No. 19547. DINSDAG 27 NOVEMBER Anno 1923 Officieels Kennisnevïn«en. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIENI 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso Volgens postrecht. Voor eventueele opzendingvan brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplelir Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANTl Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week 0.13, Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18, Franco per post 2.36 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18 tel. 1225 is Woensdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.19—f 0.32, SCHOL a f 0.23—f 0.45, VERSCHE HA RING a f 0.18, KABELJAUW a f 0.43, TAR BOT a f 0.58 en TONG a f 0.95 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 27 November 1923. VERBOUW BIJZONDERE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis: I. Dat de Raad dezer gemeente in zijn op 26 November 1923 gehouden vergadering heeft besloten aan het Bestuur der Inrich ting van Liefdadigheid voor Roomsch-Ka- tholieken te Leiden (Meisjesscholen der Eer waarde Zusters in de Pelikaanstraat) een vergoeding toe te kennen, als bedoeld in artikel 84 der Lager Onderwijswet 1920 voor de kosten wegens verbouwing van de schoollokalen in het complex gebouwen, ge legen aan de Oude Vest, de Pelikaanstraat en de Van der W.erffstraat, een en ander overeenkomstig de door dat Bestuur inge diende aanvrage; II. dat binnen dertig vrije dagen, te reke nen vanaf heden, ieder ingezetene en het schoolbestuur van bovengenoemd Raadsbe sluit bij de Gedeputeerde Staten der provin cie Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 November 1923. UITBREIDING VAN EEN IN AANBOUW ZIJNDE BIJZONDERE SCHOOL. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis: I. dat de Raad dezer gemeente in zijn op den 26en November 1923 gehouden verga dering a. heeft besloten medewerking te verlee- üien aan het Bestuur van de Roomsch-Ka- tholieke Par. Jongensscholen onder R.-K. Par. Kerkbestuur tot de uitbreiding van het in aanbouw zijnde gebouw, bestemd voor uitgebreid lager onderwijs, aan het Pieters kerkhof; b. heeft vastgesteld een suppleloiren be- grootingsstaat groot f 10.750.teneinde hun College in staat te stellen de voor de uitbreiding van dat in aanbouw zijnde ge bouw benoodigde gelden te zijner tijd ter beschikking van het Schoolbestuur te stellen II. dat binnen dertig vrije dagen, le reke nen vanaf heden, ieder ingezetene en het schoolbestuur van bovengenoemd Raadsbe sluit bij de Gedeputeerde Staten der provin cie Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 27 November 1923. OPHEFFING UKHANTOOR. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het IJk- kantoor, in verband met de opheffing op 1 Januari a.s. van den IJkkring Leiden, van af Maandag 24 December a.s. voor bet publiek zal zijn gesloten. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 27 November 1923. Jubileum van Ko van Dijk. Terwijl bel stadsleven zich verloor in een bijkans ondoordringbaar waas van grauwe, natie mist heelt Ko van Dijk gis teravond in den Schouwburg „gejubeld" ter gelegenheid van zijn vijf-en-twintig-jarig acteur-schap. Niet zonder reden bezigen wij aanhalingsteekens want veel feestelijks heeft de herdenking van %~an Dijk's jubi leum bier niet gehad. De opvoering door het Schouwtooneel van „Drie wijze gek ken", een blijspel in drie bedrijven door Austin Strong had slechts.weinig belang stelling getrokken. Voor een belangrijk deel zal dat te wijten zijn geweest aan den jubilaris zelf. Hoe groot ook zijn kunnen moge zijn, hoe keurig hij in den regel ook de hem toebedeelde rol vervult zijn bescheidenheid en zijn te genzin om zich zelf-op den voorgrond te stellen zijn een beletsel geweest tot het wer ven van de'sympathie der groote massa, en vandaar dat slechts een betrekkelijk kleine schare bewonderaars den kouden tocht naar den Schouwburg had aanvaard om v. Dijk te zien in zijn prachtcreatie als Mr Findley in „Drie Wijze Gekken" en hem daar warm en langdurig applaus dank te brengen voor voor de vele aangename uren aan het pu bliek verschaft. Van Dijk mag inderdaad aansPraken maken op waardeering. Welke frol hij gedurende deze 25 jaren ook heeft .vervuld, heizij een hoofdrol, hetzii één var het tweede plan, steeds heeft hij zich gege ven met alle toewijding en innigheid, die in hem is. Zijn spel is geweest, en zal ook wel altijd blijven eerlijk en waarachtig, als een frissche, weldadig aandoende tegen stelling op datgene, wat ons tegenwoordig door vele jongeren als „Kunst" wordt voortgezet. Na afloop der voorstelling verscheen de heer A. D. Vijgh op het tooneel. Bij afwezig heid van den voorzitter, aldus spreker, rust op mij thans de laak U, mijnheer Van Dijk, namens het Schouwburgbestuur geluk te wenschen met Uw 25-jarig jubileum. Gij hebrook heden getoond het publiek aange naam bezig te kunnen houden. Gij waart geheel in Uw rol. Meermalen bent U bij verschillende gezelschappen opgetreden, en steeds was Uw vertolking geheel af. Het was uitstekend en prachtig werkl In den tegen- woordigen tijd zijn er zoovelen, die het langs het kantje hoen laten en zeggen: het komt wel terecht. Daarop bent U een uit zondering. De acteurs van den ouden slem- pel willen steeds iets goeds geven en wat dat betreft bent U altijd een voorbeeld ge weest voor de jongeren Wij hopen dat gij nog vele jaren nuttig werkzaam zult zijn. Aanvaardt thans, namens het Schouwburg bestuur, deze krans met lint. De bloemen zullen natuurlijk spoedig verwelken, doch ik spreek de wensch uit," aldus eindigde de heer Vijgh, dat het lint bij U nog vele jaren in aangename herinnering mag blijveïi aan de uren hier doorgebracht! (Daverend ap plaus). Ook namens het Leidsch Studen ten Corps werd ten slotte nog een krans geschonken. Even verscheen de heer Van Dijk nog voor het voetlicht nogmaals knetterde het applaustoen werd het gordijn dichtgehaald. Het Schouwtooneel heeft met „Drie wijze gekken" een flink succes behaald ondanks de matige publieke belangstelling. Als amusements-stuk doet dit blijspel letje het inderdaad. De inhoud neme men voor wat deze is. Drie oude vrijgezellen, vastgeroest in den sleur der gewoonte, wor den in hun ietwat belachelijk leventje wak ker geschud door de komst in hun huis van de dochter der vrouw, welke vele jaren te rug door de drie genoemde vrijgezellen werd bemind. Inbrekers, detectives en een vroolijke neef, die per slot van rekening een „kaerel" blijkt te zijn, brengen momenten van sensatie, spanning en sentimenteele liefde. Het einde is natuurlijk dat de jonge dame en de neef van Mr. Findley in het huwelijk treden, terwijl de drie wijze gekken opnieuw fungeeren als onbegraven dooden en met hun appel en hun kannetje warm water als vroeger te klokslag half- elf naar bed gaan, vastgeklonken aan den keten der sleur Van eenige diepte is in dit Engelsche blij spelletje geen sprake, doch desondanks valt er veel te loven door het schitterende spel van Van Dijk, die van den ouden brombeer een prachtcreatie maakte, geteekend naar de werkelijkheid, en rekening houdende met het jüiste evenwicht tusschen het sym pathieke en lachwekkende. Van Warmelo, als de zachtaardige, vriendelijke psychiater, en Van Staalduynen, als de flegmatieke rechter, sloten zich hierbij uitstekend aan. Dit drietal was werkelijk onverbeterlijk en het vrij gedwongen spel van Jettie van Dijk- Riecker, als Mary Fairchild, stak hierbij aanmerkelijk af. Een tikje levendiger en overtuigender had het „boterbloemetje", zooab de doctor haar noemde stellig wel kunnen zijn. Als geheel is deze voorstelling niet on verdienstelijk geweest hoe licht de kost dan ook is. De financieele toestand des lands en de bezuiniging. De Vrijheidsbond, afdeeling Leiden, had den heer A. Groenewout uit Amsterdam uit- genoodigd over het bovenstaande onderwerp voor haar te spreken. Te ruim kwartier over acht uur opende do heer H. J. Planjer (prof. Eerdmans was ter raadsvergadering) de ma tig bezochte vergadering in de bovenzaal van .-.De Harmonie". De heer Groenewout ving zijn interessante voordracht aan met er op te wijzen, dat de parlementaire geschiedenis van Nederland uitwees, dat een rechtsclie regeering altoos had bewezen zeer zwakke financieringsca paciteiten te bezitten. Dr. A. Kuiper had in de „Standaard" van 1914 zelfs openlijk ver klaard, dat de linksche partijen de kwestie van de dubbeltjes maar eens moest opknap pen. Spr. ging de verschillende rechtsche mi nisters van financiën na, richtten nog be halve een waardeerend, ook een afkeurend woord aan den knappen jhr. de Geer, om daarna met bewijzen van vandaag zijn stel ling te staven. In 1913 bedroegen de gewone uitgaven 197 millioen gulden, voor 1924 wa ren die geschat op 647 millioen, terwijl te korten, ondanks de drukkende belastingen, voor 1924 geschat op 116 millioen, voor 1925 op 140 millioen, het overschot van 1920 van ruim een half millioen gulden kwamen ver vangen, terwijl de staatsschuld van f 1 mil liard in 1914 lot f 3 milliard is aangegroeid. De dubbelzinnige houding van 't Kamer lid Colijn in November 1922 en de vlootwet minister Colijn kwam ter sprake, waarna spr. in den breede betoogde, dat de Vrijheids bond allerminst de zeer sterke inkrimping van de defensie-uitgave voorstond. Toch zal men algemeen tot bezuiniging moeleD komen waar de finnanciaele toestand zoo nauw sa menhangt met de "zeer treurige economische. De toelichting van de bovengenoemde cijfers maakte indruk op de vergadering, b.v. het feit, dat de onderwijsbegroting, in 1913 f 32 millioen geschat is voor 1924 op f 157 mill. Spr. toonde ook aan, dat niet alleen de Staatsbegroting tekorten aanwees, maar die ook gedekt moesten worden door leeningen, die op hun beurt weer rente en aflossing eischen. Er werd op gewezen, dat de demis- sionnaire regeering in de millioenennota wel inkrimping en reorganisatie van de staats diensten in uitzicht stelde, maar verder geen bijzonderheSen had aangegeven. Daarna kwam spr. op de salarisvermindering en de plannen tot invoering en verhooging van in directe belastingen, waar rechtsche regeerin- gen steeds mee komen, die echter inbreuk maken op het rechtvaardige beginsel: belas ting naar draagkracht. Dat ten slotte door alle partijen erkend wordt, dat elementaire belangen van volkswelvaart geschaad wor den, als de belastingen niet naar beneden gaan, toonde spr. aan door Schaper aan te halen, die opmerkte, dat indien men den grens bereikte, de zoo noodige kapitaalvor ming zou afnemen. Verder noemde spr. nog de berekening van prof. Bruins, dat Neder land om zijn nieuwe arbeiders in staat te stellen le werken f 500 millioen per jaar moest sparen voor kapitaalvorming. Spr. noemde een voorbeeld, dat een persoon 76 pet. van zijn inkomen aan rijks- en gemeen te-belasting betaalt, waar hij echter ook nog het voorbeeld, wat prof. van Gijn eens gaf, n.l. dat iemand 105 pet. betaalde en dus ver mogensvernietiging plaats vond, had kunnen aanhalen. Spr. betoogde, dat als er niet ge noeg kapitaal voor de arbeiders was, werk loosheid kwam en emigratie. Dit laatste, waarvan hij geen tegenstander wa3, had ech ter, aldus spr., het nadeel, dat er onvrijwillig noodzakelijk landverhuizing was, terwijl het vrije keuze moet blijven. Uitvoerig schetste spr. strekking, inhoud en koele ontvangst van de drie rapporten van de bezuinigings commissie en de onvoldoende regeeringsver dediging (f 8800 voor een werkkamer van een chef van dienst, om hem in staat te siellen beter te werken door het harmonische mi lieu). Nadat spr. gewezen had op het toenmende aantal faillissementen besloot hij zijn voor dracht met er op te wijzen, dat de toestand zeer zorgelijk was, wat hij gehoopt had aan te toonen. Eenige personen stelden den spr. nog vra gen. Vermelding verdient nog het antwoord op de vraag of het niet wenschelijk was bij salarisverlaging het eerst de hoogere Irac- tementen te treffen. Aan de hand van gege vens van prof. Bruins toonde spr. aan, dat voor de hooger gesalarieerde betrekkingen in 1922 soms 25 pet. achteruitgang van koop kracht te constateeren viel (in verband met de kosten van levensonderhoud dus), terwijl er lagere waren, die 40 pet. vooruit gingen. Met .een woord van dank sloot de voorzitter om half 11 de vergadering. Voor werkloozen. Muziek, zang en tooneel hebben gister avond' in de groote Stadszaal zeer velen van acht uur tot dicht bij twaalven doen genie ten. 't Waren werkloozen, met één gezins lid ieder, zoo zij dit wilden, die door de Cen trale Commissie voor Arbeidersontwikkeling alhier in staat werden gesteld dezen ont spanningsavond bij te wonen. Het gedrang aan de zaal was aanvankelijk groot en weldra waren dan ook alle beschikbare plaatsen er in ingenomen. Men kwam zelfs zitplaatsen te kort. Welwillend hadden zich voor het weisla gen van dit samenzijn beschikbaar gesteld het Leidsch muziek-ensemble „Bobette", de heer Bram van der Stap, concertzanger, van Delft, met mej. Rie'Laros, van daar, als accompagnatrice op de piano, en de tooneel- vereeniging „De Lcidsche Dileltantenclub". Voorts stelde de heer Piet van der Pijl zijn krachten als grimeur belangloos beschik baar, stond de heer Brijnen gratis deze uren een piano af en vergemakkelijkte de heer Van Ingen Schenau, pachter der buffetten, do taak van de Commissie en van de optre denden, ook zonder vergoeding. „Bobette" voerde een mooi programma met zorg uitBram van der Stap zong als steeds voortreffelijk, o.a. zeer welkome num mers van Hullebroeck en Spoel en de ge noemde tooneelvereeniging wist te ontroe ren en te boeien met de opvoering van het drama „Zonde", van Henri 't Sas, en te doen lachen, dikwijls en van harte, door het geven van „Het consigne is snorken", van Eugêne Grangé en Lambert Thibourt- Zóó ging de lange avond voor de bezoek sters en de bezoekers vlug en zeer aange naam voorbij. En zij hebben getoond, dat het ahngehodene door hen werd gewaardeerd óók en' niet het minst door hun ordelijk ge drag. De voorzitter der Commissie, de heer A. Sasburg, heeft, zooals een goed president betaamt., den avond geopend en gesloten. Daarbij zei hij o.m., dat deze samenkomst, de eerste in dit seizoen, wel wat laat kwam; maar 't kon niet eer. Men heeft te worstelen met de geldmiddelen, zij het dan ook, dat 't gemeentebestuur deze zaal gratis afstaat. Met het oog op dien stand der financiën Is het nu ook niet mogelijk reeds een tweeden avond toe te zeggen, 't Is jammer. Maar zóó staan de zaken en niet anders. Steune toch wie steunen kan I Avonden als deze avond ziin dezen menschen heel veel waard. Or delijk zouden zij ook nu wel weer in de zaal zijn. Over wanordelijkheden van hen viel nog nooit, te klagen. Alleen een volgenden keer niet zoo dringen aan de buitendeur, vooral de eersten niet I 't Maakt op straat zoo'n vreemden indruk. En bovenal voor zichtig met stoelen en ander materiaal in de zaal. Dank werd gebracht en terecht aan dc qptredenden. Want het was een goede avond voor zeer velen. Voor een vrij talrijk publiek heeft gister avond de heer Tercier, uit Genève, in de kleine Stadszaal de lichtbeelden vertoond, door de firma Boissonas vervaardigd naar foto's, in Griekenland opgenomen. Groot was de verwachting der aanwezi gen, die in de dagbladen gelezen hadden met welk een genot men in verschillende steden van ons land naar den heer Tercier had ge luisterd en zijn lichtbeelden had bewonderd. Men kan veilig zeggen, dat die verwachting nog overtroffen is. Volmaakte techniek, vin dingrijkheid, die ook onbereikbaar schijnen de punten aan de camera weet te onderwer pen, en een toewijding, die moeite en gevaar trotseert, zijn hier in dienst gesteld en dat is wel het geheim van het slagen van een kunstenaar, die de bekoring van de Grieksche natuur in haar rijke verscheiden heid diep heeft gevoeld. De wilde pracht van den Olympus, de sombere trots van Thcssa- lië's kloosterrotsen, de strenge lijnen van At tica's landschap en de intieme schoonheid van de kleine klippeneilandjes bij Corfu, dat alles, en nog veel meer, werd, gedeeltelijk in kleuren, op het scherm gebracht. De heer Tercier hield daarbij een, opgewekte cause rie, waaruit liefde sprak voor het land. De rector van het gymnasium, dr. Bever- sen, vertolkte stellig de gevoelens van alle aanwezigen, toen hij aan het einde den heer Tercier dank zegde voor de wijze, waarop hij Hellas, dat wij lange jaren als een „prin- cesse lointaine" hadden liefgehad* ons voor oogen had getooverd. In de pauze maakten velen gebruik van de gelegenheid om een kleine tentoonstelling te bewonderen van foto's en prachtwerken, door de firma Boissonas uitgegeven. Bijgewóond door ruim zeventig ouders en het voltallig onderwijzend personeel, werd gisteravond in het gymnastieklokaal van de Leerschool aan de Oude-Vest een ouderavond gehouden. Nadat het hoofd van de school, de heer W. Koops Azn., den aanwezigen een harte lijk welkom had toegeroepen, in het bij- i zonder hun, die voor het eerst een ouder- avond vao deze school bijwoonden, en daar- I bij gememoreerd had, hoe er op de ouder- avonden van deze school altijd een prettige i en gezellige geest heerscht, gaf hij het woord aan den secretaris van de oudercommissie, tot voorlezing der notulen van den vorigen ouderavond. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot de bespreking over de oprichting van een Fran- schen cursus. Na een uitgebreide en gedo cumenteerde inleiding van den heer Koops, die een verdediging was van het voorstel van de oud.ercommissie tot oprichting van een Franschen cursus voor leerlingen van het vijfde leerjaar, werd met algemeene stemmen in principe besloten dezen cursus met 1 Januari a.s. te doen beginnen. Den ouders zal lot 8 December a.3. de gelegen heid worden gegeven hun kinderen voor den cursus aan te melden, doch de heer Koops adviseerde wel, dat ieder ouder vooraf nog even met hem overleg zou plegen over het feit, of hët voor zijn kind in 't bijzonder al dan niet wenschelijk zou zijn, dit aan dén cursus te doen deelnemen. Hij motiveerde dit zeer terecht door er op te wijzen, dat het voor sommige kinderen bepaald verkeerd kan zijn, hun buiten het gewone huiswerk, al is dit ook weinig, toch nog het extra werk voor Fransch op te dragen. Als punt 3 stond op de agenda een cau serie van den heer Koops over: „Orde en regel in-de opvoeding". In zijn op aangenamen toon voorgedragen „praatje" verstond de heer Koops de kunst op prettige wijze nog eens de bekende na doelen van wanorde en on-regel onder het oog le brengen. Vooral deed hij uitkomen, dat een nor maal kind, wanneer het thuis goed in orde van plaats, tijd en vormen wordt voorge gaan, zeker tot een goed lid van de maat schappij zal opgroeien en daardoor lot ze gen van zijn omgeving zal zijn. Nadat bij de rondvraag nog enkele vra gen door den voorzitter waren beantwoord en de voorzitter van de oudercommissie den heer Koops be'dankt had voor zijn evenals altijd uitstekende leiding van den avond en zijn prettig „praatje", werd de vergadering, onder dankzeggihg aan de aanwezigen voor hun opkomst, gesloten. Werkelijk jammer is het, dat verschei dene ouders blijkbaar nog steeds hel nut niet inzien van het bijwonen van dergelijke leer rijke avonden, die toch zoo bevorderlijk kunnen zijn voor de goede samenwerking tusschen school cn huis. Iïopenlijk zullen zij echter hun ongelijk inzien en een volgende maal aan de uit- noodiging van de oudercommissie gevolg geven. Heden herdenkt de. J. Wuite, doops gezind predikant alhier zijn 25-jarig ambts jubileum. De jubilaris ontving vandaag van verschillende zijden, zoowel van gemeente- BINNENLAND. De Raad van Leiden heeft het vooistel tot demping van de Hare verworpen. Het Kon. Ned. Landbonw-Comitó en de Staatsbegrooting 1924, Motie van het Congres van den Neutralen Bond van Spoorwegpersoneel. Uit een brandhast in het kantoor van het Agentschap der Ned. Bank le Kampen ii i 73.090 gestolen. Overleden is te Amsterdam de heer Joost van Tollenhoven, directeur der Nederl. Bank. BUITENLAND. In Dnitschland is nog geen kabinet ge vormd. Albert schijnt niet te znllen slagen. De candidaatstelling in Engeland. België schijnt voorstander te zijn van ver. zachting der bezetting in het Roergebied. leden, oud-leerlingen en leerlingen als van collega's en vrienden van andere kerkge nootschappen talrijke blijken van belang-. stelling. Hedenmiddag werd te zijnen huize in de j Wasstraat een bijzonder druk bezochte re ceptie gehouden. Hedenavond zal ds. Wuite door het kerk bestuur officieel worden gehuldigd. Daarop komen wij morgen terug. De Chr. zangvereeniging „Ex Animo", directeur de heer M. Hekel, heeft haar openbare uilvoering vastgesteld op Donder dag 13 December a.s., in de groote zaal der Stadszaal. Tot directeur van de Chr. zangvet. „Koudekerksch Gemengd Koor" is benoemd de heer C. van der Keur Jr., van hier, daar de heer Th. H. Polman bedankt heeft. In Den Haag zijn geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen de dames A. J. Verheul, C. de Waal, C. Wolmerstelt en A. Zuidema. en de heeren A. C. Noort, D. Groenendijk en A. de Groot, allen alhier, Heden werden door B. en W. ten Raad- huize in het openbaar aanbesteed Perceel I. Het aanbrengen van rioleeringen in een terrein beoosten de Heerenstraat (Tuinstads- wijk II) Perceel II. Het aanleggen van een rio°l in een terrein bezuiden den Hooge Rijndijk nabij de Roomburgerwetering. Aan tal inschrijvers 11, n.l. Gebrs. Kraayeveld, Haarlem, perc. I f8997, pere. II f1917, ln massa f 10.894 L. Boekee, Den Haag, perc, I f 8565, perc. II f 1927, in massa f 9.992 G. Ouwerkcrk, Roiter'dam, perc. I f 7650 J. Warnaar, perc. I f7600, perc. II f 1000, in massa f 8-100 J. Th. de Waard, Sliedrecht, perc. I f 6940, perc. II f 1230 W. F. Man selis en H. C. Heemskerk, peTC. I f 6790, perc. II f 1198 J. P. Straathof, perc. I f 6730, perc. II f 1347 J. C. Evert, perc. I f 6666, perc. II f 1260 A. J. don Later en P. H. Meyer, perc. I f 6185, perc. II f 1215 f H. Sleenljes en II. Bax, Haarlem, perc. I f 5138, perc. II f 996 'en J. Dienaar, Den Hel der, perc. I f 4950, perc. II f 925. Het maken van een grondwaterzwemin richting aan de Zijl. Aantal inschrijvers 8, n.l. J. Boon cn J. van Schoonderwoerd de. Bezemer f 115.500 J. M. C. Doorman, Am sterdam f 66.050 G. Eiskers, Heemstede, f 64300 H. Korswagen f 62000 Gebrs. A. en J. den Ouden, Alphen en Oegslgeest, f 61.300 Firma J. Zitman en Zn. f 58000 A. J. de Later en P. If. Meyer f 57.500 H. J. Nederhorst, Gouda, f 57143. Waar de plaatsnaam niet is vermeld, is dit Leiden. Een beperkt aantal Handhoeken „Ford". Nederlandsche uitgave, is voor be langhebbenden beschikbaar in ..liet Motor huis", Statipnsweg 1. Gistermiddag had nabij het station een aanrijding plaats tusschen de tram naar Noordwijk cn een vrachtauto pit Oegslgeest. De .auto kwam tusschen de tram en een electrische mast te zitten en eerst na veeW moeite gelukte het de auto „vlot" te krijgen. De werkman Van der B., die, zooals wij indertijd mededeelden, op een ladder staande voor een perceel aan de Haarlem merstraat aangereden werd door een auto en toen ernstig getroffen naar het St.-Elisa- beths-Gesticht werd gebracht, is thans, we gens verstandsverbijstering, opgenomen in het gesticht „Endegeest". Zekere P., alhier, is in hechtenis ge nomen wegens verduistering van een rij wiel, welk rijwiel hij beleende in de Bank van Leening. Bij de politie zijn inlichtingen le ver krijgen over een kruiwagen, die onbeheerd op straat staande, door een fabrikant werd binnen gehaald. 1 V i. i-oJi

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1