zal zijn. Zal je het mij vooral schrijven 1 Marie Zaalberg, doe jij dan maar net zooals Marie van Dijk en schrijf mij de volgende week alles over 5 December, ik had deze week al zóóveel te lezen. Coba van der Helm, had je den brief aan mij ook al met den nieuwen vulpen- houder geschreven Ben je er al goed aan gewend Jo Liese, ik heb je op je verzoek met de grooteren laten meeloten, je had de beide soorten goed opgelost. Rika van Veen (Koudekerk) gelukkig dat •het kussen zoo in dein smaa.k viel. Nu is het toch geen geheim meer, nu mag ik er toch fete over zeggen, niet waar t Anton van Brussel, je had de prijsraad sels beide goed opgelost, maar het spijt mij voor je, een prijs is je niet ten deel gevallen. Nelly en Janna Singeling, bij jullie thuis ook vroolijk feestgevierd, zie ik uit je brief. Bedenken jullie ook maar een mooien naam voor de zang. Rjka van Veen (Zoeterwoude), ik had het jou dan ook best naar den zin gemaakt met dit soort prijsraadsel, en je had er zoo keurig de beteekenis van ieder woord bij geschreven, heel goed hoor. Elsje Timmers, jammer hè dat ik al weer je naam niet kon noemen bij de prijzen; moed houden, dan in het nieuwe jaar mis schien wel beter. Annie en Lyda van Beek, voortaan hoop ik dan van allebei de raadseloplossingen te ontvangen, wie er zin in heeft, moet maar trouw meedoen. Marie Boon; ik plaatste je bij de groote ren, maar je mocht ze gerust allebei op lossen en inzenden. Jolanka Domokos, ik wil je vragen uil naam van Marie van der Meer of Karei Domokos, die bij haar in de klasse heeft gezeten, een broertje of een neefje van je is. Corrie de Groot, jij hebt echte jongeda- mes cadeaux gehad. Je boek ken ik niet, het muziekstuk dat je noemde wel, dien. titel vo<h* dat eene cadeau ken ik ook wel. Verder wou ik je nog vertellen dat je heel wat werk hebt gehad aan dien rand op het groote papier, een echt geduldwerkje. Drietal van Beek, het ia waar wat jullie dacht, de heele raadsel jeugd heeft zin ge had in dit soort prijsraadsel. Strooi-avondea. door mijn vader geschreven, bezit ik ook. Vertel maar eens hoe je het vindt als je het hebt gelezen. Coba en Jan Hoope, de feestavond is bij jullie echt gezellig gevierd lees ik uit jullie brieven; iedereen was verheugd over de cadeautjes, nu wat kan men beter wen- schen Annie Zirkzeë, je had mij veel te vertel len dezen keer, het was een enorm langen brief geworden. Als ik weer eens rustig in Leiden ben, kom ik alle cadeaux wel eens bewonderen. Heeft je hondje geen pakje gekregen of heb je dat vergeten bij alles ;wat je mij vertelde 1 Viertal BaaBveld, dat is maar goed dat jullie niet alle vier alle® hebt opgeschreven wat je had gekregen, wa«nt dan zou ik nooit klaar zijn gekomen met de brieven. Bob Lau, 13 December vertrek ik al uit Den Haag, dus je zult mij niet thuisvinden. Abram Oudshoorn en Marie Verkoren, ■nan jullie als buurtje® maar samen even verteld, dat ik blij ben dat je zoo'n goeden Sint Nicolaas hebt gehad. Rika Bliek, je behoeft volstrekt niet al- tijd een langen brief te schrijven, heusch geloof mij, een kort briefje is mij ook wel kom. Gerrie Slootweg, wat heb jij je best ge daan om zoovele verschillende oplossingen van het prijsraadsel op te schrijven. t Nellie van Beyeren Bergen en Henegou wen, wil je alsjeblieft wachten met mij nieu we raadsels of anekdotes toe te zenden tot (in het nieuwe jaar, tot ik weer terug ben dn den Haag. [Willem Leget, ieder die weer terugkomt bij mij na een poos te hebben gezwegen, 'is weer welkom en vooral als je er dan zoo'n langen brief bij schrijft zooais jij nu deed. Klazïna Parlevliet, ik plaats niet van deze» oplossingen in het courantje, want ik ont ving er zóó ontzettend veel en van zoo \verschi]le!nde soorten, waaronder zeer aar- (jdige, dat moet ik zeggen. Het was mij jditmaal maar te doen om jullie een prijs- raadsel op te geven waaraan ieder zonder zuchten kon deelnemen. Nu had je beter droger wegen om naar de stad te wandelen Marietje de Haas, neon je kunt mij niet je poëzie-album in den brief zenden om er mij in te laten schrijven, maar als je nu in latere jaren nog eens aan de kindercou rant en de raadseltante wilt denken, dan moet je. zoodra je eens een prijs zult win nen er in schrijven waarmee je dien hebt verdiend, dan denk je er van zelf weer eens aan in lateren tijd. Mijntje, wat grap pig dat Nero een bokking kreeg; houdt hij daar dan zooveel van; En mocht hij dien toen dadelijk opeten 1 Wel Annie, wat mocht je laat opblijven op 5 December. De drie zusjes Uitenbogaard tot besluit. Je las misschien al wat ik aan de nichtjes van Klaveren schreef. Neen Dieuwertje, dat wist ik verleden week niet, dat je een treurigen verjaardag zou hebben door die droeve tijding over je grootmoeder. Ik dank jullie allo drie voor de lange brieven. Ik. heb nu al zoo'n ontzettend groote corres pondentie geschreven, dat ik nu maar eens ga eindigen. Denkt er dus aan, volgende week ben ik in Kloosterzande, dus de brieven daarheen of Maandags vóór 5 uur in Leiden. 'Allen een hartelijken groet van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Goede oplossingen van het prijsraadsel der grooteren ontvangen van: Nanny Bos. Rika van Veen (Koudekerk). Antje Hjogeaies. Coba Hooipe. D. van Royen Karei, Marie, Tonnie en Jopie Raas veld. Marie Boon. Marie van der Meer. Elsje Timmers. Annie van Beek. Rika van Veen (Zoeterwoude). Bertha den Haan. Nelly Singeling. Janna Singeling. A. van der Geest. Coba van der Helm. Meinsjo Bo- german. Anton - van Brussel. Nelly van Tol. Frans van Beek. Herman van Wei- zen. Annie Kuivenhoven. Jo Liese. Nellie van Leeuwen. Jan Arbouw. Annie Huis man. Mien van Zwieten de Blom. Wouter van der Berg. Wietske Nolet. P. J. Zaal berg. Corrie Wiersma. K. F. Lamme (de naam was zeer onduidelijk geschreven). Lena Planken. Marie van Dijk. Marie van Berkel. Beteie Aanen. Marijtje van Kla veren. Nellie van Klaveren. Cornelis Koet. Catrien Zandbergen. Bram Hem er ik. Louis Hartkamp. Sicbe de Roos. Willem van der Horst. Aafje Coster. Annie Coster. Corrie de Groot. Henk Broers. Antonie van Ham. Louis van Ham. Betsy Lambrechts. M. Kuivenhoven. Betsie Hooftman. Alida Ver biest. Nelly de Boer. Betsy en Harry van Amerongen. Betje Broeksema. Geertje Boodenburg. Marie Zaalberg. Truusje Hü- ner, Marie Kükler. Piot Küklor. Jeannett© Verboog. Annie Kellenaers. Hein Bloe- mink. Janna van Weerden. Toos van Weer den. Clazina van Venetie. A. »an de Na- dort. Adriaan Bolle. Annie Zirkzee. Dina Hoogervorst. Neetje van Leeuwen (Nieuw- veeu). Jo van Leeuwen. Anni Krüger. Mientje van der Nat. Nellie van Beyeren Bergen en Henegouwen. Willem Lodewijk Leget. Marie Verkoren. Piet Oostdam. H Oost-dam. Gerie Slootweg. Klazina Parlevliet. Rika Bliek, Jansje Jasperse. Jaoobus Selier. Marietje de Haas. Corrie Uittenbogaard. Marijtje Uitten bogaard, Diewertje Uittenbogaard^ Goede oplossingen van het prijsraadsel der kleineren ontvangen van: Massie van Oort. Hendrik Jan Broekse ma. Nelly Broers, Attie van Beek. Jan Hoope. Betsy Rijnders. Nico Mieloo. Lyda van Beek. Coba Bogerman. Marius Se- gaar. Jo Taifijn. H&rmen Niouwland. Wim Nieuvrlajid. ina Houpt. Tonnie Toupt. Adriaan Arbouw. Jo van Zwieten de Blom. Christina Massa. Mollie Aanen. Dina Brinks. Jansje Gordijn. Marietje Gordijn. JaD Hemerik. Nees Moolenburgh. Dirk v. den Burg. Paultjo de Roos. Gerrie de Roos. Gerrit van der Horst. Lottie den BI aan wen. Francisca GSezen. Wim den Dopper. Corry den Dopper. Fodor Ilouka. Tonny Koning. Herman van der Heide. Jan Luttje. Hendrika Verbiest. Marietje Verbiest. Bcrfcue Teegelaar. Jan Meyeraan. Haziena Voorbij. Jan VoorSij. Ella Brugmaqs. Jan Tcljeur. Anton Nieuwkerk. Gretha van Ooeterom. Philipp.ug y>n der Meer. Plas zina Singerhng. Adriana Singerling. Se- mien Voorbrood. Johanna Voorbrood. Nelly van Berkel. Abram Oudshoorn. Maxie Ver koren. Clasina 'Lepelaar. Rika Oosfcdam. Cob Lau. Lenie Stouten. Mijntje de Haas. Annio de Haas en nog van zeer vele kin- tieren ontving ik behalve het prijsraadsel Ier grooteren ook dat eer kleinere^ maai die namen vermeld ik hier niet nogmaals, want zij mochten toch maar één keer mee loten. PRITZEN. Do prijzen der grooteren zijn toegekend aan ANTJE HOC-ENES JO VAN LEEUWEN (Nieuwveen) De prijzen der kleineren zijn toegekend aan NELLY BROERS JO TAFFIJN (De prijzen kunnen Maandag a.s. aan ons bureau worden afgehaald, des middags tusschen 12 uur en half één, en tusscheu 4 en 5 uur). RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. 1. Ingezonden door de zusjes Verbiest. Een plaats in Friesland, onthoofd mij cn ik ben onmisbaar in ieder hulsgezin. II Ingezonden door Gerrie Slootweg. 12 3 4 dient om licht te geven. 2 een soort van lied. 3 s eon meisjesnaam. 4 een ander woord voor twee. III. Ingezonden door Anton van Brussel. Ik ben een plaats van 9 letters in Noord- Brabant. 9, 1, 5 is een zeer nuttig vier voetig dier dat ons veel goeds geeft, 4, 7, 2, 3, 4 is goen vrede. 6, 8, 3, 4 voedsel dat in Indie groeit. IV, Ingezonden door Coba van der Helm. Noem eens 5 dagen der week waar geen a in voorkomt. V. Ingezonden door Nellie van Beyeren, Ber gen en Henegouwen. Met p groei ik, met b brom ik. Met m ben ik nat, met v ben ik licht. VI. Ingezonden door Nico Mieloo. Iets wat niet deugt, deugt niet. Maar waar is 't goed voor 1 VIL Ingezonden door Cornelis Koet. Een spreekwoord van 5 woorden en 21 letters. 1, 2 is zeer voedzaam; de 10, 11 1, 20, 13, 7, 8, 9, 16, 4 vindt men in Rot terdam; 6, 8, 5, 12 is een verkorte jongens naam. 3, 14, 15, 21, 19 is een stad bekend om kaas en pijpen; 17, 2, 1, 12 is een ver korte meisjesnaam. vni. Ingezonden door Jo en Anton van Zijp. Welk dier is toch een mensch LX. Ingezonden door Bertha den Haan. Een stokvisch die gebeukt en geklopt is en dat in drie letters te spellen. De brieven moeten Maandag vóór 5 uur bezorgd worden, want het pakket moet naar Zeeland opgezonden worden, en dege nen die gewend zijn, de brieven per post te verzenden, moeten die Maandags naar Kloosterzajido (Zeeland), afzenden*

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 20