No. 19539. ZATERDAG IT NOVEMBER Anno 1923 Officieels Kenniswevinsen. STOS^EIJWS. Het voornaamste nieuws van heden. 7. KUMST EN LETTEREN. IDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTTEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindspleln Telefoonnummer! voor Directie en Administratie 175 Redactie* 15(/7. Postchèque- èn Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANTl Voor Leiden per B taaanden ËA5, per week .dimViuV.. 0.18,: Buiten Leiden, waar agenten gevesügd zijn. per week 0.13,j Franco per post 2.85 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van J. v. d. Bos Jr. en H. W, Wittenaar, om ontslag van de aan het besluit van hun college van 14 Mei 1923, houdende vergunning tot oprichting van een boek- en handelsdrukkerij in het perceel Hoogewoerd No. 46, kadastraal be kend, Sectie D. No. 1544, verbonden voor waarde. Gelet op art#12 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek op de Secretarie dezer gemeente ter visie galegd is; alsmede dat op Zaterdag, den lslen De cember e.k. des voormiddag9 te half elf uren Op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling loe te lichten. N G. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRJJEN. Secretaris. Leiden, 17 Nnvember 1923. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden rengen ter algemeen© kennis, dat door hen Aan H. Hoppenbrouwer en rechtverkrijgen den vergunning is verleend tot oprichting van een mineraalwater- en limonadefabriek in - het perceel Apothekersdijk No. 12/12a, Sectie II. No. 3340. N. C DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 November 1923. AFSLUITING STEENSCHUUR. Burgemeester en Wethouders van Leiden krengen ter algcmeene kennis, dat met in gang van Maandag 19 November a.s., do (oneven zijde van het Stesnsclinnr (zijde Breeslraat) tot nadere aankondiging voor hel verkeer met rij- en voertuigen zaF zijn afgesloten, terwijl de even zijde (zijde Jo- denkerksteeg) tot nadere aankondiging voor nlle verkeer blijft afgesloten. N C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. f Lcidert, 17 November 1923. J Tuberceiose-bestrijding. Gisteravond hield het Fonds tot bestrij ding der Tuberculose „Draagt elkanders las- ipn", afdeeling van het Chr. Nat. Vakver bond in Nederland, in het gebouw „Predi ker", Janvossensteeg 17, een propaganda-» vergadering, waarvoor als spreker was aan gekondigd dr. J. A. Putto, arts te 's-Gra- fenhage. De voorzifter, de heer J. Slechtenhorst, Opende de zeer druk bezochte- vergadering mei een kort \velk9mslw00rd, wees daarbij op het nuttig doel van het lrond9 en 6prak de hoop uit' (lat devoordracht van den spreker er toe zou medewerken, dat nog meer dan thans het geval is. de oogen zul len geopend worden voor het gevaar der tu berculose en 't groote belang der bestrijding. Hierna gaf hij het woord aan den heer Putto, die iiv een eenvoudig, doch glashelder betoog een beschrijving gaf van den tuber- culose-bacii, zijn ontstaan en zijn wezen; .vervolgens aantoonde, dat een spoedig in grijpen ter voorkoming van uitbreiding van deze „knobbel"zieke in het lichaam zeer ge- wenscht is. Daarvoor is ook raadzaam ver- Blerking van het lichaam door een eenvou dige, doch goede voeding, waardoor dit meer weerstandsvermogen krijgt en beter bestand is tegen de aanvallen der ziekte. Hierop gaf dr. Putto een reeks practische wenken ter bestrijding der ziekte en behan delde in de eerste plaats de directe midde len ter bestrijding, welke geheel op het ter rein van den geneesheer liggen, om daarna eenigszins langer stil te staan bij de indi recte bestrijding, waarbij in de eerste plaats een goede woning en goede voeding móeten worden genoemd. Het laatste geldt iii het bijzonder voor kleine kinderen, die, zoo hot maar eenigszins mogelijk is, moeten gevoed worden met de natuurlijke voeding, d. i. de moedermelk. Voor volwassenen is ook het goed toebereiden der spijzen noodig, waar om het zoo goed is, dat de a.s. huismoeders daarin onderwijs ontvangen. Tot de indirecte maatregelen rekende Spreker ook vooral de beroepskeuze. Voor I personen.-voorbeschikt voor de kwaal, zijn (lang niet alle beroepen geschikt, wat de spreker met verschillende voorbeelden toe lichtte In de pauze, die nu volgde, wekte de voor- SiUcr do aanwezigen op zich bij het Fonds *an te sluiten en somde de voorbeelden *aarvan op. Een aantal personen liet zich W de bestuurstafel als lid inschrijven. J. Na de pauze werd een reeks duidelijke en zeer sprekende lichtbeelden, op dit onder werp betrekking hebbende, vertoond, en op recht populaire wijze door den spreker toe gelicht. Vooral dit laatste gedeelte was zeer leer zaam en sloeg blijkbar bij de aanwezigen wel in Een dankbaar applaus volgde op het ge sprokene, dat zich herhaalde, toen de voor zitter den spreker voor zija belangwekkende voordrachtbedankte. „Non-Non". De 2Ge revue van Henri ter Hall gaat in de Stadszaal. En dus is het daar ongetwij feld weer vol. Gisteravond waa de zaal wel niet geheel uitverkocht, maar veel scheelde het toch niet. Het begin is roeds goed. Een revue van Ter Hall: een opzet, die kris cn kras wordt vervolgd, zonder fei telijke draad, prachtige deoors, een schat Vein costumes, kleurrijke verlichting en bo ven de mengeling hiervan uitgestort een trommel vol moppen eu kwmkslag -n; zie daar het, welbciiendo rooept, dat niet ver andert. Maar al is het recept dan steeds hetzelfde, de vervaardiger weet niettemin toch telkens weer een nieuwen vorm te 6cheppent waarvan hem zoo bij uitnemend heid do slag eigen is. 't Is hetzelfde en toch weer anders e-n aJ ziet men cr veer tig, telkens en telkens is oen revue van Ter Hall een ware lust voor de oogen, een Btreeling van de smaak, een amusement voor den. geest, een genot voor de oopen En 't is met ,,Nou-Nou" al niet anders. Hij is zoocl-'i allo revues en toch beeft ook dezo 2Ge weer iets anders, en zij doet hot evenzeer als haar voorgangers. Do opzet f Twee levens-zelf kant-kennen- den winnen, begunstigd door Fortuna van Broekhuys' G-ouden Kalf inmtddeJs ia het dier verdwenen de honderdduizend en door vrouwe Fortuna vergezeld gaan zij nu een reisje maken. Zij bezoeken Ty rol, ja, wat niet al, men ga zich daarvan zelf maar overtuigen. Gerrit en Toontje, zoo heeten de twee gelukkige prijswinnaars, zijn in handen van Buziau en Nieuwmhui- zen. 't Ia zeker vol diende dit te oonsta- teerenf Met onverwoestbare humor roeren zij hun g-ehoor van de een© lachbui naar de andere met wederom pracht-vondsten op het gebied va«n hun kleeding etc. B.v. de eenmanswagen l Decors en costumes zijn opnieuw in cén woord schitterend. We kun nen ai les niet noemen volstaan met te noemen d© drie finales: Het alphabet, de Oranje-finale en de paarlmoer-finaJe en daarnevens uit de diverse tafereelen De Klokken en speciaal de Hawayan prinses sen met hun keurige, liohtgevende costu mes, iets geheel fonkelnieuws en eon ware zi nnenbekoring. Voor den zang is er het dubbel mannen- kwartet, het dameskoor, oud© beproefde krachten en voorts is de vroegere chan sonnier Dumas geëngageerd. Voor dans Dickson etc. Overbeekc heeft de travesti- rol overgenomen van den overleden Nieu- wenhuizein Sr. De muziek is goed. De titel 1 Och, what's in a name Een ti tel moet de revue hebben on zoo is ,,Nou- Nou" gekoze«n, hoewel daar weinig reden voor is. Doen zal de revue het ook in Leiden, nou, nou. Bndapester Strijkkwartet. c Emil Eau3er. Imre Pogdny. <- Stefan Ipolyi Harry Son. Het was dan toch wel voor Durigo, dat de Schouwburg op hel eerste Abonnementscon cert van H. Augusli-n zoo dicht bezet was, want gisteravond was de opkomst maar ma- lig, ten minsle als men onder matig verstaan mag: een 3/4 volle parterre en sommige voor plaatsen in baignoires enJogcs. Het Budapester Strijkkwartet, dat deze tweede avond vulde, heeft meer verdiend dan deze weinige belangstelling. Het is verscheidene jaren geleden, dat dit strijkkwartet zich hier ter stede liet hoorem Hans Augustin deed er goed aan hun een plaat9 te geven in zijn concertenreeksen, zoo dat wij nu in~dc gelegenheid waren deze Hongaren te hooren. Met programma was geheel aan oude meesters gewijd, hetgeen wij toejuichen, want wondermooi zijn de kwartetten, die de 18de eeuwers ons met uiterst eenvoudige middelen welen te geven. Vooral bij Schu bert treft dit altijd weer, op welk een een voudige pretenlieloozo wijze weet hij zijn accoorden te vinden en aan elkaar te rijgen; welk een genie is hier aan het woordI In de gewoonste toontrappen maakt hij zijn com positie grond-accoorden een kwart, een dominant en hij maakt er van zielvolle stuk ken, die moeten spreken tot ieder, die ze hoort Onze moderne meesters, die het veelal zoe- keD in het excentrieke, in een soort van ori- gineele dissonanten opeenvolging (gelukkig is de ergste tijd dienaangaande al weer aan het voorbijgaan), moeten toch ook zien, dat een compositie van een Schubert, een Mozart, iels is, dat blijft; dit door alle eeuwen heen een zekere snaar in ieders hart zal beroeren en doen trillen. De Budapesters brachten behalve Mozart no. 14 (Peters uitgave) Eb gr. t., en Schubert op. 29 A kl/t., een strijkkwartet van DiHers- dorf, een oudjn meester in den lijd van Haydn Dit kwattej. in A gr. t. is als een fijn kanlwerkje in Öpel korte fijne lichte colora tuur-figuurtjes; soms even humoristisch glijdt de melodté voort; meestal in de eerste- viool. f De charme van het Budapester Strijkkwar tet is hun groote eenvoud in spel, hun prach tig samengaan en mooie loonvorming. Veel moet er gestudeerd zijn, om het zoo te krij gen, cn met zeer veel liefde vooral moeten tot in de kleinste bijzonderheden de deelen uitgewerkt zijn. Een groot succes was het resultaat. Er is veel en hartelijk geapplaudis seerd en terecht; op dezen avond zal iedeir met veel sympathie terugzien. f Evang -Lufhersche Gem.: Zondagmorgen, te halfelf. ds. J. Ph. Makkink. Oud-Katholieke Kerk, Middelstegracht 16: Zondagmorgen ,te kwartier over acht uur, prof. JK H Berends. Remonslrantsch-Geref. Gem.: Zondagmor- gen, Ie halfelf, dr. W. J. Lente. Ver. v. Vrijzinnig-Hervormden, Volkshuis: Zondagmorgen, te halfelf, ds. A. van der Wissel. Vrije Katholieke Kerk, Bonifaciuskapcl, Stille-Rijn la: Zondagmorgen, to halfelf, dienst liet Algemeen Comité tot „Oprichting van een Monument Ier tere van Leiderts Ontzet", van welks voorloopige samenstel ling onlangs melding werd gemaakt, heeft zich nu definitief geconstitueerd en beslaat uit de navolgende hecren. jhr. mr. dr. N. G. de Gijselaar, eore voorzitter; prof. dr. P. J. j Blok, voorzitter; W. van Rossum du Chat- tel, vice-voorzittermr. II Vos Jr., secrela- I ris, Doezastraat 13; W. J P Suringar, pen- I ningmeesier, Zoelerwcudsche-Singel 14; dr. F. W. van Wijk, historisch adviseur; prof. dr. L. Knappert, W. van der Laan; anr. dr. I J. G. Overvborde en J. F. X. Sanders. I Voor het examen als apothekers assistent waren gisteren alhier opgeroepen vier candidaten. Geslaagd zijn de dames A. 'Werner, geboren te Velzen; A. J. Bouman, geb. te Roon; en de heer H. Radersma, geb. te Medan. Op het viertal voor predikant bij de Rem. Geref. Gem- te Lochem komt voor do heer W. 11. M. Noordhof f, cand. alhier. In het Casino-theater ziet men vanaf gisteravond eenige aardige komische num mers, en een leerzame film betreffende het vangen in Indië van olifanten. De hoofdfilm „Het Danseresje" een come- die in 6 acten met'Mac Murray in de hoofd rol wordt heel goed gespeeld en geeft zeer aardige momenten te zien. De muziek is uit stekend. Ook in het Apollo-iheater wordt hel pu bliek vergast op een 'paar zeer komische films, o.a. een carricaluurfilm „Het dagboek van Flambeau". Als hoofdnummer gaat hier „De Klauw", een 6cnsalioneel drama in 6 acten, waarin men het einde aanschouwt van een misdadigersbende Het „Luxor-theater" geeft, behalve zijn vaste, steeds aantrekkelijke programmanum mers, dingen-van-den-dag en komische scè nes, twee drama's, welke zeer zeker lol de goede gerekend kunnen worden. De muzikale illustratie van het drama „Onder twee vlag gen" was in één woord uitmuntend. De heer J. J. Stoltenhof Jr., pianp- en orgelhandel „De Huisvriend", die magazijnen en winkels van alle soorten muz.-instr. heeft, Groolhertoginnelaan 136, Valkenboschlaan 78 en Zusterstraat 55, Den Haag, gaat heden- namiddag een vierde zaak openen in onze gêméente in perceel 49 Nieuwe Rijn, hoek Harlesteeg. Het doel van den heer S. is door lage prijzen en gemakkelijke verkoopvoor waarden een groot debiet te verkrijgen, ge dachtig aan de" eenvoudige rekenkundige waa'rheid, dat vele kleine winsten bij elkaar toch nog een groote winst kan geven. Be halve een keur van piano's en orgels, vindt men er een ruime keuze in violen, mandoli nes, guitaren en gramophoons, van verschil lend fabrikaat en zeer varieercncje prijzen. Wij hadden het genoegen den grooten voor- raad in winkel en in het magazijn te bezich tigen en durven op grond daarvan onze le zers opwekken er eens een kijkje te nemen. In snaren en verdere onderdooien is deze firma ook ruim gesorteerd. Gedurende deze maand zijn er bij sommige bestellingen ook nog cadeaux te verwerven. Ter Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier zijn ingeschreven 1219 werkzoekenden. Klacht is gedaan wogens diefstal van eon jas uit 'n rijtuig, op den Witte S;ngel gopleegd. Piooes-verbaal 13 hiervoor op gemaakt tegen zekeren G. D., die bekend hoeft. Hedenmorgen is op bet Rapenburg hoek Doelensteeg ©en jul'lroa- op de Hete door eon auto aangereden. Zij kwam er goed af, de fiets werd licht beschadigd, t Schijnt daar oen gevaarlijke hoek te zijn, waar aandacht gewenscht is. De fotograaf S., wilde op de Hooge woerd gisteren met Blitzlioht een foto ne men. Hij stond er echter t" dicht op en kreeg de vlam in zijn oogen. Door den I Eer8te-Hulpdienst is hij naar het Acad, I Ziekenhuis gebracht. Zijn wonden zijn ern stig, doch eo* kan nog met gezegd wor- den, welke gevolgen het ongeval hebben zal, KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur. ds. T. O. Hytkema, van Giethoorn. Duitsche godsdienstoefening, Weeshuis Heoglandsche Kerkgracht, tusschen de nos. 17 en 21; Zondagmorgen, te halfelf, cand. Haarbeck, uit Elberfeli Eglise wallonne: Dimanche matin, fit IOV» heures, Mr. M. Bresson. De tol van de gemeente Delft op den Haagweg, nabij Hoornbrug, heeft van 1 Januari lot 1 October ongeyeer f 45.000 opgebr^ht. De recherche te Rotter dam heeft aangehouden S. F., directeur van het in de Wijnstraat gevestigde bureau „For tuna", woonachtig in de Burgemeester-de- Roos-slraal Hij wordt er van verdacht, van een bewoner van Sliedrecht, dien hij bewo gen had deelnemer in zijn zaak te worden, f 500 te hebben verduisterd. Het geld zou volgens afspraak het eigendom van den in brenger blijven, doch was eenige dagen later verdwenen. F. hield zich in hoofdzaak bezig met het verhuren van woningen, waarvan hij een lijst aanhield. Tegen betaling van f 10 kon men die I ijst raadplegen en werd men lid van hel bureau „Fortuna". In den regel was de f 10 weggegooid geld. Verder was F. huwelijksmakelaar, particulier de tective en noemde hij zich rechtskundig adviseur. In eon huis aan den Ko ninginneweg, te Amsterdam, hebben dieven hun slag geslagen. In den nacht van Woens dag op Donderdag hebben zij eerst een ruitje van het bedoelde huis verwijderd, door de ontstane opening een hunner armen gesto ken en zoo een deur geopend, waarna zij in de woning, waar niemand aanwezig was, op hun gemak uit konden zoeken wat van de kostbaarheden van hun gading was. Honderd en zeventig zilveren lepels, vorken en messen, drie gouden horloges, twee gou den armbanden, vijf gouden nngen, twee gouden colliers en drie gouden lorgnets wer den ingepakt. Daarna verdwenen de dieven met hun buit, even onopgemerkt als zij ge komen waren. Het conflict in de Hout haven te Amsterdam. Aangaande de gis termiddag gehouden slakersvergadering ver neemt men, dat besloten is de slaking voor on bepaalden lijd voort te zeilen als protest staking en voorloopig geen uitbreiding aan het conflict te geven. De leiding is opgedra gen aan de^Amsterdamsche Federatie van Transportarbeiders. Naar men van de zijde der Federatie me dedeelt, omvat de staking thans 814 man, ongerekend de 6 man van de labaksboot „Georgia", welke feitelijk buiten het con flict op de houtschepen staat. Van de sta kers zijn 70 pCt. leden van de Federatie, één staker is lid van den modernen bond, één van de Christelijke organisatie. De ove rigen zijn ongeorganiseerd. Het gebeurde eenigen tijd geleden, dat aan het Kol. Etablissement in Amsterdam 40,000 postzegels, voor Indië be stemd, vermist werden. Het waren postze gels van 27» cent, waarvan men aanvanke lijk dacht dal zij door de drukkerij der fir ma Enschedé, in Haarlem, le weinig waren geleverd. Doch een onderzoek wce9 uit, dat de zegels door de drukkerij waren verzon den. Er moest dus vermoedelijk een diefstal in het spel zijn. Inlusschrn was het de politie ter oore gekomen, dat in Amsterdam Indische post zegels van 127» cent verhandeld werden. Zij zocht verhand tusschen dit verkwanselen van 127»-cent-zegels en het ontbreken van de zegels van 27» ct. en vond dit: de bussen, waarin de zegels, die voor verzending naar Indië kiaar stonden, waren verpakt, werden geopend en ziet, waar de kleine papiertjes ter waarde van 127» cent moesten zitten, was een ontbrekende hoeveelheid met 27» cent zegel9 aangevuld; het waren dus de 127» ct. postzegels, die ontbraken. De verdenking van den diefstal viel op den ambtenaar, die met de verpakking van de postzegelzending belast was. Bij een ver hoor bekt 11de hij, dat de 40.000 zegels, ter waarde van f 5000, aan een zekeren G., een berucht bij de polilie bekend, opkooper, ver kocht waren. De ambtenaar pleegde na de ontdekking van zijn diefstal zelfmoord, de beruchte G ontkende de opkooping, zoodat de politie nog steeds uit gebrek aan bewij9 den opkooper niet kon aanhouden. Met list werd echter de man, die nog immer rondliep met zijn 40,000 Indische postzegels, die hij te Amsterdam niet kwijt kon raken, in de val gelokt. Een gefingeerde handelaar, die in Indië de gestolen zegels wel aan den man zou kunnen brengen, werd met hem in contact gebracht. Er werd on derhandeld, de koop werd gesloten; in café Polen zouden de zegels tegen klinkende munt aan hun nieuwen eigenaar worden overgedragen. G. verscheen op den afgespro ken dag op het afgesprokene uur in het café met de 40.000 postzegels, vol vreugde, dat hij ze eindelijk verkwanselen kon. Doch het w^s slechts een korte vreugde. Met den BINNENLAND. Oud-mi uister De Geer over het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over Hoofd' sink I der Staatsbegrooting 1924, Mr. Dresselhuys over mr. Kooien als Ka* binetaformatenr. Bezuiniging bij de uitvoering van de leer* plichtweL De opbrengst der Rijksmiddelen In October k V. BUITENLAND.^ V', Rede van Poincaré in de Fransche Kamer, Amerika schijnt van plan Dnitschland een leening toe te staan voor aankoop van levens* middelen. 4 De moordenaars van den sovjet-gezant Worofski vrijgesproken. gefingeerden handelaar waren tevens de noodige politiemannen meegekomen, die op het juiste cogenblik toeschoten om den op kooper, die nu in het bezit van de gestolen zegels werd aangetroffen, in hechtenis te nemen. („Hdbl.") De auto, die in den nacht van 4 op 5 November uit de garage van den heer Fornier te Groenlo is geslolen, is door de Duitsche politie opgespoord. Zij was ter reparatie afgegeven aan een herstelinrich ting te Wezel. De eigenaar had f 200 uit geloofd voor de opsporing. Drie personen, die verdacht worden bij den diefstal belrokr kon to zijn geweest, zijn te Duisburg aan gehouden. Gisterochtend om zes uur ie bij de halte Blija een spoorwegongeluk gebeurd, waarbij de machinist De Vries, wo nende in de Schrans, bij Leeuwarden, zwaar inwendig 19 gewond. Een lósse loco motief, waarop De Vries reed, was gister ochtend vroeg uit Leeuwarden vertrokken, om een trein uit Anjum op te halen. Te Fer- werd moest deze locomotief van 6 uur 10 tot 6 u. 16 wachlen. De machinist reed ech-, ter door Bij Blija gekomen, leek voor hem de lijn veilig, doch een wissel was overge haald, waardoor de locomotief op een andere lijn terecht kwam, waarop juist een veetrein stond, die uit Holwerd was gekomen en die bestemd was voor Leeuwarden. In volle vaart reed dé losse locomotief op den stil- staanden trein en de botsing werd boven den storm uit in verren omtrek gehoord. Van de losse locomotief was de bufferbalk (U-ijzer) totaal ineengedrukt. De buffers waren al9 luciferskopjes afgebroken. Ook de veetrein liep belangrijke schade op. Van de tenderlocomotief was de tender ineengedrukt terwijl de bagagewagen totaal werd ver-i splinterd Het personenrijtuig, dat op dezen wagen volgde liep ook eenige schade op, maar de passagiers, ze9 ingezetenen van Holwerd. kwamen met den schrik vrij. De gewonde'machinist van de losse locomotief werd per ziekenauto naar Leeuwarden Ver voerd. Te Westerbork is Donder-, dagavond door onbekende oorzaak de boer derij van H II. afgebrand. Er is niets gered. Ook een dorschmachine werd een prooi der vlammen. Volgens mededeeling Van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor Handel zijn- over de afgeloopen week, eindigende 16 November in Nederland uilgesproken 89 faillissementen, legen 86 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 16 November 1928: 3651 faillissemen ten, tegenover 2789 over hetzelfde tijdperk van hel vorige jaar. Hatel ij k. -r-Eerste y r i e n d in: „Vader geeft mij altijd een boek voor miin verjaardag". Tweede vriendin „Wat moet jij dan een uitgebreide bibliotheek hebben I" Toorcp-tentoonstelling in „De Lakenhal". I Zooals wij reeds eerder mededeelden, is j in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" al- I hier een tentoonstelling aangericht van wer ken van luorop. Deze tentoonstelling dankt haar belang rijkheid in eerste plaats hieraan, dat er kunstwerken uit de verschillende perioden van dit rijke 9childersleven zijn geoxposeerd al vormen de portretten uit de laatste jaren het leeuwenaandeel. In de twöbde plaat» treft Lier de groote hoeveelheid van schil derijen, waardoor behalve de twee voor cx- posilies ingerichte kunslzalen ook nog d® aangrenzends „ziiverzaal" er voor moest

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1