Burgerlijke Stand v. Lelrlen. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. GEBOREN. Brcobtje, d. v. II. Klein en J. W. Pous. Louis, z. v. P. O uw eik eik en J. Amoldus. Maria, d. v. 8. KobIcv fn J, v. Leouweu Martha Maria, d. v. lW. 0. Dijt en E. Devilee Jacobus, z. v. J. Keijzcr en W. v. d. Leek Adriann, d. V. J. A. Duffels en H. M. Goedraad Arie Johannes, z. v. P. Vermeulen en C. M. Bekooij Hendricus C'ornelis Floris, 2. v. H. C. 1?. de Greef en P. Meijer Adriana, d. v. J. Huis en G. v. Rijn Carel, z. v. 'A. J. v. Berge Henegouwen en J G. Vink Johau Erdmann, z. v. v. d. Heuvel en D. Schmidt Cornells Johannes, z. v. L. S. Verhoeven en C. Compier Maria Johanna, d. v. H. W. Straathof en J. A. ,v. d. Berg Alida Lucio Pauline, d. v. C. Mol en J. Lueb Hendrik, z. v. T. iBrandt en A. Brouwer Gerarda, d. v. [A. M. Veretraten en G. M. Zwanenburg [Andries Johannes, z. v. J. M. v. Dorp en M. E. v. d. Biom Janna Dina, d. v. J. ,v. d. Meer en H P. Terreehorst Reinier Pleun, z. v. A. v. Schoonderwoerd de Beze- mer en G. Hoogkamor Maart-je, d. v. M. Koudijs en M. Goudriaan Bernar.s Maria Corn.s z. v. G. Post en A. M. H. iDelsasoo Johannes Adrianus, z. v. J. H. .Gerritsen cn J. M. M. Niland Marienus, e. v. J. Mar ij t en M. A. J. C. Ranselaar Gerrit Hendrik, z. v. G. H. Methorst en C. Hoffman AJbertus Johannes, z. v. H. Ruiscli en C. Jonk Jannetje, d. v. J. Platteel cn G. v. d. BogaaTd Maria Fre- dcrika, d. v. J. B. Mulder en M. J. Tie- mcijer Sophia Willi.a Louisa, d. v. P. J. Hannaart cn C. M. W. Keijzcr Theodn- rus Maria, z. v. J. Stik voort en A. Versneij Catharina, d. v. D. Parmentier en E. Roorda St-ijutje, d. v. F. Zwart en S. !Hol6wilder IClasina, d. v. W. v. d. Steen en S. M. de Tombe. GEHUWD: J. G. Nijsingh jm. en II. J. v. Ginkel jd. J. v. d. Burg, geseh. en J. Ver- meelen, wede. R. J. Hamerling jm. en J. S. Vijlbrief jd. A. J. de Beer, gesch. en M. Beurze, jd. J. B. v. d. Ileemst jm. en W. M. J. Nijssen jd. P. v. Driel, wedr en A. E. Batist jd. N. v. Leeuwen jm. en H. v. d. Wilden jd. P. J. J. v. Weerlec, wedr en A. Schipaanboord jd. OVERLEDEN: M. C. Lens dr GS j. P. G. v. d. Vorstenbosch m. 24 j. II. Wouters m. 71 j. A. A. Crama z. 20 m. J. W. v. d. Reijden m. 8G j. B. Robbers wedr 80 j. F. A. Dec wedr 85 j. Leyenl. kind van H. C. Aniba cn M. v. d. Berg. A. Pon dr. 23 j. A. E. S. Holtz dr. 16 j. B C. Riem Vis dr. 13 j. Th. J. v. Sehaik m. 30 j C. Sieral z. 6 w. S. B Post dr. G m. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad van deze gemeente, vergaderde Woensdagmiddag te halfdrio. Tegenwoordig 9 van do 11 raadsleden. Afwezig met ken nisgeving de heer Bouwmeester, zonder ken nisgeving de heer Los. Voorzitter de Joco- burgeifteester, de heer P. de Jong. De voor zitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen met een paar kleine opmerkingen van de hceren Verway en Riet broek, worden vastgesteld. Aan de orde de agenda lo. Benoeming van een lid van het alge meen burgerlijk armbestuur van Alkemado, wegens periodieke aftreding van den lieer P. Juffermans op 1 Jan. 1924; herbenoemd wordt de heer P. Juffermans met 8 stemmen en een stem blanco. 2o. AJsvorcn voor de Vrije en Lage Boek horst. De lieer W. Straathof wordt herbe noemd met 8 stemmeu en een stem blanco. 3o. Alsvoren voor het algemeen burgerlijk armbestuur van Rijpwetering. De heer T. J. de Graaf wordt herbenoemd met 8 stem men, terwijl 1 stem op den heer Oudshoorn wordt uitgebracht. 4o. Raadsbesluit tot wijziging van artikel 6 van de Instructie voor do wegwerkers. De voorzitter licht de wijziging nader toe. De heer Rietbroek maakt een korte op merking, waarna de wijziging van de instruc tie z.h.s. wordt vastgesteld. 5o. Raadsbesluit tot het onbewoonbaar- verklaren van de wouing, gemerkt B 405 to Roelofarendsveen. Do secretaris doet namens den voorzitter voorlezing van het ichrijven van de gezondheidscommissie met Advies tot onbcwoonbaarverklaring van be doelde woning, waarna z.h.s. het raadsbe sluit wordt vastgesteld. 60. Raadsbesluit tot het aangaan van een Tekeniug-courant-overeenkomst met de Bank van Ncd. Gemeenten te 's-Gravenhage tot een maximum bedrag van f 40.000. De se cretaris licht het ontwerp raadsbesluit na der toe, waaruit blijkt dat tengevolge van den scholenbouw in deze gemeente geen kasgeld meer heeft tot het doen van beta lingen. De verbouwingskosten zijn betaald geworden uit de gowone kasgelden van de gemeente. Do gemeente moet tot dekking van deze verbouwingskosten een geldleening aangaan, groot f65.000, doch er is momen tcel geen geld voor vast te krijgen, zoodat tijdelijk gold zal geleend worden tot het doen van de noodzakelijkste uitgaven. Er zal dan later nog een voorstel bij den Raad komen t-ot het sluiten van een definitieve geldleening, groot f G5.000. Z.h.s. wordt na deze toelichting besloten een rekening-cou- raüt bij genoemde bank te sluiten tot een ïnaximum bedrag ad f 40.000 tegen 6 7o. Raadsbesluit tot ruiling van een per ceeltje grond te Rijpwetering, waarop thans is geplaatst het brandspuithuisje, met het R.K. Kerkbestuur aldaar. Do voorzitter leest het verzoek voor, waaruit blijkt dat het brandspuithuisje uit schoonheidsoogpunt leelijk in den weg staat. Het kerkbestuur zag het huisje gaarne geplaatst achter het speelterrein. De kosten uit deze overplaat sing voortvloeiende komen geheel voor reke- mng van het schoolbestuur, zoodat B. en JV dan ook voorstellen hieraan te voldoen. De heer de Vette zegt dat het brandspuit- huisje, wanneer dat geplaatst wordt achter het speelterrein, niet veel bijdraagt tot het vormen van een mooi geheel met de school. Het staat dav ook afschuwelijk, Bovendien is rr dit bezwaar nqg aan verbonden dat bij brand men eerst an drie sleutels moet gebruik maken om bij de spuit te komen. Men heeft al moeite genoeg om den sleutel te besvaren. Spr. wenseht dan ook dat voor de brandspuit, mede niet het oog op den drassigen bodem aldaar, een andere plaats aan-den openbaren weg werd aangewezen. Grond is er van het kerkbestuur genoeg te krijgen en wellicht wel voor een beetje. Spr. stelt voor clib punt tot een volgende vergadering uit to siellen. De voorzitter antwoordt den heer de Vette dat het verzoek geheel is uitgegaan van liet schoolbestuur hetwelk zelf de plaats heeft aangewezen. De heer Vevwey voelt wel iets voor de bewering van den heer de Vette, doch wil dit punt niet uitstellen, omdat bii niet weet of het verplaatsen van de brandspuit finan cieel voor- of nadeel zal opleveren. Spr. stelt voor aan B. cn W. zoodanige vrijheid van handelen te geven, dat zij de zaak met het schoolbestuur kunnen bespreken en voorts kunnen handelen naar eigen goed vinden in het belang van de gemeente. Z.h.s. wordt het voorstel vao den heer Verwcy aangenomen. 80. Wijziging van do begrooling, dienst 1923. De voorzitter leest do te wijzigen pos ten voor, waarna de wijziging van de be grooling z.h.s. wordt aangenomen. 9o. Geschiedt mededeeling van de volgen de ingekomen stukken lo. Missive van Ged. Staten, houdende mededeeling goedkeuring Raadsbesluit d.d. 8 November 1923, houdende besluit tot het doen van uitgaven uit den post voor on voorziene uitgaven van de begrooting dienst 1923. 2o. Mededeeling aanneming benoeming tot lid van de Commissie tot Wering van school verzuim van den heer D. Ham. 3o. Alsvoren tot lid van de Commissie van Toezicht op hot lager onderwijs van de heeren P. C. G. van Dooren, J. F. de Ren en L. van Akkeren. 4o. Alsvoren tot lid van liet stembureau te Nieuwe Wetering van den heer L. van Akkeren, 5o. Verzoek van de Vereeniging voor Chris telijk Schoolonderwijs te Nieuwe wetering om beschikbaarstelling van gelden voor do aanschaffing van 2 nieuwe schoolkachels. Voorstel van Burgemeester cn Wethou ders: afwijzend op hot verzoek beschikken. Z.h.s. aangenomen. 60. Proces-verbaal van de op 15 November 1923 gedane kasopname bij den gemeente ontvanger. 7o. Dankbetuiging van den heer A. J. Mulder voor de hem toegekende gratificatie. 80. Verzoek van het R.K. schoolbestuur te Rijpwetering om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden (ten hoogste f 275) voor aanschaffing van nieuwe schoolmeu- bclen. Voorstel van Burgemeester ei^ Wet houders: het verzoek inwilligen. Z.h.s. aan genomen. 9o. Verzoek van L. van der Heden te Oud Ade om steun uit*de gemeentekas, inge volge art. 13 dev Lager Onderwijswet voor zijn twee leerplichtige kinderen, die te Lei den schoolgaan. Voorstel van Burgemeester en WetJiou^ ders een tegemoetkoming tot to kennen van f 10 per jaar. De voorzitter leest het te dezer zake door B. en W. uitgebrachte prac-advics voor. De heer Venvey stelt voor het bedrag der vergoeding te brengen op f 40 per jaar. De heer dc Vette vindt het door B. en W. voorgestelde bedrag meer dan voldoende. De heer Verwcy blijft bij zijn voorstel, het welk niet wordt ondersteund, zoodat het voorstel van B. en W. z.h.s. wordt aange nomen. lOo. Missive van Burgemeester en Wet houders van Zoeterwoude inzake bijdragen aan do gemeente Leiden in de kosten van het Hooger- en Middelbaar onderwijs. Voor stel van Burgemeester en Wethouders een besluit in den zelfden geest te nemen. Z. h.s. aangenomen. llo. Verzoek van het R.K. schoolbestuur om beschikbaarstelling van do benoodigde gelden voor het doen maken van een beton- schutting aan de speelplaats van de R.K. Bijzondere school te Rijpwetering. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders een bedrag van f 570 beschikbaar te stellen. Z.h.s. aangenomen. 12o. Missive van Ged. Staten, houdende toezending goedgekeurd Raadsbesluit d.d. 8 November 1923, tot onderhandsche ver huring aan C. Los van eenige perceelen land te Huigsloot. Do overige 6tukken worden voor kennis geving aangenomen. Bij de rondvraag vestigt de heer Verwey de aandacht van B. en W. op den slechten toestand van den weg te Nieuwe-Wetering. De weg aldaar is in verband met het zware verkeer aldaar in den laatston tijd onhoud baar. Voorts adviseert spr. tot het maken van enkele inhammen in den weg voor het passeeren van voertuigen in het Lageland onder Oud Ado, aangezien do weg aldaar erg smal is. De voorzitter zegt onderzoek toe. Do heer de Vette zag gaarne dat een jongere kracht in dienst werd genomen als tijdelijk wegwerker, daar het personeel dat nu in dienst is bij de gemeente al erg oud en afgetakeld is. Het volgend jaar gaat er een met pensioen, de andero is dikwijls ziek en de derde die tijdelijk is, is half versle ten. De heer Rietbroek zegt, dat de tijde lijke wegwerker Spruit nog het beste is van allen en dat het niet aangaat iemand die tengevolge van zijn leeftijd niet meer zoo kan werken als een jongere, op straat te zetten. De voorzitter antwoordt den heer do Vette dat zoodra een der wegwerkers den dienst met pensioen verlaat, bij den Raad een voorstel zal komen tot aanstelling van een anderen wegwerker, doch dat het met. het oog op de bezuiniging niet wenschclijk is, alvast een jongere kracht tijdelijk aan te stellen. De heer Rotteveel vraagt of het waai* is dat de brug te Nieuwe-Weteiïng niet meer zoo goed functionneert" als voorheen. De voorzitter zegt dat h^ra van klachten niets bekend is. De heer Verwey zegt niets anders gehoord te hebben, dat de brug uit stekend functionneert. Hierna wordt de vergadering gesloten. Hel aantal weikluozen, ingeschreven bij de Arbeidsbeurs, is gelukkig weer ge daald van 35 tol 20. OU DE-WETERING. Dinsdagavond had ten huize van den heer A. van don Bosch een zeer druk bezochte vergadering plaats van do ijselul) „Ijsvermaak zij ons Doel". Ruiin 100 leden waren aanwezig. De verga dering werd te halfacht geopend door den voorzitter, den heer 11. Schoo. Spreker con stateerde met genoegen de groote opkomst der leden. Hierna werden de notulen der vo rige vergadering, 11a lezing door den secre taris onveranderd vastgesteld. Vervolgens deed de penningmeester tinantieel verslag, waaruit bleek, dat de vereeniging over een batig slot beschikt van ruim f400. Deze me dedeeling wjrd door de vergadering met ap plaus cnlvangen. De balans met bescheiden werd door een ccmmissie, bestaande uit de hceren W Abmn, G. Kangmann en J de Jong negezioi en in orde bevonden. Vervol gens had bes'uursverkieziug plaats De af tredende bestuursleden werden allen bij ac clamatie herkozen. Vervolgens vroeg het bestuur dc toestem ming van de vergadering om voor hel bij wonen der bestuursvergaderingen een be drag ad f0.25 per vergadering en per lid lo mogen ontvangen als tegemoetkoming in dc kosten voor vertering. Dit voorstel vond in de vergadering eenige bestrijding. In stem ming gebracht werd het aangenomen met G4 stemmen voor, 3G tegen en 1 blanco. Hierna had do verloting plaats met als le prijs een geit Onder groofe hilariteit werd deze prijs overhandigd aan den heer P. de Jeu Pz. De 2e prijs, een haan, werd gewon nen door den heer G. ITeenk. De overige prijzen bestaande uil sigaren e.d., werden door den voorzitter onder een toepasselijk woord aan de gelukkige winnaars uitgereikt. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering door den voorzitter onder een woord van dank aan de leden gesloten. ROELOFARENDSVEEN. Gistermiddag overleed plotseling de heer J. van der Meer Mz. Deze geachte ingezetene was voorzitter van den veilingskring ..Eendracht maakt Macht", waarvan hij een der oprichters was, armmeesler en voorts lid van verschillende corporaties. De overledene had des morgens nog een vergadering bijgewoond van het Armbestuur. Bij verschillende ingezetenen zal de overledene steeds in aangename her innering blijven voortleven, daar het toch welbekend zal zijn, dat de overledene velen in stille heeft welgedaan. OUD-ADE. Onder het vee van den heer D. v. d. P. alhier ie- een geval van varkens pest geconstateerd. 4930 HAARLEMMERMEER.— Tot bestuursleden van dc ijsclub „Eensge zindheid alhier, zijn gekozen de heeren A. Onkenhout. J. Smit, J. Struik en P. J. Bie- mans. Zij hebben allen deze benoeming aan genomen. In dezen polder beginnen de „zwijntjes jagers" weer op verschillende plaatsen hun slag le slaan. Bij een viertal inwoners weer den inbraken gepleegd cn in goede conditie verkeerende rijwielen ontvreemd. Men zij op z'n hoede en vergete vooral niet 's avonds deuren cn ramen goed te sluiten! HILLEGOM. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergaderde onder leiding van Burgemeester Wentholt. De heeren Hoogmoed en Van Houten wa ren afwezig. De geloofsbrieven van den lieer Joh. Schrama werden onderzocht en in orde be vonden, de raad besloot hem als raadslid toe te laten. Eenige complabiliteitsbesluiten werden goedgekeurd. Het verzoek van den Hillegomschen Be- stuurdersbond omtrent aftrek van contribu ties voor vakvereenigingen op het belastbaar inkomen werd voor kennisgeving aangeno men. Afwijzend werd beschikt op hel verzoek van denzelfden bestuurdersbond om gratis brandstoffen te verschaffen aan werkloozen, Men voelde er wel wat voor om reductie te geven op brandstoffen voor behoeftigen. Ook werd afwijzend beschikt op het ver zoek om subsidie aan de R.K. Vereeniging voor Moederschapszorg te Heerlen. De vereeniging „Kracht door Oefening" hoofdstraat bij de Meerstraat. De lieer Sel- horst verzocht de straatlantaarns Ts morgens langer le laten branden, wat volgens wet houder de Vreugd al geregeld was. De heer Tijma informeerde nog eens naar de commis sie voor publieke werken. Ten slotte werden eenige belastingzaken behandeld. ICATWIJK-AAN-ZEE. Dc echtgcnoote van den heer v. D had het ongeluk met een wielrijder zoodanig in botsing le komen, dat zij zich onder geneeskundige behandeling van dr. Clcveringa moest stellen. Aan den afslag .van haring kwamen een drietal partijen haring. De prijzen be droegen voor .18 kantjes volle haring (Engel- sche wol) f 22.65 en voor 200 kantjes steur- liaring f 23.135f 22.65, alles gerekend per kantje. L1SSE. Zaterdag 16 December a.s. zal de brievenbesteller Th. Raaphorst na 821/*- jarige trouwe plichtsvervulling den dienst met pensioen verlaten. Moge hij nog lang van zijn welverdiende rust genieten. Vrijdag 14 December a.s. des namid dags te halfdrie komt de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Aan de orde komt: 1. Voorstel van B. en W. lot vorbreeding van de Vuursleeg. 2. Voorstel van B. en W. lot demping van een gedeelte gemeentewater vanaf de op haalbrug over de haven tot en met de sloot gelegen achter de perceelen van de firnia G. van der Mey's Zonen en B. v. d. Zaai. 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met den heer L. van Grieken .in verband met diens rechten ten laste van de gemeenle-eigendoinmon aan de Havensloot. 6. Comptabiliteitbesluiton. 6. Ingekomen stukken en mededeelingen. Voor de Staatkundig (Ger.) partij al hier ,lrad Dinsdagavond op ds. H. Kersten van lerseke, in de chr. school (Schoolstraat) Nagenoeg drie lokalen waren bezet met be langstellenden. Verschillende vraagstukken passeerden de revue. Door enkele aanwezigen werden nog eenige vragen gesteld (debat was niet toe- geslaan), welke de spr. beantwoordde. Gedurende een drietal uren werd de spre ker met belangstelling gevolgd. NOORDWMK De Raadsvergadering, v.vlke tegen Vrijdagmiddag 2 uur werd uit geschreven, zal op Zaterdag. 15 dezer, 's nam. le halflwce worden gehouden. NOORDW IJKER IIOUT. De lirma Van 't Wout Cö., rijdende met haar twee auto bussen via 0113 dorp naar Haarlem, zal spoedig een derden wagen in dienst bren gen en haar dienstregeling nog meer uit breiden. Gisteren had do plechtige ter-aardc- bestelling plaats van wijlen den heer L. Bouwmeester, ruim 26 jaren kerkvoogd der Ned.-Herv. Kerk. Vertegenwoordigers van kerkvoogdij en kerlieraad waren aanwezig met een groot aantal belangstellenden. Een drietal kransen dekten de kist. Als treurige bijzonderheid meldt men ons. dat Toon Smit, die een dertigtal jaren in dienst was bij den overledene, zijn patroon de laatste eer wou gaan bewijzen, doch plot seling dood op zijn stoel bleef RIJNSBURG. Gisteravond had de ver eeniging „Pro Rege", alhier, een openbare vegadering belegd in de Ilerv. Kerk, waar voor als spreker was uilgenoodigd luitenant- kolonel Weeber, Kamerheer in buitengewo- nen dienst van H. M. de Koningin. Daartoe werkt „Pro Rege", dr.t de Cliris- lus-belijdeiiis vereenigt en vooruitbrengt eu tut doet komen voor hun overtuiging. Ook op de burger-afdeelingen rust echter in dezen een plicht, wat spr. nader aan. loonde. Sprekers rede, vaak op granuige wijze aan gevuld met tafereeltjes uit het militaire le ven. werd met stille aandacht gevolgd en wekte soms groote hilariteit. Namens de aanwezigen, nadat op verzoek Va? npr' ftog wa9 gezongen „Mijn Schilt ende Betrouwen dankte na afloop de bur gemeester den spreker, daarbij voegende de hoop, spr. eventueel bij een volgende gele genheid weder bereid te mogen vinden een spreekbeurt te willen vervullen. Na het zingen van Gezang 07 1 en ging ds. Broekslra voor in dankgebed. "Van de gelegenheid, om zich als lid van .Pro Rego" te doen inschrijven, maakte een aantal aanwezigen gebruik. WASSENAAR. Gemeenteraad. Woensdagmorgen vergaderde dc raad dezer gemeente, onder oorzitterschap van tien burgemeester. Afwezig was wegens verhindering dc heer W. P. Gussekloo. De heer Prins heeft een aanmerking op do notulen der vorige vergadering. Hij vindt de redactie betreffende dc servitu- tonkwcstiei Van den Bergh niot gelukkig geredigeerd. Hij acht echter wijziging niot 1 r>.i m. dig. Ingekomen stukken: Brief van clen heer Wiltjer, dat hij zijn benoeming tot- ambtenaar van den Burger-» lijken Stand aanneemt. Rapport betreffende de opneming der boeken en kas van den boekhouder van bet Gasbedrijf. Voor kennisgeving nnjigcnomen. Mededeeling geschiedt, dat aan een paar gemeentearbeiders een verklaring betref fende tijdelijken dienst is afgegeven over het tijdvak 1 Januari 1897—19 Maart 1909, zoo dat deze beambten nu ook op 65-jari- gen leeftijd reebt hebben op vol pensioen. Aan de orde is een request van de be^ sturen der in deze gemeente gevestigde bouwvakarbeidersorganisaties, waarin ge^ vraagd wordt om toe te treden tot de steunregeling voor werklooae arbeiders. Wordt in handen gesteld van B. .en W. ter fine van advies. De Voorzitter deelt nietlc, dat dour oen aantal werkloozen msfri>bjks oen vevzock om een steunregeling- is ingediend of nog liever productief werk'. Dc Voorzitter heeft met een tweetal een onderhoud gehad. Hij heeft medegedeeld, dat hij voor de geor ganiseerde arbeiders doen zou.wat hij kon. In overleg met de wethouders zijn daarop ruim 50 menschen aan b t werk gezet te gen een loon van 45 cent per uur en 42 uur per week. Dit werk is echter binnen kort gereed, zoodat naar ander werk zal moeten worden omgezien. Onder andere aan den heer Van Ommeren toestemming gevraagd voor het maken van een voetpad langs den Schouwweg. Wanneer dit ante woord zal zijn binnengekomen, kunnen ve len aan het werk. 0 Raad gaat hiermede accoord. Do heer Prins vraagt, hoe geregeld wordt, wio wel of niet aan werk wordt geholpen'. Do Voorzitter antwoordt, dat menschen met een gezin op de eerste plaats in aan merking komen. De heer Prins kan zich hiermede veree"J nigen dooh zou toch gaarne zien, dat b.v. iemand, die pas zonder work is gekomen, niet het eerst wordt geholpen, maar dat het eerst in aanmerking komen zij. die het Inngist zonder werk hebben geloonen. ook i# De vergadering werd geopend met hel zin- hij va^ meening, dat do bouwvakarbeiders, gen van psalm 89 8. waarna de burge meester, voorzitter van „Pro Rege", voorlas psalm 1 en voorging in gebed In zijn opc- ningswoord zette de voorzitter het doel dezer vergadering uiteen, n.l. daarvoor belangstel kreeg f 156 subsidie voor zaalhuur; de heer j ]in2 b wekken. Spr. heette alle aanwezigen Loerakker had dit verzoek bij de begrooling willen behandelen. Twee aandeelen zullen genomen worden in de N.V. Centrale Ammoniakfabriek te Weesp. Aan den beer S. Webt-T werd vrijstelling toegestaan op de verordening volkshuisves ting voor den bouw van een woonhuis in den Vennipperpolder. Ged. Staten hadden opmerkingen gemaakt over de verordening betreffende de school gelden. Het raakte de laatste klassen van de Chr. Burgerschool. B. en W. stelden voor de wijzigingen aan te brengen maar er ontstond 'n sterk verzet, men veronderstelde dat deze school een stan denschool is of zal worden. De heer Ver ineer pleitte voor de Chr. Burgerschool, de stemmen slaakten, het punt komt dus nog eens in behandeling. De circulaire van de Kamer van Koophan del te Haarlem over verkoop van Gemeente wege werd ter zijde gelegd. Een regeling van het gebruik van het nood slachlgebouw door particulieren werd goed gekeurd. De raad besloot tot opheffing van het ver volgonderwijs wegens onvoldoende belang stelling op de openbare school, in een offi- cieuse vergadering was hier over gesproken cn nu werd er nog eens over nagepraat. Al leen de heer Fijma stemde tegen de ophef fing. In de rondvraag informeerde de heer Loer akker naar de begrooling en naar de werk verschaffing aan werkloozen. De heer Klaver wilde de kade van de nieuwe Haven bestra ten en politietoezicht op het verkeer in de in het bijzonder luitenant-generaal Weeber, hartelijk welkom, en gaf laatstgenoemde daarna het woord om te spreken over het onderwerp „Wees een Zegen". Spr. acht het steeds een voorrecht voor „Pro Rege" te mogen spreken Met ontroe ring neemt spr. steeds plaats op den kansel, de plaats vanwaar de predikanten het Evan geliewoord doen hooren. Spr. die geen prepk zal doen hooren, meent toch lo kunnen bij dragen aan het werk van „Pro Rege", om te bereiken, dat door „Pro Rege" leger en vloot plaatsen worden, waar ieder ander zonder vrees zijn kinderen durft wagen, en waar zij bewaard blijven van de groote ge varen, die vroeger bij het militaire leven zoo groot waren. In den jubileumstiid, die achter ons ligt, is weer opnieuw goed gevoeld, hoe God ons gezegend heeft met onze koningin uit het Stamhuis van Oranje. Spr. had het voorrecht vele feesten mede te maken, en ook dc roerende plechtigheid in de Nieuwe Kerk te Delft, waar ds v. Voorst van Zijp zijn inslaande rede hield. Daar, dankende voor de Haar gebrachte hulde, herhaalde de koningin Haar konink lijk woord „Wees een Zegen". Naar deze woorden van onze koningin, wekte spr. allen op om een zegen te' zijn. Uitvoerig deelde spr., die van grenadier opgeklommen is tot generaal en bij alle wa pens heefi gediend, mede hoe groot het ver schil is tusschen het leven in de chambré vroeger en thans. Maar tevreden is spr. nog niet. Een kleine minderheid van niet geloo- vigen en spotters deelt daar soms nog de la kens uit en dat moet veranderen. dio misschien door vorst zonder werk zijn, wel wat kunnen wachten. Do heer J. C. Vogels is B. en W. voor hetgeen zij reods gedaan hebben erkente lijk, maar wijst er op, dat de nood zeer hcog is en de raeosten m den goeden tijd niet hebben kunnen overhouden, zocdat hij hoopt dat B. en Vv. de zaak ernstig zul len overwegen. Hierna is aan de orde een request van bewoners van de Vinkelaan, waarin ge-> vraagd wordt om verbetering te brengen in den onhoudbaron toestand van dien weg. Dit request is ongezegeld en wordt terzijde gelegd, mede uit overweging, dat die weg geen gemeenie-eigendom is. Op het verzoek van het noofd der schooi No. 2, 0Di natuurkundige instrumenten voor zijn sabool beschikbaar stellen, hetzij nu of later, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. Thans komt aan do orde een voorstel van B en W. óm zes papiermanden aan te koo- pcn. Do prijs is plm. f 15 per Btuk. NVordt goedgevonden. Vervolgens is aan de orde een voorstel om aan A. Gardien te verkoopen een stuk je grond groot 180 M2, onder voorwaarde, dat aan de gemeente een strook grond voor zijn huis gelegen in eigendom wordt overgedragen. Wordt vastgesteld het le suppletoir Ko hier der Hondenbelasting tot een bedrag van f 2-16.50. Tot lid van de Plaatselijke Schoolconis missie wordt bij acclamatie herbenoemd do heer H. van Elk. Tot leden der Commissie van advies in zake werkloosheidsverzekering wordt al* werknemer gekozen de heei A. J. van der Ham met algemeens stemmsn, teiwijl voor een lid werkgever de staken tusschen do heeren J. J. Nell en C. J. Henkes. BÜ tweedo stemming worden uitgebracht op

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6