemiddeld. Zulke cijfers spreken. En toch zijn er ook mensehen, die zeggen, dat het houden van kippen niet betaalt. Internationale bijeenkomst in het belano van de kuikens. Ja, een internationale bijeenkomst in het belang van de Kuiken-industrie is onlangs te Philadelphia in Amerika gehouden. Ruim 200 afgevaardigden namen er deel aan en het was een groot succes! De belangen van de Kuiken-industrie werden hier dege lijk behandeld .Volgens de foto, op het ter rein genomen, kan men niet anders zeggen dan dat „het schoons geslacht" zeer goed vertegenwoordigd was een bewijs, dat de jongedames groot belang beginnen te stellen in de Kuiken-pluimvee industrie. Dit is wat ik steeds beweerd heb, dat het meisje de vrouw meer geschikt is voor de opvoe ding van kuikens en de verzorging van pluimvee, dan het manlijk geslacht. De vrouw mag niet zoo goed kunnen om gaan met hamer, beitel en zaag als de man, waar dit noodig" is voor de inrichting, maar het meisje, de vrouw, bezit de goede eigen schappen en zachtheid om het kleine leven moederlijk te verzoigen. Als men het verslag dezer bijeenkomst nagaat, dan kan men niet anders zeggen dan dat degelijkheid van bespreking niets te wenschen overliet. Mannen van grooto ken nis hebben alles van AZ behandeld, en dit kan niet anders dan goede vruchten dragen voor alle belangstellenden. Men zegt, dat er een geest van eensgezindheid en sa menwerking was, gedurende die paar dagen dat men in conferentie was. De Amerikanen zijn practische menschen. De pluimvee-industrie slaat op hooger sport dan in vele andere landen. Men laat geen goede gelegenheid voorbijgaan, of men maakt er eerst gebruik van. Een beetje op timisme doet geen kwaad, al denkt de on kundige ook, dat hij, of zij „net zoo goed" weet dan de deskundige, om dit of dat te kunnen doen. Enthousiasme is een kostelijk iets, beter dan altijd te zeggen: dit is niet geschikt voor mij; ik zal er nooit een suc ces S'an maken. Laten wij toch de geest van: „Die wil, die kan" aanwakkeren 1 Pratt's, de groote fabrikant van voedings middelen en apparaten voor de pluimvee- industrie, noodigde de dames en heeren der conferentie, om niet alleen de enorme in richting te bezichtigen, maar ook weid aan de genoocligden een heerlijke lunch aange boden. Gij weet dat Pratt's verpakking van pluimveevoeder geschiedt in mooie carton- nen cloozen. Alle gonoodigden kregen zulk een keurige doos waarinhun smake lijke lunch, van groote verscheidenheid, was gepakt. Alles liet zich goed smaken. De be stuurder van Pratt zeide bij de toast dat de inhoud van Pratt's hoendervoer zoo zuiver en goed geproportioneerd was, dat het ook als meuschelijk voedsel kon dienen. (Ge lach). Dit noem ik practische reclame! En gij? (Van onzen Parijschen Correspondent). (Nadruk verboden). Parijs, 24 December. De weg der mannen van de „Action Frangaiso" gaat den laatsten tijd niet over rozen. Eerst, enkele weken geleden, het eenig kind van den heer Léon Daudet, die zich het leven beneemt onder zeer drama tische omstandigheden; heden Germaine Berton, do moordenares van Maiius Pla teau, vrijgesproken door de jury van de Seine. Er is een verband, zij het dan ook niet rechtstreeks, tusschen dezo beide feiten. De wijze waarop het orgaan der royalisten zijn taak opvat is ik zou haast zeggen gericht op het zaaien van dood en ver derf. In dit opzicht hebben zij, die dat nog niet wisten, veel kunnen leeren uit dc ge tuigenissen in '4 sensationeel rechtsgeding, waarvan de behandeling daarevcü, aan den vooravond van het feest van het Viede-op- aarde, beëindigd werd. De vrijspraak heeft niemand verrast van degenen, die het geding eenigszina van nabij volgden. Niet, dat allen het eeus waren omtrent de appreciatie van de daad waarvoor de beklaagde terecht stond vorre van daar. Dc meerderheid, die deze manier om zichzelf recht te verschaffen veroordeelde, was gelukkig veel grooteu dan het aantal dergenen die haar goed keurden. Niet ook, dat deze jonge vrouw, met haar jeugd van verlatenheid, een op rechte sympathie had gewekt. Zij mist de romantische trekken van een heldin, en, trouwens, gedreven door een zin voor op rechtheid tegenover haarzelf, welke haar tot eer strekt, heeft zij zelfs niet de rol van een heldin willen spelen. Zij zocht noch bewondering, noch medelijden. Tot het ein de toe heeft zij zich aan haar rechters ge toond, zooals zij ismet haar vung geloof, haar bitter-gestemde naastenmin, haar zwakheden, al haar zwakheden, en ook met haar hoogmoedige obsessie, dat zij nog zou kunnen optreden als wreekster. Germaine Berton is keelemaal niet ccn van die vrouwen, die een jury zachter weten te stemmen, en haar daad was onvergeeflijk zoowel uit een zuiver menschelijk als uit een maatschappelijk oogpunt. Toch heelt men haar niet schuldig willen verklaren, omdat zich uitsprekend volgens hun ge weten en niet volgens de letter der wet de rechters haar de verontschuldiging heb ben toegekend van de provocatie. Dit vonnis dat tc betreuren valt, om dat het een moord ongestraft laat is in waarheid de hardste veroordeeling van de „Action Frangaise". En daarin ligt de moraliteit, de hooge zedelijke waarde van de uitspraak. Da lieden van de „Action Francaise" streven, sinds jaten, ernaar om in Frankrijk een regime in te stellen van laster, haat cn gevvekldoenerij. Zij schrijven roet vitri ool. Zij redetwisten met boksbeugels. Zij scheppen om zich heen een atmosfeer, waar alle gebaren stompen en klappen zijn, en waar alle gedachten heen sturen naar moord. Zij weten het, en zij stellen voor zich er een eer in. Zij zijn trotsch op hun provocaties. Alsof het ik weet niet wat voor een heldendaad gold, gaan zij prat erop, dat hun politieke tegenstanders, die zij aanwrijzen aan hun benden straat- en struikroovers, de voorzorg nemen zich te wapenen, en dat, bijv. een oud-voorzitter van den ministerraad als Briand, gedwon gen is met een revolver in zijn zak to loo- pen, oid zich te beschermen tegen hun huurlingen of fanatici. Léon Daudet pocht daarop. Charles Maurras glundert. Pujo toont zich verrukt en in de wolken. Het achtenswaardige trio danst een skalpendans cn zendt twee-, driemaal per dag een extra- editie van het blad, de wereld in vol zwad der en geschimp. Ja, zij gaan nog verder. Niet alleen verklaren zij openlijk, dat zij met al deze haat en tweedracht ingenomen zijn, zij schrijven dat het nog raaar een begin is, èn eiken morgen roepen zij he- roïke moordenaars op, voer de zaak der Fransche fascisten en van Philippe van Orleans. Is het to verwonderen, dat in zulk een atmosfeer de gemoederen in opstand komen en sommige hersens zich vertroebelen 1 Ma- rius Plateau, de rechterhand van Daudet, is vermoord, terwijl hij moedig het werk deed voor twee laffe schurken. Doch even goed als hij was zijn moordenares hun slachtoffer. Ik voor mij, ik heb Léon Daudet steeds beschouwd als een kwaadaardige en kwaad- stichtende krankzinnige. Het dient erkend hij is bekwaam, doch juist daardoor is hij duizendmaal 'gevaarlijker. Hij maakt adep ten, die hij voor zijn wagen spant; hij maakt tegenstanders die zijn doodsvijanden zijn in den letterlijken zin van het woord; cn aan beide kanten vallen de slachtof fers. Dat hij niet geheel normaal is, wisten, wij reeds uit ziju romans, die te rangschik ken zijn onder de meest schunnige colpor- tage-lectuur. "Wij zien het thans ook weer aan de houding welke hij aanneemt na don zoo tragischeu dood van zijn zoon. Een geëquilibreerd mensch zou na zooiets vree- selijks zich terugtrekken in zijn rouw, en een afkeer krijgen voor jaren van de poli tieke intrigues, die het kind den dood tege moet hebben gestuurd. Niet Daudet. Hij slaat er munt er en drapeert zich in den tooneelraantel eener verontwaardiging, die te gezwollen is om echt te zijn. Alles aan dezen man is gezwollenheid. Maar zelfs een Daudet, handig polemicus als hij is, kan de zaak niet zoodanig verdraaien, dat wij den zelfmoord van dit kind zien als het werk zijner tegenstanders. Ook zijn eigen zoon is gevallen als een slachtoffer der „Action Frangaise". De sluiers van geheim zinnigheid, waarin deze zoo ontzettend droevige gebeurtenis is gehuld, vzijn althans zoover opgeheven, dat wij weten, dat het de royalisten zelf waren, die den zoon van hun leider in het vijandelijk kamp hebben gestuurd, op de wijze als Judit-h ging naar Holophernes. Maar Judith bracht het hoofd mee van den belegeraar, terwijl de kleine Daudet te midden van de aimarchisten is het te verwonderen het hoofd kwijt raakte. Deze heeren zijn geen kinderen. Zij hadden het gauw klaar gespeeld met him theorieën, die, schoon voorgedragen, een groote bekoring uitoefenden op een jeugdig gemoed, den spion geheel voor hen te winnen. En toen moet zich, in de zwakke door een erfelijke ziekte reecis ondermijnde en onevenwichtige hersens van den veer tienjarigen knaap de noodlottige strijd heb ben afgespeeld, welke leidde naar zelfver nietiging. Over zijn eigen leven heeft hij zelf, vrijelijk beschikt. En toch is hij ver moord, want den dood ingejaagd door de partijgenooten van zijn vader. De zwaarste schuld rust op den talent- vollen comeclien, die met zijn snorkend ge bral do Fransehen tegen elkander opzet en niets ontziet om zijn iedaal te bereiken den burgeroorlog, waarin de Republiek zou worden om hals gebracht. LEO FAUST. RECLAME. 5734 Ëen zuivera zeep als de; Reca!-Zeepi3onoaibeerl8jlT voor de verzorging' vasi de huid. Daar zij bovendien tot het laatste snippertje hard blijft is de Recal-Zeep zeer voordeeisg in het ge bruik. Men heeft er twee maai zoo lang aan als aan iedere andere zeep. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. Miv. A. SwjerBoon, Acaciastraat 20. Mw. J. M. Eichholz, dienstbode, Nieuwe Rijn 05a. Ivlw, M. BerlottKönig, huis houdster. Zijlsingel 48. N. van Grieken, eleclricien, Haarl.weg 14. J. Holwerda en gezin, sigarenmaker, Uiterstegracht 159. Th. Huisman, soldaat, WittePoorlkazerne. F. Massaar, Bronkhorststraat 19a. F. J. J. Muller, Turlmarkt 10a. Mw. M. Sabinatz, Plantsoen 51. Mw. C. Tuinhof de Moedde Vogel, Prinsenstraat 96a. H. van der Westen, mach. bankwerker, P. Frederikstraat la. Mw. W. Zwisele, dienstbode, Heerengracht 17. "H. A. W. Jacob), civicl-ingenieur, W. Rozenstraat 52a. C. Schaufeli en gezin, spoorlegger, Ko- ninginnetarn 34. L. ten Cate, Hooigracht 4a. Mw. P. Wortel, verpleegster, Galge water 5a. Mw. G. D. C. VeenholNieu- wenhuizen. 3-Octoberstraat 31a. Th. Over moer, koopman, Mauritstraat 14. Mw. E. Theiss. dienstbode. Valdezstraat 7. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. B. P. J. v. Berkel, Den Haag, Herman Cat- terstr. 229. Mej. M. S. van der Klei), Arn hem, Oude Kraan. Mej. S. Getz, Rotter dam. Rest. Wolf, Karelsleeg. Mej. Fr. Jor- na, Roordphuizen (Fr.), verpleegster. S. Chr. Gooszen, Medan, advocaat. P. G. Kapaan, Den Haag, Brandtstr. 68. Mej. N. Jurgens, Den Haag, Sneeuwbalstr. 97. N. G. H. de1 Wilde, Den Haag, Alexanderkazerne Fr. D. Chr. Tenhaek, Rotterdam, Bergsche taan 167. M. Bakker, Den Haag, Swee- linckpleiu 77. E. A. D. G. Carp, Oegstgeest Leidsche straatweg 14. P. de Boer, Am sterdam, Prinsengr. 25. Mej. C. P. Keuls, Den Haag, Christ, v. Zwolstr. 6. Mej. C. M. J. v. Duin, Den Haag, Twentslr. 102. Mej. M. M. de Bruin, N. Weerdinge, onderwijze res. P. G. Leurs, Den Haag, Irisslr. 90. Geril. Klappers, Amersfoort, Soeslerweg 22. Prof. Th. Frings, Bonn. J. H. H. Henkes, Prinsenhage, huize Vredenburch. M. v. d. Linden, Rollerdam, Noordsingcl 134a. H. A. de Vrind, Amsterdam, Veehtstr. 30 huis. G. J. K. Guurnaaf, idem, Amstelv. weg 936 1, R. Nieuwenhuijzen, Rolterdam, Haagsche veer 25. C. v. Ingen, Bodegraven Spoorstr. 15. J. H. Schultz van Haegen, Oegstgeest, With.-park 24. J. v. Dinton, Monster, Poeldijk, Leuningljes. -Mej. Chr. S. Habermehl, Rotterdam, Goudsehe Singel no. 41. C. J. Verhoeven Z. 8 w. D. Boulhooriï Z. 5 m. A. Schouwman, D. 60 j. C. V, d. Steen Wedr. 73 j. C. M. Herour wede, de Mey, wede. 32 j. Levenl. kind van CR, Klever en G. v. d. Meer. C. C. Eradu» D. 6 m W. M. v. Deventer D. 17 m. i B. Eichhorn Z. 18 j. J. H. FilippoHu- ner V. 65 j. P. J. Mulder, wedr., 87 j. H M. BrouwerHarlof, Wede. 66 j. 1 GEBOREN: Maria Johanna, dochter van J. Witsenburg en M. Wilteman. Willem, zoon van D. v. Egmond en W. Zandbergen. Clasina Hendrika, dochter van J. Paauw en C. E. Ilus. Pieter Jacobus, zoon van P. Bon en J. v. d. Berg. Cornelia Maria, dochter van A. C. Deenik en II. C. W. La- dagc. Jacoba Johanna, dochter van H. Bink en A. Labruyere. Johanna Simona, dochter van J. J. v. Waas en J. v. d. Niet. Hendrika Maria, dochter van J. Scharloo en J. W. Boter. Maarlje, dochter van G. Kool haas en M. Outshoorn. Klaas Hendrik, z. van K. v. d. Neut en J. A. v. d. Kooy. Jo hannes, zoon van A. Laterveer en J. Stou ten. Arnout, zoon van M. Boekee en J. Stouten. Arendje Calharina, dochter van J. J. Overvliet en C. W. de Geus. Johan nes, zoon van C. J. Franse en A. v. d. Lelie. Antonius, zoon van J. van Amsterdam en C. Olgaar. Jancina Maria, dochter van P. v. Veen en G. C. Verlaan. Susanna Jo hanna. dochler van J. Bekooy en S. Wijfje. Gijsbertus Leendert en Johannes Jacobus zonen van N. Ravensbergen en B. v. Koope ren. Jacobus, zoon van P. de Tombe en J. W. Starre. Johanna Catharina, dochler van P. v. Fakkel en W. v. d. Iloed. Jeannette Carolina, dochter van H. Boom cn J. C. C. Ramak. Cornelia Jacoba, dochter van W. Welmers en C. J. Botermans. Johanna Anna Maria, dochter van P. J. M. W. Plan- jer en M. Stoek Paulina Hendrika, doch ter van N. v. d. Reijden en P. Siere. Neeltje Naomie, dochter van J. J-amens en E. C. Verwer. Pieter, zoon van P. v. Vliet en M. C. Janssen. Adriana Fetronella, d. van B. v. d. Nat en W. C. Zandvliet. Elisa beth Maria, dochter van W. A. Langver en M. Prins. GEHUWD: H. J. Foppes jm. en M. B. Oli-, vier jd. OVERLEDEN: E. HuijgesLafeber wede. 82 j. A. v. d. Mark, wedr., S5 j. M. G. HulsmanGans, V. 44 j. C. de Welt Braxhoven V. 58 j. L. Schnijders—Bol- slier, wede. 69 j. M. II. Hoogervorst D. 19 m. P. A. Favier Z. 47 j. A. Olgaar M. 78 j. P. de Vries Z. 55 j. L. Kwa- kernaak M. 42 j. H. P. Jossevcl wedr. 91 j. H. L. de Klerk Z. 2 m. II. Spies M. 67 j. E. A. M. v. d. Aar, D. 6 j. VOETBAL. Het Zuidelijk elllal, De Zuidelijke districtscommiuld hêefl voor Januari de volgende lijst van «pelerf vastgesteld DoelMalhijssen, van Haaren, van TIN burg rechtsachter Heljnen, de Laat, gers linksachter van Haaren, Steven#,1 Schelleken!) Sr. rechismldden Horsten, Tebak, Sijen spil Mommers, HoogstedA Holthuizen linksmidden Dorenbosch, valt i Roessei, RondarechtsbuitenGleien#, Hoolsman, Grollen rechtsbinnen VerlegnJ N'olté, JongbloetsmidvoorRameierf, Wernaerts, Stolz linksbinnen van Sao, Soons, Bakkeren linksbuiten Petit, EngeT, I.eon van Dijk. Wedstrijdprogiamnja voor Januari, Uit de Sportkroniek nemen wij thans h'sl volgende programma voor Januari over vooO de 3e klassers en reserve-elftallen. Dit luidt als volgt (6 Januari werd reeds vermeld) L. P. C. 13 Jan. CelerilasL. F. C. Tl 20 Jan. L. F. C.Alphen 27 Jan. L. F; C.—Vios. U. V. S. 20 Jan. D. V. V—U. V. S. 27, Jan. U. V. S.Alphen. Lugdnnnm. 13 Jan. SiodJ.ugdimum 20 Jan. LugdunumU. D. I. 27 Jan. Lugdunum't Noorden. A. S. C. II. 20 Jan. A. S. C. II—Con cordia II 27 Jan. A. S. C. IIQuick II. I,. F. C. II. 13 Jan. L. F. C. II—Trans- val ia II20 Jan. H.. V. V. Ill—L. F. C. II, Bestunïsvcrgaderiug van den N. V. B. Het bestuur van den N.V.B. heeft Za terdag jl. vergaderd. In die vergadering werden tot loden van de permanente ooramiss'.e ter bestrijding van raw spel benoemd de heeren K. J. J Lotsy, F. O. Kuipers, esn J. GPater. Aan dezo oommissie zal worden verzocht een werkplan aan het bestuur voor te leggen- Het rapport, uitgebracht door de oom- missie voor het voetbal door maatschap pelijk beter gesitueerden wordt aangeno- 1 men. Het rapport zal als bijlage van de no- tulen worden gepubliceerd. Het bestuur besluit den Brabantschein V. B. een bedrog te leonen ad f 1G8.35 en hem een subsidio in uitzicht te stollen, zoo dra er een finanoieele reorganisatie ten genoege van don N. V. B. zal zijn tot stand gekomen. Besloten wordt voor de beide afdeeliu! gen in bet Westen versohillende aüdcolingA besturen te benoemen. Er zal een verkiezing worden uitgesahreven. Het lidmaatsebafll van het atdeelingsbeatuur is onvereenighaar met de functie van bestuurslid van den N- TB. He voorzitters van deze beide afdeeün- ge-n zullen na de gehouden verkiezing WOT" den bonoemd. He commissie voor school voetbal *vo rcll uitgebreid door de benoeming van do heer'' ren dr. Suylingh en J. P. Fiera. („Sp. Kr.") -h De oefenmesslsx van het Ned. elltab. In Der Kicker deelt Townley, een srei bekend Engelscih oefenmeester, die op het oogenblik St. Gallen ouder zijn loichng beeft., mede, dat hij benoemd ia tot oelcn- meester van de Meuerlandsohe ploeg, wel ke zal deelnemen aan Ce Olympische Spe len te Parijs. Hst Belgische elftal. Het Belgisch elftal, dat 13 Januari ié parijs tegen Frankrijk gaat spelen, zal oig volgt samengesteld zijn: j Doel: Debie (Racing Bvuesel)uohterj Swaert-enbroekx (Darin.?) en Yerbeeoki j (Union); midden: André Fierens (Beer schot), Van Halme en Bobelstraeto (O. b. Brugge); voor: Eist (Beerschot). Gillis (Standard), Larnoo, Thys (Beerschot) cn Bastin (Antwerpen!. Dat is dus hetzelfde elftal, dat tegen En-, geland gespeeld heeft, uitgezonderd Van Goetinck, die is vervangen door Eist, vaif Beerschot. Reserves zijn: Paty (Standard). De Mol (Union). August Fierens (Beerschot), Briï- leman (O. S, Brugge), Joori3 (Racing Bruï- sel) en Musch (Union). I

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6