De OBzicfitbare hand. simnmm. o. 19564. MAANDAG 17 DECEMBER Anno 1923 ONS FEUILLETON. Offfcieele Kennlsgsv^'m Het voornaamste nieuws van heden. Restaurant „SUISSE". LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIENl 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags én Zaterdags BO Cts., bi) een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer B Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COtJRANZi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.85, per week Zo.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post ƒ2.85 4* portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. El Het nieuwe Feuilleton, waarmede weldra in ons Blad een aanvang sal worden ge maakt, is getiteld: Hei boeiende verhaal is geschreven door DOUGLAS VALENTINE, den schrijver van „De Man mei den Klompvoet", welk verhaal wij eenigen tijd geleden als Feuilleton heb ben gegeven. DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar SCHELVISCH a f0.22f 0.32, SCHOL a f 0.28 en MAKREEL a f 0.28 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 17 December 1923. AFSLUITING PASSAGE VROUWENSTEEG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de Vrouwensteeg tusschen Breestraat en Aal markt, wegens werkzaamheden aan de wa terleiding, op Dinsdag 18 December a.s., van des morgens 7 uren tot des middags 3 uren, Voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 December 1923. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. op MAANDAG 17 December 1923, des namiddags te één uur. De vergadering zal, zoo noodig, worden voortgezet: Op Maandag 17 December, des avonds te 8'/« nnr, Op Dinsdag 18 December, des namiddags te twee nur en des avonds te 8'/< uur, Op Woensdag 19 December, des namid dags te twee nm en des avonds te S1/. nur. Alsnog te behandelen: Benoeming van een leeraar aan het Gym nasium. (368) Voorstel: a. tot verpachting van het baggerwerk en de uitvoering van bijkomende werkzaamhe den, aan H. J. de Heyder; b. lot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de overneming en aanschaffing van baggervaartuigen. (369) Mr. E. L. Th. Hocgenstiaaten. f Alhier is in het St.-Elizabelh-ziekenhui», waar hij korlcn tijd verpleegd werd, over leden onze stadgenoot mr. E. L. Th. Hoogen- straaten, directeur van de N.V. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen, voorheen W. Hoogenslraaten Co. De heer Iloogenstraaten werd te Leiden geboren den 27sten October 1870. Na alhier het gymnasium te hebben doorloopen stu deerde hij aan de Universiteit alhier, waar hij in 1897 in de rechten promoveerde. Daar na trad hij in de zaak van zijn vader, eerst als procuratiehouder, later als directeur* In deze functies deed hij zich kennen als een uitnemend zakenman en tevens als een vriendelijk en humaan chefterwijl hij door zijn aangename omgangsvormen zich in de leringen der induslrieelen zoowel hier ab elders vele vrienden verwierf. Reeds in zijn studententijd kwam hij naar voren door zijn veelzijdige kennis, welke hem voorbestemde in het latere leven een vooraanstaande plaats in (e nemen. Indien wij den naam van Hoogenslraaten dan ook niet aan meer instellingen verbonden heb ben gezien, dan is dit slechts te wijten aan een zekeren schroom, welke hem weerhield een plaats in te nemen, welke hem onder de oogen van het publiek bracht. De vereeni- gingen of commissies, die zijn belangstelling wisten gaande te maken, vonden in Hoo- genstraaten een medewerker van buitenge wone bekwaamheid. Zoo heeft b'i gedurende tal van jaren het secretariaat waargenomen van de afdeeling Leiden der Maatschappij van Nijverheid. Het succes der electriciteits-tentoonstelling is voor een groot deel te danken aan zijn werkkracht. Ook maakte hij vele jaren deel uit van de Kamer van Koophandel en Fa brieken en van het bestuur van het Verbond van Nederlandsche Fabrikantenvereenigin- gen, terwijl de Ned. Bond van Fabrikanten .van Verduurzaamde Levensmiddelen hem lot zijn voorzitter benoemde. Door de Regeering werd hij o.a. aange wezen tot voorzitter der commissie, belast met de uilvoering der Warenwet. De overledene was ridder in de Leopolds orde van België, „Onderling Kunstgenot." Tot de plaatselijke vereenigingen, die een groote populariteit genieten, behoort zeer zeker de accordéon-vereeniging „Onderling Kunstgenot" te worden gerekend. Telken male blijkt op de uitvoeringen weer welk 'n grooten aanhang zij heelt en ook Zaterdag is dat weer eens overduidelijk aan den dag gekomen. „Onderling Kunstgenot" herdacht toen op feestelijke wijze haar tien-jarig be staan, en in den foyer der Stadszaal, waar zulks geschiedde, kwam men eigenlijk ruim te te kort om al de leden, donateurs en do natrices eenplaalsjg te verschaffen.-De zaal was met groen en palmen eenigszins ver sierd, een goed strijkje speelde vroolijke nummertjes en zoo kon het niet anders of er moest dra een geest lieerschcn van gezellig heid en vreugde, welke op een dergelijken avond onontbeerlijk is. De aanwezigen en wel in het bijzonder de vertegenwoordigers der 3-October-vereeniging, werden welkom geheelen door den voorzitter, den heer J. van Zijp, die herinnerde aan het moment dat de vereeniging werd opgericht, wees op den grooten vooruitgang in deze periode van tien jaren en hulde bracht aan den directeur, den heer Onderwater, voor al hetgeen deze ten bate van „Onderling Kunstgenot" heeft ge daan. Spreker gaf tenslotte uiting aan do hoop, dat alle leden en donateurs zich zul len inspannen om ie zorgen dat het 12l/> jarig bestaan op nog luisterrijker wijze kan worden gevierd, dan thans bij de herden king van het 10-jarig bestaan het geval was. De secretaris, de heer A. Naglegeller, trad nu naar voren om eenige woorden te spre ken tot de oprichters der vereeniging, de heeren J. van Zijp, W. van Ingen en H. de Graaf. Gij, aldus spreker, lieht tien jaar ge leden den eersten steen gelegd voor het fun dament dat nu Is opgebouwd, en dat ons is geworden tot een trouw en dierbaar pand. De heer Van Zijp is bovendien al die jaren bestuurslid geweest, hetgeen zeker iets is, wat gememoreerd dient te worden. De ver eeniging meende een stoffelijk blijk van hulde te moeten geven. Spreker overhandig de genoemde heeren nu ieder een groote loto in lijst, waarop dit drietal was algebeeld, en sprak de verwachting uit dat het geschenk een waardige plaats zal krijgen in de huis kamer en steeds een aangename herinnering zal zijn aan „Onderling Kunstgenot". Ook de vereeniging van donateurs(trices) was van oordeel geweest niet te mogen ach terblijven, aldus verklaarde haar voorzitter, de heer A. van Zijp. In de eerste plaats had hij daarom het genoegen „Onderling Kunst genot" een fraaie zilveren lauwerkrans te kunnen aanbieden. Ten tweede kregen alle leden een insigne en ten derde werd de heer Onderwater gehuldigd met een krans van groen en bloemen, en een keurigen spiegel. De tijd was al Hink opgeschoten toen men aan de afwerking van het programma kon beginnen, te meer waar het corps eerst ook nog de vereenigingsmarsch had gespeeld. Een tableau oogstte veel bijval, terwijl om de bekende voordracht „Carmen" hartelijk werd gelachen. Opgevoerd werden verder een drietal kluchten, namelijk„Dolle Dries", „Een nette Schoonmama", en „De Kikkertandsche Lotelingen". Er werd over het algemeen niet onverdienstelijk gespeeld. Zoo noemen wij uit de eerste klucht bijvoor beeld den majoor BoomsmaDroog, den huisknecht, en Hipperman, den pianoslem mer, die hun rollen uitstekend kenden en los en krachtig hun taak vervulden, precies zooals dat behoorde te zijn. De anderen slo ten zich hierbij heel aardig aan, zoodat het publiek zich best heeft geamuseerd en daar aan op ondubbelzinnige wijze uiting gaf. Een rondgang van-het corps, voor de pauze en na afloop der voorstelling, door de gan gen verhoogde de vroolijkheid. Op Weslerveld, te Velsen, had Zater dag de crematie plaats gehad van het stof felijk overschot van dr. H. J. Zwiers, obser vator aan de Sterrenwacht Onder de aan wezigen waren o. a. prof. dr. W. de Sitter, directeur der Sterrenwacht, de collega's van den overledene, en de heer Reimeringer, wethouder. Prof. dr. De Sitter herdacht dr. Zwiers als een zeer kundig astronoom, waarna na dat de kist was gedaald de heer Verhoef, vriend van den overledene, dank zegde voor de belangstelling. Prof. P. Ehrenfest is uitgenoodigd om aan de universiteit te Pasadena (Californië) lezingen Ie houden. Ook zal hij in Amerika in enkele andere sleden lezingen houden. Omstreeks Paschen denkt de hoogleeraar weer naar Nederland terug te keeren. Op 86-jarigen leeftijd is in Den Haag overleden de heer P. A. Dubuisson de Jonge. De overledene behoorde tot de oude sludenlengeneratie alhier, waarin hij inder tijd een groole rol speelde. Hij bleef zich steeds student voelen én was hier een be kende figuur. In de laatste jaren kon men hem geregeld met een hoogen hoed op door Loidens straten zien. wandelen. Geslaagd zijn voor het examen voor rekening-courant-boekhouden de dames N. Pel en H. van der Bijl, alsmede de heeren Kempe, en Klarenberg. Dit examen werd af genomen door het Instituut „Mercurius", te Amsterdam. Van den heer Jac. J. Vos, Stadhouders laan, alhier, werden op de pluimveetentoon stelling „Ornilhophilia", te Utrecht, twee Brilnner kroppers bekroond met den len prijs Aan den 'Raad dezer gemeente is per adres te kennen gegeven door den Neutra len Besluurdersbond alhier, domicile kie zende Steenstraat 35; dat hij door middel van de plaatselijke pers, heeft kennis genomen van het van dën Raad ingezonden adres van het Depar tement Leiden der Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, waarin door adres sante o. m. als middel voor bezuiniging wor den aangewezen de salarissen van het per soneel der gemeente, en de post voor uit- keering aan behoeltigen en werkloozen, om- rede de salarissen van het personeel der ge meente ver uitgaan boven gelijksoortige be trekkingen in het particuliere bedrijf en de post voor uilkeering aan behoeftigen en werkloozen, meer dan een derde vraagt van de totale opbrengst der belastingen en tevens beroepswerkloozen naar de gemeente zou trekken; dat adressant de aanvoering van deze twee punten als bezuinigingsmiddelen ern stig moet bestrijden, omreden door de, voor deze twee geldende motieven van bel Dept. Leiden voor Nijverheid en. Handel, nog niet is bewezen; lo. dat de salarissen van het gemeente- personeel le hoog zijn; veeleer kan gezegd worden, dat de salarissen in de verschillen de vakken van het particuliere bedrijf bene den het peil zijn gebracht, zoodat deze dus niet als voorbeeld mogen gebruikt worden; 2o. dat er uitkeeringen aan werkloozen en behoeftigen zijn gedaan, die niet op hun plaats waren, zoodat, ook al vraagt deze post een derde van de totale opbrengst aan belastingen, dit zal moeten getrotseerd wor den, en er geen vrees behoeft te bestaan, voor het trekken naar de gemeente van „be roepswerkloozen' j Eerst wanneer de particuliere werkgevers zullen eindigen, bij de minste of geringste slagnatie in hun bedrijf, hun werknemers i direct op straat te zetten en hun op die ma nier aan den steun der gemeente over te leveren, dan eerst is o. i. de tijd gekomen, dezen post de bezuinigingskuur te lalcn on dergaan. Redenen, waarom adressant den Raad in overweging geelt, indien tot samenstelling van een bezuinigingscommissie wordt be sloten, de opdracht in dien zin te maken, dat deze twee genoemden posten, voorals nog aan geen onderzoek worden onderwor pen Namens het bestuur van den Neutralen Bestuurdersbond is dit adres geteekend door W. F. van den Broek, voorzitter, en J. G, Valkenburgh, secretaris. Door het Collegium van het Leidscb Studentencorps is een prijsvraag onder de Corpsleden uitgeschreven met een belooning met een boekwerk of kunstvoorwerp ter waarde van honderd gulden ongeveer voor een plan, aan te nemen door de Corpsver gadering, voor de Lustrumviering in 1925. Het gaat hier om het „pièce de réeislance", liefst min of meer uitgewerkt en met kosten berekening. De onderdeelen van het programma zul len op de gebruikelijke wijze samengesteld worden, als bijv. met een uitvoering van het Leidsch Studenten-Tooneel, een concert van „Sempre Crescendo'" wedstrijden van „Njord" en „Arena", enz. Men schrijft ons omtrent de gelegen heid tot kindervoeding vanwege „Jeruël", Middelstegracht 3 Lang vóór achten slonden zij reeds voor de deur, de arme kleintjes onzer eigen stad of zij 't wel noodig hadden Ach, mijnheer, zeide één der onderwijzers, die een paar da gen geleden kwam pleiten voor vier honge rige kleintjes van zijn school, één is er bij, die mij eerst niet wilde vertellen waarom hij te laat op school kwameindelijk, na lang vragen, kreeg ik het er uitEr was reeds enkele morgens geen brood in huis, en nu weer nielnet zoolang heb ik geloopen totdat ik bij iemand een dubbeltje kreeg voor een broodje, toen hadden zij ieder één sneetje en zoo ben ik nu te laat, snikte bij. Moeder had eerst getroost metje krijgt vanmiddag op school wel waten zoo kom ik u vragen, meneer Van der HorstWelke richting de kinderen, die u tot het ontbijt toelaat, zijn toegedaan. Het antwoord luidde, dat slechts naar één zaak geïnformeerd wordt, n.l. of zij honger hebben. En zoo werd de kindervoeding hedenmor gen geopend. Twee lange tafels, waarop hel der witte tafellakens, voor ieder kind een bordje en een beker, waarop de bekende aanduiding „Melk is goed voor elk". Ieder kind kon naar genoegen eten enkelen peu zelden vijf of zes boterhammen op. Er was een pak gesneden bolerhammenspek geko men van een onbekende, net genoeg voor vanmorgen. Jams levert een fabrikant tegen billijken prijsevenzoo warme melk. Acht werd er gegeven bij de melkverdee- ling op diegenen met bijzonder ingevallen en yaalbleeke wangetjes. De firma H. C. van Noorl verraste nog onverwacht ook met krentenbrood, waardoor zij dit nog toe konden eten. Moge genoeg inkomsten om met dit prac- tische werk, dat nu zonder eenigen twijfel rechtstreeks het doel bereikt, voort te gaan gedurende den geheelen winter I De schietoefeningen der Leidsche Bur gerwacht zijn voor dit jaar weder geëindigd. Waren alle oefeningen gezellig en goed be zocht, de laatste oefening 1.1. Vrijdag spande zeker wel de kroon. Dank zij het ijverig werken der leden Van Bergé Henegouwen en Van der Velden, werd er een onderlinge schietwedstrijd gehouden met nist minder dan 36 prijzen. Na den wedstrijd reikte de leider der Oefeningen luit. Steenhauer met een toepas selijk woord de prijzen uit en ging men vol daan naar huis tol 15 Januari 1921. Verleden Vrijdag heeft de Ned. Centrale voor Vacanliekinderen alhier in twee treinen 1200 Nederlandsche en Duitsclie kinderen uit heel Duitschland naar Nederland overge bracht. Morgen zal een bijzonder transport over Winterswijk plaats hebben, terwijl op 11 Januari weer een algemeen transport over Bentheim wordt voorbereid. Op 8 Januari zal een trein met kinderen naar Duitschland te ruggaan. Aanmeldingen worden gaarne min stens tien dagen te voren in ontvangst ge nomen. In' het Huis van Bewaring in Den Haag zijn ingesloten A. A. v. T. en C. C., van liier, beiden expediteur, in verband met knoeierij bij den bouw van het nieuwe Aca demisch Ziekenhuis, Zaterdagavond kregen twee zwagers, J. F. H. en A. B. H., in de Narmstraat twist; beiden grepen naar het mes. De eerste II. kreeg vier steken in rug en armen, de tweede H. een aan den pink, maar het had niet veel te beteekenen. Voor hen zal deze stekerij nog wel gevolgen hebben. Geklaagd is door H., dat hij bij de Blauwpoortsbrug Zaterdagnacht is mishan deld door een onbekende en zonder reden. Hij is verbonden in het Acad. Ziekenhuis, daar hij wonden had aan het lioold, tenge volge van het gooien in de pinnen van het hek. Aan den Rijnsburgerweg is een van de bruggetjes in den nacht van Zaterdag op Zondag beschadigd, vermoedelijk uit balda digheid. Bij het voetballen is een ruit van het Gymnasium ingetrapt. Twee chauffeurs kregen hedennacht aan de Doezaslraat ruzie, daar de eene auto de andere aanreed niet ziende, dat de voor ste stopte, waardoor beide auto's licht wer den beschadigd. Door de politie werd er een eind aan gemaakt. Do marcchauBSée uit Moerdijk heeft op verzoek van den commissaris van politie naar hier gebracht P. J. y. A., yerdacht van oplichting. Gisteren is een straatlantaarn aan het Havenplein door een auto uit Wassenaar grootendeels vernield. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van 915 Dec. 234 volwassen personen, 13 kinderen, totaal 247. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs zijn ingeschreven 1457 werkzoekenden. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Lieidadigheidsopvoering Mij. van Toonkunst. 't Is toch altijd een aardig gezicht, om het tooneel te zien bevolkt door dat kleine goedje, dat zich zoo'n avond van de opvoe ring natuurlijk heel gewichtig voelt. En juist van die kleine louljes, die op het groo- ten-tooneel onaangenaam aandoen, zie, die zijn nu heel vaak opeens aardig geworden. Dit ter inleiding van den avond, door de Mij, van Toonkunst Zaterdag gegeven, die laten we nu maar direct met de deur in huis vallen uitstekend geslaagd mag hee- ten. Gezien het doel: „ten bate van de Kin derbewaarplaats" hadden we echter den schouwburg gaarne nog voller gezien. Nu kon men nog maar spreken van heel goed bezet. Begonnen werd met een serie instanta- neetjes. Mej. M. Schijfsma zong een zestal welbekende kinderliedjes met aangenaam geluid en goed sprekende voordracht, terwijl door kindermimiek alleraardigst de inhoud werd geïllustreerd. „Haring als Zalm" en „Dansliedje" vonden we bijzonder goed ge slaagd. Daarop volgde een tweetal scènes uit Pop Topsy van C. van Rennes. Allerleukst werd de stijfheid der poppen-beweging geïmiteerd. Bij „Op de Kinderspeelplaats" waren de knapen en meisjes geheel in actie. Wat zal hot een moeite hebben gekost aan mej. Wes- sels om telkens die welgeslaagde groepee ring te vinden. Noemen we hiervan spe ciaal: Een bruidsvaart in de sneeuw. Voor de pauze nog twee nummers van R. van Tusschenbroek, waarvan de eerste Zwaluwen het won van de tweede Sproei- liedje en tenslotte nog een pantomime in dansvorm, ontworpen door mej. Wessels, die daarvoor een bouquet in ontvangst had te nemen, een welverdiende hulde, want het was werkelijk een welgeslaagd geheel. Na de pauze volgde nog een episode uit de Camera Obscura, die tegenwoordig meer en meer vertooneeld wordt. Gegeven werd: Een plakavond bij moeder de Groot, welbe kend en de vertolkers, de Haagsche Dil.- Club Nieuw Fritsmya, hadden er veel suc- ce-s mee. Nogmaals: het was een aardige avond, waarmee alle eer i3 ingelegd. Rest ons nog te vermelden, dat mej. L. v. BINNENLAND. Te Leiden is overleden mr. E. L. Th. Hao. genstraaten. De commissie van oprichting van een mo nument te Leiden bij de 350ste herdenking van het Ontzet vraagt het gemeentebestuur gratis afstand van grond daarvoor aan bet Plantsoen. De directie der Nederlandsche Spoorwegen kan zich niet neerleggen bij de beslissing van den Loonraad inzake de loonregeling van het spoorwegpersoneel. Een ontwerp K. B. inzake het ontslag aan gehuwde ambtenaressen. De uitsluiting in de textiel-indnstrie. -] BUITENLAND. De kans op rechtstreeksche onderhande lingen tusschen Duitschland en Frankrijk en België staat goed. Smnts waarschuwt de nieuwe Engelsche regeering de gehouden Rijksconferentie niet te ontzennwen. Aardbeving in Ecuador. RECLAME. Wegens enorm succes Hedenavond tot en met Vrijdag MA SIDE GKAVAREZ, Braziliaansche Operazangeres. 5140 Ilallie verdienstelijk op den vleugel accom pagneerde Slechts één opmerking: de pauzes waren wel eens wat te gerekt I De Haghespelers. Nju. Een dagelijksche ge schiedenis in 9 tafereelén van Ossip Dymoto. Inderdaad, een dagelijksche geschiedenii is het de inhoud van dit „modern" Russische werk, dat echter denzelfden geest ademt als de tooneelwerken van Tolstoi, Dostojewski, etc. Alleen de bewerking is meer van deze tijden. Maar hetzelfde fatalisme, hetzelfde pessimisme, als men wil. Omdat' het nu een maal zoo moet, omdat het lot zoo heeft vast gesteld. 't Is de geschiedenis van den welbekenden driehoek: de man, de vrouw en de derde. Op een bal leert zij dezen derde kennen, een dichter, van decadent cynisme, en het is ge daan met haar tienjarige huwelijkstrouw je gens haar echtgenoot, die haar niet voldoen de is op den duur. Ook haar tweede levens gezel weet echter niet met zijn cynisme het woord te vinden, dat zij verlangt, het woord, dat uitgaat boven alles, zelfs boven de liefde, en dat niet is van het aardsche, en zij ver laat dit leven, erkennend, dat haar gegeven is door haar ament, wat deze haar geven kon. Echt Russisch was dit verwerkt en het was o.i. niet zoo slecht gezien om tegemoet te komen aan de vreemdheid, waarmee hot publiek hier tegenover moet staan, door tel kens het tooneel bij de fragmentarische tafe reel-voorstelling waaraan men reeds ge wend is geraakt eerst donker te laten. Dat schepte mee de sfeer, die er noodig is, die Russische sfeer van fatalisme en mystiek. Door geschuivel in de zaal ging echter nog wel eens iets verloren. Of dit erg was? We meenen het le mogen ontkennen. Van Nju litterair is het zeer goedl blijft o.i. maar weinig bij. Met be. langstelling volgt men de ontknooping het is gedaan. Toch hebben1 de Haghespelers een keurige voorstelling gegeven van dit eigenaardig ge bouwde tooneel werk, met op zichzelf vel» goede vondsten. Else Mauhs vond in Nju pre cies een rol, die haar zoo bij uitstek ligt. Dat fijne, ragfijne, mogen we wel zeggen, weet zij te geven met innigheid en ontroering, maar geheel haar ziel bloot te leggen ver mag zij nieft ook niet in het dagboek, dat ten slotte door haar ouders wordt voorgel» zen bij stukjes en brokken, een slot trouwen» dat het o.i. niet erg deed. Dat is echter niet haar schuld, maar die van den auteur. Naast haar had Johan de Meester jr. een zeer moeilijke taak als de dichter, doch hij sloeg zich goed daar door heen. Albert van Dalsum speelde den echtgenoot op vollo kracht, met toepassing van wat zwaarder spel, dat eenigszins afstak, maar het deed het niettemin wel. De entourage was vol doende. Aan het slot werd warm geapplaudisseerd. Maar of het was uit overtuiging voor het stuk betwijfelen we. Het spel verdiende het. Eist Mauhs ontving nog een bouquet.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1