No. 19532. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 9 November. Twpede Blad. Anno 1923* GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. r Helstrandtusschen Scheve- jiingen en Katwijk zal de volgends week pp Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag onveilig zijn wegens het schieten met ge- pchut. Bij dein aanbouw zijnde Ge r ef. kerk te Delft stort© gistermorgen een onge- yecr 4 M. hoog© steiger in, waardoor 4 werklieden mee vielen en door neervallende Bteenen en andere materialen werden getrof fen. Een der metselaars kreeg ernstige kwet suren aan zijn hoofd en been en en moest in Jaet ziekenhuis „Bethei" worden verbonden. De andere werklieden werden mmder ern stig gewond. IndeVanderPekstraa i t e A m- pterdam is een 4-jarig knaapje bij het spelen pnder een auto geraakt, overreden en gedood In de carrosserief a b r i e k yan de firma B. te Hilversum kwam de chauffeur A. T.'van de familie A. te Baarn om den auto, welke bij de firma in reparatie was, te demonteeren. Hij moest hiervoor on der den wagen kruipen en op zijn rug gele gen zijn werkzaamheden verrichten. Bij het losmaken van een veer schijnt deze plotse ling van zelf uitgesprongen te zijn tegen het hoofd van den ongelukkige, die eenige bloe dende wonden bekwam en bewusteloos bleef liggen. Door het geraas in de fabriek be merkten de werklieden niets van het onge val en eerst na een half uur, toen een den grooten plas bloed bij het hoofd van den on gelukkige ontdekte, begreep men, dat er een pngeluk had plaats gehad. Men constateerde, dat T. nog steeds be wusteloos was, een ernstige fractuur van den linkerbovenkaak en een hoofdwonde hekomen had. Nadat hij verbonden was, werd de man önder geleide van een verpleegster met den tweeden auto van zijn patroon naar zijn Woning vervoerd. Alsof het ongeluk echter hem vervolgde, brak bij den overweg aan den Soestdijker- straatweg de achteras van den wagen. Po gingen om in de buurt een auto te leenen, faalden, waarna een huurauto werd ontbo den. Bij aankomst in Baarn constateerde de huisdokter behalve de reeds genoemde kwetsuren nog een zware hersenschudding en zag den toestand zeer ernstig in. T. heeft twee maanden geleden, doordat zijn wagen kantelde, een hersenschudding bekomen, waarvan hij eerst sedert 14 dagen hersteld was. Een veerman uit een der Waaldorpen was bekeurd wegens openbare dronkenschap, waarvoor hij terecht stond. Beklaagde bekende. „Ik had een goeie ge dronken doch ik ben lang in Amerika ge weest en Amerika i3 droog, dus Dus greep bekl. de gelegenheid die het natte Holland biedt met beide handen aan en laafde zijn dorstige keeldoch nam te veel en te dikwijls van het goede. Het was voor de derde maal in successie en dan wordt het leelijk. Dan is hechtenis de eenige straf weshalve beklaagde, die be ter had gedaan maar in droog Amerika te blijven, voor zijn natlippigheid 10 dagen.zal moeten brommen. - (Nijra. Cri) Op den Velperweg te Arnhem heeft Woensdagavond een droevig ongeluk plaats gehad. De 61-jarige timmerman S die aan de rechterzijde van den weg een handwagen voortduwde, werd plotseling door pen hem achterop rijdenden automobiel ge grepen, met het noodlottige gevolg,e dat S. onder den auto terechtkwam en met zware S„endige verwondingen in de woning van v»4. Van Hengel werd binnengedragen. Per auto-brancard naar het Stedelijk Zie- fcenhuis overgebracht, is de ongelukkige des pachts overleden. Te Eindhoven hebben twe© beeren besloten een biljartwedstrijd tegen elkaar te spelen, die op een Zaterdagmorgen Dm 8 uur zal beginnen en zonder een mi nuut pauze zal duren tot 's avonds 11 uur. Bestuursleden eener biljartclub stelden zich beschikbaar om te arbiteeren en techro- nometreeren Dinsdagavond is op de We s t pr. Westbahn een moord gepleegd op den heer Augustin vap dc bekende familie van dien naam te Meppen tusschen welke plaats én Lingen, de moord moet zijn gepleegd. Na dat de verslagene was uitgeschud en totaal beroofd, is het lichaam uit den trein gewor pen. Deze roofmoord vond plaats niet ver ran 't station Schüttorf, in de buurt vvaar- ran ook de heer Ruben vermoord werd welke mishandeling nog versch in 't geheu gen ligt. De politie doet ijverig onderzoek. Te Breskens zijn twee paarden voor een wagen gespannen, in aan raking gekomen met een op den grond ge vallen draad van de eleclrische geleiding en Werden onmiddellijk gedood. De bestuurders bekwamen geen letsel. Enfant terrible. Mientje was op haar eerste kinderpartijtje en toen er voor den tweeden keer een portie ijs rond- pediend werd, bedankte zij met een „Neen dank u wel", ofschoon zij er dollen trek in had. „Toe, neem het maar", zei de gastvrouw. „Moeder heeft gezegd, dat ik den tweeden ,keer neen moest zeggen", legde Mientje uit, „maar zij zal wel niet geweten hebben, dat de porties zoo klein zouden wezen". ^CLAME. .9956 RECLAME. De U. I. E. G. Office heeft met zijn nieuw systeem bonnenstelsel haar intocht binnen Leidsche vesten gedaan. Juist in dezen ma- laise-tijd trekken deze bons zeer de aan dacht. Voor hen, welke door de tijdsomstan digheden genoodzaakt zijn hun beurs voor den SL-Nicolaas te sluiten, is het stelsel een ware uitkomst. Als iets opzienbarends ver dient het vermelding, dat het U. I. E. C. Office te Rotterdam, aan ieder, door zijn ver koopstelsel, alle denkbare goederen verstrekt tegen 5 procent der waarde. Een artikel b.v. van 5.voor 25 cent. Het verkoopsysteem is daarom geniaal en zeer aan te bevelen. 3409 ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dozer gemeente vergaderde Donderdagvoormiddag te 10 uur. Voorzit ter de burgemeester. Tegenwoordig alle raadsleden. De Voorzitter opent de verga dering met het gebed en verzoekt den se cretaris de notulen te willen voorlezen, welke met een kleine opmerking van den heer Verwey worden vastgesteld. Hierna aa.; de orde de agenda; Behan deling van d© begrooting. De Voorzitter leest het rapport van de commissie tot het nazien, der begrooting voor, waarin dank wordt gebracht aan den secretaris voor zijn adviezen. In het rapport worden en kele vragen gesteld over de salarissen der hoogere ambtenaren, de aJgemeene be graafplaats, de kosten van de wandelplaat sen en plantsoenen en do schoolbibliotheek in de Kaag, welke vragen door B. en W. bij een rapport worden weerlegd. Daar niemand aigemcene beschouwingen wenscht te houden, wordt overgegaan tot arti_els- gewijze behandeling van de begrooting. Bij den post jaarwedde Burgemeester, merkt de heer Verwey op, dat in do com missie in den breede de vraag is overwo gen of de tijd gekomen was voor verlaging der jaarwedden van de ambtenaren. Spr. begrijpt zeer goed dat dit een teer punt is en men daarom met alle voorzichtigheid moet te werk gaan. Hij had evenwel gaar ne van B. en W. gezien dat zij eenig per spectief hadden geopend. De Voorzitter antwoordt dat de ge meente Alkemade er nog niet zoo slecht voorzitnaast een vermeerdering van schuldenlast van f 200.000 heeft men de be lasting toch nog kunnen verlagen, en geeft de begrooting aan eindcijfer f 10.000 min der dan het vorige jaar. Bij den post jaarwedde wethouders ad f 720 stelt de commissie voor deze terug te brengen op f 500 elk. De Voorzitter zegt dat de jaarwedden van de wethouders wordt geregeld door Ged. Staten onder Kon. goedkeuring. Men kan evenwel aan Ged. Statea verzoeken do jaarwedden van genoemde titularissen terug te brengen. De heer De Vette vraagt hoe of h»>* komt dat de wethouders in Lisse minder jaarweude hebben dan hier. De gemeente Lisse is nog grooter. De Voorzitter zegt, dat hier genomen is 15 pCt. van de jaar wedde van den Burgemeester. In Lisse zal men zeker een tender percentage genomen hebben. De heer Rietbroek wil de wethouders vra gen of zij zelf niet willen komen met een voorstel. De heer Verwey zegt dat de jaarwedde van de wethouders buitengewoon hoog zijn in vergelijking met andere gemeenten van gelijk zielental. Spr. vindt een jaarwedde van f 500 toch nog tamelijk hoog. De heer Van Dooren zegt, dat, als de werkzaamheden van de weihouders nog de zelfde zijn als het vorige jaar, hij niet voor salarisverlaging is te vinden. In verband met de opmerking van den heer Rietbroek, dat deze niet voor verlaging is, zegt de heer De Vefte, dat spr. zulks kan begrijpen en herinnert aan het spreekwoord: „Wiens brood men eet, wiens woord men spreekt". De Voorzitter zegt den heer De Vette, dat dergelijke uitlatingen niet te pas komen. Hij acht den heer Rietbroek daar le hoog voor De heer Rietbroek protesteert tegen deze uitlating en zegt, dat hij nooit of te nimmer zich zal laten beïnvloeden door zijn patroon, den heer De Jong. Spr. zegt dat er wel eens tijden zullen komen dat arbeider en patroon lijnrecht tegenover elkaar zullen komen te slaan. Het voorstel-Yerwey dat wordt onder steund door de heeren Los, De Vette en v. d. Geeöt, wordt verworpen met 5 tegen 4 stem men. Tegen de heeren Rietbroek, v. Dooren, Rotteveel en Bouwmeester. De beide wet houders onthielden zich van medestemmen. Bij den post verlichting pleit de heer Van Dooren voor het steeds ontsteken der lan taarns ook bij volle maan. Spr. vindt de on kosten zoo minimaal, dat hierop niemand aanmerking zal kunnen maken. De heeren Los en Vermey vinden het niet in het belang der gemeente als bij starhel- dere maan de lantaarns doorbranden. De heer Van Dooren doet een tusschen- voorstel, n.l. om de lantaarns altijd te laten branden, doch bij volle maan worden de lantaarns gebluscht. De Voorzitter zegt, dat dit aanleiding zal kunnen geven tot moeilijkheden, doch wil de zaak toch tot een oplossing brengen door de beheerders van de klokjes aan te schrij ven, dat alleen bij heldere maan het licht niet wordt ontstoken. De post f 25 voor schoolbibliotheek wordt van de begrooting afgevoerd. Bij enkele andere kleine posten werd een opmerking gemaakt, welke geen verandering bracht in de cijfers. Over het aantal opcen ten en het percentage werd door den heer Rietbroek een heftig betoog gehouden, het welk hierop neerkwam, dat de heer Riet broek liever zou gezien hebben dat het per centage werd verlaagd dan de opcenten. Evenwel ging dit niet door. De begrooting werd hierop in haar geheel. in stemming gebracht en vastgesteld in ont vangst en in uitgaaf op f 166.875.68. De verordening op de heffing en invorde ring van opcenten op da hoofdsom der Rijks inkomstenbelasting onderging, volgens het voorstel van B. en W. deze wijziging, dat het aantal van 100 werd teruggebracht tot 75. Hierna schorste de Voorzitter de verga dering tot 2 uur. Na heropening wordt overgegaan tot ver dere afhandeling van de agenda. 3o. Benoeming van drie leden der com missie van toezicht op het lager onderwijs, vacature W.Boog, en periodieke aftreding van de heeren P. G. G. van Dooren en J. F. de Ren. Aanbeveling van B. en W. L. P. M. J. van Akkeren, D. Klees; 2o. P. C. Gmyan Dooren, N. Wagenaar; 3o. J. F. de Ren; 4o. mej. de Moor. Tot stemming overgaande wor den benoemd de drie eerstgenoemde heeren met resp. 10, 9 en 10 stemmen, terwijl op den heer D. Klees 1, N. Wagenaar 2 en mej. de Moor 1 stem worden uitgebracht. 4o. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim, vacature J. Pronk. B. en W. bevelen aan lo. D. Ham, L. P. M. J. van Akkeren. Benoemd wordt de heer D. Ham met 9 stemmen, terwijl de heer I van Akkeren 2 stemmen bekomt. 5o. Aanwijzing van lid voor het stembu reau in stemdistrict IV, vacature W. Boog. Aanbeveling van B. en W. L. P. M. J. van Akkeren. Conform het voorstel besloten. 6o. Wijziging begrooting, dienst 1923. De voorzitter leest de te wijzigen posten voor, waarna de begrootingswijziging wordt vast gesteld. 7o. Voorstel van B. en W. om in verband met een ingekomen schrijven van Ged. Sta ten te besluiten tot intrekking van het raads besluit d.d. 24 September j.l. inzake niet- continueering van de overeenkomst met de gemeente Leiden, ter uitvoering van de Vleeschkeuringswet. De voorzitter leest het schrijven van Ged. Staten voor, waaruit blijkt dat zij den Raad ernstig in overwe ging geven op het genomen besluit terug te komen. Spr. zegt dat het standpunt van B. en W. den Raad voldoende bekend is, zoodat hij voorstelt het voorstel van B. en W. in stemming te brengen. De heer Verwey het woord verkrijgende zegt dat hij zich over den gang van zaken geenszins verbaast, aange zien het al meer gebeurd is, dat belangrijke besluiten waren genomen tegen het voorstel van B. en W. in, welke in een volgende ver gadering weer ter sprake werden gebracht. Spr. betreurt zulks ten zeerste, daar een ieder in de vorige vergadering ruimschoots de ge legenheid heeft gehad deze zaak ernstig in studie te nemen, waardoor een ieder een ge zond oordeel kan vellen. Ondanks dit alles ging spr. na de vorige zitting naar huis met de gedachte: Was de kous maar afl Zijn vrees blijkt nu wel gegrond te zijn geweest. Wanneer volgens spr. een ieder maar het recht heeft om op een eenmaal genomen be sluit terug te komen dan kan men gerust den raad wel opdoekpn. Z. i. is het besluit in de vorige vergadering genomen een verstandig besluit geweest. Voorts constateert spr., dat het schrijven van Ged. Staten niet rijk ann inhoud is. In het begin van het schrijven deelen zij mede, dat hun goedkeuring niet wordt vereïscht, om later weer aan het slot te komen met de boodschap dat zij in een scheiding zonder meer niet mogen berusten. Spr. wijst nog op den grooten invloed van den inspecteur van de volksgezondheid, daar deze de man i^, die geheel achter deze zaak zit. Spr. vindt, dat genoemde heer geen gezond oordeel in deze zaak kan vellen omdat hij plaatselijk niet op de hoog te is. Dat de gemeerte met voldoende kan beschikken over een eigen plaatselijken keuringsdiens en eigen technische hulp middelen kan bij spr. geen ingang v^den. Verder vindt hij de beweong van Ged. Staten dat hel twijfelachtig is of de kosten van een zelfstandigen dienst minder zul len bedragen dan thans, het toppunt van alles. Spr. 'heeft al meer dan eens op goede gronden betoogu aah de hand van enkele gegevens uit buitengemeenten die een eigen keuring hebben dat de keuring van een rund in geen geva meer behoeft te bedra gen dan fb. Spr. zo\i tot slot nog gaarne vernemen wie gegevens hebben verstrekt als in het schrijven bedoeld B. en \Y. of Ged. Staten, en geeft B. en W. ernstig in overweging het voorstel in te trekken. De heer Los vindt het antwoord van Ged. Sta ten tweeledig. Spr. had mogen verwachten dat Cted. Staten in deze zaak een juist standpunt zouden hebben ingenomen door het besluit goed of af te keuree. Spr. haalt als voorbeelden van een zeer goede en eigen keur aan de gemeenten Wilnis en Wilder- vank, waar het keurloon voor een rund niet hooger is dan i 4. De heer Rotteveel die in de vorige ver gadering het voorstel van B. en W. had ge steund, omdat hij op zijn vraag aan den Voorzitter geen juist antwoord had gekre gen betoogt dat wanneer Ged. Staten een besluit niet goedkeuren, dit nog niet altijd het werk van B. en W. is, spr. haalt als voorbeeld aan de schoolkwestie te Oude- Welering Spr. heeft 'om een juist oordeel in de aanhangige zaak te krijgen eenige vragen gericht aan don heer Stuurman, di recteur van het slachthuis, waarin deze de pertinente Verklaring doet dat de keurloo- nen niet hooger zullen worden dan deze thans bedragen, liet ketiren van in nood ge- doode dieren zal na de aansluiting weer voor vijf jaren, binnen 24 uur geschieden. De wet zal door de heeren uit op' dezelfde coulante wijze worden uitgevoerd als thans het geval is. Daarbij komt nog dat als we nu het contract met Leiden met vijf jaren verlengen, en we gaan dan van Leiden af, we niet voor kosten komen te staan, terwijl men nu aan Leiden schadevergoeding moet geven. De gemeente Zoeterwoude heeft het contract met vijf jaren verlengd; daar be staat de bevolking bijna geheel uit boeren en zij zijn zelfs zoo met den Leidschen dienst ingenomen dat zij aan Leiden een 6chrijven hebben gericht, waarin zij dank brengen voor de royale medewerking steeds ondervonden. De heer Los zegt, dat wanneer de heer Rotteveel een verschil in keurloon over het hoofd ziet van f8 op f 5; hij hem niet kan begrijpen^ -siLJfc De heer Van Dooren constateert tot zijn groot genoegen, dat Ged. Staten en de in specteur zijn theoretische en practische be zwaren op de vorige vergadering naar voren gebracht volkomen deelen. Spr. vindt het afkeurenswaardig van den heer Verwey, dat hij den heer Inspecteur in een hoek wil zetten als zijnde iemand, die geen gezond oordeel over deze zaak kan uitspreken. De heer Verwey zegt deze beschuldiging niet geuit te hebben. De heer Rielbroek blijft bij zijn standpunt dat wij allen gebaat zijn bij een goede keur en daar de keur van Leiden goed is, wil hij daar niet van af. De heer de Vette begrijpt niet waar het verstand van de menschen zit. Er zijn vol gens hem drie nadeelen aan de Leidsche keur: lo. het duurt te lang, 2e. de keurloo- nen zijn te hoog en 3e. hel onderzoek naar den toestand van het vleesch dat wordt mee genomen duurt wel 48 uren, inmiddels is ^het vleesch bijna bedorven en brengt het zoo goed als niet9 op. De heer Verwey antwoordt den heer Rot teveel dat het best mogelijk kan zijn. dat er gemeenten zijn, die alle lof aan Leiden toezwaaien wat betreft de keur aldaar. Hij vindt zulks gelukkig voor die gemeenten, doch hier in Alkemade is dit niet zoo, om dat men geen vertrouwen stelt in de Leid sche keur. Men moet dus den lof van dien dienst niet zoo hoog zingen. Spr. wijst op het feit, dat te Oude-Wetering een varken in het zout is gestopt, dat aan vlekziekte gestorven was. Het vleesch mocht niet ver kocht worden maar de eigenaar zelf mocht het wel opeten. Spr. vraagt zich af indien dergelijke feiten zich voordoen, wat blijft er dan van den lof van Leiden over? Spr. zegt, dat er van den kant van de boeren niets meer zal te wachten zijn dan lijdelijk verzet. Wil men weer het vertrouwen win nen, geeft dan aan de landbouwers een eigen keur. Spr. noemt het een leugen dat een plaatselijke keur meer zal moeten kos ten dan de keur, welke wij nu hebben. De Voorzitter verzoekt den heer Verwey zich een weinig le matigen daar spr. anders genoodzaakt is hem het woord te ontnemen. De heer Verwey beweert zelfs, dat geen keurmeester bij de uitvoering van een eigen dienst nbodig is, de veearts kan er zelfs Leimuiden en Rijnsaterwoude bijnemen. In Lisse .waaronder tevens behooren Sassen- heim, Voorhout en Noordwijkerhout, gebeurt dit ook en de dienst is er niet minder om. De Voorzitter sluit hierover de discussies en brengt het voorstel van B. en W. in stemming, hetwelk wordt aangenomen met 6 tegen 6 stemmen. Tegen de heeren Ver wey, Los, de Vette, v. d. Geest en Bouw meester. Onder de ingekomen stukken was o.a. een mededeelLng van het K. B. d.d. 27 Septem ber j.l. No. 44 houdende niet ontvankelijk- verklaring van het raadsbesluit tot ophef fing van de O. L. school te Oude-Wetering. De heer Verwey verzoekt den Voorzitter voorlezing van het ingekomen stuk. Spr. is het met den Voorzitter eens, dat de wijze, waarop het besluit niet ontvankelijk is ver klaard geworden geen royale toepassing is van wet, daar men toch wel mag aan nemen 30 dagen den tijd te hebben om in beroep te gaan. Ilij wijst er evenwel op, dat Ged. Staten altijd twee data in hun beslui ten hebben. De voorzitter zegt, dat de minister ge woonweg do wet op haar kop zet. De heer Los vraagt of er geen schrijven bij den raad is ingekomen om art. 3 van de verordening te schrappeD. De voorzitter antwoordt dat dit schrijven wel is ingeko men, doch gericht is aan B. en W. B. en W. zullen niet met een voorstel komen om art. 3 te schrappen. De heer Rotteveel teekent protest aan tegen de wijzo waarop het raadsbesluit is belicht geworden door enkele tegenstanders. Spr. zegt dat het beter ware geweest, als men het woord „machtswellust" door een tegenstandar naar het hoofd van B. en W. geslingerd op den minister had toegepast. De muur, waar volgens tegenstanders B. en W. aan zouden loopen, is erg zwak ge worden en thans is er groote kans, dat do tegenpartij die op het hoofd krijgt. De heer Los betreurt het, dat de kinderen uit de Goog van de niet-intrekking van de verordening de dupe worden. De Voorzitter antwoordt dat do ouders hun kinderen moeten sturen naar de school door B. en W. aangewezen. Zij vragen om openbaar onderwijs en dit is overal het zelfde. De heer Los zegt, dat er ook reke ning dient gehouden te worden met den afstand dien de kinderen moeten afleggen. De heer de Jong zegt, dat uit het verweer van den Raad van State nu wel degelijk blijkt dat B. en Tv. niet met cijfers hebben gegoocheld. De heer Verwey zegt op het betoog van den heer Rotteveel niet te zullen ingaan, daar hij wel kan begrijpen dat de cloor den heer Rotteveel gebezigde woorden op hem zijn bedoeld. Hierna wordt het stuk voor kennisgeving aangenomen. Op een adres van de muziekvereeniging te Nieuwe-Wetering, houdende verzoek om beschikbaarstelling van de schoollokalen der O. L. School aldaar voor het geven van muziekuitvoeringen wordt met 7 tegen 4 stemmen besloten afwijzend op het verzoek te beschikken. Op het adres van het Ziekenhuisfonds St. Vincentius a Paulo om gemeentelijken steun wordt afwijzend beschikt. Op een adres van de R.K. Ver. Moeder- 8chapszorg te Heerlen om een jaarlijkscho subsidie wordt afwijzend beschikt. Het ver zoek van L. van det Heden om een tege moetkoming in art. 13 der L.O. wet wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om advies. Nog wordt besloten aan ifcsj. Bens eervol ontslag te verleenen als tijd. onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L Bchool te N. Wetering overeenkomstig haar verzoek en wel ingaande 1 Jan. 1924. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. De lieer J. Beijen, al hier, is herkozen tot lid van de Kamer van Koophandel van Gouda en Omstreken voor het kleinbedrijf, De bewaarschool, alhier, een instel* ling van het Nut, heeft reeds langen tijd te tobben met geldelijke zorgen. Er is daarom besloten om de volgende week een bazaar te houden ten bate van genoemdd school. OUDEWETERING. Bij de rekening eni verantwoording van den onlangs hier ge* houden bazar ten behoeve van de Ned, Herv. Kerk bleek, dat was ontvangen f2246,17 en uitgegeven f239,941/*, zoodat er een batig slot was van f 2006,221/». Daar er nog verscheidene voorwerpen onverkocht bleven, zal daarvan een verloting zoüden nieten worden gehouden. Naar wij verne men is reed3 toestemming tot het houden van deze verloting verkregen. RIJPWETERING. Woensdagavond gaf de muziekvereeniging „Onderling Genoegen" alhier haar gewoon jaarfeest voor eereleden en donateurs, in de zaal van café Rustoord.. De geestelijk adviseur opende de bijeen komst en heette alle aanwezigen welkom.. Spreker memoreerde in het kort het be haalde succes bij twee concoursen dit jaar medegemaakt, de verzekering gevende, dat de steun en de belangstelling der eere-leden op hoogen prijs wordt gesteld. Hierna wer den een drietal muzieknummers ten gehoore gegeven, welke in een woord schitterend werden uitgevoerd. Het groote amusement van dezen avond was wel het optreden van het ensemble Hellmann en Van Leeuwen uit Leiden. Zij waren weer in één woord eenig in hun soort. Er is gelachen om zoo te zeggen zonder einde. Vooral de opvoering van „Een halfuurtje op het Kantoor van het Moderne Tooneel" en „Kimmol komt Theedrinken" was een enorm succes voor genoemde heeren. Na de pauze werden nog enkele muzieknummers gegeven, welke alle weer zonder uitzondering schitterend wer den gespeeld. Vooral het stuk „Doux Rève Valèe de Concert oogstte een luid applaus. Tegen 12 uur was het program ten einde en dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun steun en de leden van do muziekver eeniging en het ensemble Hellmann en Van Leeuwen voor hun medewerking. In den nacht van Woensdag op Don* derdag zijn door baldadigen een 15-tal lan taarns van do straatverlichting geheel en al vernield. Van den heer V. E. werd een melkwagen met ledige melkbussen te water gereden. De melkbussen werden Donder dagmorgen drijvende gevonden. Vermist wordt evenwel een boterton, waarin zich een 5-tal sleutels bevonden. Door een en ander heeft genoemde heer toch nog een beduidende schade. De politie stelt een on derzoek in. WADDINGSVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis Bastiaan, z. van M. van der Stelt en L. G. Burger. Alie, d. van P. de Bruin en N. Ravensberg* Gijsberlus Johannes, z. van G. J. van der Togt en M. C. J. Staalman. Pieter, z. van A. de Mik en A. S. van der Flier. Ger- rigje Jannigje, d. van L. A. de Jong en J. van Meijeren. Cornelia Johanna, d. van J. Rhijnsburger en J. Noort. Overleden: Neeltje Oosterom 43 j« Klaasje Steenbeek 50 j. Getrouwd: A. de Mik en A. S. van der Flier. De heer J. A. had het buitenkansje" een snoek te vangen, in den Bloemendaal- schen polder, die niet minder woog dan 14 pond. De collecte ten bate van het Roode Kruis heeft opgebracht de som van f 114,93. De stoomboot-maatschappij „De Voor uitgang" heeft haar tarieven verlaagd. De omnihusdienst zal aan dat besluit wel niet vreemd zijn. De heer H. heeft in den ZuidplaspoL der met zijn vrachtauto een paard aange reden. Doordat het paard ernstig verwond werd, werd op raad van den veearts het dier afgemaakt. De heer D. Bremmer (A. R.), lid van de gemeeenteraad en wethouder, is in den ouderdom van 66 jaar overleden. De ge meente zal veel in hem missen, daar hij altijd trouw op zijn post was, en de zaken dier gemeente flink ter hand nam. WOUBRUGG'E. De uitslag van de aan besteding van het te bouwen magazijn van Het Groene Kruis waa als volgt: Metsel werk H. Luijt en Zn. f 1280 Joh. Mooré f 897; Timmerwerk Gebr. Stichter f 1202; P. Boot f 992, J. Kroon f 064; Sch'b1 rwerk W. G. Torhorst 2121C. P. Bo0e mans f 85 J. van Rosendaal f 78 Lood- en Zink werk onz. J. Reyngoud f139; Timmer en Metselwerk samen Gebr. van Luiing f 2003, De gunning is nog aangehouden. ZWAMMERDAM. Kerk. berichfi Remonstrantsch Geref. Gt?m.: Zondagmor gen, tö tien uur, ds. I. Hooykaas, van Arnhem. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. G. M. van Griel- huijzen. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd gearresteerd. Afwezig wegens ziekte de heer Nijssen. De stemming begint bij den heer De Graaf. Mededecling wordt gedaan dat volgens art. 77 de wet voorzien is in de benoeming van een loco-burgemeester waarvoor is aan gewezen de heer J. C. Spaargaren en in diens plaats dan als 1ste wethouder de heer H. W. Rubenkamp. Ingekomen stukken. Een schrijven van de Kamer van Koophandel enz. le Leiden, inzake de binnenlandsche industrie. Mededeeling, dat eenige forensen aansla- gen zijn vernietigd. Van den keuringsdienst le Leiden een overzicht van de werkzaamheden. Eenige goedgekeurde comptabilitcitsbe- sluiten van Ged. Stalen Toestemming van Rijnland over het ver plaatsen yan hekwerk enz, oan de Los.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 5