De Wandeling. CORRESPONDENTIE. •0 «- 't Waait érg, 't is zoo'n ein'd, 0, we komen nooit boven, zegt Let, maar zoo vast moet je dit niet gelooven, want Letta klaagt gauw en is zelden te vree in 't eind valt 't dan altijd nog tamelijk mee. Celiëntje is flink, en in plaats van té kTagëat wil zij voor haar zus wel het popje nu dragen; Guus, 't nichtje, is bjj allebei op bezoek en stapt ais Celientje zoo ferm en zoo kloek* Zoo komen zë aan op den top van den heuvel; hier rusten ze uit onder prettig gekeuvel, maar Let valt in slaap tegen Guusje geleund, 'die 't zeurige kindje nog vriendelijk steunt. HERMANNS als een giraffe, want dan zou de-pijn -na tuurlijk nog veel erger zijn. Jonge giraffen vatten evenals kinderen, jok heel dikwijls kou. Ze willen 's avonds ook wel eens niet gaan slapen en gaan dan recht overeind in bed zitten, zonder dekens over hun blooten hals. En dan roepen zë ook om hun vader en moeder en vragen om het licht aan te ste- kej» of om een beetje wafcr of een zakdoek. De kleine giraffe, waarvan dit verhaaltje zal vertellen, deed dat dikwijls en op zeke ren dag kreeg ze dan ook heel erge keel pijn. Haar keel was zoo dik, dat ze bijna niet meer kon praten. Haar ouders vonden dit nu niet zoo heel erg, want Anastasia zoo heette de giraffe was een kleine bab belkous en gunde niemand een oogenblik rust. Maar moeder bond een natten handdoek om haar keel en daarover heen een wollen doek, maar het hielp allemaal niets. Een buurvrouw gaf toen een fleschje met een dik, strooperig drankje en dit moest Anastasia's moeder met een penseeltje op de keel van haar dochtertje smeren. Maar waar nu een penseel vandaan te ha len, dat lang genoeg was, om onderin Anastasia's keel te komen. Haar hals was zoo lang! Zelfs berketakjes werden geprobeerd, maar alles was te kort. Eindelijk begreep Anastasia's moeder, dat alleen een lange bezem zou kunnen helpen, zoo één als de schoorsteenvegers gebruiken. Natuurlijk een nieuwe, want anders zouPde keelpijn nog wel eens erger kunnen wor den. Maar Anastasia vood het zóó vreeselijk dat haar keel precies eender als een schoor steen behandeld zou worden, dat zè van haar keelpijn ineens niets meer voeldé. Sinds dien dag gaat ze des avonds altijd da delijk slapen, ze zit nooit meer overeind in aed om haar vadef of moeder te roepen en te heeft dan ooi: nooit meer keelpijn. Dat had ik wel gedacht, dat de meeste kinderen, als zij de oplossingen der prijs raadsels zagen, zouden roepen: hè, von den we dat nu zóó moeilijk? Daar waren toch woorden bij, die we heel best hadden kunnen vinden. Nu ja, degenen die wel de goede woorden hadden gevonden, had den nu veel kans bij het loten. Maar ik vind het toch gezelliger als er niet te veel behoeft gezucht en dus heel veel kinderen kunnen inzenden, al is het voor mij: hoe meer brieven, hoe meer werk, dat doet er niet toe ik heb veel liever dat er heel velen komen meeloten. Ik hoop voor do volgende prijsraadselbeurt zoo ieta te kun nen inzenden. Gonny Boon hoe jammer, dat je brief te laat wasIk vond nu deze week in het pakket je brief met de beide prijsraadsels goed opgelost en een aardig zelf bedacht raadsel. Nu heb je niet kunnen meeloten. Coba Dee, ik had je nog niet vergeten, al heb je in lang niet ingezonden. Heb je er 's winters avonds weer plezien in, als je thuis zit. Ga je zomers veel wandelen en fietsen als het huiswerk klaar is? De drie zusjes Verbiest, aan je verzoek 3s al voldaan, zooals je ziet. Die eene anec dote, die je nu stuurde, zal ik later wel plaatsen, maar de tweede heeft al eens in de kindercourant gestaan. Wensch Truus, beterschap, ik hoop dat ze niet erg ziek is Annie Zirkzee, je wist natuurlijk dat ik in Leiden zou komen, ma-ar ik ben er maar kort geweest en het was leelijk re; genweer, zoodat ik liever thuis bleef. Jo hondje heb ik nog gezien, heb je dat ge hoord? Terwijl jij schreef, vond je het zulk zacht weer, maar nu doet een kachel tje wel goed met al dien regen. Marie van Dijk, ja dat was jammer, net toen je zin had om veel en lang te schrij ven, dat je toen plotseling moest eindigen, ïnaar wandelen is gezond en prettig, dus toen moest het maar een korten brief wocr* den. Ik hoop er ook zeer het beste van, wat je op het einde van je brief schreef. Coba Hoope, je had het 2eker bij het fechte eind. da± het düwiila een heelö toer voor mij ls, om weer prijsraadsels te bedenken voor jullie, ik wil ze niet te moeilijk geven, want dan is mijn jeugd wanhopend en to gemakkelijk mag toch ook ui et. Je anecdote zal ik eens gebruiken. Bet je en Henk Broeksema, dan zal je werkelijk wel geen tijd hebben voor visi tes als je in Den Haag komt voor de gou den bruiloft van je grootouders. Hoe toe vallig dat op denzelfden dag <ie groot ouders van Coba Dee ook gouden bruiloft vieren. Betsy en Harry Amerongen, hartelijk gefeliciteerd met jullie 13en verjaardag, wel prettig hè zoo samen jarig te zijn, en over wat een prachtig cadeau schreef je mij al. Ik wensch julie een vroolijken ieesfc- dag, gelukkig dat je dien dag niet naar school hoeft. Clazma van Venetië je vraagt of er al weer gauw prijsraadsels komen. Nu de £e- gel is zoowat eens in de maand, maar soms duurt het ook wel eens 6 weken zooafs 's zomers als zoovele kinderen afwezig zijn, maar misschien komen er in November nog wel een keer, en dan in December ook nog eens, ik zal eens zien, hoor. En jij 30 October jarig, wel gefeliciteerd hoor. Hek j© dan vrij van school? Hoe komt dal, herfstvacantie Zoodra je 12 jaar bent, behoor je tot de grooteren. Dina Brinks, dat is lang geleden dat ik een briefje van je kreeg. Ga je nu dezeü winter weer trouw meedoen? Jeannette Verboog, groot gelijk hoor dal Marie en jij eikaars boeken ook lezen. Die tweelingen waar je mij over schreef, de den vroeger trouw mee en hebben toeq ook wel eens een prijs gewonnen. Anni Krüger, zou je dat niet heerlijk' vinden, als je moeder ook een poosje in Holland kon komen. Blijf jij den heelen winter nog in Leiden? Christina Massa, de kinderen die goede oplossingen der prijsraadsels inzenden, mo gen allen meeloten. ook de kinderen die enkel meedoen als er prijsraadsel' zijn. Maar als ik bij gelegenheid van extr<_, prijzen er eenige verloot onder de getnou* wen, neen dan mogen die niet meeloten,

Leidsch Dagblad | 1923 | | pagina 17