Wintermorgen. Als 't donker nog is, 's morgens, zoo tegen 't eind van 't jaar, dan staat bij onze schooltascb 't lantarentje al klaar wij moeten beel ver loop en van buiten naar de stad en daarom gaan vrij altijd beel vroeg al op het pad. 2. Wij staien heel parmantig de tasscben op den rug dat lange eind naar school toe; wij loepen altijd vlug en flink als de soldaten, wat kranig in de maat, .,één, twee", „één twee", zoo klink het luid door de stdllo straat. 3. En komen wij om 't hoekje, waar (foode gracht begint, dan roepen we: „goémorgen l54 want daar staat om» vrind; hij is wel heel veel grooter dan wij, maar 't hindert niet, we noemen hem gewoonweg toch allemaal maar: „Pief-, We zwaaien de lantaren* en Piet hij la agent zegt: „aoo goêmorgec, Jongens, weer alle vier preeent „weet je den weg naar school kg „of moet ik met je mee" dan lachen we en roepen: „Verbeeld je, Piet, wel oael ,,'t Zon net zijn, of j'oas opbracht f4 Piet lacht dan ook als wij Sn zegt: „o jullie bengels, „je bent ook liever vrij!'1 en eüken morgen weder Is bet hetzelfde lied, totdat in de vaoantie Piet ons een tijd niet etet HEKMAWNK. ren, dat ik zeer vele uren heb doorgebracht met alles be lezen en na te kijken. En geluk kig voor mijl geen enkele klacht oi zucht, iedereen vond het „fijnl leuk! aardig! ge zellig!" en meer van die kinderuiroepen die mij bewijzen, dat ik het goed had bedacht om in de St. Nicoloasweek eens lichte pret tige prijsraadsels op te geven. Er zullen wel ■ntzèttend veel zuchten en klachten zijn bij zeer vele teleurgestelden, die geen prijs heb ben maar gelukkig hoor ik die zuchten niet, en kinderen, doet mij 't genoegen en schrijf er mij geen klachten over, want dat kan nu immers niet anders. Mij dunkt dat er toch al een massa prachtige boeken onder jullie! worden uitgedeeld bet heele jaar door. Antje Hogenes, Jo van Leeuwen, Jo Taf fijn en Nellv Broers alle vier gefeliciteerd met je prijs, ik geloof, dat het voor alle vier de eerste prijs is, en alle vier doen al lang trouw mede, dus het verheugt mij oprecht, dat ik jullie namen mag vermelden deze week. En nu mijn best gedaan om aan zeer velen een enkel woordje terug te schrijven in ant woord op talrijke verhalen over 5 en 6 Dec. Aan allen tegelijk, die er naar vragen, even geantwoord dat men ook niet vergeten heeft mij goed te bedenken, veel liefs en goeds was mijn deel. Ella Brugmans, dat vermelden je brieven gewoonlijk dat je erg bent bedorven als het je verjaardag of SL Nicolaas is geweest, dus verwonderde het mij nu ook niet, het weer te lezen. Bertus Tegelaar, je mocht gerust meer dan een raadsel maken Veel plezier met je roe- canodoos. Dat zijn echt aardige doozen waar je prettige uurtjes mee zult doorbrengen. Herman van der Heide, zeker mag je voortaan meedoen, ga je gang. Corry en Wim den Dopper en Fodor Hona, voortaan dan maar met je drietjes, zoolang het Hongaarsche logeetje bij jullie is. Wat hebben jullie veel moois gekregen! Haziena en Jan Voorbij was dat niet dol gezellig om daar op den grond te mogen grabbelen, toen de pepernoten je om de ooren vlogen. Heusch, ik hoop dat eenmaal ook jul lie naam eens bij de prijswinnenden zal staan. Lottie den Blaauwen, jij hebt zeker goed begrepen en gevoe'd wat ik in het begin der correspondentie schreef want je kende Adrie goed en je vertelde mij wel over haar. De poes Mies was imme^j van Adrie? Francisca Giezen, jij had ook heel wat op te noemen wat de Sint je had gebracht, veel nuttigs en aardigs, van alles wat. Hoe was dat St. Nicolaasfeest in de kazerne? Gerrit van der Horst, ieder nieuw kind is mij welkom en dubbel welkom een broertje van een trouw raadsèlneefje, zooals Wim voor mij is. Nees Moolenburgh, wie heeft dat grappige opschrift bedacht bij het plaatje dat ik extra krijg in je brief? Zoo iets had ik nog niet ge zien op postpapier. Jan Hemerik, dat boek, dat je met St. Ni colaas hebt gekregen, ken ik: ik vind het bij zonder mooi. Kan je al op de fluit blazen Jansje en Marietje Gordijn de vacantia komt aJ weer gauw, dan kunnen jullie goed spelen met de poppen en het fornuisje en in de mooie boeken lezen. Dina Brinks, deftig hoor, zoo'n bruin lee- ren tasch voor je kerkboek; daar kan je Zon dags dan van genieten. Christina Massa, je bent al eene goede be kende van mij geworden, dus ik merk het wel als je eens overslaat, maar erg is dat niet. Ina en Tonnie. Houpt, dat is zeker dat December een goede maand voor jullie is, als je dan ook jarig bent en vlak voor Kerst mis, dus als het al vacantie is, gezellig hè. Harmen en Wim Nieuwland, te oordeelen naar de cadeaux, die ik vermeld vind in je brief, zijn jullie beiden groote liefhebbers van teekenen en kleuren; aardige liefheb berij voor de winteravonden. Henk Broers, al heeft je zusje gelukkig geloot bij de kleineren, zal jij er toch net zoo goed van kunnen genieten van het boek is het niet zoo? Neeltje van Leeuwen, je bent toch zeker wel blij voor Jo, dat zij nu eindelijk eens een prijs heeft: jij hebt tr vroeger toch wel al eens een gehad als ik mij niet vergis en je zult Jo's boek ook wel mogen lezen. Betsy Rijnders, je bedoelde het goed wat je in het begin van je brief schreef, maar zooals ik het nu deed zal niemand het naar hebben gevonden, heusch niet, vraag dat maar eens aan je ouders. Dina Hoogervorst, wie zich te groot vindt voor het raadsels oplossen, moet er natuur lijk niet aan meedoen, enkel wie het ple zierig vindt Betsie Hooftman, hoe kwam het, dat je het zoo druk had met brieven schrijven? Waren het bedankbrieven na 6 December? Houd je zóóveel van Fransch, nu ik ook hoor, dat vond ik altijd de prettigste vreem de taal. Betje Broeksema, aardig van je om je prijs uit te leenen; je zult al gelezen hebben, dat ik het meisje goed kende aan wie je het leende. Is Hendrik weer beter; wat scheelde er aan? Jeannette Verboog, dat deed ik in mijn kinderjaren ook heel graag: winkeltje spe len, en dan afwegen met een weegschaaltje. Hebben je kleine zusjes dat ook? Je hebt het druk gehad met cadeautjes te werken voor de familieleden, was iedereen er blij mee? Clazina van Venetie, de Sint heeft het met jou zeker goed gemaakt als je zoo zegt: te veel om op te noemen, of was dat enkel over het lekkers dat je dat schreef? Marie en Piet Kfikler, ja dat hoort bij een St.-Nicolaasavond, dat er veel hard wordt gebeld en ook dat er iets op de stoep ligt, zonder dat je weet wie het er heeft neer gelegd. Of zijn jullie het nu al te weten ge komen? Nelly de Boer, je prijsraadsels waren goed, dus je mocht meeloten, maar daarom ben je nog niet gelukkig geweest. Dat boek, dat je kreeg op St.-Nicolaas ken ik nog uit mijn jeugd. Aafje en Annie Coster, zeg aan je broertje uit mijn naam. dat hij den inktkoker niet meer moet omgooien. Bram Hemerik, heb je zoo'n schitterend postzegelalbum gekregen, zooals je het zelf betiteld-, daar kan jij je leven lang van ge nieten. Louis Hartkamp, zeker ken ik dat spel dat jij kreeg. Heeft je vriend geen pakje ge kregen? Bij ons thuis vroeger kregen bood en kat altijd een plakje leverworst netjes ingepakt en daar smulden ze dan vanl Alida Verbiest, ik ontving vandaag ook den brief van verleden week. Jij verdient ook al lang eens een prijs, maar bet lot «3 je nog niet gunstig zijn-, geduld maar. Antonia en Louis van Ham, het was best, dat je de beide prijsraadsels oploste; dat hebben zeer veel kinderen gedaan voor hun plezier. Betsie Aanen, dat boek ken ik niet, m»» het advertentiespel wel. Dat is pappig hè. Mollie Aanen, ik hoop voor je. dat al dto kieken van de witte wereld goed zijn gelukt. Marie van Dijk, ik kreeg deze week zóó veel brieven en vele lange er bij, dat het heusch niet erg was dat jij ditmaal kort schreef. Betsy en Harry van Amerongen, is Jt> Taffijn niet een vriendin van jullie t Dan mogen jullie haar prijs zeker ook wel lezen. Dat is aardig dat jullie ook cadeau tjes hebt gegeven van het geld uit je spaar pot, Nelly van Tol, ze hebben je ook goed bedacht hoor met nuttige en aardige ca deaux. Die beide spelletjes ken ik; je zult er wel plezier mee hebben. Marijtje en Nellie van Klaveren, toen ik de vorige week aan de nichtjes en jullie antwoordde, wist ik het nog niet van je grootmoeder; ik moet de raadsels en de correspondentie Woenedags en Donderdags doen om het op tijd weer naar Leiden t» kunnen zenden. Jullie hebt dus een treuri- gen tijd achter den rog, evenals de nichtjes Uittenbogaard. Lena Planken, je scheen het een heel aaT- dig werkje te vinden, zulk soort raadsels te maken, ik zal die anderen later eens plaatsen. Annie Huisman, pas voortaan beter op dat de inktkoker niet meer omvalt als ja net een langen brief aan mij hebt geschré ven; dat geeft dubbel werk. Nellie van Leeuwen, ik ben zeer be nieuwd, wie den mooisten naam voor de zangvereeniging zal bedenken en hoe dié

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 19