«JimcjEMS* VOOR ALLE ■STAN BEN OP HETBROOD VOOR BAKKEN EH BRADEN •SCHUIMT IN BE PAH UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. aS20 PL A NTA ALPHEN. Dg veilingen vanwege do N.V. Tuinbouwveiling alhier, welke Dins dags en Vrijdags werden gehouden, zullen, te beginnen met deze week alleen plaats hebben op Donderdag, zulks in verband met den steeds verminderden toevoer. Binnen enkele dagen zal bet feit wor den herdacht dat do bouwmaterialenfubviêk der firma P. J. Oosthoek een eeuw gele den werd opgericht. Reeds spoedig moest tot vergrooting worden overgegaan het geen nog telken jaro het geval is, Dezo instelling kan gerekend worden tot een der grootste hier te lande op dit gebied. Do melkprijs is weder met 1 cent per liter verhoogd, zoodat nu 17 ets. per liter moet worden betaald. BOSKOOP. Bij de Ger. Gemeente al hier is beroepen ds. J. D. Barth, te Wer kendam. HAZERSWOUDE. De kerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente alhier, die tot dusver uit een 6-tal ouderlingen bestond, aal met dngang van 1 Januari a.s. met een ouder ling worden uitgebreid. Dientengevolge wordt hot aantal gemachtigden in het kies-* collogo van 20 op 22 gebracht, zoodat bin nenkort een verkiezing van 9 gemachtigden fin het kiescollege aa.1 plaats hebben, ni. 2 voor uitbreiding, 2 vacature's en 5 wegens periodieke aftreding. Aan de beurt van aftreding zijn de hoeren S. Huisman, G. Lindenburg, C. Franeken, F. J. do Korf «n K. Ravensberg. Op de in café Boers gehouden veiling werden aangevoerd 550 stuks kippen eieren, waarvoor werd besteed f 14.7015.96 per 100 stuks; voor eendeneieren f8:55 800 Verdero prijzen waren: Hanen f 0.75 1.86 per stuk; kippen f 1.051.10"; eenden f 1.05—1.60; konijnen f 0.60—1.90; duiven f 0.22 por stuik. ZWAMMERDAM. Do hoer A. Huis man, hoofd der school met den Bijbel voor Lager- en M.U.L.-onderwijs alhier, is be noemd tot hoofd cener dergelijko school to Gouda. Donderdagavond te 7 uur, zal in do Geref. Kerk alhier een dankstond voor don oogst worden gehouden, waarbij hoopt voor te gaan do oud-predikant dier kerk, dr. D. J. van Katwijk, thans te Schiplui den. HAARLEMMERMEER. Maandag vervoegde zich bij bewoners van Hoofddorp een als heer gekleed persoon, met een grootcn handkoffer bij zich, die inderdaad le kwaliteit hand- en theedoeken enz. xpor zulke ongekend lage prijzen te koop aan bood, dat sommige huismoeders bij de be zichtiging van het haar overhandigde mon ster, dadelijk van ecro en ander een heel tof half dozijn bestelden. Do koopman, be merkende, dat hij wat z'n reuzenkoopjes botreft een goeden indruk had gemaakt, zoide dat het bestelde nog denzelfden mid dag door Jan., z'n bedionde zou worden, thuisbezorgd en haalde daarop coupons voor costuuma voor den dag, in de ver wachting deze nu ook wol bereids aan den inan te kunnen brengen. Dit evenwel ging niet zoo grif. omdat sommige bewoners Ihet zaakje niet vertrouwden en -t ook bij 't rechte eind haddena toen inen na zijn vertrek begon te begrijpen, dat de verkoop van de hand- en theedoeken maar een truc was om den kooplust op te wekken en do levering van dezo goederen wel achterwege zou blijven. De huisvrouwen, die meenden zulk mooi linnengoed voor weinig geld thuis te zullen krijgen, hebben dan ook van Jan, den bediende nimmer iets gehoord of gezien. KATWIJh-AAN-ZEÈ.- Gisteravond tc ongeveer halfzcs brak er brand uit in het groot badhotel, met het prachtige terras er voor, bij velen welbekend. De brand liet zich eerst ernstig aanzien, doch hoewel men eon groote waterschade kreeg, bepaal- de do brand zich tot een kamer. Het nam j echter niét weg, dat er aanzienlijke schado bestond. Op het terrein waren de autori teiten, alsmede do burgemeester spoedig aanwezig. Er was gelukkig geen wind, want anders zouden, in aanmerking geno men do hoogo ligging van het gebouw, do gevolgen ernstiger geweest zijn. In den avond konden de spuiten inrukken. Het gebouw bleef bewaakt. Van do trawlvisscherij kwamen Dins dag te IJmuiiden aan de markt de loggers: KW 86, met f320; 54, met f262 cd 138, met f 179 besomming. L1SSE. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Allereerst heeft onderzoek plaats naar de geloofsbrieven van den heer L. Onderwater, welke in orde worden bevonden, waarna tot toelating wordt geadviseerd. De notulen worden vastgesteld na een en kele opmerking van den heer A. H. Schrama. De heer L. Onderwater komt ter verga dering en legt de vereisehte eeden in han den van den Voorzitter ai, waarna hij door den Voorzitter met zijn benoeming wordt gecomplimenteerd. Vervolgens had de verkiezing plaats van oen wethouder. Bij de eerste stemming wor den 6 stemmen uitgebracht op den heer War merdam, 5 blanco en 2 op den heer Pijn- acher. De uitslag van de herstemming was, dat de heer P. Warmerdam 7 stemmen ver wierf. Verder waren er 4 blanco en 2 op den heer Pijnacker, zoodal de heer Warmerdam is gekozen. De heer Warmerdam verklaarde deze functie te zullen aanvaarden, en hoooto op aller samenwerking in het belang van do gemeente, welke hem lief is. Tot voorzitter van het burgerlijk armbe stuur, zulks in de vacature van den heer S. F. Barnhoorn, wordt benoemd de heer II. Marseille, terwiil al9 lid van genoemd be stuur wordt benoemd de heer N. P. van Riek. Het voorstel van B. en W. tot verstrekking van bedragen aan de landarbeiders P. J. en C. A. v. d. Zwet ingevolge de Landarbeiders- wet, wordt aangenomen. De heer A. H. Schrama wenscht toezicht bij den gemeentebouw. Weth. Tromp zegt, dat er nog al eenigo moeilijkheden aan de aanbesteding verbon den zijn, daar «de aannemer niet bepaald kenni9 draagt, wanneer hij kan beginnen met den bouw. Daarom is aanbesteding zoo jnoeilijk. De heer Segers vindt speciaal toezicht niet noodig de bouw- en woning-verordc- ping voorziet in alles. Besloten wordt tot het aanvragen van een voorschot groot f6140 uit 's Rijks kas, ten behoeve der plaatsjes, ingevolge de Land- arbeideriwet. Het adres van de bewoners van Vreewijk komt in behandeling. De heer Sobels vraagt wanneer rioleering fcft). plaats hebben van den Hcereweg,. De Voorzitter Dat is nog niet bekend. De heer Van Kesteren zegt, dat de sloot particulier eigendom is. Spr. wil den eige naar laten verzoeken deze sloot in orde to laten maken. Volgens voorstel van B. en W. zal dit adres nogmaals behandeld worden, wanneer rioleering zal plaats hebben aan den Heereweg. Ter tafel komt een klacht van den heer H. Zijp, in verband met de vuilnisbelt-aan de lsle Poellaan De Voorzitter Dit is een niet gewensclite toestand. Wethouder Tromp zegt overleg gepleegd te hebben met den heer Zijp en is van oor deel, dat er wel eenig verzuim onzor- zijdsch is. De heer Segers Kan die belt niet geheel worden opgeruimd. Dc heer Tjomp Misschien, als de nieuwe weg aan den Haven in orde is, kan die belt wel vervallen, maar tot nu toe is het moeilijk De heer Verduyn deelt deze meening niet, daar aan de andere zijde van het dorp ook geen gelegenheid is. Het adres wordt voor j kennisgeving aangenomen. De hoofdschotel, n.l. Gemecntebegrooting 1924, komt ter tafel. Den heer Segers ,zegt o.m. Mijnheer de Voorzitter. U heeft gezegd, dat U deze be- grooling niet meer mede zou maken en op een brief, geleekend door den ouden Raad, daarop betrekking hebbende, heeft U zich niet verwaardigd le antwoorden. De Voorzitter Ik heb gezegd „Ik hoop de volgende begrooting niet mede te maken". Dat had ik gehoopt, maar het is mij niet meegeloopen. Overigens zal ik hier zoo lang blijven als het mij goed dunkt, of dat ik een wenk van de Regeering krijg. Het is mij heel goed bekend, dat een ge deelte van den Raad, vooral hier aan de linkerflank, mij vijandig gezind is, doch laat dc heeren niet mèenen, dat dit mijn vertrek zal bespoedigen. De heer Segers Dan welen wij tenminste dat wij met iemand te doen hebben, die zijn woord breekt. De heer Warmerdam zegt, dat zoovele be sluiten niet werden uitgevoerd, dat de nieuwe Politieverordening niet wordt nage leefd, enz. Uw inzichten in de zaken zijn anders dan de onze, doch een bepaalde hou ding is nooit tegen U ingenomen. U heeft de verschillende besluiten bepaald genegeerd. Waarom U niet liever wat bij ons aange past De Voorzitter Wat het verwijt der Poli tieverordening betreft, dit is niet juist. Er zijn bekeuringen gemaakt, maar het is zeer hard tegen notabelen der gemeente op te tre den, welke in overtreding komen. De heer Verduyn Door geen antwoord lo geven op dien bedoelden brief dupeert U acht Raadsleden. behoorde hier een ant woord op le geven.. De Voorzitter fk wil niet in herhaling komen. Ik zal mijn post hier verlaten, als mijn zaken in orde zijn. Ik had gedacht al weg te zijn geweest, maar het valt mij tegen. De heer Verduyn Mij ook. De Voorzitter Dank U. De post Uitgaven wordt allereerst behan deld. De heer C. Schrama wenschl den post „jaarwedden der wethouders" le verhoogen van f 390 tot f 500. Do heer Van Kesteren steunt dit voorstel. De lieer Pijnacker verklaart zich hiertegen daar wij, aldus de spr., leven in een tijd van bezuiniging. De heer A. H. Schrama ondersteunt ook het voorstel, maar voor den wethouder, welko het geheelc jaar dienst doet, en niet voor iemand, die drie maanden per jaar naar het buitenland gaat. Het voorstel wordt ver worpen met 8 tegen 3 stemmen blanco 2. Het-voorslel van den heer Segers om de presentiegelden van den Raad le verminde ren, kon geen steun vinden. De heer Kuipers vraagt of voor den post Verlichting en Verwarming aanbesteding wordt gehouden. De Voorzitter Neen, dat wordt jaarlijks verdeeld Dc heer Van Kesteren Wordt de Coöpe ratie niet medegerekend De Voorzitter Het was mij niet bekend, dat ook brandstoffen werden verhandeld, maar dit: kan: wel aanleiding zijn tot ver andering; Do post: „Kiezerslijsten" 3okt nog al eenigo bespreking uit, dapx gevreesd wordt voor verwarring, bij het kaartsy steem. Immers voor do kiesvereenigingen is controle zeer moeilijk. Do Secretaris licht eon en ander nader toe, waarop wordt besloten, naast het kaartsysteem, eenvoudige getypte lijsten aan te leggen vcor controle. Naar aanleiding van den poet „Beloo ning Veldwachters", is een adres ingeko men van de veldwachters Kaas en Krom hout, waarin wordt gewezen op de veron gelijking ten opzichte van hun collega Ver- mólen. Door den woningnood moesten zij f 125 meer huur betalen, en zij vinden dat: niet billijk. Tevens wordt een paar schoe nen gevraagd. Van den R.-K. Politiebond is een adres ingekomen met het verzoek het salaris niet tc verlagen. Do heer v. Kesteren: Yoorz., U gaat nu tooh weg, maar een goede dienst kunt u de gemeente nog bewijzen, n.l. door 'bet politiekorps to reorganiseer en, b.v. door een man meer aan te stellen, en den post met i 2000 te verhoogen. Spr. pleit ook voor uitreiking van schoeisel. De Voorzitter ziet echter de noodzake lijkheid hiervan niet in, daar de diensten worden geregeld naar de buitengemeenten. De heer LangeveTd is tegen verhooging en wil het volgende jaar verandering. De heer Verduyn zegt, dat de geheelo Raad het eens fis, dat reorganisatie der politie noodzakelijk is, maar da<t het nu dc tijd nog niet is. De heer A. H. Schrama is er ook voor, en zegt, dat een politieambtenaar, al veel dionstjaren heeft, die zou dan alleen ge bruikt kunnen worden voor bode, terwijl dan do overigen zich meer aan politie diensten kunnen geven. Besloten wordt eenmaal per jaar een paar nieuwe schoenen uit to reiken. Bij den post „Straatverlichting", wijst do heer Kuipers op het groote verschil in prijs tusschen electrisch en gaslicht. Spr. vindt elcctriscih ook niet beter. Do Voorzitter zegt dat na 1 Januari d© prijs voor electrische verlichting vermin derd zal worden. Do post „Kosten Huurcoonmissie" kon worden geschrapt, doordat deze commis sie is opgeheven. Bij den post „Jaarwedden personeel openbare werken", is een adres van „de Hanze", waarin wordt betoogd, dat de ge meenteopzichter ook teekeningen maakt voor particulieren, wat nadeel berokkent aan den middenstand. Weth. Tromp zegt, dat dit in zijn vTijen tijd gebeurt. De heer v. Kesteren is etf niet tegen, als liet maar gaat in overleg met B. en W anders is spreker er voor het salaris met f 300 te verhoogen. De heer Warmerdam Is voor een goed sahxia. vindt het eeen bezwaar, dat hii teekeDingen maakt en opzicht houdt voor. en over woningen welke met subsidie wor-» den gebouwd. B. en W. zullen met den opzichter over-) leg plegen. Do heer v. Kesteren verklaart zich te» gen den post „Verven Muziektent", cf dezo moet eerst verplaatst worden. De heer C. Schrama; De tent is niet tö verplaatsen, laat hem daar maar in elkaar vallen. Het is een onding. Spr is voor een mooi klein tentjo. Deze post wordt ge schrapt. „Onderhoud straten en pleinen", geeft ook een breed© bespreking. Aan het eind© van dc discussie wordt besloten een trot-» toir aan te leggen, vanaf de Kanaalstraat tot dc Hanzebank, en aan „de Heul'* voor do nieuwgebouwdo woningen. De heer C. Schrama vind, dat de aanleg van trottoirbanden zooals bet nu geschiedt dc gemeente ontsiert. De Voorz.: En dezo worden gelegd ou der toezicht van den heer v. Kesteren. De beer v. Kesteren: Van Waterstaat' bedoelt u. De banden worden gelegd zon der vergunning en het is best mogelijk, dat dezo weer weg moeten. Weth. TrompNu, zo liggen op ge meentegrond en dan moet het Rijk ze maan verwijderen. Bij den post: „Kosten Kerkhof" zegt de heer Segers, dat de drie Gereformeerde groepen een commissie hebben benoemd om t geraken tot een eigen Kerkhof. Gebleken is dat de gemeente op verzoek heeft te zorgen voor zoo'n gelegenheid, zoodat de kans bestaat dat deze post t© laag is geraamd. Weth. Tromp zegt, dat eerst afgewacht" kan worden, wat er zal worden bereikt door die commissie. De post „Onderhoud Sproeiwagen'2 komt den heer Segers veel te hoog voor. Weth. Tromp zegt, dat er nu verahdo* ring zal worden gebracht aan den wagen* waardoor deze beter zal voldoen. Over den post „toelage voor het ledigen van beerputten", komen veel klachten los. Uit de bespreking blijkt dat Sanders ziek was, en dat Schoono nu juist dezer dagen voor de volle taak berekend was, zoodat klachten nu persoonlijk ten Raad- huize kunnen worden ingediend. Over den post „Onderhoud huizen Wa gen dwarsstraat" is men ook niet best te spreken. De he-er C. Schrama zegt, dat dié huizen moeten worden opgeruimd, wat dé heer A. H. Schrama ondersteunt. Spr. zegt: Laten wij die mcnschcn liever een premie geven, als ze vertrekken. Weth. Tromp: Ja, waar naar toe? Zoo lang als die menschen daar wonen, moet toch het allernoodzakelijkste worden ge- daan. Do post blijft gehandhaafd. De heer Segers vraagt waarom do heer Van Waveren niet in aanmerking komt om voor de gemeente te schilderen. De Vootz. Omdat die man geen gezin heeft. De heer SegcTs: Ja maar dat gaat toch niet. Die man betaalt toch ook zijn las ten. Weth. Tromp: We hebben destijds een besluit genomen: wanneer iemand uit de gemeente zich niet aanmeldt, dan wordt bi) overgeslagen. Naar aanleiding van een bezoek van den school opzicht er wordt de post „On derhoud IBewaarschoélmeubelen", ver- hoogd met f 60 ea gebracht op f 120. Bij den post „Subsidie particuliere ón der wijscursus sen" wordt langdurig stUg* at.aan. Voor dezen post is f_30Ö uitgetrOlCJ

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 6