Ruyter bezorgt Scbindeler eenige moeite en dah is het rusten. Üe tweede helft begint met een aanval der Zebra's. A.S.G. werkt zich spoedig los, en na tien minuten heeft de Ruyter het leer voor het intrappen uit een goede „trough" van J. Goslings (01). De Leidenaars zijn blijkbaar wat verbijsterd door dat succes. Iedereen loQpt van z'n plaats, en Blauw Wit is sterk in de meerderheid. Hoe de Zebra's ook zwoe gen. Wamsteker en Josson, goed geholpen door de half linie, bezweren alle gevaar, en in het doel staat Linck uitstekend te keepen. Herhaaldelijk oogst hij een verdiend applaus van de tribune. De A.S.C.-voorhoede tracht opluchting te brengen. Een goed schot van Blom gaat net naast. Dan krijgt Brouwer de kans van den dag. Lietzen mist, Schindeler zwemt in een van de hoeken van het doel, en' Brouwer ziet kans op een meter afstand, nog naast te schieten. Iedereen telde al het doelpunt. Blauw Wit loppt thans storm op het A.S.G. doel en eindelijk is het Oldenburg, die on houdbaar voor Linck, gelijk maakt (11). De rollen worden nu weer omgedraaid. A.S.G. s neemt het spel in handen, de Zebra's worden teruggedrongen. Keer op keer ontkomt het ('Amsterdamsche doel aan doorboring. De Ruyter laat een goede kans verloren gaan door te weinig doortastendheid. Als Brouwer den bal vrij krijgt, is hij zoo onzelfzuchtig, om niet te schieten. Z'n goed geziene center brengt geen succes, omdat de Ruyter, Gos lings en Blom te laat zijn. Een voorzet van Wynaepdts; Goslings kopt keurig in.bui tenspel (deze beslissing leek ons twijfelach tig). Blom probeert het eens alleen, maar doof z'n te lange pingelen gaat opnieuw een kans verloren. De Zebra-verdediging krijgt geen voet aan den grond maar.het blijft 1—1. En thans onze beschouwing. Ka de wed strijden tegen Excelsior en Stormvogels; na onze (en wij stonden hierin niet alleen) cri- tiëk; en na het gehaspel van opstellingen van de laatste week, is het ons 100 pCt. meegevallen Ziel. zooals A. S. C. vandaag speelde is het een eltfal, dat thuis hoort in de' „tegenwoordige" eerste klas. Tot groot - sche dingen is het niét in staat, maar een A. S. C., spelend als vanmiddag, komt niet onderaan, daarvan zijn wij overtuigd. Wij blijven, ook na den wedstrijd van vanmid dag, het oneens met de opstelling van de voorhoede. Een voorhoede, met een*ge schot vaardigheid en „dash" had dezen wedstrijd gewonnen, zelfs ondanks het uitstekende spel van Schindeler en Lietzen, en het, zij het' iets minder goed, voetballen van den Blauw-Wil-aanvoerder. Maar ook, wij zijn niet blind voor. de vele goede dingen, die dezê voorhoede heeft gedaan. Blauw-Wit probeerde een nieuwe opstelling, met jonge spelers in de voorhoede. Veel indruk heeft de zebra-ploeg op ons niet gemaakt. Behalve de enkele reeds genoemde sterren, kwam er vrijwel niemand boven het middelmatige uit. Een ding viel ons op, n.l. dat de Am sterdammers bijna allen sneller waren dan onze stadgenooten. Trainen A. S. C.I Tot slot nog enkele opmerkingen over de A. S. C.-spelers. Linck, als keeper, heeft z'n 'fouten, speelt soms een minder goeden wed strijd, maar dat hij het kan, heeft hij gister middag bewezen. Hij was in één woord: uit stekend. Eindelijk weer eens zagen wij de 'rood-zwarte achterhoede in vorm. Wamste- •kef de robust ingrijpende, Josson de tactisch spelende back, bleken telkens een struikel blok voor de Zebra's te meer nog daar de A. S. G. halflinie goed op dreef was en het verband met de achterhoede vrijwel niets te wenschen overliet. Roem blijkt met suc- ices gezocht te hebben naar z'n vorm. Van middag was hij weer geheel als van ouds. Eenige weken geleden schreven wij, dat de Ruyter technisch uitstekend kan voetballen en vanmiddag heeft hij dat weer eens gede monstreerd. Verbluffend handig sprong hij •met den bal om, en maakte hij de openingen voor z'n buurlui. Een beetje „dash" en een schot, en hij is een ideaal voorhoede-speler. .Z'n schot faalde ook nu weer telkens, en z'n weinige doortastendheid en z'n bangheid lieden ook nu weer afbreuk aan z'n spel. '.Toch was hij veel en veel beter dan wij hem dit seizoen zagen. Z'n buurman Brouwer was goed. Hij zelf zal er het meest spijt van •hebben,, dat hij een kans. .zooals hij wellicht 'nooit ineer in z'n voetballeven krijgt, ver knoeide, Handjg, harde werker, goede kijk op het spel, maar schieten.... volgenden keer béter Joop! Op de rechtervleugel deed Wynaendls het niet slechter of beter dan z'n voorgangers. Z'n voorzetten waren soms goed, maar het duurde te lang, eer de voor zetten kwamen. Goslings, als linksbinnen, speelde ook beter, dan wij gewend zijn. Hij schoot vrij behoorlijk, en niet in het wilde weg. Z'n gemis aan snelheid was storend voor een goed samenspel in de voorhoede, en een groot deel van de buiténspelgevallen kómt op zijn rekening. Blom blijft voor ons de beste linksbuiten, dien wij in jaren op de Leidsche velden zagen. Hij had geen makkelijke taak, want al is v. d. Kluft niet meer in internationalen vorm, een speler van betéekenis blijft hij zeker. Te verdien stelijker daarom waren de voorzetten van Blom. Van der Kluft eh Slingelandt zaten hem dikwijls zoo op z'n huid, dat hem slechts de cornerhoek overbleef en toch kreeg hij het leer voor het doel. Een opmer king: Pingel niet. „What is in a name". Onwillekeurig dachten wij hieraan toen wij Mr. v. Brsse- liok dezen wedstrijd zagen leiden. Hij was lang niét slecht, maar zeker niet beter dan Prof. Snapper verleden week. Voor rust ont gingen hem zelfs tallooze „hands"-gevallen. En niemand maakte één opmerking over zijn leiding. L.F.C.Öeleritas 0—1. „Daar is nou toch maar niks tegen te doenj" zei de L.F.G.-linksbinnen toen de zoo- veelste aanval door modder en de Celeri- tas-verdediging was bedwongen, en zijn op merking was er werkelijk niet zoo heel ver naast, terwijl zij ons tevens genoegen deed om de gemoedelijke wijze waarop hij het op vatte. Want is, uit een moreel oogpunt bezien verliezen niet een veel grooter kunst dan winnen? Bijna den geheelen wedstrijd door zijn dé geelzwarten sterker geweest', doch hoe vaak zij ook ten aanvkl trokken, alles mis lukte. Dat zij, ondanks dat, tot de laatste mi nuut hebben gezwoegd als paarden om ten minste een draw te foreeeren, valt te prijzen. Het resultaat geeft de verhouding in geen en kel opzicht juist weer. Ceieritas heeft haar eerste overwinning op zeer gelukkige wijze bevochten en zal haar ploeg heel wat moeten verst erken om .van de laatste plaats af te komen. Voorloopig gelooven wij niet dat daar eenige kans op is. Alleen keeper en linker vleugel presteerden iets, de rest bleef ver be neden 3e klasse-peil. Dat L.F.G. van dit elf tal niet heeft kunnen winnen pleit zeker niet voor haar, doch wij nemen dadelijk aan dat de geelzwarten dezen middag slecht op dreef waren en veel beter kunnen. Er was overi gens een verontschuldiging, en wel de slechte gesteldheid van het terrein, dat behoorlijk voetbal vrijwel onmogelijk maakte. De gasten hebben daarvan niet onhandig gebruik ge maakt, zoowel voor als na de pauze. Immers vóór beide doelen bevond zi<?h een soort moeras, én doordat de Celeritas-backs zich nu voor doel terugtrokken <?n zich aan weerszijden van den poel opstelden was het voor de tegenpartij bijna niet doenlijk er dpor te komen. Of de bal smoorde in den modder, óf de backs stonden in den weg. Speciaal bij de goal het dichtst bij den Haagweg was dit het geval; en vandaar dan ook dat de L.F.G - voorhoede na de pauze, ondanks haar voort durend overwicht bijna geen behoorlijk schot heeft kunnen lossen. Dit neemt echter niet weg dat zij een verkeerde tactiek h.iüft ge volgd. Juist in deze omstandigheden was hel zaak .geweest steeds en steeds maar we r den bal naar de vleugels te spelen, omdat het al leen op die manier mogelijk was een beetje ruimte te krijgen voor het doel. Dat dit niet gebeurd is lag èn aan VeenhuiZen als mid- voor, èn aan S. Kruit, als midhalf, die geen enkele maal pogingen deden het spel open te houden. Beiden begaan trouwens herhaalde lijk de fout het te veel zelf te willen doen. De voorhoede, als geheel, is ons overigens biet tegengevallen. Stuk voor stuk zijn de spelers snel en doortastend, terwijl vooral linksbuiten De Vries gisteren opviel door z'n keurige voorzetten. De afwerking der dikwijls aardig opgezette aanvallen laat echter nog al iets te wenschen over. Zouden de heeren niet eens willen bedenken dat voetbal niet alleen met dé beenen maar ook met het hoofd ge speeld moét worden In de halflinie was Labordus de beste Van het drietal, alhoewel ook hij zich. nog.al eens bezondigde aan te veel individueel spel. Van Schooien, als rechtshalf, viel niet mee en liep voortdurend ver van zijn plaats, wat te ge vaarlijker was doordat zijn achterburman er eigenlijk iiiets van terecht bracht. Beekman hoort in dit elftal niet thuis. Hij schijnt niet te begrijpen dat in een elftal ieder zijn plaats heeft, trapt bovendien slecht weg en mist alle snelheid. Linksback Van der Plas deed geen bijzondere dingen maar was in ieder geval stukken beter. Keeper Kruit ten slotte maakte een goeden indruk, alhoewel hij niet veel te doeri heeft gehad. Onder leiding van scheidsrechter Lissauer die geen moeilijken middag heeft gehad, wordt ongeveer 20 minuten voor drie aange vangen. Met de zon in het gezicht gaat L. F. C. direct fanatiek ten aanval. Een vlug open spel brengt het leer telkens voor het Celeri- tas-doel, doch op het laatste moment is het steeds mis met. de geelzwarten. Arnoïdus passeert de backs en komt op enkele meters afstand'van het doel, maar zijn schot is te zacht om succes te hebben, terwijl Wagema- ker direct' daarop in dezelfde situatie ver keert en ver naast schiet. Plotseling een uit val van Gèleritas, en de door dén' linksbin. nen fraai ingeschoten bal suiste precies over de deklat Overigens blijft de thuisclub in de meerderheid en de Haagsche keeper krijgt een paar schoten van Wagemaker en Veen- huizen te verwerken, wat het niet onverdien-, stelijk af gaat. Toch worden zoo langzamer hand de roodgelen een tikje meer actief. Hun linkervleugel heeft steeds vrij spel en van die zijde dreigt dan ook nog al eens ge vaar. Voorloopig blijft succes echter uit. De geheele L. F. G.-voorhoede mist eens een lage voorzet van Mooten, terwijl ook de door De Vries geboden kansen niet worden geac cepteerd. De Haagsche backs trappen maar lukraak weg, doch wetenondanks -dat het doel schoon te houden. Tien minuten voor de rust brengt de Geleritas-linksbinnen het leer snel op, en als hij niemand op zijn weg naar het doel vindt, doordat Beekman zoek is." jaagt hij keihard den bal in de Leidsche touwen. 01. Met L. F. G. in de.meerder heid'komt de pauze. In de tweede helft krijgen de gastheeren al dadelijk, vlak na elkaar twee corners te nemen, waarbij de Haagsche doelman red ding brengt. Voortdurend zwerft het geel zwarte aanvalsquintet nu voor het doel der tegenpartij, maar verder dan hét moeras brengt men. het gewoonlijk niet. Het enkele schot dat er gelost wordt, is te zacht om suc ces ;te hebben..Wij zullen de talrijke aanval len niet alle gaan rèleveeren, omdat zij per slot van rekeningalle Hetzelfde resultaat hebben gehad. Tevergeefs wisselden de bin nen- met de buitenspelers van plaats, tever geefs moedigde bet publiek haar favorieten aan. De stand was en'bleef 01. Eenmaal nog kreeg De Vries een prachtkans toen Moo ten den bal vlak voor doel plaatste en hij alleen den keeper- nog voor zich had doch de L. F. C.'er maaide bij het leer langs en liet aldus-de kans van den dag onbenut. Aan de overzijde dreigde een enkele uitval van Ceieritas gevaar op te leveren, maar Kruit wist de situatie meester te blijven, en zond het leer veldwaarts, waar geelzwart ver de ihéerdere wasen ten slotte moest aanzien, dat de punten naar de Residentie verhuisden. U.V.S. I—D.V.V. I 1-3. Terwijl U.V.S. verleden jaar tegen D.V.V. op eigen terrein slechts een 00 gelijk spel kon bevechten, moest zij gisteren de beide puntjes naar den Haag laten gaan. Her ware te wenschen dat U.V.S. steeds op vreemd terrein moest spelen, dan gaat het baar immers beter. Zóowél schrijver dezes als de lezers moe ten het vervelend vinden om steeds te schrij ven en te lezenU.V.S. had absoluut niet behoeven te verliezen. Zooals de redacteur laatst al schreef heeft U.V.S. vrouwe For- tuna niet ophaar hand, en zoo was het ook gisteren. En dan de beslissingen van den scheidsrechter. We zijn het er volkomen mee eens dat de scheidsrechter beslist en dat ieder zich daar bij neer te leggen beeft, maar blijf maar kalm wanneer de scheids rechter de kromste beslissingen maakt en je vereeniging is er de dupe van. Het ware beter dat dergelijke scheidsrechters maar achter de kachel bleven zitten, studeerende

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 12