No. 19530. WOENSDAG 7 NOVEMBER Anno 1923 Officieele KennisEevi^p-n. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. GEMENGD NIEUWS. BLAD PRIJS DER ADVERTENHEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij9. Kleine Advertenti£n, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags ea Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechL Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 175 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ8.86, per weekƒ0. la Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week „0.18. Franco per post 2.86 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is Donderdag ver krijgbaar VE11SCHE HARING a f 0.14, SCHELV1SCH a f 0.21—10.35, SCHOL a f 0.23—f 0.36—f 0.47, ZUIDERZEEBOT a 10.45, KABELJAUW a f 0.42, GRIET a 10.48 TARBOT a 10.62 per pond, en verder door loopend verkrijgbaar INMAAK- en VOLLE HARING a f 0,04'/. per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 7 November 1923. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de beslis sing op het verzoek van C. DIRKSE, om vergunning tot oprichting van een sigaren- makerij en tabakskerverij in het perceel Narmstraat No. 3, Sectie B No. 2287, is Verdaagd. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 November 1923. Centrale Bazaar voor Wijkarbeid in de Ned.-Herv. Gemeente. Met een enkel woord konden wij gister avond nog de opening van dezen bazaar, die de groote Nulszaal geheel vult en ook den daaraan grenzenden vleugel grootendeels in beslag neemt, vermelden. Zaal nummer 5, die ook heel wat men- Bchen bergt en waarin de openingsplechtig heid plaals had, was haast nog te klein voor deze gelegenheid. Alle plaatsen waren inge nomen. Nadat een sludententrio niet onverdien stelijk een Largo van L. van Beethoven ten gehcore had gebracht, hield de voorzitter yan de bazaar-commissie, ds. M. J. Punselie, «en korte rede, waarin hij allereerst deed uitkomen van hoe groote beteekenis het is1, dat in het gemeentelijk leven de Wijkverple ging een steeds ruimer plaals inneemt. Hel kan geen kwaad, dat er concurrentie bestaat in het verleenen van hulp aan hen, die deze van noode hebben. Doch, indien bij de stij gende financieele zorgen elk der Wijkver- eenigingen een „grootsche poging" waagt, ,om den zegenrijken arbeid vol te houden en uit te breiden, dan bestaan daartegen ern stige bezwaren. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat men elkaar in den weg loopt en het gras voor de voeten wegmaait. Te meer geldt dit, waar de steun en de medewerking bijna altijd van ongeveer dezelfde personen moeten komen. Door steeds maar weer aan te kloppen om steun, wordt de lust om te geven op een al te dwaze proef gesteld. Om dit bezwaar te ontgaan, is de Centrale Bazaar gevormd en, blijkens het succes, den vorigen keer verkregen, wordt zoodanige ba zaar met sympathie ontvangen." Spr. bracht vervolgens dank aan den bur gemeester, dat deze het eere-voorzitlerschap heelt willen aanvaarden voor dezen bazaar én zicb bereidt heeft verklaard hem straks te openen. Hera bidt spr. toe, dat God hem nog lang moge sparen, ook voor den arbeid der wijkverpleging, die steeds zijn liefde heeft gehad. (Applaus.) öe verwachting was bij velen voor het welslagen niet hoog gespannen, waar er zoo veel bazaars worden gehouden en er steeds voor wordt gevraagd. De aanvankelijke uitkomst heeft die ge ringe verwachting der dames en heeren ech ter heerlijk gelogenstraft. Firma's zoowel als afzonderlijke personen, hebben hun mede werking verleend en hel waren niet alleen leden dor Hervormde Kerk, die dit deden, ook andersdenkenden hielpen mede. Spr. kan gerust zeggen, dat Protestanten en Roomschen hier hebben samengewerkt. Spr. dankte ook de dames en heeren, die reèds maanden lang aan hel werk zijn geweest en het in de laatste dagen overslelpe/id druk hebben gehad en het wonder nebben ver richt uit een chaos'orde en gezelligheid te scheppen. Als spr daaraan denkt, dan heeft hij be hoefte velen dank te brengen, al vreest hij daarbij sommigen te zulten vergelen. Hij brengt dank aan de firma Driessen voor bet afslaan van doeken voor de drapeering en aan de heeren Sirag, Korenhof en Laman, die met de dames hebben samengewerkt tot het doen ontstaan van het mooie geheel, hetwelk men straks zal zien. Eindelijk dankt hij de penningmeesteres, mevrouw prof. Van Nes en den ijverigen, accuraten secretaris, den lieer Meynen, die met hun tweeën h^t hem als voorzitter zoo gemakkelijk hebben gemaakt. Maar al die hulp van menschen mag on9 niet het voor naamste doen vergeten. Wij hebben boven alles God te danken, die veler harten heeft geneigd tot het verleenen van steun en me dewerking, en daarom wilde hij, vóór hij den acre-voorzitter de gelegenheid gaf tot ope ning, voorgaan in gebed en God vragen Zijn onmisbaren zegen aan dit liefdewerk te schenken. Na het gebed verkreeg jhr. De Gijselaar het woord, die zeide, dal hij, toen hij dit voorjaar in Engeland vertoefde, een brief ontving met het verzoek het eere-voorzitter- echap van dezen Centralen Bazaar, die toen reeds in voorbereiding was, te aanvaarden. Gaarne had hij aan dat verzoek voldaan. In dubbele, kwaliteit koestert hij sympathie voor de Wijkverpleging. In de eerste plaals als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, die zich ook aan de Wijkverpleging laat ge legen liggen, maar ook als lid van de Ned - llerv. Kerk, waar de Wijkverpleging het centraal punt voor Evangelisatie in de ge meente is. Gelukkig acht ook hij afzonder lijk het, dat hoewel iedere wijk de verple ging ter hand neemt, men ter voorkoming van versnippering van krachten, gezamen- lijk dezen bazaar heeft in het leven geroe pen. Met den wensch, dat zij een groot suc ces moge zijn en veel geld in de kas moge brengen, waardoor het verplegingswerk weer zal kunnen worden uitgebreid, verklaarde hij dezen bazaar voor geopend. Nadat het studententrio nogmaals had ge speeld, leidde de voorzitter den heer en me vrouw Dé Gijselaar naar de zaal, waarin de bazaar is opgesteld. Vervolgens gingen de dames voor de 6tands onder leiding van me vrouw Spaargaren naar de groote zaal en j toen deze in haar stands hadden plaals ge nomen, kwamen de genoodigden binnen, ge volgd door het publiek, dat, ondanks den feilen regen, al dadelijk van zijn belangstel ling blijk gaf. Allen waren opgetogen over de talrijke en mooie uitstallingen. De dames verkoopsters hadden al dadelijk veel klandizie. Vooral was er drukke toeloop bij de dames Ihee- schenksters. Gisteravond liep het bijzonder druk en vandaag hebben de verkoopsters 't ook volhandig. Propaganda-vergadering van den Leidschen Bestnnrdersbond. Gisteravond hield ae Leidsche Besluur- dersbond in het Leidsche Volkshuis een pro- paganda-vergadering, toegankelijk voor de leden van alle aangesloten vakverenigin gen en hun huisgenooten. De groote zaal was geheel gevuld. Als spreker was aangekondigd de heer F, van der Walle, secretaris van het N. V. V., met het onderwerp: „Maakt u klaar voor den strijd". Medewerking verleende een gedeelte van de Sociaal-democratische Zangvereniging „De Stem des Volks" en een strijkje onder leiding van den heer Van Zanten. Dit strijkje, dat zich van een goede zijde deed kennen, leidde de vergadering met een paar goed gespeelde nummers in. Hierna opende de voorzitter van den L. B. B., de heer Baart, de vergadering met een hartelijk welkom. Hij betoogde, dat de ar beiders spoedig weer zullen komen te staan in het teeken van den strijd. Hij wees er verder op, dal de achter ons liggende weken ook een felle strijd werd gevoerd, om zich le verzetten leg<m de invoering van de Vlootwet Die strijd is met succes bekroond. Als in de komende maanden de aangesloten leden weder zullen worden opgeroepen, om zich te wapenen voor den strijd tegen ver slechtering van hui< positie, dan hoopt hij, dat zij weder paraat zullen zijn. Hij deelde eindelijk nog mede, dat op 18 November de tooneelvereen. „D. O. S." in den Schouwburg zal opvoeren: „De man in de Greppel". Het i3 de eerste maal, dat „D. O. S." het waagt in den Schouwburg op te treden en de voorzitter hoopte, dat vele leden zullen medewerken om dit optreden ook financieel te doen slagen. Nadat hieroj- het strijkje nog eens een warm toegejuicht nummer had gespeeld, gaf een keurbende uit „De Stem des Volks" eenige liederen ten beste, die warm werden toegejuicht. Daarna verkreeg de heer Van der Walle het woord, om uiteen te zetten op welke wijze in de komende maanden zal moeten worden gewerkt. Eigenlijk zou hij kunnen volstaan met tot de aanwezigen te zeggen: „Gaat heen en doet huisbezoek en tracht de ongeorganiseerden in de organisatie te brongen". Zonder organisatie bereikt de ar beider niets. Als d^ spr. in het voorjaar en in den zomei in dezen geest spiak, werd hem wel eens.gezegd: Het geeft toch niets. De arbeiders kankeren en klagen doch doen niets. Spr, is gebleken, dat het zoo erg niet is. Wie er zoo over spreken zijn zelf de rechte broeders niet. Ook toen de laatste demon stratie werd voorbereid, werd er geklaagd. Niemand had toen gedacht, dat deze actie het ministerie-Ruys zou helpen omkegelen. Bij elke actie moet een gelukje komen. Dat is bij de laatste actie ook gebleken en zoo zal het ook bij de nu komende actie ge schieden. Bij het huisbezoek moet het ko men van aanhouden. Het gelukje, waarvan wij nu mogen hopen, is de Staatsbegrooting voor 1924, die sluitend moet worden ge maakt ten koste van arbeider en ambtenaar. Om dit nader te demonstreeren zette hij de politiek van de demissionaire Regeering, met name die van minister Colijn uiteen, welken laatslen hij schetste als 'n hardvoch- ligen vijand der arbeiders en een der uit- nemendste vertegenwoordigers van de bezit tende klasse. Hij is daardoor de beste pro pagandist voor de arbeidersorganisatie ge weest. Tijdens zijn optreden» steeg het ledental der moderne organisaties bij den dag. Spr. ontnam den aanwezigen alvast de illusie, dat al de tegenstemmers der Viool- wet antimilitairisten zijn. Niet de Vrijheids- bonders, niet de tien tegenstemmende Katho lieken zijn bet. Daarom waarschuwt spr. bij voorbaat de arbeiders om niet te denken, dat het militairisme thans van de baan is. Ook moeten zij niet denken, dat hpt met de loons- en salarisverlaging thans uit i9. Ook met de coalitie is het nog niet gedaan. Men zal wel lijmen en krammen. Komt dit zoo, dan hoopt spr. dat dit kabinet zoo spoe dig mogelijk weer zijn nek breekt. Maar in ieder geval het gevaar voor sala risverlaging en verlenging van den arbeid blijft acuut. De werkgevers sturen aan op een 56- urigen arbeidsweek. Spr. wees in dit ver band op de textielarbeidersstaking in Twente die beantwoord zal worden met uitsluiting. Daartegen is maar één middel en dat is organisatie en nog eens organisatie. Vóór alles moet er voor gezorgd worden, dat "zoovelen mogelijk in de vakorganisatie worden getrokken. De werkgevers zijn sterk georganiseerd en als de arbeiders daar niet eenzelfde macht tegenover kunnen stellen, dan loopt het mis. De ware organisatie is de moderne. Neutrale organisaties hebben geen invloed van beteekenis. Maar de niet-geor- ganiseerden nog veel minder. De cijfers door 6pr. genoemd konden dit, volgens hem, bewijzen. Ook van de R.-Kath. en Christelijke orga nisaties is in den strijd tegen het kapita lisme niets te verwachten. Dat moet dezen arbeiders duidelijk worden gemaakt. Waar de werkgevers één in handelen en één in willen zijn, moeten de arbeiders ook niet letten op kerkelijke en godsdienstige ver schillen. Cursusvergaderingen zijn goed, maar de strijdorganisaties zijn noodzakelijk. En daar om moeien de organisators steeds en steeds weer op huisbezoek gaan en daarbij voorop zetten, dat er gewonnen moet en gewonnen kan worden. Daarom wekte spr. ten slotte zijn hoorders op, om er op uit te gaan en er voor te zorgen, dat niet alleen het ledental van het N.V.V. niet verder achteruitgaat, maar ook te bewerken, dat de gelederen op nieuw worden versterkt. Er volgde op deze zeer toegejuichte rede een korte gedachtenwi9seling, waaraan deel namen de heeren Van der Blom en Menger, die óf aanmerkingen hadden op de wijze van propaganda óf daaraan neg iets wilden toe voegen. Zij werden door den voorzitter beant woord. Nadat er nog eenige zang- en muziek nummers waren gegeven, werd de goed ge slaagde bijeenkomst met een opwekkend woord door den voorzitter gesloten. Ongemotiveerde verhooging van den melkprijs. Gisteravond werd in „Den Burcht" een vergadering van de afdelingsbesturen der Bonden van Veehouders uit de omgeving van Leiden met de alhier gevestigde raelk- handelaren gehouden. De veehouders, wijzende op het succes, dat een actie van hun collega's in Rotter dam en elders, om tot verhooging te komen heeft gehad, stelden als eisch» dat met in gang van Donderdag a.s. de prijs van de melk met één cent zou worden verhoogd en geleverd voor 13 cents per Liter van de boerderij en voor 14 cents franco stad, wan neer de melkhandelaar9 en slijters daarin niet toestemmen, zou de levering onmiddel lijk worden stopgezet. De tegenpartij wees op het onbillijke van deze verhooging, in verband met de prijzen der zuivelproducten, waar de boterprijzen in dalende lijn gaan en de kaasprijzen zelfs in den laatslen tijd met 8 a 10 cents zijn teruggeloopen. Van dien kant achtte men een verhooging tegenover het publiek niet gemotiveerd. De veehouders waren echter niet van hun stuk af te brengen en om te voorkomen, dat met ingang van morgen het publiek van een onmisbaar product als de melk zou ver stoken zijn, hebben de tegenstanders nood gedrongen toegegeven. Het publiek zal du9 morgen één cent meer voor de melk moeten betalen en wel j 18 cents per Liter. Men deelde ons echter mede van de zijde der melkhandelaren, dat er geen andere melk van de veehouders zal worden betrok ken dan consumptie-melk en melk, voor de bakkerijen benoodigd. De zuivelbereiding, het maken van boter en kaas, zal men nu geheel aan de boeren zelf overlaten, omdat men voor een prijs van 13 cents met schade zou moeten werken. Het publiek wordt tenslotte van deze on gemotiveerde prijsverhooging echter alleen de dupe. Dit was reeds gereed, toen wij nog vol gend communiqué ontvingen van de gister avond gehouden vergadering: Dinsdag vergaderden, onder leiding van de heer Uitenbogaerd, de besturen van beide melkveehoudersbonden met den gecombi- neerden Leidschen melkhandel. Op de laatst gehouden vergadering werd besloten, om den melkprijs met twee cent per Liter te verhoogen, met dien verstande, dat. wan neer de prijs zich in andere steden zou wij zigen, men dadelijk met den melkhandel iii onderhandeling zou treden. Door de verdeeldheid onder de groote melkinrichtingen bestaat er in Zuid-Holland geen organisatorisch vastgestelde melkprijs. De kring Leiden heeft echler het organi satorisch verband weten te bewaren en de leden hebben zich strikt aan het besluit van de laatste vergadering gehouden, niettegen staande de verlokkende aanbiedingen van i buiten de stad gevestigde melkinrichtingen, j die de melk voor hooger prijs wilden af nemen. Hiervoor werd dan ook uitdrukkelijk dank gebracht door den Leidschen melkhandel aan de melkveehouders. Zoolang dit nog een enkele melkinrich ting betrof, hebben de besturen van de melkveehouders gemeend hieraan geen oor le mogen verleenen, doch de omstandig heden zijn nu van dien aard, dat overal hoogere aanbiedingen worden gedaan. Om nu te voorkomen, dat de melk rondom Leiden zal worden opgekocht door andere inrichtingen, vragen de melkveehouders een verhooging van een cent per Liter. Op grond, dat de zuivelprijzgn een ver hooging van den melkprijs niet motiveeren, meent de melkhandel hieraan niet te kun nen voldoen, doch gedwongen door de groote vraag naar melk van buiten af, waar men gaarne den gevraagden prijs en hooger wil betalen, zal de melkhandel het voorstel aan de algemeene vergadering, welke he denavond zal worden gehouden ,in overwe ging geven. De uitslag zal dan dadelijk aan de betrokken besturen worden medegedeeld. - De eventueele verhooging zal ingaan op 8 November a.s. Residentie-orkest. Solist Louis Schuyer (cello.) Voor het derde concert van de Maatschij. voor Toonkunst in dit jaar is andermaal het Residentie-orkest geëngageerd. Het trad gis teravond in de Sladszaal onder zijn dirigent, Peter van Anrooy op met de vijfde Sympho- nie van Mahler het cello-concert in d. kl. t. van E. Lalo, waarin een der leden van het orkest, Louis Schuyer, de solo-partij ver vuilde, en mei tot slot de Piet-Hein-Rhapso- die van P. v. Anrooy. Een doek, gespannen langs de muren van het geheele podium, poogde 't geluid eenigs- zins te dempen. Voor deze concerten is groote belangstelling, gezien de bijna uit verkochte zaal. Het Residdntie-orkest is in zijn program ma-keuze vóór de pauze gelukkiger geweest dan daarna. De vijfde Symphonie van Mah ler's mooi, mooi door het waardig zware van den Trauermarsch mooi door het stürmisch bcwegte tweede gedeelte, waar de smart uitgeschreeuwd wordt. Telkenmale worden wij in een kleine melodie-wending herinnerd aan de kinder Toten lieder. Peter van An rooy liet het orkest het Scherzo overslaan, zoodat wij ineens overgingen in het weemoe dig teedere Adagielto, waar de cello's in zachte, sleepende staccati het accompagne ment vormen. In dit deel heeft de componist een rustige, bezonken overgave, geschilderd na de felle smart in de beide eerste deelen. Het Rondo Finale, waar de blaasinstru menten niet aldoor zuiver samen klonken en het Allegro beëindigden op een eenigs- zin9 abrupte manier, in een paar maten presto deze 9ymphonie, waarna een warm applaus uitbrak, een hulde, waarin de diri gent zijn orkestleden staande liet deelen. Veel succc9 had ook de cellist Louis Schuyer in het cello-concert van E. Lalo, dat onzes inziens geen erg gelukkige keuze was. De drie deelen van deze compositie ademen alle min of meer denzelfden zwaar- moedigen geest, zoodat het niet gemakkelijk is hierin voortdurend boeiend te blijven. L Schuyer heeft dit concert knap vertolkt, al kon de toonkleur warmer en het spel gaver zijn. Met het bekende werk van den dirigent, „Piet Hein", Hollandsche Rliapsodie voor or kest, waarin dé melodie van de Zilveren Vloot op vlotte manier wordt bewerkt, ein digde het programma. Dit stuk, dat eigen- Lijk een succes-nummer is, had de gewensch- te uitwerking op het publiek, dat in een uit bundig bijvalsbetoon het orkest en zijn lei der-componist bedankte. Bij de te Utrecht gehouden Esperanto- examens zijn geslaagd voor diploma A de heeren J. Massaar en C. Vermeulen. Om onderdak te krijgen heeft heden morgen iemand de groote glasruit bij den heer Kort in de Breeslraat, recht tegenover het politiebureau, vernield. Zijn bedoeling werd daarmee echter niet bereikt, want voor zoo iets wordt men niet vastgehouden. Hij zal het met bedelen of landlooperij moeten probeeren, wat wel geschieden zal. Een droevig 9tukje leedl Namens de weduwe C., die een zaak heeft aan den Nieuwe Rijn, is aanklacht ingediend legen haar procuratiehouder N., die te haren nadeele in eenige jaren f 16.000 heeft verduisterd. Op verzoek van den Com missaris van Politie, alhier, is N. gister avond te Den Haag aangehouden. Hij zal heden naar hier worden getransporteerd. Dieven zijn weer eens bezig geweest. Een dame, die gebruik maakte van de W.C. in een der café's alhier, had twee gouden BINNENLAND. Melkprijsverhooging te Leiden op aandrang der veehouders. De kwestie der gemeente Katwijk en de Leidsche Buitenschool. Antwoord der Regeering op een adres van Gedep. Staten van Zeeland tot herziening der financieele verhouding tusschen Rijk eo Provincie. Er zijn maatregelen getroffen ter vermij* ding van schade door tekort aan spoorwa gons. De wet op het levensverzekeringsbedrijf 1922 treedt 15 November in werking. De loonovereenkom8t in de mijnindustrie is voor onbepaalden tijd verlengd. BUITENLAMP Pressie vanuit Londen en Washington om Poincaré te doen afzien van zijn voorwaar den. Oproepen tot het Duitsche volk van de zijde der 6ociaal-democraten en democraten tot bescherming der repnbliek. In Thnringen ontwapent de Rijksweer alle Hundertscliaften. De plunderingen te Berlijn doren voert. ringen afgelegd om haar handen te was- schcn. Tobn zij ze weer wilde aandoen, wa ren ze verdwenen. En in een der verenigingslokalen, hier ter stede, is gisteravond een fiets gestolen ten nadeele van J. G., alhier. Do dief wilde zeker volledig uitgerust zijn, want hij heeft tevens een gummijas, gebonden op de fiets van P. B., uit Katwijk, raeegekaapt. De familie De G., wonende in de villa „Titia" aan den Rotte rdamschen Rijweg te Overschie, was Zaterdag naar 's-Gravenhage geweest, vertelt het „R. Nbl." Bij h .1 thuiskomst hoorden de ge zinsleden, zoodra de buitendeur was ge opend, de speeldoos, welke in een der ka mers stond, spelen. Verder gaande von den zij hun geheele huis in een onbeschrijf lijke wanorde; alle clectrische ornamenten waren van de zolders getrokken en de dra den er uit gehaald van de meubelen, al» etoelon, etc., waren de zittingen openge sneden en de inhoud over den vloer go- sinetcn. De vloerkleeden en de spiegel wa ren met moei melk en boter besmeerdhuis houdelijke artikelen hadden een plaatsje In de clectrische piano gevonden. Ver schillende kleedingstukken waren etuk go- knipt, terwijl het in het huis aanwezige geld benevens do Inhoud van de zilver kast onaangeroerd waren gelaten. liet hondje, Minet genaamd, waaraan de fa milie De G. zeer gehecht was, was ernstig' mishandeld en daarna in een bed gewor pen, waar het ia doodgebloed. Op de ma honiehouten tafel waren do woorden ,,D« Wreker" diep ingekrast. Vermoed wordt, dat de inbreker kort voorr aankomst der familie is heengegaan, daar het uurwerk vnn de speeldoos slechts tien minuten loopen kan en de doos, gelijk gezegd, nog speelde bij thuiskomst der familie De G. De jubileumtentoonstel ling in het Koloniaal Instituut te Amsterdam Is op 31 October gesloten, nadat zij was be zichtigd door 130.000 betalende bezoekers, een grooter aantal dan dat van het Koloni aal Museum te Haarlem gedurende de halve eeuw van zijn bestaan. Na het binnenkomen in de haven van Harlingen van het, Deensehe stoomschip „Bartels", geladen met balken, is het door een deurwaarder aan den ket ting gelegd. Genoemd stoomschip is bij IJmüiden in het Noordzeekanaal in aanva ring geweest met den trawler „Eendracht waardoor dit vaartuig zonk. Er zal eerst cautie moeten worden gegeven, alvorens hef stoomschip mag vertrekken. Do Provinciale Commissie uit de veilingen in Noord-Holland heeft een deskundige naar Engeland gezonden, ten einde daar in verschillende stedei» kookdemoatraties to houden met de ver schillende groenten, welke in Langend ij IB en naburige gemeenten worden gekweekt, om op deze wijze do bereidingswijze onzeï groenten beter te doen kennen en alzo® meer afzetgebied in bet buitenland te vee* overen.

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 1