Recal Zeep In verkeerde Schoenen. Prijs 55 uO. 19554. LÊTSSGH DAGBLAD, Woensdag 5 December. Tweede Blad. Anno 1923. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. Gisteravond omstreeks ne-- Jen uur is een trommel met geld, welke van een bijkantoor naar het hoofdpostkantoor te Amsterdam was vervoerd, vermist. De. in- toud bedroeg ongeveer, i 15,000. De man, die den aanslag op Sr. D., te Tilburg, heeft gepleegd, heelt be kend, dat hij het plan had, den dokter be- iwusteloos te slaan en hem daarna te be- rooven. Het i9 de 21-jarige kantoorbediende D, L,, wonende in de Nijverslraat ie Til burg. De eerst opgegeven naam XI. was. gefingeerd, D e R.-K. studenten te Nij- megen hebben besloten tot den aankoop van 'een eigen huis'om in te richten voor stu- aentenlehuis. Te Glanerhrug is giste r- avond de boerderij van J. Agka afgebrand. Een bedrag van ongeveer f 300 ligt waar schijnlijk onder het puin. Het faillissement-Broek buys. - De heer Broekhuys seinde aan het „Hbld.", uit Heerlen, dat het bericht van de „Limb. JKoer." onjuist is. „Door mij," aldus genoem de heer, „is een onvoorwaardelijk accoord .van honderd procent aangeboden in alle faillissementen der Broekhuys-vennoot- schappen en in mijn persoonlijk faillissement ftlleen onder voorwaarde, dat de vordering yan den fiscus wordt verminderd en de vor dering van de „Dag"-journalisten wordt be twist, hetgeen door den curator wordt over wogen. In ieder geval worden dus de ven- liootschap-accoorden van honderd procent gehandhaafd, hoewel ik er niet aan denk, deze vennootschappen opnieuw in exploita tie te brengen, daar ik mij deze maand in Den Haag vestig." Uit Rotterdam wordt nog gemeld, dat de heer Broekhuys bij dit onvoorwaardelijk accoord medegedeeld heeft, dat hij wenscht het geld, als het accoord van 100 pet. mocht Worden aangegaan, niet vooraf te storten, Zooals gebruikelijk is, doch eerst tien dagen nadat het accoord is gehomologeerd. Voor de strafkamer te Essen heeft terecht gestaan de 32 jarige ge scheiden vrouw Martha C., uit Antwerpen geboortig, wie ten laste werd gelegd, dat zij talrijke Duitsche meisjes met minder eer lijke bedoelingen naar het buitenland zou hebben gelokt, welke meisjes meestal over Herzogenrath naar Rotterdam werden ver voerd. Zij wordt nog door een aantal Neder- landsche, Djitsche en Belgische officieren .van justitie gezocht. Het was haar gewoonte, schijnbaar doel loos op de West-Duilsche spoorwegen rond le reizen; maar haar eigenlijke doel was, zoo in verbinding le komen met alleenrei- zende Duitsche meisjes, om te trachten de zen over Herzogenrath naar Rotterdam te vervoeren, waar zij dan in handen van haar medeplichtigen vielen. Op het Centraal-slation te Munster knoopte zij dezer dagen een gesprek aan met een aantal meisjes, wien zij vertelde, dat zij in relatie stond met rijke Nederlanders en veel geld verdiende. Zij kon deze meisjes aan goedbetaalde betrekkingen helpen en zou ze al dadelijk fijn in de kieeren steken. Drie meisjes lieten zich bepraten, om met haar mee tc gaan naar Herzogenrath, maar kort Vóór de trein dit grensstation had bereikt, werden beklaagde en de meisjes door politie beambten uit den trein gehaald. De juffrouw trachtte het nog te doen voor komen, alsof de meisjes niet bij haar hoor den, maar de politie stopte haar in de doos, terwijl de meisjes, die aan een groot gevaar ontkomen waren, naar huis teruggebracht werden. Frau Cohnen trachtte nog uit de gevangenis los te komen, door een bewaker om te koopen, dien zij bovendien nog met Vaisch geld betaalde; maar de man braelit eerlijk het geld aan den directeur der gevan genis en stelde hem van een en ander op de hoogte. Voor de rechtbank werd bewezen, dat de beklaagde tal van Duitsche meisjes via Her zogenrath over de grens en verder meest naar Rotterdam gebracht had. Zij is veroor deeld lot een jaar en 3 maanden gevangenis straf, benevpns 5 jaren eerverlies. RECLAME. 4628 Een zuivere zeep als.de iRecal-Zeepisonontbeerlijk voor de verzorging van de huid. Daar zij bovendien tot hel laatste snippertje hard blijft is de Récal-Zeep zeer voordeelig in het ge bruik. daar men er twee maal zoo lang aan heeft als aan iedere andere zeep. ets „Mijn vriend, de groote schil- der, heeft een fruitstuk gemaakt, zoo natuur lijk, dat. „O, ik weet wat je gaat zeggen, zoo na tuurlijk, dat de vogels er op aanvlogen om er in te pikken." „Neen, zoo natuurlijk, dat zijn vrouw er jam van wilde maken." ALPHEN. Kerke 1. Bericht. Ned.-Herv. Kerk Julianastraat, hedenavond 7 uur bijbellezing ds. de Bruin. Op de 's Molenaarsbrug slonden op een gegeven moment 2 brikken. De eene wilde terugrijden om de'andere te laten passeeren, doch het paard van deze vloog juist de te genovergestelde richting in, zoodat beide wagens op elkander botsten. Met inmiddels toegeschoten hulp kon men de paarden tot bedaren krijgen en uitspannen, zoodat dit ongeval goed afliep. ALKEMADE. Gedurende de maand No vember hebben de volgende personen zich in deze gemeente gevestigd: C. M. van Zeil uit Heemstede, P. O. Koets en gezin uit Gouda, A. P. C. Merts en gezin uit Leiden, J. G. Keyzer uit Warmond, B. G. Mekers uit Amsterdam. Vertrokken zijn: A. P. Keyzer naar Am stelveen, 3. P. van der Meer naar Warmond, G. Post naar Leimuiden, C. Zonderop naar Hazerswoude, J. Verbeek en gezin naar Wa teringen, E. M. C. Teeuwise naar Scheve- ningen, P. J J. Bakker naar Stompwijk, K. Van Nierop naar Hazerswoude, I. M. Ouds hoorn naar Noordwijk, J. W. Roeloffs naar Ned. O.-Indië. Th. C. Jansen naar Lisse en J. van der Veer naar Leiden. Door de gemeente- en rijkspolitie zijn in de afgeloopen maand opgemaakt 7 pro- cessen-verbaal4 In de afgeloopen maand zijn ter ge- meente-secreiarie aangegeven de volgende slachtingen: bedrijfsslachlingen: 9 koeien, 15 varkens; huisslachtingen: 45 varkens, 7 koeien, 1 pink en 1 geit; noodslachtingen: 14 koeien, 3 kalveren, 1 geit, 3 varkens en 2 schapen. Ingevoerd werd G65 K.G. vleesch Totaal werd aan keurloon ontvangen f 418. Het aantal werkloozen ingeschreven bij de arbeidsbeurs alhier bedraagt 35. BODEGRAVEN. Bij de ten overstaan van notaris Krüsemann gehouden publieke veiling, zijn gekocht het fabrieksgebouw en bouwterrein aan de Julianastraat, benevens 10 beneden- en 10 bovenhuizen aan de Wil lemstraat, door v. d. Poll q.q. voor f 31.175. Het woonhuis in de Kerkstraat is gekocht door C. J. Scheer voor f 5575. Tot ouderlingen van de Ger. Gem. al hier, zijn gekozen de heeren P. Huisman, J. Spaargaren en G Kramer en tot diakenen de heeren P. G. deh Broeder en J. P. Veerman. Onze plaatsgenoot, de heer N. Horten- sius, is geslaagd voor het examen voor 3en stuurman voor de groote vaart. De Bodegravensche voetbalvereeni- ging zal tot versterking van haar kas in deze maand een bazaar houden in het Zuid- Hollandsch Koffiehuis, alhier. HAZERSWOUDE. Mej. M. van der WerfGregoire, heeft tegen 1 Jan. 1924 eer vol ontslag gevraagd ais onderwijzeres aan de R.K. school op het Dorp. Met' ingang van 1 Jan. a.s. wordt in deze gemeente de huurcommissie opgeheven. Op de in café Boers gehouden veiling werden aangevoerd 577 kipeieren: prijs f 16.20 a f 16.90 per 100 stukseendeneie ren, prijs f 9.95 a f 10.45 per 100 stuksha nen f 1.35 a 11.60 per stuk; eenden f 1.15 a f 1.40 per sluk; konijnen f 0.60 a f2.45 per sluk; duiven f 0.25 per stuk. LEIDERDORP. In verband met de vleesch- en veekeuringswet zijn in de vorige maand ter keuring aangegeven: 13 runde ren, 16 varkens als bedrijfs- en 14 varkens als huissiachting; 1 geit. Als noodslachting zijn aangegeven 1 rund en 3 schapen. Aan keurloon is ontvangen f 218. Burgerlijke Stand, Geb.: Jan, zoon van F. Wassenburg en T. Spaargaren. Overleden: Neeljte van der Zijden, wed. van F. Blom, 62 j. Levenloos aangegeven kind van het man nelijk geslacht van P. van Winkel en A. Mugge. WADDINXVEEN. Door den raad is be noemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand de burgemeester P. A. Troost. Het bestuur van den Bloemendaalschen polder heeft aan den raad medegedeeld, dat het geen voorstel aan een vergadering van ingelanden van dien polder zal doen om den Bloemendaalschen weg te verbreeden. Daar er van hooger hand bezwaar is gemaakt legen het instellen van een tweede noodslachtplaals, is door den raad beslolen dit advies op te volgen en geen tweede slachtplaats aan te wijzen. Ten einde de be woners van de brug ten gerieve te zijn, zal het vleesch om beurten verkocht worden aan het dorp en aan de brug. Burgerl. Sland. Geboren: Bastiaan, zoon van A. v. d. Flier en T. Leeuwen. Henderika, dochter van W. v. d. Hengst en C. Burger. Adriaan, zoon van D. Tiele en M. P. Huisman. Pieter, zoon van J. Berg hoef en H. Wilhelmus. Johan, zoon van L. C. Verzijden en P. Vink. Getrouwd. P. de Bie en E. C. Slob. KATWIJK-AAN-ZEE. Naar wij verne men, is op daartoe gedaan verzoek een mej. de wed. N. van Rhijngeb. van der Plas eervol ontslag verleend tegen 1 Januari 1924 als gemeentewerkster, belast met het schoon houden van gemeentelijke gebouwen. Bij de Ned. Herv. Gem. zijn als nota- helen herkozen de heeren C. Ouwehand Sr. en P. de Best, terwijl als kerkvoogd werd herbenoemd de heer B. Verdoes Gzn. Bij den voorzitter der Katwijksche Zie kenverpleging kwam voor die vereeniging eon gift in van f 25; bij de predikanten en in de collecten der Ned.-Herv. Gem. aan extra giften voor de zending f 43; ook voor de oude kerk werden een paar giften ont vangen. Van 6 loggerschepen kwam te zamen in afslag 82 kantjes volle haring (Engelsche wal) f 22 tot f 20.45; 6 kantjes volle haring f 10.15f 18.20; 7'I' kantje ijle haring f 21 tot f 20.70; 182 kantjes steurharing (En gelsche wal) f 23.20 tot f 19.80; 11 kantjes steurharing f 21.50 tot f 15.20 en 2 kantjes makreelharing f 27 tot f 20, alles gerekend per kanlje. LISSE. Loop der bevolking over de maand November. Verlrokken A. van Kam pen naar Vaals ;A. Verlaan naar Kamerik -S. Hekkers naar Maastricht. J. M. C. Wij- nands naar Ilillegom. H. Wojahn naar Leiden. J. Mijnders naar Hillegom. J. II. v. d. Ham naar Hillegom. G. Schippers naar Heemslede. A. v. d. Akker naar Naarden. N. v. Mechelen naar Amster dam. W. Wijsman naar Leiden. C. v. Elk naar Sassenheim. C. L. Zwetsloot naar Hillegom. C. Leloux naar Haarlem. E. van Wijk naar Vlaardingen. M. Storm naar Breukelen. C. M. Faas naar Haarlemmermeer. A. M. de Vos naar Heemstede. M. E. M. Piels naar Heem stede. J. v. d. Voort naar Hillegom. Th. Baas naar Hillegom. Ingekomen W. Mulder van Rotterdam T. van Tol van Haarlemmermeer. P. N. H. Onderwater van Haarlemmermeer. A. v. d. Burg van Noordwijkerhout. B. de Vreugd en gez. van Sassenheim. M. J. A. Hulsebosch van Utrecht. -G. Huizer van Hillegom. J. Huizer van Hillegom. M. Vromenstein van Bloemendaal. G. v. d. Hoorn van Leimuiden. G. J. v. d. Lans van Loon op 't Zand. H. A. Mindcrman en gez. van Dirksland. P. Wolfswinkel van Schiedam. W. M. J. Weyers van Den Haag. D. Loef van Boskoop. C. J. Reu zen van Leiden. J. v. Haaster van Den Haag. 'J. P. Engelhard van Den Ilaag. P. H. Verburg van Aalten. -W. M. Schil- rnaker van Vlissingen. J. T. Beugel van Schoten. E. A. Jansen van Heemslede. Th. C. Jansen van Alkemade. Door het college van notabelen werd de heer D. Guldemond weer herkozen als kerkvoogd der Ned.-Herv. Kerk. NOORDWIJK. Ingevolge de Woning wet zijn ten behoeve van den arbeids- woningbouw aan de vereeniging ,,St. Je roen" alhier voorschotten verleend ten be drage van f 5318 en f 44.200. De heer A. Balkende heeft zijn benoe- mingming tot lid van den gemeenteraad aangenomen. NOORDWIJK-a.-ZEE. In de Ger. Kerk sprak gisteravond ds. Voorsteeg, Herv. pred. van Katwijk aan Zee. Zijneerw. sprak op uitnoodiging van den Chr. Besturenbond over „Tweeërlei bouwen" en had als uit gangspunt Gen. 11 19 en 1 Petr. 2 5. NOORDWIJKERHOUT. Het verbouwen van het modemagazijn van den heer P. W. Mens alhier, is opgedragen aan den aan nemer A. v. Dijk. RIJNSBURG. Burgerl. Stand. Geboren: Johannes, z. van Ewout Boekee en Maria den Haan. Johannes Reinier, z. van Wilhelmus van Elk en Wil- helmina v. d. Weijden. Overleden Grietje van Delft, oud 79 jaar, weduwe van Willem Ravensbergen. Aan de veiling „Flora" zijn gistermor gen de eerste Scarlet Due's van dit seizoen aangeboden. Zij brachlen f 9.per honderd op. Witte Due's gingen tegen f 7 ft f 7.40 per honderd. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeesle» J. L. Bosschicler. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, en leest daarna de notulen van de voorlaat ste vergadering voor, die ongewijzigd wor den vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven namens het bestuur van de Rijnsburgsche burgerwacht, houdende mede- deeling, dat de vereeniging voor 1924 voor eqn onvermijdelijk tekort van f 265 komt tq staan, een en ander vergezeld van een me morie van toelichting. B. en W. stellen voor, bij de behandeling van de begrooting nader op dit schrijven te.- rug ie komen, waartoe wordt besloten. h. Schrijven van den heer M. Brussce'hou- dende verzoek om herziening van de afwij zende beschikking op zijn aanvraag om re stitutie van Hoofdelijken Omslag dienst '21, Op voorstel van B. en W. wordt beslolen dit' schrijven in geheime vergadering te be handelen. 2. Naar aanleiding van het gunstig advies van de commissie, inzake het voorstel van dr. Jonker tot wijziging van het reglement van orde, stellen B .en W. voor dit regle ment conform het voorstel van dr. Jonker te wijzigen. Wethouder Schoneveld deelt mede, dat B, en W., naar aanleiding van het rapport van de commissie zich voorstellen, binnen niet al ie langen tijd, een algeheele herziening van het reglement van orde voor te stellen. Waar dit niet zoo acuut is, wordt thans slechts het voorstel van dr. Jonker behan deld. Conform het voorstel wordt met alg. stem men besloten, waarna de raadsleden plaats nemen in volgorde, als door het gewijzigde reglement van orde bepaald. 3. B. en W. stellen voor de verordening op de invordering le wijzigen, zoodat die luidt, dat aanslagen in de inkomstenbelasting, ver schuldigd door personen zonder vaste woon- piaals, of verblijfhoudonde in het buitenland, dadelijk in zijn geheel invorderbaar zijn. Te vens verzoeken zij, in verband daarmede, wijziging van de verordening op de heffing der inkomslenbelasling. Deze voorstellen worden met algemeene: stemmen aangenomen. 4. Vervolgens wordt voortgezet de behan deling van de bcgrooting 1924. ,B. en W. stellen voor den post kosten bur gerwacht, thans memorie geraamd, zonder zich tot iels Ig verhinden, uit le trekken op. f 205.—. Een eventueel subsidie zou alleen ver leend worden, onder voorwaarde, dat door de Burgerwacht aan den Raad of aan B. en W. een voldoende overzicht werd gegeven, van de fninacieele gesteldheid van de Bur gerwacht. De heer W. L. v. d. Guglen zal zich nog niet verklaren voor of tegen subsidie. Spr. had bij geruchle reeds van dit adres gehoord, terwijl hem gebleken is, dat dit buiten voor kennis van één der bestuursleden werd ver zonden. Spr. vraagt of het adres ook getee- kend is. De voorz. beantwoordt deze laatste vraag bevestigend. Namens hel besiuur onderteekenen voon zifter en penningmeester. De heer v. d. Guglen heeft hier verder niets aan loe le voegen en zal de inzending builen medeweten van een besluurslid, aan hem ter verdere behandeling overlaten. Met alg. stemmen wordt besloten op de bcgrooting f 265 te ramen voor kosten bur gerwacht. Bij den post kosten verpleging van krank zinnigen, vraagt dr. n. G. Jonker of door B. en W. rekening is gehouden met de vermin dering van het tarief van verpleging. Na toelichting door den voorz. en wethou der S. Schoneveld wordt de po3t ongewijzigd gehandhaafd. Bij den post onderstand aan behoeftigen vraagt de heer J. Schoneveld of daarmede aan bepaalde personen i3 gedacht. De voorz. zal hierop in geheime vergade ring nadere toelichting verschaffen. Een vraag van den lieer v. d. Guglen of alleen personen buiten het kerkelijk verband slaande, worden bedoeld, beantwoordt do voorzitter bevestigend. De heer J. Schoneveld acht uittrekking van den post werkverschaffing voor memorie gevaarlijk. Spr. gelooft wel, dat uittrekking van eenig bedrag ook gevaarlijk is, maar dat men zoo geheel zonder kosten eraf zal komen, kail spr. zich niet indenken. Wethouder S. Schoneveld antwoordt, dat deze kwestie in vergadering van B. en W, reeds besproken is. Spr. gelooit ook niet, dat men er geheel vrij van zal loopen, maar komen de tijden dan komen de plagen. Thans weet men in het geheel niet, welke Naar het Engelsch, door BERTA RUCK. (Nadruk verboden)). 75; Er zijn een massa meisjes geweest-, die dit met een zuoht Maria, Koningin van Schotland, hebben nagezegd. Het was heel natuurlijk, dat ik mij gedrukt voelde. Misschien werkte de plaats daar ook toe mee. De Place de la Concorde. Ruime, open vakken, begrensd door reusachtige gebouwen, hebben soms die uitwerking op mij, geloof ik. Zij geven je een gevoel zelf niets te be duiden. Toen wij den breeden trottoir overliepen, die uit de Rue de Rivoli voert, voelde ik, dat wij tweeën de lange jonge officier in khaki en het meisje in haar kort, wijd donkerblauw kostuum twee onbeduidende stukjes menschheid waren: Marionetten in de handen van het Noodlot, die daar voortliepen over het onmetelijk groote levenstooneel. Ge ziet, ik was diep in de stemming, die iedereen wel eens heeft. De „wat-komHiet-er-op-aan"-stem- ming, nauw verbonden met die andere stemming: ,,En nu zal er nooit meer iets opwekkends in jc leven gebeuren." Kapitein Meredith nam een sigaret uit zijn koker en stak hem op, terwijl wij voortwandelden. Hij geleidde mij in de richting van do rivier. Een ocygenblik zweeg hij. Hij dacht weer na. Ik keek naar zijn. zeer jong profiel, tien, toen hii naast mij voortliep, vlug, niettegenstaande hij een weinig kreupel loopt. Hij liep met mij in de>n pas, wat hij zoo dikwijls gedaan had in de weken, dat wij bij elkaar geweest waren. Neen, neen. Geen weken 1 Het waren maar dagen I Enkele dagen maar, dat wij samen door Parijs hadden geloopen: het merkwaardig bij elkaar gebrachte paar, dat wij geweest waren 1 Want, denk nog eens aan ons en aan den kaatsten keer in die hoedanigheid. Hij, de echtgenoot van een ander meis je 1 Ik, de onwillige bedriegster, die ge dwongen geweest wae de rol van di© an dere te spelen Dit was nu het einde 1 Hij rookte eenige oogenblikken zwijgend voort. Toen wierp hij de sigaret weg. Zijn bedaarde stem, die ik wel altijd schijn gekend te hebben, klonk boven het geratel van taxi's en het gesnor van mo toren uit. ,,U zei, dat u geen eigen vrienden te Parijs hadt, nietwaar 1 Geen damesvrien den." Ik schudde het hoofd. Niemand, be halve de Tracey's." Spreek daar liever niet over, als a wilt", zed hij dadelijk. ,,Dien vriend van u, kapitein Penmore, zullen wij ook maar la ten rusten." ,,0 ja, laten we dat doen", stemde ik dadelijk toe. Ik voelde een blos opkomen, beginnende midden op mijn wangen en zich verder verspreidende. Ik denk, dat dit schaamte is over de manier, waarop ik dien armen Reggie Penmore behandeld heb. Ik moet'hem schrijven. Dat moest eenvoudig. Toen verbaasde kapitein Meredith mij, toen wij bij de rivier kwamen, en hij mij voorstelde over te stek i en het veroverde Duitsche kanon te gaan bekijken, dat de Eranschen opgesteld hebben als ooriogs- tropée op het Hótel-des-Invalides-plein. „Mijn vader en moedor zijn daar ook ge weest, dien dag, toen wij in den Jardin du Luxembourg waren", vertelde hij mij. „Ik wou het niet graag missen. Willen wij gaan?" ,,En dat huwelijkscadeau, dat wij koo pen moesten?" vroeg ik. „Kan dat niet wachten tot morgenoch tend De kanonnen eerst; dan kan ik u wat vertellen onderweg." Maar hoen wij d© Aleyanderbrug over waren, scheen hij niets meer te zeggen te hebben, en juist toen ik wou zeggen; „Nu wat is het?" begon hij. Toen sahoat mij ietg te binnen. Hij had mij, dunkt mij, al een heelen 'tijd niet bij mijn naam ge noemd. Nu gebruikte hij dien naam. „Miss Whitelands..." „Ja?" Toen begon hij weder, hetgeen in lt ge heel zijn gewoonte niet was. „Miss Whitelands, ik hoop..." Toen weder stilte. Ik was verplicht te zeggen: „Wat hoopt u?" Zijn antwoord was weJ wat vreemcL „Ik hoop, dat u niet denkt, dat ik niet beter weet. Ik weet wel beter, dat spreekt vanzelf." „Vertel mij- nu wat u wou zeggen l" zei ik half lachend en ik keek hem aan, ter wijl hij dat onafscheidelijke leeren stokje in zijn hand ronddraaide. „Wat weet u wel beter?" „Ik weet volmaakt goed, wat ik behoor de te doen", antwoordde hij. En nu scheen het, dat hij zijn „aanloop'' gekregen had), want hij ging haastig voort: „Als het nog vrede was, zou ik het kunnen doen. Het geen zoo behoorde. Het conventioneele, u weet wel." Hij sprak weer niot door, maar floot heel zachtjes een regel van het zangerige wijsje „When the Angelus is ring-ing", terwijl wij voortliepen. Toen hernam hij plotseling den zake lij ken toon. „Nadat ik aan mijn familie getelegra feerd heb, wanneer ze u op de Bryn kun nen ontvangen..." Zoo, verbeeldde hij zich, dat ik weer naar de Bryn zou gaan? O, zeker om den toestand persoonlijk aan zijn moeder uit te leggen 1 „Zou ik dadelijk een gelegenheid voor u kunnen opzoeken, zooals zij hier te Pa- rijs, geloof ik, veel voorkomen", ging hij voort. „Tehuizen voor Engelsche dames op reis" of zoo iets. Het een of ander koud verblijf, waar me«n niets anders hoort en ziet dan godsdienstige liederen en kop jes thee. Ik zou u overleveren aan de smettelooze directrice, die aan het hoofd van de inrichting staat, en we waren, bin nen tien minuten klaar." „Dank u, kapitein Meredith", zei ik op vrij uitdagenden toon. „U schijnt aan t© nemen, dat ik dan ook gaan zou!" Van deze opmerking nam de jonge man geen notitie. Hij ging voortzoii daar in dat heiligdom als een braaf nonnetje kunnen blijven, tótdat u met den boottrein kon vertrekken. Ik zou u in 't geheel niet zien. Ik zou met een boot later dan u naar Engeland vertrekken. Dan zou ik naar huis gaan. Maar niet naar de Bryn." „Niet?" zei ik. Ik geloof, dat wij toen de brug over waren, maar ik was op dat oogenblik te verbaasd, om op te merken waar wij waren. „Waarom niet naar do Bryn?" „Volstrekt, niet aooals hot behoort", antwoordde hij kort en bondig. Ik keek naar hom op en ving weder een blik op uit die zwarte diamanten in zijn oogen onder de klep van zijn pet. Hij sprak ern stig, maar maakte den indruk of er we der een uitbarsting van ongetemde vroo- lijlflheid achter dien ernst verborgen was. Hij zeide, ofschoon er in 't geheel niet bij polste: „Als menschen bezig zijn tc doen. „zooala 't hoort", schijnen zij den mees ten nadruk te loggen op daken en deu-« ren. Het is altijd: „Niet onder mijn dak" of „Ik zal zijn deuren niet bezoedelen." U heeft dat zeker wel opgemerkt, Miss Whitelands, in boeken bijv.?" „Ik weet niet goed waar u over praat; ga voort met wat u mij wou eeggen." Maar ik zag, dat hij dit zou doen, ja of neen, precies zooals hijzelf wou. Hij werd weer opgewonden. Ik dacht aan wat ik Lady Meredith tot haar man had hoeren zeg gen„Jou echte schooljongen!" Haar zoon ging voort: „Welnu, ik zou bij mijn tante aan den anderen kant van het dal logceren, om niet „onder hetzelfde dak" te zijn als u. Maai* den morgen na mijn komst zou ik haar hit leenen en naar, u toe rijden om u te spreken. Ik denk, dat u in de hal zou komen, mijn ouders schijnen te wonen en alles te doen in de hal. Dat heeft u zeker wel opgemerkt. Dan zou ik vragen of u meeging naar clat klei ne hokje van moeder, links. Kent u dat kamertje?" IWordt vervolgd)'. J- ..f*

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5