i 1 I Marie Zaalberg, it woon al ruim ander half jaar in de Frederik Hendriklaan 157 en die brief, dien je naar de Dunklerstraat hebt gezonden, beeft mij niet bereikt, dat is jam- ,mer. I Betsie Hooftman, ook een van velen, die ''8 winters wel graag meedoen aan het raad sels oplossen, maar er 's zomers niet toe 'kunnen komen met het mooie weer. Het is best hoor, doe maar weer mede. I Nellie van Beyeren Bergen en Henegou wen, en jij kunt nu weer mee gaan doen, nu je dicht bij het Noordeinde op handwerk - school gaat en dus je brief goed weg kunt brengen. Drietal De Haas, o, deze brief met zwar ten inkt was mij veel welkomer dan al die roode lettertjes. Onlangs heb ik nog aan een der nichtjes, die er naar vroeg, verteld, dat mijn broer weer geheel beter is. Ik hoor ze ker wel als jullie naar die film over dieren - bent geweest. Nico Mieloo, tot en met 11 jaar mag je 'met de kleineren meedoen. Bertha den Haan, ja in een dierentuin heb ik wel eens fretten gezien, zeker. Ik houd dol veel van lezen, ik vind het een heerlijke bezigheid. Clazina van Venetie, het is een heel lijstje van cadeaux, wat ik daar in je brief vind 'en ook nog familie en een vriendinnetje te yisite gehad, dus zeker veel plezier gehad. Annie Huisman, nog een jarige, die over een goeden feestdag vertelt. Ben je nu 12 jaar geworden ja, dan behoor je nu tot de grooteren en moet dus dezen keer de beide prijsraadsels oplossen. Cornelis Koet is net jarig geweest als hij dit leest, ik feliciteer je nog welik hoop, dal je ook een vroolijken verjaardag hebt 'gevierd. Dina Brinks het Rijksmuseum is wel heel groot en er is zoovéél in te zien. en daardoor werd je zeker moe en kreeg je hoofdpijn van het kijken naar alle kanten. - --- Marie en Piet Kükler, ik zal de raadsels bewaren, maar ik heb er nog zoo'n massa liggen. Betsie en Mollie Aanen, same^i een groetje ,van mij terug. Was het niet erg frisch in de"3 duinen Jansje Jasperee, als je het verhaal van het /éi van Columbus kent, dan begreep je ook zeker wel, wat ik daarmee bedoelde in mijn antwoord aan je. Rika van Veen (Zoelerwoude) dat wist ik (niet, dat je moeder al lang ziek was, dat yind ik erg treurig van harte het beste hoor. Adriaan en .Jo Reyngoud, zitten de kleine 'konijntjes nog verborgen, zoodat je nog niet precies weet, hoeveel of er zijn. Vind je het l|geen allerleukste diertjes als ze nog zoo heel klein zijn we hadden vroeger thuis ook al- iijd konijnen en ik had altijd veel schik in 'die. jonge diertjes. Nellie van Leeuwen (Oegstgeest) nu was <"je brief goed bijtijds, maar jullie moeten al- ,tijd maax zorgen, dat de brieven er niet op tfcet allerlaatste oogenblik zijn, want dan mocht het pakket al eens ingepakt zijn. Dat Jweet je wel dat ik het groene kerkje goed jken en er wel kom, want je hebt mij zelf ^geschreven, dat je mij daar bij dat kerkje 'hebt gezien. Louis Hartkamp, je zegt dat het niets geen werkje voor jou zou zijn om evenals ik iedere week zóó'n massa brieven te lezen 'en te beantwoorden. Dat is zeer begrijpe- 1 lijk, ik denk, dat geen enkel kind daar ge- iduld voor hebben zou, en groote menschen lalleen als zij oprecht veel van kinderen •houden, en zié je dat is met mij wei het i geval. Nellie en Marijtje van Klaveren lees maar eens wat ik net aan Louis Hartkamp ant woordde, dan weet je hoe het komt, dat ik iwel iedere week een woordje kan vinden [om mijne jeugd te antwoorden, al is het 'dikwijls maar met een enkel zinnetje. Mientje van der Nat, als je al 12 jaar bent dan behoor je zeker tot de grooteren, dus •dezen keer de beide prijsraadsels oplossen, Jnaar heusch ze zijn niet moeilijk. Annie Nagtegaal mooi postpapier is vol strekt niet noodig voor mij, gewoon papier !net even welkom. Die filmavond, waar je jover schrijft, is dat die vanwege de dieren bescherming? Christine Massa, een of twee van je anec- (dotes zal ik plaatsen, maar de anderen loonden er al eens. nu Piet Oostdam., als je veel hoofdpijn hebt, dan kan je geen raadsels oplossen dan heb je al genoeg aan je werk en je lessen. Corrie, Marijtje en Dieuwertje Uittenbo- gaard, ik verwacht ook werkelijk niet ieder*- week een langen brief van alle drie; degene, die veel te vertellen heeft en veel tijd eo veel zin, die kan lang schrijven. Ik vino kinderen niet gauw te groot om met poppen te spelen, en vooral niet als ze er zélf kleer tjes voor maken, dan is het niet alleen aar dig maar ook nuttig. Is de mooie kop al op een anderen romp gezet? Hoe oud ig Theo 1 Gerrie Slootweg, ik heb nog nooit zoo'n lijst vam de sultanezeep gezien. Dat was een buitenkansje voor je van dat zilveren, collier. Abram Oudshoora, nu kan je prettig aan het werk gaan met de prijsraadsels, want het is nu 's avonds vrij wat beter binnea in do warme kamer, dan in regen en wind, zooals gisteren bijvoorbeeld, vandaag schijnt het zonnetje weer. Drietal van Beek, het beste mét de ver- koudheid van jullie allemaal. Ik ben ook vele weken aan het hoesten geweest, dat is echt vervelend, maar nu ben ik. weer beter. Was je poes ook aan het hoesten, die stumper! Wout van der Voet, je bent pas 10 jaar. dus je mag voorloopig nog met de kleineren meeraden. Rika Bliek, er is zeker geen plaats voor anecdotes, maar die komen ook wel weer eens, dat zal je zien. Als prijsraadsel mag ik nooit iets gebruiken dat docxr kinderen zelf is ingezonden, ook niet als ze beloven zelf niet mee te doen. Dat begrijp ik best dat je beter kunt brieven schrijven als je alleen bent. Ik wil ook altijd alleen zijn als ik aan jullie allen zit te schrijven. Willem van der Horst, gelukkig dat het met. je moeder goed blijft gaan, zoodat zij al weer wat kan werken in haar huishouden. Ik denk stellig dat je orgeltje er net zoo uit ziet als dat van ons, wij hadden er ook geen registers aan. Marie van Dijk, dat lijkt mij een mooi boek te oordeelen naar het korte uittreksel in je brief. Je hebt zeker liever een dik boek met dun papier, dan is e<r oneindig veel meer, '"in te lezen en des te langer heb je er plezier van. Hoe is het tegenwoordig met de post zegelverzameling 1 Je bent nu zeker ijverig aan het verzamelen der jubileumzegels Annie Zirkzee, je hebt al vroeg een St. Nicolaas cadeau gekregen, maar het wordt ook al koud genoeg om er nu reeds plezier van te kunnen hebben. De groeten terug aan iedereen die mij groeten zendt. Als ik weer eens kom, dan moet je Willy eens nootjes voor mij laten pellen, zal je er om denken Bert Hanselaar (Naarden) je brief heb ik ingoede orde ontvangen. Kijk eens, het is regel dat de kipdoren bij wie men aan huis zelf op het ,,Leidsch Dagblad" is geabon neerd mogen meedoen aan de raadsels, dus al'stuurt je oom je iedere week de kinder courant, dan zou dat toch niet gaan, eu de tijd zou toch ook te kórt zijn, om mij tijdig de oplossingen te doen toekomen. En nu neem ik afscheid, ik vertrouw dat mijn jeugd nu zonder zuchten en klagen deze prijsraadsels zal Tanden. Veel plezier er mee. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN PER R4AncrTiS UIT f?£JT VORIGE NUMMER. 1. Ebbe. 2. Geen een, want zij ioopea niét. 3. Spin, Azië, spinazie. 4. Aan wal. 5. Sneeuwman, meeuw, mees, sneeuw, Ans. 6. Oom room. 7. mama; a z o r mooi aria 8. Het waren 2 druiven, hij nam één druif, en liet dus één druif liggen. 9. Omdat men toch niet door het dak kan kijken. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Rika van Veen (Koudekerk). Jo van Leeuwen. Neeltje van Leeuwen. Goba van der Helm. Dirk de Groot. Bet-sy en Harrjr van Amerongen. Anton Raasveld, Karei Raas veld. Marie Raasveld. Jciihan Raas veld. Lottie den Blaauwen. Heripan van Wélzen. Louis van Ham. Annie Kriiger. Elsje Timmers. Adriaan Bolle. Harmen Niëuwland. Wim Nieuwland. Bram Heme rik. Jan Hemerik. Alida Verbiest. Hen- drika Verbiest. Maria Verbiest. Johanna-* Nieuwkerk. Ina Houpt. Tonnie Houpt'. Nanny Bos. Cor Pont. Jolanka Domokos. Trüus Hüner. Marie Zaalberg. Retsie- Hooftman. Ella Brugmans. Annie Zirkzee. Nellie van Beyeren Bergen en Henegou-% wen. Drietal de Haas. Antje Hogenes.^ Nioo Mieloo. Jo Liese. Bertha den Haan. Wietske Nolst. Wouter van der Berg. Nelly Broers. Henk Broers. Clazina van Vene- tie. Annie Huisman.. Anton van Brussel:. Willem van der Horst. Emanuel El jou Cornelis Koet. Suze Kooreman. Hendrik Kooreman. Corrie de Groot. Nellie van Tol. Wim den Dopper. Corry den Dopper.^ Dina Brinks. Lena Planken. Marie van Dijk. Janna van Weerden. Tocrs van Weer den. Hein Bloemink. Bertus Teegelaar. Marie Kükler. Mollie Aanen. Betsie Aanen. JansjeJasperse. Rika van Veen (Zoeter- woude) Adriaan Reyngoud. Johannai Reyngoud. Nellie van Klaveren. Marijtje van Klaveren. Louis Hartkamp. Nellie v.. Leeuwen /Oegstgeest). Clazina Singerling. Adriana Singerling Semien Voovbrood. Jo-( hanna Voörbrood. Chrïstien Massa. Mien tje van der Nat. Annie Nagte.gaal. Ma- rius Segaar. Betje Broeksema. Hendrik Jan Broeksema. Annie van Beek. Marie. Verkoren. Piet Oostdam. Marijtje Uitten- bogaard. Diewertje Uittenbogaard. Cor rie Uittenbogaard. Rika Bliek. Gerrie Slootweg. Clasiena Lepelaar. Abram Ouds- hoorfl. Drietal van Beek. Wout van der Voet. PRIJSRAADSELS. Voor grooteren en kleineren- De beginletters der gevraagde 10 woor den van 7 letters moeten nn boven naar onderen gelezen een zeer bekenden vrou- c w'ennaam vormen. a ...lo. een klein landje in Duitschland, het' 1 geboorteland van een hooggeplaatste vrouw in Nederland 2o. wat deed de Koningin op 5 Sept 1898 binnen Amsterdam? 30. wat hangt, men veel op bij groote feesten? 4o. de naam van iemand nauw verwant aan ons vorstenhuis 5o. wat wordt er dikwijls gedronken bij 1 feestelijkheden? 6o. wat wordt er dan ook graag gege-, ten? van allerlei eoort? 7o. een der grootste voorvaderen van onze Koningin 8o. wat dragen dames en heeren dikwijh ten teeken, dat zij bv. tot een feestcom missie heihooren of tot een club? 9o. zijn een beroemd geslacht ons aller o zoo goed bekend 10o. iets dat men dikwijls hoort 's mor gens van groote feestdagen. VOOR GROOTEREN. Zoek een woord van 16 letters. Het ge heel is 11, 12, 13, 14, 15, 16 tot het 1, 2, 3 4, 5, 6, 7, 8, B. Het tegenovergestelde van 11 .12, 13, 14 is 6, 4, 16, 3, dat verzacht kan worden door 11, 12, 13, 14, 15, 16. Een 1, 5, 12, 13, 8, 9 is meer waard dan een 10, 11, 2, 7, 14. 3, 4 is hetzelfde als 15, 16. 4, 13, 8 is tien minder dan 16, 11, 14. Hét geheel is iets zeer moois en goeds. J De grooteren moeten dus de b e i d e prijsraadsels oplossen, de kleineren alleen' het eerste. De brieven moeten Dinsdags vóór vijf uur bezorgd zijn aan het bureau ,,L. D." j of aan mijn adres in Den Haag, Frederik, Hendriklaan 157.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 20