WOENSDAG 28 NOVEMBER Anno 1923 Officieels Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. Wo. 19548. LEID DAGB PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Inrasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 2.36, per week ..t........... /0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar VERSCHE HARING a f 0.1-1, SCHELVISCH a i 0.19-f 0.22-f 0.27, SCHOL a 10.22—10.33—f 0.10, KABELJAUW a 10.13, TARBOT a f 0.58, TONG a I 0.95 per pond en INMAAK- en VOLLE HARING a i O.Ol'/i per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 28 Nov. 1923. Rijksmuseum van Oudheden. Uit het jaarverslag van den directeur van het Rijks Museum van Oudheden alhier, dr. J H. Holwerda, loopende over het jaar 1922, blijkt o. m., dat door den directeur, zoowel als door diens assistent, den heer Remou- champs, en door dr. Goossens, verschillende onderzoekingen werden vericht. Opgravingen werden gedaan in een Ro- meinsch legerkamp bij Ermelo; met nega tief resultaat werd verder gegraven in de z.g. schans van Kruishaar, bij Nijkerk; in Limburg werd een opgraving aangevangen voor rekening van het Provinciaal Lim- burgsch Genootschap van een belangrijke villa in het Ravenbosch; ook werd een on derzoek bij Wijk-bij-Duurstede op eenigs- zins groote schaal voortgezet, dat zeer be langrijke resultaten opleverde. Een proefgraving op de z.g. woerd te Val kenburg (Z.-H.), gedeeltelijk voor rekening van de vereeniging Noordhey door tus- schenkomst van het Leidsch Universiteits fonds, gaf aanleiding zoo spoedig mogelijk dit onderzoek voort te zetten. Op de heide bij Ermelo, te Limburg op 'den Ubagsberg werden mede met succes opgravingen gedaan, terwijl de opgravingen te Vechten de onderzoekers weder een be langrijke schrede verder brachten ten op zichte van de kennis van deze Romeinsche .vesting. Door aankoop of door schenking werden weder verschillende nieuwe aanwinsten .Verkregen. De boekerij werd vermeerderd met 78 nummers, waardoor 31 door aankoop en 42 door schenking werden verkregen. In totaal werd het Museum bezocht door 8918 personen, Yvette Guilbert. Yvette Guilbert is met haar leerlingen weer in het land en heeft op haar tournée ook Leiden aangedaan, waar zij gisteren on der de auspiciën van de concertdirectie De Koos een uitvoering gaf in den Schouwburg. Is de Schouwburg in vergelijking met ver leden jaar wat enscèneering betreft verre te verkiezen boven de Stadszaal, de acustiek is in laatstgenoemde zaal veel beter, hetgeen treffend uitkwam in de Imageries des Cathé- drales Salut Rose Vermeille, dat in de Stadszaal ook in klank ontroerde door zijn wondere teerheid van de jonge-meisjes- stemmen, die nu niet meer dan aardig klon ken, soms met een kinderlijke forschheid in de tweede stem. Het gebarenspel aan den anderen kant; de stemming, in de uitbeel ding weergegeven, is prachtig. Het geheel heeft in zijn vertooning iets bovenaardsch, dat machtig-aangrijpend is. Naast deze re ligieuze chansons, zooals daar ook waren twee fresques animées uit de 15de en de 16de eeuw, gaf het koor met of zonder Yvette Guilbert ook meer geestige stukjes, sommige van het vorig jaar, bijv. Les pou- pées d Jeannelon, waarvan een alleraardig ste uitbeelding gegeven werd, en Ronde des poupées met het refrein: Quand je ne puis courier. je vole; Quand je ne puis voler, je cours. Zeer goed verzorgd is alles: de domme, geverfde poppengezichten met de strakke, starend0 oogen, het aldoor volgehouden stijve schutterige in gebaren en manieren. Tot de nieuwe nummers behoorden o.a. Les compagnons de la Marjolaine, dat aller aardigst werd uitgebeeld. De eene helft van de meisjes met een van krantenpapier ge vouwen so'datenmuts en een kartonnen sa bel voor jongens fungeerend om de andere helft tot hun vrouw te winnen. Interessant is het, op te merken, hoe in vele van de uitgevoerde Fransche volkslie deren melodietjes voorkomen, die in onze Hollandsche volksliederen zijn terug te vin den; alweer een bewijs, dat de echte door het volk gezongen en verspreide liederen over de gansche wereld in verschillende Vormen cn gedaanten voorkomen. De geestige, vlotte, vlugge vertolking heb ben de uitvoerslers natuurlijk van niemand anders dan van hun muzikale cn artistieke voorgangster: Yvette Guilbert. Zij ook heeft dit tintelende frissche in al haar creaties, die in al hun grappige wendingen steeds fijn hlijven, fijn als de vertolkster zelf, meestal opkomend in haar oude grootmoeder 16de- fc'uws-kostuum van een heel mat blauwe int, met het grijze gepoederde haar boven stralenVfcndigG gezicht' waarin de oogen Na een kleine inleiding, waarin Yvette Guilbert haar hoorders binnenleidde in de verschillende door haar voor te stellen tijd perken; zooals onder het hof aan Louis XV, toen de niet te weerhouden zucht tot het excentrieke van Mad. Dubarry maakte, dat een heele tuin ingericht werd met de weel derigste bloemen, in porcelein uitgevoerd, dat tijdens de maaltijden de spijzen opge diend werden in lilliputterige schotels. Ge volg: een klagende echtgenoot, zijn verzuch tingen tot uiting brengend in een lied. „Les repas ft ia mode". Yvette Guilbert had in de vertolking van de drie satires, aan de belachelijke toestan den van dit époche gewijd, veel succes, evenals met alles, wat zij presteerde. Het vrij talrijk opgekomen publiek gaf dan ook rijkelijk zijn bijval door luid applaus te kennen. „Door Eendracht Verbonden". Voor de tuiniers- en bloemisten-vereeni- ging „Door Eendracht Verbonden", trad gisteravond als spreker op de heer J. J. v. d. Windt, technisch ambtenaar bij de ge meente-plantsoenen in Den Haag, met het onderwerp: Liefhebberij in den tuinbouw. Spreker ving aan met een beschouwing over de liefhebberij in het kweeken van bloemen en planten, welke tot uiting was gekomen bij de ingezonden planten van den door deze Vereeniging georganiseerden kweekwedstrijd, welke tentoonstelling door j spreker in den nazomer bezocht was en waaruit bleek, welk een nuttig werk ook üit maatschappelijk oogpunt uitgaat van deze vreedzame sport. Spreker wenschl zich allereerst te bepa len bij het nuttige in het plantenrijk, waar men dikwijls achteloos voorbij gaat, nl. de houtige gewassen (boomen). Hoe ontzaglijk groot is het gebruik van hout in de in dustrie, voor allerlei doeleinden, welk ge bruik regelmatig grooter werdt, waardoor geheele streken zonder hout kwamen. Hierdoor werd het wenschelijk om den boschbouw wetenschappelijk te gaan be oefenen, zoodat aan de Hoogeschool te Wa- geningen een faculteit voor den boschbouw werd opgericht. Niet alleen het hout, dat door den tuin bouw geleverd wordt, is een belangrijk pro duct; doch men lette op de wereldvermaard heid van de textiel-industrie in Twente. De katoen is toch ook een product uit het plantenrijk. Verder de kapok, vlas, hennep, oliën, kleurstoffen, welke alle voor het grootste gedeelte afkomstig zijn van plan ten. Voorts hars, gom en als zeer belang rijk product rubber. Nadat spreker de belangrijkheid van al deze producten had besproken, ging hij over tot de voedingsmiddelen en toonde hij zeer duidelijk aan, dat de voeding in hoofdzaak bestaat uit eiwit, vel en koolhydraten, welke in zeer groote hoeveelheden door de plan ten worden geleverd. Hoe groot de waarde hiervan voor den mensch is, werd door spreker geïllustreerd. Uit deze causerie bleek overduidelijk, dat den mensch nagenoeg alles aan den plan tengroei te danken heeft, In verband hiermede wees spreker op het groote belang der volkstuintjes; vooral zoo als deze te Amsterdam zijn ingericht, waar de raenschen zich zoo aangenaam kunnen verpoozen uit het drukke stadsleven, want hoe meer men den mensch de naluur- gemeenschap bij brengt, des te meer hij daarvoor gaat voelen en waardeeren. i Hierna werd nog een poosje stilgestaan bij den groententuin. Den eersten indruk, dien men daar krijgt, moet zijn, dat deze rationeel is. Hier ziet men steeds, dat de j plant zich moet schikken naar den wil van den mensch; de natuur dezer planten is an- ders als waarvoor zij door ons worden ge bruikt. De natuur dezer planten is het voortbren gen der bloemen, waarna de zaden komen, om zich te vermenigvuldigen. De mensch laat het echter zoo ver niet bij de planten komen, en oogst de groenten voordat de plant gelegenheid heeft om haar natuurlijke eigenschappen te voltooien. De plant verloochent haar natuur echter nooit, want indien men er geen aandacht aan schenkt, ontstaat spoedig een bloem stengel, waardoor het product als groente voor den mensch verloren is. Nadat door spreker nog een en ander was medegedeeld over de belangrijkheid en de eigenaardigheden bij de fruitcultuur, ein digde hij zijn belangrijke, leerzame voor dracht. Van de gelegenheid lot het stellen van vragen werd door eenigen der aanwezigen gebruik gemaakt. Zij werden door spreker beantwoord. Nadat de voorzitter den heer v. d. Windt had dank gezegd voor zijn bereidwilligheid en hij de aanwezigen had opgewekt tot be zoek aan de voordracht met lichtbeelden van den heer Witte op Dinsdag 11 Decem ber, werd deze bijeenkomst gesloten. Spoorweg LeidenDen Haag. Naar „De Tel." verneemt, zal de ïn- dienst-9telling van het traject LeidenDen Haag, wat de electrische beweegkracht be treft, eenige vertraging ondervinden. Oorspronkelijk zoo kon hieromtrent verder worden meegedeeld lag het in het voornemen, in den loop der maand Ja nuari e. k. een proefrit te houden. Gebleken is echter, dat de wijzigingen, welke het sta- tions-emülacemeDt te Le'den moet onder gaan, van grooter omvang zijn, dan aan vankelijk verondersteld werd. Ton behoeve van het goederen vervoer zullen eenige nieuwe sporen moetan worden gelegd, daar anders ten behoeve van het goederenver voer te lang van de hoofdbaan gebruik moet gemaakt worden*. Voorts zullen verhoogde perrons worden aangebracht, ten einde het in- en uilstap pen uit de electrische treinen te bespoe digen. Op de baan zelf wordt eiken nacht met bekwamen spoed gewerkt, waardoor voor het goederenverkeer, 's nachts op het baan vak LeidenDen Haag slechts van één spoor gebruik gemaakt kan worden. Ditzelfde was, ook wat de personentrei nen betreft, gisteravond in het station Den Haag het geval. Daar op het emplacement, even buiten het stalnn, werkzaamheden moesten verricht worden ten behoeve van het plaatsen der masten voor de geleidings draden, werden alle treinen, welke nd tien uur des avonds van de richting Amsterdam kwamen, over het „afgaande" spoor geleid. Voorloopig zal de electrische beweeg kracht op het traject LeidenDen Ilaag uitsluitend voor de locaaltreinen gebezigd worden, totdat ook de trajecten Amsterdam- Leiden en Den HaagRotterdam geëlectri- ficeerd zullen zijn. Wanneer de route AmsterdamRotterdam geheel voor gebruik gereed zal zijn, zullen do volgende baanvakken voor electrische beweegkracht in geredheid worden ge bracht: AmsterdamUtrecht (via Hilver sum), AmsterdamUitgeest (via Velsen), VelsenIJmuiden. In aansluiting met onze mededeeling, betreffende de herdenking van de 25-jarige ambtsvervulling van ds. J. Wuite, kunnen wij nog berichten, dat ook de besturen van Broeder- en Zuslerkring uit de Doopsgezindo i Gemeente alhier den jubilaris kwamen ge- lukwenschen en daaraan stoffelijke bljjken van aanhankelijkheid en waardeering toe voegden. Gisteravond werd ds. Wuile to zijnen huize door den voltalligen kerkeraad 1 gehuldigd. Bij monde van den nestor van i den kerkeraad, prof. mr. W. van der Vlugt, werd den predikant een enveloppe met in houd aangeboden. Tot dit huldeblijk had vrij wel de geheele Gemeente bijgedragen. Ds. Wuite bedankte, mede namens zijn echtgenoote, in hartelijke woorden voor de wijze, waarop prof. Van der Vlugt hem had toegesproken, en voor de ondubbelzinnige blijken van vriendschap en waardeering, welke hem op dezen dag waren ten deel ge vallen. Zondagvoormiddag zal in de Doopsgezinde Kerk het feit kerkelijk worden herdacht. Voor het examen vrije- en orde-oefe ningen zijn in Den Haag geslaagd de dames M. Dijkstra, A. P. v. d. Hoogt, J. G. v. Muis winkel en H. A. Offringa, allen alhier. Tot onderwijzer aan een Chr. school alhier (hoofd de heer W. Vros) is benoemd de heer P. H. Zandstra, te Steenwijk. Daar het zich laat aanzien, dat wij dit jaar spoedig zullen kunnen schaatsenrijden, wordt met nadruk gewezen op achterstaan de advertentie van de Leidsche IJsclub. Wij vernemen, dat het in het voornemen van het bestuur ligt, dezen winter meer malen avondfeesten te organiseeren, waar toe de aangebrachte electrische lampen een uitstekende gelegenheid geven. De baan is geheel gereed en wacht slechts op aanhoudende vorst. Het informatie-bureau der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer Stationsplein zal van af 1 December a.s. gedurende de wintermaanden gesloten zijn. Door den heer B., aan het Kort-Galge- waler, is een klacht ingediend, dat een jongen een ruit van pl.m. f 10 heeft inge gooid met een kattepult. De Kabinetscrisis. „De Tijd" verneemt, dal in parlementaire kringen het gerucht gaat, dat het Kabinet Beelaerts van Blokland binnen zeer korten tijd lot stand zal komen. De bedoeling zou zijn het getal Departementen tot acht in te krimpen door samenvoeging van Onderwijs en Binnenlandsche Zaken het overbrengen van Landbouw naar Arbeid en de vereeni ging van Oorlog en Marine tot een Departe* ment van Defensie. De nieuwe ministers zouden waarschijn lijk zijn president en Buitenlandsche Za ken, Beelaerts van Blokland Justitie, mr. dr. W. van Sonsbeek, burgemeester van Breda Binnenlandsche Zaken en Onder wijs, dr. F. graaf van Lynden van Sanden burgh, Commissaris der Koningin van UtrechtFinanciën, mr. R. H. J. Patijn, oud-Kamerlid of mr. dr. Anton van Door- ninck, thesaurier-generaal van Financiën Waterstaat, prof. Van Swaay, hetgeen ech ter de giro-zaak in den weg zou staan Ko loniën, dr. H. Lovink, burgemeester van Alphen. Voor Defensie en Arbeid worden onwaar schijnlijke namen genoemd. Voor Defensie zou gepoogd worden H. Golijn te krijgen en voor Arbeid mr. dr. Ant. I. Scholtens. secre taris-generaal van het Dep. van Arbeid of oud-Minister Posthuma. Het Kabinet zou aldus bestaan uit2 Kalh., 2 Chr.-Hist., 2 Anli-Rev. en 2 Libe ralen. Buitenlandsche werkkrachten. De Bond van Technici heeft een uitvoe- rigen brief gericht tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, waarvan de conclusies zijn: 1. dat de belangen der Nederlandsche hoofd- en handarbeiders zeer ernstig ge schaad worden door vreemde, inzonderheid Duitsche, werkkrachten in Nederland; 2. dat de officieele gegevens van de te- werk-stelling van vreemde arbeiders ten eenenmale niet juist zijn; 3. dat arbeidsbeurzen geen bevoegdheid bezitten, te beoordeelen of oen werknemer die zich opgegeven heeft, geschikt is, den door den werkgever geëischten arbeid te verrichten; 4. dat voor de beoordeeling, van den te verrichten arbeid innige samenwerking noodzakelijk is, tusschen arbeidsbeurzen, arbeidsinspecties en bevolkingsregisters; 5. dat de macht van den dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling sterk dient te worden uitgebreid. In een begeleidenden brief dringt de Bond er bij den Minister op aan, de instructie van den dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling, hangende het even tueel in te stellen onderzoek, dusdanig te wijzigen, dat in gevallen, waain builen- landsch technisch personeel door Neder landsche werkgevers wordt aangevraagd, alvorens pasvisa te doen verleenen of ver lengen, het conlroleerend technisch perso neel van de arbeidsinspectie moet worden opgedragen deze gevallen te onderzoeken. Naar vernomen wordt, zullen de Ko ninklijke familie en de prinses Von Erbach Schönberg het Kerstfeest ditmaal op het I Koninklijk Paleis Het Loo vieren. Maandagmiddag maakte de Koningin, vergezeld van prinses Juliana en de prinses Von Erbach, een autotocht door de winkel straten der Residentie. De auto reed zeer I langzaam om den Prinsessen gelegenheid j te geven de St.-NicoIaas-etalageste kunnen bezichtigen. Hoewel de straten overvol wa ren, kon de vorstelijke familie overal on gehinderd rijden. De Prinsessen hadden plei- zier in de drukte. De toestand van het Tweede-Kamer-lid B. J. Gerretson is, naar „De Ned." meldt, langzaam maar gestadig vooruitgaande. Zooals men weten kan was de heer Ger retson het eenige afwezige Kamerlid bij de stemming over de Vlootwet, welke hij door zijn ernstige ziekte niet kon bijwonen. Naar men verneemt, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, tijdelijk voorzitter van den Ministerraad, op zijn vraag of kosten voor Regeeringsverte- genwoordiging bij de plechtigheid eener cre matie door haar eventueel als Rijksuitgaaf zullen worden erkend, van de Rekenkamer een ontkennend antwoord ontvangen. De Minister van Justitie heeft aan de verschillende Departementen, Staatscolle ges en Rijksinstellingen een schrijven ge richt, waarin hij mededeelt, op aandrang der bezuinigingscommissie cr toe te zijn over gegaan, om aan de boekbinderij in de straf gevangenis te Scheveningen een zoodanigo uitbreiding te geven, dat zij aan alle eischen van zulk bedrijf kan voldoen. In het belang van 's Rijks schatkist roept hij alle mede werking in om 't benoodigde bindwerk door middel van gevangenisarbeid te laten ver richten. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, ir. N. Wing Easton, oud-hoofdingenieur bij het mijnwezen in Nedcrlandsch-Indië is aan mr. M. Rijke, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton 's-Gravenhage. B. en W. van Schiedam schrijven aan den Raad, dat de meerderheid van hun col lege er mee instemt, dat de Raad voor de wcthouderssalarissen op de begrooting f 2500 in plaats van f 3000 uittrekt. Het personeel van den Postchèque- en Girodienst, georganiseerd in den Centralen Bond van Ned. Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel, heeft in zijn gisteravond in Den Haag gehouden vergadering een motie aan genomen, waarin geconstateerd wordt, dat voor de ambtenaren bij het bestuur van den dienst nog steeds geen dienslvoorwaarden zijn vastgesteld en derhalve deze ambtena ren eigenlijk „rechteloos" zijn te achten. Er wordt aan herinnerd, dat de Commis sie van Overleg voor het Staatsbedrijf der P. en T. reeds in 1920 en laatstelijk in haar vergadering van 13 December j.l. zich met algemeene stemmen uitsprak voor een zoo spoedig mogelijke opneming in het regle ment, houdende Dienstvoorwaarden voor de Ambtenaren der P. T. en T. Het wordt betreurd, dat dit herhaald ad vies nog steeds niet is uitgevoerd. Aan den Minister van Waterstaat is ver zocht te willen bevorderen, dat bij her opening van den dienst tevens op 1 Ja nuari 1924 het D.A.P.T.T. op voornoemd oersoneel van toepassing zal zijn. BINNENLAND. De electrificatie van het spoorwegtraject LeidenDen Haag zal eenige vertraging on dervinden. Brief van den Bond van Technici aan den Minister van Arbeid over bnitenlandsche werkkrachten. De nitslniting bij de textiel-indnstrie in den Raad van Enschedé. Uitspraak van den Hoogen Raad inzake onteigeningen tramlijn Den HaagWasse naarLeiden. BUITENLAND. Geen medewerking der arbeiders aan dè overeenkomsten in het bezette gebied. Nog geen oplossing van de Dnitsche kabi netscrisis. Albert heeft het opgegeven. Stegerwald aan het formeeren van een bnrgerlijk kabinet. Commnnistische betoogingen te Berlijn. Er dreigen moeilijkheden in Oostenrijk in de metaalindustrie. Gunstige berichten over de te Parijs bij een zijnde Tanger-conferentie. De Raad van Assen heeft lot wethou der gekozen den hcer'p. J. van Leusen, die de benoeming heeft aangenomen. Ondanks de intrekking van de Rijksnood- uitkeering, die bijna f 50.000 verschil maakt sluit de ontwerp-begrooting van Zutphen met een belastingcijfer van f 600.000. De raming voor 1923 was f625.000, die voor 1922 f 700.000. Gisteren heeft een voor het eiland Tho- Ien gewichtige gebeurtenis plaats gehad de waterleiding, welke alle gemeenten van het eiland van water zal kunnen voorzien, is door den Commissaris der Koningin in Zee land jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, of-s ficieel geopend. Gisteren is te 's Hertogenbosch overle den de heer A. W. J. van Lanschot, burge meester van Vught, waar hij het kasteel Maurik bewoonde. De heer Van Lanschot be reikte den ouderdom van 56 jaren en was 24 jaren lang burgemeester van Vught, in welken tijd in die gemeente vele verbeterin gen zijn tot stand gekomen. Hij was honorair proost van de Illustre Lieve Vrouwe Broeder schap, voorzitter der gezondheidscommissie te Boxtel, oud-lid der Prov. Staten, voorzit ter of bestuurslid van verschillende polders enz. Aan het einde van de gisteren gehou* den vergadering van den Raad van En schede stelde de heer Reitsma de vraag, of B. en W. ook voornemens zijn slappen te doen tot ondersleuning der door de uitslui ting werkloos geworden textielarbeiders. De heer Smit (S. D. A. P.) zeide, dat hij en zijn partijgenoolen (S. D. A. P.) niet het plan hadden deze kwestie thans in den Raad te brengen. Nu evenwel van andere zijde de vraag is gesteld, wenschte spr. er niet over te zwijgen. In de eerste plaats wilde de heer S. er .op wijzen, dat de hou ding der fabrikantcnvereeniging den toets der criliek niet kan doorstaan. De ingevoerde loonsverlaging legen het algemeen belang achtende, wees spr. op de botte afwijzing van het bemiddelingsvoor-i 8tel-Zaalberg, door de fabrikantenvereenta 1 ging. De fabrikanten, die allerwegen op be zuiniging aandringen, zijn thans oorzaak, dat aan beide zijden groote bedragen te loor gaan. terwijl straks de gemeente misschien ook financieele offers zal moeten brengen De fabrikanten, aldus spr., hadden moeten overwegen, dat zij in het laatste geval die gelden op hun belastingbiljet zullen terug vinden. Spr. was er van overtuigd, dat de moderne vakbeweging voldoende voor haar leden zal zorgen. Hij hoopte, dat ook de an dere organisaties daartoe in slaat- zullen zijn Voor de ongeorganiseerden, die zich hebben gesteld naast de fabrikantenvereniging, wenschte psr.'s partij geen enkele verant woordelijkheid te aanvaarden. De heer PETERI was van oordeel, dal voorstellen van de zijde van B. en Ww moeten worden afgewacht. De ovorzitter zeide, dat een voorloopig voorstel van B. en W. aan den armenraad ter beoordeeling is voorgelegd. Nadat nog de heer Nijhof het woord ge*, voerd had, werd de vergadering gesloten. De Raad van Eindhoven heeft besides in beroep te gaan tegen het besluit van Ged Staten, waarbij het Raadsbesluit werd ver nietigd tot het verleenen van eervol ontslag aan mevr. LierFooy, als gehuwde onder-* wijzeres. i In de „Ambtenaar" wordt medege< deeld, dat verschillende postdirecteuren zij o of zullen worden gestraft met geldboete oA terugzetting in tractement wegens onvoldoea*

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1