In verkeerde Setonsn. No. 19563. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 15 December. Derde Blad. Anno 1923 UIT DE RIJNSTREEK. UIT OE GESTREKEN. FEUILLETON. 1 f IALPHEN, Burger 1. Stand. Bevallen: M. F. Bunnik geb. Kempen ji K. I. Stuivenberg geb. v. d. Heijden d. M. C. de Jong geb. v. Veen d. W. C. Luijben geb. v. Onselen d. A. Verburg geb. Boesveld z. A. Parmentier geb. De Wie d. J. Bijl geb. v. Ooijen d, A. Jdelenburg geb. Vermeer z. Gehuwd: A. J. P. Bïjlandt jm. 28 j. !en G. H. de Bruin jd. 23 j. F. v. d. Oest 83 j. en H. v. Vugt jd. 26 j. II. v. d. Schee jm. 26 j. en M, J. v. Leeuwen jd. 21 j. Overleden: B. v, d. Neut jm. 30 j. - J. J. v'. cL Laan jm. 11 j. P. Oud wedn. 48 jaar. De heer Th. Rozeslralen alhier slaag de bij het gehouden examen afd. Zoö-tech- niek en Hoelkunde aan de Veeartsenij- kundige Hoogeschool te Utrecht als hoef smid met Rijksdiploma. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk. Julianastraat. Zondagvoorm. ihalftien uur, ds. De Bruin en nam. halfzeven uur, ds. Veldhoen. Geref. Kerk Raadhuisstraat, voorm. 10 uur en n.m. 6 uur, 'ds. Schouten, ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Ge boorten: Cornelis Johannes, zoon van Theo- doris van Egmond en van .Maria van der Tang. Adriana Josephina Maria, dochter .Van Johannes Leonardus Zoet en van Ge- slna Johanna de Hollander. Martha Alida, dochter van Petrus Gerardus Maria Wessel- pian en van Anna Maria de Koning. Overlijden: Cornelia Johanna Wowijs, oud 81 jaren. Jan van der Meer, oud 73 jaren. Huwelijken: Jacob Lnnghout met Cornelia lAdriana Ilermina van Pelt. R1JPWETERING. Donderdag was het voor Rijpwetering een feestdag. De verbouw- Öe O. L. School welke was omgezet gewor den in een R.-K. school, werd plechtig in gewijd. Vele geestelijken uit den omtrek 1 .woonden deze plechtigheid bij. De schoolop ziener in het arrondissement Gouda, de heer .van Nes, het gemeentebestuur van Alkemade en enkele leden van den gemeenteraad be hoorden onder de genoodigden. Door den De ken uit Leiden werd de plechtige inwijding gc-houden, waarna deze een misoffer tot dankbaarheid opdroeg. Na de Mis werden de genoodigden ter pastorie uitgenoodigd en word door het schoolbestuur een lunch aan geboden. Pastoor Schijff sprak aan tafel een woerd van hartelijken dank aan den Deken uit Leiden voor de verrichte plechtigheden. Spr. hoopte dat de gebeden en woorden bij gelegenheid van de inwijding van de school gesproken ruimschoots in vervulling zullen mogen gaan. Vervolgens herdacht spr. den burgemeester en den inspecteur van het la ger onderwijs in de inspectie Gouda, die bei den bij deze plechtigheid niet tegenwoordig konden zijn. Spr. dankte het gemeentebe stuur en de inspectie Gouda voor de prettige samenwerking gedurende den bouw onder vonden en hoopte dat deze samenwerking steeds zal moge blijven. Hierna werd het woord gevoerd door den loco-burgemeester, den heer de Jong en den schoolopziener, die beiden met genoegen constateerden de goede verbouwing van de school. Zij hoopten dat de school rijpe vruchten zal mogen afwerpen voor de toekomst. Vervolgens voerden nog het woord de heeren De Kok, pastoor van Oude-Wetering en de bisschoppelijk inspec teur, waarna de plechtigheid was afgeloopen. De kinderen werden in den namiddag getrac- teerd. De school ziet er werkelijk prachtig Uit, zoodat de aannemer eer van zijn werk heeft gehad. WADDINGSVEEN. Zondag 16 Dec., 's morgens halftien hoopt ds. Bijl uit Gouda in de Ned. Herv. Kerk op te treden, en des fcvonds zes uur de heer Lijklema. In de Ger. Kerk halftien en halfzes, ds. Wielenga. WOUBRUGGE. Bij de Donderdag avond gehouden stemming tot lid van het kiescollege der Ned.-Herv. gemeente alhier tu.Mcb.en do beeren K. Hoogteijling en J. Molenaar, werd laatstgenoemde met meer derheid van «temmen verkozen. Burgerlijke Stand. Geboren: Iiillc- gonda, dochter van C. den Hertog en A. M. van Brugge. Nicolaas Ignalius, zoon van J, v. d. Wiliik en J. K. v, d. Pouw Kraan. Ter gelegenheid van het vijfjarig be slaan der mandolineclub werd een uitvoering gegeven, enkel voor donateurs en begunsti gers. Het enthousiaste dankbare publiek volgde met' de grootste stilte de diverse nummers onder leiding van den bekwamen dirigent den heer B. van Zwieten. We kunnen niet nalaten de Hollandia-potpourri, en de Excel- sior-marsch, benevens de ragfijne composi tie „In Rozengeur" nog eens naar voren te brengen. De afwisselende zangnummers vulden het programma goed en als iets nieuws werd Ila- waiian-muziek gegeven. De dames De Her tog, toonden zich voor haar taak berekend. Het blijspel „Hagenaars en pension" oogstte veel bijval, en getuigde ook van ernstige studie. De diverse rollen werden op uitne mende wijze vertolkt. Voor de Chr. Jongelingsvereeniging „Obadja" alhier trad in het Herv. kerkge bouw op ds. Ekering van Amslerdam, die sprak naar aanleiding van Jes. 40 30, 31. De rede werd door een aandachtig gehoor gevolgd. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk, voormiddag half tien Ds. Jakobs van Hoog- made, doopbediening. Namiddag twee uur ds. Mulder van Benthuizen. Geref. Kerk voorm. half tien en namid dag half zeven, ds. Le Cointre. ZWAMMERDAM. De 50-jarige gehuw de werkman J. de S., die Donderdag den ge- heelen morgen nog bij zijn baas had ge werkt, werd, toen hij dien middag gezond en wel met de zijnen het middagmaal ge bruikte plotseling onwel, zakte van zijn stoel af en wa3 terstond dood. De N. V. Boter- en Velfabriek „Ne- veeo" alhier heeft wegens den slechten gang van het bedrijf haar zaken stopgezet en dientengevolge het personeel ontslagen. Voor vele gezinnen die door arbeid in ge noemde fabriek een beslaan hadden voor zeker een treurig feit in dit ongunstige jaar- ge lijde. Naar wij vernemen zullen een paar bouwtindcrnemero alhier in de z.g. Damrne- huurt een 20-tal woningen doen verrijzen. Gezien het feit dat hier in lal van jaren niels aan woningbouw is gedaan en de vraag naar woningen groot is te meer waar do bevolking zich steeds uitbreidt, kan dit plan niet anders dan toegejuicht worden. Kerkelijk bericht. N'ed. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, ds. Veldhoen van Alphen en 's avonds halfzeven, de heer Smit, diacoon te Heemslede. Geref. Kerk, v.m. halftien, ds. v. Ileijnin- gen van Ter-Aar en 's avonds halfzeven, preeklezen. Burgerl. Stand: Gebo ren: Margaretlia Maria, d. van Gijsber- tus Adrianus Bakke en Janna Willemina Scheer. Maria Cornelia, d. van Johannes Jacobus Regtvoort en Margaretha v. Vuu- ren. Cornelis Arie, z. van Cornelis Arie Oppelaar en Maria Adriana Biemond. Jannetje Anlhonia, d. van Hendrik Hoogen- deorn en Helena Hendrika Zijderlaan. Overleden: Johan de Schiffart 51 j., gehuwd met Jannigje Rijksen. Karei Grif fioen, 66 j., weduwnaar van Margaretha Maria Spreij. RECLAME. Zelfs vrouwen klagen. Wij loven in een drukkenden tijd. Zelfs vrou- won klagen somwijlen. Het ia een feit, dat velen op een crisispunt zijn aanbeland, waarop of hun gezondheid moet lijden ol zij hun werk moeten opgeven. Duizeligheid en pijn in den ïug zijn waarschuwingen van opkemendo nierkwalen. Iaat- uw werk dan een poos rustengij hebt gebiedend rust, ontspanning en frisscho lucbl moer levenszonneschijn noodig. Overwerking strijdt met onze lcvenseiscben al te vaak is zij de oorzaak, van nieiaandoenin gen bij vrouwen. J 5048 Foster's Rugpijn Nieren Pillen voldoen aan alle oischen. Zij herstellen de* ongemakken en onrust, veroorzaakt door nierverschijnselen als urinairo kwalen, rugpijn, waterzuchtige zwel lingen, rheumatische-pijnen cn zenuwoverspan ning. Zelfs gevoi derde nierstoornissen als nierzand, nier- en blaasontsteking, spit, rheumatiek, nier- waterzucht cn ischias worden met succes be streden door Foster's Pillen. Vorkrijgbaar in apotheken cn drogistzaken A 11.75 per doos. nAARLEMMERMEER. Met medewer king van het bekende mannenkwartet „Euphonia" le Haarlem, werd Donderdag avond in de Beurs te Hoofddorp door de ge mengde zangvereeniging „Hoofddorp", een schitterend geslaagde uitvoering gegeven, on der leiding van den directeur den heer Van Dam. De groote zaal was tot in de hoekjes gevuld. HfLLEGOM. Bij do herstemming voor een notabel der Ned,-Herv. Kerk alhier is gekozen do heer H. Keur. Kerk. bericht. Nod.-Herv. Kerk. Voorm. 10 uur, nam. 4.30 uur (Bed. H. Doop), ds. Van Bemmel. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. uur, ds. Van Herksen. Ohr. Gereformeerd© Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Zwiep. Woensdag namiddag 7 uur, dczelfdo. Onder groote belangstelling Is de boerderij „Schoonzicht" aan de Leidsche- straat, in eigendom toebehoorendo aan- den heer Vas Visser, groot 13.96.70 H.A. in publieke veiling verkocht aan den heer E. Niouwenhuis te Lisse. KATWIJK. Burgerl. Stand. Geboren: Petronclla, d. van W. de Mol en P. van Duijn. Milhelmus, z. van A. i van den Eijkcl er. W. Bruinooge. Dirk Jacob, z. van W. Guijt en M. van der Bent. Nicolaa3, z. van A. van Leeuwen en A. van Duijn. Michiel, z. van T. A. van Duijn en A. Haasnoot. Jaanlje, d. van J. Iloek en M. van der Plas. Leendert, z. van D. van Duijn cn A. Guijt. Jannetje Cornelia, d. van J. Varkevisser en K. van der Bent. Lena, d. van C. de Ruijler en G. van Velzcn. Leendert, z. van J. Koe- kebakker en C. Sneijders. Gijsje, d. van D. van Duijvenbode en P. Guijt. Overleden- Johannes van der Bent, 1 j., z. van K. van der Bent en H. Hoogenboom. Petronella Kuijt, 1 j., d. van C. Kuijt en P. Guijt. Ondertrouwd: M. Rovers en A. van Duijn. Gehuwd: B. C. Mekking en A. Was senaar. W. Imthom en II. van der Plas. KATWIJK-AAN-ZEE. Van do trawl- visscherij kwam Vrijdag te IJmulden bin nen de logger KW 69, met f 523 besomming. De openbare lagere school II, hootd de heer Bakker hield in een der schoollokalen haar zesde Ouderavond; 136 ouders hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven, terwijl list gelieele personeel aan wezig was. Het hoofd der school opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom, zijn blijdschap uitsprekende over da goede op komst. Na lezing der notulen van den vori- gen ouderavond, werden deze onveranderd vastgesteld. Met St. Nicolaasfeest was oor zaak dat aan het personeel vriendelijk werd dank betuigd. Do kinderen uit de tweede klasse zongen onder leiding van mej. Ser- nee, terwijl ook onder leiding van den hoofd onderwijzer door diens klasse driestemmig werd gezongen. Verder werd den avond on der leiding van den heer Bakker doorge bracht. Verhaald werd nog van de prach tige schoolreis, voor de kinderen zoo leer zaam. Na de pauze, waarin zich de onder wijzeressen niet onbetuigd lieten het nuttige aan het aangename te paren, hield het hoöfd der school een toespraak, getiteld: De volken der aarde (Eskimo's). Hierin werd ook nog er op gewezen hoe met platen de kinderen worden geleerd. Ten slotte nam de voorzitter de oudercommissie het woord om hoofd en onderwijzend personeel, in het bij zonder mej. Scrnee voor de zangleiding wel hartelijk le danken, evenals het bestuur en de ouders voor de opkomst en de aandacht betreffende dezen genotvoTlen avond. Volgens de jongste opgave aan het gemeentelijk arbeidsbureau was de stand der werkloosheid als volgt: visschers 72; arbeiders 41; opperlieden 3; zeilmakers 2; grondwerkers 16; letterzetter 1; kuipers 8; timmerlieden 4; schilders 2; metselaars 2; motordrijver 1; monteur 1 en mandenmaker 1; te zamen 154 personen. Wegens uitbreiding van het college van kerkvoogden bij de Nederl. Hervorde Gemeente zijn als zoodanig mede benoemd de heeren P. de Best en Abrah. Ouwehand. Gisteravond en -middag werd vanwege de afdeeling Katwijk en Omstreken van de Nederl. Vereen, tot Bescherming van Die ren, de aangekondigde filmavond gehouden. De eerste kindervoorstelling ving aan om vijf uur. Om acht uur werd door den heer Kobus, voorzitter van de afdeeling, de filmvoorstel ling geopend voor grooteren. Ook nu weer was de zaal stampvol, zoodat een groot ge deelte zich met een staanplaats moest te vreden stelten. De heer De Clerck uit Zand- voort, filmoperateur, zette daarna nog in het kort uiteen de taak en de bedoeling der Dierenbescherming en leidde tevens de film van de redding in de Hoog-Alphcn door de St. Bernhardshonden, in en vertelde de oor sprong van den naam en dd werkwijze der monnikken uit het klooster daar. In de pauze werd druk progaganda ge maakt om leden aan le werveni hetgeen door den leider en zijn h dpers van de Lcid- sche jeugdclub op een schitterende wijze verricht, waardoor velen zich als lid van de afdeeling Katwijk en omstreken lieten in schrijven. Deze afdeeling kan met genoegen op dien avond terugzien. LISSE. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester Èenhuis. Afwezig de lieer Algera. Na ecnige opmerkingen worden de notu len vastgesteld. De heer Verduyn brengt lof aan den se cretaris, voor het werk wat is geleverd ten opzichte der notulen' van 6 en 8 November. Naar aanleiding van de notulen van 26 No vember, zegt de heer Verduyn, dat het in de bedoeling ligt, dat de lijd van ingang van verwarmingsgas en de verlaging van het stook- en lichtgas, was bepaald op 1 De cember. Alzoo besloten. Aan de orde was „Voorstel van B. en W. lot verbreeding van de Vuursleeg". De heer A. H. Schrama wenscht met het slraat-aanleggen nog wat te wachtegi met het oog op de kosten. - I De heer Langeveld vraagl waarom deze zaak niet eerst is behandeld door de grond- commissie. Spr. zal tegen dit voorstel zijn. Er wordt hier maar gesmeten met het gedd en het is heelemaal geen algemeen belang. Den lieer Pijnacker bevredigt dit voorstel ook niet; wel had spr. in de vorige verga-, dering, hierover gesproken, maar niet met het doel, zooals nu hier wordt voorgesteld. Ook do manier vindt spr. vreemd. De ge meente mag den weg verbroeden en als schadeloosstelling f 1 per meier betalen, maar de weg blijft eigendom van de Gebr, Tromp. De heer Verduyn kan hier ook niet medo; accoord gaan. Wij hebben een besluit ge nomen zegt spr. niels aan wegen te doen, alvorens eigenaar te zijn. Welh. Warmerdam dient de verschillend^ sprekers van antwoord, ook den heer Lan geveld, dien hij wijst op productief werk. De heer Langeveld zegt, na de toelichting geen woord terug te nemen. Iloe B. en W, met zulk een voorslel komen is spr. onbe grijpelijk. Hier wordt een firma bevoordeeld, liet kost de gemeente geld en ze krijgt er niels voor. De heer Segers vindt het voorstel niet voldoende. Gaarne wilde spr., dat de weg nog meer verbreed zou worden. Spr. doet het voorstel, om dit voorstel terug te nemen en het wat aangenamer in te kleeden. De lieer Verduyn zegt, dat wanneer aan dien weg gebouwd wonlt, de eigenaar ver plicht is, eenige restitutie te geven aan de gemeente. Wanneer in dien geest een voor stel gedaan wordt ,zal de raad er niet te gen zijn. Na langdurige bespreking wordt het voorstel verdaagd tot de volgende ver gadering. Tusschen welh. Warmerdam en den heer Langeveld ontslaat een nogalvrij scherpe discussie over het al of niet behandelen door do grondcommissie met betrekking tot deze verbreeding. Punt 2 was een voorstel van B. en W. tot demping van een gedeelte gemeentewater bij de haven. De heer Segers stelt voor dit in beslotca vergadering te behandelen. De heer C. Schrama verklaarde zich hier tegen, het belreft hier geen personen. De vergadering wordt echter geschorst. Na heropening wordt dit voorstel in stem ming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Echter met dien verstande, dat de heer v. d. Zaal f 1400 krijgt voor een gedeelte grond; dat v. d. Zaal de kosten draagt van de verandering van de schuur van de firma v. d. Mey en Zonen, geraamd op f 700; dat v. d. Zaal f 1000 schadeloos stelling geeft aan genoemde firma; dat allo belendende perceelen het recht verkrijgen van aansluiting op het riool; dat v. d. Zaal onder die voorwaarden eigenaar wordt. B. en W. doen het voorslel lot het aan gaan van een geldleening ten behoeve van de rioleering. De heer Verduyn vraagt of dit wel noodig is om dit nu te doen, waar nog geen defini tieve besluiten zijn genomen De heer Pijnacker is ook deze mecning toegedaan. Spr. stelt voor liever wat kasgeld op te nemen bij de Boerenleenbank als het moodig is. Alzoo besloten. Van de heeren Gebr. Moolenaar en H. v, Graven was een verzoek ingekomen tot wij ziging van het uitbreidingsplan. Afwijzend beschikt. Eenige complabilitcitsbesluiten werden genomen betreffende de verliezen van da Woningbouwvereeniging. Van Ged. Staten was een missive ingeko men betrekking hebbende op pensioenbijdra gen van gemeenteambtenaren. En fn ver band met de situatie der gemeente wordt dit Raadsbesluit niet goedgekeurd. De heer Verduyn zegt, dat uit dit schrij"- ven blijkt, dat Ged. Slaten hun standpunt innemen naar gelang de geldbuidel der ge- Kaar hel Engelsch, door BERTA RUCK, (Nadruk verboden)). 64) (Slot) Deze gedachte kwam bij mij op te mid den van den vroeselijken schrik, dio volg de; te midden van haar moeders doffe smart en het snikken van haar zuster en de stille, onheilspellende woede van de krijgslieden, die hun landgenóote zagen vallen. Met den besten wil van de wereld kon ik niet andera denken dat dat Philippa het zolf zoo het beste gevonden had. Zelfs toen zou zij niets liever gewild hebben dan af scheid nemen van het leven. Want, nietwaar, zij had het toppunt van het leven bereikt. Zij had zooveel van dien man gehouden, dat zij hem zelfs kon opgeven. Zij kon vriendelijk zijn en lief voor het meisje, dat hij gekozen had. Zij kon de pijnlijkste uren doorleven met oen glimlach op de lippen, tot het laatst toe. Nooit, neen nooit zou zij van dio hoogte behoeven af te dalen. Er zou geen reactie voor haar komen. Zij zou niet behoeven terug te vallen tot het alledaagsche-, klein- geestige leven zonder emotie-S. Geen aan val van jaloersehheid, di-5 misschien geko men was. Geen hartzeer. Geen kennis van een huwelijk zonder liefde. Heb ik onge lijk te denken, dat Philippa gelukkig was, dat alles niet te beleven? Wat ik mij 6teeds van haar zal herinne- *V!e rustige, kalme houding van dat kleine, fiere donkere hoofd, omringd door bloe men, en dien glimlach, half ondeugend, half 'ogevierend, die nog speelde om de oog leden met de donkere wimpers, om de fijn- sneden lippen, die voor het laatst ge- sproken hadden: „Hartelijk geluk voor Asj bruid 1^ HOOFDSTUK XXXV. De Bruid wordt naar huis gebracht. Het was een maand nadat ik naar Wa les was vertrokken, met den trein, waar van ik vertelde aan het begin van dit ver naai de trein, <ke> om 10.30 van het Euston-station vertrekt naar Llandcdwydd via Camrys. George Meredith zag nog bleek na do weken, die "ij tot herstel van zijn wond in Passy had doorgebracht; hij zat in een hoekje naast mij en keek het raampje uit met een gelukkigen glimlach, toen de vlak ke, uitgestrekte velden en trage kanalen der Midlands vervangen werden door de scherpe rotsen en dalende 6 teen en muren, groene weiden en stroomendto wateren van Wales. ,,Het is mooi hier, nietwaar, lieveling", zei mijn man, terwijl hij mijn liand', dio in de zijne lag, opnam en eventjes beet in den vinger waaraan zijn nieuwe trouwring gestoken wu Want na al die dagen van oais voorge wend huwelijk, die oe>n opeenvolging van kleine leugentjes en moeilijkheden en ho peloos verlangen geweest waren, waren wij nu werkelijk getrouwd. Dien eigen morgen vóór ons vertrek waren wij in het huwelijk getreden. In een onooglijk kerkje in Bloomsbury, in tegenwoordigheid van Mevrouw Tracey, die er voor uit Frankrijk was overgekomen, om mij „weg te geven". Zooals dat in Engelandl gebruikelijk is. George had de vergunning in zijn zak, ora aan zijn moeder te laten zien. „Dat zal van bijna alles verklaring ge ven", zei hij vroolijk, met zijn wang tegen de mijne terwijl wij samen uit het raampje ken naar het voorbij vliegend lente-land schap onder den wimpel van stuivenden witten rook. „Dat huwelijkskantoor keur de zij noodt goed. We zullen haar hetzelfde vertellen wat wij aan Tante Traoey gezegd hebben. Dat jij vondt, dat het niet heele maal in orde was, dat wij niet echt go^ trouwd waren, voordat wij naar de kerk geweest waren en al die dingen gezegd hadden van gehoorzaamheid aan mij te be loven." Daar 6chrikte ik van. „Meen je dan, George, dat wij haar niet alles zullen ver tellen, en dat wij elkaar nooit gezien had den, voordat..." „Stil", zei George plechtig, terwijl hij zijn hand op mijn mond legde, jk trok mijn hoofd op zij en betoogde: „Ja, maar..." „Het zal je zeker veertien dagen kosten, op zijn minst, om haar die geschiedenis te vertellen", zei George nadenkend, „met die hoofdstukken in Parijs er bij. Maar Tante, aan gene zijde van de vallei, je weet wel, zal mij wel een veertien dagen te lo geereen willen hdbbenl" „Meen je, dat je weg wou gaan, terwijl ik dien tijd op de Bryn was?" „Ja. Nog eens weer verklaring geven, dat zou ik niet kunnen uithouden. Ik heb je al geholpen dien brief te schrijven, aan dien ongelubkdgen dokter over je engage ment met mij en dat was meer dan vol doende. Dat verzeker ik je. Arme kerel 1" „Adh, trek je zijn lot maar niet aan", zei ik wel wat ongevoelig, vreea ik. „Ik heb een prachtig plannetje voor Reggie bedacht. Ik zal hem te logeeren vragen..." „Heerlijk voor hem". Er was niet veel uitdrukking in George^ stem, toen hij dit zei. „Een prachtig plan." „En ik zal hem laten kennis maken met Zuster Phyllis. Ze zouden uitstekend sa men opschieten. Zij nebben hetzelfdo soort... „Aoh, bekommer je nu maar niet om hem", zei George lachend. Verliefde rnen- 6chen laten het gesprek niet graag afdwru len van zichzelf en de andere. Ik heb dit bij mijzelf ook opgemerkt. Ik moet je zeg gen, Rose, als je mij nu weer met een an der verwart, dan ga ik maar weg." „En je laat mij in den steek ?'i „O, dacht je, dat dit te hard voor mij zou wezen?" zei hij koel. Toen verdween die koelheid plotseling. Snel, terwijl de trein vloog langs bos- Bohen met hun jeugdig groen, greep hij mij beet. Hij sloeg zijn sterke arm om mij heea en trok hot bont weg van mijn hals. Hij bracht zijn gezicht docht bij mij, een se- oondo lang, alsof hij over iets nadacht en Bonder mij aan te raketx, fluisterde hij:. „Wat is dat voor een odeurtjo dat je Jnj je hebt, kind?" „Van dien odeur, dio je mij in Parijs ge geven hebt. Nu al een eeuwigheid gele den! Dat aardige kleine fleschje odeur; or etond op: „Quand l'été vient." Het eer ste cadeautje, dat je mij gegeven hebt. Ik zal trachten het nooit geheel op te gebrui ken. Velvet", dat was mijn lievclings- naampje voor hem. „Lieveling, lieveling. O, wat ben je toch lief", fluisterde hij weder onstuimig. „Ach als ik je nu eens nooit weer behoefde..." Hij zweeg een oagenblik om mij te kussen in mijn hals voordat hij mij even plotse ling losliet als hij mij gegrepen had. Ik was buiten adem. Nu sprak hij weer kalm. „Het i3 best mogelijk, dat ik je nooit meer behoef te verlaten." „O neen, ga nooit moer weg", smeekte ik bevend. En ik drukte mijn lippen op de lapel van zijn jas, juist bij het insigne. „Ik zou immers niet kunnen leven zon der je?" Gelukkig was er geen sprake meer van „verlaten", van terugkeer naar het front kapitein Meredith. De wond, die hij opliep ten gevolge van het brekende raam op den avond van den luchtaanval, maakt hem tot het eirde van den oorlog ongeschikt voer iets anders dan verlichten dienst. Intusschen liep onze reis ten einde. Daar was het grappige, kleine kolenhok van een station en daar de auto, die stond te wactir- ten op den steenachtigen weg. En daar kwam Sir Richard1, in zijn geliefkoosd pak je, haastig naar ons toegeloopen. In den reeds lengonden lenteavond red'en wij met spoed de laan door, waar het waas van witte Bn eeuwdroppel en gesmolten was en had plaats gemaakt voor een op neer dan sende zee van narcissen. En op de Bryn, waar het ross licht dooT de vensters scheen, werden de deuren wijd open gezet. Daar binnen zag ik de waaiende rokken en het lieve haar van Belle-mère. Achter haar stond Pritöhard, met (ik meende) een ach tergrond van alle vrouwelijke dienstboden van het huis. En ziel Toen wij stilston den voor de trap en den plattesteen, waar in de vorm was uitgehouwen van den eer sten zalm, door George gevangen, kijk, wat er toen geschiedde: van ergens achter uit het huis kwam in do avondschemering oen wèlgevormde, witte vierheenige go- daante aan, hij sprong in de luöht met de vlugheid van den Draak van Wales in eigen gedaante, en verscheurde dio lucht met buitensporige welkomstbreten, die uit blonken boven alles, wat een mensch had trachten te eegigen „Koest, Straf, koest", gilde Georga lachende en zijn keel 6ohrapende en weg schuddende iets wat aan zijn wimpers blonk bij „het zien van het genot van zijn stom men vriend", zooals sommigen hem ge noemd zouden hebben. „Koest, Straf, ouwe jongen 1" „Koest? Iedereen, die net ras kent, zal begrijpen, dat Straf tot zioh „koest" hou den niet te bewegen wasintegendeel, hij sprong onophoudelijk en uitgelaten rond. Eerst tegen George aan, toen hij uit do auto stapte, toen tegen mij, toen weer te gen den geliefden baashet scheelde niet veel of hij deed hem pijn aan zijn gewon den sohouder. Zoodat Sir Richard hem tea laatste bij zijn halsband moest grijpen en hem van de reizigers wegtrekken. „Dag, moedertje; dag, allemaal 1" riep George vroolijk uit, even natuurlijk alsof hij pas van school kwam. Ik hoordo alleen een opgewonden trilling in zijn stem. „Wacht nu allemaal even oen minuutje alsjeblieft", zei hij, toen bij omringd werd. „Ga oven achteruit. Ik moet mijn vrouw thuis brengen zooals ge weet." „Neen, George, niet doen. Je moet mij niet opnemen. O, Velvet, je zal je schou der pijn doen." Maar hij nam mij op met zijn anderen arm, zoo gemakkelijk of ik ©en kind was. En nog geleund tegen zijn borst, zooals ©en bruid gedragen moet worden, zoo werd ik gedragen over den drempel in het huil van haar echtgenoot. I

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 9