TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Advertentiën. JOHANNA KENDRIKA FILIPPO- PIETER JACOBUS MULDER, P WEERBERICHT. Barometervtand. 5 Bel dunne iijctje need den stand aan van giitsmiddag 3 uur. De groolo wijzer geelt den «tand aan ran heJuiniddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 3 uur: 772. t TELEQRAFISCE WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen Tan 31 Dec., medegedeeld door het Melereologiseh Instituut te De BildL Hoogste barometerstand 773.2 te Stensele. Laagste stand 750.2 te Vcstmanoer. Verwachting tot den avond van den len Januari Zwakke lot matigen wind, aan vankelijk uit Zuidelijke richtingen, toene mende bewolking, waarschijnlijk eenige neerslag, sterke stijging van temperatuur. HCOGWAÏERXIJDEN TE KATWIJK-a.-Z. Voor Dinadag: Hoogste stand des morgens te 9.20 uur. Hoogste stand des namiddags te 9.57 uur. Voor Woensdag: Hoogste stand des morgens le 10.33 uur. Hoogste stand des namiddags te 11.01 uur. LUCHT-rEMPERATDUR. Algeloopen nacht: Min. temp. 8'/> gr. C. (15 gr. F.) Temp. 9 uur voorm. 8 gr. C. (16 gr. F l LICHT OP VOOR FIETSERS s.jl Maandag, 31 Dcc. -4.27 nam. tot 7.39 v.m. Dinsdag, 1 Jan.: 4.28 nam. lot 7.39 v.m. Temp 3 uur nam. 3 gr. C. (26 gr. F.). In eerste plaats is ecn groot deel der Dtiifcsehe industrie, w.o. Stinnea, het cr niet mee eens, daar de Duitsche industrie aldus zijn vrijheid verliest en dan: hoe staan Engeland en Amerika er tegenover? "Wij noemen beiden in cn adeiu, daar op hun samengaan in Engeland zeer hard •wordt gewerkt en niet zender succes. Voor al Lloyd George heeft daaraan wel 't zijne gedaan bij zijn rondreis door het land van Uncle Sam. Lloyd George zoowel als dr. Kansen, ook pas terug uit de Unie, zijn overtuigd, dat Amerika met zïju politiek van afzijdigheid heelt gebroken en dat het. ïieh meer dan tot dusverre mefc dc Euro- peesche aangelegenheden zal gaan bezig houden. En Italië zal ook wel bezwaar maken Trouwens de Duitsche rogeering heeft .Tteehbarg al gedesavoueerd. De Fransehe Industrie heeft in 1922 al aoo iets in de pen gegeven en zou wel willen, wat wonder 1 De Duits oho regeering heeft haar veront- Bcutuldigingen aangeboden aan de Interge- alliecido ICtitaire Contiole-Üommissic, Voor de arrestatie, beleedigingcn, molesta- tio door Duitsche onderdanen van drte le- den van doae commissie, onder wie ook ma joor ïïonnessy, resp. op 30 Oct., 14 Nov. en 15 Nov. j.I. Doze incidonten kunnen thans vermoedelijk als gesloten worden beschouwd. De Belgische krijgsraad to Aken heeft de volgende vonnissen geveld tegen sabo teurs in de Roer. Mcnzcl js veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid, Neuhana tot 15 jaar dwangarbeid, Schwager tot 1 jaar gevangenisstraf. Froemtzen is vrijge sproken. Bij verstek zijii uog 5 beklaagden te? dood, 1 tot 20, 2 tot 15, 1 tot 10 cn 1 tot 5 jaar dwangarbeid etn <1 beklaagden tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hun advocatenhebben hoog er beroep aange- teckend. DUITSCHLAND. liet Rijkskabinet heeft door een verorde ning de werktijd van de in dienst van bet rijk slaande ambtenaren geregeld en wel voor de eerstvolgende twee jaar. De verorde ning zegt ,dat elke ambtenaar de verplich ting heeft zijn volle werkkracht in dienst van den staat te stellen. Het werk, dat hem wordt toevertrouwd, zal hij ten uitvoer moeten brengen zonder hierbij rekening le houden met een bepaalden werktijd. De werktijd wordt op 5-4 uur per week bepaald. Indien gedurende een zekere week meer uur wordt gewerkt, dan zal een andere week eenzelfde aantal uren minder mogen worden gewerkt Overuren worden dus niet vergoed. De indee ling van den werktijd zal door de bevoegde autoriteiten worden vastgesteld nadat de ambtenaren hieromtrent geraadpleegd zullen 1 zijn. De dienst wordt in ochtend- en namid- dagdienst verdeeld. Slechts met een bijzon dere vergunning van den rijksminister van binnenlandsche zaken zal aan een stuk door mogen worden gewerkt. ambtenaren of liever de leiders hunner vakverecnigingen verklaren in de pers, zegt dc „N. R O..", dat zij door de rijksregeering in het geheel niet zijn geraadpleegd inzake de regeling van den werktijd. Zij zijn voorts van meening, dat de regeering geen grootcre out kan begaan dan den werktijd op on geveer 9 uur per dag te bepalen. Tot nu toe werd reeds gedurende 8 uur per dag hersen arbeid verricht cn dit is al meer dan genoeg. Engclsche cn Amerikaanscho deskundigen hebben uitdrukkelijk verklaard, dat een ver lenging van den werktijd der inlellecluecle arbeiders geenszins een vermeerdering van productie beleekcnt. De vakorganisaties heb ben dit standpunt herhaaldelijk tegenover de regeering verdedigd. Deze blijft echter van mccning, dat bij een verlenging van den werktijd dc prestaties in evenredigheid zul len toenemen. De waarde dezer prestaties gaal' echter verloren, indien men denkt aan het meerverbruik van licht, verwarming, on derhoud .kantoormateriaal enz. De georgani seerde ambtenaren zuilen op 2 Januari ver gaderen om hun meening over de besluiten dor regeering uit le spreken. De vakorganisaties deelen voorts aan de pers mede, dat de rijksminister van poste rijen bij hel verminderen van liet aantal ambtenaren in zijn departement in hoofd zaak het ontslag heelt voorgesteld van ele menten, die een leidende rol in de politiek of in de vakbeweging spelen. Hel bestuur dor Beicrschc Volkspartij heelt besloten een referendum te eischen over de ontbinding van den Landdag en het ontwer pen van een Christelijk-Vaderlandsche Grondwet. Tusschcn do Beiersche afdeelingen van de Duitsche volkspartij en do democratische partij worden onderhandelingen gevoerd, met het doel een enkele groole liberale partij in Beieren op le richten. FRANKRIJK. De Fransehe minister van Marine deelt mede, dat-, aangezien het verongelukken van het luchtschip „Dixznude" als zeker moet worden beschouwd, dc commandee- rendo admiraal van de Zuidelijke maritie me linie een commissie van onderzoek heeft benoemd, gelijk in eet» decreet van het jaar 1910 is bepaald. Overleden zijn het Kamerlid Noblcmaire en generaal Briat, de chef van den gene- ralc-n staf. ENGELAND. Niettegenstaande de officieele verklaring der liberale partij zijn er altijd nog, die trachten propaganda te maken voor een anti-labour-regeering, m.a.w. voor 'n samen gaan van liberalen en conservatieven. Zoo ook de „Weekly Despatch", doch succes durven wc deze propagandisten niet meer voorspellen. De Britscho gzant te Madrid, Howard zal de opvolger worden van Sir Auckland Gedde8, den Britschen gezant te Washing ton, die zijn ontslag heeft ingediend. Tot gezant te Madrid werd benoemd Sir Ho race Rumbolt, de Britsche booge-cemmis- saris te Konstantionpel. Sir Auckland Geddes zal thans nog voor korten tijd naar Washington vertrekken, ten eindo de loopendo zaken aldaar af to wikkelen en afscheid te nemen van' zijn vele Amerikaanscho vrienden.. Do nieuw-benoemde Amerikaanscho ge zant te Londen, Kellogg, is daar gearri veerd. Kellogg verklaarde na aankomst, dat volgens zijn meening de economische en politieke chaos, welke op het cogenblik in vele deelen der wereld heerscht, een zeer tegemoetkomend en breed opgevat staats mansschap vereischt, speciaal van do groote mogendheden. Hij is evenwel van meening, dat het jaar 1924 meer vooruitgang zal brengen dan in 1923 viel waar te nemen, aangezien de wereld allengs het groote con flict meer en meer achter zich laat. Voorts verklaarde hij van oordeel te zijn, dat de Engelsch-Amerikaansche betrekkin gen steeds hartelijker zullen worden. Het leger van den Ierschen Vrijstaat wordt op krachtige wijze tot vredessterkte teruggebracht. De minister van financiën heeft besloten, dat de uitgaven voor het leger tot vier millioen pond sterling moe- ton worden beperkt en thans ia bekend ge maakt, dat het bestaande leger zal bestaan uit ongeveer 20.000 man. Dit is minder dan het tweederde deel van het contingent, dat bij bet Engelsch-Iersche verdrag werd vast gesteld. De demobilisatie, welke gepaard gaat met de vrijlating van meer dan tienduizend ge vangenen, zal waarschijnlijk een sterken druk op de arbeidsmarkt uitoefenen. Hierin zal echter tot op zekere hoogte worden te gemoet gekomen door het voorstel van het lersche parlement, om twee millioen pond sterling uit te trekken voor de uitvoering van noodzakelijke werken. GRIEKENLAND. Venizelos is te Marseille scheep gegaan naar den Piraeus. Hij heeft aan de te Marseille aangeko men Grieksche delegatie verklaard, dat hij van plan was ecn ministerie te vormen, dat een sterke meerderheid in de Kamer zou hebben. Wanneer het herstel van het land verzekerd zou zijn, zou hij zich weder uit de politiek terugtrekken. Dc regeering to Athene heeft een decreet afgekondigd, dat op 1 April in werking treedt en volgens hetwelk het kapitaal, dat in zaken is gestoken met 10 zal worden belast. Deze heffing heeft ten doel de Staats begrooting in evenwicht te brengen. MEXICO. Hoe de toestand te velde is, wordt steeds moer onbegrijpelijk. Nu heet het weer, dat heel Tuxpan in bandon der rebellen is. Amerika heeft aan Obregon een hoeveel heid oorlogstuig verkocht, w.o. tien- vlieg tuigen. Dat do Senaat juist thans de oonven- tie met de Vereenigde Staten ratificeer de, treft wel. De iinancieele toestand van Duitschland. BERLIJN, 31 Dcc. (N. T. A. Draadloos). Dr. Schacht, de nieuwbenoemde president van de Rijksbank zal dezer dagen eenige circulatiebanken in het buitenland bezoeken Het eerst zijn Amsterdam en Londen aan de beurt. De Amerikanen vertrokken. JONDEN, 31 Deo. (N.T.A. draadloos). Uit New-York wordt gemeld, dat de Ame- rikaansche deskundigen in de commissie onder de commissie van herstel gisteren zich hebben ingescheept op bet stoomschip Paris om zich haar Europa te begeven. Een oude kwestie geregeld. i LONDEN, 31 Dcc. (Reuter). Op 2S Dcc. j is alhier liet protocol onderteekend waarbij j de grens tusschen .Soedan en Fransch aegua- toria.il Afrika wordt geregeld. Deze kwestie is hangend geweest sinds het Tasjoda-inci- dent in 1598. Arrestaties in Italië. BOLOG.NE, 30 Dcc. (Belg. Tel. Ag.). De poli lie overviel cn arresteerde in een achterzaal van een café^ 15 socialisten en communisten, die daar in het geheim ver gaderden. Onder de gearresteerden bevindt zich Neiini, de directeur van de „Avanti" en verscheidene afgevaardigden. Verschil lende documenten zijn in beslag genomen. Duitschland en Zuid-SIaviS. BELGRADO. 30 Dcc. (Belg. Tel. Ag.) Het antwoord op üuitschland's nota van 10 Dec. aangaande de schadevergoedingen in nalura is gisteren aan den Duilschen zaakgelastigd» le Belgrado overhandigd. Het verwerpt Duitschlands voorstel lot bijbetaling in con tanten der loopende bestellingen. Voorts wordt in liet antwoord uil:ng gegeven aan de hoop, dat Duilschland Servies verkregen recht zal eerbiedigen. Uit Griekeuland. LONDEN, 31 Dec. (N.T.A, Draadloos) Venizelos wordt Woensdag te Athene ver wacht. Het Grieksche kabinet zal zijn ont slag indienen onmiddellijk nadat het voor dc eerste maal zal zijn bijeengekomen. Uit Japan. LONDEN/ 31 Dec. (N.T.A. draadloos). Uit Tokio wordt gemeld, dat het aftreden van het kabinet Yamamoto den politieken toestand uiterst zorgwekkend heeft ge maakt. Waarschijnlijk zal het huwelijk van den prins-regent met prinses Nagako, dat reeds was uitgesteld, hierdoor nog verder worden vertraagd. Indisch Nationaal Congres. COCONADA, 31 Dec. (Reuter). Het In disch Nationaal Congres liceft gisteren een voorstel aangenomen aangaande het Natio naal Pact, ten doel bobbend een bond van Aziatische volkeren voor emancipatie van Azië naar een commissie te verwijzen. Het congres verwierp een voorstel der Bengaal- sehe Home-Rulers ten aanzien van het Hin doe-Moslim-Pact. Sneeuw-oevolgea. LONDEN, 31 Dec. (N. T. A. Draadloos). •4 Zwilsersche skiloopers werden in de ber gen bij Maloja onder de sneeuw bedolven. Hetzelfde lot trof een 3-lal personen in Airoio, doch deze konden gered worden. Uit Weenen worden tal van ongelukken uit Tirol gemeld, waarvan lawines eveneens de oorzaak zijn. Te Parijs moest over eenige Seinebruggen, wegens den hoogen waterstand het tram verkeer gestaakt worden. Schip vergaan. LONDEN, 31 Dec. (N.T.A. draadloos). Gevreesd wordt dat het Amerikaansche stoomschip Conejos in de Zwarte Zee is gezonken en dat de bemanning bestaande uit 35 personen is verdronken, aangezien van schip noch bemanniDg geen spoor meer is ontdekt sinds het zijn S.O.S. sein gaf, aangezien het in Zinkenden toestand ver keerde. Oversiroeminoen in Frankrijk. PARIJS, 30 Dec. (Belg. Tel. Ag.) Tenge volge van de steeds aanhoudende regens zijn de rivieren voortdurend wassende en worden uit verscheidene streken overstroomingen gemeld. STADSNIEUWS. Ten Raadbuize alhier werd hedenmid dag door den burgemeester aan J. C. van Evert, met ecu hartelijk woord een Ko ninklijke ondersobedd'ing uitgereikt, n), de zilveren eere-medaille, verbonden aan de orde van Oramje-Nassau. De 74-jarige was er zeer door vernist en betoonde er zioh tevens hoogst erkentelijk voor. Verheugen wij ons er altijd over, wan neer aan een onzer stad&enooten zulk een eer te beurt valt, vooral bij deao onder scheiding is dit het geval. Van Evert tooh, tot voor korten tijd als chef-stereotypeur werkzaam aan het „Leidsch Dagblad", waar hij op 27 Mei 1877 in betrekking kwam, heeft zioh dien langen tijd doen kermen als een bekwaam, ijverig en trouw werkman, ddo steeds op zijn post w-ae en zijn arbeid verrichtte tot voile tevredenheid van hen, die hij diende. Bij de aanbieding van de onderscheiding ten Raadbuize bleef het dan octk niet. Ook Lu onze directie-kamer werd hij, in tegen woordigheid van zijn vrouw, aan wio bloe men aangeboden werden, toegesproken en gelukgewensoht, waarna de zoo juist ge- deooreerde met echtgenoote per auto huis waarts reed. Een mooie' Oudejaarsdag, deze welver diende beloonmg na lange jaren van har den arbeid. Dat het den nu gepcnsionnoerde nog vele jaren gegeven moge zijn, met zijn vrouw van de hem zoo ruimschoots toekomende rust te genieten. Naar wij vernemen is aan prof. dr. S. G. de Vries, aftredend directeur der Univer siteitsbibliotheek alhier verleend de orde van Ridder in den Nederlandschen Leeuw. De Kabinetscrisis. De heeren Nolens, Rutgers en Schokking hebben namens hunne fracties in de Tweede Kamer aan H. M. de Koningin verzocht om van de door de rechterzijde gegeven opdracht te worden ontheven. Gehuwde ambtenaressen. Naar wij vernemen, hoeft reeds een aan tal gehuwde ambtenaressen, niet-kostwin sters ,van het Departement, waaronder zij ressorteeren, een schrijven ontvangen, waarin haar togen 1 Maart 1924 ontslag wordt aangezegd. De ingetreden vorst. Een mededeeling van den Directeur van do filiaalinrichting vao het Kon. Ned. Me tcovologisch Instituut te Amsterdam. De Directeur van dc filiaalinrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Insttituut to Amsterdam deelt het volgende mede: ,,Dc hevige koudo is in zooverre abnor maal, dat in Groningen vannacht een ab solute temperatuur van 19 Celsius werd bereikt. Dc laagst bereikte temperatuur was tot nu toe in Groningen 15 c C. Dit was op 11 December 1899. Deze opnemingen loopen over eon tijdsvak van 1S5L1916. Sinds dezen tijd is zulk een lage tempera tuur nooit bereikt. De kring van bet vorsfc- gebied loopt in ecn lijn van Groningen naar Munchen. De Bildt had hedenmorgen een temperatuur van 15 Celsius, De laagst bereikte temperatuur aldaar opge nomen was 20 C, n.l. op 8 December 1871. Wat de vooruitzichten van het wee; betreft, er staat een sterke stijging der temperatuur. Hiermede wordt in het midden gelaten of de vorst zal aanhouden of dab een dooi te verwachten is. Bij deze sterke stijging der temperatuur is dooi niet uitgesloten. Alle temperaturen hierin vermeld, zijn tegen 7 uur in den morgen opgenomen. De nachttemperaturcn wijken hiervan bijna niet af." Hedenmorgen heeft Z. K. H. dc Prins der Nederlanden namens H. M. de Koningin aan den concierge van de hoofd-administra- tie van het Kroondomein den heer G. Bos, die vóór 40 jaren in Koninklijken dienst trad met een waardeerende toespraak de eere medaille in goud van de Huisorde van Oranje uitgereikt; Naar wij vernemen, is de gepension- iieerde vioc-admiraal G. F. Tydeman, wiens functie van inspecteur van het Militair Onderwijs bij do Zeemacht dezer dagen is opgeheven, benoemd tob commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Naar wij vernemen, zal Den Haag een tooneelsohool krijgen. Directeur wordt de heer A. W. Stellwagen. Do school zal worden opgericht in hetzelfde gebouw, waarin op het cogenblik reeds gevestigd is liet dansinstituut van mevr, R. Goillard Jorissen, Laan van Meerdervoort 50 b. Bij do verkiezing van twee leden van don Raad van Toezicht en Discipline van dio Ordo der Advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden zijn in de vergade ring van 2S December j.I. als zoodanig her benoemd de altredende leden de heeren mrs. E. C. Wiersma en W. A. Tolders. in die vergadering werd verworpen het voor stel van de heeren mrs. W. Franoken en L. A. Nypols om in beginsel do wensche- lijkheid uit te spreken van do oprichting van een bureau tot rechtbijstand van on- en minvermogenden. Zendeling P. Schuyt en mevr. Schuyt Mansvelt, die vijftien jaar in Posso (Celebes) hebben gearbeid, hopen begin 1924 met ver lof naar Nederland te komen. Kerkelijke berichten. NOORDWIJK-BINNEN. Oudejaarsavond Ned.-Herv. Kerk, 6.30 ds. van Haaften. Prot. Bond 7 uur dr. Knappert van Leiden Nieuwjaarsmorgen, NccL-Herv. Kerk vm. 10 uur ds. van Haaften (Bevestiging Ker- keraad) NOORDWIJK-AAN-ZEE. Oudejaars avond, Ned.-Herv. Kerk, 7 uur, ds. J. Ver meulen Ger. Kerk, 7 uur ds. Koers. Nieuwjaarsdag, voorm. 10 uur ds. J. Ver meulen. Ger. Kerk,, voorm. 10 uur ds. Koers. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 31 Deo. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 136 vette varkens» prijs per K.G. lovend gewicht laagste f0.70, hoogste f 0.88. ROTTERDAM, 31 Dec. Veemarkt. Aan gevoerd 57 paandeii, 1 veulen, 375 vette runderen, 235 votte- en gra&kalvcren, 10 nuchtere kalveren, 1018 schapen of lamme ren, 617 varkens, 1 bok. Vette koenen le kw f 1.20—1.30, 2e kw. f 1.10—1, 3e kw. f 0.95—0.85. Ossen le f 1.10—1.17%, 2e f 1.05 -♦1, 3e f 0.90—0.85. Kalveren le f 1.75—1.95 2e f 1.35—1.05, 3e f 0.95—0.80. Schapen f 0.80—0.90, 2e f0.70-0.60, 3e f 0.57. Var kens f 0.80—0.86, 2e f 0.78—0.74. 3c f 0.70— Ö.66. Lammeren £0.901.10. Varkens licht soort f 0.72—0.78. Handel en aanvoer re delijk, prijzen als vorige week. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Arasterdam- sche Beurs, Ondertrouwd: LETTY BONGENAAR Fen 5690 bob tetexburg Den Haag, 31 Dec. 1923. Hiermede berichten wij de geboorte onzer Dochter t CORNELIA JACOBA ,4 w. welmers T c. J. welmers— 4422a eotermans. Hccrensingel 27c. Leiden, 30 December 1923. j Geboren: 6CG9 KEELTJE NAOMIE Dochter van: 3 LAM ENS. B. LA MENSVER W ER. Leiden, 30 December 1923. Mauritsstraat 61. Algcmeene kennisgeving. Geboren: 4432a r:~ ,:;:<a anna marla Dochter van P. J. M. W. PLANJER M. PLANJER—STOEK. 30 December 1923. Lage Rijndijk 33. Leiden. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze ge belde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Dochter, Zus ter, Behuwdzuster en Tante HÜNER. vroeger weduwe van JAN BEKOOTJ in den ouderdom van 55 jaar. 5701 Namens de kinderen: F. BEKOOIJ. Leiden, 29 December 1323 Langegracht 214. Eenige en algemecne Kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droelheid, onze jongste lieveling CLASIHA CATHARINA, in den aanvalligon teeltijd van maand. J. ERADUS. F. KRADUS, Van Vlirt. en Kinderen. Leiden, 29 Dec. 1923. Waardgracht 10. 5684 Geen Bezoek. Heden overleed, na ecne korstondigc ziekte, onze geliefde Moeder, Behuwd- cn Grootmoeder MARIA HARLOFF, weduwe van GERRtT BROUWER in den ouderdom van 66 jaren. 5699 Den Dotdcr M. G. BROUWER Leiden: P. BROUWER. j. m. brouwer- de Kokikc W. F. BROUWER J. M. BROUWER— cn Kleinkinderen. BrrsEH Leiden, 30 December 1923 Langegracht 18 Eenige en algemecne Kennisgeving. Heden overleed onzo beste Vader, Groot- en Over grootvader Wedr. van Jobansa Mama Verlust, in den onderdom van ruim 87 jaren. Den Haag Dn. N. C. MULDER. W. G. MULDER-Bolban. Leiden Da L. MULDER. C. C. MULDER—Foutïis. Den Haag Dr. HENRI MULDER. A. MUIjDERChits. J. J. VERLINTMuloer. N. CH. F. L. VERLINT. Stellendam Dr. P. J. MULDER. P. A. C. MULDER— overvoorde. Leiden -. J. P. MULDER A. M. MULDER- v. i>. Most van Spijk. en Klein- cn Achterklein kinderen. Lkidin, 30 December 1923, Brec-straat 70. Geen bezoeken. Geen bloemeD. De begralenis zal plaats hebben op Woensdag 2 Jan. 1924 op „Rhijnhof" voorm. 12 unr. 5714 Heden overleed onze ge achte oudstcpatroon dc heer P. J. MULDER - in den ouderdom van ruim 87 jaar. Het personeel der Boek- en Steendrukkerij P. J. MULDER Zn. Leiden, 30 Dec. 1923.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 3